Opinie o Philip Morris w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Philip Morris. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Philip Morris o rekrutacji.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Philip Morris w Kraków

PRACOWNIK

Proszę sobie sprawdzić odcinki płacowe w kategorii INNE za sierpień i wrzesień ponieważ PM nie wypłacił wszystkim dodatkowych pieniędzy za nadgodziny tz. 100zł należne za każde dodatkowo przepracowane po 8 godzinach "4" godziny i za sierpień 2 x 150zł dodatkowo za te 2 dni co były. Jak można było dopuścić do takich rzeczy i to w takiej firmie , ale tak to jest jak się kombinuje z personelem zajmującym się płacami !!!

Opertor
@PRACOWNIK

Będzie spotkanie kwartalne to warto to powiedzieć na forum a nie wylewać tutaj żale

Hehehe

Forum jest po to żeby wylewać żale odnoście płac? Zabawne :D może ty wrzucisz tutaj swój odcinek płacowy aby potencjalni nowi pracownicy mogli dokładnie zobaczyć ile zarabiasz i czy ewentualnie brakuje ci 5zl :D Rozumiem że panie z kadr czytają tutaj opinie i w pośpiechu weryfikują komu ile brakuje, po czym otwierasz pasek i ooooo wszystko się zgadza :D wróć się do przedszkola bo chyba jesteś swiezakiem :D

Walter White

Na jakie wynagrodzenie można liczyć na stanowisku inżynier procesu ? Zatrudniają ludzi po 40tce? są nocne zmiany czy dyżury?

Technik UR

Witam Jakie warunki pracy na stanowisku Technika UR, jakie obowiązki, i jakie wynagrodzenie na początek

Dorota
@Technik UR

A jakie masz ogólnie doświadczenie jako technik UR?

orion
@Technik UR

Jakie jest wynagrodzenie na stanowisku Pracownik magazynowy - Operator/Operatorka wózka? Jaka jest stawka godzinowa czy wynagrodzenie miesięczne?

Technik UR
@Dorota

12 lat SEP elektryczne, gazowe, oraz podesty ruchome, obsługa SAP

Kandydatka

Zostałam zaczepiona przez kogoś z tej firmy na Linkedin. Stwierdziłam, że możemy porozmawiać skoro mają opcję pracy zdalnej. Odbyłam rozmowę telefoniczną wstępną i miałam od razu informację, że czeka mnie kolejna rozmowa. Oczywiście, nie odbyła się. Napisałam do rekruterki po pewnym dłuższym czasie, że rezygnuję z procesu, gdyż od 3 tygodni nie dostałam informacji co z moją osobą postanowili zrobić. Nie dostałam nigdy feedbacku, nigdy przeprosin za olanie mojej kandydatury, którą właściwie sami pozyskali za pomocą ich rekrutera. Dla mnie skandal.

Przedstawiciel Handlowy

Jakis czas temu brałem udział w rekrutacji na stanowisko przedstawiciela handlowego. Chciałem podzielić się wrażeniami z rozmowy. Ostatecznie nie zostałem zaproszony do ostatniego etapu rekrutacji, czyli do firmy Philip Morris, jednak przebieg pierwszego etapu rekrutacji przez Adecco oceniam na bardzo wysokim poziomie. Proces rekrutacyjny prowadzila Pani Agnieszka. Mam już ponad 20 lat doświadczenia w sprzedaży. Brałem udział w wielu procesach rekrutacyjnych, jednak tak przygotowanej rekrutacji zarówno pod względem zapoznania się z moim CV jak i samego stanowiska nie miałem. Godzinna rekrutacja pod względem sprzedażowy nauczyła mnie więcej niż podczas wszystkich szkoleń. Mysle, ze pomoglo mi to rowniez w przejsciu pozytywnie rekrutacji do innej firmy, dlatego też ta opinia. Gratuluję profesjonalizmu, wymagającej rekrutacji, ale przy tym poprowadzonej w miłej atmosferze.

Rozmowa rekrutacyjna

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
iqos

Praca na stanowisku iqos jako sprzedawca,brak jakiejkolwiek tolerancji dla pracowników,Justyna Sz. i Joanna W. dwie dziewczynki które dostały trochę władzy,współczuje każdemu kto będzie pracował z tymi dwoma dziewczynami,każdy punkt w których one "władają" skarży się na ich zachowania,które można podpiąć pod coś czego nie napisze bo zostanę pozwany przez te dwie na pierwszy rzut oka super panienki a na prawdę fałszywe k....

Rex

Nie polecam tej firmy ludzi traktują jak (usunięte przez administratora) po 33 miesiącach dziękują za współpracę nie warto tam pracować na 4 brygadowej zmianie,nie polecam pracować tam jako operator wózka widłowego

Wózkowy
@Rex

Przyjmując się do pracy zawarłeś umowę wiedząc że na 33 miesiące więc świadomość była, więc do kogo masz pretensje?

Grażyna
@Rex

To nie ma szans na przedłużenie umowy po tym czasie?

grer
@Grażyna

Jaka płaca?

Wiktoria
@Wózkowy

dokładnie zgodzę się z tobą, skoro umowa była terminowa to czemu oskarżasz REX firmę o to ze nie przedłuzyla ? przeciez to normalne ze sie umowa konczy i tyle, moze za słabo pracowales lub negocjowales i nie dostales propozycji nowej, trzeba patrzec z dwoch stron medalu ?

Czekającynadecyzje

Witam. Jak wygląda końcowa rekrutacja.? Długo czeka się na odpowiedź? Chodzi o rekrutację na stanowisko mistrza zmiany. Jak wyglądają zarobki?

Były mistrz
@Czekającynadecyzje

Uciekaj gdzie (usunięte przez administratora) rośnie Nie polecam tego stanowiska, marne pieniądze

Czekający
@Były mistrz

Jakieś przykłady? Nie ma za dużo ofert

Były mistrz
@Czekający

Przykłady czego? Pracujesz na 3 zmiany w systemie 4brygadowym, masz mnóstwo obowiązków za śmieszną stawkę, musisz żyć w zgodzie z obsadami bo jak nie to mówią o tobie za plecami, musisz robić dobra minę do złej gry ..... Zresztą chcesz to w to wejdź a się przekonasz na własnej skórze i szybko uciekniesz :) powodzenia

Czekający
@Były mistrz

Dziękuję. Co do systemów znam je i lubię tak pracować. Obowiązki hmm gdzie ich nie ma a co do pensji to nie mam pojęcia ile tam zarabia mistrz.

@Czekającynadecyzje

Napisz jak marne ...

grer
@Czekający

Ile zarabia wózkowy? magazynier? Ile godzin do wypracowania? Ktoś w ogóle poleca prace na tych stanowiskach?

Praca jako Supervisor retail. Na jakie warunki można liczyć? Jakie auto służbowe? Jaka podstawa? Ile punktów pod sobą?

KrakówDajeRade

Kolejna ankieta na dniach. Ludzie, macie okazję napisać co myślicie zamiast płakać na Gowork. Działajcie

@KrakówDajeRade

Oni w ogóle biorą pod uwagę te ankiety?

No co ty
@Karolina

Absolutnie nie...

Jacol
@KrakówDajeRade

Czy wiadomo czy firma skończyła już analizować rynek i dadzą w końcu godne podwyżki wynagrodzeń? Czy nadal będzie zwiększenie obowiązków i nic więcej? Na szczęście ofert pracy wokół coraz więcej.

Jene
@Jacol

Wiadomo że nic wam nie dadzą więcej. Przexież nawet nie strajkujecie tam. Nikt was sam od siebie nie zaskoczy dając 2000 brutto podwyżki. Dlatego w dużych międzynarodowych korporacjach się mało zarabia . Zarabiacie mniej niż doświadczony nauczyciel dyplomowany

Depends
@Jene

To zależy o jakim stanowisku mówimy, zarobki bardzo się różnią, w biurach płacą bardzo dobrze.

Marzena
@No co ty

To po co je robią?

Apollo

Firma ma się Dobrze, ludzie będą palić i jeść suchy chleb, więc jak najbardziej praca pewna. Nie pamiętam aby za moich czasów kogoś zwolnili, nawet jeśli maszyny stały, mało było produkcji to ludzie coś tam udawali że robią ale się ich nie ruszano. Inna sprawa jeśli umowa na czas określony, nie przedłużono a potem za 3 miesiące zatrudniano innych ludzi. Miejsce pracy spoko, dużo zależy od tego na jakich ludzi trafisz, są w tej firmie Ci co stosują mobbing i dalej pracują, presja w niektórych miejscach jest odczuwalna ( produkt gotowy) dla chętnych i zaangażowanych zawsze jest tam miejsce. Z tym rozwijaniem pracowników to jest różnie, śmieszne ścieżki kariery , ogólnie średnie pieniądze na rynku. Najgorsza rzeczą jest praca w systemie wielo zmianowym, większość weekendów spędzamy w pracy , dodatek za taki rodzaj pracy jest marny, (400 zł brutto + dodatek do godzin nocnych ten dodatek nieadekwatny do tego jakie obciążenie i skutki niesie za sobą praca w weekendy ( brak kontaktu z rodziną , znajomymi itd) no chyba że wielką rodzina dla Ciebie pracowniku stanie się PmPl na co pracodawca liczy. Przemęczenie zmianami praca na nocach.

Alex

Odnośnie pracy biurowej to polecam działy HR, IT, Finance. Jeśli macie ochote pracowac po 12-14 godzin to zapraszam do działu Operation na stanowisko CMRP czy Fulfilment planner. Biorą każdego, bylebyś się zgodził na każda ilość pracy.

Korpo szczurek

Rekrutowałam się na stanowisko w korporacyjnej części PMI. Moje zgłoszenie wisiało w systemie jako "Under consideration" przez prawie 3 miesiące, więc zanim rekruterzy w końcu się odezwali już zdążyłam zapomnieć o tej firmie. Rozmowa z rekruterką a potem manadżerką w porządku, jednak opis stanowiska mijał się kompletnie z oczekiwaniami i tym co faktycznie było oczekiwane od kandydata. Ostatecznie dostałam telefon z informacją, że "wszystko było super", ale wybrali kogoś innego. Prośby o większy feedback i co zadecydowało spotkały się ze ścianą. "Wszystko było super", zwłaszcza te 3 miesiące czekania.

Ciekawy

Jakieś opinie o pracy w IT w tej firmie?

Paulina
@Ciekawy

O a to jakieś rekrutacje są u nich? Czy pytasz tak po prostu bez związku?

Soul
@Ciekawy

Zależy od zespołu, ale ogólnie jest ok. Dobre zarobki dla ludzi przychodzących z zewnątrz. Polecam.

Woj

Najgorsza firma w jakiej rozładowuje towar!Na zmianie trzy pyskate baby nie mile nie uprzejme..zamiast zajmować się papierami malują (usunięte przez administratora)..pala papierosy i nic nie robią!mała w okularach na tyle bezczelna że nie odpowiada na zapytanie wciąż zajęta swoim telefonem pytam gdzie dyrekcja i dlaczego coś takiego trzyma??dwa lata temu była tu zorganizowana ekipa wszystko odbywało się na bieżąco beż pyskowania..był poziom i kultura..pozostało jedno wielkie zero!!!

Mariola

Kupuję wasz tyton RGD 145 gramów od 15 lat i od pandemi liczba papierosów kręconych z jednego opakowania zmniejszyła się o 25% , to że spółka bankrutuje to jest ich sprawa ale tak systematycznie z roku na rok okradać klientów to zwykłe (usunięte przez administratora) tylko krakowska inteligencja wypromowana w rządzie przez Dudę tak potrafi i do tego jest zdolna, tak ludzie bogaci się dorabiają a biedni biednieją

Ciekawe
@Mariola

Skąd wniosek, że spółka bankrutuje?

PT

Cześć, na jakie zarobki mógłbym liczyć na stanowiskach specjalisty w dziale Treasury? Jak atmosfera w zespole?

Unknown

Hej ,interesuje mnie jak wygladaja zarobki w Hr z 2 letniem doswiadczebiem ?ile da sie wynegocjowac?

nojak
@Unknown

Zależy od stanowiska, nie ma reguły. Da się negocjować w granicach zdrowego rozsądku.

Marzena
@nojak

No a ile tak właściwie ten "zdrowy rozsądek" według Ciebie tak mniej więcej wynosi?

Nie warto
@Unknown

Odradzam, jeśli chcesz mieć jakąś równowagę w życiu.

Grażyna
@Nie warto

to w jaki sposob ta firma zaburza rownowage w zyciu ?

what
@Grażyna

ty tak na serio z tym pytaniem, jak praca w korporacji zaburza równowagę w życiu?

Zainteresowana

Cześć. Czy są przyjęcia do firmy dla kobiet? Jak mniej więcej wygląda praca, na jakie zmiany i jakie zarobki?

Monia
@Zainteresowana

Zarobki słabe jak na obowiązki i system w jakim trzeba pracować

Bartosz
@Monia

Możesz jakieś kwoty podać, choćby przybliżone? Bo "słabe" to względne pojęcie ;-)

@Bartosz

Podpinam się pod pytanie,ile średnio z dodatkami netto wyjdzie na miesiąc na 4 brygadowce

Open plus
@Gal anonim

Z miłą chęcią Ci odpowiem.Nie siedzę w HR myślę że się nie pomyle pisząc że dostaniesz za pracę w 4 brygadowce jakieś 3000 ,3300.Pozwole sobie dodać skromne wyliczenia,które myślę w mniejszym większym stopniu dotykają każdego z nas.Kredyt ( chyba większość pracujących w tej firmie go ma) Jednak nie każdy mieszka na wsi i ma hektary bądź tatusia czy mamusie ,którzy mieli z czego dać.Jak płacisz go obecnie w kwocie 1200 zł to jesteś " szczęściarz" czynsz 400 zł wyżywienie utrzymanie domu 2000.Jak mieszkasz na miejscu spoko jak trzeba dojechać do pracy myślę 100,150 zł palisz papierosy 400 zł.Zwróć uwagę że moje wyliczenia są na prawdę skromne i z dolnej półki.Nie ma w nich wyjść na basen,tenis rodzinne wycieczki,czy imprezy.Nie wyliczałem wszystkiego takie na prawdę podstawowe rzeczy.Braknie Ci wypłaty by po prostu egzystować tak normalnie bez szału.Czasami pracuje współmałżonek(a) czasami nie.Czy jest dobrze? Dlaczego słabo wychodzą ankiety? Czy poleciłbyś to firmę swojemu znajomemu?.Nie chcę odpowiadać na te pytania jednoznacznie odpowiedzcie sobie na nie sami.Firma bada rynek i robi w tym kierunku jakieś kroki.Na prawdę ?Nie chciałem żeby moja opinia była zła czy dobra chciałem żeby była szczera.Oszczędźcie sobie hejterzy komentarze typu jaki Ci źle to się zwolnij.Na pisałem to co jest bez jakiegoś mydlenia oczu.

@Open plus

No to bardzo słabo, myślałem raczej o kwocie 4000 netto, wszystko poniżej tego nie jest warte pracy na 4 zmiany.

Tyle to tu zarabiają ludzie co pracują 10-15 lat :) powodzenia życze

Gal anonim

To bardzo przykre, że pracownicy z takim doświadczeniem są tak słabo wynagradzani. Są tam dalej pewnie z przyzwyczajenia i strachu przed zmianą. To im życzę powodzenia..

Antek
@Open plus

Fajnie, że poruszono temat ankiet. Firma przeprowadza ankiety, aby sprawdzić zadowolenie pracowników. W tej edycji ankiety pulse doszło do sytuacji kuriozalnej. Byłem świadkiem namawiania pracowników do wypełniania ich tak, aby wyszły "dobrze". Nawet pojawiła się instrukcja jak prawidłowo wypełnić ankietę, tak aby wyniki się poprawiły. Dano pracownikom do zrozumienia, że ankiety nie są anonimowe a ich wynik może mieć wpływ na dalszą karierę wypełniających. Pytanie tylko po co? Skoro firma chce poznać zadowolenie pracowników, a wyniki są fałszowane, to jaki jest sens takiej ankiety? Wszystkich mądrali, którzy chcieli na siłę uszczęśliwić zarząd powinno się wysłać za bramę, to mogłoby pomóc w poprawie warunków pracy.

kskjd
@Gal anonim

to ja w Lufie zarabiam 4500 na ręke. A przecież zawsze mówiono że tak mało się w niej zarabia. A po drugie to zarabiacie mniej od nauczyciela dyplomowanego w tej waszej wielkiej korporacji

Madzia
@Zainteresowana

Panienko Są przyjęcia Ale raczej nie dla Ciebie Praca ciężka Cztery brygady Koło 4tys brutto Raczej nie dla Ciebie

Ola
@Madzia

Praca ciężka? Nie przesadzajmy, owszem fizyczna ale to nie praca w kopalni. Jak ktoś ma chęci to praca dla każdego.

@kskjd

Ja nie pracuję w Philipie, i też zarabiam 4500 netto.

Ivan

Wypełniłem formularz dla operatora z UDT ale wątpię, że będę musiał jeździć tylko ładowarką) czy możesz mi powiedzieć jak tam praca? Czy widziałeś, co robią operatorzy i jakie są ich obowiązki?

Raptus
@Ivan

W dużym skrócie, operator jedzie maszyną, a mechanik czuwa nad robotą. Jako operator zmieniasz materiały, czuwasz nad procesem i takie tam.

Inflacja
@Ivan

Nie ma co się (usunięte przez administratora) obowiązków jest bardzo dużo system OPEN zachwalany chyba tylko w biurach chociaż i tam są już różne opinie na ten trmat. Pensja marna zwlaszcza jeśli bedziesz dojeżdżał sporo do pracy i robił miesięcznie kilka set kilometrów albo masz zobowiązania kredytowe lub planujesz utrzymać swoją rodzinę na godnym poziomie nie licz na podwyżki które zakład jeśli już daje to bardzo słabe nie poprawiające twojego komfortu życia z dzisiejszą inflacją 13,9% Decyzja należy do Ciebie

@Inflacja

Zgadzam się,za takie wynagrodzenie nie warto tam pracować.

Były pracownik nie
@Gal anonim

A gdzie warto? Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

KrakówDajeRade

Jak tam koledzy i koleżanki zadowoleni z "podwyżek"? Do 700 zł trochę brakło.

@KrakówDajeRade

Wstyd komukolwiek mówić o takich nędznych "podwyżkach" wśród znajomych. A tak sie chwalą na rynku ile to się nie zarabia w PHILIP MORRIS. Niestety kokosy to nie w tej firmie :(

zmieniaMY sie

TOP EMPLOYER 300+

Office

Jaka praca,taka płaca

@zmieniaMY sie

TOP EMPLOYER to może było 15-20 lat temu

nojak
@KrakówDajeRade

Podwyżka zależy od wyników twojej pracy, skąd więc pretensje?

@nojak

Gdyby podwyżka zależała od wyników mojej pracy to podwyżki byłyby indywidualne, a tak wszyscy mają po równo. A jeżeli mamy wyniki za poprzednie lata - rekordy roczne produkcji, w styczniu rekord MTBF, to firma się nie popisała. A przepraszam dali jabłka za wyniki ;)

@nojak

Chłopaku zejdź na ziemie, wiesz o czym w ogóle teraz piszesz? Gdyby podwyżki były uzależnione od naszej pracy do ludzie na produkcji zarabiali by krocie bo każdy daje z siebie ponad 100% przy dzisiejszym nacisku firmy na zakres obowiązków. Więc nie pisz mi takich bzdur i nie mierz innych swoją miarą! Co miesiąc rząd ładuje nam podwyżki kredytów oraz całej potrzebnej nam żywności do życia. Ja się pytam co robi Philip Morris żeby pracownikom pomóc i podnieść pensje które i tak są niskie jak na taką renomowaną światową firme. Nic nie robi właśnie, podwyżki rzędu 300zł + 2,3% są śmieszne w stosunku do tego co się obecnie dzieje na rynku. A Ty mi piszesz że jaka praca taka płaca! Powinno być właśnie na odwrót jaka płaca taka praca ale ludzie mają swój honor i dają z siebie pomimo takich pensji ponad 100% z siebie!!!

Katarzyna
@300+

Piszecie tylko o podwyżkach i to nie podajecie kwoty. A ile w ogóle się zarabia na produkcji? Wiadomo przecież, że nie sami pracownicy czytają co piszą, ludzie spoza PM tu zaglądają żeby wiedzieć czy warto startować ;)

Raptus3.0
@Katarzyna

Stawka na produkcji to jakieś 3700-4000brutto + dodatek za nocki(ok100brutto) i 4brygadówkę(~500brutto). Do tego trzeba doliczyć podwyżkę inflacyjna z kwietnia, 300brutto + (~2,5% z tych ~4K), to daje jakieś 410brutto. Łącznie 4500-4800brutto na start ale mam wrażenie, że wyszło trochę za dużo. :p

Mulan
@Raptus3.0

+ 13 pensja w lipcu...no i wszystko zalezy czy masz jakieś doświadczenie bo od tego zależy też stawka na początek. Do tego dochodzi stołówka, Luxmed z dentysta włacznie, program emerytalny 4% pensji dokładany przez pracodawcę, kafeteria beneftiów oraz sporo szkoleń

XD
@Katarzyna

Pensja na dzień dobry to 3800 brutto a te 300 zł tak zwanej inflacji tyczy się tylko osób obecnie pracujących..Dlatego przyjmując sie np od maja stawka tylko 3800 + dodatek za 4 bryg. ok 430 zł + dodatek za nocki ok 150 brutto zależne ile nocek jest w miesiącu

PracownikProdukcji
@300+

Witam. Proszę się zorientować co się dzieje w innych firmach, czy tak chętnie dają tam podwyżki, bo z tego, co ja się orientuję to najwyżej wypowiedzenia. Sam pracuje na produkcji i widzę jak moi współpracownicy większość dnia przesiedza przy maszynie na telefonie, 3 przerwy po 30 minut i jedyne co to potrafią narzekać. Nie wiem na jakim dziale pracujesz, ale zapraszam na dział filtrów bo tutaj niektórzy to bez ładowarki nie wytrzymają zmiany.

Mariusz
@PracownikProdukcji

Dzień dobry uczciwy pracowniku. Z tego co mi wiadomo to 3 przerwy po 30 minut ma cały zakład więc niczego nowego nie napisałeś. Jeśli chodzi o narzekanie to pamietaj ze kazdy ma do tego prawo żeby wyrażać swoją opinie bo w pracy jest różnie a ty zapewne siedzisz sobie w biurze na wygodnym foteliku pijąc kawke w ciszy albo chodzisz tylko miedzy maszynami plątając się bezczynnie. Może tak sam weźmiesz sie do roboty i coś w końcu zrobisz pożytecznego a nie tylko obserwujesz ludzi i piszesz tu swoje wypociny . To ze ludzie na produkcji czasami sobie usiądą zeby odpocząć to nie znaczy ze maszyny stoją ale ty najwidoczniej jesteś bardziej zajęty nic nie robieniem niż jaką kolwiek pomocą a co do innych firm to są różne opinie na ten temat ale na pewno Philip Morris już nie jest tą naj naj

Viysm
@PracownikProdukcji

To nie są przerwy tylko podmiany, maszyna w tym czasie pracuje cały czas.

@nojak

Nie jest prawdą co piszesz

Zostaw merytoryczną opinię o Philip Morris - Kraków

• Jak się pracuje w Philip Morris?

Zobacz opinie na temat firmy Philip Morris tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 232.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Philip Morris?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 132, z czego 6 to opinie pozytywne, 75 to opinie negatywne, a 51 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Philip Morris?

Kandydaci do pracy w Philip Morris napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Philip Morris