Opinie o Bowa Polska Sp. z o.o. w Złotkowo

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Bowa Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Bowa Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bowa Polska Sp. z o.o. w Złotkowo

X

Pracuje w Bowie 10 lat.Jezeli człowieka! Nie pracownika! Tylko człowieka po 15 latach pracy nie stać by sobie odłożył nawet na klitke 50 metrów w starym bloku to świadczy chyba o tym jak się zarabia w Bowie. Natomiast jeżeli chcesz popełnić samobójstwo i idziesz do banku i chcesz choć na 30 lat zarznac się finansowo a Pani w banku odsyła Cię z kwitkiem bo Twoje dochody z tej firmy po 10 latach pracy są tak żenujące to odpowiedź jest oczywista jak jest w tej firmie. Za to firma dofinansowuje karty multi sport. Po 12 godzinach pracy możesz iść na siłownię. Nawet kolchoz Amazon daje darmowe dojazdy czy posiłki za 1 zł. Kto za tem ma dobrze w Bowie? Kierownictwo oraz tak zwana góra.Reszta to żenujące zarobki.Byle do dziesiątego choć pewnie i większości na to nie starcza!!!

Wanda zwana rybką
@X

Dokładnie. Jedyne pochlebne tu opinie to wiadomo że napisane przez kierownictwo i górę. Bo im Dobrze ... po 8 godzinach mogą sobie iść na basen czy siłownię ... A my po nadgodzinach kiedy mamy iść ? (kładę się na 4 godziny i już wstaje i szykuję się do pracy) Rezygnuję z tej karty bo nie mam kiedy chodzić ... (a odciągają mi za kartę ponad 800zł rocznie z wypłaty) Dofinansowanie do okularów też ma kierownictwo i góra ... a nam już się nie należy ... (a nasza praca jest bardziej precyzyjna niż wypisywanie faktur). Tak złej opinii ta firma jeszcze nie miała, jak jest za obecnego dyrektora, a pracuję tu już kilka dobrych lat. Co chwilę się ktoś zwalnia i odchodzi, a przychodzą ludzie których znów trzeba miesiącami uczyć, albo popracują 2 dni i więcej nie przychodzą - to jest norma) Nie potrafią uszanować pracownika fizycznego ... a to my na "Was" pracujemy a nie Wy na Nas ! Zaraz pewnie mi ktoś odpisze że trzeba było się uczyć a nie teraz marudzić (bo takie są tu odpowiedzi) ... a ja mam wyższe wykształcenie i pracuje jako pracownik fizyczny. Dobrze mi z tym i nie wstydzę się tego. Sytuacja jaka jest w firmie od tygodnia prowadzi do strajku generalnego, albo do masowych zwolnień. Kilka lat temu sama walczyłam o firmę (jak był skargi mieszkańców Złotkowa) - TERAZ ŻAŁUJĘ Mieliście naprawdę oddanych i sumiennych pracowników - nie umieliście tego uszanować. Brawo Panie Dyrektorze !!! Premia się należy :)

Depresyjna
@Wanda zwana rybką

O tak ... Kiedyś przychodziłam do tej pracy naprawdę z przyjemnością ... Płakać mi się chcę jak mam iść dzisiaj na popołudniówkę :( I to nie chodzi nawet o pieniądze (a nie są to duże pieniądze) ;/ tylko atmosfera jak jest obecnie panuje w tej firmie jest przerażająca.

Jagna

Byłoby całkiem ok gdyby nie to, że dziewczyny są zastraszane przez inne pracownicę, jak to było w tym tygodniu. Stawki jak w każdej firmie, aczkolwiek co niektóre niewidzą, że premia jest wyższa a nie w każdej dają tyle albo jej wgl nie ma. Wszystko uwzględnione w umowie. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

@Jagna

Było by całkiem ok?Czy ty jesteś normalna?Zapłać rachunki,wynajem mieszkania-bo na swoje przy tej stawce nigdy mnie nie będzie stać!,nakarm dwoje dzieci oraz siebie i uważasz że jest dobrze w bowie? Jesteś chora! Nie wspomnę o tym że idąc do pracy siedzisz jak na iglach by nie podpaść za byle co i ci tej smiesznej premi nie odebrał żaden przydupas właściciela.

Zastraszani
@Jagna

Zastraszani to byliśmy i jesteśmy przez górę. Dlaczego Dorota z HR nigdy ostro się nie wzięła za WSZYSTKICH KIEROWNIKÓW ORAZ DYREKTORA? Na szczęście nie żyjemy na Marsie. Oni też nie.

Stara
@Agi

Jak tak źle płacą to zmień pracę

@Stara

Tobie te grosze wystarczają na życie? No chyba że jesteś utrzymanka męża.Jeżeli ludzie sobie nie wywalczycie godnych warunków pracy to dalej będziecie wegetowac a z tymi pensjami to nie życie

Stara pracownica
@Stara

Czyżby dyrektor miał Nick stara?Chyba że ktoś z biura? Proponuję by ta osoba utrzymała siebie, dzieci, wynajem mieszkania i rachunki za 1800 zł. I nadal twierdzisz że w Bowie jest się uczciwie i godnie wynagradzanym?Jesteś żenujący/ żenująca

Jagna
@Agi

Zastraszane dziewczyny są przez inne dziewczyny. Typu jak zostaniesz na nadgodzinach to Ci opony przebijemy. Co to ma być wgl ? No a to sama jestes, bez męża ? Faktycznie odpowiedz na dole jest całkiem logiczna. Jak jest tak źle to po ch ****j siedzisz w tej firmie? Bo Ci wygodnie i tyłka nie chcesz podnieść. Jak się tak bardzo chce zarobić na siebie trzeba było myśleć wcześniej o przyszłości

stara
@Stara pracownica

Jeżeli tak Ci ciężko się utrzymać za 1800 zł TO ZMIEŃ PRACĘ bo ja bym tak zrobiła a nie wiecznie narzekała

@Jagna

Nie każdy musi być czyimś utrzymankiem jak Ty.A niemiec płaci tyle by wegetowac.Najgorsi są jednak ci niby polacy jak ty co za te śmieszne grosze własnych rodaków sprzedali! Jedyni którzy zastraszaja to niemiec,dyrektor i kierownicy.Podwyzki które zaproponował to pokazali ewidentnie kim dla nich jesteśmy.A przy okazji wystawili się na pośmiewisko.A tobie tak dobrze?Ile zarabiasz 1800 zł? Śmieszna jesteś.Za tyle to już murzyni w niemczech nie pracują! Wstyd że takich rodaków jak ty mamy.Takich którzy za grosze się sprzedali !

@stara

Przez takich frajerów i frajerki jak ty jest jak jest ale zrobimy wszystko by powstały związki zawodowe

Świeci
@Jagna

O tak premie to ma dyro i kierownicy za te stanowiska -podesty.Materiał max 2000 zł a faktura na 9000 zł. Haha 7000 zł od sztuki premi?No takie premie to rozumiem. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej matactw.Nie wojujcie tylko zmiencie się jeżeli jeszcze są w was jakieś resztki człowieczeństwa. Nikt w historii tej firmy nie utrzymał stanowiska na wysokich stanowiskach zbyt długo. Chcecie być postrzegani w najgorszym świetle? Po co wam to?

Magda
@stara

A że byś wiedział/a wiedział że się zwolnię. Za te pieniądze to dostanę na miejscu. Pracowałam w tej firmie bo po prostu się przyzwyczaiłam. Nawet lubiłam tą pracę i chętnie do niej chodziłam. Ale po ostatnich wydarzeniach nie chcą mi się już tu pracować. Chodzą bo na razie muszę, ale od kwietnia zmieniam pracę. I nie tylko Ja ...

@Jagna

Właśnie szukam nowej pracy. Pozdrawiam wszystkich jeszcze męczących się w tej firmie. Póki nie zmieni się dyrektor w tej firmie nigdy nie będzie dobrze. Ten człowiek ma pracownika za śmiecia.

Nowa.abc.

Witam was. Jutro mam rozmowe w sprawie pracy właśnie w tej firmie. Jest sie czego bać????????? gdzie najczęściej trafiają nowi pracownicy? Tzn . na jakie stanowisko? Pozdrawiam.

nicki
@Nowa.abc.

Hej,jeżeli nie jesteś zdesperowana życiowo za nic w świecie nie idz do tej firmy! Nawet Amazon da Ci lepsze warunki! Jeżeli wątpisz porównaj po rozmowach i zaproponowanych warunkach dwie firmy.(usunięte przez administratora)

liza
@Nowa.abc.

uciekaj gdzie pieprz rośnie jak najdalej od tej (usunięte przez administratora) firmy

Firanka
@Nowa.abc.

Jeśli na produkcję to możesz trafić wszędzie :) albo na maszynę odrazu albo stanowiska montażowe. Zależy też jaki dział ale przeważnie nowe pani idą na plke gdzie trzeba bardziej się starać niż na innych działach

Nowa.abc.
@liza

Dlatego jadę,aby chociaz porozmawiać o warunkach. Dam wam znać jak i co.☺ dzieki za ☺

Magda
@Nowa.abc.

Tak jest się czego bać ... Nie wychylaj się w tej firmie bo wylecisz na zbity pysk (dosłownie .... siłą Cię usuną)

Beti

Chciałam tu złożyć podanie ... ale widzę że tylko z dala od tej firmy ...

Automatyk

Śmieszna firma. Rozmowa miała charakter przesłuchania przez złego i dobrego glinę. Trwała może z 15min. Po mojej odpowiedzi o oczekiwane zarobki pytanie czy to brutto i dość szybkie urwanie tematu. Podałem kwotę identyczną jak w formularzu aplikacyjnym (medianę rynkowa). Szczęścia życzę w szukaniu pracowników w taki sposób. A i chciałbym przeprosić panią z HR, że miałem wogóle czelność zadać jakieś pytanie podczas tej rozmowy. Dwóch pozostałych już nie zdążyłem. Firma dała sobie miesiąc na odp. pozytywną. Nie zamierzam czekać na ten "akt łaski".

Co się dotychczas robiło, coś o sobie. Kilka pytań z robotyki. Co w sytuacji gdy...

logo firmy Szwaczka / Szwacz do przyuczenia
Dobre Miasto
Dfm Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
psd

Praca w porzadku, nie jest zle, jest spoko, polecam osobom ktore dobrze czuja sie w pracy manualnej i niewymagajacej za duzo myslenia. Jedyne co to nudno i monotonnie czasami jest, szkoda że nie mozna wlaczyc sobie radia lub muzyki z komórki

stara
@psd

Jeżeli pracujesz na wtryskarce to musisz myśleć żeby czasami zamykający kosz nie urwał Ci ręki,tak samo jest na sądach są to gorące formy więc tym bardziej trzeba myśleć........

Dyr

Dyrektorze-kończ waś wstydu sobie oszczędź.

Daria

@mała Nie mogę zrozumieć o co Ci chodzi? Chwalisz prac,e ale tak bardzo przeszkadza szef że innym odradzasz aplikowanie. Może o to chodzi żeby do firmy nie zatrudnili konkurencji? Już trochę lat pracy za mną i wiem jedno, że jak ktoś pracuje sumiennie to jest doceniany.

@Daria

Sumiennie pracujesz i jesteś doceniana?Jezeli masz w takim razie mniej niż 20 zł netto !!! na produkcji to chyba nie wiesz co piszesz!!! W tej firmie nigdy nikt nie jest uczciwie traktowany za pracowitość!!! 13,50 brutto nazywasz uczciwym i godnym wynagrodzeniem?Śmieszna jesteś!!!

Bandi's
@X

Niestety to prawda.Za te kase nie stac na nic,wegetacja,a nie zycie.Od wyplatyrazu do wyplaty.Kazdyf czeka na kwitki od wyplaty duzo wczesniej pytaja o wyplate.Ale co sie dziwic..Matka z dzieckiem nie pojdzie na nadgodziny i dostanie cudowne 1800zl,a jak robina nadgodziny to zebynie zarobic 2400 musi robic po 210h.A podwyzek brak w tym roku. Gdzie wszyscy maja juz od dawna.A jak bedzie to podniosa ci o 20gr/h zeby ludzi udobruchac. A oczywiscie firma nie jestma Polska tylko niemiecka.I wykorzystuje w (usunięte przez administratora) ktorego zbudowal w Polsce.

@X

Taka prawda. Matka z dzieckiem na nadgodziny nie pojdzie.A jak zrobi nadgodziny to zebynie dostac 2500 to tez ba dobre 210h wyrobic i w domuna cie nie ma w tygodniu i sobote "Nie miec" otworzyl (usunięte przez administratora) w PL

Sąsiad
@Bandi's

Zapraszam na chc.com.pl

Podwyzki ? Ale gdzie...bo jednak nie tutaj

Janek

Dlaczego nie robicie nic aby zadbać o swoje interesy. Dlaczego pracownicy nie utworzyli związków zawodowych. Kto ma dbać o interesy pracowników? Od narzekania sytuacja się nie polepszy.

Pracować!

Uwaga podwyżki! Firma Bowa daje podwyżki 1 zł BRUTTO!!! No masakra! Może dla wybrańców narodu 2 max 3 zł BRUTTO. Dziękujemy ci nasz niemiecki panie za twą hojność. Rozumiemy że tylko na tyle cie stać? Żenujące! I za takie pensje mamy się utrzymać? Ktoś wspomniał o matce z dziećmi? Ona ma pracować dla swego niemieckiego pana i jego slugosow którzy własnych rodaków gonią za danine od niemca! Byle do dziesiątego! Masz pracować a nie żyć!!! Bowa-praca czyni wolnym!!!

@Pracować!

Te podwyzki byly wszedzie ale nie tutaj.No chyba ze szefostwo sobie dalo.Oszczednosci i wyzysk pracownika w Bowie to norma

@Pracować!

Podwyzki,podwyzki ? Gdzie i u kogo ? Szefostwo samo sobie chyba dalo

JanosikBandi

Ocenzurowali moje "ob o z y" Gdzie ty chcesz na mieszkanie zarobic ? Ahahaha bo chyba nie tu ? Najwyzej na bulke ale bez masla bo maslo drogie iz niemcom podrozalo.Dlatego mamy taka wysoka cene masla i jeszcze np jajek. Bo ma zachodzie wywalali bo, sallmonella.a nasze jajka sa wywozone za granice...i ty o to sposobem mamy drogie produkty a polskie zarobki niskie w zagranicznych firmach.Niemcy sie bogaca na "uni" I firmy sa wykupowane przez zagraniczny kapital...jescze troche i nic Polskiego nie bedzie

JANOSIKBandi

Plusem ciuchy robocze ? Haha kawal badziewnej rozciagliwej szmaty ktora z rozmiaru S robi sie XXL. Ale czego to wymagac od firmy jak. Same "plusy".Wyplata adekwatna do odziezy.Pracownicy narzekali na odzieznadgodziny robocza ale dalej to nadziewie wciskaja. Ale wazne ze mozna sie pochwalic ze "cos" jasnie panstwo daja za "darmo".

toolmaker

Wyszło ogłoszenie: "Narzędziowiec (Pracownik narzędziowni) Zakres obowiązków: obsługa elektrodrążarek wgłębnych i drutowych Wymagania: wykształcenie techniczne minimum zawodowe dobra znajomość rysunku technicznego praktyka w obsłudze drążarek wgłębnych i drutowych Charmilles będzie dodatkowym atutem chętnie przyjmiemy absolwenta Technikum Mechanicznego do przyuczenia Oferujemy: pracę od poniedziałku do piątku w systemie dwuzmianowym umowę o pracę dofinansowane posiłki dofinansowaną kartę Multisport stabilność zatrudnienia prywatną opiekę medyczną Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych" Bardziej interesuje mnie jaką stawkę godzinową Państwo oferujecie. Mam 18 lat doświadczenia w narzędziowni, również na maszynach Charmilles.

@toolmaker

Tak, ogłoszenie jest jak najbardziej aktualne. Co do stawki nie udzielmy takich informacji na portalu. Zapraszam do aplikowania. Pozdrawiam, Dział HR

Koniczynka
@toolmaker

Hahaha dostaniesz max 20 zł na godzinę gdzie większość firm z Poznania i okolic za narzedziowca daje minimum 30.Przy takim stażu i doświadczeniu nie masz czego tam szukać!

Janosik

Niemiec stworzyl Polakom (usunięte przez administratora) za grosze. PRACUJCIE SOBIE DALEJ W TEJ FIREMCE. HAHAHAHA

Janosik

Matka z dzieckimdzieckiem nie pojdzie na nadgodziny i ledwo zarobi ledwo 1800 Wlasciciel niemiec i w polsce otworzyl (usunięte przez administratora) za grosze.kiedys na niemca robilismy a i teraz nic inaczsj nie jest. Ludzie zyja od wyplaty do wyplaty.sorry,wegetuja. I pozdrawiam niewolnikow.Pracujcie sobie dalej haha !!!

Bowa Polska Sp. z o.o.

Witam, poszukujemy nadal osób do pracy na produkcji: http://www.bowa-automotive.com/pl/firma/praca-kariera.html. Oferujemy: •umowę o pracę • pracę na dwie zmiany 8-16, 16-22 •stabilność zatrudnienia •możliwość rozwoju •dofinansowane posiłki w kantynie •dofinansowaną kartę Mulitisport •prywatną opiekę medyczną •Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych Cv można składać osobiście w recepcji firmy lub na adres e-mail: rekrutacja@bowa.pl. Zapraszamy, Dział HR

Hh
@Bowa Polska Sp. z o.o.

Poszukujecie bo ludzie odchodzą jeden za drugim!

@Hh

Rotacja u nas w firmie jest relatywnie mała, a ludzi poszukujemy bo firma cały czas się rozwija i nieustająco tworzymy nowe miejsca pracy. Pozdrawiam, Dział HR

@Bowa Polska Sp. z o.o.

Co za kłamstwa! Ludzie odchodzą jeden po drugim nawet Ci którzy pracują w Bowie wiele lat!

Agunia

pracownicy na L4 chodzą na siłownie i nic z tym nie robią nowe pracownice tylko starych ganiają żeby robiły za młode bo młode trzy razy po dwadzyscia minut wychodza na papierosa brygadzista udaje ze nie widzi ?

żaneta

nawet na l 4 można chodzić na siłownie ?

Karol

Znam dobrze niemiecki i szukam pracy bliżej miejsca zamieszkania, konkretnie w dziele jakości. Mam ok 9 lat doświadczenia w pracy w dziale jakosci. Czy w najbliższym czasie przewiduje firma jakies wolne stanowiska w tym dziale? Pozdrawiam, Karol

Zostaw merytoryczną opinię o Bowa Polska Sp. z o.o. - Złotkowo

• Jak się pracuje w Bowa Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bowa Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bowa Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 16, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bowa Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Bowa Polska Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bowa Polska Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 274 ocen.