EDF

Kraków

Opinie o EDF

użytkownik zarejestrowany

Czy jakiś pracownik firmy EDF mógłby odpowiedzieć @magdusia na jej pytanie odnośnie zarobków? Wiadomo, że zarobki zależą od wielu kwestii, ale może jesteście w stanie napisać jej widełki na tym stanowisku w tej firmie?

magdusia

Referent do spraw archiwalnych jakie zarobki???

zainteresowany.

Specjalista ds. Dostaw Miejsce pracy: Kraków EDF Paliwa 05.09.2017 - cos ktos wie jakie zarobki mogą byc jakies widełki

xxx

Jakie godzin y pracy jako referent ds. archiwalnych????

użytkownik zarejestrowany

@Franio niestety nie widzę żadnych ofert pracy w dziale IT. Może warto żebyś się bezpośrednio zapytał pracodawcy o rekrutację? A jest ktoś kto mógłby @Franio odpowiedzieć na pytania związane z firmą EDF? Nie tylko jego mogą zainteresować te informacje.

Franio

Jak z pracą w działach IT, nowe projekty itp? Nie ukrywam że porównując firmę w której obecnie pracuję EDF i tak ma lepsze opinie ;) Jak wygląda praca , wymagania , zarządzanie, kontakt z nowymi rozwiązaniami? Chodzi o to czy masz jasno określone obowiązki i jesteś z nich rozliczany?

ad

Jeśli ktokolwiek jest na tyle naiwny, że planuje pracę jako sprzedawca, przedstawiciel handlowy czy jakkolwiek by tego nie nazwali, to nawet nie idźcie na jakiekolwiek rozmowy, chyba że lubicie wciskać ludziom na siłę coś, czego nie potrzebują, bo oszczędności są tak małe, że wciskają kit, że głowa mała. Byłem z jednym z nich (gość do dziś tam robi - ładny naiwniak) 'w terenie' i to jest dramat. Uśmiechanie się, pieprzenie głupot, komplementy, zagadywanie - prawdopodobnie ich szkolenia to wpajają. Do dziś zastanawiam się (widziałem tego koleżkę w wielkiej muszce - przy okazji wyglądasz w niej jak idiota) jak może nadal wciskać ludziom te głupoty, ale w sumie sam stwierdził, że tę pracę lubi - inaczej niż etat, tu inaczej zarabia...ciekaw jestem ile, wciskając małym sklepom obniżone ceny za energię.

Pracodawca

Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany pracą w uczciwej firmie z niskimi cenami energii elektrycznej ( zarobki od 10000 zł) to piszcie biuro(małpa)energobroker. org

jan

No właśnie... skąd tyle ogłoszeń o pracę, przecież skoro sytuacja jest niepewna, przygotowuje się spółkę do całkowitej sprzedaży to po co z ludzi robić idiotów i ich zatrudniać ? Ktoś mi to wytłumaczy? W razie przejęcia spółki ludzie nowi z umowami terminowymi będą pierwszymi do redukcji etatów ...

xenon
@jan 14.03.2017, 11:16

Janku! Po pierwsze nie wiadomo kiedy nastąpi przejęcie. Po drugie firma musi działać jakoś. Ja tez widziałem ogłoszenie w EDF Kraków ale zrezygnowałem. A myślę, ze dostałbym tę pracę i nie przemawia przeze mnie pycha. Po prostu spełniałem wszelkie warunki a nawet bym powiedział miałem więcej do zaproponowania. Ale nie da się iść w nieznanie...

użytkownik zarejestrowany

@Ppracownik_1 dlaczego nie polecasz stanowiska Helpdesk?

Pracownik_1

Najprawdopodobniej EDF się rozpadnie, tak, że praca może i będzie, ale do końca lata. Nie polecam działu IT, zwłaszcza Helpdesku. PS. na pytanie skąd tyle ofert parcy, bo wszyscy z tamtąd uciekają.

użytkownik zarejestrowany

@rewizor, z pewnością rzetelnych informacji dowiesz się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wtedy będziesz miał okazję porozmawiać o warunkach pracy, poruszyć kwestię zarobków. Wybierasz się? ;)

rewizor
@Weronika 01.03.2017, 13:34

Jak usłyszałam, ze PiS ma kłaść łapę na EDF to chyba się wstrzymam. Będzie gnój jak u nas na Azotach.

rewizor

Pytanie o dział prawny. Na co liczyć jako specjalista ? Chodzi mi o warunki pracy(płaca, dodatki, uciązliwość) Mam dziecko w drodze i nie wiem czy w to wchodzić.

nik

Czy moze ktos wyjasnic ten fenomen ? Jest jakies 30-40 ofert pracy mimo, ze slyszy sie w mediach, ze francuzi sie beda wycofywali i sprzedawali EDF bo polski rzad chce go re-nacjonalizowac. Skad wiec tyle ofert pracy ?

cpt83
@nik 20.02.2017, 08:31

Firma wyprzedaje swoje aktywa węglowe, wydzielając np. dział sprzedaży. To samo dzieje się w przypadku GDF SUEZ (obecnie ENGIE) możliwe, że CEZ zrobi to samo. Repolonizacja pełną parą, tylko pieniędzy już brakuje.

dd

Wypowiedzcie się proszę nt. plusów i minusów pracy w Krakowie na stanowiskach w obsłudze klienta lub wsparciu sprzedaży.

Andrzej

Teraz wejdzie do SME całe PGE i założą zawór na jaja pinokiowi.

K87

Witam Czy ktoś coś wie dlaczego taka duża rotacja na stanowisku specjalista ds. Rozliczeń? Zastanawiam się czy aplikować. Jakich pieniędzy mogę sie spodziewać jakiś socjal?

Marek

Czy może ktoś zaopiniować pracę w EDF Kraków w dziale handlowym, jak tam jest, jakie są realia planów, stabilności pracy itd.. Pozdrawiam, Marek

Gengi
@Marek 14.09.2016, 15:02

Duża rotacja

Nick

wypłata zawsze przed 10-tym.

cpt0038

cozik, raczej chodziło o coś stacjonarnego, ale zgadzam się co do pieniędzy byłem na rozmowie, spełniałem wszystkie możliwe kryteria, ale przez kwotę, którą chciałem zdecydowano się na innego kandydata...a chciałem zarobki rynkowe, nic wygórowanego

09812mf

Nie poleceam pracy w Edf, marne pieniądze.Wyzysk na każdym kroku,nie płacą za nadgodziny,zero socjalu. Większość zatrudniona po znajomości. Brak sprzętu,przychodzi nowy człowiek i nie ma komputera i krzesła dla siebie .....

Kasia

@Zainteresowany, w pracownika nie ma inwestycji, chyba, ze jesteś menadżerem to wtedy inwestują w Ciebie szkolenie tak bys wiedział jak wyciskać 7 poty z innych:) (normy wyśrubowane dla polskich murzynów przystało)co do dodatków, wlasnie sie kończy wykup prawie wszystkich dodatków jakie sa przewidziane w tej fajowej firmie. Premia od dyrektora, heh dobre jest premia co kwartał, która tez juz próbują uwalić, na dodatek mieli sprawe w PIP o te premie za niezgodne z przepisami prawa polskiego jak i podpisanych umów, premie były realizowane na nie korzyść pracownika. (usunięte przez administratora)

Zainteresowany

Czesc, Mam pytanie, czy ktos z pracownikow moze napisac jakie sa widelki na stanowisku specjalisty w dzialach typu back czy front office. Czy dla rodziny pracownikow jest jakas dodatkowa opieka zdrowotna, w jakiej firmie? Czy inwestuje sie w pracownika (szkolenia, nauka jezyka, etc.)? Czy sa jakies bonusy typu ekwiwalent za kilka MWh rocznie/pracownika, albo premie od dyrektora dla zespołu? Jakby ktoś mógł coś szerzej napisać byłbym wdzieczny. Pozdrawiam.

Marysia

Firma faktycznie duzo ludzi zatrudnia, ale tylko dlatego, ze poszli w rynek sprzedaży energii do firm. Zrobili to bo nie mieli wyjścia, po utracie wielu milionów straconych na projekcie "RUDA". Co do super sobie radzą, hmmm nam się w EDF co innego mowi, a na wielkich spotkaniach słyszymy, ze jest kryzys, krucho i trzeba wszystko ciąć, recovery plany itp.. Co do pracy tutaj nie liczcie na normalne warunki pracy, normy są tak wyśrubowane, ze ludzie się sami zwalniają. Częsta rotacja na stanowiskach, które nie tycza się nowego projektu sprzedaży elektrycznej dla firm to normalka. Jest to korporacja a styl rządzenia jest z czasów PRL (pracodawca twój Pan i władca, a ty masz go całować i dziękować za prace i nie prosić o podwyżki tylko o dodatkową prace).

Wertyu

Powodzenia, nie wiem czy to krypto reklama, ale jesli chodzi o tych co maja zajmowac sie klientami biznesowymi (czytaj VIP)zwylkych telemarketer moze sobie pomarzyc o aucie. Jesli chodzi o "atrakcyjny system premiowy" to zostal on skrytykowany (delikatnie piszac) przez PIP, a przez to wylecial dyrektoraow HR, co tak naprawde oprocz jego zwolnienia nic nie zmienilo na premiach, bo dalej sa przyznawane na starych zasadach, czyli znajdz cokolwiek by dac jak najmniej bo zysk musi byc na plus dla firmy. Zalatwijcie sobie od razu dobra "gwarantowaną płacę podstawową" bo ona z Wami zostanie do konca, czyli zwolnienia. A zapomnial bym o tym telefon, laptop to "permanentna inwigilacja" tak, ze uwazajcie na to co piszecie i przesylacie w tej firmie.

Nie polecam Wam tu Pracy, ale sami sie przekonacie.

iga

hej tez rozwazam aplikacje do audytu... czy ktos moze podac info jak tam zorganizowana praca ?

Ola.Michal

Pracowałem w Gdańsku 25 lat obecnie jestem na emeryturze i powiem wam gdy potrzebowałem pomocy w chorobie {wylew, ciężki zawał w 2014r} to nie zostawili mnie samego bardzo mnie pomogli a pracownik socjalny {byłem w ciężkiej depresji} dobrym słowem bardzo mi pomogła za co z całego sera bardzo dziękuję Mieczysław

omega

Dzień dobry, a czy ktoś poleca ofertę pracy w audycie ? Piszą w ofertach pracy na internecie, że w związku z dynamicznym rozwojem... Zastanawiam się czy aplikować ?

luk084

mam pytanie. jest ogłoszenie obchodowy urzadzen pomocniczych i podstawowych czym to sie je co nalezy do obowiazkow? czy to jest ciezka praca? i jakie sa warunki zapylenie? hałas? Nie wiem czy warto aplikowac.

???

... dlaczego jest taka rotacja w EDF także w administracji gdzie siedzą i coś niby robią lub wyjeżdżają i też niby coś robią ?

ciekawy

Witam. Chciałbym się dowiedziec mniej wiecej jak wyglada praca w tej firmie jako PH. Rozumiem, ze trzeba pozyskiwac nowych klientow ale to co? jezdzisz po miescie i pytasz w sklepach czy sa zainteresowani?

początkujący

Witam wszystkich. Niedawno zaczęła się moja kariera w firmie EDF, wcześniej była u mnie praca z zupełnie innej branży niż ta. Mam podstawowe wykształcenie i sama w sobie nazwa "przedstawiciel handlowy" albo "przedstawiciel handlowy EDF" brzmi jak dla mnie bardzo strasznie. Boję się. Boję się tego stanowiska, boję tego, iż nie uda mi się coś osiągnąć w tej firmie, w tej branży. Bardzo proszę odpowiedzieć mi na następujące pytanie: ile mogę zarobić w EDF, jako przedstawiciel handlowy, którego praca polega w terenie? Za odpowiedź z góry dziękuję. PS: Jeżeli jest możliwość doradźctwa mi w wyborze pracy - byłbym podwójnie wdzięczny. Dziękuję serdecznie za uwagę.

fe

To jest tak zwana odpowiedzialność społeczna EDF. Powstał twór ekoserwis, który ma się zajmować tym czego się pozbywają, nawęglaniem odpopielaniem itp. Przyjmuje się ludzi z UP bez jakiegokolwiek doswiadczenia, wiedzy podstawowej. Parę -2 dekady temu to szukano ludzi na uczelniach, wydziałach energetycznych, w technikach, były szkoły zakładowe technika. Teraz trzeba mieć tatę, mamę, ciotkę, itp

zdezorientowany_EDF

Witam, Mnie spotkało dokładnie to samo. Zapraszają na spotkania, przez telefon mówią, że kolejny etap to już rozmowa o konkretach, o terminach przejścia, itd. Człowiek staje na rzęsach, aby przyjechać i zastaje - cwaniactwo i buractwo. Co więcej, w tym samym czasie byłem na kilku rozmowach w innych firmach. Każda z nich wysłała odpowiedź, z kilkoma udało mi się nawiązać ciekawą współpracę. Dlaczego EDF nie stać na profesjonalizm ? Kiedyś myślałem, że to dobry i porządny pracodawca - teraz wiem, że o wielkości tej firmy świadczą tylko wielkie kominy. Żenada.

Wygrany

Długo zastanawiałem się czy wystawić komentarz, czy dać sobie spokój. Stwierdziłem jednak, że ludzie powinni mieć świadomość, gdzie aplikują oraz z kim będą w przyszłości współpracować. Niestety nic dobrego o tej firmie napisać nie mogę. Aplikowałem na stanowisko specjalisty ds. aplikacji biznesowych w EDF CUW Sp. z o.o. Rekrutacja była podzielona na dwa etapy. I etap to rozmowa z osobą z działu HR. Co do pierwszego etapu nie mam zastrzeżeń. Pytania raczej z kategorii umiejętności miękkich (konkretnie i rzeczowo). II etap rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Pełna inwigilacja. Na wstępie wypytywanie o imiona i nazwiska przełożonych z działów IT poprzednich pracodawców. Jeszcze tego samego dnia zauważyłem odwiedziny na portalu społecznościowym osoby z ukrytym profilem (Technologie IT, Kraków). W rozmowie rekrutacyjnej uczestniczyli m.in. Dyrektor Departamentu IT i jego zastępca, którzy nie potrafili nawet precyzyjnie sformułować pytania, co może świadczyć o braku dostatecznej wiedzy z zakresu zarządzania projektami IT oraz o braku skonkretyzowanych wymagań względem kandydata na stanowisko specjalisty. Na sam koniec spotkania dostałem zapewnienie od Pani z działu HR, iż zostanę poinformowany o przebiegu rekrutacji bez względu na jej wynik w przeciągu najbliższego tygodnia. Również na stronie internetowej EDF Polska http://polska.edf.com/edf-w-polsce/kariera-w-edf-polska/proces-rekrutacyjny-285138.html jest podobna informacja: "Informację o wyniku procesu rekrutacji otrzymasz od Specjalisty ds. Rekrutacji drogą telefoniczną lub mailową." Niestety do dnia dzisiejszego takiej informacji nie otrzymałem. Co więcej – próbowałem sam się skontaktować z osobą z działu HR, aby uzyskać informację o wyniku rekrutacji – niestety bezskutecznie. Zorientowałem się, że firma po raz drugi wystawiła ogłoszenie na to samo stanowisko, dlatego utwierdziło mnie to w przekonaniu, iż firma nie jest zainteresowana kontynuowaniem rozmów. Jak zależy im na osobie rekrutowanej to znajdą ją nawet na końcu świata, aby umówić się na spotkanie rekrutacyjne. Natomiast napisanie dwóch zdań w mailu lub telefon do osoby rekrutowanej z informacją o wyniku rekrutacji i krótkim uzasadnieniem to już niestety jest wyzwanie. Jaki z tego morał ? Ryba psuje się od głowy. Bardzo złe wrażenie wywarły osoby, które zarządzają IT w tej firmie. Na wstępie cwaniactwo, brak zaufania i pełna inwigilacja. Na niekorzyść firmy przemawia również brak przestrzegania zasad rekrutacji, które firma sama określiła i opisuje na swojej stronie internetowej. Oznacza to również brak szacunku do osób, które są jednak zainteresowane pracą w tej firmie, poświęcając swój czas na przygotowanie CV oraz czas na udział w spotkaniach rekrutacyjnych (nie wspominając o poniesionych kosztach podróży na miejsce spotkania). Cieszę się, że takie niuanse pojawiły się podczas rozmowy rekrutacyjnej (jeśli takie negatywne wrażenie firma wywiera na kandydatach podczas rekrutacji naprawdę nie wiadomo co by było później) i że jednak nie będzie dane mi tam pracować.

Zenek
@Wygrany 03.08.2014, 19:36

Michał Bajerski, rekruter w EDF Polska
@Zenek 28.08.2017, 10:03
Tu się zatrudnia znajomych wyłącznie, rodziny, szwagrów, wujków........... nie jakies aplikacje i konkursy. To pic na wodę !...

Rekrutując pracowników na dane stanowisko, kierujemy się kompetencjami i umiejętnościami kandydatów oraz ich doświadczeniem zawodowym. Proces rekrutacji jest kilkuetapowy i zawsze bierze w nim rektruter i przełożony. Czasem w rozmowach uczestniczą też przełożeni wyższego szczebla. Staramy się w ten sposób dopasować odpowiednich kandydatów do zadań i stanowisk, które mamy w firmie.

olo

Chwila jakie pracował?Tam pracują tylko firmy zewnętrzne a i to nie wszystkie.z edf nikt tu nie napisze słowa bo się kazdy boi o posadke.A co wyprawia zarząd elektrowni to przechodzi ludzkie pojęcie,parking ³ razy w roku przerabiać to szczyt bezmuzgowia ,pytam gdzie Właściciel i czy napewno wie jak tutaj są trwonione Jego pieniądze? Behapowcy których pomysły są zrodzone w umysłach na gliwickiej.Brak słów.

geronimo76

Tak się robi biznes. Niestety akcjoanriuszy ineteresuje tylko zysk. Nie ma ludzi niezastąpionych.

miś

to normalne działanie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i [usunięte przez moderatora] z edefu

chetny

Ile mozna zarobic w utrzymaniu ruchu w krakowskiej elektrocieplowni prosze o odpowiedz

dziad

w dniu dzisiejszym firma Dozorbud która wygrala przetarg na ochronę Elektrociepłowni Kraków, przywiozła busem 20 osób z ochrony Elektrowni Połaniec,. EDF woli wywalić całą ochronę, która ma doświadczenie i ściągać takie firmy. Firma Dozorbud zaoferowała 1100 zł na rękę za miesiąc pracy. Tak oto firma Dozorbud -stać ją na przywożenie ludzi 120 km od Krakowa,wszystko po to żeby pracownik zarabiał marne grosze i miał grupę inwalidzką, wtedy Dozorbud dostanie dofinansowanie z PFRONU 1350 zł. EDF oszczędza na najbiedniejszych

Pod koniec ubiegłego roku sprawy wyglądały optymistycznie, ale konkurencja zadziałała i ENION dla klientów o większym zużyciu energii obniżył ceny o 10% więc nasza oferta to tylko 4% taniej a to już prawie nikogo nie interesuje i biznes się skończył. Tylko strata czasu.

Zostaw opinię o EDF - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie EDF