Opinie o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w Konstancin-Jeziorna

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w Konstancin-Jeziorna

Rekrutacja

Jakie widełki sa na specjaliście?

Maciek

Stanowisko: Specjalista w Wydziale Rozliczeń Kosztów Eksploatacji Dzień Dobry, Czy ktoś pracował w wydziale Rozliczeń Kosztów Eksploatacji, czy atmosfera jest ok i ludzie odnoszą się do siebie z szacunkiem ? Dziękuję za jakąkolwiek informację.

Tyryryr

Witam. W sekcji kariera na stronach PSE znalazłem ofertę pracy w Departamencie Współpracy Międzynarodowej. Czy ktoś może mi coś więcej powiedzieć temat zarobków dla starszego specjalisty, atmosfery (współpracownicy, przełożeni) i ogólnie pracy w tym departamencie? Byłbym wdzięczny również za wszelkie informacje na temat pracy w PSE, w szczególności w Konstancinie.

Tsgh

Zasilajcie szeregi młodością, świeżością w myśleniu i horyzontami. To jest spółka perspektywiczna jeśli macie pozytywne nastawienie. Nie sugerujcie sie wpisami zasiedziałych zgorzkniałych #nie da się #nie umiem ludzi którzy tu piszą zamiast pracować

dsf
@Tsgh

Po co się męczyć walcząc z tym? Dla sportu?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.

dyr. Gołębiewski

Pana poproszę na rozmowę do DT.

dyr. Gołębiewski

Widzisz? Ja otwieram właśnie szampana. Znaj moją łaskę, w środę zapraszam koleżanki i kolegów do kameralnej na świętowanie!

wladek

Czyżby oodwłok jeszcze bolał po wykopaniu?

ha

ha hahha

Kogo? Które ZKO?

cyberciocia

Volkow jakieś szczegóły, czy tylko ściemniasz? Kiedy jego byli zastępcy?

aa

Rozesłano dziwne maile po pracownikach, że w skrócie : "internet nie jest anonimowy". Taka moc demokracji w RP, a nie można własnych opinii wyrażać o firmie ? Czyżby czegoś się obawiano, bo przecież chyba nie prawdy ? Żenada i dno.

SyLwek
@aa

firma dba o reputację jak każda

Triruri
@SyLwek

Niektóre firmy po prostu działają tak by ograniczyć złą opinię o nich.

Tiruriru
@Triruri

Kiedy odchodzi łysy (usunięte przez administratora)z Radomia?

Poszukiwacz
@aa

Za rozesłaniem tych maili kryje się niewątpliwie ktoś bardzo mądry. Mądry na miarę tego co się dzieje w firmie od ok 3,5 roku.

Tak radzi sobie skutecznie.

loooooooooo

Kierowników to nie obchodzi. Liczy się skuteczność

vietkong
@loooooooooo

kierownicy teraz zaciskają poślady, bo jednak idą zmiany

kandydat

Witam wszystkich, rozważam aplikowanie na stanowisko starszego specjalisty w Wydziale Zarządzania Środkami Trwałymi w Konstancinie, ma ktoś jakieś doświadczenia? Jak szefostwo, współpracownicy, atmosfera, wynagrodzenie? Pozdrawiam

Iza

Czy przyjmują na staże? I jakie warunki oferują jeśli tak?

Witam, Mam zamiar aplikować na stanowisko Młodszego Specjalisty w Wydziale Terenowej Eksploatacji (Śląsk) czy ktoś może powiedzieć coś więcej o tym stanowisku, benefitach i atmosferze jeżeli chodzi o działy eksploatacji na Śląsku?

Robol

Wielopole? :D

@Robol

Tak :)

AVEN

Witam, mam kilka pytań odnośnie dodatków płacowych dla pracowników ZES. 1.Czy doładowanie karty żywieniowej faktycznie wchodzi w skład podstawowego wynagrodzenia? 2.Jak wysokie i od czego zalezą premie kwartalne? 3.Jaka jest wysokość stawki godzinowej za pełnienie dyżurów pogotowia domowego? 4.Ile wynosi tzw,Grusza i czy wymagane jest jakiś dokument potwierdzający odbycie wypoczynku czy jest wypłaca obligatoryjnie? 5.Jakiego rzędu kwota jest przeznaczona na doładowanie karty do kultury? 6.Premie na dzień Energetyka i święta Bożego narodzenia są wypłacane w gotówce czy w postaci doładowania karty przedpłacowej? (jaka kwota?) 1-6. Po jakim czasie można liczyć na poszczególne benefity? Z góry dziękuje za odpowiedź i Pozdrawiam

PrezydentBoży
@AVEN

1. Tak, doładowanie co miesiąc karty przedpłaconej stanowi część wynagrodzenia. Można to zweryfikować sprawdzając tzw. "pasek". 2. Premia kwartalna zależy od twojej kwartalnej oceny, którą wystawia ci przełożony; od twojego stanowiska i poziomu zarobków; ilości zatrudnionych aktualnie w firmie pracowników oraz od widzimisię Zarządu PSE S.A. Raczej nikt z kadry kierowniczej niskiego szczebla nie robi krzywdy szeregowym pracownikom i raczej, jeśli nie dopuścisz się rażącego zaniedbania obowiązków, to dostaniesz ocenę "akceptowalny" za którą przysługuje ci normalna premia. Na jej wysokość mają w znacznej mierze dwa wskaźniki, które są powiązane ze sobą: ilość pracowników oraz widzimisię Zarządu. Chodzi o to, że co kwartał, mniej więcej na początku drugiego miesiąca następnego kwartału, Zarząd podejmuję uchwałę o wysokości jakiegoś wskaźnika który wprost ma przełożenie na budżet premiowy na miniony kwartał, który stanowi kwotę do podziału pomiędzy pracowników. Dalej ten budżet jest rozdzielany pomiędzy pracowników zgodnie z zajmowanym stanowiskiem, poziomem zarobków itp. Niezależnie czy w firmie pracuje 1000 ludzi czy 10000 kwota będzie zgodna z uchwałą, więc od tego ile jest osób do podziału zależy wysokość tej premii. Jest w tym jednak kruczek w postaci oceny kwartalnej N i S. Jeśli otrzymasz ocenę kwartalną N to nic nie dostajesz i budżet premiowy ma jednego pracownika mniej do obdzielenia. Z kolei jeśli dostaniesz ocenę S to dostajesz podwójną premię i sytuacja jest odwrotna. Wtedy to inni dostają mniej bo tak jakby była dodatkowa osoba do obdzielenia. Z tego też względu w praktyce wszyscy dostają standardową ocenę A. To chyba tak z grubsza wszystko. 3. Nie pełnie dyżurów domowych więc nie znam odpowiedzi na to pytanie. 4. Grusza zależy od twojego dochodu na członka rodziny netto. W zależności od dochodu netto trafiasz w jeden z kilku przedziałów, płacowych. Każdy kolejny wyższy przedział dostaje mniejsze dofinansowanie na członka rodziny. Z kolei kwota dofinansowania w zależności od dochodu jest ustalana z roku na rok i waha się w przedziale 500 zł - 1500 zł na członka rodziny w zależności od dochodu na członka rodziny netto. Żeby dostać gruszę musisz mieć albo odbyty albo zatwierdzony przez przełożonego urlop wypoczynkowy trwający co najmniej 14 dni bez przerwy (licząc weekendy i dni ustawowo wolne od pracy). 5. Dofinansowanie do kultury i rekreacji ma charakter jednorazowego świadczenia pieniężnego (nie przelewają tego na kartę przedpłaconą, przynajmniej narazie), którego wysokość jest określana na zasadach takich jak grusza. Wysokość to zazwyczaj 400-800 zł z tego co pamiętam. 6. Premie na Dzień Energetyka i Boże Narodzenie są wypłacane w postaci doładowania karty przedpłaconej. O przyznaniu/nieprzyznaniu tych premii oraz ich ew. wysokości decyduje Zarząd PSE S.A. Wysokość tych ew. premii oscyluje około 3000 zł. Trzeba mieć jednak na uwadze, że podatek dochodowy od tych premii zostanie ściągnięty z najbliższego wynagrodzenia, zatem rzeczywiste środki do dyspozycji to ok 2000 zł. Wypłaty świadczeń: 1. Wraz z wypłatą. 2. Zazwyczaj połowa następnego kwartału. 3. Nie mam wiedzy. 4. Dwa tygodnie do miesiąca od złożenia wniosku w kadrach. 5. Podobnie jak w przypadku gruszy. 6. Początek sierpnia oraz początek grudnia.

AVEN
@PrezydentBoży

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Korzystając z okazji mam jeszcze pytanie czy istnieje tzw. stażowe czyli dodatek do pensji za przepracowanie określonej liczby lat(jak istnieje to jaka wysokość i po ilu latach?)? Ostatnim pytaniem mam odnośnie premii rocznej a mianowicie jakiej jest wysokości względem wynagrodzenia miesięcznego? Pozdrawiam

answer
@AVEN

Dobry wieczór, nie wiem czy ZES różni się od innych działów.... W CJI jest tak: 1. Nie, jest dodatkiem. Ale odprowadzany jest od tego podatek, zatem wartość brutto podwyższa podstawę wynagrodzenia. 2. Jak już wcześniej opisał ktoś o nicku "nowy" , wskaźnik premii ustala "góra". 50 % wskaźnika jest obligatoryjne, kolejne 50 zależy od przełożonego. Wskaźnik za 2 kwartał to było 14% - czyli obligatoryjne to 7%. 3. Tego niestety nie wiem. 4. Grusza zależy od dochodu za rok poprzedni - im mniejszy dochód, tym większe świadczenie. Za najmniejszy dochód grusza w 2019 to kwota 2200 brutto. Musisz być na urlopie trwającym 14 dni kalendarzowym - jedyny wymóg. 5. Nie ma takich doładowań. Jest jednorazowa wypłata (za cały rok) na cele kulturalno-sportowe, zależna od dochodu za rok poprzedni. Przy najmniejszym dochodzie jest to w 2019 kwota 1100 brutto. 6. Doładowania karty. Dzień Energetyka w 2019 to 3000 brutto. 7.1,4 i 5 od pierwszych dni pracy. 2 - premia kwartalna należy się po przepracowaniu minimum 1/3 kwartału, proporcjonalnie do przepracowanego czasu (nie wlicza się urlop, ani zwolnienie). 6 po przepracowaniu minimum pół roku. W czasie gdy jest ogłoszona nie możesz być w trakcie wypowiedzenia. Mam nadzieję, ze pomocne :). Pozdrawiam

Ronin
@AVEN

Odpowiedź na pytanie nr 3. W ZES za pełnienie dyżuru domowego przysługuje jednorazowa zapłata za cały dyżur (12 godzin) w wysokości 55 zł brutto. Jest to opłata za pozostawanie w gotowości pod telefonem i jest taka sama, bez względu czy dyżur jest pełniony na zmianie dziennej (6-18), czy na zmianie nocnej (18-6). Dodatkowo, jeżeli w trakcie dyżuru zostaniemy wezwani do pracy, to przysługują nam nadgodziny od momentu otrzymania telefonu, do momentu zakończenia pracy na obiekcie (powrót z obiektu do domu nie jest już wliczany do czasu nadgodzin). Nadgodziny za wezwanie z dyżuru mogą być albo płatne, albo do odebrania, nie ma gwarancji, że będą płatne, zwłaszcza, jak jest ich dużo i grafik daje możliwość wysłania dyżurnego na odsiadkę w inny dzień.

Witam. Widzę, że już od 2017 cały czas są prowadzone rekrutacje (obecnie też jest) na Inspektora w Wydziale Terenowej Eksploatacji (ZES Połaniec). Co się dzieje, że w tym Połańcu cały czas są prowadzone rekrutacje? Czy nie ma odpowiednich kandydatów, czy może są tak złe warunki pracy i płacy, że ludzie odchodzą? Czy ktoś może wie coś na ten temat? Na jakie pieniądze można liczyć na stanowisku tego Inspektora? Podobno są jakieś karty przedpłacone, dofinansowanie do wczasów, na święta. Ile można po kilku latach pracy na trochę wyższym stanowisku jak Inspektor doliczając te wszystkie dofinansowania, mając 1 dziecko zarobić miesięcznie? Części dofinansowań pewnie nie widać na kwitku, ale biorąc PIT i dzieląc go przez 12 m-cy to jakaś kwota miesięczna wyjdzie. Bardzo proszę o jakieś informacje, bo się zastanawiam, czy próbować aplikować na to stanowisko. Pozdrawiam.

Realista
@Kandydat

No niestety nie każdy by chciał zarabiać krocie ale jak na dzień dobry zapytasz się definicje prawa Ohma do robi wielkie oczy co ty chcesz. Najpierw wiedza potem kasa i tyle w temacie. A co do ZEZ Połaniec to owszem są przyjęcia bo stara kadra odeszła i niestety jest brak tych dobrych ludzi co odeszli na zasłużoną emeryturę. Jak jesteś dobrym kandydatem posiadasz trochę chęci i chcesz poznać ciekawe rzeczy co toś dla ciebie ale jeżeli liczysz na kokosy bez wkładu własnego w postaci ciężkiej pracy to lepiej sobie odpuść bo szybko się w tym ZEZ Połańcu zweryfikują

Mam jeszcze pytanie do osób pracujących w ZES - przymierzam się do wzięcia udziału w procesie rekrutacji do tej firmy, ale część moich znajomych przestrzega mnie, że jest tam bardzo wysokie działanie pola elektromagnetycznego i może to być przyczyną wielu chorób ( w tym raka ) i sam nie wiem jak do tego podejść. No i faktycznie jak zacząłem szukać w necie to są podobne opinie na ten temat - choć z drugiej strony, to prawie w każdej pracy jesteśmy narażeni na jakieś czynniki szkodliwe. Czy są robione jakieś pomiary na stanowiskach pracy? Bo rozumiem, że nawet siedząc i patrząc w monitor to siedzimy w budynku stacji gdzie przychodzą linie NN i są w pobliżu transformatory, które są źródłem pola elektromagnetycznego . Czy może mi ktoś powiedzieć, czy jest to w jakiś sposób monitorowane?

j00r
@Kandydat

Generalnie na każdej stacji masz poustawiane znaki które wskazują że wchodzisz do strefy zwiększonej emisji pola elektromagnetycznego. Oznakowanie to jest zgodne z normami polskimi i światowymi. W samych budynkach ZESów jednak nie powinno być bardzo zwiększonych warunków ekspozycji na pola EM w stosunku do normalnych pomieszczeń biurowych. Nie widziałem żeby na jakiejś stacji na której stacjonuje ZES (nie mówię o stacjach bezobsługowych gdzie ZESy zjeżdża tylko jakąś robotę robić) budynki ZESu były na terenie ruchu elektrycznego. Faktem jest natomiast, że pracownicy ZES mają zwiększoną ekspozycję, bo zdarza się, że trzeba iść na rozdzielnie żeby jakieś prace konserwacyjne zrobić albo zasterować wyłącznikiem bezpośrednio z pola bo np. coś się popsuje. Odnośnie monitorowania natężeń to na rozdzielniach zazwyczaj jest to robione jeśli na stacji są robione jakieś grube roboty budowlane typu nowe pole albo coś. Odnośnie budynków to nie słyszałem żeby ktoś to w firmie robił.

gosc
@j00r

Ta odpowiedź nie odzwierciedla prawdziwej pracy w ZES. Problem polega na tym że w Zespole Eksploatacji Stacji 90 procent przebywa się na obiekcie bo to ZES ma wykonywać wszystkie przeglądy i prace. W obecnej chwili większość obiektów jest bezobsługowych i nie ma mowy o tym że będziesz siedział przy biurku. Co do pola elektromagnetycznego to jest szkodliwe. Na stacjach są miejsca gdzie są ograniczenia przebywania w czasie pracy. Ale jak robisz wszystko z głową to nawet twoje przyszłe dzieci z dużym prawdopodobieństwem będą zdrowe.

Janek
@Kandydat

Niestety proponuję trzymać się z daleka od ZESu w Połańcu.

Janek
@Janek

W sumie to źle się wyraziłem od wszystkich ZESow.

kandydat
@Janek

Czy może Pan trochę rozwinąć swoja opinię i napisać, dlaczego mam się trzymać daleko od ZES?

adam
@Kandydat

wszystko pod kontrola i na bieżąco monitorowane zgodnie z prawem

@kandydat

Ja też chętnie dowiedziałbym się co takiego na myśli miał Janek ostrzegając przed pracą w firmie. Sądząc z Twojego nicku jesteś zainteresowany zatrudnieniem. Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/polskie-sieci-elektroenergetyczne-spolka-akcyjna,85541 jest sporo nowych ofert rekrutacyjnych. Zajrzyj tam i jeśli znajdziesz coś dla siebie daj znać na forum.

Elektto

Czy mozecie przyblizyc na czym polega praca na tym stanowisku (inspektor terenowy w ZES)?

j00r
@Elektto

Nie pracowałem nigdy w ZES jako takim, ale z tego co mi wiadomo, to praca polega na tym, że jeździsz na objazdy linii i np. sprawdzasz, czy nie trzeba wyciąć czegoś pod linią, albo czy słupy nie wymagają jakichś napraw oraz jeździsz po stacjach które ZES ma pod opieką i robisz jakieś przeglądy, sprawdzasz separatory ropopochodne czy nie trzeba wyczyścić itp. jak coś jest nie tak to raportujesz do Szefa a On decyduje co z tym dalej robić.

Witam, Mam pytanie, czy ktoś z zatrudnionych odpowie mi czy są w firmie coroczne podwyżki tzw. Inflacyjne?

@Zainteresowany

Zadałeś bez wątpienie bardzo trafne pytanie. Mnie także interesowałaby kwestia corocznych podwyżek w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych. Jestem też ciekawa, czy wypowiadasz się już jako nowy pracownik tej firmy, czy może dopiero rozważasz aplikowanie. Jeśli dopiero poszukujesz tam zatrudnienia to odsyłam Cię na ich oficjalną stronę, na której są oferty pracy: https://www.pse.pl/kariera Jakie jest zatem Twoje aktualne położenie?

Uniżony

Tak szczegółnie w ZES'ach :)

Czy na tej stronie ktoś próbuje brać udział w dyskusji lub odpowiada na pytania? Czy tylko ludzie próbują się użalać w jakiej to złej firmie pracują? Wydaje mi się, że obecnie nie trzeba cierpieć katuszy i można zmienić pracę. Może ktoś będzie tak miły i udzieli odpowiedzi na pytanie czy w firmie funkcjonują podwyżki inflacyjne? Pozdrawiam

JP2Ironfist
@Zainteresowany

Nie, w firmie nie funkcjonują podwyżki inflacyjne, przynajmniej ja takowej nigdy nie dostałem, a trochę już tu pracuje,

@JP2Ironfist

Czyli rozumiem, że nie ma w pse corocznych podwyżek?

@Uniżony

A co to znaczy ZES?

mule

ZES to po holendersku "sześć".

Alicja
@mule

Słuchajcie, widziałam, iż Polskie Sieci Elektroenergetyczne właśnie szukają nowych pracowników, którzy wsparliby je w codziennych działaniach. Ogłoszenia są dostępne tu: https://www.pse.pl/kariera Zastanawiałam się w związku z tym nad jedną kwestią. Wiecie może, czy zatrudniają tam osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności?

Dwr
@Alicja

Jakiego typu niepełnosprawność masz na myśli, fizyczną, umysłową?

JP2Ironfist
@Zainteresowany

Dokładnie tak. @Nick: ZES to skrót od "Zespół Eksploatacji Stacji"

Żeby3

Cześć! Mam pytanie odnośnie procesu rekrutacji, jakie pytania można otrzymać na rozmowie kwalifikacyjnej na dyspozytora ODM?

Hytyy
@Żeby3

Nie musisz wiedzieć wiele.

@Hytyy

A mógłbyś to rozwinąć? Ogólnie przybliżyć sam proces rekrutacji jak i warunki pracy. Byłby bardzo wdzięczny.

Żeby3

Ok dzięki za info. Jeśli masz chęci żeby odpowiedzieć to mam jeszcze pytania, są jakieś perspektywy awansu na tym stanowisku? Jakie są wynagrodzenia? Czemu to praca dla ludzie bez ambicji?

Hdjdjjdjdjd
@Żeby3

Nie napisałem nic o ludziach decydujących się na tę pracę, są różne powody podjęcia jej. Przez pierwsze lata (bądź kilkanaście) będziesz siedział na tzw. trzecim i przepisywał liczby. Ciężko powiedzieć o tym jak będzie przebiegała Twoja rekrutacja, są przypadki dyspozytorów którzy zaczynają pracę nie wiedząc nic o regulacji napięcia w systemie. Dyspozytorzy mają dużo dodatków. Nic Ci nie szkodzi wziąć udziału w rekrutacji.

@Hdjdjjdjdjd

Jasne, na rekrutację już się zdecydowałem, sprawdzić nie zaszkodzi. A ten tzw trzeci to dokładnie co oznacza?

Żeby4
@Żeby3

Czy może mi ktoś przybliżyć co oznacza tzw. trzeci? Jaka to funkcja w dyspozycji ODM?

Żeby

Fakt na rozmowie nie padło ani jedno pytanie odnośnie wiedzy merytorycznej, jedynie lakonicznie o doświadczeniu.

Leszek

Na rozmowie rekrutacyjnej rekruterzy sami decydują jakie zadać pytania, żeby dobrze poznać przyszłego pracownika. Widocznie pytania o doświadczenie i kwalifikacje są wystarczające. Czy Ty też byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej i masz podobne doświadczenia? Możesz o tym napisać?

Zeby3
@Leszek

Na drugiej rozmowie pojawiły się merytoryczne pytania o dotychczasowe doświadczenie i wiedzę. O średnim stopniu skomplikowania (praktyczne).

energrtyk
@Żeby3

Człowieku i ty startujesz na dyspozytora. Normalnie rozwalają mnie takie pytania. Dyspozytor ODM to osoba która ma widzieć wszystko w sieci co się dzieje i bardzo szybko reagować. Jeżeli ty się pytasz jakie pytania mogą być do tej pracy to znaczy że się nie nadajesz.

Zeby3
@energrtyk

Dobrze, że ty się nadajesz. Chodziło mi tylko o to czy padają pytania teoretyczne czy praktyczne związana z doświadczeniem i tyle, a czym zajmuje się dyspozytor to wiem. Jednak wybrałem pracę w innej firmie, bardziej związaną z regulacjami.

Ilona

Duża stabilność zatrudnienia oraz brak grupowych zwolnień to w dalszym ciągu cechy bardzo pozytywne dla firmy Polskie Sieci Elektroenergetyczne, które mogą zachęcić wiele osób do podjęcia się tam pracy. Jak wiadomo w każdej pracy można doszukać się plusów jak i minusów. Mnie zaś bardzo interesuje to, czego można nauczyć się w tej pracy. Czy doświadczenie jakie można tu zdobyć jest cenne?

Leszek

Z wymienionych przez Ciebie punktów można wywnioskować, że nie koniecznie podobała Ci się praca w firmie Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Nie napisałeś nic o poziomie wynagrodzenia, dlatego chciałbym Cię zapytać, czy w Twojej ocenie było ono konkurencyjne i adekwatne do ilości obowiązków? Oceń, proszę, tę jedną z podstawowych kwestii.

Kolcuch12
@Leszek

W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, iż pieniądze to jedyna rzecz jaka mnie w tej firmie jeszcze trzyma.

Ahsjjs

Firma zdecydowanie dla ludzi którym się chce chcieć i nastawionych na rozwój. Adekwatne zarobki, jasne umowy, na etat, socjal lepszy niż wszędzie, dofinansowanie nauki, zapłacone w terminie, żadnych obiecanek bez pokrycia, duża elastyczność. Część pracowników, z poprzedniej epoki, ale nie ma obowiązku kolegować się z wszystkimi.Polecam.

Tsgh

A szkolenia to nie nauka? No tak. Dla większości nie.

Insect_repellent

W pięknej otoczonej cudownym ogrodem niezbyt odległej krainie żyje sobie wyjątkowy  książę . Jego ulubionym meblem w pałacu jest wielkie lustro umieszczone w jego sypialni. Ilekroć ma okazję się w nim przejrzeć marzy, by zostać równie wyjątkowym królem. Książę więc pokonuje i eliminuje na swój urokliwy sposób wszystkie przeszkody, które spotyka na drodze do celu. Nie straszne mu żadne smoki, dinozaury i praszczury. Ponieważ nie umie nic innego do pokonania giermków używa wyrafinowanych metod z wyższych sfer. Pisze wiersze "chwaleblne" na cześć swoich rywali do tronu, by nauczyć się ich na pamięć i cytować przy każdej biesiadnej okoliczności. W odczuciu księcia jego poetyckość zauroczyć potrafi niejednego dworzanina. Niektórzy dworzanie porażeni blaskiem owego księcia już z dworu uciekli. Inni się pakują, nie chcąc być blaskiem wprost porażonymi. Sposób bycia i obycia, na który książę wydał majątek u "kołcza", kwiecistość wypowiedzi oraz przeczucie wyjątkowości sprawiają, że książę  wzroku  od księcia oderwać nie może i przechodząc dumnie po pałacu zakłada słoneczne okulary. Na wypadek, gdyby dostał porażenia sam od siebie. Samozachwyt sprawia również, że sam już biega po pałacu nakazując, by nazywano go królem, bo tylko on na to zasługuje. Aby tego było mało od dawna książę korzysta z porad wróżek. Książę wie, że są świetne w paleniu krnąbrych czarownic na stosie. Jedna nawet wywróżyła, że sam król to dla niego za mało. Zaczaruje mu więcej. Zostanie królem królów. Powierzył więc jej misję. I czarują teraz oboje... wszystkich wokół łącznie z królami. Są też służki urocze, których blask i czar przyszłego wszak króla porwał z dzikoscią do wsparcia. A nuż w przyszłości król im pozwoli czerwony dywan przed nim  rozkładać i kwiaty u stóp sypać. Będzie krajna mlekiem i miodem płynąca. Tymczasem królewicz kupił już sobie nowy mebel. Pasujący do lustra. Specjalny tron - na którym siedzi i czeka na detronizację wszystkich najważniejszych innych królów. Siedzi tak zapatrzony godzinami, na ten piękny ogród i oddaje się refleksji nad marnoscią wszystkich wokół i plebsu, i królów.... Bajka o księciu powstała na kanwie baśni H. Ch. Andersena, „Nowe szaty cesarza”, gdzie dwóch oszustów zaoferowało królowi niewidzialne szaty. Gdy kroczył w nieistniejącym odzieniu, ludzie podziwiali go, bojąc się powiedzieć prawdę. Dopiero małe dziecko zawołało: „Przecież on jest nagi”; (…)tylko wiele osób nie ma odwagi bronić króla i powiedzieć, że jest nagi.

Artur

Witam. Czy może ktoś mi napisać jak to jest w końcu z zarobkami i premiami w tej firmie? Czy coś się zmieniło w 2019r? Rozumiem, że na start można dostać 3800 brutto i co dalej? Piszecie o jakiejś premii, ale jak ona jest przyznawana i ile %? Jaką dodatkową kwotę można dostać na: Dzień Energetyka, święta i wczasy pod gruszą? Podobno są jakieś dofinansowania na sport i jakieś doładowane karty żywieniowe. Bardzo proszę o odpowiedź jak to wygląda.

PistoletNaKapiszony
@Artur

Z premiami jest tak, że są co kwartał i są uznaniowe. Szeregowym pracownikom raczej po premiach nie jadą (na prawdę trzeba coś mocno przeskrobać - co kwartał twój przełożony ma cię poinformować o twojej ocenie kwartalnej). Wysokość premii to w przypadku normalnej oceny 60% kwoty X która zależy od wysokości kwoty przyznanej przez Zarząd PSE S.A. na poczet budżetu premiowego oraz ilości zatrudnionych w firmie oraz stanowiska jakie piastujesz oraz tego ile dni w miesiącu przepracowałeś (tak - urlop obniża wysokość premii). Zazwyczaj jest to kwota w okolicy miesięcznego wynagrodzenia. Żeby dostać premię kwartalną trzeba przepracować więcej niż 50% kwartału w firmie więc jak powiedzmy zaczniesz np w marcu pracę, to na pierwszą premię się nie załapiesz. Dodatkowo w firmie masz: Dofinansowanie do sportu i rekreacji (jednorazowe w wysokości zależnej od dochodu w zeszłym roku podatkowym), Dofinansowanie do wypoczynku czyli tzw. "grusza" (te same zasady jak powyżej), Premie roczne (raz na rok w formie tzw. trzynastki), Dofinansowanie do przedszkola jeśli masz potomstwo, Dofinansowanie do posiłków (w centrali w formie niższej ceny w stołówce, w ZKO w formie przelewu 200 zł co miesiąc na kartę przedpłaconą), Ponadto zazwyczaj są jeszcze dwie premie okolicznościowe w formie zasilenia karty przedpłaconej: Na dzień energetyka, Na boże narodzenie, O wysokość tych premii wraz z zarządzeniem i ich przyznaniu decyduje Zarząd PSE S.A. Kwota do momentu podjęcia uchwały jest tajna ale zazwyczaj jest to w okolicach 3k PLN. Podatek od tych premii ściągają z wynagrodzenia więc trzeba być przygotowanym na to że pensja grudniowa będzie mniejsza. Kiedyś była jeszcze premia na wielkanoc ale z niej zrezygnowano, no i ja osobiście raz się załapałem na dodatkowe pieniądze pod koniec roku, bo sporo kasy zostało w funduszu świadczeń socjalnych. Mam takie wrażenie, że w chwili obecnej wysokość tych premii jest w fazie wzrostowej, bo ostatnio to wszystkim wszystko ucinali. Prawdopodobnie "optymalizują koszty zatrudnienia" i za bardzo zjechali i ludzie się zdenerwowali, bo w sumie kasa to jedyna rzecz dla której warto w tej firmie siedzieć. NIe bez znaczenia jest też zapewne zeszłoroczne badanie OHI które ponoć utajniono bo wyniki były bardzo złe.

@PistoletNaKapiszony

Bardzo dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź - nie spodziewałem się, że ktoś tak szybko odpowie. Pozdrawiam.

@PistoletNaKapiszony

Odnośnie premii kwartalnej to nie wiem gdzie wynoszą one okolice kwoty miesięcznego wynagrodzenia ale w większości wydziałów zwykły pracownik nigdy takich premii nie widział. Połowa takiej kwoty jest uznawana za premię wysoką. Pozdrawiam

Quick

Dobrze, że teraz DB objął kulturalny, ogarnięty i przede wszystkim z wiedzą dyrektor. Ludziki z bezpieczeństwa chwalą a i inni dyrektorzy pod dużym wrażeniem.

@pracownik

Witam ponownie. Ale tak po około 2 latach pracy, na stanowisku np. inspektora, mając premię, te karty przedpłacone co miesiąc i na święta, zniżkę na energię elektr. jaką kwotę brutto można osiągnąć miesięcznie? Czy są płatne jakieś wczasy pod gruszą? Czy dodatkowo można jakąś kwotę uzyskać mając jedno dziecko? Czy ktoś może wziąć swój PIT i wyliczyć mi kwotę jaką zarabia średnio na miesiąc? Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

Mikołaj
@PistoletNaKapiszony

Dziękuję, że bardzo szczegółowo opisałeś wysokość premii i innych dodatków do wynagrodzenia. Wygląda to bardzo zachęcająco. Napisz proszę jakiego rodzaju umowy dostają nowi pracowniczy i jak długi jest okres próbny? Takie informacje są ważne osób zainteresowanych zatrudnieniem.

PistoletNaKapiszony
@Mikołaj

Dodatków jest sporo to fakt, ale firma odbija to sobie niższymi podstawami. Po za tym po firmie krążą ploty, że według władz spółki "mamy eldorado niewspółmierne do kompetencji" i mają te dodatki wszelkiej maści ograniczać. Co do umów to standard: trzy miesiące, potem rok, a potem czas nieokreślony. Dla zwykłych wyrobników jest to zazwyczaj umowa o pracę, rzadziej śmieciówka (zatrudnienie na śmieciówkę zazwyczaj jest sygnalizowane w ogłoszeniu rekrutacyjnym). Na stanowiskach kierowniczych kontrakty.

Dzień Dobry Chciałem się zapytać czy w Firmie PSE istnieje jakakolwiek szansa zatrudnienia bez wyższego wykształcenia ? Przeglądając oferty pracy w większości wymagane jest wyższe wykształcenie . Czy ktoś mógłby wypowiedzieć się na ten temat ?

Ewelina
@Nowy

To prawda - większość stanowisk oferowanych Polskie Sieci Elektroenergetyczne wymaga wyższego wykształcenia. Takie informacje widnieją na ich stronie. Uważam jednak, że warto byłoby wysłać do nich maila z pytaniem o tę kwestię. W taki sposób nic nie tracisz, a możesz zyskać. Podaję Ci ich adres poczty elektronicznej: pse@pse.pl lub sekretariat@pse.pl Co w związku z tym zrobisz?

@Ewelina

Orientuje się Pani co oznacza potocznie trzeci w dyspozycji mocy ODM? Pozdrawiam

Ty

Ta pani to bot

fasola

Ada przestań, wszyscy wiedzą o co chodzi!

Wykletyniepocioci

Nie masz w umowie zakazu takiego wypowiadania się o spółce? Ja mam i nie mogę tego napisać..

Ilona
@Wykletyniepocioci

Odnosząc się do tematu umowy o jakim wspomniałeś, napisz proszę coś więcej na ten temat. Interesuje mnie to, na jaki okres pracownicy Polskich Sieci Elektroenergetycznych podpisują z firmą umowę oraz czy można liczyć na umowę o prace? Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczna.

heniek

Źle się urodziłeś, nie jesteś z wielkiej kochającej pisowskiej rodziny. Masz jeszcze szansę jeśli zapiszesz się do Collegium Civitas lub Instytutu Jagiellońskiego

heniek

darmowe telefony to najważniejszy atut pracy w tej firmie, dla nich warto przyjąć i 700 osób więcej

Zostaw merytoryczną opinię o Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. - Konstancin-Jeziorna

• Jak się pracuje w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 65.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 3 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.?

Kandydaci do pracy w Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.