Opinie o Exalo Drilling S.A. w Piła

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Exalo Drilling S.A.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Exalo Drilling S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Exalo Drilling S.A. w Piła

do wszystkich

nic ująć nic dodać debil na (usunięte przez administratora) jedzie i debilem pogania

Kiedyś pracowałem w Exalo, czasami tu zaglądam, dzisiaj oglądałem w TV wiadomości z nocnego aresztowania byłego prominentnego posła PSL z Podkarpacia...., współczuję prezesom PGNIG, EXALO , itp... bo jak pisał poeta " gdy przyjdą nocą i kolbami do drzwi załomocą...."

Gg

Analfabeta pilski "cięszkim".

my młodzi

my młodzi mówimy stanowcze NIE o wystawianie fałszywego świadectwa EXALO -które podnosi się z kolan po cięszkim bagażu w postaci KRAKÓW

z roboty w Orlenie
@my młodzi

My młodzi. Brzmi jak: młodzi juncy pozdrawiają pierwszego sekretarza, może pierwszy sekretarz pozdrowi młodych - ale tej jesieni komunizm się właśnie skończył. Ludzie oprzytomniejcie, gdyby Kraków sie mógł rozwijac dalej, to wszysy by teraz mieli pracę i nikt by nie musiał wyjeżdzac z kraju za robotą. Jak się na kontraktach pochwalicie że jestescie z Exalo to wszyscy zagraniczni się zdziwią co to jest za stwór. Ale jak się pytają, jak się ma Oil and Gas Exploration Company Krakow Ltd i mówi im się, że już nie istniej to ubolewają, pytają o załogę co się stało to jest autentyk, przezyłem to kilkukrotnie. Mam wrażenie, że te posty broniące Exalo piszą ludzie, którzy chcą nadskakiwać kierownictwu z Piły. Zrozumcie ludzie jesli nic się nie zmieni, nikt tego nie napiętnuje to niebawem i po Was nie zostanie ślad w tym mieście z jeleniem w herbie. Kraków może i nie był najlepszy ale obiektywnie miał ikrę do działania i firma dzieki kontarktom zagranicznym dobrze by się teraz miała. Zresztą, przyjedźdćie na Barburkę, pogadamy. Dawniej na Barburke zapraszano wszytkich byłych pracownków to była tradycja a po rzadach pani od muzyki już, która zakazała zapraszania byłych pracowników w srodowisku nastały tylo kłutnie. Zobaczcie co się stało, Chopy bycta prowdziwe Górniki a nie jakieś lamusy i panny. Zjednoczmy się i znowu zacznijmy mówić jednym głosem.

Leszno
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Darek

Jedna wielką nieprawidłowością jest Exalo Drylling S.A

Exalo Drilling S.A.

Drodzy Panstwo. Jeśli ktoś z Was posiada jakiekolwiek informacje dotyczące nieprawidłowości w spółce Exalo, bardzo proszę o jak najszybsze zgłaszanie tego faktu państwowym służbom oraz ministerstwu Skarbu Państwa. Z wyrazami Szacunku .

zza granicy

A i wiecie gdzie siedzi teraz większość zwolninej załogi z rozbitego Exalo, zwolnieni uprzedno z pracy? W Emiratach Arabskich na kontraktach, był taki człowiek co ich pod swoje skrzydła schował i pomógł znaleźć pracę. Gdyby nie cena ropy to by własną dobrze prosperującą firmę założył. Tak to ten z Krakowa. Szacunek dla niego wiekli - jęsli czytał by to Pan Prezes, to czapka zgłowy dla Pana od załogi "rozbitego" zakładu z Lubyczy... Szacunek!

Śląsk zza granicy

I jeszcze przeciez była Pani Muzykantka, to za jej czasu przekształcono firmy w S.A. i zrobiono scalenie w Exalo. To ta Pani co ludzi przez sms-a i tweetera zwalniała z pracy. To trzeeba zbadac wzajemne powiązania wierchuszki z PO z takimi "prezesami" z nadania politycznego. A odprawy to piękne brali zapewne za narobienie bigosu i ucieczkę, potem przychodził następny gruby miś, posiedział chwilę i znowu ucieczka z odprawą. Tym samym rozmycie odpowiedzialności bo przeciez nowi nie odpowiadają za czyny poprzedników itd. Dramat, Dramat, DRAMAT! A zwykły cżłowiek starał się jak mógł żeby miec pracę a oni mówili, że rstrukturyzajca i trzeba odejśc albo zgodzić się na mniejsze wynagrodznie. PAniska się bawiły, teraz chemy Prawa i Sprawiedliwości. Niech się zjawią na tej barburce centralnej, przecież jak się ludziska podpiją to się skończy awanturą i na taczkach niektórzy wyjadą. Górnicy Naftowi to nie słabi ludzie, jak się kogoś za bardzo przygniata to się ludzie wreszcie zdenerwoją i pogonią towarzystwo no!

Kikiki
@Śląsk zza granicy

A dodatkowo,swoich ludzi ma dyrektorów mianowała, niejaki js etc. Miejmy nadzieje ze to wszystko szybko sie rozwiąże i zasiada na stanowiskach ludzie kompetentni

Adaś

Kto wogóle zrobił siedzibę główna spółki poszukiwawczej w mieście takim jak Piła, zeby nie było nic do mieszkanców nie mam, a miasto nawet z klimatem takim małomiasteczkowym na emeryturke w sam raz. Ale siedziba główna tam?! To tak jakby zbudowac tartak na Saharze. No ludzie litości tam niema nawet dobrej drogi z najbliższego lotniska a co dopiero lotniska. Równie dobrze można było to posadowić w Lasce, tfu w Łasku.

zzzz

Bedzie, bedzie zabawa, bedzie wesoło...a nocy bedzie mało, bedzie głośno bedzie radośnie....3.12.205r. Ci co bedą bedą widzieć jak niektóry dyrektorzy bedą luzosowac.

Z zagranicy

Musiałem wyjechac za granicę w poszukiwaniu pracy ale coś o tym wiem. A geofizyki, kto rozwalił? To samo dotyczy serwisówek sejsmicznych, damatu ciag dalszy, zabawa na stanowiskach prezesów i zwolnienia załogi pod pretekstem restrukturyzacji. Tymczasem nowi "szefowie" przyznawali sobie duże apanaże i gigantaczne odprawy, a zwykli ludzie mają na rękę po 1500-1700 zł. To jest jakiś dramat. Niech to rozlicza odpowiednie Urzędy i Instucje państwowe. Długo by wymieniać, to samo dodtyczy gazowni, PGNIG Technologie w rozsypce, a tymczasem jasnie państwo w głebokich fotelach umyje teraz ręce i powie to cena ropy jest winna - jest wina musi byc KARA!

Polak

Idą do Exalo, ponoć ktoś wącha temat, narazie delikatnie. Ludzie mówcie prawdę jak było, pamiętajcie jak się ekipa bawiła z załogą -mieli ludzi za nic i się bawili za pieniądze Państwa Polskiego - czyli nasze. Nie nalezy mieć przy tym skrupułów za ten bal trzeba wystawić rachunek i wskazać winny upadku polskiego sektora poszukiwawczego. Pamiętam jak branża wieszała psy na prezesach z Krakowa, że byli winni. Później był proces co ich oczyścił z zarzótów, potem poszła pod gilotynę Zielona Góra, Jasło i infrastsruktura z Krosna i Wołomina. Tam pracowali ludzie, którym zalezało na pracy i dobru tego Państwa, poszli do zwolnienia bo za głośno mówili nie rozpasaniu. To dramat te oststnie 8 lat, teraz niech się to rozliczy i uniewinni oczernianych. Pewnych ludzi daj Panie Boże może uda się przeprosić i zaprosić, żeby wrócili i naprawili co ta ekipa zepsuła. Tylko, że wszystko będzie kosztowało, czy Polskę stac na odbudowę gdy mozna było tylko rozwijac i modernizować coś co istniało i w niektórych sferach dobrze się miało.... Żal za grzechy - czas nadszedł. Mówcie ludzie prawdę jak będą pytać, nie oskarżajcie bezpodstawnie, tylko mócie prawdę.

Iwona

Hahaha młody prezes techniczny również do zwolnienia :). Będzie się działo w Exalo. To istny pogrom.

Kama? A Ty co dzis sie urodzilas? A kto wprowadzal konsolidacje? Szeinfeld i spółka z PO. A sluzby panstwowe komu byly podporzadkowane? Watykanowi? Nie udawaj prosze blondynki. Teraz nalezy sprawdzic komu chciano sprezentowac fimy naftowe doprowadzajac do ruiny. Pan prezes dalej doprowadza Exalo na dno. Nowy Minister powinien NATYCHMIAST odwolac zarzad bo kazdy dzien ich wladzy przynosi wymierne straty. Przeprowadzic nalezy NATYCHMIAST spis z natury tego co zostalo, głownie w dziale wiercen, zlustrowac zlecenia zewnetrzne warsztatu z Pily, wszelkie zlecenia wladz w Pile na rzecz tzw konsultantow, zasadnosc i legalnosc decyzji kadrowych szczegolnie tych wydawanych przez obecna pania dyrektor, dokladnie przeprowadzic kontrole gdzie sa tworzone koszty (czytaj wyprowadzane pieniadze) a w beszczelny sposob przypisywane glownie serwisom przez tzw biuro wzdecia SAP , wreszcie zapytac pana prezesa o kontakty z podejrzanymi klientami chcacymi za wszelka cene wyprowadzic kase i sprzet m.in. do Algierii. Swoja droga to wyjatkowa glupota i pewnosc siebie zarzadu i powolanych przez nich dyrektorow glownie w Pile ze tego typu sprawki ujda im na sucho.

Kama

Waro chyba zapytac co robiły przy tym słuzby państwowe, żeby przeciwdziałać takiej ewentiualności. Czy były w tej sprawie prowadzone jakieś działani osłonowe i co te słuzby wnioskowały z tych działań. Nie wierze, że policja o tym nie wiedziała, przeciez na wiertniach ludzie się skarżyli juz kilka lat temu.

Coś się dzieje, bedzie audyt w tej sprawie podobno. Zaczną od etapu polecenia przekształceń z Sp z o.o w S.A wszystkich PNIG-ów. Czy to prawda, że na etapie tworzenia Exalo (czyli zrzeszania w grupę) mogło dochodzić do naduzyć finansowych, które miały doprowadzić do wprowadzenia spóki w klopoty finansowe aby ją sprzedac jakiemuś inwestorowi prywatnemu? Jesli tak by było tochyba było by działaniem na szkodę Skarbu Państwa ? A jeszcze pozbywanie się ludzi, którzy temu chieli przeciwdziałać to była by już raczej zbrodnia przeciw interesowi państwa. Powiem Wam, że jesli była by to prawda to bedzie się działo.

eunuch

no i się udało większość waszych postów została''wrzucona'' do listu skierowanego do Prezydenta i podsunięta na jednym ze spotkań Rządu...zobaczymy czy będzie jakaś reakcja (na pohybel SK... z PIŁY)

oczekujący

Kto za tym stał - to chyba wiadomo - goście honorowi Barbórki - sz. i d./ małe litery nie są przypadkowe/ Ale już idą po nich. Głupota i zawiść dwóch Poczwarek doprowadziła do tego co teraz mamy

Chce pozostać anonimowym

Czy to prawda, że "ktoś" zaczął dułbać przy temacie powstania Exalo? Codzą słuch, że działano w brew intersowi Skarbu RP i to grupa ludzi. Zniszczenie PNIG-ów poprzez zrzeszenie w Exalo było katastrofalne. Decyzją polityczną, skasowano miejsca pracy dla kilku tysięcy ludzi i pozbawiono polski przemysł wydobywczy potencjału. To ajk zlikwidowanie w latach 90 tych polskiego przemysłu, wszelkiego. Zobaczymy czy ktoś to zbada dogłebnie, ale warto być w tym szczermy jak będa pytać - kto za tym stał....

qwertyu

pan "obcy" to demagogia lekko zanieczyszczona prawdą - zwroty typu "weźcie się do roboty"... Wymienia spółki, które mają tragiczny poziom, również wykonawstwa, spółki które nie powinny istnieć i wgrywać przetargów, a wygrywają łapówkami... Błędem Piły (która "nie istnieje" ????) jest i będzie rozrost biurokracji, po jaką cholerę tylu dyrektorów, biurokratów, specjalistów od przewracania papierów ? Po co dodaje się tyle obowiązków, powielania informacji ?? Po jaką cholerę jakiś EMAP, SAP, wiertbank ? W GDrilling całą płacówka polega na wpisaniu się na listę obecności i odesłaniu jej do "centrali" (wielkości domku jednorodzinnego). Dlatego do prac wystarcza kierownik z pomagierem ! U nas forsuje się coraz to nowe obciążenia, programiki i papiery. A propos "układności" to dziwne stwierdzenie. Nikt nie ma nic do powiedzenia, szczególnie centra o najlepszych wynikach. Każdy został przez Piłę w dużym stopniu zniszczony bądź ubezwłasnowolniony. Zamiast czerpać lepsze wzorce, narzucono swoje porządki czyli rozbudowany, centralnie sterowany (usunięte przez administratora) br /> Sterowany przez ludzi, którzy wcale się na ekonomii pracy nie znają. Wszystkie centra "wiertnicze" mają mega koszty, mało roboty (bo nie umieją wejść na rynek np. wierceń innych jak dla PGNiG) i przynoszą straty. Firmę utrzymuje Krosno i Zielona Góra. Gdyby te dwa centra się odłączyły, Exalo już dawno ogłosiłoby upadłość. Ceny, dlaczego takie wysokie? Bo połowę ceny stanowią koszty zarządu. Druga sprawa to liczebność załóg, gdzie kto robi po 17-18 osób, dubluje stanowiska i każdy zarabia po 2 tys zamiast zredukować to o połowę i płacić po 4 tys. Tłumy w kancelarii, tyle jest papierozy i ciągle się coś dokłada. Bhp i hse ? Albo jedno albo drugie. Dyrektor skarbu ? Dyrektor audytu wewnętrznego ? Controlling ? Trzeba wziąć trochę przykładu z prywaciarzy - zoptymalizować się i zacząć stanowić autentyczną konkurencję, zredukować biurokrację, zredukować nieprodukcyjne i najrzadziej wykorzystywane etaty, reszcie płacić dobrze za pracę. Przenieść zarząd do Warszawy, postawić na ścisły związek z PGNiG, zawrzeć umowę taką, że jesteśmy częścią i nasz właściciel daje nam wszystkie zlecenia bez przetargu. Inaczej ten Titanic utonie.

Zostaw merytoryczną opinię o Exalo Drilling S.A. - Piła

• Jak się pracuje w Exalo Drilling S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Exalo Drilling S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Exalo Drilling S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 10 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 41 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Exalo Drilling S.A.?

Kandydaci do pracy w Exalo Drilling S.A. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Exalo Drilling S.A.