Opinie o Tax care w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Tax care. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Tax care o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tax care w Katowice

Czy w firmie Tax care są regularne szkolenia pracownicze?

Natalia Nowy wpis

Okej, co się tyczy Warszawy, to informacja o upadłości jest w sieci. Ale czy to dotyczy Katowic? Jak to możliwe że w 2015 szukali 100 księgowych, a teraz mieliby nie istnieć? Poza tym prasa pisała o restrukturyzacji, a to daje nadzieję na wyjście z dołka....

Była KS Nowy wpis
@Natalia

Przecież Tax Care nie ma już od 2020r. w zasadzie, baza klientów dawno sprzedana, pracownicy całej firmy pozwalniali lub sami pouciekali... Nie ma już co ratować ;)

Jakie narzędzia pracy zapewnia Tax care? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Exworker Nowy wpis

Spółka w likwidacji, nie zatrudnia pracownikow

Czy Tax care zapewnia kartę multisportu?

eee

Czy jest tu jakiś admin? Tax Care jest w likwidacji więc nikogo nie będzie już zatrudniać, o ile jeszcze kogoś zatrudnia. Skąd te bzdurne pytania?

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Tax care? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Katowice
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Patryk

Czy ktoś może mi powiedzieć jakie firmy przechowywały dokumenty korzystających z TAX care oddział w Katowicach? Nikt nie odpowiada jak odzyskać dokumenty?

@Patryk

Wszyscy klienci mieli to samo archiwum niezależnie od lokalizacji, aktualnie jest to Iron Mountain. Na przestrzeni lat firmy archiwizujące zmieniały się ale dokumenty były przekazywane pomiędzy nimi.

Patryk
@Xyz

Czy jest sens się z nimi kontaktować czy z prawnego punktu widzenia mogą wydać takie dokumenty?

@Patryk

Można próbować, jednak nie mam wiedzy czy archiwum wyda dokumenty z pominięciem Tax Care. Jakby nie patrzeć dokumenty są własnością konkretnej firmy a nie Tax Care.

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Tax care?

Kik

Nie ma już Tax Care w Katowicach, zlikwidowano oddział

Tola

Premię przyszły ale nadal nie wiemy co jest grane. Nikt nam nic nie mówi. O sprzedaży kolejnych firm dowiadujemy się od klientów. Czy tak trudno powiedzieć ,że to już koniec ?? Podobno była jakaś konferencja zarządu z menagerami na Skype a Katowice ( przynajmniej kadry ) nic nie wiedzą. Kto nam w końcu udzieli jakichkolwiek informacji ? Tak się traktuje pracowników ?? Przecież nadal uczciwe pracujemy a firma ma nas w głębokim poważaniu... to przykre....

Worker
@Tola

Zamykają oddział w Katowicach

@Worker

A masz informację kiedy ??? Czekamy na jakąkolwiek informację i raczej na wypowiedzenia....

Anon
@Worker

Jak to zamykają. Przecież 2 dni temu dyrektor mówiła, że się zespoły połączą. I że niby po 2 dniach już wiadomo, że zamykają? No chyba nie....

@Anon

No i jak tu pracować?? Szukać nowej pracy, zostać??? Nie wiemy kiedy będzie finalny koniec... Porażka.

Wdx

Serio? Po co Wy tam siedzicie? Czasami nie mogę pojąc dlaczego ludzie są tak ślepi. Siedzieć w firmie, która ledwo zipie. Jest tyle ofert pracy na kadry i płace. Ale siedzcie dalej i płaczcie. Uwierzcie odejście z tej firmy wyjdzie Wam tylko na plus. To nie koniec świata.

@Tola

To jeszcze ktoś w TC w Katowicach został ??? Pytanie-a po co ??? Serio wierzycie w odprawy ??? Ci mądrzejsi już dawno się zmyli i nie żałują. Uciekajcie jak najszybciej póki są jeszcze oferty pracy dla Was. Za chwilę to się zmieni... ale macie własne rozumy i zrobicie jak chcecie. Powodzenia życzę.

A kto jest tym największym PUPILEM?

Żalosne

Cóż to już koniec , w biurze zostało kilka osób i panuje " bezkrólewie " (usunięte przez administratora)

@Anonim

Serio pytasz??? Zgadnij ...

Anonim.

A może normalnie odpiszesz, a nie jakieś zagadki zadajesz. ja nie wiem kto jest największym spośród tych osób (a kilka ich było).

Zniesmaczona
@Anonim.

Skoro nie wiesz kim jest ta osoba to jakie to ma teraz znaczenie? A jeżeli masz kilka osób na myśli to po co drążysz temat? I tak już w TC tej osoby nie spotkasz, to już problem nowego biura, a o nim chyba w innym wątku należy pisać poematy. Krzyż im na drogę, bo wesoło to nie wygląda.

Znaczenie atmosfery w miejscu zatrudnienia jest coraz większe. Czy tak samo jest w Tax care? Napisz, co o tym myślisz, ułatwiając tym samym innym osobom podjęcie decyzji związanej z pracą w przedsiębiorstwie.

TCwork

Atmosfera to największy plus pracy w Tax Care, przynajmniej w zespołach kadrowych.

PracownikTC

Atmosfera pozornie jest miła i przyjemna. Gdy nie ma Cię w pracy, bo jesteś na urlopie lub l4, aż uszy pieką bo wiesz, że dziewczyny z zespołu na Ciebie nadają między sobą, ale w oczy nikt nic nie powie.

Wynikponadwszystko
@PracownikTC

W księgowości widać to, że każdy patrzy tylko na siebie i walczy o to żeby nikt nie był od niego lepszy. Liczy się tylko kasa, nikt sobie nie pomaga. I tak jak napisałaś dziś jest ktoś dla Ciebie miły, a jutro Cię obgada za plecami.

Rytro
@Wynikponadwszystko

Trochę przesadzasz. Każdy ma obłożenie takie, że nie ma czasu patrzeć innych po prostu, ale nikt Ci chyba u nas pomocy nie odmówił jak było trzeba? A plotki są wszędzie, niezależnie od środowiska. Takie czasy.

Ewelina
@Rytro

Firmowe plotki potrafią bardzo negatywnie wpłynąć na atmosferę w firmie. Dlatego też na forum GoWork.pl prosimy wyłącznie o potwierdzone informacje, wolne od plotek czy pogłosek. Wspomniałeś o kwestii pomocy w Tax care. Czy pracownicy są w stanie współpracować i wzajemnie sobie pomagać gdy wymaga tego sytuacja?

Giza
@PracownikTC

Dokładnie tak jest , fałsz i obłuda niestety

Szymon
@Giza

Relacje w firmie są bardzo ważne bo wpływają na motywację do pracy. Ty piszesz, że nie są zbyt dobre. Czy jest szansa, żeby je poprawić, tak żeby pracować w bardziej przyjaznym otoczeniu? Liczę, że mi odpiszesz.

Lol

To prawda nie idź na L4 ani urlop bo twoja zastępowa nie będzie zadowolona hihi

@Lol

Fajnie sobie ponarzekać na innych, gorzej jeśli to ty jesteś tą zastepową. Cała przyjemność robić za kogoś, poprawiać jego błędy i wysłuchiwac skarg klientów.

Atmosfera w TC to największy plus tej pracy. Zgrane zespoły pomagające sobie nawzajem. Tego będzie nam najbardziej szkoda.....

Anon

No i jeszcze zapomniałam dodać - stażyści zazwyczaj układają dokumenty ;p A też dosyć szybko rezygnują ze stażu ;)

J92
@Anon

Potwierdzam. W 2017 roku byłam w Tax Care w Katowicach na stażu na księgową. Okazało się, że nie zdążyli sprowadzić dla mnie komputera, więc moim zdaniem ma być na razie układanie dokumentów. Zrezygnowałam po pięciu dniach.

Zażenowana
@J92

Naprawdę z tego powodu zrezygnowałaś po 5 dniach? Każdy na początku się uczy, zapoznawanie się z dokumentacją i jej archiwizacja też należy do nauki. Może jesteś stworzona tylko do wyższych celów - to ok...

micka
@Zażenowana

Uważam, że to wystarczający powód do rezygnacji. Szkoda czasu na takie staże. Kiedy ma się czegoś nauczyć, jeśli nie na stażu? Skąd przyszła księgowa może mieć wiedzę i umiejętności, jeśli na stażu jedyne co możesz robić to układać dokumenty i czasami nosić segregatory?

J92
@Zażenowana

Właściwie to zrezygnowałam, bo na podstawie obserwacji tego, co robią osoby zatrudnione w tym biurze, doszłam do wniosku, że chyba jednak nie będzie mi się taka podobała, ale chodzi mi o sam fakt, że zapraszają kogoś na staż, a nie mają przygotowanego wyposażenia, za pomocą którego ma się ten staż odbywać (w tym przypadku komputera).

Agencja z Katowic rekrutuje na stanowisko specjalisty ds. kadr i płac. Firma przedstawiana jest w samych superlatywach, włącznie z płacą netto do 4 tys. Czytając opinie, widzę,że nie wygląda to zbyt kolorowo Proszę o rzetelną opinię czy warto się zatrudnić.

Hahah
@Ewa

4 tys.... Nie w tej firmie ???? nie pchaj się w to (usunięte przez administratora) jak nie musisz.

@Hahah

Na szczęście nie muszę. Odpiszę dzisiaj agencji, o swojej rezygnacji. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Czy w Tax care są paczki/bony świąteczne?

Exworker

Haha zapomnij. Żadnych bonow, premii świątecznych, kwartalnych, żadnego dodatku do wakacji.

Zależy Ci na terminowej wypłacie wynagrodzenia, stabilnej pracy i świetnej atmosferze ? W takim razie omijaj Tax Care - tutaj tego nie znajdziesz.

Not

To po co siedzicie? Nie lepiej poszukać pracy w stabilnej firmie? Ta firma to nie koniec świata.

Koniec świata
@Not

Jak widać to nie koniec świata, z dnia na dzień odchodzą pracownicy. Atmisfera w pracy jest coraz gorsza. W dużej mierze ma na nią wpływ brak przekazywanych informacji przez zarząd i to, że pracownicy się zwalniają a na ich miejsce nie ma nikogo nowego, a pracy tylko przybywa.

Szymon
@Koniec świata

Czy Twoim zdaniem są jakieś perspektywy na poprawę sytuacji związanej z atmosferą wewnątrz firmy? W jakim momencie coś zaczęło się pod tym względem zmieniać na minus, jak sądzisz?

@Szymon

Z pewnością bieżące informowanie o zaistniałej sytuacji. Obecnie od grudnia 2019 nie wiemy co się dzieje. Od klientów dowiadujemy się, że np. Nie działa kurier, za którego są pobierane opłaty. Klienci nie są informowani o problemach z góry firmy tylko od pracowników, którzy też nic nie wiedzą. Cała ta sytuacja powoduje to, że klienci się wypowiadają jak i zwalniają pracownicy, gdyż muszą udzielać informacji na temat czegoś co nie zostało im przekazane przez zarząd. Wiadomo, że są problemy, ale trzeba umieć o nich mówić, a nie czekać, aż wyjdzie to od kogoś innego (klienta, pracownika innego działu). Niestety to do niczego dobrego nie prowadzi.

Noova

Byłam na rozmowie o pracę na stanowisko asystenta księgowego. Na rozmowie parę razy zostalam poinformowana, że niezależnie od wyniku rekrutacji zostanie wykonany telefon, lub w razie negatywnej decyzji zostanie wysłany chodzby sms. A rekrutacja będzie trwać jeszcze tydzień. Od rozmowy minęło prawie dwa miesiące, a ani telefonu, ani sms, ani maila nie dostałam. Jeżeli o negatywnej decyzji nie zamierzacie informować, to po co zapewniać na rozmowie, że taka informacje się dostanie.

Wynagrodzenie

Na jakie wynagrodzenie może liczyć osoba zaczynająca pracę w księgowości np. na stanowisku Asystent księgowego w Tax Care S.A. ?

Miki
@Wynagrodzenie

Na pomocy księgowej na KPiR jest zwykle najniższa krajowa i na początek 3 miesiące okresu próbnego. Po tym okresie jak ogarniasz, zaliczysz e-learningi i egzamin na młodszą księgową, to możesz awansować właśnie na to stanowisko.

vcx
@Wynagrodzenie

na śmieszne :)

Gutek

Myślę, że są osoby którym najlepiej wychodzi narzekanie i oczywiście obarczanie winą o wszystko firmę!

Darx
@Gutek

A co Pracownicy mają wspólnego z sytuacją firmy? To chyba nie ich wina. To nie oni zarządzali.

Anonimowy

Niestety to prawda co piszą. Ludzie odchodzą stąd, ponieważ nie mogą wytrzymać z pewnymi osobami. Fałsz i obłuda. Normalnie gadają, q za plecami obrabiają ...Zapytać się kogoś o nic nie można bez odezwu "co...?", "Co znowu?"). Menedżerom nie można ufać. Bo powiesz im, że coś nie tak, to inni pracownicy się o tym dowiedzą (omawianie spraw z pracownikami jest karygodne). Tak więc z tej strony wsparcia brak i lepiej mowic i udawać że jest dobrze. Tak nie powinno być w korporacji. Ogólnie praca jak praca. Jeśli chodzi o samą pracę jest ok. Ale reszta...

@Anonimowy

Dokładnie, zachowanie jak w przedszkolu. Przykre, tym bardziej że tak zachowują się rzekomo dorośli ludzie.

Anonimowa
@Anonimowy

Skoro nie można ufać menedżerowi, to jak to mozliwe, że nikt nie interweniuje. Menedżerka która obgaduje pracowników z innym pracownikiem. Menedżerka która prywatne sprawy jednego pracownika przekazuje innemu. Szeptanie po katach. Ja nie czuje się pewnie w takiej firmie. Niech ktoś to w końcu sprawdzi.

wynagrodzenia

Vay
@Anonimowa

Nawet nie trudno domyslic się o którą menadzerkę chodzi.

xyz
@Anonimowa

A co na to Pani DRK? Nie widzi problemu czy nie chce widzieć? Przecież jest na miejscu, w Katowicach. No chyba że jej nie ma, bo jeździ po Regionie;-)

@anonimka
@xyz

Bez przesady... pani DRK zawsze była otwarta na każdą informacje. Każdy spokojnie mógł z nią się spotkać. Robiła dni otwarte, czekała na spotkania. Nikt nie mógł zarzucić po takim spotkaniu, że w jakikolwiek sposób wykorzystywała zdobytą wiedzą. Nie było żadnych negatywnych konsekwencji. A oczywiście, że jeździć musi, przecież w innych lokalizacjach też trzeba zadbać o pracowników :)

Anonimek
@wynagrodzenia

A udało Ci się załapać na to stanowisko czy czykasz aż dadzą znać? Przy wysyłaniu formularza było chyba pytanie czy tyle i tyle jest zadowalające.

@Aa
@xyz

Dokładnie. Wielokrotnie rozmawiała z pracownikami i zawsze była otwarta na ich uwagi. To akurat najbardziej wymyślony zarzut w jej stronę

Dodalam opinie i nie ma jej. Świetnie;) wybieracie sami sobie opinie

ciekawski

coś tam się w księgowości w K-cach pozmieniało ostatnio ? ciągle widać nowe ogłoszenia . zmiany czy rotacja ?

@ciekawski

Witaj Ciekawski! Cały czas szukamy zdolnych księgowych. Większość naszych ogłoszeń wiąże się z planami rodzicielskimi pracowników. Nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której nasi klienci zostaną bez rzetelnej opieki.

ciekawski

dziękuję za informacje!

ciekawska
@Tax care

Również dziękuję za informację w kwestii zdolnych księgowych :). Czy sytuacja wśród zdolnych kadrowych, gdzie w ciągu ostatniego roku odeszło około 10 osób również związana jest z planami rodzicielskimi? Pozdrawiam serdecznie :)

ciekawska
@Tax care

Dziękuję za informację w sprawie zdolnych księgowych :). Jak wygląda sytuacja wśród zdolnych kadrowych, gdzie w ciągu roku odeszło około 10 osób? Czy to również spowodowane jest planami rodzicielskimi pracowników? Pozdrawiam serdecznie.

Ciekawska2
@ciekawska

Rowniez jestem ciekawa ;)

@ciekawska

W przypadku kadrowych decyzje są zazwyczaj spowodowane innymi planami zawodowymi, sytuacją osobistą – i ponownie – planami rodzicielskimi. Oprócz tego, chcemy powiększać nasze zespoły kadrowe w Katowicach – stąd rekrutacja. Ponadto za każdym razem gdy opuszcza nas pracownik, nasza centrala przeprowadza z nim podsumowanie współpracy. Jeżeli podczas dyskusji dowiemy się o jakiś nieścisłościach lub niedogodnościach, które zaszły, to zawsze wdrażamy program naprawczy i wyciągamy wnioski. Oprócz tego cieszy nas fakt, że ostatnio wróciło do nas kilka osób, które zrealizowały już plany rodzicielskie i wyjaśniły sprawy osobiste.

Niuniek
@ciekawska

Kadrowe odchodzą bo mają dość siedzenia w nadgodzinach i fałszywych, obgadujących współpracowniczek, ot taka tam cudowna i wyluzowana atmosfera

Koko

Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku pomocy księgowej, jakie obowiązki trzeba wykonywać, jak z awansami?

Ann

Pracowałam w Tax Care w dziale kard. Jeśli chodzi o atmosferę - dziewczyny są miłe i bardzo albo to bardzo pomocne. dzięki nim można się wiele nauczyć. Pracy jest bardzo dużo, i ogromna presja czasu. Jeśli nie boisz się wyzwań - naprawdę polecam zespoły kadr :)

@Ann

Dziękujemy za komentarz. Mamy nadzieję, że wiedza i wspomnienia wyniesione z Tax Care zostaną z Tobą na długo!

Zostaw merytoryczną opinię o Tax care - Katowice

Tax care