Opinie o Philip Morris w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Philip Morris. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Philip Morris o rekrutacji.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Philip Morris w Kraków

JANUSZ

OSOBIŚCIE UWAŻAM ŻE OSOBY KTÓRE NAJWIĘCEJ DYSKUTUJĄ NA TEMAT ZŁYCH WARUNKÓW PRACY NAJMNIEJ PRACUJĄ . JEDYNE CO WIDZE TO (usunięte przez administratora)PIJĄCYCH CO 10 MINUT KAWE POPALAJĄCYCH PAPIEROCHY, WZDYCHAJĄCEGO JAK IM ŻLE . KASA TEŻ NIE JEST ZŁA SKORO TU PRACUJECIE ALE Z DOBROBYTU I LENISTWA W (usunięte przez administratora) SIE WAM POPRZEWRACAŁO . MAM NADZIEJE ŻE NOWY DEREKTOR WYBIERZE WAM PRACOWNIKOM JAJA ABYŚCIE ZOBACZYLI CO TO JEST PRACA .

Paulina
@JANUSZ

Kto wie, ciężko mi ocenić jak jeszcze nie byłam tam nawet, a tutaj w ogóle się nie można konkretów żadnych dowiedzieć. Bo komentarze są takie jak Twoje. Piszesz, że kasa nie jest zła, ale już kwoty nie podasz. Czemu?

Sprzątaczka

Każdy pracownik zasługuje na szacunek, niezależnie na jakim stanowisku pracuje, lecz PM mają to gdzieś. Skoro sprzątasz to można Cię traktować jak szmatę. Zarówno pracownicy umysłowi jak i kierownicy. Co chwilę lista nowych rzeczy które trzeba doczyścić, bo ktoś młody i nowy. Ale jak emerytki zostawiają (usunięte przez administratora) to tylko komentarz....no już nie miała siły. Kilka miesięcy pracy i zero stwierdzenia, pracujesz ok. Tylko ciągle bo są nowe rzeczy które trzeba dołożyć do harmonogramu. Śmieszne pieniądze, brak czasu na przerwę bo inaczej musisz zostać i dokończyć po godzinach. Ale zupę za 2,50zł dostaniesz za darmo. A co do wypłat, to nie są na czas. Dwa razy musiałam się prosić kilka razy, bo niby się coś zamieszało. Już nie wspomnę o jakiś chorych zaokrąglaniach, a później odejmowaniu od wypłaty, zamiast robić wszystko według listy obecności. Nie polecam nikomu pracy w ISS w PM. Odeszłam i nie żałuje.

renifer

Dzień dobry, dziś opowiem wam o tym jak w idealny sposób zdemotywować załogę pracowników pomocniczych do pracy. W rolach głównych: - Randstad - Pracownicy produkcji Przepis: - 4 łyżki dyskryminacji - szczypta upokorzenia Opis wykonania: - przygotować dla pracowników słodkie upominki i bony podarunkowe sodexo - wypłacić bony tylko tym którzy mieli bardzo dobrą frekwencję, pozostali nie dostają ani złotówki - życzyć wesołych świąt i obserwować jak pracownicy którzy mieli pecha zbyt długo korzystać z przywilejów kodeksu pracy odchodzą ze smutnymi minami - przypomnieć sobie że pracownik ma dodatkowo odbieraną połowę premii za chorobowe oraz dni na żądanie i cieszyć się podwójnie z czyjegoś nieszczęścia Byłem zniesmaczonym świadkiem jak firma Randstad zmieniła się w firmę Januszex, jawnie dyskryminując pracowników pozbawiając ich bonów świątecznych, dodatkowo upokarzając niektórych z nich przy kolegach i koleżankach którzy odbierali bony a oni odchodzili z czekoladkami. Niesamowity brak empatii, będący efektem chorego systemu edukacji, utożsamiającego wzorowe zachowanie z frekwencją. W wyniku czego pracownik będzie przychodził do pracy chory i zarażał innych, część będzie jeszcze więcej korzystała ze zwolnień, ale zapewniam że nikt nie będzie bardziej zmotywowany do pracy. Pracownika motywują nagrody a nie kary! Kiedy to w końcu dotrze do świadomości pracodawców? Przykre i smutne.

@renifer

To nie jest forum Randstad. Co Philip Morris ma do was?

@renifer

Zamiast biadolić, zmień robotę, podnieś kwalifikację. Lojalność nie zawsze jest w cenie.

@bdefb

"zmień pracę, weź kredyt". Jakoś pracownicy produkcyjni Morisa nie zmienili pracy gdy dostali ciastko za dobre wyniki. Każdy z was biadoli na strukturę ale pracy większość się trzyma. Dlaczego? Zmiana pracy nie jest taka prosta, szczególnie w tych czasach. A opisywanie i zgłaszanie (usunięte przez administratora) u pracodawców powinno być naszym obowiązkiem. Ucieczka to nie zawsze rozwiązanie.

@renifer

Twój wybór, twoje życie, tylko nie narzekaj potem. No właśnie w tych czasach doszło do wpajania Polakom, że na wyższe zarobki i kasę nie są warci, warto pracować u kogoś 30 lat, spłacać kredyt, dzieci, życie na pokaz

@renifer

Po pierwsze zobacz do Prawa Pracy i podziękuj Kaczorowi i Tuskowi za wprowadzenie widełek dochodowych przy rozdawaniu benefitów. Ustawa mówi wprost 1000 zł per capita może odliczyć pracodawca. Kaczor z Tuskiem wprowadzili dodatkowe progi dochodowe. Nie masz dzieci? Nie jesteś niepełnosprawnym? Nie jesteś cudzoziemcem? Żyjesz sam? Nic ci się nie należy lub marne 10 zł. Innymi słowy twój dochód netto/ilość członków rodziny- to jest twoje odliczenie bonowe. Co ciekawe pracodawca płacąc ci bonem, przelewem te świadczenie odprowadza ci jeszcze podatek. Nie wierzysz? Sprawdź ustawę na ISAP-ie

@renifer

Zawsze uważałem, że Randstad to taka praca na chwilę. Ale chyba nie jest tak źle jak piszesz bo od paru lat te same twarze u januszexa. Jakoś nie kwapią się do zmiany pracy.

@PMI

Oczywiście że nie jest tak źle, pracownicy randstad zarabiają kilkaset złotych więcej niż płaca minimalna i korzystają z dobrodziejstw zakładu. Mają też mniej stresującą i prostszą pracę. Moje obiekcje dotyczyły bonów świątecznych. Po to jest forum żeby opisać negatywy jak i pozytywy, które też się znajdą.

@renifer

Dlatego też jest osobny GoWork dla firmy Randstad. Nie wprowadzaj zamętu na forum PMI.

Iqos coach

Firma która w połowie miesiąca ustala target, w dodatku w grudniu zaraz przed świetami- chyba nie muszę komentować :)

Przedstawiciel Handlowy

Jakis czas temu brałem udział w rekrutacji na stanowisko przedstawiciela handlowego. Chciałem podzielić się wrażeniami z rozmowy. Ostatecznie nie zostałem zaproszony do ostatniego etapu rekrutacji, czyli do firmy Philip Morris, jednak przebieg pierwszego etapu rekrutacji przez Adecco oceniam na bardzo wysokim poziomie. Proces rekrutacyjny prowadzila Pani Agnieszka. Mam już ponad 20 lat doświadczenia w sprzedaży. Brałem udział w wielu procesach rekrutacyjnych, jednak tak przygotowanej rekrutacji zarówno pod względem zapoznania się z moim CV jak i samego stanowiska nie miałem. Godzinna rekrutacja pod względem sprzedażowy nauczyła mnie więcej niż podczas wszystkich szkoleń. Mysle, ze pomoglo mi to rowniez w przejsciu pozytywnie rekrutacji do innej firmy, dlatego też ta opinia. Gratuluję profesjonalizmu, wymagającej rekrutacji, ale przy tym poprowadzonej w miłej atmosferze.

Rozmowa rekrutacyjna

Leszno
Rembrant

Witam, czy sa przyjęcia do utrzymania ruchu?

Paulina
@Rembrant

No właśnie ja też nie wiem, a próbowałeś tam dzwonić albo coś? Nie widzę tutaj żadnych ofert też, może ktoś powie, czy nie szukają ludzi. Słyszałeś coś o tej pracy w ogóle? Jak tam zarobki itd.

P.
@Rembrant

Tak, poszukujemy dosc sporo osob do dzialow UR: mechanikow, elektronikow...

Stały
@Rembrant

Zazwyczaj biorą tylko z wewnątrz czyli mechaników którzy są dobrzy i wiedzą ci robią

Mulan
@Paulina

https://www.pmi.com/careers/job-details?id=46916 jest sporo ofert na mistrza produkcji, elektronikow, Mechanikow

KrakówDajeRade

W Manie za zeszły rok 500 brutto podwyżki W tym roku min 600 ale pewnie dostaną więcej.

Dorota
@KrakówDajeRade

Super! Gratuluję! To jest podwyżka za Twoje starania w pracy czy każdemu pracownikowi przysługuje ze względu na inflację?

KrakówDajeRade
@Dorota

Każdy pracownik tyle dostał. Tak więc podwyżka w Philipie to tak słabo. Na wiosnę związki u nas muszą się postarać a nie 2.5 % .

PM

Wam też zakład zabrał z wypłaty 117 zł za nagrode rzeczową ze zwrotem za te nędzne paczki po zebraniu kwartalnym co były !!!!!! Chyba sobie jaja robią z nas w tym momencie !!!!!! Najpierw dają niby z darmo a później kradną z wypłaty aż tyle pieniędzy a paczka może warta 200zł. To się w głowie nie mieści co ta firma wyprawia z nami !!!!!

Nie polecam ze względu na niekompetentne osoby, które są zatrudniane na „kierowniczych” stanowiskach. Praca tutaj to dobre miejsce dla wazeliniarzy. Większość ma w sobie ohydę nienawiści, podkarmiają swoje nienasycone żądze opluwaniem innych ludzi. Nie licz na rozsądne wybory ani sprawiedliwe traktowanie. Jedni maja przyzwolenie na ponad miesięczne wycieczki zagraniczne, a drudzy mają się głowić jak obstawić grafik-jeśli będziesz miał czelność to zakwestionować będzie stosowany szantaż w postaci odebrania premii całemu zespołowi. Rotacja pracowników jest bardzo duża, można się domyślać co za tym idzie. Kiedyś wyglądało to zupełnie inaczej. Lepiej zastanowić się dwa razy czy warto-żadne pieniądze nie rekompensują niezdrowej atmosfery jaką budują pewne kobiety. Region Rzeszów był kiedyś bardzo przyjemnym miejscem. Teraz-totalne dno. Omijać szerokim łukiem

@były pracownik

Każda z osób pracująca na punkcie jest traktowana w taki sam sposób, byłam tego przykładem kiedy miałam problem z dogadaniem się z dziewczynami na punkcie to dziewczyny zrobiły spotkanie i wysłuchały wszystkich tak samo i pomogły rozwiązać konflikt. Kazdy ma prawo do swojego zdania jednak ja jestem zadowolona ze swojej pracy i atmosfery jaka tu panuje

Pawel

Pojawiło się ogłoszenie na stanowisko Retail Supervisor. Jaka jest specyfikacja pracy? Ile punktów średnio? Na jakie warunki można liczyć- jaka podstawa mniej więcej i czy są premie? Jakie auto?

@Pawel

Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie?

lala
@Paweł

Tutaj tylko ludzie potrafia narzekać a jak trzeba odpowiedzieć na pytanie to znikaja Myślę że trzeba liczyć tylko na siebie !!

Jhfdf
@Paweł

Jakiś bonus na święta?

Kandydatka1

Witam, jakieś opinie na temat stanowiska mistrz produkcji ? I jaj wyglada rozmowa rekrutacyjna ?

Przyszly
@Kandydatka1

Podłączam się do pytania.

@bylymistrz
@Kandydatka1

Witam. Jeżeli chcesz się użerać z ludźmi z maszyn, którym ciężko przyzwyczaic się do nowej strategii firmy to polecam. Absolutnie nie zgadzam się z tym, że jest to dobra droga rozwoju firmy, ale jest jak jest i skoro ktoś pracuje dalej to znaczy, że na te warunki się godzi. Ponadto musisz tłumaczyć się przed swoim przełożonym z tego jak ludzie pracują na maszynach - czyli w dużym stopniu jest się ocenianym za pracę obsad, a nie Twoja. Mój post nie jest absolutnie negatywny w stosunku do pracowników produkcji tylko czasem miałem ochotę zapytać, czemu ktoś tam nadal pracuje skoro codziennie narzeka... Ogólnie nie polecam tej pracy.

Ktos
@@bylymistrz

Witam nick sugeruje że już nie jesteś mistrzem Zmieniłeś stanowisko czy firmę ? I dla czego jeśli można wiedzieć ?

Bylymistrz
@Ktos

@ktos tak, zrezygnowałem z tej pracy. Zarobki nieadekwatne do obowiązków i te dyskusje z ludźmi były naprawdę męczące. Jak dowiadujesz się, że ktoś zatrudniając się powiedzmy z ulicy dostaje na start ponad 2000zl więcej to jest to bardzo demotywujace. A Ty posiadając wiedzę o maszynach, systemie Open+ oraz systemach z których korzystamy w pracę masz za zadanie wyszkolić taką osobę... To trochę niesprawiedliwe.

@Bylymistrz

Witaj, jaką podstawę oferują na start dla stanowiska mistrza przychodzącego z "ulicy"? Zastanawiam się

TakSamo
@Bylymistrz

Dokładnie. Też znam to z autopsji. Cała prawda...

Xyz

Bajki piszesz

Autopsja
@Xyz

Co prawda boli? A potem się dziwią, że ludzie rezygnują. Trzeba mieć twardą (usunięte przez administratora) żeby współpracować z obsadami na maszynach.

Paula
@@bylymistrz

Pracowałam na produkcji. To, że ktoś narzeka na coraz większe i większe wymagania a w zamian nie dostaje nic chyba samo mówi za siebie? Pracujesz jak trzeba, akceptujesz te wszystkie kretyńskie wymagania, widzisz jak logistyka w tej firmie leży i kwiczy - i jeszcze raz podkreślę: robisz swoje a jakieś buce w koszulkach z czarnymi rękawami próbują pokazać "kto tu rządzi".

Autopsja
@Paula

Tylko przypominam, że nikt nikogo na siłę nie trzyma. System został wprowadzony odgórnie i czarny podkoszulek też miał g do gadania. Ale lepiej narzekać.

Johnq
@Autopsja

System oczywiście został wprowadzony odgórnie. Zasada bycia (usunięte przez administratora)już nie.

Ble
@Johnq

Bo wszyscy inni są (usunięte przez administratora) w porządku. Cacy i palce lizać, w ogóle klękajcie narody bo takich operatorów i mechaników to nigdzie indziej nie znajdziesz.

@_@

jak nie dadzą 700 zł brutto podwyżki płac to co ? Koniec czerwca i nara ? ????

@@_@

Zapomniałem dodać, że obecną inflacja jest szacowana na 9,2%. Ponadto podniesione stopy procentowe ładnie użądziły ludzi z kredytami hipotecznymi  podnosząc koszty przykładowej raty z 1500 zł na  około 2100 zł co równa się z 38% podwyżką, a to jeszcze nie koniec. Zdolność kredytowa np. 400 000 zł po przez to zmniejszyła się do 250 000 zł. Oczywiście zależne od oferty banku. Patrząc po rachunkach prąd i gaz podrożał o 50 %. Państwo dokłada nam kolejne podatki gdzie tylko się da. Paliwo przecenione tylko na pół roku, a potem zobaczycie 7 zł, a potem nawet i 8 zł za litr. Dlugo by wymieniać, ale zarząd Morrisa chyba śmie twierdzić że pracują tutaj półgłówki którzy nie potrafią liczyć i nie wiedzą co się na świecie dzieje.

@@_@

Podwyżki przewidziane są dla ludzi, którzy coś sobą reprezentują i posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe. Inflacja w niewielkim stopniu dotyka pracowników zatrudnionych za niskie stawki. Tak więc podwyżki dla pracowników produkcji powinny wynosić kilka procent. Jeżeli się to komuś nie podoba, to powinien mieć świadomość, że na jego miejsce znajdzie się kilku innych. Grupą najbardziej narażoną na działanie inflacji są osoby, których dochód przekracza 10k netto i w takich przypadkach wysokie podwyżki są uzasadnione. Trzeba było się uczyć :)

@Barabasz

No i pokazał kto siedzi w biurach i strukturach

Barabasz.

Dziękuję. Nie narzekam.

@Barabasz.

Człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy ; )

JedynyTaki
@Barabasz

Widać właśnie, że w biurach siedzą ludzie tak niekompetentni. Wprowadzają OPEN+, biorą za to kasę i na koniec robią się tak zarozumiali i bezczelni. Biuro bez produkcji nie wiele zdziała, a co do nowych pracowników to stawki są coraz mniej konkurencyjne, dlatego ludzie wolą iść na przykład do fabryki mana. A pan mógłby iść z takim wykształceniem do jakiegoś ministerstwa - byłby pan dumny podnosząc IQ tam i u nas ????

@JedynyTaki

Dlaczego atakujesz ludzi pracujących w biurze? Dobrze widzimy jak pracuje się na produkcji. Operatorzy prawie połowę czasu pracy spędzają na przerwach. Doprowadziliśmy maszyny produkcyjne do stanu, który pracę obsady ograniczył do sprawdzenia ustawień i wymiany materiałów. Teraz jeszcze chcecie pieniądze za siedzenie na przerwie i popijanie kawki. Kochani, bierzcie się do roboty i się cieszcie, że jeszcze ją macie.

@Barabasz

Napisałeś, że dobrze widzicie jak pracują ludzie na produkcji tym samym potwierdzając, że jesteś że struktur ; ) również to, że doprowadziliście maszyny do stanu, w którym praktycznie same jadą. Zdradzasz tym samym, że jesteś że struktur na maszynach seal lub seconadry bo P4 ani cigarillos to raczej nie ten etap. Już dalej ludzie po nitce dojdą który taki mądry takie głupoty wypisuje ; )

@@_@

Jeżeli uważasz, że coś "zdradzam", to mogę ci powiedzieć, że się mylisz. Ty natomiast zdradzasz przejawy inteligencji wysoce poniżej przyjętej normy (nawet wśród pracowników produkcji). Mam dla ciebie radę. Zamiast wylewać tutaj swoje żale, to skontaktuj się z psychologiem, który pomoże ci zrekompensować twoje nieudane życie zawodowe. Wystawi ci L4 i nie będziesz już musiał wylewać swoich frustracji w internetach.

@Barabasz

Art. 216 kk § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Coś jeszcze panie mądry ? Jeden telefon zrobię do prawnika i wtedy tak czy tak dowiem się kim jesteś

@@_@

Widzę, że na prawie znasz się tak samo jak na ekonomi. Aby cię znieważyć musiałbym kierować swój wpis do konkretnej osoby. Jeżeli się przedstawisz to możemy spróbować.

@Barabasz

Odpowiadałeś typowo do mnie. Za nickiem zawsze się ktos kryje. Czyli kierowałeś to co napisałeś do mojej osoby. Ale jeśli chcesz ok sprawdźmy się; )

OPEN
@Barabasz

Taka prawda że te maszyny wszystkie idą bo ludzie z produkcji je wyprowadzili a nie struktury które tylko piją kawkę i chodzą plątając się między maszynami. Widać dobrze kto ile czasu pracuje przez 8 godzin a kto po biurach tylko siedzi i nic nie robi. Trochę szacunku dla pracowników z produkcji bo to dzięki nim wszystko się kręci !!!!!

Opertor
@OPEN

Brawo !!!

@Barabasz

Czyli twoim zdaniem ludzie którzy mają niskie stawki kupują produkty w sklepie za mniejsze pieniądze niż ty . Oni nie potrzebują pieniędzy na życie ???? Co ty w ogóle człowieku piszesz???

Suzi
@Barabasz

Ty chyba sobie żartujesz.Wyy doprowadziliście maszyny do stanu w którym obecnie są?????Śmiech na sali.A cóż Wy z biur wiecie o maszynach????Wszystkie 8nformacje ważniejsze były wyciągane od mechaników i operatorów.I jeśli uważasz ze operator nic nie robi tylko siedzi na przerwie,to zapraszam popracowac na maszynach przez cały jeden miesiąc na 4 zm.Żenujące to co mówisz,czytając twoje wypowiedzi jesteś typowym karierowiczem,który nie wie co to praca i szacunek do drugiego człowieka!Żal mi Cię!

@Suzi

Masz w 100% rację w tym co piszesz . Brawo dla Ciebie . A ten cały @barabasz czy jak mu tam ,jeżeli jest taki odważny zapraszam na halę do operatorów i mechaników niech powie im to co myśli prosto w oczy.

Ogryzek
@@_@

Hahaha co za żenada. Próbuj szczęścia jeżeli myślisz że Mnie zdemaskujesz

Ab
@Barabasz

Pięknie to będziesz sam pracował na produkcji jak takie opinie masz u nas niedługo zamkną zakład przez takich (usunięte przez administratora) bo płacą 10 k a dla produkcji 3 k więc powodzenia zjebane podejście na maxa

Rambo bez Noża
@@_@

Nie dowiesz się, kim on jest, bo Policja i Prokurator nie zajmą się tą sprawą. To, o czym piszesz jest przestępstwa penalizowane w kodeksie karnym, ale ściganie następuje z prywatnego aktu oskarżenia a aby taki akt wnieść do sądu pierw musisz ustalić personalia sprawcy, bo inaczej Sąd odrzuci ten dokument z powodu braków formalnych. Poza tym nawet jakbyś ustalił jego dane a on ma trochę oliwy w głowie to zanim Sąd wyda orzeczenie a to stanie się prawomocne to wcześniej dojdzie do przedawnienia roszczenia, bo tam są krótkie okresy. Przegrałbyś sprawę i musiałbyś jeszcze pokryć koszty sądowe w tym za obrońcę oskarżonego.

Do zwolnionych

Jesteśmy beneficjentem realizującym projekt "Złap za STER!", wspierającym osoby zwolnione z pracy za wypowiedzeniem ze strony pracodawcy, bądź osoby zagrożone zwolnieniem. Dofinansujemy kursy/ szkolenia dla osób, które zgłoszą się do projektu. Jeśli są tu takie osoby, zapraszamy na stronę internetową, aby poznać szczegóły akcji lub zapraszam do kontaktu 12 626 00 95. Nasze biuro mieści się w Krakowie :)

W715263

Po jakim czasie jest umowa na czas nieokreślony

Aleksandra
@W715263

Na jakim stanowisku? Podpisujesz się jako kandydat, brałeś już udział w rekrutacji czy dopiero się zastanawiasz? Jeśli już brałeś to daj znać jak to wygląda, czy dzwonią czy spotkanie umawiają i jakie pytania zadają?

R.

Potwierdzam opinie o braku szacunku dla pracowników…

?
@R.

A sam ten szacunek okazujesz?

Technik

Witam, jakich zarobków może spodziewać się osoba zaraz po technikum (bez wcześniejszego zatrudnienia) z wymaganymi uprawnieniami, na stanowisku technik elektronik?

@Technik

Znam chłopaka co tam pracował. Mówił, że im dalej czas płynie tym PM jest w (usunięte przez administratora) z elektronikami. Poczynając od złej nazwy stanowiska po zarobki. Po przejściu do innej firmy na 1 zmianę dostał 1.5k tys więcej - więc mega zmiana. Myślę, że wcześniej zarabiał ok 5k netto, ale pracował tam już chwilę. Ponad 4k powinieneś dostać.

@Kolega

Bez doświadczenia taka pensja? Nieźle. A jakieś szkolenia dla nowych w branży tam mają?

@Karolina

Z tego co opowaidał to mial duzo szkolen. Wewnetrznych a i zewnetrzne sie trafiały za granicą czy coś

Marzena
@Kolega

No to dobrze, że o to dbają. A wiadomo jaki głównie zakres? I to po godzinach czy jak?

@Marzena

Mowa tutaj o pracy elektronika, gdzie trzeba miec uprawnienia i wiedze. Nie mowimy tutaj o zwyklym stanowisku, tylko o stanowisku osoby, która jakas wiedze posiada.

Witkacy

Czy ktoś może napisać czy na stanowiskach administracyjnych są nadgodziny i to niepłatne? Wyczytałam, że pracownicy są zmuszani do nadgodzin.

Maja

Philip Morris aktualnie prowadzi rekrutacje na szereg stanowisk w Polsce, włączając w to Kraków. Przeglądając te oferty: https://www.pmi.com/markets/poland/pl/careers na pewno w większości z nich zauważycie mnogość dodatkowych benefitów proponowanych przez pracodawcę, np. prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, kartę multisport, bonusy świąteczne. Jak w praktyce wyglądają proponowane przez firmę dodatki do warunków zatrudnienia? Korzystacie z nich?

wiem
@Maja

moja subiektywna opinia, kiepska atmosfera w Philipie niestety

Abba
@Maja

Nie sposob nie korzystac : 4 % pensji gratis od pracodawcy na 3 filar, luxmed przy zakladzie tylko dla pracownikow, przedszkole przy zakladzie tylko dla pracownikow, dofonansowane posilki, dodatkowa kasa na wakacje i swieta, ubezpieczenie, kasa zapomogowo pozyczkowa, mozliwosc pracy z domu, gigantyczne imprezy noworoczne a nawet znizki w klubach na legitymacje pracownocza. Dodaj do tego stabilnosc zatrudnienia ( o ile faktycznie pracujesz a nie obijasz sie ) i zrozumiesz ze historie o zlej atmosferze to bajki zawistnych osob z konkurencji. Przy takich warunkach atmosfera nie moze byc zla i taka nie jest.

hr
@Abba

Abba, benefity to przysypywanie kupy błota diamentami po wierzchu. Atmosfera jest zła i nie piszę tego jako konkurencja. Sztuczne uśmiechy, promocyjne filmiki, zniżki na hipsterskie sałatki. Ale ludzie chodzą wiecznie spięci, zestresowani, nie ufają sobie. Rzadko o szczere przyjacielskie, koleżeńskie stosunki... ale to pewnie normalne w korpo. Inwestujemy w taki i taki dział, bo jesteśmy nowoczesną firmą, ale jednocześnie usuwamy w nim miejsca pracy i każdego kogo możemy trzymamy w niepewności, czy dostanie przedłużenie. Przeciwdziałamy rotacji dobrych pracowników, chyba że nie mają stałej umowy. Wszyscy się kochamy, ale pracownicy są tylko numerem, a nie osobą. Teraz nie pamiętam już jakiejś hucznej imprezy za nie wiem ile pieniędzy, tylko to, że przychodziłam codziennie do pracy ze ściśniętym żołądkiem. Po dwóch tygodniach pracy dorobiłam się problemu refluksowego i niestety do tej pory mi pozostał.

Gabs
@Maja

Bardzo dobry socjal, każdy korzysta, atmosfera jest super ludzie są życzliwi a czarne owce się wszędzie znajdą. Polecam pracę w tej firmie.

Aha

Stabilnosc na 2 lata i 9 miesiecy

Q
@Aha

Co masz na myśli?

as cold as ice
@Q

Dużo rzeczy zostało już napisane. Generalnie ludzie są zestresowani. Często fałszywi. Ogólnie panuje atmosfera nieufności między pracownikami tego samego szczebla i między pracodawcą i pracownikami. Wiele osób chciałoby odejść, ale nie zawsze mogą i dlatego jeszcze tam siedzą. Doszły mnie słuchy, że najlepsze co może Cię tam spotkać to wyjazd do którejś z filii PMI, bo w Krakowie praca jest w najlepszym przypadku średnia. Generalnie wszystkie te osoby, które znam i które zdecydowały się na odejście stamtąd, mówiły mi później , że nie żałowały tego kroku. Wbrew propagandzie głoszonej w tej firmie, istnieje życie zawodowe poza PMI i jest ono zdecydowanie lepsze.Po trzech latach spędzonych w tej firmie, nie potrafię przypomnieć sobie ani jednej pozytywnej emocji związanej z tym miejscem pracy.

as cold as ice
@hr

Objawy refluksu można łagodzić ale jak już się pojawiło, to wyleczyć skutecznie się chyba tego nie da. Będzie to nawracało z większą lub mniejszą częstotliwością.

leuko
@Abba

Jeśli komuś nie przeszkadza nieetyczna praca przy produkcji i promocji produktu o udowodnionym naukowo działaniu rakotwórczym, który uśmiercił miliony ludzi...

acc
@leuko

To produkcja samochodów też jest nie etyczna, bo ludzie giną w wypadkach a na dodatek samochody zanieczyszczają atmosferę. Nikt produkując papierosy nie zmusza do ich palenia. Producenci noży też nie namawiają do używania ich przy rozbojach.

koszyczek
@acc

Ale Ci zrobili pranie mózgu, że białe to czarne

Pmi
@hr

Tez się przez ta firmę nabawiłam problemow refluksowych... non stop stres i wyniki. Dostałam awans zwolniłam prawie wszystkich znajomych po czym usunęli mnie aby nie dać mi umowy na czas nieokreślony. Żenada

Madzia
@Maja

Człeku Jak nie masz pojęcia to nie pisz.... To wszystko nadal obowiązuje... Multisport Benefity Stołówka 13 nasta pensja Ale fakt faktem nie docenia się pracownika Za dużo panienek z CLek które pojęcia nie mają Brak zaufania dla chętnych pracowników z doświadczeniem.,...

Rembrant
@Maja

Witam, czy są jakieś przyjęcia do działu utrzymania ruchu

Marzena
@Madzia

Panienek? A skąd oni je biorą? To w sumie jak rozmowa wygląda i jakie oni mają tu wymagania, że ludzi bez jakiegoś pojęcia mieliby brać?

Rav
@Rembrant

Jest ciągle rekrutacja na automatyka i mechanika UR.

wiwi

Mam zamiar zatrudnić się w tej firmie Czy ktoś jest w stanie określić zarobki ? Jaka jest teraz atmosfera ?

whaaaaaaaaat?
@wiwi

Masz zamiar czy już zostałeś zatrudniony? Zamiary to wiesz...

WIWI
@whaaaaaaaaat?

MAM ZAMIAR A OBECNIE PRACUJE JAK CHCESZ WIEDZIEĆ W FIRMIE TELEFONIKA ALE TAM SZKODA GADAĆ CO SIĘ DZIEJE

Student

Na jakie wynagrodzenie można liczyć na stanowiskach inżynierskich ?

Xayko

Były zatrudnienia, czekamy na zwolnienia, roszady pewnie już są w planach, zero szacunku dla pracowników.

Zostaw merytoryczną opinię o Philip Morris - Kraków

• Jak się pracuje w Philip Morris?

Zobacz opinie na temat firmy Philip Morris tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 232.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Philip Morris?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 132, z czego 6 to opinie pozytywne, 75 to opinie negatywne, a 51 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Philip Morris?

Kandydaci do pracy w Philip Morris napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Philip Morris