PKP Energetyka
counter
2 302 921 5 1
Anka

Hej, w sieci krazy ogloszenie o prace na stanowisko Koordynator ds. wsparcia lokalnego. Czy ktos z Was moglby cos opowiedziec o tym stanowisku? Co dokladnie sie robi, ile jest delegacji miesiecznie, jak wygladaja kwestie finansowe? Z gory dziékujé, A.

Tot
@Anka

Jesteś osobą ,która ma "10 etatów w jednym". Kierownik budów, bhapowiec,kadrowy, koordynator, kierowca, egzaminator, itd. Musisz znać prawo energetyczne i kolejowe. Najlepiej być mg inżynier energetyk kolejowy. Delegacje płacone w/g przepisów -ustawy kodeks pracy.

Alka
@Tot

A jakie oferują wynagrodzenie?

@Anka

Na jakąś dużą kase nie masz co liczyć, a roboty od ciula. Zwalniają teraz magazynierow i innych pracowników około 250osob, stanowisko o którym mówisz to połączenie HR z obsługą magazynu serio kilka stanowisk w jednym można będzie się zaje... i niby taka idealna firma dla nich liczą się wyniki słupki nie pracownik typowa korpo pkp energetyka schodzi na psy

Dorota
@Tot

Około 3500 - 4000 zł brutto na początek.

Kazik
@Anka

Według mnie to nikt nie jest w stanie o tym stanowisku dokładnie opowiedzieć bo takiego stanowiska w tej firmie jeszcze nie było. Dopiero zatrudnieni na takich stanowiskach będą przecierać szlaki co na pewno nie będzie łatwe. Obawiam się też, że nawet twórcy tego typu stanowisk nie wiedzą do końca jak to będzie funkcjonować. Tacy z nich reformatorzy. To stanowi dodatkową trudność dla osób, które podejmą się takiej pracy. Życzę powodzenia wszystkim, którzy się na to zdecydują. Nadmienię jeszcze, że w stosowanej filozofii zarządzania nic nie jest trwałe i pewne. Za stosunkowo niedługi czas może okazać się, że te stanowiska są nieważne i co innego jest ważniejsze. Nawet nie ma czasu na ocenę czy zmiany przyniosły pożądane efekty.

Pracownik Nowy wpis
@Dorota

Zapewniam że nie będzie to więcej niż 3500zł brutto plus praca w kilku miejscach.

Zasmucony Nowy wpis
@Pracownik

Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich naszego kolegi z zakładu wschodniego. Zmarł porażony prądem.

TakNie1
Hałas. Nowy wpis
@Zasmucony

Ile wypadków jeszcze będzie.To chyba drugi lub trzeci wypadek do lipca. Tak trzymać.

Zarobki na stanowisku Elektrom
Nazwa działu: Finanse

Krótko i na temat.Jaki jest przedział zarobków na stanowisku Elektromontera na pociągu sieciowym.Ile może zarobić świeżo przyjęta osoba?Zaznaczam,że chodzi mi bardziej o Południe Polski,jeśli ma to jakieś znaczenie.

Essen
@Zarobki na stanowisku Elektrom

Może być najniższa 2650 zł do 3500zł w/g ich gruby jako zwykły elektromonter lub jako pracownik wykwalifikowany. Wyżej jest elektromonter kwalifikowany dalej ekktrom . kwalifikowany z upr. maszynisty i tak dalej.

Sisi Nowy wpis
@Zarobki na stanowisku Elektrom

To nie jest praca dla elektryków tylko dla kolejarzy. Musisz znać przepisy kolejowe a energetyczne to drugorzędne. Musisz znać gdzie jest plus czyli drut djp a gdzie jest sieć powrotna - minus. To prąd stały o napięciu 3 kV. Nastawy 1600 A do 2200 A.

Jarek

Znowu był wypadek na drezynie sieciowym w nowej dębie. Podczas prac obok stacji Nowa Dęba-Rozalin. Wynika, że 50-letni maszynista pociągu sieciowego ruszył, nie miał złożonego wysięgnika i zahaczył o jedno z przęseł. Same wypadki. Brak dyscypliny na pomoście. O czym to świadczy o ......

Tak2Nie6
Jasny
@Jarek

Kto wie ile wypadków w tym roku. Zwłaszcza ciężkie i śmiertelne?

SN
@Jasny

Śmiertelny PT CZYŻEW ( maj ), bardzo ciężki PT WARSZAWA ZACHODNIA ( luty ) .

alf
@Jarek

to świadczy o praniu mózgu które odbywa się co dzień

Brawo
@alf

Jakie pranie mózgu? Tylko w usługach. W obsłudze mają się dobrze. Praca lekka i przyjemna , po siedem godzin pracują a mają płacona za osiem. Jak tam w innych spółkach?

Tak1Nie4
Ciemny

Piętnastu strażaków z PSP i OSP brało udział w akcji gaszenia pożaru stacji trafo , do którego doszło na terenie PKP Energetyka przy ul. 3 Maja w Koluszkach. To przeciążenie czy brak konserwacji albo wyeksploatowany .? Na spoty reklamowe i inne niepotrzebnie bzdury są pieniądze. Brawo tak trzymać...

Tak8Nie
alf
@Ciemny

Kiedyś bywały przeglądy urządzeń teraz trafo trudno znaleźć np. w lesie. W STW 5 cm. kurzu. Brak zleceń z dystrybucji. Tylko kasa się liczy!

Tak5Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Sieciowiec

Warto zatrudnić się na pociąg sieciowy? Słyszałem że wszędzie kamery montują na pomoście i e kabinach.

@Sieciowiec

Tak. Montują kamery w kabinie i na podeście. Montują je żeby było się o co potknąć a nagranie udowodni że to tylko i wyłącznie twoja wina a nie kamery :)

Tak5Nie1
Sieciowiec
@Pracownik

Szkoda że firma wybrała taką politykę ale zaryzykuję i zatrudnię się czas pokaże czy było warto może pojawią się jakieś fajne kursy

Zawiedziony
Nazwa działu: Produkcja

PKP Energetyka kiedyś była pracodawcą, który cieszył się zaufaniem i uznaniem na rynku. Pomimo tego, że zarobki nie zawsze nadążały za konkurencją, to atmosfera panująca w firmie i uczciwość spółki rekompensowały część finansową. Dzisiaj nie ma już nic z tamtych czasów. Rządzą kolesie z Energi i wprowadzają te same zmiany co u operatora z północy kraju a przecież kolej to zupełnie inna, specyficzna branża. Nie szanują pracowników PKP Energetyki ponieważ uważaj ich za "beton kolejowy". Nawet ludzi w wieku ochronnym przymuszają do tzw. programu dobrowolnych odejść. Wykorzystują każdą okazję żeby zredukować załogę- dzisiaj pandemia a wczoraj ustawa prądowa. A na czele złotoustny prezes z przyklejonym na stałe uśmiechem, który tylko bryluje, ale żeby coś treściwego wycisnąć, to nie ma z czego ...

Tak31Nie
Spoko
@Zawiedziony

Teraz dają PDO w Usługach dla zwykłych elektromonterów. Sukces. Innym nie dali , rok, dwa trzy lata temu. Przenieś się do obszaru serwisowego. Inna spółka w S.A lub w grupie kapitałowej.

@Spoko

W Usługach dają PDO dla elektromonterów? Ciekawe, bo w Obsłudze to zapomnij. A tak forowali przy ostatnich podwyżkach sieciowców a teraz są niepotrzebni? Bardzo dziwne.

Tak6Nie
zaiteresowany
@Spoko

PDO na jakich warunkach - ile dają

Stary

Niech wszystkich zwolnią , z każdego pionu. Od elektromontetów po brygadzistów ,do kierowników..

Andrzej
@Stary

W sekcji Słupsk ludzie odchodzą bez PDO , no cóż presja i wieczne namierzanie pracownika za pomocą aplikacji Planer i nie tylko.

Jasny

W 2015 pracowało 7200 osób ile pracuje teraz?

Ok 4000

@Piotr

Jest zatrudnionych około 4000 - a ilu pracuje, tego nie wie nikt.

@Jasny

Nie wiem... Ale teraz zwalniają ponad 250osob wzięli kasę z tarczy antykryzysowej i wysyłają na PDO niby program dobrowolnych odejsc ale nikt nie ma wyjścia bo jest narzucone z góry dostajesz wypowiedzenie A możesz skorzystać z PDO tak czy siak musisz odejść. BRAWO PKP ENERGETYKA BRAWO!!!!

Tak11Nie
Tomek

Na poczatku epidemi podzielono brygady na dwu lub trzy osobowe, dano auto służbowe, kategoryczny zakaz kontaktu z resztą brygady lub innymi pracownikami, minimalne kontakty lub wogóle z kadrą kierowniczą ( osobiste) maseczki, rekawiczki, płyny do dezynfekcji, wywieszki na drzwiach ile osób może przebywać w pomieszczeniu. I daje to efekty bo zarażeń w całej firmie jest kilka. Ale słyszę że za parę dni ma być to wszystko poluzowane. Brygady mają pracować jak dawniej, wszyscy razem. Panowie dyrektorzy, to za wcześnie. Już chcecie odtrąbić zwycięstwo? Obyście się ostro nie pomylili jak nasz rząd, który odpuszcza a co dziennie zarażonych i to znowu znacznie przybywa. Jak zachorujemy my robole to jest po firmie. Jeszcze nam daleko do tych krajów które majá podstawy aby luzować obostrzenia. Oby nie było katastrofy panowie dyrektorzy. Za wcześnie na odpuszczanie. Jest dobrze więc nie psujcie tego bo będzie bardzo zle.

Tak6Nie4
@Tomek

Chyba u was tak jest bo u nas aby robi ta zrobić kierownicy mieszka brygady ale każdy siedzi cicho... dyrekcja powinna zerkac w grafik bo dzieją się cuda haha wcale nie jest tak super... owszem środki do dezynfekcji są maseczki rękawiczki też ale nie jest to przestrzegane do konca

TakNie2
Biały
 Rekomendacja

Jak nam "menadżerka" różnego szczebla komunikowała miało być. Ekspansja zagraniczna Litwa Kazachstan Skandynawia Niemcy. Jest? Wykorzystanie kolejowych Inwestycji unijnych chyba 20 mld. Budowanie 700 tkm sieci co rok. Co zostało po budowlance? Miał być zakup 10 pociągów sieciowych?

Sieciowy mont

Mam za sobą rok pracy, i faktycznie trudno się spodziewać co to będzie wieczne kombinacje firma się sprzedała słysząc opinie starszych kolegów, na plus czas wolny (fuszki można zrobić), mam co nieco swoich uprawnień spawacz itp, pieniądze średnie jak za taką pracę ale wciąż ta nie pewność poczekam co się będzie działo napewno niebd zamierzał się przenosić jak coś odwala bo poprostu niebedzie się opłacać, bo pewno i tak zrobią żeby człowiek niezarobil kosztem swojego czasu pozyje zobaczę w razie co zmienię robotę, nie odradzam i nie namawiam sprubowac można ale nie dzieje się za wesoło ostatnim czasie pozdrawiam kolegów po fachu.

Tak1Nie

Firma szuka taniej siły roboczej, zwalniają ludzi za chwilę zatrudniają innych łaczą stanowisko kancelisty ( hr) z magazynierem. Nie dbają o pracownika , nie mają skrupułów by zwolić , trzymają tych których ciężko pozyskać jak np maszynistów. Liczą się Słupki i wyniki a nie pracownicy szczególnie ci niższego szczebla.

Tak16Nie
Fizol
Nazwa działu: Produkcja

Panowie błaznicie się pisząc takie bzdury. W pkp enargetyce każda praca jest niebezpieczna. Trzeba przestrzegać przepisów o wtedy praca jest bezpieczna.

Tak8Nie3
Nazwa działu: Produkcja

Kwestia urlopów w tym roku. Dyrektorzy zmuszają pracowników do wybrania urlopu bieżącego do końca września. Chcą pozostawić pracowników z 6 dniami urlopu na ostatni kwartał roku. I wogole ich nie interesuje że u ludzie chcą zostawić urlop na sytuację zyciowe. Dzieje się to przy milczeniu ze strony związków. Myślę że ta opinia wpłynie na obraz realiów w firmy dla osób rozważających podjęcie pracy w tej "wspaniałej" firmie.

Tak14Nie
Okey
@Pracownik

Jakiego pionu to dotyczy: usług, obsługi, sprzedaży, dystrybucji, cuw, paliw itd. Są równi i równiejszy, oraz kto ma plecy i znajomości.

Rozgoryczony
@Pracownik

Kolego, powiedz mi kiedy można było polegać na związkach. NIGDY.To dotyczy tych na górze i tych w Zakładach. Po co mają się narażać pracodawcy.Im jest dobrze więc po co to zmieniać. Oni są stworzeni do wyższych celów (ironia) Najwyższy czas abyśmy się wypisali ze związków i wtedy nie będą potrzebni.

Tak9Nie
@Okey

Obsługi. Wymyślili że do końca czerwca mamy wybrać 10 dni i do końca września koleje 10. Nie interesuje ich plan urlopowy ustalony na początku roku. Dyrekcja coraz częściej zmienia zadany gry. Pod przykrywką pandemii chcą przepchnąć pomysły które wcześniej powodowały sprzeciw pracowników.

Tak7Nie
energetyk z 40 letnim stazem
@Pracownik

O czym ty piszesz? Tylko ciśnienie podnosisz. Związki zawodowe ( czyt. legalni bandyci i kombinatorzy w naszym zakładzie) sprzedały nasz zakład, sprzedały nasze emerytury, nasze śmieszne zarobki w Obsłudze to tylko ich wina, a teraz maja się troszczyć o twój urlop? Idz do lekarza lub wciągaj o połowę mniej chłopie.

Tak12Nie
Jarek
@Rozgoryczony

To jeszcze ktoś w PKP jest w związkach:) hahhaha niech płacą składki jelenie, jest za co na imprezy jeżdzić, a jak przyjdzie do zwolnień to i tak związkowcy nikogo nie urtaują...

Tak7Nie
Cierpiący na bezsenność

Słyszałem, że pracownicy administarcyjni odchodzą na kolejne PDO. Czy ktoś może wie coś więcej?

Sieciowy
@Cierpiący na bezsenność

Tak to prawda w związku z planowaną na czerwiec kolejną już z resztą reorganizacją niektórzy pracownicy idą na PDO... słupki muszą się zgadzać A stanowiska nie mogą powielać po łączeniu sekcji i zakładów więc resztę możesz sobie dopowiedziec... u nas na odchodzi akurat magazynier

Tak4Nie2
Poko
@Sieciowy

Zwykłych elektromonterów z Usług nie wypuszczą na PDO ponieważ brak pracowników z uprawnieniami. Jak da pozwolenie kierownik lub dyrektor , kasa chyba będzie duża. Nielicz na to.

Tak2Nie2

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w PKP Energetyka?

TakNie4
@Pytanie

Co za głupie pytanie. A na jakie liczysz pracując jako elektryk?

Nikt inny tylko ...
@Pytanie

Narzędzia pracy jako elektryk na sieciowym to młotek,klucze 17,19 wiadro smaru, kij do przebijania wieszaków, suwmiarka to bardzo ważny przyrząd pomiarowy do pomiaru grubości druta i liny, przymiar do wysokości, uprawnienia kierownika pociągu, maszynisty, UDT, znajomość przepisów kolejowych PKP PLK i UTK. Przyrząd pomiarowe, mierniki, multimetry, kombajny pomiarowe, aparatura AKPiA -zapomnj. W pkp energetyka Usługi nie uświadczysz. Szukaj innej pracy jako prawdziwy elektryk . To praca dla spawacza pilarza., ślusarza mechanika.

Tak10Nie1
piotr
@Nikt inny tylko ...

Bo na pociagu sieciowym innych narzędzi nie potrzeba. Zresztą elektryka na pociągu sieciowym nie potrzeba bo i po co? Ważniejsi są np. spawacze.

Tak6Nie1
@Nikt inny tylko ...

Widzę, że praca na pociągu sieciowym jest bagatelizowana i przedstawiana jako praca nie dla elektryka. Odradzam takie bagatelizowanie. Zestaw narzędzi należy uzupełnić o trakcyjne drążki uziemiająco-odłącznikowe ( np. TDO-4-B ) wraz z uziemiaczami specjalnymi kolejowymi ( np. U1-SK ), wskaźniki We: 4a,4b,4c. To są narzędzia do zabezpieczenia strefy pracy. Ponadto, wskaźnik trakcyjny napięcia stałego ( np. WTNS-2 ). Do pracy na wysokości potrzebne są szelki bezpieczeństwa z amortyzatorami. Do przejmowania naciągu potrzebne są naciągarki łańcuchowe ( np. 750 kg, 1,5 T, 3T ). Pociąg sieciowy wyposażony jest w ruchomy podest, korektor położenia sieci, wciągarki linowe, dźwig ( np. typu Palfinger ), agregat spalinowy. Z drobniejszych narzędzi na pociągu są jeszcze: szlifierka dwutarczowa, wiertarki elektryczne przewodowe ( akumulatorowe), zakrętarki akumulatorowe, dynamometr do mierzenia wypornośi pantografu, pantograf pomiarowy, itp. . Wszystkiego i tak nie wymieniłem. Każda praca wymaga określonej wiedzy, umiejętności i określonego zestawu narzędzi. Akurat praca sieciowca wymaga takich. Jest się czym interesować jeśli się chce. Obawiam się, że z takim podejściem przy innym zestawie narzędzi i innym charakterze pracy dla elektryka i tak każdy będzie narzekał, że to byle co. A tak nie jest. Pracownikom pociągu sieciowego należy się szacunek za to co robią. A jeżeli ktoś nie wierzy to zapraszam zimą, w nocy na uswanie awarii. Wtedy można sie przekonać jak to faktycznie jest.

Tak13Nie8
@Elektryk wielozadaniowy

Człowieku, jak ja bym zaczął tobie wymieniać wszystko z czego korzystam jako elektromonter specjalista przy pracy w podstacji trakcyjnej , na pogotowiu, stacjach transformatorowych czy liniach przesyłowych to miejsca by zabrakło. A w zimę także na dworzu pracuję i to często. Problem jest w tym że na sieciowym robota jest prosta jak drut natomiast w brygadach podstacyjno- energetycznych już tak łatwo nie jest. Z podstacyjniaka- energetyka pracownika pociągu sieciowego zrobisz w miesiąc natomiast odwrotnie często i gęsto po prostu nie dasz rady. I nikomu nic nie ujmuję. Takie są fakty.

Tak9Nie7
@Piotr

Akurat z tym co piszesz się zgadzam. Rzeczywiście tak jest. Natomiast jeśli ktoś jest elektrykiem z wykształcenia powinien poradzić sobie w każdym z tych miejsc. Ja jestem elektrykiem z wykształcenia i wiem, że sami powinniśmy szanować swój zawód. W końcu wiele lat pracy poświęciliśmy na zdobycie go. W swoim życiu robiłem przeróżne rzeczy ( m. in. budowlane, handlowe, prawne ) i za każdym razem poradziłem sobie. Mógłbym wiele na ten temat napisać. Ale przede wszysktim apeluję do wszystkich - szanujmy samych siebie i nie wprowadzajmy zbędnych kontrowersji między nas.

Tak6Nie1
Elekt.kwalifikowany automatyk
@Elektryk wielozadaniowy

Elektryku wielozadaniowy z usług ,twój opis pracy na pociągu sieciowym- drezynie to praca dla sieci.... ,który skończył szkołę kolejową o specjalności elektromonter sieci trakcyjnej. ( zabrakło sieci powrotnej). Co niektórzy kierowcy, menadżerowie nie potrafią czytać , kto jaką szkołę skończył. Jest takich wielu ,co ukryło się w obszarach serwisowych -Obsługa. A praca w słońcu, w deszczu, w śniegu, na mrozie nie tylko pracują kolejarze, ale też energetycy z innych firm energetycznych. Na pociągu sieć. jest tylko elekt-monter z uprawnieniami maszynisty i brygadzista a reszta to....... A do podwyżek tylko oni się.....Kierowników co niektórych też przydałby się (usunięte przez administratora). Jazda samochodem po 14-stu godzin pracy po nocce plus 2-godziny samochodem na sekcję. Razem 16-ście godzin pracy, zapłata tylko za 14-ście godzin. Brak zapłat za nadgodziny- tobie się nie należy,- tekst jednego zastępcy kierownika.

Tak8Nie3
@Piotr

Skąd tyle jadu u Ciebie?Na pociągu sieciowym pracują ludzie , którzy pracowali w przeszłości w brygadach energetycznych, na podstacjach, w pogotowiach energetycznych ( sam pracowałem we wszystkich wymienionych strukturach). Wykształcenia mamy prawie wszyscy energetyczne, doświadczenie zawodowe ponad 40 lat pracy w jednej firmie.Nigdy nie zdarzyło mi się podważać cudze kwalifikacje a w szczególności doświadczenie ( ważniejsze od kwalifikacji).Na pociągach sieciowych pracowali ze mną również inżynierowie elektrycy.Znam elektryków, którzy bali się wejść na pomost roboczy ( i ja to rozumiem ).

@Oko

Nic z tych rzeczy. Żadnego jadu kolego, tylko odpowiedziałem jednemu który krytykuje zarobki na sieciowym i porównałem do zarobków i pracy w bryg. podstacyjno- energetycznych. I tyle. Bez żadnych podtekstów.

Zapomniany...
@Oko

Byli jeszcze tacy pracownicy , którzy jeszcze dwóch innych strukturach pracowali , których nie wymieniłeś. A zarabiali mniej niż sieciuchy. Trakcyjniak pracował w jednym " miejscu - pociąg" , a prawdziwi energetycy wszędzie. Jaka to sprawiedliwości przy podwyżkach. Elektryk dostawali zawsze kopa.

@Zapomniany...

Pracowałem przy kablowaniu sieci, przy autostradzie, w MEbach, przy budowie sieci trakcyjnej od podstaw, przebudowa EOR, oświetlenie uliczne, utrzymanie budynków, w MUZIE-wszystkie prace z kolegami z pociągów sieciowych i energetykami, pracowaliśmy również przy pomiarach energetycznych. Jeżeli przejdę na emeryturę ( czytaj jak dożyję) będę miał ponad 50 lat pracy w PKP Energetyka - uważam siebie za energetyka sieciowca. Pamiętam czasy jak energetycy mieli wyższe zarobki od sieciowców a przełożeni tłumaczyli to właśnie takim gadanie, że sieciowcy nie są prawdziwymi elektrykami a do tego mają dodatki za pracę w nocy i święta. Podstacyjniacy byli nazywani papuciażami ( dlaczego-odpowiedz sobie sam ). Naszymi zwierzchnikami byli ludzie, którzy nie byli nawet elektrykami ( i dawali radę - nie wszyscy). Obecnie praca na pociągu sieciowym jest trudna i bardzo uciążliwa ( praca w porze nocnej, bez względu na pogodę, dużo kontroli, planery, kamery na pomostach i w kabinach - czujemy się wyciśnięci jak cytryny. Co do zarobków - jak się nie posiada dodatkowych kwalifikacji, to zasadnicze pensje są niższe niż w energetyce ( dodatkowy pieniądz jest za świąteczne). Dodatkowe czynności na pociągu sieciowym to, maszynista,kierownik pociągu,rewident,operator podnośników i dźwigów, koparkowy, spawacz, pilarz i inne.Badania okresowe - jak dla kosmonautów.Jeżeli chcesz porozmawiać na temat pracy w PKP Energetyka to proszę bardzo, mam dużą wiedzę i chętnie się nią podzielę. Sytuacje życiowe i zawodowe określają poniekąd gdzie w danej chwili pracujemy i jakie stanowisko zajmujemy - szanujmy się na wzajem, a pretensje, żale kieruj do zwierzchników, i nie krytykuj ludzi pracy, którzy starają się odnaleźć w tej chorej rzeczywistości i utrzymać się na rynku pracy ( szczególnie starsi ). A jak czujesz się niedowartościowany to zapraszam na pociąg sieciowy " tam jest super"

Tak10Nie3
@Oko

Dziekuję za ten wpis. Po treści widać, że znasz swoją wartość i wiesz co potrafisz. Wypowiedź bardzo dużo mówi też o doświadczeniu. W uzupełnieniu jej dodam tylko, że co by nie powiedzieć ale jeżeli chodzi o sieć trakcyjną PKP Energetyka jest firmą, która kształci najlepszych fachowców w tej branży. Ostatnio rozmawiałem z byłym pracownikiem sekcji, który teraz pracuje w ZUE i pytałem go jak z perspektywy kilku lat ocenia naszą firmę. Powiedział, że u nas najwiecej się nauczył pracy na sieci a teraz ( niestety ) u konkurencji jest brygadzistą. Inną kwestią natomiast jest w jaki sposób jesteśmy wynagradzani i jaki kształt to wszystko przybierze po planowanych zmianach w usługach. Na pewno łatwiej nie będzie. Po co jedni pracownicy mają drugich dyskredytować ?

energetyk z 40 letnim stazem
@Oko

Piszesz w takim tonie jakby tylko na sieciowym pracownicy mieli pod górkę z pracą, inwigilacją , badaniami okresowymi i iloscią uprawnień. Podajesz przykład pracy dyzurnych podstacji. Doskonale wiesz ze to już historia. Ale jak lubisz historię to mogę napisać jak pracowało się na sieciowym w latach 80- tych i 90- tych. Wiadomo o co chodzi. A jesli idzie o zarobki tu i tu to ktoś dobrze tutaj napisał. Najbardziej płaczą ci co maja najmniej powodów. A jeśli tyle lat pracujesz ( i tu i tu, podobno) to doskonale wiesz o tym. Ja także zapraszam do energetyki. Bo tutaj jest niczym na Hawajach lub Bermudach. Żyć nie umierać, pod każdym względem. Taki miód.

@energetyk z 40 letnim stazem

Ja akurat wiem jak się pracowało w latach 80-tych i 90-tych ( nie wiem co tamte czasy mają wspólnego z obecną pracą na pociągu sieciowym ) obecnie dzielimy ten sam budynek z energetyką i wiem też jak wygląda ich praca teraz ( takie czasy ) - czytaj ze zrozumieniem kolego. Poza tym praca na pociągu sieciowym to praca w energetyce ( chyba, że się mylę ). Zdarzało się na awariach zanim przyjechali tak zwani przez ciebie energetycy ( dla mnie koledzy ), że już ją usunęliśmy. Wielu kolegów z obecnej energetyki chodziło ze mną do szkoły o profilu energetycznym. Pracę zaczynałem w PKP energetyka jako 15 letni chłopak w szkole przyzakładowej jako młodociany pracownik ( kierunek energetyczny ), później były szkoły wieczorowe ( pracowałem cały czas w energetyce kolejowej ) to coś mogę powiedzieć jak się wszystko zmieniało w firmie. Szanujmy się wszyscy na wzajem i nie miejmy do siebie żalu, że los postawił nas w te miejsca, w których obecnie jesteśmy. Co do takich niby dużych zarobków na sieciowym to trzeba dodać, że pracujemy dużo w godzinach nadliczbowych i delegacjach - z tego są te duże pieniądze.Pozdrawiam wszystkich pracowników PKP ENERGETYKA - Trzymajcie się zdrowo.

Tak7Nie2
Jac
@Oko

W energetyce od dawna nie płacą za nadgodziny. Przez pół roku jezdziłem w delegacje do Szczecina i musiałem do tego jeszcze dokładać. O jakichkolwiek dodatkowych pieniądzach zapomnij. Obsługa.

Pracownik.
@Jac

Potwierdzam, w Odsłudze brak szans na wieksze pieniądze niz podstawa. Dotyczy to również budów i delegacji.

@Nikt inny tylko ...

Grubości liny się nie mierzy - widać, że pisał to znawca tematu.

Znawca
@ktoś

Grubość druta w przewodzie np. 3x2,5 też się mierzy- widać ,że znawca tematu ktoś musi się do szkolić.

@Znawca

Grubość liny w sieci trakcyjnej na pociągach sieciowych - nie mierzymy, Mierzymy zużycie djp ( drut jezdny profilowany ) chodzi o przeglądy okresowe.

Młody
@energetyk z 40 letnim stazem

Czy to ty Benek ze Sławna? ten który dogadywał koledze że robi loda B. pod biurkiem?. W końcu ludzie zaczeli odchodzić słysząc twoje kąśliwości.

Kibol

Słaba wyplata Zabierana premia Zabieranie urlopow Brak komunikacji Słabe narzedzia pracy Itp.

Tak11Nie4
piotr
@Kibol

Stary, robisz sobie jakieś jaja. Jeśli twoim zdaniem zarobki rzędu 3.500 zł do 4000 zł na ręka bo tyle zwykły pracownik zarabia na pociągu sieciowym to kpisz sobie z pracowników brygad podstacyjno energetycznych gdzie w porywach łacznie z dyżurami domowymi ( a nie wszyscy je mają - tylko nieliczni ) można zarobić ok 3000 zł na rękę. Sprawdza się stara prawda że jęczą ci co mają najmniej powodów.

Miki
@Kibol

Czyli jesteś kiepskim pracownikiem, nic z siebie nie dajesz, nic nie chcesz zmieniać, jesteś za tym aby przyjść na zmianę odwalić swoje i mieć święty spokój. Najlepiej jak się Ciebie nie czepiają i nie wyznaczają zadań.

TakNie1
Nowicjusz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 75 dni.

Czy jest jeszcze praca na Litwie i w RFN? Firma robi nabór.

TakNie3
Elektromonter

Witam czy warto zatrudnić się do firmy PKP energetyka na pociąg sieciowy ? Dodam że mam doświadczenie sieciowe 5lat uprawnienia dość skromne bo pomosty o żurawie hydrauliczne ale chciałbym żeby lista uprawnień rosła pytanie czy jest to w miarę realne. Jakie są zarobki i polityka firmy na chwilę obecną? Z góry dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Człowiek_orkiestra
@Elektromonter

Tak, dla chętnych. Sam ludzie co mają uprawnienia maszynisty, kierownika pociągu roboczego, spawacz, pilarz, kierowca kat. B. Uprawnienia z obsługi żurawi, pomostów obrotowych i podnośników. Wszytko zrobiłem (po za prawkiem) w PKP Energetyka. Jednak są tego minusy zarabiam tak jak inni a często mniej niż ludzie np. tylko z uprawnieniami kierownika Pociągu (samochodami nie jeżdżą chociaż mają prawko).

Tak4Nie1
Człowiek_orkiestra
@Elektromonter

Zarobki a na jakim stanowisku?

Elektromonter
@Człowiek_orkiestra

Cieszy mnie fakt że jest możliwość rozwoju ścieżki zawodowej i zdobywanie nowych uprawnień Zazwyczaj w firmach wolą zatrudniać gotowych pracowników z uprawnieniami (kierownik pociągu, maszynista ) ale wiadomo nikt się nie urodził z teczką pełną uprawnień kolejowych

Tadek13
Nazwa działu: Produkcja

Czy na czas epidemii nie można ograniczyć prac w terenie do minimum zadbać o zdrowie pracowników a nie gonić po torach

@Tadek13

W terenie jest bezpieczniej niz na warsztacie gdzie jeden chucha na drugiego i kaszle. Niby kazdy mowi ze kaszel ma od fajek a nie wiadomo czy juz nie jest zarazony i wirusa rozsiewa.

Marcin
@Pracownik

Widzę standard w warsztatach 90 % palaczy.

Zostaw merytoryczną opinię o PKP Energetyka - Warszawa

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

PKP Energetyka