Opinie o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w Konstancin-Jeziorna

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w Konstancin-Jeziorna

Energetyk

Dzień dobry, Czy mogę prosić o informację na temat widełek wynagrodzenia dla młodszego specjalisty w ODM Katowice, z góry dziękuję

Energetyk

Greg

Witam, Orientuje się ktoś może jakie są widelki netto na stanowisko Starszy Specjalista / Starsza Specjalistka w Wydziale Strategii i Planowania Eksploatacji (Konstancin)?

Aloalo
@Greg

Pewnie coś w zakresie 6-7 tysiecy brutto, łatwo sobie przeliczyć:)

Mieczysław
@Aloalo

To całkiem nieźle. Ta kasa to podstawa i dochodzą do tego jeszcze premie czy podałeś już całą stawkę?

PR

Czy jest możliwość dostania powyżej 6000 zł brutto na start na stanowisku starszego specjalisty?

@PR

4600-10000 takie są widełki, także można.

gosc

Tak takie są widełki ale nie licz na więcej niż 5000. To jest stan umysłu tej firmy. Nawt pracownicy na tych stanowiskach ze stażem po 30 nie mają więcej niż 6000 przez ostanie 5 lat podwyżki to 400 zł obligo po walce związku.

logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Bolek

Ja mam pytanie czym faktycznie zajmuje się osoba na stanowisku Młodszy Specjalista w Wydziale Terenowej Eksploatacji .Czy dużo jest pracy ? co konkretnie się tam robi, jak wygląda przykładowy dzień w pracy. Pozdrawiam

@Bolek

Głównie to prace na aparaturze pierwotnej i wtórnej (przeglady), jakaś diagnostyka na urządzeniach, obchody linii i inne prace w obszarze utrzymania (również cięższe, fizyczne typu wymiana płyt kanalowych). Z czasem przełączenia na rozdzielniach we współpracy z ośrodkami nadrzędnymi. Duzo zalezy od tego gdzie składasz, każdy ZES trochę się różni od siebie. Podsumowujac- spokojna robota bez dyrektora nad głową, ale czasami trzeba się naprawdę narobić. Dla mnie był to dobry etap w ścieżce kariery zawodowej, jeśli chcesz to naprawdę sporo można się dowiedzieć o urządzeniach.

Bolek

Dzięki za odpowiedź

Emeryt

Pracowałem w tej firmie. To bardzo porządna firma i z dumą mogę powiedzieć, że praca dawała mi wiele satysfakcji. PSE to konkretna firma branżowa dla fachowców. Warto było nie patrzeć na wydłużony nieraz dzień pracy, ale pozostało funkcjonujące do dziś dzieło.

@Emeryt

Super że byli pracownicy dzielą się takimi opiniami. To bez wątpienia pomaga przyszłym kandydatom wybrać odpowiednią firmę w której rozpoczną pracę.

A
@Marcin

Popieram, bo ważny jest każdy pozytywny komentarz, nawet nieaktualny od wielu lat.

Natalia
@A

A co sądzisz o tych negatywnych? Chyba ujęte konstruktywnie też są ważne?

Jak długo czekaliście na odzew z Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.? Oddzwaniają zawsze?

E.

Dwa albo trzy miesiące.

Omometr

Spółka komunikuje, że przeprowadziła wartościowanie stanowisk. Jakie zatem są minimalne widełki na stanowiskach specjalistycznych (Spec, starszy, koordynator, ekspert) w obszarze inwestycji (np. CRI, wawa, projekty)?

Czy firma Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Zetan

Firma nie różnicuje wysokości wynagrodzenia ze względu na płeć tylko ze względu na kompetencje, doświadczenie i wiedzę.

Szczerość
@Zetan

Firma niestety w żaden sposób nie dba o swoich długoletnich pracowników, którzy maja ogromną wiedzę i doświadczenie. Pracownicy tacy latami nie otrzymują żadnych podwyżek, a ich wynagrodzenia w zatrważająco wielu przypadka są niższe od wynagrodzeń pracowników z 2 lub 3 letnim stażem pracy. W przypadku takich pracowników firma stosuje zasadę "pracownik dobry, ale w tym wieku już nie zmieni pracy, więc możemy mu płacić mało". Jako nowy pracownik, możesz liczyć na wyższe wynagrodzenie, ponieważ w przypadku takich pracowników firma stosuje zasadę "za tak niskie wynagrodzenie jakie maja długoletni pracownicy, to nikt nowy nie przyjdzie pracować do PSE, więc nowym pracownikom dajemy więcej na start". Jest to jednak korzyść krótko terminowa, ponieważ taki pracownik po kilku latach pracy w PSE, zacznie być traktowany jako pracownik "długoletni" - patrz powyżej. Jest jeszcze trzecia grupa pracowników PSE, tzw. "przyjaciele królika". Pracownicy tacy ze względu na swoje koneksje mają się bardzo dobrze i zarabiają astronomiczne pieniądze (biorąc pod uwagę realia PSE), ale skoro szukasz opinii o PSE na tym portalu to raczej nie należysz do tej grupy. Generalnie w okresie "dobrej zmiany" PSE całkowicie straciło swój prestiż i przestało być atrakcyjnym pracodawcą, którym było jeszcze kilka lat temu. Jako pracownik z długoletni stażem stanowczo odradzam zatrudnianie się w tej firmie i obecnie sam bardzo aktywnie poszukuje nowej pracy.

werty
@Szczerość

Pracowałem i odszedłem po 26 latach pracy, cała prawda.

z ulicy

(usunięte przez administratora) Najrówniejsi są ci z dużymi plecami. Ja pracuję w wydziale gdzie są takie nierówności, że kobiety czasem mają połowę wynagrodzenia mężczyzn - piszę o równorzędnych stanowiskach. W PSE brak polityki wynagradzania. Rozjazd widełek na stanowiskach w przedziale kilku tysięcy różnicy, a nawet kilkunastu. Przykład ekspert 8 000 - 26 000.

z ulicy
@Zetan

Nie jest to prawdą. Już dawno nie liczą się kompetencje, a tylko znajomości.

Mieczysław
@z ulicy

Widzę że rozbieżności w wypłatach są bardzo duże. Nie powinno tak być, że kobiety zarabiają mniej mimo, że mają takie samo stanowisko. To temat zdecydowanie do PIP. Dziwne że nikt tego jeszcze nie zgłosił, bo to dyskryminacja ze względu na płeć. Nie można pogadać z szefem żeby coś z tym zrobił?

Jarosław B.

Dzieki wspanialej rekruterce firma wdraza dobrą zmianę pełną parą. Juz od kilku lat. Pracujemy dla dobra Polski i polskich obywateli. Tak trzymac.

gfgfgfgf
@Jarosław B.

grunt to dobrze poruszac sie po lokalnych strukturach partyjnych i wiedziec jakie sa ich potrzeby.

Aldona z Bochników

idąc za ciosem firm z branzy czekamy na zawierzenie firmy, jej rekruterow, dyrektorow i ksiegowych matce boskiej. bylby to nastepny etap budowy pozytywnego wizerunku firmy służebnej wobec państwa.

LaLa

Co do zasady firma ok. Dużo fajnych osób, zwłaszcza inżynierów, których praca powoduje, że firma utrzymuje się na powierzchni, a elektrony sprawnie przemieszczają się po sieci. Ale żeby nie było zbyt optymistycznie to należy też nadmienić, że takiej ilości niekompetentnych osób nie spotkałam w żadnej innej firmie. Część kadry "manadzierskiej" i dyrektorów niestety minęło się z powołaniem. Ich praca polega na trwaniu w myśl zasady "bierny, mierny ale wierny". Dużo "filozofów", przeszkadzaczy, którzy uważają, że mają istotny wkład w rozwój firmy. Firma potyka się o własne procedury, których upraszczanie trwa już od kilku lat. Jakie są efekty to każdy widzi. Załatwienie prostych spraw trwa miesiącami. Ale zaraz, zaraz... przecież będzie lepiej. Kolejna reorganizacja...łączenie, dzielenie, likwidowanie. Grunt, że coś się dzieje. Zarządzanie przez zamieszanie. Rośnie ilość tabelek, które mam do wypełnienia. A Pan w niebieskim sweterku już 4 rok próbuje ustalić dlaczego mu nie wychodzi z przyśpieszaniem. Może trzeba zmienić kolory słupków, wykresów na bardziej jaskrawe to wtedy przyjdzie oświecenie. Ewentualnie proponuję zaangażować jeszcze kilka firm doradczych i wydać kilka milionów to stanie się światłość. Grunt, żeby mieć wizje i robić dużo wiatru.

Ciekawski

Z zapytaniem, czy to prawda że w PSE są takie kiepskie zarobki? Jeżdżę po stacjach, współpracuje z firmą ale takiego narzekania jak w PSE to nie ma nigdzie... Czy to prawda że ludzie po kilka lat nie mieli podwyżek? Że pracownik techniczny nawet średniej krajowej nie zarabia? Az się nie chce wierzyć tak szczerze, w końcu to operator systemu .

mnmnm
@Ciekawski

Prawda, 5 lat stażu pracy- Specjalista, nie mam nawet średniej krajowej.

@Ciekawski

Nie rozumiem takich narzekaczy. (usunięte przez administratora) Jeśli wynagrodzenie nie pasuje można a nawet trzeba przejść do innego pracodawcy, tego który zapłaci więcej. Dotychczas nie widziałem eksodusu.

@Ciekawski

Tak to prawda. Podstawa pensji zasadniczej jest na stacjach elektroenergetycznych nie zadowalająca. Zwłaszcza na skrajach Polski. Im bliżej centrum to może są wyższe. Brak podwyżek inflacyjnych. Jedynie upodwyzka uznaniowa co kilka lat. Szczerze nie polecam tego pracodawcy. Dyrektorzy/zarzad porownują się do pracodawców prywatnych, że w Pse jest lepiej niż u prywaciarza tzw. Pana Zdzicha. Wielka korporacja a niczym nie odbiega standardami na rynku pracy.

gosc

Niestety to prawda.

Kapitan

Dlaczego mimo iz firma twierdzi, ze zalezy jej na dlugofalowej relacji/zatrudnieniu proponuje umowę o pracę na okres probny 3 mies, a potem dwie umowy na czas okreslony 7 lub 10 mies, i dopiero 4ta umowa jest bezterminowa? Gdzie tutaj ta chęć dlugofalowej wspolpracy?

@Kapitan

W ojej ocenie długofalowa relacja oznacza, że oferuje niskie wynagrodzenie a oczekuje pełnej dyspozycyjnosci. Długie fale mają większy zasięg niż krótkie. Poczytaj sobie o trikach rekruterów.

Kapotan
@Olo

To mnie tym zmartwiles, bo taka perspektywa zatrudnienia raczej zniecheca do, nawiazania współpracy z takim pracodawcą

@Kapotan

To była tylko moja ocena użytych fraz. Jeśli warunki zadowalają Ciebie to korzystaj. Druga poruszona przez Ciebie sprawa tj. krótkie umowy terminowe może wskazywać na brak zaufania organizacji do efektów pracy rekruterów albo podejrzenia rekruterów co do wiarygodnosci zatrudnianego człowieka. Oczywistym jest, że jak uda się pozyskać dobrego pracownika to nie powinno się dawać szansy aby w łatwy sposób zrezygnował po 3 miesiącach. A mniejsza jest szansa na rezygnację jeśli pracownik musi podjąć jakiekolwiek działanie aby odejść, niż wtedy gdy musi pojąć działanie aby pozostać. Tak działa większość umów na rynku telekomunikacyjnym. Jak nie wypowiesz to się przedłuży na czas nieokreślony.

Jaki jest okres rozliczeniowy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

27 każdego miesiąca

kandydat

Czy w siedzibie w konstancinie obowiazuje jakiś dresscode dla pracownikow niższego szczebla, np. smart casual czy w stronę bardziej formalnego?

Abc
@kandydat

Przyzwoicie to dobre określenie. Bez dekoltów do pępka i spódniczek szerokości paska do spodni dla kobiet. Bez krótkich szortów plażowych i klapek dla mężczyzn. Są spotkania wymagające bardziej formalnego stroju np. z uwagi na gości zewnętrznych. Czysto, schludnie i klasycznie tak wygląda korytarz firmy.

Ok
@Abc

Czyli ubiór jak w każdej korporacji.

@kandydat

Dla mężczyzn koniecznie coś z kołnierzykiem koszula/polo? Obuwie tradycyjne półbuty czy mokasyny albo sportowe też są do zaakceptowania?

@Abc

Oczywiste

Pewnie tak... ale za to u Dyrektora S w Alejach jak najbardziej

PieSek
@Ok

2 razy garniak na 5 lat pracy założyłem. Może 3 razy. Więc nie, to nie dress code z korporacji. Dyrektorzy / dyrektorki / prezesi zwykle jakieś garniturki / garsonki wciskają, ale i tu nie ma obowiązku czy 100% wykonu. No i w klapkach / shortach sporo osób widuję, zwłaszcza latem. Zimą jakby mniej.

Potencjalny pracownik

Witam, Chciałbym zapytać ile na start dostanie specjalista w DE?

@Potencjalny pracownik

wynagrodzenie na pewno nie jest współmierne do tego co się dzieje w DE, (usunięte przez administratora) Nie polecam

Witam Pracuje w PSE już od kilku lat. Przerost biurokracji i polityka w takich firmach była jest i będzie. Trzeba się do tego przyzwyczaić po prostu. Trochę mnie dziwią negatywne opinie. Dobrze mi się pracuje, praca jest pewna, zarobki są na przyzwoitym poziomie. Atmosfera jest porządku. Pewnie zależy gdzie się trafi. Można się wiele nauczyć i wiele zobaczyć. Myślę, że firma potrafi dbać o pracowników. I nie skrzywdzi a nawet pomoże w kryzysowych życiowych sytuacjach. Pracowałem wcześniej u prywaciarza i jestem bardzo zadowolony ze zmiany. Jak ktoś nie chce pracować to oczywistym jest, że będzie niezadowolony w każdej pracy. Pozdrawiam

pozdrawiam

Jestem niestety byłym pracownikiem, ale muszę przyznać, że solidna firma, godna polecenia. Oczywiście jedni Kierownicy i Dyrektorzy są fajni i mili, drudzy nie, każdy ma swoje sympatie - jak w życiu. Ze współpracą zespołową bywało różnie. Prezesi znają się na swojej robocie. Wypłata i wszystkie świadczenia związane z kadrami na czas. Bardzo miłe hr. W porównaniu do innych firm w których miałam okazję pracować, bardzo dobre warunki pracy.

Faraon

Witam wszystkich pracowników byłych i obecnych PSE, obserwuje wasze wypociny i jestem pełen śmiechu. To co piszecie pokazuje kim i czym jesteście. Barany osły niedojdy nieloty. Jak nazwać tych co im cały czas źle i za mało w portfelu. Do pracy jak najdalej do pieniędzy najszybsi. Najpierw pokaż co potrafisz i co wiesz a potem otwieraj nieskromną jadaczkę aby oskarżać innych. Jestem w PSE ale nie w PSE a jednak tam jestem widziałem i widzę wiele dobrego i podłego.Ty przychodzisz do pracy i już oskarżasz kierowników dyrektorów prezesów itp. Jesteś jak cień który jest a jutro go nie ma. Zamiast się cieszyć że masz pracę i comiesięczne wypłaty ty wolisz jak osioł na przekór. Popracuj tyle co ja i dopiero coś powiedz i oceń. Czy jest tak źle czy aż tak dobrze. Owszem od polityki nie uciekniemy taki ten ustrój byli tamci są ci a potem będą inni i tak w kółeczko. a my bądźmy tam gdzie chcieliśmy i na co się zgodziliśmy. Nie pasuje droga wolna. A tym co rzetelnie pracują, jesteście wielcy. Pozdrawiam wasz rodak.

Do Faraona
@Faraon

Uważa Pan że zawsze przecież zamiast narzekać(usunięte przez administratora), można przejść do konkurencyjnej firmy, gdzie chętnie wykorzystają fachowca znającego się np na obsłudze stacji elektroenergetycznej 400/110kV. Coś mi się zdaje kiedy czytam twoje banialuki Faraonie, że jesteś Pan zawodowym menedżerem, którego przeżywalność w wielu firmach w których pracowałeś wynosi ok 4 lata, czyli do czasu kiedy się zorientują że twoja praca to rozwiązywanie problemów które sam tworzysz.

rychu
@Faraon

Bez przesady panie dyrektorze, styl łatwo poznać

wolny niewolnik
@Faraon

Życie w akwarium pozbawia poglądu na życie w realnym świecie. Nie wiesz co się dzieje poza warszawką. Życie to nie tylko stołki dyrektorskie.

Covid 19
@Faraon

Bardzo dobrze sytuację pokazuje krytyczny moment dla krajowej dyspozycji mocy. Ci co najwięcej się mądrzyli teraz nie mają nic do powiedzenia nie mówiąc o działaniu. Została garstka oddanych na polu bitwy. Teraz widać kto pływał nago.

@Faraon

Faraon siedzisz pewnie w ciepłym biurowym pomieszczaniu i kadzisz jacy to źli pracownicy. Ja ci nie powiem, czy jest źle czy dobrze musisz zejść trochę niżej i zobaczyć, jak to jest a potem oceniać tych wszystkich narzekających. Weź sobie jeden z zakresu obowiązków ze stanowiska np. najniższego szczebla a zrozumiesz, że nawet 1000 robotów by sobie z tym nie poraziło.

Czyżby to

Jaworowski?

Januszek

Faraonie życzę Ci awansu najlepiej poza struktury PSE

@Faraon

Nie pasuje droga wolna. A dlaczego nominaci prezesi dyrektorzy kierownicy - wszyscy nieudacznicy maja zostać ? niech oni odejdą tacy kompetentni a bez wykształcenia i doświadczenia w branży, powiem prezesi i dyrektorzy won

Zostaw merytoryczną opinię o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - Konstancin-Jeziorna

• Jak się pracuje w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 65.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Kandydaci do pracy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.