PKP Energetyka

Opinie o PKP Energetyka

Gal

Czy nad domami pracowników i miejscem w pracy ( Teren) helikopter z kamerami to juz norma ?

@Gal 12.01.2018 15:59

Nie rozumiem, coś więcej?

Pracownik.

Od nowego roku wyraźne już zmuszanie do pracy nie zgodnie z przepisami. Kolejny wypadek śmiertelny to niestety kwestia czasu.

szczęśliwy hemeryt

Jeżeli w przyszłym życiu miało by mi wpaść do głowy aby mieć cokolwiek do czynienia z kolejową elektryką to lepiej by się nie narodzić ....

anonymous

Nie którzy nigdy się nie nauczą. Kolejna impreza i nie eleganckie rozmowy kadry zarządzającej. Żenada.

@anonymous 17.12.2017 10:33

A czego sie spodziewałeś? Kultury? Ogłady? Elegancji?Dobrych manier?Jak świni założysz frak to jeszcze nie oznacza że jest pięknym rumakiem. Arogancja władzy, mowi ci to coś?Ale jest szansa że jeszcze trochę i będzie po nich.

jan
@anonymous 17.12.2017 12:31

Sopot

db

Teraz po zrozumiałem co to jest praca w tej firmie. Dziękuje ci mareczku.

Staram_się_zrozumieć

Ja nie rozumiem polityki tej firmy w tym roku wywalili z handlu czterech naprawdę dobrych handlowców, a osoby które od pół roku mają "0" w tabelkach dalej pracują dostają podstawę, używają aut, weźcie mi to logicznie wytłumaczcie?

doradca2
@Obcy 13.12.2017 11:31

Myślę, że nie tylko MB ma wrogów, TS mam nadzieję że ma więcej... Chłopaki nie zdają sobie sprawy, że ludzie pamiętają i nie wybaczają...

@doradca2 13.12.2017 16:11

Pamiętają i ........ Słupsk

doradca

Jeszcze tylko senat, podpis Prezydenta i sprawa prywatyzacji PKP Energetyka ruszy szybciej niż co nie którzy myślą. CVC powinno jak najszybciej ogłosić, że chce sprzedać PKP Energetykę, inaczej straci olbrzymie pieniądze...

Energetyk
@doradca 10.12.2017 19:36

Zkąd takie wiadomości kolego? To byłoby coś najpiekniejszego co może się stać dlatego nie bardzo wierzę w takie sensacje.

Kolejarz

Firma była porządna przed kupnem CVC,dziś chory Planer, córki spółki,szkolenia ,,menadzerow,,wyjadanie pieniędzy w Jachrance,lepiej omijać tą firmę z daleka,a właściciel się nie przejmuje,on nie chce ludzi,chcę sprzedać gołą spółkę,pracownik to dla nich pasożyt który generuje koszta.Jak ktoś napisał,dla PLK się nie opłaci,człowieku Płk ma mnóstwo pieniędzy i tak jak Oni uczciwie płacą,po co Nam szukać pracy w Kazachstanie jak u Nas można pracować jak kiedyś w PKP-jedna kolej to podstawa,jak w większości Krajów Europy.

Poszkodowany przez pkp
@Kolejarz 18.11.2017 06:48

Jakość usług PKP energetyka fatalna a przy wymianie liczników niszczą dodatkowo sprzęt klientom i nie zwracają środków. Jak dla mnie spółka zatrudnia oszustów i sama tez narzuca takie działanie pracownikom w celu szukania zysków traci reputacje.

ja

na stanowisku elektromontera zakld pomorski dostaje ok 2600 na reke praca srednio ciezka stabilna.wierze ze nowy wlasciciel zrobi wszystko by firma trwala.ja ostatni zgasze swiatlo.zawsze bylem za prywatyzacja.mam 20 lat pracy w pkp.

Karol
@Kolejarz 20.11.2017 19:54

CVC CAPITAL PARTNERS dobrze rządzi firmą.

Piter
@ja 12.11.2017 18:23

gratuluję kolego, po 20 latach pracy 2600 - kasjerka w Biedronce po roku ma 2500 praca w ciepłym a nie w rowie kablowym

MB

Gratulacje dla Pana Tadeusza Skobla w związku z planowanym objęciem stanowiska Wiceministra Energii. Nie było lepszego Prezesa w PKP Energetyce. Miejmy nadzieję, że doprowadzi do reprywatyzacji PKP.

@MB 16.11.2017 18:10

Przestań naiwny człowieczku.

@MB 16.11.2017 18:10

hehehe. Nie było, bo niedawno powstała tj. w 2001 roku.

Alicja

Widzę, że obecnie poszukiwani są kandydaci na stanowisko Elektromontera. Co możecie powiedzieć o pracy w tym charakterze? Czego mogą spodziewać się nowi pracownicy? W ofercie pracy można przeczytać, że PKP Energetyka oferuje m.in. możliwość rozwoju zawodowego i stałego podnoszenia swoich kwalifikacji. Ktoś z Was może powiedzieć jak to wygląda w praktyce?

życie
@Alicja 08.08.2017 11:41

Rozwój zawodowy i podnoszenie kwalifikacji to bajka. Podwyżki - zapomnij. Tam się co najwyżej cofa w rozwoju. Jeśli ktoś ma wykształcenie techniczne to jak najdalej, nauczyć się można co najwyżej kombinowania, kłamania, omijania i łamania przepisów. Po prostu szkoda sobie zmarnować życie w tej firmie. A i szukają monterów ale w delegacje. Obecnie wysyłają ludzi z dnia nadzień bez zapewnionego noclegu i bez zaliczki. Przy zarobkach w tej firmie wielu monterów ma problem żeby wyłożyć ze swoich pieniędzy na wyjazd.

Piter
@Alicja 08.08.2017 11:41

To tylko slogany skończyłem studia 5 lat temu i dalej łopatą kopię rowy

Bogus

Panie starszy energetyka jak pan pójdzie do płk to nie zarobi pan 3 000zl na rękę tylko 1480zl na rękę a potem Panu dają około 1800zl. W pkp energetyce nie ma stalowego ale za to są tutaj wyższe grupy niż w pkp płk. Jak zobaczysz wypłatę to szybko zmienisz zdanie

starszy energetyk
@Bogus 04.11.2017 05:13

Po ponad 35 latach pracy w tej firmie mam w porywach 2400 na rekę z uprawnieniami na dozór, bez ograniczenia napięcia, podstacje trakcyjne i dodatkowo kierowca. Taki miód? O 3000 tys to moge pomarzyć. Teraz po podwyżkach sieciowy dostał mega podwyżki a energetycy ochłapy. Na sieciowym srednio dostali 250-400 zł podwyzki a w energetyce obłowili sie tylko brygadziści bo zwykły robol dostał srednio 50 zł. Do tego u nas ludzi jest tak mało że trzeba robić za trzech. Jeszcze niedawno brygady liczyły po czterech , pięciu monterów a dzisiaj w moim przypadku dwóch czyli brygadzista i ja. A roboty nic nie ubyło a urzadzenia trzeba utrzymywac jak dawniej. We dwójkę. Przychodzą podwyzki i wpada 50 zł awansu. Widzisz tutaj motywację? I do tego cała reszt włącznie z organizacją pracy, planerami i wszystkimi innymi idiotyzmami majacymi miejsce w tej firmie. Jesli po tylu latach pracy w tej firmie jestem tak traktowany to nie dziw mi się że mam tego dosyć. A jeśli przechodząc do PLK stracę finansowo to zyskam na spokojnej pracy, bezstresowej i przede wszystkim pewnej bo ta firma traci non stop roboty utrzymaniowe zlecane przez PLK i za chwilę na PKP nie będziemy mieli czego szukać. Na stare lata kolego maleje zapotrzebowanie na ; ja wam jeszcze udowodnię; a wzrasta na święty spokój nawet kosztem zarobków.

Bogus

Pratuje rok w w tej firmie w tarnowskich gorach na stanowsiku elektromonter na pociagu sieciowym.wiec tak na początek dostałem z dodatkami 2600 netto na rękę plus bogaty socjalne. Praca zależy od pogody.jeśli nie pada to nie jest źle. Wypłata na czas i zgrana brygada.z wad tej pracy to to że jeśli w święta wypadnie iść to trzeba iść i jak jest awaria to trzeba zostać czasami dluzej

R.L.

Tak czytam i czytam i dochodzę do jednego wniosku. Jeżeli jest tak źle, firma zła, dyrektor zly, kierownik straszny, nie płacą chociaż powinno i nie zapłacą, to się grzecznie pytam: Po jaką .....pracujesz w tej firmie ????? Zwolnij się. Idź gdzie indziej pracować! Ja pracuje w obrocie od roku. Jeżeli mam przesunięcie wyplaty jakiejś prowizji to wiem dlaczego. To ani nie jest tajemnicą ani czyjąś niechęcią. Wypisujecie bzdury! I jeżeli piszą to obecni pracownicy to jest mi za Was po prostu wstyd !

Energetyk
@R.L. 05.07.2017 00:13

Jesli ktoś prepracowł tutaj ponad 30 lat a takich jest większosc to zwolnic sie to nie taka prosta decyzja. I jesli jesteś ostro po 50 tce a bliżej 60 lat to jak myślisz dlaczego to jest problem? Jesli ty pracujesz pare lat to dla ciebie zmiana pracy to jak zmiana skarpetek. Więc nic na ten temat nie wiesz. Wszystko pisane tutaj to są fakty. A ty niewiele wiesz bo pracujesz raptem parę godzin w stosunku do mnie. Chyba że masz w tym interes aby pisać pozytywnie o tej już teraz dziadowskiej firmie nie szanującej pracowników.

Endżej
@R.L. 05.07.2017 00:13

a może ty się zwolnij?

Dominik

Ta firma szpieguje nawet co się drukuje w pracy, na każdym kroku kontrole za niską i uwłaczającą pensję, dajcie sobie spokój szczerze wam wszystkim radzę.

Stary energetyk

Dziekuje i do widzenia. Składam wypowiedze ie po ponad 35 latach pracy. Praca stała się niewolnicza a zwierzchnicy traktują ludzi jak mięso armatnie. Po zmianie siatki płac okazuje się że tylko brygadzisci zasłużyli na godziwe zmiany finansowe. Reszta jak na plantacj bawełny ma pracować za trzech i nie marudzić. Nie dla mnie. Idę do PLK bo tam jest pewna i stabilna praca. I nie robią z ludzi idiotów bo tutaj nawet na Dzien Kolejarz zrobili równych i równiejszych. Do widzenia.

kujawiak
@Stary energetyk 26.10.2017 19:06

Ja pracowałem nie długo , od handlowca po kierownika, teraz mogę tylko powiedzieć, że dużo osób miało rację by nie ofertować na dwa lub trzy lata, szkoda że nie słuchałem. Z drugiej storn i taj jestem w lepszej sytuacji... Rada dla MB, świat energetyki jest mały, trzymaj się PKP bo gdzie indziej nie masz już raczej szans...

Orzech
@Stary energetyk 26.10.2017 19:06

Święte słowa. Też odszedłem po 30 latach. Myślałem, że z czasem bałagan się zakończy. Niestety. Dziwne zasady premiowania, dziwne zasady niby wzrostu wynagrodzeń. W zasadzie tylko dla brygadzistów i osób z ul. Hożej w Warszawie. Mobbing straszny. Teraz niepokornych straszą skierowaniem do pracy w innych rgonach kraju ! Za nędzne wynagrodzenie brak szacunku i programy szpiegujące pod pretekstem planowania pracy. Omijajcie PKP Energetyka z daleka! Ze szczerego serca nie polecam !

Adam

Co nowego słychać?

Piotr

nie polecam jako pracownik i nie polecam korzystania z ich oferty chyba, że chcecie mieć problemy, poza tym kiepska oferta.

klient

kombinatorzy i cwaniaczki w tej firmie pracują, szkoda słów i nerwów.

Jarosław

nie wypłacają prowizji, albo się na nią czeka pół roku.

Andrzej

najgorsza firma nie polecam pracy tutaj są nieuczciwi.

żal.pl

Kto kogo i kiedy oszukał? Konkrety proszę?

przedsiębiorca

kiepska oferta nie polecam tej firmy są tańsze.

opiekun
@przedsiębiorca 05.10.2017 12:51

Oferty jak dla mnie są dla ... na rynku dają co najmniej 20 zł mniej na MWh. Super bo można dać kontrakt na zewnątrz a szefowi powiedzieć, że przykro:) Dalej niech kontrakty będą poza wsparciem, to za rok nic nie będzie... bo ofertują to ludzie z zewnątrz

klient_EDF

przez 10 lat byłem klientem PKP Energetyki w tamtym roku postanowiłem zmienić sprzedawcę ze względu na dużo lepszą propozycję cenową i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę z perspektywy czasu żałuję, że wcześniej nie zmieniłem sprzedawcy mimo, że oferta PKP zawsze odbiegała cenowo od konkurencji bałem się, że będą robić problemy. A PKP Energetyce radzę bardziej walczyć o klienta i uatrakcyjnić ofertę bo z taką jaką mają obecnie nic nie zdziałają.

Andrzej

praca tylko za podstawę, najlepsze kontrakty dostają znajomki MB, później niby cała szopka jakim to ktoś jest wybitnym i super handlowcem, a tak naprawdę dostał kompleks do przedłużenia, wysłał pocztą aneks i na tym koniec. Cała reszta co nie dostaje kompleksów nic nie zarabia bo oferta jest kiepska, jedna z gorszych na rynku nie ma czym skusić klienta, teraz niby jakaś rekrutacja, wydzielają dział sprzedaży bo chcą się go pozbyć ze struktur PKP, po to aby móc nie wypłacać dużych prowizji.

Wiesław

haha jakby pracownicy wsparcia wiedzieli, że za kompleksy dostaną premie pchali by się w kolejkach, ale ktoś ich ewidentnie oszukał albo zwyczajnie nie chciał w końcu lepiej zatrudnić swoich znajomków...

to ja diabełu wcielony

buuuuuuu

Marcin

Trzeba zatrudnić jeszcze z 10 handlowców w końcu ktoś musi ogarniać tę resztkę kompleksów haha.

Zdziczały Antoś

Zapraszam pracowników wsparcia do handlu, ręka w górę.... ooo nikt nie podniósł...

Darek

bardzo nie polecam pracy w tej firmie nie są słowni z prowizjami i mają straszną biurokrację, pełno ludzi, a nikt nie wie o co chodzi, przełożeni opowiadają jakieś bajki no i kiepska oferta dla klienta w zasadzie pracuje się tylko dla podstawy, znajomi dyrektora dostają duże kontrakty kompleksowe na dużych marżach, a cała reszta nic nie sprzedaje bo się nie da.

Warszawianka
@Darek 26.09.2017 12:30

Szefostwo jeździ sobie po targach a ludzie czekają na wyniki rekrutacji. Żałosne, jak MB trzyma ludzi w niepewności, zasłaniając się stroną społeczną... Ja na pewno do czasu wyniku rekrutacji, nie podpisze żadnych kontraktów dla PKP. Jasno widać, że MB czeka aż się żniwa skończą a wtedy ludziom nie wypłaci prowizji i ich zwolni. Żałuję że kontraktowałam Klientów na trzy lata zamiast na rok... MB powinien się wstydzić co zrobił, nawet nie zdaje sobie sprawy co niektórzy o nim myślą... jak można nagrać swojego kierownika... to MB powinien murem stanąć za swoim RKSem, widać z niego [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br /> Prowizje dalej nie wypłacone za dużą część z zeszłego roku, może tu swoim doradcom pomoże MB a nie tylko szuka jak uciąć prowizje...

Aleksander
@Warszawianka 26.09.2017 20:36

jakie żniwa? większość ma zera na tabeli wyników, a kompleksy na przód na 3 lata to co tu więcej robić? po co handlowcy jak wsparcie samo ogarnie przedłużanie umów, najlepiej dla firmy to byłoby wszystkich zwolnić łącznie z dyr. MB który sztucznie zawyża sieć sprzedażową i zatrudnia swoich znajomków z poza branży kompletnie zielonych.

właściciel firmy

nie polecam podpisałem umowę z nimi w tamtym roku i wystawili mi zawyżoną fakturę w ogóle nie zgadza się zużycie jest 10 krotnie większe! Zgłosiłem reklamację, a teraz mi wydzwaniają z windykacji i grożą, że wyłączą prąd. Złodzieje i oszuści zwalają winę na złe odczyty u dystrybutora co nie jest prawdą chcą wyłudzić pieniądze od mojej firmy zgłaszam sprawę do prokuratury !

MMM

Jak miło zacząć prace, patrząc że są wpisy na go worku. MB i TS stracili więcej niż myślą. Były RKS i dh zarabiają teraz na PKP jak się patrzy. MB powinien przed zarządem odpowiedzieć dlaczego tyle firm odchodzi, firma która tyle starała się w podłączanie klientów kompleksowych, teraz ich traci przez ruch który wykonał MB. Ciekawe jak się wytłumaczy z listy kontraktów, które utracił a jest już tego sporo firm, a kto zarabia były RKS i dh. MB powinien się ruszyć i wziąć się do pracy a nie pompuje sprzedaż handlowcami, którzy nic nie sprzedają przez kilka miesięcy. Może czas już żeby ofertowanie kompleksów poszło do wsparcia, żeby spółka mogła więcej zarabiać. Nie polecam tej pracy dla dobrych handlowców który chcą zarabiać na prowizji. Jak dla mnie to praca dla osób, którym wystarczy pensja zasadnicza i luzik...

Zbulwersowany_Czesław
@MMM 21.09.2017 06:41

mylisz się MB i TS nie stracili nic, biorą co miesiąc wypłatę. Straciła przede wszystkim PKP Energetyka jako firma, straciła dobrych pracowników, straciła i traci mnóstwo klientów kompleksowych, a straci jeszcze więcej. Zastanawiam się jak można było wysłać dziesiątki ludzi ze wsparcia na PDO by później w ich miejsce zatrudniać handlowców do obsługi i ofertowania kompleksów ci ludzie od lat to robili i to za darmo bez prowizji, mieli relacje z klientami wystarczyło umożliwić im ofertowanie. Naprawdę mnie dziwi, że zarząd tego nie widzi, że nowi DH nie przynoszą żadnych kontraktów z zewnątrz?

@Zbulwersowany_Czesław 21.09.2017 14:05

Najlepsze, że handlowców nie obchodzą koszty. Jeżdżą po nie swoich regionach, bo kiedyś zarezerwowali sobie Klienta u którego nigdy nie byli i nie mają z nim relacji. Śmieszne jest to jak handlowcy jeżdżą po kilkaset kilometrów dla małego Klienta żeby coś było w planie. Patrzę i śmiać się chce że na danym terenie jest inny handlowiec co ma kilka kilometrów do Klienta ale jedzie inny handlowiec z innego regionu. Myślę, że Klienci też się zastanawiają co to za paranoja... Może MB wreszcie by pomyślał nad kosztami i zakończeniem tracenia czasu i pieniędzy PKP. Może wreszcie kompleksy przeszły by do ofertowania we wsparciu. Może nich się handlowcy zajmą pozyskiwaniem TPA. Poza tym MB jak zawsze pastwi się nad doradcami nie przekazując następny tydzień kto przeszedł rekrutacje. MB opamiętaj się ludzie czekają, że bawisz się w nagrywanie to nie znaczy że musisz ludzi trzymać w niepewności.. Nie polecam firmy ze względu na kadre zarządzającą MB i TS i oczywiście za to że prowizje dla niektórych osób są nie wypłacone od zeszłego roku.

Nowa

Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć kilka informacji? Jestem zainteresowana pracą kadrowo-socjalną i właśnie o to chcę zapytać czy jest ta oferta jeszcze aktualna? Jak sie w firmie pracuje? Czytam i widzę jakieś zawirowanie.

OLo
@żal.pl 13.09.2017 11:04

Nie polecam pracy w tej firmie, ze względu na dyr. MB który podobno dalej nagrywa rozmowy ze współpracownikami różnego szczebla. Ciekawe czy też robił to w PGE? Ogólnie firma super tylko dyr MB i TS to moim zdaniem jedna wielka porażka...

@OLo 16.09.2017 18:32

Polecam jak najbardziej prace w tej firmie, nie którzy sprzedali po kilka MWh przez trzy miesiące i dalej pracują. Spokojna praca dla osób lubiących wyłącznie pensje zasadniczą i siedzenie w biurze lub w domu. Ewidentnie widać że spółce zależy wyłącznie na rozdmuchaniu sieci sprzedaży, a czy ktoś realizuje plany czy nie to mały problem. W normalnej spółce sprzedażowej prawie połowa handlowców już po pierwszym miesiącu by nie pracowała. Jeżeli ktokolwiek chce się zatrudnić by zarabiać więcej na prowizji to nie ma szans, nie którzy czekają od zeszłego roku na prowizje. Ogólnie korporacja, MB nagrał rozmowę ze swoim RKS-em i ciekawe czy dalej tego nie robi z innymi. Uważajcie na każde słowo podczas rozmowy z MB i TS, to tzw m...korporacyjne

Jakub

Ciekawe tylko czy MB poniesie jakieś konsekwencje swoich pochopnych decyzji jak PKP przegra w sądzie pracy, podobno sprawa jest już wyznaczona i wiadomym jest iż PKP obie sprawy przegra...Konsekwencje póki co? Olbrzymia utrata klientów, brak pozyskiwania nowych umów, sztuczne zatrudnianie niepotrzebnych pracowników(kompleksy mogliby podpisywać nawet osoby ze wsparcia) i wreszcie żadnego skutecznego planu rozwoju sieci sprzedaży oto cały MB, zresztą znany ze świetnych działań już w PGE w którym to narobił wiele złego.

MMM

Żal.pl uspokój się... Wszystko prawda, MB nagrał rozmowę z RKSem, którego chciał się pozbyć bo nie mógł słuchać, że ktoś ma inne zdanie i że ma najlepszą sprzedaż. Jak ktoś raz taki numer zrobił z nagrywaniem to raczej robi to dalej... Kto był na imprezie w piątek to wie o co chodzi..., ja osobiście widziałam odpowiedź na pozew gdzie PKP się przyznało do nagrywania rozmów... Żal to może być dh, który też został niesłusznie zwolniony i nie ma do tej pory pracy... RKS jak na razie dobrze sobie radzi - i to chyba najbardziej boli MB. Co nie którzy współpracują z RKSem i dlatego klienci odchodzą..., a MB ściska że nie wie kto, ale tak to jest ... Fakt, że co nie których do bólu głowy doprowadza obniżenie sprzedaży, ale tutaj zarząd powinien przemyśleć co MB zrobił zwalniając dobrego pracownika, który przynosił milionowe zyski... Nie wiadomo kiedy zrozumieją pseudo dyr, że we Wsparciu powinno być ofertowanie kompleksowych i jako pracownicy wsparcia powinniśmy mieć prowizje od sprzedaży - co za problem zrobić ofertę i wysłać mailem... Może czas już skończyć ze spotkaniami poza firmą, czy rksi i doradcy nie mogą spotykać się w pomieszczeniach firmy. Może warto byłoby żeby jeden z drugim dyr.. pojechał na spotkania w regionach i skontrolował jak wyglądają spotkania, bo z tego co słychać to prawdopodobnie w restauracyjkach się odbywają... Poza tym praca ok, szczególnie we wsparciu gdzie jest super naczelnika PK, jeden z nielicznych, którzy jeszcze głowy dla korporacji nie zatracili... Praca w sprzedaży, osobiście nie polecam... Prowizję po zakończeniu pracy nie wypłacają, trzeba iść do sądu... Jak się zatrudnicie, to nikomu nie mówcie co myślicie, bo wykorzystają to w najmniej oczekiwanym momencie...

ktoswie
@żal.pl 11.09.2017 12:08

żal to MB czy TS?

DH Warszawa
@ktoswie 11.09.2017 16:29

Żaden z nich nie pisze... Żal... to dopiero będzie w 2019 roku... Poza tym prawda jest, że były RKS i Dh mieli największą sprzedaż w IV kwartale 2016 i najlepsza marżę netto za cały 2016r. O nagrywaniu rozmowy przez dyr MB mówiło się dużo, ale nikomu się wierzyć nie chciało, jednak po czasie PKP przyznała się do nagrania bez poinformowania pracownika...

Bartek_92

sam już nie wiem komu wierzyć, może ktoś napisać jaka jest podstawa? Czy to prawda, że jak nie przedłużą umowy lub zwolnią nie wypłacają należnej prowizji? Nie chce mi się potem latać po sądach i wykłucać o należną mi prowizję...

roopol
@Bartek_92 08.09.2017 21:56

Podstawa od 2800 do 4400 brutto, zależy jakie masz doświadczenie i udokumentowane sukcesy w sprzedaży energii. Poza tym musisz dobrze wypaść na rozmowie rekrutacyjnej. Prowizję masz wyłącznie jak pracujesz, jak nie wypłacą będziesz musiał iść do sądu gdzie wygrasz bo nie ma w uchwale zapisów zabezpieczających firmę... Ogólnie praca dobra dla umowy o pracę i luziku, nie ma ciśnienia w sprzedaży, nie przynosisz kontraktów lub przynosisz ale nie zarabiasz wszystko jedno, pracujesz dalej. Naprawdę nie wiem co trzeba zrobić , chyba że przez pół roku faktycznie nic nie przyniesiesz. Super, bo dostajesz kontrakty kompleksowe, gdzie po odejściu z innej Spółki masz gotowych Klientów.. Ogólnie nie polecam, korporacja...

Mati
@roopol 09.09.2017 13:44

Po wczorajszej imprezie, wiadomo dlaczego nie ma decyzji kto przeszedł rekrutację. Teraz żniwa a po żniwach prawdopodobnie zwolnienia, nie źle rozgrywają... W listopadzie będzie dużo wypowiedzeń... Odradzam pracę w tej firmie.

DH1Warszawa

Nie wiem kto to jest ten żal.pl ale chyba sobie jaja robi. Ja czekam na kasę za większość kontraktów. Oczywiście powody nie wypłacania są z księżyca, a firma zarabia. Czekam do dzisiaj na decyzję jednak nikt nie może jej podjąć, dlaczego nie wiem. Osobiście odradzam prace w tej firmie, chyba że na przeczekanie. Dobrze, że jest gwarancja pracownicza do 2019r. dlatego może sobie jeden z drugim szefem pogadać a i tak nie może nic zrobić poza zmianą miejsca pracy, ale tego nie mogą zrobić bo by przegrali w sądzie... Nie polecam tej firmy, u mnie za większość kontraktów nie zostały wypłacone pieniądze. Omijajcie tą firmę z daleka bo jest to 100% korporacja, atmosfera jaka była kiedyś w PKP Energetyka poszła w zapomnienie. Żal tylko , że ludzie znający się wiele lat w stosunku do siebie stali się nie uczciwi, że potrafią się pokłócić za marne przysłowiowe 5 zł.. Najgorsze jest że jeden z pseudo dyrektorów prawdopodobnie nagrywa każdą rozmowę z zarządem, kierownikami i pracownikami. Pamiętajcie nawet jak Was przyjmą to uważajcie, prawdopodobni nie którzy to i w samochodzie mają zainstalowane urządzenia nagrywające...

@DH1Warszawa 08.09.2017 15:31

Boki zrywać z tych Waszych (jednej osoby) wpisów. Sprawdź dokładnie swoją lodówkę - na bank jest tam pluskwa nagrywająca. Toaleta pewnie też rejestruje ile razy dziennie bywasz i precyzuje na którą cyfrę, dźwięk również rejestruje. Mam tu na myśli Twoje fraszki, śpiewy itp. Dodatkowo z pewnością jesteś obserwowany jak wylegujesz się na plaży za "uczciwie" zarobioną prowizję przez satelity szpiegowskie CIA dzięki owocnej współpracy z USA. Daruj sobie, na nikim te Twoje wpisy nie robią już wrażenia - czasy braku reakcji na Twoje blefy minęły. Pozostałych zapraszam do merytorycznej dyskusji, postaram się tu bywać częściej. Bartek_92 - jeszcze nie zacząłeś,a już myślisz o wojnie o prowizję po zwolnieniu Cię z pracy? Żal.pl :)

Bartek_92

Czy ktoś może powiedzieć ile masy marży trzeba zrealizować miesięcznie? Co się dzieje jeżeli w danym miesiącu mi się nie uda?

OLo
@Bartek_92 07.09.2017 14:55

Czasami szef mówi, jesteś tyle wart ile Twój poprzedni miesiąc.

@Bartek_92 07.09.2017 14:55

Pracujemy na planach sprzedażowych (miesięcznych). Nie mogę tu podać jakie są to konkretnie plany. Jeśli w danym miesiącu nie wykonasz planu, wtedy nie otrzymasz prowizji (tylko samą podstawę). Jeśli przez dłuższy okres nie będziesz realizował planów, wtedy trzeba się liczyć z możliwością nie przedłużenia z Tobą umowy o pracę lub otrzymasz wypowiedzenie (to nie jest organizacja charytatywna). Jednocześnie kolejny raz informuję, że informacje tu zamieszczane (że niby nie wypłacają od zeszłego roku) to bzdura. Owszem, jeśli ktoś nie poprawił swojego błędnego kontraktu zawartego niezgodnie z procedurami (a Doradcy dostają szczegółowe informacje co należy poprawić) wtedy nie otrzyma prowizji - czyli na własną prośbę. Firma ma jasny system prowizyjny, jak ktoś jest dobrym sprzedawcą może sporo zarobić. Nie wierzcie wpisom osób, które zostały zwolnione, czytajcie wpisy obecnych pracowników np. R.L.

DH

oszczędza nie tylko na bezpieczeństwie, ale i na premiach, których nie wypłaca się doradcom handlowym, trzeba się wykłócać o swoje i liczyć na to, że góra "przyklepie". Wmawiają nam, że "zdobywamy rynek" podczas gdy więcej klientów odchodzi niż przychodzi to chyba jednak o czymś świadczy.

@DH Warszawa 05.09.2017 07:54

Niedawno pisałeś, że MB boi się zwalniać. Bardzo to ciekawe ponieważ niedawno parę osób z tą "pracą jak marzenie" się pożegnało. Trzeba na siebie zarabiać. Kandydatów do pracy uspokajam ponownie - prowizje są regularnie wypłacane.

żal.pll
@żal.pl 06.09.2017 13:38

Żal, chyba Twoje premie wypłacane są na bieżąco :) Co w naszej spółce się dzieje to to chyba w żadnej innej tak się nie dzieje... Czekamy na prowizje jeszcze za tamten rok. Teraz jak będzie zmiana firmy to chodzą plotki, że prowizje przepadną - w to nie wierzę ale..... Fakt kilka osób poleciało ale tylko dzięki swojej zasłudze:) Jak związkowcy klepną listę osób które nie przeszły rekrutacji to w październiku też kilka osób poleci albo dostanie propozycje pracy poza swoją miejscowością.... Odradzam prace w tej firmie...

stif

ta firma oszczędza na wszystkim na bezpieczeństwie każe pracować w nocy brygadzie czteroosobowej przy tej ilośći brygady zgodnie z bhp jeden pracownik jest do pracy na śieci to jest szukanie wypadku i liczy się kasa nie ludzie

yhym
@stif 03.09.2017 12:34

Jednoosobowe pogotowie w nocy jest.

stif

Alicja

Obecnie trwa wiele procesów rekrutacyjnych do firmy. Ktoś z Was w nich bierze udział, czy też został zatrudniony w ostatnim czasie? Możecie powiedzieć coś więcej o swoich doświadczeniach? Czego można spodziewać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Nikt jeszcze nie opisał jej przebiegu tutaj: http://www.gowork.pl/rozmowy_kwalifikacyjne,99137,1,1 Dodatkowe informacje na ten temat mogą być bardzo pomocne.

d

Ile może zarobić w tej firmie elektromonter ? Upr SEP Full, ładowarka, koparko - ładowarka, koparka, spawacz itp.

Elektromonter 37 lat pracy w Pkp Energetyce
@d 28.08.2017 21:55

Jak wyciągniesz 2500- 3000 to opór. I to z premią. Tutaj chyba wszyscy mają tz. Sep full, dozór i wiele innych.

Aleksandra

No to hit, były RKS ma w centrali kuzynkę i MB nic o tym nie dowiedział. Już wiadomo skąd RKS miał wszystkie informacje na bieżąco. Ciekawe czy osoba, która ma dostęp do wszystkich systemów będzie dalej pracowała czy MB jednak się zemści.... MB nawet w centrali nie wie kto pracuje obok niego....

@Piotr 28.08.2017 17:42

podobno sprzedaż rozwija się i idzie jak burza, warto się zatrudnić? ile może dostać nowy doradca klienta w PKP Energetyce? pełno ogłoszeń w internecie chyba uczciwa firma choć czytałem, że nie płacą prowizji czy to prawda? ktoś napisze jak jest?

kam
@Bartek_92 30.08.2017 08:41

Doradca bez doświadczenia na umowę o pracę na czas próbny otrzymuje około 4 tys. zł brutto (podczas rozmowy zaproponuję 2, 8 tys zł - nie zgadzajcie się - oddzwonią bo mało dobrych handlowców chce tam pracować. Na prowizje raczej nie ma co liczyć. Także jak ktoś tylko chce dla podstawy pracować i trochę polawirować to ok... Jednak słyszałem, że atmosfera jest nie ciekawa, niektórzy na prowizje czekają od tamtego roku. Nawet za mała pomyłkę nie chcą wypłacać premii a sami kasę doją bo kontrakt podpisany - dla mnie jest to wielka nieuczciwość.

Maciej

w PKP Energetyce nie ma możliwości awansu nie znam nikogo od czasu prywatyzacji co by awansował w tej firmie, szkolenia? są, ale raczej spotkania bo nic ciekawego się na nich nie dowiesz, nadgodziny? oczywiście są, ale za darmo bo firmy "nie stać" w końcu cały zysk leci za granicę, Podwyżki? zapomnijcie o czymś takim w tej firmie.

pablo

co jest z podlasiem byla rekrutacja i co nie ma nikogo na tym stanowisku przedstawiciel handlowy o co kaman

@pablo 25.07.2017 21:30

Może nikt się nie nadawał w odczuciu rekrutera? Niestety tak czasem bywa...

tygrys

Bardzo wielka kicha zal mowic może na rząd nas odkupi

były_DH

po ustaniu stosunku pracy nie wypłacają prowizji za podpisane kontrakty także ostrzegam.

były_pracownik

szanowni pracownicy pamiętajcie, że w PKP Energetyce nie liczy się już człowiek, a zysk wy macie zarabiać na emerytury amerykanów i innych ludzi na zachodzie, oni będą mieli 4 krotnie wyższe emerytury niż wy macie pensje harując tutaj, często ryzykując życiem! Taką oto dostaliśmy prywatyzację za PO, sprzedali zyskowną spółkę, funduszowi się to zwróci za 10 lat i będą was doić ile wlezie, w tej spółce to jedynie top 400 ma dobre zarobki, cała reszta tyra za pół darmo, a kierownicy i dyrektorzy cóż mają wam powiedzieć będą siedzieć cicho bo zarobki mają godne.

zainteresowany_pracą

Mam pytanie czy w obrocie dalej pracuje człowiek obietnica czyli dyrektor MB?

Zainteresowany.

Witam, czy ktoś pracuje w dziale windykacji w Łodzi? Znalazłem ofertę na pracuj.pl i chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda od środka.

Doradca handlowy

od grudnia czekam na premie nie wiem kiedy i czy w ogole dostane :(

@Żal 13.06.2017 08:46

A Ty dalej o premiach :) Powtarzam prowizje są regularnie wypłacane za kontrakty pozyskane zgodnie z procedurami. Jeżeli jest niezgodność, wypłata prowizji jest zawieszona do czasu naprawienia błędów, co w tym dziwnego? Wszyscy zatrudnieni pracownicy mają pełny dostęp do wiedzy co mają poprawić i gdzie są niezgodności u swojego RKS lub TŚ. Prowizje za zdecydowaną większość kontaktów gdzie nie ma błędów są wypłacane na bieżąco. Dlatego podtrzymuje swoje zdanie, że fermentacji sieją byli pracownicy (pewnie mają swoje powody). Dziękuję, że w dyskusję włączyły się w końcu nowe osoby.

Opole
@Żal 13.06.2017 08:46

Ja z wypłatą prowizji też czekam już długo (nawet prowizje gdzie są małe kwoty do wypłaty są wstrzymywane z głupich powodów). Najgorsze, że za kilka kontraktów w ogóle nie będę miał wypłacone bo taka jest decyzja szefostwa. Osobiście uważam, że nie warto się angażować bo im więcej przyniesie się do firmy to później są tylko problemy. Brak jakiejkolwiek motywacji do pracy, spotkania gdzie mówi się jak to wszystko jest ok, to porażka.. Myślę, że praca jest fajna dla osób którzy chcą pracować dla pensji zasadniczej i którzy lubią spokój. Patrząc na tabelki z planami od kilku miesięcy to ewidentnie widać, że nie którzy powinni już nie pracować. Dyro się boi zwalniać bo wie, że ma sprawę założył mu dh (rks z tego co mówią pozew wycofał) i każdy zwolniony to potencjalny świadek dh. Dlatego super jest bo większość która była na pamiętnej imprezie w Serocku może sobie spokojnie lawirować a szefostwo i tak się boi a zatrudnia handlowców, którzy raczej na siebie nie zarobią. Myślę, że kontrakty kompleksowe spokojnie moglibyśmy robić we wsparciu, a handlowcy powinni zająć się TPa.

Zostaw opinię o PKP Energetyka - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PKP Energetyka