Opinie o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w Konstancin-Jeziorna

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w Konstancin-Jeziorna

PSE

Starszy Specjalista ds. Obsługi Procesów Rynku Energii (k/m), opinie, zarobki, zakres, odpowiedzialność

Sporo ofert pracy jest udostępnionych przez firmę. Firma się rozrasta, powstały ostatnio jakieś nowe działy stąd takie zapotrzebowanie? Jestem zainteresowany ofertą dla Dyżurnego Regionalnego Centrum Nadzoru k/m. W wymaganiach podane jest, że trzeba mieć prawo jazdy kategorii B, zdarzają się jakieś wyjazdy służbowe? Czy czasem pracownik wyjeżdża w teren? Jeśli ktoś ma prawko a nie ma samochodu to są jakieś samochody służbowe?

Xxx

Co do pytania o powody rekrutacji, to powod jeden: bardzo dużo ludzi odchodzi. Bez "pleców" nie masz szansy na awans, czy podwyżkę. Warunki nie są konkurencyjne.

Byłem kilka lat pracownikiem firmy PSE - Konstancin Jeziorna. W większości przypadków zatrudniany jesteś po znajomości. Wujek, szwagier, ciotka, kolega kolegi a doświadczenie = nauczysz się. Oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego wora bo są specjaliści z wiedzą ale ma to swoje konsekwencje, jeżeli jesteś po znajomości dyrektora masz szanse się wybić, jak jesteś od kolegi który jest specjalistą od lat 10 to tym specjalistą zostaniesz przez kolejne 10 lat. Stanowiska dyrektorskie obstawione są kolegami co za tym idzie większość to tłuki, jak się wychylasz czy pokazujesz że umiesz, to pamiętaj nie możesz być mądrzejszy od tłuka. Jak się starasz próbujesz to metoda działania w ten czas jest prosta, tłuk szybko uświadamia Ci i wmawia że jesteś debilem np. Puszcza monolog w jedną stronę ect. Załatwianie spraw w tej firmie to dramat, w większości wysyłasz maile w powietrze, nikt do niczego się nie poczuwa, co masz zrobić dziś zrób za miesiąc :) projekty ciągnął się latami na każdym poziomie więc daje to prosty efekt egoizmu który aż bije po oczach u wszystkich. Nie oczekuj rozwoju, nikt nie da Ci na wybitne szkolenia, no chyba że jesteś od Dyrektora to może się uda wyrwać więcej a potem np. wskoczyć na kierownika czy eksperta tylko w taki sposób zdobywasz tam karierę inaczej nie wychylaj się. Pensja już została tutaj napisana, generalnie z roku na rok coraz gorzej, z jednej strony zwiększają podstawę i mówią ze to podwyżki ale zabierają z dodatków czy premii kwartalnych wiec sumarycznie ciagle masz to samo na przełomie kilku lat. Samych minusów jest naprawdę dużo więcej niż plusów tej firmy. Plusem jest to ze zmienił się rząd co może za tym iść ze wywalą tłuków :) i coś się zmieni.

Joe

Witam, Obecnie w Konstancinie Jeziorna jest rekrutacja na " Samodzielny Referent w Wydziale Majątku Sieciowego" Czy ktoś miał do czynienia z tym stanowiskiem? Na co można tam liczyć Jakie zarobki? Z góry dziękuję.

@Joe

No ja też widziałam ogłoszenie i też tu weszłam, bo mam pytania. Jak ktoś wie, to napiszcie, taki Referent może pracować zdalnie lub częściowo zdalnie z domu, aby nie jechać do tego Konstancina? I czy taka osoba to pracuje w biurze, czy w terenie i musi odwiedzać jakies inne podmioty, urzędy itd.?

logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
kandydatka

ktos mi powiedzial że ze składaniem aplikacji o pracę warto poczekac na ogloszenie wyników wyborów parlamentarnych bo to spolka panstwowa i mogą być duze roszady kadrowe szczegolnie kierownictwa po wyborach jesli dojdzie do zmiany władzy w Polsce. Czy zgadzacie sie z tą tezą?

zes
@kandydatka

Generalnie wiadomo kto jest polityczny. Takie osoby mają niewielkie umiejętności i wiedzę wiec same odchodzą gdy widzą że nie radzą sobie w srodowisku w którym nagle przychodzi nowy management i zaczyna od nich wymagac tych umiejetnosci ktore powinni miec a nie mają. Tacy ludzie są jak samoloty- odlatują przy zmianie wladzy

@zes

Bo przy zmianie władzy, gdy zmienia się góra, to ma ze sobą swoich w teczkach ;)

@kandydatka

Jeśli nie musisz, to tu nie przychodź. Poszukaj pracy gdzie indziej. Bez "pleców" ZERO szans na rozwój, awans, czy podwyżkę. Poczytaj forum, ludzie po kilkanaście lat pracują jako specjaliści za 5-6 brutto.

kandydatka
@abc

gdzie jest najwieksze upolitycznienie? w konstancinie czy w oddzialach terenowych? Zasadniczo chodzi mi o stanowiska technologiczne inzynierskie

Polityczni
@kandydatka

Upolitycznione większe w centrali w KJ. Zmiany nie nastąpią w pierwszych tygodniach po wyborach, więc raczej lepiej kandydować teraz. Ktoś może zająć Ci stanowisko

Mali
@Xxx

To na start też można tyle dostać? Czy jeśli o to chodzi, to nie? Polecasz tę firmę jako przejściową? Tak na pół roku? Idzie zdobyć jakieś doświadczenie?

@kandydatka

Wiadomo że polityka jest, nic w tym dziwnego. Jeżeli składasz na stanowisko inżynierskie, to stabilne zatrudnienie masz pewne. Ja pracuje w centrali jako inzynier i jest spoko, chociaż kasa mogłaby być większa.

sprawiedliwy

nie rozumiem a w czym referencje i preferencje obecnych menedzerow roznia sie od referencji udzielanych na prywatnym rynku. Przeciez to jest jedno i to samo. Kazdy menedzer ma prawo zatrudniajac kierowac sie swoimi preferencjami. Poza tym za peło tez tak bylo wiec nie rozumiem w ogole tego watku.

@sprawiedliwy

Sero nie widzisz różnicy pomiędzy zatrudnianiem kolesi za pieniądze podatników, a w prywatnej frmie? Był tu wątek o ilości zatrudnionych za obecnej władzy, ale takie komentarze są usuwane.

Po kilkunastu latach pracy w tej firmie, po ostatnich na przestrzeni kilku lat zmianach zaczynam żyć w przekonaniu ze zmarnowałem czas pracując w tej firmie. Jak się nie ma pleców i umiejętności manipulacji to odradzam wiązanie się z ta firma. Brak przejrzystych zasad rekrutacji i planów sukcesji pracowników. Ludzie bez wiedzy zostają ekspertami a specjaliści ambitnie i merytoryczne zaangażowani w zadania są dalej specjalistami, ich się nie docenia. Polityka kadrowa tej firmy zemści się na przyszłych pokoleniach.

Zofia

Czyli na awanse raczej nie ma co się nastawiać? A jak z podwyżkami? Można się starać? Jak to w praktyce wychodzi?

Lidia

A możesz powiedzieć czy na wyższe stanowiska prowadzą czasem rekrutacje zewnętrzne? No i jeszcze chętnie się dowiem czy pomimo tej małej nadziei na awans można chociaż na jakieś przydatne szkolenia liczyć?

Też się zgadzam. Współpraca z niektórymi "ekspertami" to jakieś żarty. Totalny brak wiedzy i umiejętności.

Krystyna

Miałeś umowę na czas nieokreślony pracując tyle czasu? Tak w ogóle to którą umowę dostaje się tu na stałe? Każda osoba jest rekrutowana w inny sposób? Ale chyba dla danego stanowiska są jakieś standardy?

Zgadzam się! Po 10 latach pracy w tej firmie w ZES to jest kiepska posada> na początku to nie był ZES jak się zatrudniałem, ale teraz ZES to robol do wszystkiego. Jak przyjeżdża pani dyrektor z Konstancina Danuta, to dyżurny ZES będzie miał ją za kilka lat witać z chlebem i solą. Przyjeżdżają sobie obejrzeć stacje bo nie wiedzą nawet jak na żywo transformator wygląda, już nie mówie o wiedzy jak działa. Zrobili z tej firmy korporację tak jakbyśmy mieli jakiś produkt produkowany w fabrykach... Podwyżki to jest żart patrząc na odpowiedzialność i zakres obowiązków. Ja już zacząłem szukać pracy gdzie indziej ;)

Obecny

Potwierdzam, dział kadr to masakra. Wchodzisz i mrożą cię wzrokiem. To taki standard. Najlepiej wysłać maila. Zatrudnia się znajomych i kółka wzajemnej adoracji spijają miodek

Gośka

W zakładce kariera jest dostępne ogłoszenie na stanowisko elektryka. Wynagrodzenie firma przedstawiła jako atrakcyjne z czytelnym systemem premiowym. Ile w takim razie może zarobić taki elektryk na początek współpracy, jakie to kwoty? Pracodawca zapewnia o możliwości rozwoju zawodowego, prowadzone są szkolenia dla pracowników? Koszt kursów pokrywa firma?

@Gośka

To jedno z najniższych stanowisk w firmie, ale płaca może być całkiem atrakcyjna. Zapewne na początek 3600 zł. A następnie szybko, bo już na początku 2024 r. duża podwyżka do 4242 zł, a za tylko kolejne pół roku kolejna podwyżka do 4300 zł. Szkoleń jest sporo i można się dowolnie dokształcać z procedur i instrukcji. Dostępne jest też mnóstwo webinarów z różnymi specjalistami, np. (jeśli dobrze pamiętam) prostego wypowiadania sięa takze radzenia sobie ze stresem.

Julia
@Xxx

Czyli dla wszystkich stawka na początek jak i podwyżki takie same? Mąż ma sporo doświadczenia, czy jest szansa, że mógłby negocjować wyższą stawkę na start? Jakieś premie wpadają czasem?

@Gośka

Stawka 3600 na początek to jakiś żart. Nie ma szału w tej firmie ale bez przesady. Z tego co wiem to ostatnio jak ktoś sie przyjmował to wywalczył 5400zł na początek. Rozwój jest ale nie jest szałowy. Jeśli zostaniesz przyjęty na stacje to dostaniesz po 3-5 latach starszego specjaliste i na Tym Twoja kariera się skończy. Masz być pożytecznym robolem na stacji i nic więcej. Pracuje na takim stanowisku już lata więc wiem jak to wygląda od wewnątrz.

Zoya

Cześć, na jaką pensję mogę liczyć jako specjalista od dokumentacji? Mam 5 lat doświadczenia. Zależy mi na umowie o prace na czas nieokreślony - kiedy takie dają?

@Zoya

W zależności od miasta proponowane przez pse wynagrodzenie będzie inne dla woj mazowieckiego, inne dla wielkopolskiego itd. Jeśli byś aplikował do pse w Katowicach to ok 6000 bruttno podstawa + premia kwartalna to ok 1000zł, roczna jest od 10 do 20% rocznej podstawy. Umowa na czas nieokreślony jest chyba jako trzecia. Czyli pierwsza na 3 miesiące, druga na rok i trzecia na czas nieokreślony. Jeśli chcesz pracy na miejscu i pracować za wynagrodzenie ok 30% większe niż wynagrodzenie elektryka z magazynu lidla to jest ok. Mój znajomy pracuje jako elektryk utrzymania właśnie takiego magazynu i jak mu powiedziałem zarobki finalne po 3 latach i o obowiązkach to stwierdził że w lidlu mu bardzo dobrze. Podwyżki inflacyjne? Zapomnij. 1 stycznia 2022 dostałem podwyżkę do poziomu ok 6500zł i była to podwyżka po 2 latach. Wtedy wybuchłą wojna, inflacja itd. Dopiero miesiąc temu pracownicy PSE dostali podwyżki rzędu 10%. Następna będzie pewnie za następne 1,5-2lata. Także ja spadam z tej firmy jak najszybciej :D Social to nic szałowego, luxmed, 220zł na kartę co miesiąc, wczasy pod gruszą, dzień energetyka i świeto płatne po 3300. Czy jest dobrze? Wg mnie nie. Pracujemy na obiektach wartych setki milionów zł a elektryk z magazynu z lidla powiedział że ma gdzieś pse skoro za tyle odpowiedzialności płacą niewiele więcej niż on ma w lidlu. Pracujac w pse miej na uwadze odpowiedzialność, obiekty warte są setki milionów złotych i często zostajesz na takim obiekcie sam. Pracuje tu ponad 10 lat i pluję sobie w brodę, że nie wykorzystałem tego czasu lepiej jadąc na kontrakt do szwajcarii czy norwegii

@Zoya

A nie doczytałem że szukasz jako specjalista od dokumentacji. Ja wyżej pisałem odnośnie specjalisty, który pracuje na stacji, prowadzi obsługę stacji, prace eksploatacyjne itd. Wiec Ty prawdopodobnie dostaniesz niższą stawkę.

Elektrykorz

Cześć, Czy warto iść do PSE po studiach elektrycznych? Stanowiska typu specjalista ds. planowania wytwarzania/sieci lub EAZ? Obecnie mam już doświadczenie w EE także nie jestem "świeżakiem". Chętnie dowiem się jak plasują się zarobki w PSE i jakie są ścieżki awansu. Pozdrawiam :)

Czy Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. zatrudnia studentów?

Magdalena

Jestem zainteresowana pozycją Starszy Specjalista ds. testów i rozruchów. Powie ktoś coś o zespole, to duży dział? W ofercie wspominają, że koordynacja programu rozwoju pracowników jest elementem pracy, to chciałam się rozeznać.

Wanda

Dobrze się pracuje w dziale IT? Jaka jest atmosfera? Widziałam na stronie firmy że szukają analityka IT, myslę czy aplikować ale jeszcze chciałabym zorientować się w zarobkach. Warto pod tym kątem tu pracować? Czytałam że jest jakiś system premiowy, na jakich zasadach naliczają premie?

@Wanda

Jeżeli stanowisko poniżej eksperta, to premie są zapisane w ZUZP. Kwartalna minimum 10% (od 3 lat w tej wysokości), roczna minimum 5% (ostatnie 2 to było około 20%). Na temat atmosfery się nie wypowiem, bo pracuję w innym dziale.

@abc

Czyli łącznie 30% dodatkowego wynagrodzenia? To chyba takie minimum w większości firm, które mają zyski.

Paulina

Tę premię roczną to każdy dostaje czy jak? Nie miałam czegoś takiego w firmach, w których pracowałam, to nie wiem. Jak to działa? I od jakiej kwoty to 15%?

premia
@Paulina

Każdy, kto ma staż dłuższy niż 6 miesięcy. 5% - 20% x 12 (miesiecy) x kwota podstawy miesiecznej = kwota premii rocznej. Czyli zazwyczaj premia roczna to ponad 2 miesięczne wypłaty

M.

Dzień dobry, czy są określone widełki na stanowisko starszego specjalisty w IT? Czy oprócz "podstawy" obowiązuje system premiowy? Jak wygląda kwestia szkoleń - czy pracownik ma do dyspozycji do wykorzystania budżet szkoleniowy w danym roku? Pozdrawiam.

@M.

Starszy specjalista to pewnie max 9-11 tyś. zł. Jak uważasz, że to dla Ciebie za mało to i tak próbuj aplikować. Aktualnie trudno pozyskać pracowników, więc nie można wykluczyć, że jak będziesz dobry i będą chcieli Ciebie zatrudnić to coś wymyślą. Na Linkedin była reklama PSE, w której chwalili się, że na pracownika przypada rocznie 17h szkoleń. Zapewne czas ten obejmuje szkolenia z instrukcji i procedur wewnętrznych typu: dane osobowe, informacje poufne, informacje handlowe, rynek energii, bhp, procedury itp. Nie sądzę aby na rzeczowe fachowe szkolenia zostało więcej niż 4h na rok. Zresztą budżet szkoleń to chyba coś ok. 1 tys. zł. na pracownika.

@Xxx

To ja na starszym z 7k brutto wypadam przynajmniej kiepsko! Ide jutro do dyrektora

Wiktoria
@Xxx

A z premią ile około by wyszło? Indywidualnie podchodzą do pracownika jak tak dużo szkoleń?

@Wiktoria

17h/rok, czyli ok. 0,8% czasu pracy to dużo? Przykładowo zaczynając pracę na najniższym stanowisku ma się wykształcenie wyższe. Zdobycie go to ok. 10,8% czasu kariery zawodowej.

Zapyt

Witam, Poda ktoś orientacyjne zarobki na stanowsku Dyspozytor ODM?

KP

Witam, rekrutuje się na stanowisko głównego specjalisty ds komunikacji w Konstancinie. Czy ktoś się orientuje, na jakie wynagrodzenie mogę liczyć? W opisie stanowiska widnieją również podróże służbowe, czy to oznacza np samochód służbowy? Z góry dziękuję za pomoc

@KP

Sądzę, że jak jesteś dobrym fachowcem w tej dziedzinie to w obecnych czasach warto rozpocząć negocjacje od kilkunastu tysięcy brutto, np 16 i maksymalnie 2 opuścić. Właściwie każdy pracownik ma możliwość skorzystać z samochodu służbowego. Jest całkiem pokaźna flota aut służbowych, ale i tak może się zdarzyć, że danego dnia wszystkie będą zajęte.

@KP

Widełki na głównego specjalistę (niezależnie od wydziału) kończą się na 14500. Do tego premia kwartalna i roczna. Samochód służbowy do użytku tylko dla kadry. Reszta pracowników przy wyjazdach w delegacje ma możliwość skorzystania z auta służbowego.

MatPat

Hej, orientujecie się jakie są widełki na stanowisku Expert w Wydziale Realizacji Programu 4?

@MatPat

Ciekawe czy obecnie ktoś jeszcze ma nadzieję na zatrudnienie nowych pracowników w oparciu o jakiekolwiek widełki np. "https://www.pulshr.pl/wynagrodzenia/branza-kwitnie-a-pracownikow-wciaz-za-malo-pensje-dochodza-do-35-tys-zl-miesiecznie,95141.html"

@MatPat

Widełki na stanowisku experta to 8-26 brutto.

AP

Mam pytanie odnośnie wewnętrznej rekrutacji. Jeśli oferta pracy publikowana jest tylko na pracuj.pl, a intranecie nie tzn, że szukają kogoś z poza Spółki?

Nt
@AP

niekoniecznie, w KJ nie zawsze ogarniają i nie podpinają do intranetu

Mateusz

Witam, Moje pytanie dotyczy rekrutacji na stanowisko: Młodszy Specjalista / Młodsza Specjalistka w Wydziale Eksploatacji Automatyki Zabezpieczeniowej w Radomiu. Jestem z Radomia, posiadam kierunkowe wykształcenie, wiedzę i praktyczne kilkuletnie doświadczenie w zakresie eksploatacji EAZ. Na jakie orientacyjne wynagrodzenie można liczyć? Z góry dziękuję za pomoc. Tak czy inaczej zamierzam spróbować.

@Mateusz

5k brutto, może +kilka stów

Mateusz

Dziękuję za informację.

Beck
@Mateusz

Chyba, że z rodziny wójki, znajomi i powiązania to wtedy jest inaczej - przoduje w tym okręg południowy i Wa-wa

ja89
@Beck

Nie no, chyba Radom nie ma pod tym względem kompleksów. Serio doświadczony zabezpieczeniowiec zgodzi się pracować za 5 000 brutto? To stawka dla technika obszywającego szafki. Co prawda w PSE się nie napracuje, no ale mimo wszystko...

gosc
@Mateusz

Nie wiem na ile możesz liczyć ale napewno ten dział jest ok dobra atmosfera i profesjonalizm

Wujek Mietek

No to dwóch fachowców od zarządzania już wyleciało. Znajomi królika tj. poprzedniego ministra. Sezon na czyszczenie magazynów z "pampersów" rozpoczęty.

@Wujek Mietek

Dwóch, czyli kto?

abc

Rekrutacje w panstwie autorytarnym chcialabym zwrocic uwage na jakosc rekrutacji. Jak mozna nie wstydzic sie bedac rekruterem w tej firmie. Jak mozecie robic takie rzeczy. Totalny brak przejrzystosci. I jeszcze robią z siebie gwiazdy na portalach spolecznosciowych udajac "profesjonalistów" Żenujące.

@abc

Jeżeli Twoja rozmowa kwalifikacyjna wyglądała równie miernie jak twoja pisownia w języku ojczystym, to się nie dziwię, że od razu Ciebie rekruterzy odrzucili.

Natalia

Można tak dla porównania podpytać jak Twoja rekrutacja tutaj wyglądała? Piszesz, że nie dziwisz im się, że go odrzucili, tak restrykcyjne to robią?

@Natalia

Pracuję w PSE od kilkunastu lat, wtedy zapewne inaczej to wyglądało. Nie mam szczegółowej wiedzy jak teraz rekrutacja wygląda. Ale jeżeli ktoś napisał CV tak, jak napisał post który komentujemy, to wcale się nie dziwię że się nikt nie odezwał.

Zostaw merytoryczną opinię o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - Konstancin-Jeziorna

• Jak się pracuje w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 65.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Kandydaci do pracy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.