Opinie o Energetyczne Centrum S.A. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Energetyczne Centrum S.A.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Energetyczne Centrum S.A. o rekrutacji.

Branże: Handel, dystrybucja i przesył energii elektrycznej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Energetyczne Centrum S.A. w Warszawa

ANIA

Z DNIEM 30. 12. 2020 KOŃCZY MI SIĘ UMOWA Z CENTRUM ENERGETYCZNYM LUXMED. NAPISAŁAM MAILA DO TEJ INSTYTUCJI O NIEPRZEDŁUŻANIU UMOWY. A TAK NA MARGINESIE TO CZUJE SIE OSZUKANA BO 2 LATA TEMU UMOWE ZAWIERAŁAM Z LUKX MEDEM a potem się okazało ze moją umowę i inne przejęło CENTRU ENERGETYCZNE....????!!!!

Krzysztof

Zatrudniają (usunięte przez administratora) bez litosći, którzy pod _chwytliwą_ nazwą podają się za jakieś centrum i bez pardonu pytają o to, czy mogą sprawdzić stan licznika. 14 dni na odmowę, a jeśli dasz się wprowadzić w błąd i podpiszesz umowę (cyrograf) i czekasz na przyszły rachunek to po przyzłej fakturze - niespodziance 1000 zł za rozwiązanie umowy a potem jakieś 100 zł/miesiąc za odsetki jeśli nie zapłacisz (chyba w ciągu tygodnia). Dziwi mnie, że ta firma jeszcze istnieje. Życzę tej firmie i jej pracownikom niedoczekania się na święta, myślę że tacy ludzie nie powinni istnieć. Pozdrawiam

Czy rozmowa rekrutacyjna w Energetyczne Centrum S.A. odbywa się również w języku angielskim?

CTR

Ile razy można do Was pisać. Spółka jest w upadłości - jakie rozmowy .....

Aleksandra

Ja też ciągle dostaję ponaglenie sms i straszenie windykacją. Dzwoniłam do Lux Med i okazało się, że moja umowa z nimi zawarta przez EC S.A już dawno wygasła, bo 31.01.1019 r. Lecz nadal otrzymuję straszące mnie esemesy. Firma EC S.A z Lux Med podpisywała umowy przez pośrednika, dostałam do nich numer telefonu: (22) 123 73 43 - właśnie do nich dzwonię, aby wyjaśnić o co chodzi.

@Aleksandra

Dostałam smsa od firmy windykacyjnej - tym razem z linkiem do strony, gdzie niby ma być opis sprawy. Z tym że wyskakuje mi "sprawa nie istnieje".

kASIA
@Evi

Też dostałam smsy i meila od windykacji . A umowę z C.E rozwiązaliśmy w styczniu 2018 r.

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
Aleksandra

Tak jak wcześniej pisałam, dzwoniłam do formy pośredniczącej, ale za każdym razem jak byłam już 1 to połączenie się przerywało... niestety nie ma z nikim kontaktu.

Rozwiązanie umowy wysyłałam i mailem i pocztą dwa lata temu. Od miesiąca dostaję smsy z taką samą treścią co wszyscy wypowiadający się na tej stronie. Dzwoniąc na infolinie, czekam cierpliwie na swoją kolej, po czym gdy jestem już ostatnia w kolejce, rozłącza mnie, bo mija pół godziny...i tak za każdym razem. Jest to strasznie irytujące.

Lysy

To jakaś firma (usunięte przez administratora) kretaczy,chciałem wypowiedzieć umowę na usługi medyczne to zero kontaktu z nimi,telefony które znajdują się na kopertach przechodzących z fakturami są nieaktualne,chcą pieniądze ale kto chce? firma ogłosiła upadłość a na kopertach są telefony firmy ale nieczynne ,nie mam zamiaru płacić żadnemu (usunięte przez administratora) bo kto wie czy ktoś się nie podszyta pod firmę która upadła i niema z nią kontaktu,mało tego to jak chciałem jakiś czas temu skorzystać z wizyty lekarskiej to usłyszałem że firma upadła i chyba nie mają od nich kasy,jeden wielki przekręt,należy takich ludzi pozamykać co rządają kasę za nic praktycznie bo nie mogę korzystać z lekarza ,ma może ktoś jakiś aktualny telefon gdzie można wypowiedzieć tą nieszczęśliwą umowę?

@Lysy

Mam dokładnie ten sam problem. Nie płacę od roku i nagle dostałam sms'a że zaprzestają świadczenia usługi, mam zapłacić zaległości a dług przekazują firmie windykacyjnej!!!!!! Żadnej możliwości kontaktu z tą firmą od roku... założyłam, że skoro ogłosili upadłość, Lux Med zaprzestał z nimi współpracy umowa po prostu wygasła. Co robić?

@Lysy

Ja też dostaję takie smsy. Nawet bym zaplacila, żeby się tylko odczepili, ale nie wiem ani ile, ani komu, bo smsy są w systemie noreply, żadnego kontaktu, nic, tylko grożenie firmą windykacyjną. Nie wiem, co robić

@Evi

Moja sytuacja jest podobna. Wczoraj dostałam smsa z groźbą windykacji. Sąd ogłosił upadłość EC w grudniu 2018r, nie wiedząc o tym aż do kwietnia opłacałam ubezpieczenie. Wczoraj dzwoniąc do LUXMEDU dowiedziałam się, ze mój pakiet nadal jest aktywny. Nie poinformowano mnie o niczym, ani upadłości, ani przedłużeniu umowy na świadczenie usług. To jakaś kpina

@AHA

Niestety obawiam się, że tą sprawę uda nam się wyjaśnić dopiero na etapie postępowania komorniczego.... jeżeli takowe zostanie wszczęte...a zapewne zostanie. Skoro nie mamy żadnego kobraktu z tą firmą na teraz nie mamy za bardzo ruchu. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę niech podzieli się na forum. Myślę, że wielu ludzi ma ten sam problem.

@AHA

Mam taką samą sytuację! Co będziesz robić w tej sprawie ?!

Ctr
@AgaB

Błędne założenie. Usługa jest aktywna. Jeśli nie płacisz to proszę się nie dziwić że są upomnienia. Proponuję zapoznać się z info syndyka odnoście Luxmed.

Treker
@Karolina

Wypowiadam umowę i czekam na kontakt ich firmy windykacyjnej. Innej opcji nie widzę przy braku kontaktu z nimi.

@Treker

W jaki sposób w chwili obecnej wypowiedzieć umowę?

Treker
@AgaB

Listem poleconym z potwierdzeniem odbioru adresowanym na ich oficjalną siedzibę. Ja mogę wypowiedzieć w każdej chwili bo już skończył się okres umowy u mnie.

@Karolina

Kilka dni temu wysłałam rezygnację na adres dok@ec.net.pl. Otrzymałam odpowiedź z adresu m.michalek@saltarski.com, który podpisuje się jako Kierownik Działu Obsługi Klienta EC. Twierdzi, że postępowanie po ogłoszeniu upadłości EC S.A. nie ma wpływu na realizację umów na opiekę medyczną i klienci mogą korzystać z usług. Przysyła pismo potwierdzające rozwiązanie umowy. Ja od ponad roku nie opłacałam składek i na jego podstawie mam uregulować należności. Podaje też w nim kontakt na tą śmieszną, niemą infolinie, o której już ktoś tutaj pisał Infolinia: 22 123 73 43. Czy ktoś uzyskał podobne informacje i czy takie pismo ma moc prawną?

ewa
@AgaB

U mnie to samo,a teraz straszą windykacją, żadnego kontaktu, co robić?

Joanna

Dostaję smsy ,że zalegam płatność. Wypowiadałam umowę dwukrotnie. Syndyk chce zebrać kasę dla innych wierzycieli? To kant wielki. Czy ktoś ma jakiś wiążący kontakt?

@Joanna

Kontaktu brak. Próbowałam przez wszystkie infolinie dostępne w internecie. Mam zamiar szukać dalej, jeśli coś mi się uda, podziele się tutaj.

Gosia
@Evi

Mam podobną sytuację, zapłacone A jednak SMS że straszą windykacja. Nikt tel nie odbiera. Jak zakończyć współpracę z ta firma która upadła?

@Joanna

@AHA

Opisałam temu panu moją sytuację i czekam na odpowiedź!

Gosia

Dostałam SMS że zalecam z kasą mimo iż wpłata została zrobiona,bo poprzez Play zakupiłam u nich pakiet medyczny. Umowy w formie papierowej nie dostałam. Co teraz zrobić? Jak wysyłają SMS strasząc windykacja?

Y

W 2017-2018 korzystałam z usług tego centrum. Skończyła mi się umowa na początku 2018 roku. Nie rozwiązałam umowy dlatego, że nie miałam żadnego kontaktu z nimi, na mail nie odpisywali, numery telefonów podane w mailu były nie aktualne. Nie widziałam co mam robić i w ogóle zapomniałam o umowie. Wczoraj otrzymałam SMS, jak widzę nie jestem jedna, grożą mi windykacją. I co mam teraz zrobić. Jak to prawnie lepiej zrobić. Bez żadnego kontaktu do firmy rozwiązać umowę. Skoro firma ogłosiła upadłość prawdopodobnie wszystkie umowy zostały automatycznie nieważne. Ale nie jestem tego pewna

Alina
@Y

Mam tak samo.Umowa skończyła się w lutym 2019 r.Wszystkie wpłaty mam potwierdzone.A oni ślą groźby o windykacji.Zero kontaktu !

@Alina

Mój prawnik twierdzi, że to forma nękania i trzeba zgłosić na policję

@Alina

W każdym razie wysyłanie smsów bez możliwości odpowiedzi i bez żadnych danych umożliwiających kontakt jest argumentem na naszą korzyść.

CTR
@Evi

Chyba nie. Czy jak otrzymujesz ponaglenia od np. ORANGE to możesz na tego SMS odpowiedzieć??

@CTR

Tyle że kontakt do Orange jest wszędzie dostępny, a tutaj możemy sobie pisać na Berdyczów.(usunięte przez administratora)

Sławomir Borycki

W dniu 09.02.2018 podpisałem umowę z Centru Energetyczne SA - Warszawa, telefoniczne o pełny pakiet dla seniora dla osób przed 65 rokiem życia o usługi medyczne z LUX MED. Wszystko regularnie płaciłem do 65 roku życia (w kwietniu tego roku). W międzyczasie korzystałem z usług LUX MED może trzy razy. 65 lat skończyłem, zrozumiałem, że ubezpieczenie wygasło. Chciałem wysłać rezygnację, nie ma komu. Firmą zajął się syndyk upadłościowy. Przysyłają mi esemesy, że nie wpłynęła wpłata za kolejny okres rozliczeniowy . Raz zapłaciłem w dniu 19.06.2020. Znowu przysłali, że wpłata nie wpłynęła i straszą firmą windykacyjną. Jestem po udarach i zawałach. Rodzina i przyjaciele znajdą drogę do nich jak mi się coś stanie przez to straszenie. Uważam, że sprawą powinna się zająć Policja. Firma jest do kwadratu nie uczciwa. Teoretycznie, można do nich zadzwonić. Automat mówi, który jesteś w kolejce. Wisiałem na telefonie 36 minut. Przyszła moja pora, automatycznie się rozłączyło. Byłem 40, zadzwoniłem kolejny raz, tym razem każą byłem 20. Oczywiście się rozłączyłem.(usunięte przez administratora)

Sławomir Borycki
@Sławomir Borycki

Lux Med honoruje umowy zawarte w 1918. Sprawdziłem dzwoniąc do Lux Med. Pieniądze przekazują i ubezpieczenie jest nadal ważne, dokąd się płaci. Choć tyle dobrze.

treker

Też dostałem sms-a, że nie odnotowali wpłaty za luxmed, a ja płacę regularnie co miesiąc. Straszą windykacją. Na nowy numer infolinii nie można się dodzwonić (22 123 73 43) , tj czeka się pół godziny w kolejce, a jak już się jest pierwszy w kolejce to automat rozłącza połączenie. Próbowałem kilka razy i to samo za każdym razem.

Aleksander

Bardzo ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje o warunkach lub współpracy z Centrum Energetyczne S.A. Większość poniższych opinii ma związek z usługami świadczonymi przez tę firmę, a chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kwestia samej pracy w firmie oraz wynagrodzenie? Dzięki.

Witam, czy ktoś się orientuje co dalej? co z ewentualnymi nadpłatami za energię? Czy rezerwowy dostawca zwróci nadwyżkę wpłaconych pieniędzy? O niczym nie wiedziałam, w dniu dzisiejszym zostałam poinformowana wiadomością SMS!!! Trochę to nie poważne, nie dostałam wcześniej żadnego powiadomienia, żadnej informacji o zaistniałej sytuacji. Dokonałam wpłaty za energię do końca roku. Próbowałam się połączyć z Energetycznym Centrum pod trzema numerami telefonu, żaden z nich nie jest aktywny. Jeśli ktoś ma jakieś informację to bardzo proszę o komentarz. Dziękuję.

@Ania

Mój tata też dostał takiego dzisiaj. Czy teraz trzeba wysłać im pismo z rozwiązaniem umowy czy rozwiązanie umowy będzie samoistne ? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

@Ania

przeczytaj sobie umowę..rozdział 5 pkt.6 ..jeśli sama rozwiążesz umowę to zapłacisz 25,00 kary za każdy miesiąc za jaki został skrócony okres obowiązywania umowy. Dzisiaj też dostałam sms-a i trzeba przemyśleć zanim coś się zrobi. SMS radzi udać sie do innego Operatara i podpisac nowa umowę .. A co z karą 25,00 ? ja mam do 22.12.2020 roku.... czyli 25 miesiecy razy 25 pln = 625,00 Czekam na oficjane pismo od Energetycznego Centrum.

@Monika

Wydaje mi się, że informacja o zaprzestaniu dostarczania energii świadczy o tym że sami z nami rozwiązali umowy. Przejęli nas rezerwowi dystrybutorzy na dany region.

@Ania

sms-em ??? Powinni przesłać oficjalne pismo o rozwiązaniu Umowy. . Rozdział 5 pkt.6 działa w dwie strony. Może o to chodzi.

@Anna

Tak, zgadza się, sms-em. Wcześniej nie dostalismy żadnej informacji, napisałam maila z zapytaniem do EC, odpowiedzi nie dostałam, telefony nie są aktywne, pod jednym z numerów jest nagrana wiadomość​, aby kontaktować się mailowo i jak najszybciej podpisać umowę z nowym dystrybutorem.

e
@Monika

Klienci przechodzą na umowy rezerwowe do lokalnego dystrybutora.

kariko
@Anna

w tym przypadku umowa ulega samoistnemu rozwiązaniu z winy sprzedawcy. nalezy podpisac umowe z nowym sprzedawca.

Karol
@Ania

Tak to prawda co koleżanka pisze ja dzisiaj się dowiadywałem w tym temacie i pgnig sami wyślą nam nowe umowy do podpisania a energa to trzeba iść do nich i samemu podpisać nowa umowę . Jest duży dym co do tej firmy sprawa nawet trafiła do sądu za te ich przekręty

Karol
@Karol

I UWAGA nie podpisywać żadnych umów z podobnymi firmami wrócić najlepiej do starych firm i zasad

:))
@Anna

Niema żadnej kary jak sama rozwiazesz umowę. Wiem bo tak zrobiłam.

Just
@:))

Ja nie mam podpisanej zadnej umowy a dostaje sms z zadluzeniem od nich co robic?

@:))

Rozwiązała umowę w ubegłym roku, zapłaciłam karę za 2 m-ce (50,-) a na koniec września i w tym tygodniu dostałam SMS o zaległości 15,-. Nie mam zamiaru płacić.

Kam
@Just

Ja też

Jari
@Ania

No właśnie co z nadpłatami?! Czy kiedykolwiek odzyskamy te pieniądze?! Wie ktoś?!

StP
@Jari

11 września przestali funkcjonować, a z datą 29 września przysłali harmonogram wpłat do czerwca 2019r. Ta sprawa powinna znaleźć swój finał w sądzie. Tylko kto się tym zajmie?

Izka
@Ania

Witam też mam nadpłatę i nie mam pojęcia jak odzyskać moje pieniądze i to nie mała kwota.

@Just

Moja mama też dostaje smsy od nich z żądaniem zapłaty 15 zł, mimo iż nigdy z tą firmą nie miała nic wspólnego. Nie wiem co z tym robić.

luciza
@Ewa

Witam. Słuchajcie czy ktoś posiada aktualny kontakt do tej firmy "k" Energetyczne Centrum? Niestety te dostępnie w necie są nie aktualne - pilnie potrzebuje pomocy.

Dorka

Może jakaś telewizja by się tym zajęła, bo sami nic nie zrobimy. Też mam nadpłatę za gaz i co ciekawe z harmonogramu płatności jaki pojawił się na E-BOK wynika, że EC powinno mi zwrócić nadpłatę do 10 grudnia. Ich saldo jest na minus i zaznaczony jest termin płatności. Poczekam do poniedziałku, a w międzyczasie spróbuję powiadomić jakąś stację telewizyjną, może zareagują

Kolins
@Dorka

Mam nadpłatę w wysokości 1660,00 PLN. Napisałam wniosek o zwrot na e-mail oraz pocztą za potwierdzeniem odbioru do EC, ale droga chyba będzie daleka do zwrotu o ile ten zwrot nastąpi, jak to w naszym kraju oszustów.

kajod
@Dorka

Ja też należę do grona (usunięte przez administratora)przez EC na kwotę 900 zł, która wynika z rozliczenia gazu za 2018 rok. Wysłałam dokumenty do Sądu po terminie, nie liczę na jakiekolwiek pieniądze. EC to spółka usługowa, więc majątku z pewnością nie posiadała, samochody w leasingu, do PGNiG też zapłaciliśmy za gaz, więc podwójna wtopa. Trzeba przełknąć tą żabę i wyciągnąć wnioski na przyszłość, żeby nie zadawać się z pośrednikami.

Dominika

To nie jest forum informacyjne firmy tylko forum dla pracowników piszących o pracy w firmie.

nie znam

Krótko to są (usunięte przez administratora) , po ogłoszeniu upadłości we wrześniu 2018 energetyczne centrum przekazał mnie do PGNiG ze stanem licznika zawyżonym tak bardzo , że na dzień dzisiejszy nie osiągnęłam tego stanu na dzień 01-02-2019.CAŁY CZAS NĘKANA JESTEM przez ENERGETYCZNE CENTRUM SMSami z kwotami z PRZYSŁOWIOWEGO KAPELUSZA ZA KAZDYM RAZEM O INNĄ KWOTĘ.

Gall anonim
@nie znam

I tu się mylisz, nie we wrześniu a 3 grudnia 2018r. Stan licznika nie zawyża sprzedawca ale operator w tym przypadku Polska Spółka Gazownictwa.

rjxrjx

Nie rozliczyli sie ze mną za gaz.

mm
@rjxrjx

ze mna tez sie nie rozliczyli, mam nadplate,co mam robic wplata ostatnia w 10,12 2018, nie dostalam informacji o upadlosci , bank pobieral wplaty za gaz

rjxrjx

Witam.Też mam ten pakiet i chciałem zrezygnować.Poniżej to co mi odpowiedzieli. Szanowny Panie, Dziękujemy za wiadomość. W załączeniu przesyłam zawarta umowy. Zawarł Pan umowę na czas określony 24 miesięcy liczony od 01.01.2018, w związku z tym umowa obowiązuje do 31.12.2019. Jeśli zdecyduje się Pan na jej wcześniejsze rozwiązanie zostanie naliczona kara umowna w wysokości 25% opłat pozostałych do końca trwania umowy. W celu złożenia rezygnacji z umowy prosimy o przesłanie pisma z własnoręcznym podpisem. Rezygnacja może być wysłana droga tradycyjną bądź e-mailową. Z poważaniem Dział Obsługi Klienta Energetyczne Centrum

Lukasz
@rjxrjx

Witam.Ja mam ubezpieczenie w tej firmie..Gdy chciałem zgłosić szkodę usłyszałem że firma już nie istnieje a ciągle dostaje SMS z wezwaniem do zapłaty.Co robić dalej?Sprawę zglosic na policję o wyłudzenie?Pozdrawiam

Iwa
@Lukasz

Ja mam tak samo. Płace ubezpieczenie chciałam zgłosić szkodę a telefon nieczynny. Nie wiem czy dalej opłacać składki?

Evi

Mnie przysyłają smsy z numerem konta, żeby im płacić - nie wiem co robić.

Zostaw merytoryczną opinię o Energetyczne Centrum S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Energetyczne Centrum S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Energetyczne Centrum S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Energetyczne Centrum S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 4, z czego 0 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Energetyczne Centrum S.A.?

Kandydaci do pracy w Energetyczne Centrum S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Energetyczne Centrum S.A.