Opinie o Philip Morris w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Philip Morris. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Philip Morris o rekrutacji.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Philip Morris w Kraków

xyz

A o co konkretnie chodzi??? Potrzebuję więcej szczegółów, jakaś konkretna sytuacja?

Odkąd wszedł Open PM przestał się liczyć z ludźmi. Teraz tylko papierologia się liczy, kablowanie przez maile na pracowników że maseczka pod nosem albo brak rękawic na CILU to wychodzi im najlepiej, brak czasu na pilnowanie jakości na maszynach schodzi na drugi plan !

Pracownik Fiege

Do pracy przyszliśmy na 22 i mieliśmy chwilę przerwy bo maszyna ruszyła, w połowie zmiany ten, że tak go nazwę ,, człowiek" powiedział, Fiege nie będzie miało przerwy bo nasza przerwa była o 22. Na maszynie powinno być 8 osób było 4, nie było szans żeby wyjść do łazienki albo czegokolwiek się napić.

Robert
@Pracownik Fiege

W tym zakładzie przykro to mówić ale wkradł się tz. REŻIM. Pracownik nie ma prawa się sprzeciwić bo jeśli to zrobi jest brany od razu na rozmowę a resztę można sobie tylko dopowiedzieć ....

Cc
@Pracownik Fiege

Chwilę przerwy... No cóż 4h to tylko chwila...

Operator
@Pracownik Fiege

To raczej problem był po stronie zarządzającej osoby z Fiege skoro nie mieliście obstawy w ludziach, to żale kierujcie do swoich liderów one też mogą usiąść i zastąpić Was a nie przyjdą do pracy i tylko papieros, pogaduszki Wasza liderka Marta niech się weźmie do pracy i mie rządzi wszystkimi bo chyba się rozpędziła i funkcję pomyliła.

@bylyPracownikFiege
@Operator

Mówisz o Marcie K? Znam tą kobietę jeszcze z jej poprzedniego stanowiska w Randstad. Podlizywanie się liderowi, klepanie po (usunięte przez administratora) byleby jak najlepiej się ustawić i nic w pracy nie robić oprócz ploteczek i kawusia... Także jeśli myślimy o tej samej osobie to zgadzam się z Tobą w 100%

BylyPracownikFiege

Były lider z działu na dole już został dzięki niej zdegradowany. Cieszę się, że nie muszę już z tą kobietą pracować. Mam nadzieję że jej przełożeni zobaczą ile pożytku przynosi jej praca i wyciągną z tego odpowiednie konsekwencje, bo płacenie osobie która w czasie pracy tylko pali papierosy, pije kawkę i wysługuje się innymi to troszkę nieekonomiczne :)

@Next

Tak

Zainteresowana

Czy ciężko jest się dostać na staż? Kogo biorą z jakimi umiejętnościami, jakie wymagania wobec np. testu sprawdzajcego umiejętności? Ostatnio zarekrutowałam i czekam na odpowiedź, czy warto tam iść.

Dagmara

Witam, jakie stawki można wynegocjować na stanowisku Senior Finance Analyst? Czy zarobki rzędu 15k brutto na tego typu stanowisku są realne?

Zielona

Czy warto aplikować na koordynatora wysp? Na czym polega ta praca? Proszę o jak najwiecej szczegółów i czy warto wg Was.

Przedstawiciel Handlowy

Jakis czas temu brałem udział w rekrutacji na stanowisko przedstawiciela handlowego. Chciałem podzielić się wrażeniami z rozmowy. Ostatecznie nie zostałem zaproszony do ostatniego etapu rekrutacji, czyli do firmy Philip Morris, jednak przebieg pierwszego etapu rekrutacji przez Adecco oceniam na bardzo wysokim poziomie. Proces rekrutacyjny prowadzila Pani Agnieszka. Mam już ponad 20 lat doświadczenia w sprzedaży. Brałem udział w wielu procesach rekrutacyjnych, jednak tak przygotowanej rekrutacji zarówno pod względem zapoznania się z moim CV jak i samego stanowiska nie miałem. Godzinna rekrutacja pod względem sprzedażowy nauczyła mnie więcej niż podczas wszystkich szkoleń. Mysle, ze pomoglo mi to rowniez w przejsciu pozytywnie rekrutacji do innej firmy, dlatego też ta opinia. Gratuluję profesjonalizmu, wymagającej rekrutacji, ale przy tym poprowadzonej w miłej atmosferze.

Rozmowa rekrutacyjna

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Nowa

Mam pytanie,czy do Morrisa też przyjmuja z orzeczeniem umarkowanym? Czy niema szans na prace chodzi mi o produkcje.

Pracownik wyspy w galerii

Stawka okej, 25/h, natomiast z godzinami słabo, trzy osoby na punkcie, pracujemy na zmianie pojedynczo, do wyrobienia Ok. 290 godzin miesięcznie, niech każdy sobie policzy ile wychodzi na głowę. Bez szału. Premie często mało osiągalne przez bardzo wysokie targety. Obsesja przełożonych na punkcie wchodzenia przez nas w (usunięte przez administratora) klientom, jeśli przy kontakcie z klientem powiesz jedno zdanie za mało ze standardowego monologu który każdy musi wygłosić to masz kłopoty, nie daj Boze żeby było to podczas wizyty tajemniczego klienta. To co razi najbardziej i jest wręcz groteskowego to nieproporcjonalne nadęcie przełożonych do tego co tak właściwe robimy. Pracujemy na wyspie 2x2, często w galeriach na jakimś wypizdowie, z klientami którzy chcą kupić i iść do domu, a ich podejście do naszej pracy jest takie jakbyśmy sprzedawali mercedesy. Śmieszne i męczące po pewnym czasie.

Krystyna
@Pracownik wyspy w galerii

Domyślam się że takie coś może być męczące. A skąd oni wiedzą czy użyliście całej formułki monologu czy zabrakło jakiegoś zdania? Czy zdarza się że te targety się osiąga czy raczej w ogóle nie? Może trzeba porozmawiać z przełożonymi, może to zrozumieją...

Nie polecam pracy jako ambasador marki iqos. Starasz się jak możesz, jesteś najlepszy na punkcie i robisx wszystko co się da a oni i tak potraktują cię jak (usunięte przez administratora) i zwolnią, a koordynatorka będzie płakać, że cię zwolnili ale nic z tym nie może zrobić ???? nie warte żadnych pieniędzy

Kazik

Jak to jest z wynagrodzeniem w PMI ? Mówi się że jest tu super A na rozmowie o pracę na stanowisko semiorskie podałem widelki 13-14k i rekrutera zatkało. To jak to jest ?

brawo
@Kazik

To zależy jakie seniorskie, na dole widełek stawka to niekonicznie nawet połowa tego...

Blob

Jak wygląda sprawa z działem P4 ? Pracownikom przedłużają umowy bo słyszę różne wersje

@Blob

Nie przedłużają czasowych i traktują ludzi bardzo złe

@Blob

Nie przedłużają i złe traktują ludzi

Paulina
@Wojtek

Nie przedłużają ludziom wszystkim, czy tylko tobie nie przedłużyli umowy i teraz jesteś sfrustrowany tym faktem?

Bartosz

Może nie przedłużyli przez brak kultury? Bo nawet na neutralny komentarz nie potrafisz odpowiedzieć bez uszczypliwości...

@Bartosz

Gdyby nie przedłużali przez brak kultury, to już dawno byś tam nie pracował. O czym świadczy twój komentarz

Kaja

Radzę się zastanowić 1000razy zanim zgłosisz się do pracy. Niby elastyczny czas pracy, jednak koordynatorzy chcą byś był non stop w pracy, a gdy nie możesz się pojawić musisz dzwonić do innych pracowników by przyszli za ciebie (mimo że to umowa zlecenie) Udają miłych a w raportach oczerniają na nasz temat, pisząc nie stworzone rzeczy. Zwalniają z dnia na dzień z (usunięte przez administratora) powodów. Oczekują od pracownika niewiadomo czego, a sami nie potrafią się zachować po ludzku. Serdecznie nie polecam.

Nowa

Ile etapow jest do Philip Morris.Jakie zarobki dla nowego pracownika?.

@Nowa

Weź może lepiej idź do MANA bo tu już dobre czasy dawno się skończyły a tam w ogłoszeniu jest 6500 brutto dla operatora linii ...

?
@OptymistaAleNieTu

Mowisz o fabryce MANA czy o MANpower, który szuka do Somfy w Niepołomicach? Czytałem, ze szukają 200 osób

Opertor
@OptymistaAleNieTu

Wejdź sobie na opinie o pracy w Manie też na GoWork Jeśli są obiektywne tak jak o naszej fabryce to powodzenia

@Opertor

Co nie zmienia faktu, że daja nowym na starcie juz więcej niż Philip Morris. Znam kilku którzy tam poszli i nie narzekają. Ponadto maja dostępne nadgodziny dobrze płatne i zawsze można dorobić

OptymistaAleNieTu

(usunięte przez administratora) i wodorosty. Takie stwierdzenie po paru latach pracy. Na dodatek z roku na rok co raz to więcej nowych obowiązków. Jeszcze pewnie jak co roku podwyżkę taka dadzą, że nie pokryje to inflacji... ani to wyrównanie ani tym bardziej podwyżka. Czyli jeśli nie wyrównują inflacji to z roku na rok za zarobione tu pieniądze można kupić mniej ????

Czy istnieje możliwość rozwoju w Philip Morris?

Oczywiście

Zdecydowanie NIE!!!!!

Expresso

Jeśli chodzi o operatorów na hali produkcyjnej oczywiście że nie ma ! Teraz raczej jak masz tak zwanego krosowego Twoja kariera stoi w miejscu bo za pozostałe szkolenia nie chcą dawać pieniędzy. Owszem można zostać mechanikiem ale jest to nieadekwatne jeśli chodzi o marne pieniądze które dostaniesz do obowiązków jakie spadną na Ciebie.

Mulan

Jezeli ktos chce sie rozwijać to jest duzo mozliwosci. Obecnie odbywa sie bardzo duzo szkolen wewnetrznych technicznych jest tez mozliwosci udzialu w szkoleniach miekkich. W ostatnim roku sporo Operatorow wskoczylo na stanowisko Mistrza, sa wiec mozliwosci awansu i rozwoju w ramach danego stanowiska ( sciezki karier). Szczerze to polecam kontakt z ludzmi indywidualnie przez np Linkedin niz tutaj - bo sporo osob na tym portalu wylewa swoje żale i to anonimowo. Tam mozna zagaic osobę ktora jest obecnie na stanowisku

Ząbek
@Mulan

Skoro tak zachwalasz wszystko napisz również jak dużo ludzi odmówiło przyjęcia posady mistrza bo było sporo z tego co wiem

Mulan
@Ząbek

Pytanie bylo czy sa mozliwosci wiec to jest dowod ze mozliwosci sa ale nie wszyscy z nich korzystaja. Widocznie im jest dobrze tam gdzie sa

Przyszly
@Ząbek

A czemu odmówiło? Co jest nie tak? Ja mam zamiar aplikować na to stanowisko.

To moja opinia

Tak

Lukasz
@Mulan

Obecnie nie ma szkolen

lolo

Jak traktują stażystów w Philip Morris?

Kasiakasia

Pracuje już jakiś czas w Philipie (ponad rok). Firma na pierwszy rzut oka wydaje się ok. Przełożonego mam w porządku, wpsolpracownikow również. Firma posiada trochę plusów jak m.in pakiety licznych benefitow. Jednak z każdą chwilą wydaje mi się, że jest coraz gorzej. Do każdej najmniejszej czynności w systemie jest inny portal. Zezwolenia wejść,urlopy, informacje, dostępy do części magazynowych. Każda najmniejsza czynność w firmie wiąże się z osobna aplikacja. Na maszynach nie pracuje, ale mam kontakt z ludźmi tam. Ponoć zmieniają operatorom koszulki na czarne, żeby nie było widać, że tych "kierowników" jest więcej niż operatorów na maszynie czy gości z UR. Open plus.. marnowanie pieniędzy na bzdurne spotkania i opowieści. Z każdym miesiącem jest gorzej. Prawdopodobnie rok 2022 zakończę już w innej firmie, aktualne stawki na posadach w Morris są mało konkurencyjne. Plusy: - benefity - większość współpracowników - przełożonego mam spoko - dużo szkoleń wewnętrznych - zlobek Minusy: - otoczka firmy i brnięcie w coraz większy "korpostyle" z open plusem na czele - słabe wynagrodzenie na większości stanowiskach - częste kolesiostwo w przypadku zmian stanowisk

Jabczan
@Kasiakasia

Dużo by pisać ,ale Kasia napisała w skrócie to co jest największą bolączką firmy :) Firma nie konkurencyjna pod względem finansów ...przesiąknięta kolesiostwem/przepychaniem pociotków na lepsze stanowiska...rozdmuchana mega struktura związana z OPEN+ (rak firmy) . Lata dobrobytu,logicznego toku myslenia i życzliwych ludzi minęła :) Jak ktoś choć troche ogarnięty to najlepiej omijać szerokim łukiem i nie nabierać się na korporklamy w sieci i super pozytywne komentarze jak tu wspaniale :) Nie jest to zawistna krytyka lecz obiektywna opinia poparta doświadczeniem i obserwacją przez kilka lat , Pozdrawiam i zyczę wytrwałości tym którzy tu pracują i patrzą na ten cyrk :) (kto w Filipie pracuje ten się w cyrku nie śmieje :) )

K

Region Poznań, projekt iqos i super adecco. Struktura zarządzania jak podejrzewam w całej Polsce taka sama. Moim przełożonym jest KO a jego przełożonym ktoś z adecco. A jak jest naprawdę? Moim przełożonym jest KO, jego teoretycznym przełożonym jest SPV a przełożonym SPV jest regionalny. Sami SPV przyznają że zespołem rządzą Regionalni z PMI a nie oni w parze z Kordynatorami. A dlaczego tak? A dlatego żeby PMI mógł w razie problemów zrzucić wszystko na adecco. Pani J która karze do siebie mówić Asia ma problemy natury osobowościowej i zwalnia czy zatrudnia ludzi w zależności od humoru czy blasku księżyca. SPV widać że są zastraszani a koordynatorzy posłusznie wykonują egzekucje zawodowe na jej "widzimisie". Raz byłam świadkiem jak przyjechała na punkt i wrzeszczała na pracownika za źle ułożoną ekspozycję- czy tak wygląda ta jakość o której mówiono na rozmowie kwalifikacyjnej? Tak wygląda jakość przez którą klienci podchodzą do płaczącej pracownicy i pytają się czy wszystko ok? A co na to adecco? Zgłoś to swojemu przełożonemu i tak w kółko. A co robi przełożony? Boi się i nie robi nic. Dwie firmy z których trzeba szybko uciekać.

Pmi
@K

W punkt

Student

Cześć, Chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda atmosfera i metody pracy w działach jakości i/lub doskonalenia procesów w PMPL :) Możecie podrzucić jakieś przydatne info ? :)

Pycha / Upadek

Zakończyłem prace dla tej dziwnej firmy 7 lat temu. Opinia po latach, ale najlepsze opnie wydaje się po dłuższym czasie obserwacji, gdy już opadną emocje i można wypowiedzieć się obiektywnie. Miłem nieprzyjemność pracować w dziale sprzedaży, więc moja opinia odnosi się tylko do tego działu. Na początku stanowcze NIE, jak masz możliwość ominąć tą firmę, to zrób to. Niestety jak w wielu firmach zarządzanych bez pomysłu, tak i w tej w pewnym momencie niskiego szczebla kadra zarządzająca była skompletowana z ludzi bez pomysłu, a jedynie cechujących się niesamowitą umiejętnością bezmózgiego wykonywania poleceń i koncentracji na donoszeniu. Oczywiście taka kadra zarządzająca w długiej perspektywie czasu doprowadza do upadku :) i tak spełniło się proroctwo sprzed lat, gdzie pycha kroczyła przed upadkiem. Jak odchodziłem z firmy, to PM był firmą nr 1 na rynku, obecnie jest firma nr 3. Gratuluję.

Jaka jest atmosfera w dziale KSIĘGOWOŚCI? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za odpowiedz

PH B2b zatrudnienie przed adecco Na jaka podstawę można liczyć? Ile mniej więcej punktów dziennie się robi? Idzie wyrobić się w 8h? Jakie auto służbowe?

@Paweł

Podstawa to 4000brutto chyba że wynegocjujesz więcej ogólnie osoby które przychodzą teraz na wyżej wymienione stanowisko mają większe podstawy niż osoby zatrudnione w kwietniu/maju. Około 12 punktów tak spokojnie wyrobisz się w 8h. Golf 7 kombi również do użytku prywatnego.

Pracownik KRKTGDWRPO
@Paweł

Moja dobra rada , jak chcesz aplikować na PH to w żadnym wypadku nie zgłaszaj się do regionu Łódź, permanentny nacisk na wynik ciagle mało ciagle coś źle . RSM chce być cały czas najlepszy i idzie z tym po trupach do celu , brak docenienia ludzi z jego strony którzy wkładają masę swojej energii w to co robią . Najlepszym przykładem tego jest, ze na prawdę dobrze ludzie rezygnują z pracy . A jestem przekonany , ze nie zrobili tego z powodu samej pracy , a z powodu RSM. . Jeśli chodzi o sama prace jest na prawdę w porządku, targety są ambitne ale realne jak to w firmie sprzedażowej, dużo benefitów a to duży plus dziś np auto bez limitu przy obecnej cenie paliwa to bardzo dużo . Z wizytami z reguły da się wyrobić w 8h . Polecam ! Ale nie region Łódź

Zostaw merytoryczną opinię o Philip Morris - Kraków

• Jak się pracuje w Philip Morris?

Zobacz opinie na temat firmy Philip Morris tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 232.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Philip Morris?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 132, z czego 6 to opinie pozytywne, 75 to opinie negatywne, a 51 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Philip Morris?

Kandydaci do pracy w Philip Morris napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Philip Morris