Opinie o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w Konstancin-Jeziorna

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w Konstancin-Jeziorna

Kandytat

Zdecydowanie nie polecam PSE w Konstancinie. Tak ogromna firma a rekrutacja trwa miesiącami... Pierwszą rozmowę o pracę miałam w listopadzie 2022 (CV złożyłam w poprzednim miesiącu) pod koniec listopada zostałam zaproszona na kolejną rozmowę i poinformowano mnie, że postarają się jak najszybciej dać odpowiedz czy decydują się na mnie. Do dnia dzisiejszego nie dostałam odpowiedzi (koniec grudnia) Nie polecam wiązać z tą firmą jakichkolwiek nadziei. Już na starcie pokazali ile kandydaci dla nich znaczą. Łudziłam się że te wszystkie opinie poniżej są trochę przekłamane ale Grubo się pomyliłam :)

PR

Dzień dobry, czy ktoś może wie jak jest z premia roczną w przypadku złożenia wypowiedzenie i zakończenia pracy z dzień 10.11? Czy na premie roczna trzeba czekać aż do kwietnia? Z góry dziękuję za informację.

@PR

Tak

@PR

Cieszę się, że nie zatrudniamy Pracowników, co nawet w języku ojczystym pisać nie potrafią.

nowy

Zostałem "złowiony" przez head huntera ze względu na swoje doświadczenie i kompetencje. Na rozmowie dowiedziałem się o systemie wynagradzania: pensja podstawowa + premia za Q w wysokości około 30% wynagrodzenia kwartalnego. Dodatkowe benefity: poza opieką medyczną, która jest wszędzie i kartą sportową, są premie z okazji Dnia Energetyka, świąt , PPE, deputat energetyczny. (usunięte przez administratora)

Mieczysław

Czyli jednak można dostać się bez znajomości. Czy podejmując pracę nie miałaś szkolenia wdrażającego do objęcia nowego stanowiska? To rozwiązałoby problemy, o których piszesz.

XXX

Zgodnie z procedurą, jest jedna umowa na okres próbny 3 mies, potem jedna na czas określony 7 mies. Potem może być jeszcze co najwyżej jedna na czas określony, zaś prawo pracy na więcej nie pozwala. Jak ktoś pisze, że ma trzecią, lub więcej umowę na czas określony, to albo zgubił się w rachunkach, albo nie wie co to umowa na czas określony.

XXY

Niestety 60+% "starej gwardii" ma się za wielkich elektroenergetyków, którzy są ponad to, by coś wyjaśnić nowemu pracownikowi. Smutna prawda jest taka, że znaczna część z nich unika "dzielenia się wiedzą", żeby nie pokazać, że ich wiedza jest przestarzała (tak gdzieś w latach 80-tych skończyli absorbować nowe treści) i dziurawa. Jak to mówią, lepiej milczeć i uchodzić za głupka, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Jest też przynajmniej 20% ludzi, którym się chce (i "starych" i "nowych"), którzy przyszli pracować, nie narzekać i z którymi pracuje się dobrze.

@XXY

Niestety kolego trzeba się zastanowić z czego to wynika. Nowi pracownicy otrzymują wynagrodzenie zbliżone do tego które mają starzy pracownicy. Wynika to oczywiście z realiów rynku natomiast starym pracownikom nie podnosi się wynagrodzenia (eksploatacja). Kiedyś nowych pracowników przyjmowało się za dużo niższe wynagrodzenie. Uczyli się, podnosili kwalifikacje i zarabiali więcej. Po czasie zrównywali się wynagrodzeniem ze starymi pracownikami. Kiedyś również mieliśmy 'stażowe' które robiło jakąś różnice. Niestety po "ubruttowieniu' wpadło to do stawki i się rozmyło jak wszytko. Skoro firma przyjmuje nowych na warunkach finansowych takich jak starzy, to chyba przyjmuje ludzi z doświadczeniem i wiedzą? Firma organizuje sporo szkoleń więc nie marudź tylko jeździj po szkoleniach. Myślisz, że ci "starzy, wielcy energetycy" jak piszesz będą cię niańczyć? Wystarczy, że Cię pilnują żebyś nie zrobił sobie krzywdy. Poproś przełożonego o szkolenia i będziesz miał wiedzę większa jak my "wielcy energetycy". Chyba, że jesteś karierowiczem i chcesz szybko przeskoczyć do innej firmy. Nasza wiedza "starych energetyków" to lata doświadczeń, obserwacji, wniosków. Kilka zmodernizowanych stacji i linii jak również wiele przeżytych awarii i problemów. Myślę, że szkolenia wprowadzą Cię na ten sam poziom lub nawet wyższy ;) Jeżeli dalej Ci nie pasuje to idź do firmy prywatnej, tam pracodawca sprawdzi poziom twojej wiedzy i zaproponuje Ci adekwatne pieniądze. Tutaj zostałeś zatrudniony za bardzo dobre pieniądze jak na swoją wiedzę, wiec nie marudź. Jak przerobisz 15lat w PSE zobaczymy co powiesz/napiszesz jak zatrudnią ludzi po szkole za takie same lub wyższe pieniądze. Czy będziesz szczęśliwy i pełny humoru czy przypomnisz sobie jak marudziłeś na początku. Uwierz mi, że twoje finanse zatrzymają się w miejscu a nowi przeskoczą cię finansowo.

ABC
@XXX

Zgodnie z prawem pracy umowa na czas próbny 3 msc nie liczy się do tych 3 umów na określony więc masz 3 na próbny+7 określony+ mogą być jeszcze 2 dwie umowy na określony ( łącznie 3 umowy na określony), Zgodnie z Regulaminem możesz dostać ( ale nie musisz) 3próbny, 7 określony i na nieokreślony jak Ci się poszczęści

FVX
@0987

A coś takiego jak wdrożenie, osoba która kogoś wprowadzi w obowiązki nowego pracownika , przedstawi i wskaże drogę gdzie czego szukać w ogóle funkcjonuje?

Czysta prawda
@FVX

Za co ? Za Bóg zapłać ?

Qwerty
@0987

Nowych zwykle zatrudnia się na warunkach jakie obecnie są na rynku, kiedyś zatrudniało się za niższe pieniądze- ale miały większą wartość. Jak zaproponujesz im gorsze warunki, niż mogą dostać gdzie indziej - pójdą tam- nikt nie będzie chciał pracować, albo będą tylko samo stażyści, którzy przy pierwszej okazji pójdą dalej.Myślę że starzy pracownicy w tym wypadku powinni dostać wyższe stanowisko i podwyżkę, gdy do takiego działu przychodzi nowy i nikt by do nikogo nie miał pretensji. A sami starzy też nie mogą zostać, bo bliżej im do emerytury, więc potrzeba „ nowej krwi”. Bez zachęty i godziwych warunków, nie przyjdą. A zarówno jedni jak i drudzy mogą się czegoś od siebie dowiedzieć, aby lepiej im się współpracowało jako drużyna. Więc swoje argumenty proszę zachować dla tych, którzy mogą coś w tym kierunku zdziałać, a nie robić nagonkę na nowych. A jeżeli dzieje się tak od dłuższego czasu- że starzy są niedoceniani - dlaczego nie zmienili pracy wcześniej? Bo woleli wywierać presję na nowych że im za dużo ktoś za pracę zaproponował i knuć jak się ich pozbyć i tym się głównie zajmowali, zamiast dzielić się doświadczeniem? Czy może nigdy nie starali się o samorozwój i brakowało im ambicji, albo boją się pracy dłuższej i cięższej niż 7-15 i do domu, więc nie mają gdzie iść?

FVX
@Czysta prawda

Tym się np. różnią od tej inne porządne firmy.. ( a także) nawet państwowe

woo

Na ok 1000 osób przyjętych w ostatnich 4-5 latach trafiają się i tacy bez znajomości - obstawiam niewiele. Jednak trzeba wiedzieć jedno, są ludzie do roboty i ludzie do brania pieniędzy. Dopisać można sobie samemu, która grupa jest do czego.

nowy
@nowy

Moja wypowiedź została zmoderowana. Zostawiono tylko początek, czyli to co mi OBIECANO na rozmowie. Dalej było o smutnej rzeczywistości. Ale bez sensu pisać, skoro i tak zaraz zostanie to usunięte.

A
@nowy

Zawsze możesz napisać jeszcze raz, może zaktualizować? To co napisałeś w 2019 r. znajdziesz na portalu fotosik. Jak wejdziesz na stronę portalu to w pasku adresu po ".pl" wpisz dodatkowo "/zdjecie/14ec27e105780031"

Mieczysław
@nowy

Dziwne bo przecież każdy może zostawić tu swoją opinie bez względu na wydźwięk. Napisz więcej o tej smutnej rzeczywistości. Obietnice na rozmowie były bez pokrycia? Chodzi o kasę czy coś innego, bo aż jestem ciekawy.

izak
@Mieczysław

wiadomo ze chodzi o kase

pixi
@nowy

wątpię. Twoj post jest własnorecznie sponsorowany przez hr tej firmy, ktory szuka pracy na rynku i probuje sie wybielic i oddzielic od polityki.

tede
@Qwerty

Bo to prawda, zwłaszcza w firmach niekomercyjnych.

Wojciech

Czym spowodowany jest fakt, że są aż 4 wakaty na stanowisko Młodszy Specjalista / Młodsza Specjalistka w Wydziale Terenowej Eksploatacji Wrocław ? Jakie jest system pracy, jaka z zarobkami ( widełki) i jak z premiami ?

gość
@Wojciech

to nie wiesz ful obowiązków a zarobki na poziomie 4500 5000 minus podatek.Premia jest co 3 miesiące jak się dobrze sprawujesz 800 do 1300 na więcej nie licz.

@gość

Aha, a ten full obowiązków o których piszesz? Czego w praktyce wymagają i jak to się przekłada na warunki? co trzeba robić?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
Paulina

Czy ktoś wie jak długo trwa rekrutacja? Od momentu pojawienia się ogłoszenia do momentu wyboru kandydata.

Fuks
@Paulina

Hej, do mnie zadzwonili po miesiącu od zakończenia rekrutacji i po 2 tygodniach zadzwonili że mnie wybierają ????

Beck
@Fuks

Tam nie czegoś takiego jak: fuks, musisz mieć wójka, brata ciotkę. Nepotyzm to norma jak PIS-e

Beck
@Paulina

Z wiadomości mi znanych najgożej jest podobno na południu Polski - nepotyzm - Oni się z tego śmieją

Paulina

Witam chciałabym się dowiedzieć jak długo trwa rekrutacja od złożenia aplikacji mineły 2 miesiące a status cały czas rozpatrywana myślicie że mogą jeszcze oddzwonić

Kandydat_00

Specjalistka w Wydziale Zarządzania Majątkiem Sieciowym (rozliczenia) w Warszawie Zastanawiam się: -jak wyglądają widełki wynagrodzenia na tym stanowisku? -czy istnieje możliwość pracy zdalnej? -czy ktoś z Was miał okazję pracować w tym zespole i byłby w stanie opowiedzieć nieco o atmosferze w pracy?

Koko

Witam, na jakie zarobki można liczyć na stanowisku: Młodszy Specjalista w Wydziale Terenowej Eksploatacji? Z góry dzięki za odpowiedź.

@Koko

Zalezy od regionu kraju, ale tak ~4500 brutto na start.

Koko

To rozumiem podstawa? Są jakieś premie kwartalne itp.? Region to podkarpacie. Masz jakąś swoją opinię odnośnie tego stanowiska? Obowiązują stałe godziny pracy? Pozdrawiam.

@Koko

Tak, im dłużej pracujesz tym różne benefity wpadają (dodatek do energii, 3 filar, dzień energetyka). Kwartalne premie i roczna też są. Nie wiem niestety jak funkcjonuje ZES Rzeszów (bo pewnie o nim mowa). Kierownik jest spoko :) Ja swoją karierę zaczynałem z ZESie i uważam, że to strzał w 10 (jeśli chcesz pracować na Sieciach NN). Tyle co się dowiesz o urządzeniach na stacji to nigdzie się nie nauczysz.

W jakich pieniądzach może być mowa w rekrutacji na Dyspozytora ODM w Wydziale Ruchu ODM w Radomiu. Chodzi o orientacyjne "widełki".

Jim
@Marek

Widełki dla Dyzpozytora ODM to 3,5 - 7,8.

@Jim

Dziękuję bardzo za informację

Borys

Jak wyglądają widełki w sektorze IT w PSE (expert/lider)? Czy ktoś może coś powiedzieć o działach IT? Nowe technologie, szkolenia, kultura pracy? Jak wygląda model hybrydowy? Czy praktykuje się pracę 100% zdalną?

Miszka

Ciekawi mnie czy niedługo część "pampersów" zacznie sprawdzać się na nowym odcinku walki o budowę przyszłości polskiej energetyki tj. elektrowni atomowej? Jak obstawiacie kto wyleci, a kto zostanie przesunięty na nowy odcinek?

Czy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. pracuje się na open space?

Ilona

Nie

Motor

W tej firmie nic się nie zmienia. Co może zmienić się w firmie która została utworzona jako sztuczny twór przejmując majątek zakładów energetycznych za free, by były koryta dla czerwonych pająków

Irena
@Motor

A nie było żadnych podwyżek w tym roku ?

xxx
@Irena

Tak, 400 zł dla tych co od lat nic nie dostali. I pod warunkiem, że nie zarabiali więcej niż 10k brutto.

Abc
@xxx

Straszliwa krzywda was spotkała. Minimalne wynagrodzenie wynosi 3010 zł. Znaczna część społeczeństwa zarabia tak niskie kwoty.

@Abc

No ale to też chyba zależy za jaki wkład personalny do pracy? Więc raczej krzywda krzywdzie nierówna?

@Abc

Porównujesz pracę w PSE do tej za najniższą krajową?

gosc
@xxx

10 koła zarabjają nieliczni stawki oscylują w granicch 5000 - 6000 tyś tak więc nie jest tak kolorowa jak się wydaje patrząc na zakres obowiązków.

Abc
@abc

Pracowałem za najniższa krajową i dobrze znam ludzi, którzy pracują za najniższą krajową. Dlatego gdybym miał wybierać gdzie mam pracować za najniższa krajową to wybrałbym PSE. Ponadto uważam, że gdyby w PSE obniżono wszystkim wynagrodzenia do najniższej krajowej to conajmniej połowa nie zmieniłaby pracy.

Wanda
@gosc

A te 5-6 tysięcy to na jakich stanowiskach można miec?

@gosc

Za 5 MILIONÓW, to każdy by chciał w PSE pracować ;)

A kto po te 10 zarabia?

@Natalia

Myślisz, że po ile mają eksperci?

@abc

W sumie to dokładnie nie wiem, ale tendencyjnie pytasz, więc po 10?

@Natalia

Widełki 8-26, to pomyśl ;)

Agata
@abc

widelki widełkami, ale jak jest naprawdę ? te 10k dla kogos kto ma doswiadczenie jest osiagalne, bo zakladam ze 26 to juz ktos z dekadami lat pracy moze osiagnac?

@Agata

Widać, że nie znasz specyfiki w ssp. Tutaj nie wiedza, czy doświadczenie mają znaczenie. A znajomości.

Zainteresowana radomianka

Witam, Prośba o info nt. Zarobków w sekcji finansowo-organizacyjnej (widełki 5000-6000, czy może więcej i jaka jest atmosfera w pracy

Alojzy

Widziałem ogłoszenie na Operator / Operatorka Helpdesk chciałbym się dowiedzieć na jakie wynagrodzenie można liczyć w PSE na tego typu stanowisku?

Pojawilo się ogłoszenie na specjaliste w wydziale Zarządzania majątkiem sieciowym w Warszawie. Czy ktoś mógłby udzielić mi informacji czy warto wysyłać CV akurat na to stanowisko? Jak z atmosfera w pracy?

hades

(usunięte przez administratora)-(usunięte przez administratora)nominatom na różnych szczeblach od dyrektora po księgową i rekrutera trzęsą się portki i spódnice bo nadchodzi koniec ery znajomych królika. Obserwujemy co robicie i wyciągniemy wnioski juz w przyszłym roku.

neo

zmarnowane lata pracy

Olo
@neo

Mam nadzieję, że jeszcze pracujesz w firmie. Organizacja robi dużo, aby pracownicy lepiej się czuli. Ostatnio uruchomiła nowy projekt, w ramach którego pracownicy mogą bezpłatnie korzystać z wizyt u psychiatrów. Być może po lekach wiele osób będzie bardziej pozytywnie patrzyło na świat.

neo
@Olo

Z wizyt u psychiatry powinni skorzystać dyrektorzy oraz menagerowie wyższego szczebla w PSE Im wszystkim dawno odbiło

@Olo

Nie u psychiatrów a u psychologów. Kolega chyba niedokładnie przeczytał komunikat w intranecie

Olo

Rzeczywiście jest napisane, że psycholog. Choć dałbym sobie rękę uciąć, że jak pierwszy raz czytałem to było o psychiatrze. Czyli nic się nie zmienia, dostęp do psychologa był zapewniany już dawno temu. @neo przepraszam, za błędne słowo otuchy. Jesli jest źle, to nie ma nadziei.

batman
@neo

Prawda

andromeda

pis-owska nomenklatura wdrazana rekami poslusznych ludzi

droga andromedo
@andromeda

żenujący wpis. I co ? a w korporacjach to niby ludzie są zatrudniani bez znajomosci? bardzo czesto jest pytanie przy aplikowaniu czy jest sie polecanym przez pracownika firmy. Wlasciciele są rozni. Prywatni, publiczni. Wlasciciel firmy moze polecac rowniez....tyle w temacie. Jak ci nie pasuje to mozesz sie zwolnic, a podobno idzie recesja wiec powodzenia zycze.

batman
@andromeda

Tak jest

Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi od blisko 2 lat prowadzonych rekrutacji na stanowisko: Młodszy Specjalista / Młodsza Specjalistka w Wydziale Planowania Sieci ODM?

@Marek

Małe zarobki, praca w soboty !

łysydajrektor
@Tomek

Jeśli chodzi o oddział Radom, to dochodzą jeszcze inne rzeczy ;)

@łysydajrektor

Tak? A jakie? :(

Zostaw merytoryczną opinię o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - Konstancin-Jeziorna

• Jak się pracuje w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 65.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Kandydaci do pracy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.