Opinie o Pro-cars w Tychy

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Pro-cars. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Pro-cars o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Pro-cars w Tychy

Siwy

Teraz przy wypłacie to na święta wielkanocne powinni nam zapłacic podwójnie, bo rok temu mieli wymówkę że cowid to nam nic nie dali.

Czorny
@Siwy

Podobno na święta mają dać po 300zl. Audyt wypadł bardzo dobrze. Umysłowi od mistrzów w górę dostaną z tej okazji kilkutysięczne premie, a nam sypną na święta trzy stówki.

Odp
@Czorny

I tak za dużo, przecież kryzys jest, niech wrzuca do puszki dla Ukrainy i niech to pojedzie ...przez Bieruń

Jo słyszałem że mają dać po 500

A.B.
@Czorny

Jak mają dać na święta 300 zeta to niech nie dają nic a te trzy setki niech se w (usunięte przez administratora) wsadzą.

Artur

Witam, Czy mógłby mi ktoś naświetlić jak wygląda praca w Utrzymaniu ruchu na waszym zakładzie ? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź .

Hikoki
@Artur

Tak wygląda że dużo osób się zwalnia jak niewiadomo o co cho to cho o dudki

Aneta
@Hikoki

A jak wygląda praca tych, którzy jednak się nie zwalniają? ;)

Korba
@Aneta

Jeśli potrafisz co nieco to usuwasz awarie a są i tacy co tylko oleju dolewają do pras bo to ich szczyt umiejętności

UR mistrz
@Artur

Witam, w UR nie ma źle, pracy dużo , jak nie boisz się ubrudzić i masz fach w ręku oraz nie boisz się wyzwań zapraszamy w nasze progi. Źle nie będziesz miał / miała . "Gramy zawsze do jednej bramki " ;-)

Towarzysz

Niektórzy Ukraińcy są prawdziwymi patriotami i wracają bronić ojczyzny. Wielu zostawia rodziny żony I dzieci . A u nas ? Prawie sami kawalerowie i co? Dutki dla nich ważniejsze niż ojczyzna . Śmiać mi się chce jak jeden z drugim opowiada że tam wojna i tragedia, że ciągle myśli o Ukrainie i chętnie pozabijałby wszystkich ruskich. To weź chłopie jedź I zabijaj tych ruskich. Proste . Żal mi bardzo tych Ukraińców którzy są na Ukrainie. Szczerze im współczuję I mam dla nich ogromny szacunek. Natomiast tych młodych którzy wiecznie się śmieją klikając w te głupkowate telefony mam gdzieś . Nawet starcy i kobiety tam walczą a ci co tu są patrzą tylko byle by poklikać na telefonie a w weekend się schlać .

Putin waginiusz
@Towarzysz

Bo to może nie Ukraińcy tylko ruscy

Polaczki

Robić głupie polaczki benzynkę do koca tygodnia następnego po 8 pln to żeście podwyżkę dostali na dojazd do roboty nawet nie starczy ps my nie dość ze podwyżka to jeszcze status (usunięte przez administratora) dostaniemy i do wypłaty 500 od Europy i polski a wy na to będziecie robić jeszcze przez lata polaczki

Obiektywny

Mam pytanie do zarządzających normami. Czy nie możnaby w jakiś sposób uporządkować norm? Nie chodzi mi o ich wysokość ale o jasność. Np. detale WS 731 732 733 . Na 731 i 732 norma jest dla 3 osób a na 733 już na dwie. Dlaczego? Przecież każdy wie że nie wszyscy potrafią zrobić tę normę w trzech a w dwie osoby to już po prostu science-fiction. Nierealne. Inna sytuacja montaż przelotek 158 i 159. Ta sama robota na jednym detalu norma 800 a na drugim 1100. Kto to wogóle ustala takie dziwactwa? To że większość norm jest wyśrubowanych do granic możliwości to inna bajka ale dlaczego nie ma ustalanych norm pod konkretne prasy? W zakładzie jest coraz więcej Reggiani które są po prostu wolne tak samo jak hzpu. A norma jest ustalane tylko pod Aidy i Schulery. Przecież każdy wie że na reggiani zrobi się maksymalnie 70-75% tego co na aidach. A norma jest ta sama . Czy nie można ustalić norm również pod reggiani? Albo za pracę na tych prasach płacić z godzin. Ale chyba najprostrzym i najuczciwszym rozwiązaniem byłoby z góry ustalone że pracując na reggiani norma wynosi 70 lub 75% normy z Aid . Przykładowo norma na Aidy wynosi 1600 to automatycznie na reggiani 1100-1200. Bo jak ktoś pracuje całą dniówkę na tej wolnej prasie to z góry jest skazany na 2-2.5 godz. pleców. Nie każdy.majster to podpisuje. Czy to jest uczciwe? Takich i innych przykładów jest jeszcze sporo. Chciałem tylko zwrócić uwagę na ten problem bo jest to bardzo poważne niedociągnięcie. Może ktoś jeszcze rzuci innymi przykładami

A.B
@Obiektywny

Jak ktoś pakuje 164 to jest uzależniony od tych co produkują. Jak oni nie zrobią normy to na pace nie ze swojej winy ma się plecy . W takiej sytuacji pakowacz nie powinien mieć normy.

Topol
@Obiektywny

To tak jakby spytać Rosję po co im wojna

Ha ha

Zwolni się proste

Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Pro-cars, to podziel się z nami swoimi wrażeniami. W jakiej atmosferze odbyło się spotkanie? Jak oceniasz merytoryczne oraz techniczne aspekty rekrutacji?
Związkowiec

Niestety,ale prawda jest taka, że tutaj poprostu nie ma kto zadbać o stronę pracowników,nie ma kto ich bronić, czy walczyć o REALNE!!!! podwyżki wynagrodzeń....Popatrzcie na inne duże zakłady pracy, gdzie są związki zawodowe.... Tam na takie chwyty jak podwyższenie premii czy parę groszy "podwyżki",nie ma szans... Świeża sprawa,np w fabryce Solaris w Wielkopolsce...Tam załoga stanęła i koniec....Tak samo mają się sprawy np w górnictwie czy np w niedalekiej fabryce Fiata....No ale jak wspomniałem,do tego potrzebne są związki zawodowe....Ale niezależne od tego całego klanu, który tu rządzi.....I to nie jest nic nadzwyczajnego, poprostu taka prawda....Pracodawca dopiero zaczyna się liczyć ze slowem pracowników, kiedy ktoś o to wszystko walczy....A tak,to możemy sobie wszyscy jedynie pogadać...

Obiektywny
@Związkowiec

Większość potrafi tu tylko biadolić na forum i nic poza tym. Związków w firmie nie ma I prawdopodobnie nie będzie. Strajk absolutnie nie wchodzi w grę . Są inne sposoby na wywarcie presji np. w sprawach płacowych ale robi tu za dużo ciotek co mądrzy są wyłącznie na forum, a jakby przyszło wziąć udział w jakiejś formie protestu to będą siedzieć cicho.. Dlatego jedynym rozwiązaniem są spotkania z szefem, przedstawienie mu naszych oczekiwań płacowych i czekanie na dobrą wolę zarządu. Teraz już po ptokach bo tzw. podwyżki przyznane, ale za pół roku trzeba się zebrać chociaż po kilka osób z każdej zmiany i żądać a w zasadzie prosić o naprawdę godne podwyżki bo inflacja dalej będzie na poziomie 10% i zżerać nasze płace. Tak więc panowie mamy pół roku na mobilizację i po urlopach zacząć nagabywać szefa w sprawie podwyżek, aby jesienią dostać coś więcej niż tylko wyrównanie inflacyjne.

@Obiektywny

Bez związków zawodowych i strajku,nie ma żadnej możliwości wywarcia presji na pracodawcy, żeby dał wyższe podwyżki.Jesli są w zakładzie związki zawodowe,to wysuwają takie i takie postulaty,i albo są spełniane albo jest strajk.A chodzenie,i "nagabywanie" szefa produkcji jest bez sensu i nic nie da.A tak na marginesie,to to,co nam dali,to nawet nie można nazwać wyrównaniem inflacyjnym,bo pragnę zauważyć, że inflacja wynosi już 9%,a "podwyżki" dali 6% z hakiem.....Bo nie jest podwyżką wynagrodzenia podniesienie wysokości premii!!!!Ludzie zrozumcie to wreszcie!!!

Sprzą taczka
@Obiektywny

To idź i nagabuj powodzenia, w tej firmie nawet niemożna posiedzieć 5min na stołówce poza przerwą regulaminową i zjeść owoc jak człowiek bo wejdzie Wojdzimierz i Cię przegoni

Owoc
@Sprzą taczka

Tobie kolego nie płacą za jedzenie tylko za pracę , od jedzenia masz przerwę

@Owoc

Otóż to. Od jedzenia jest przerwa. W czasie pracy można co najwyżej iść do WC ewentualnie po wodę. Takie rzeczy jak jedzenie, kupowanie kawy, wafelków, ciasteczek czy palenie załatwia się na przerwie. Niektórzy to wiecznie łażą do automatu, co pół godziny na faję itd. A potem norm nie robią. Masz stać przy prasie i robić i nie szwendać się bez przerwy po hali.

To pracuj
@Owoc

Tobie kolego nie płacą za zostawanie nadgodzin a za (usunięte przez administratora) pozdro

Polak

Jeszcze napisz jestę liderę

Koń
@Polak

Chyba ustawiaczem lub postępowcem

@Owoc

Ok,tak samo jak co niektórym tutaj nie płacą za je..nie ludzi i darcie moorddy,tylko za rozwiązywanie problemów i dawanie jakiegokolwiek wsparcie ludziom, gdyż taka jest ich funcja w tej firmie.Bo co niektórym się od odrobiny władzy poprzewracało w głowach,czego dowód dają swoim aroganckim zachowaniem...

Ha ha
@Związkowiec

Oj ty biedny pokrzywdzony, jak wspierać jak to wszystko jest(usunięte przez administratora)

Hey
@Związkowiec

Marcin po co ty narzekasz zwolni się po co tu piszesz gadasz ze cię wszystko boli 100 razy cię kroili i co dalej wracasz robisz daj spokuj zwolni się i już jeszcze 5 lat temu chodziłes po 12 h robić soboty niedziele za 5 bez piątki a teraz innym zazdrościsz czy nie zazdrościsz na l4 w pizzy dorabiasz i nikt tego ci nie gada ale ty się wtrącasz we wszystko dej se żuru

@Hey

No git poszedł synek po rozum do głowy wszędzie zarabiasz koło 4 tysi na każdym zakładzie a robisz 75 procent tego co w pro do domu przychodzisz wypoczęty powodzenia i gratulacje normalnej decyzji po miesiącu powiesz jaki ja byłem (usunięte przez administratora) nie dość ze buła lepsza to jeszcze noc nie robię tz nie ciężko i jak spych panu brodatemu tez gratuluje z małej hali Januszowi i czapli tez a reszta niech robi i zarobi jak baba na targu warzywniaku 3300 3500 na tekę bo tyle tam zarabiają i pracuja tylkona jedna zmianę na rano a wy panowie pewno 5 bez 5 za styczeń

Placzki

Przestać płakać, tylko do roboty ,wiecznie wam mało!Sensej sobie żyły wypruwa żeby wam było lepiej i bezpieczniej A wy co ? Nie ładnie....

Leyla official
@Placzki

Od roboty są konie i traktory

Aras

Nie dziwię się że Ruscy robią nadgodziny bo przyjechali tu zarobić ale Polacy? Nie macie za godności. Tyracie za półdarmo po 12 godzin jak sprzedajne larwy. Nie zasługujecie na szacunek. Zawsze będziecie zwykłymi pachołami. Tym co robią po 12 godzin nie podam już ręki

Pachoły
@Aras

Masz rację jak można się tak poniżać za parę grosz , zero godności i co będziesz miał z tych paru groszy i tak zdechniesz a firma nawet nie badzie wiedziala ze tu pracowales dla nich jestes tylko numerem którymś z kolei, pamiętajcie pieniądze to nie wszystko

Mikołowianin
@Aras

Dlaczego Ukraińcy jeszcze u nas pracują? Zaatakowano ich kraj. Każdy patriota by wrócił na Ukrainę bronił swojego kraju i swoich rodzin przed agresorem. A oni? Obrona niepodległości swojego kraju czy dutki w Polsce? Ich morale pozostawiam każdemu do własnej oceny.

Hegemon
@Mikołowianin

A może stwierdzili że nie będą umierać za oligarchów którzy ich skubali latami podobnież jak i nas skubią zabieraniem premii...

@Aras

Te nadgodziny to totalne nieporozumienie. Jak coś robić to z głową a nie że zostaje 20 osób na nadgodziny a potem parę osób nie ma roboty bo nadgodziniarze wszystko obstawili. No i trzeba udawać że się sprząta. Siedem osób ma płacone nadgodziny za stanie z miotłą. To są te oszczędności firmy?

@EMIL

Powinien być jakiś limit powiedzmy 12-15 osób żeby nikt nie pozostał beż roboty.

Ekscelencja

Drodzy bracia Ukraińcy, jesteśmy z wami,dlatego też przyjmiemy każdą ilość uchodźców do naszej przyjaznej firmy,godziwe warunki ,nie musicie robić norm,kawka ,ciasteczko i papierosek co pół godzinki ,powstaje nowa Hala gdzie zrobimy darmowy hostel,Panie z planowania będą gotowaly wam posiłki, a ja że swojej strony deklaruje za osobiście mogę przyjąć pod swój dach ze trzy może cztery filigranowe ukrainki!!!ZAPRASZAM

Waldek
@Ekscelencja

Myślisz że błysnąłeś tym wpisem? Żenada.

Ekscelencja
@Waldek

Noooo

Emeryt

Po ostatnich podwyżkach przepaść między długoletnimi pracownikami w akordzie a postępowymi i ustawiaczami jeszcze bardziej się powiększyła. Ja dostałem podwyżkę wliczając w to premie 450 PLN brutto a postępowi i ustawiacze po 550-600 PLN.. i gdzie tu (usunięte przez administratora) sprawiedliwość . weteran ma 100%racji że pracownicy w akordzie z przynajmniej 10letnim stażem powinni dostawać jakiś dodatek akordowy czy jak go tam nazwać w wysokości 10-15% żeby chociaż częściowo zmniejszyć tę przepaść. My pracownicy akordowi z minimum 10letnim stażem jesteśmy dyskryminowani w tej firmie !

@Emeryt

Ile razy trzeba tłuc ludziom do głowy, że ruchoma premia nie jest podwyżką wynagrodzenia?!?!?!????Czy to tak ciężko zrozumieć?!?!!A co do"przepaści"w wynagrodzeniach,to gdzie jest te 10% stażowego, które gdzieś się"traci"na wypłacie,i nie ma żadnej różnicy między nowym a starym pracownikiem???Natomiast co do podwyżek,ale tych realnych a nie fikcyjnych,to jest jedna podstawowa sprawa...Jak to jest możliwe, że nowy pracownik i taki ze sporym stażem, zarabiają tyle samo????Gdyby np na kopalni młody chciał zarabiać tyle samo co stary górnik,to by go tam chyba zlinczowali.... Podwyżki powinny być uzależnione przede wszystkim od lat przepracowanych w danej firmie!!!!!!!I serio,nie piszcie już takich bzdur tu na forum, że premia jest podwyżką,bo góra czytając to, tylko utwierdza się w przekonaniu, że mogą nas robić w balona ile tylko chcą!!!!!!!!!

@Związkowiec

Premia frekwencyjna jest premią stałą, a nie ruchomą więc jest taką samą podwyżką jak podwyżka stawki akordowej. Co do długoletnich pracowników to prawda jest taka że w procarsie jest tak że Ci co mają duży staż mają wysokie stawki. Tak mają ślusarze postępy ustawiacze czy UR. Niechlubnym wyjątkiem są monterzy tłoczarze i zgrzewacze. Tu jest faktycznie dyskryminacja. Niech góra coś pomyśli aby w jakiś sposób podnieść stawki akordowym z długim stażem. Coś na zasadzie dodatku do akordu. Jak tak może być że monter zgrzewacz czy tłoczarz z 10letnim stażem zarabia 700 mniej od postępu czy ustawiacze z podobnym stażem a 250 więcej od nowoprzyjętego. Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość.

@Endrju

Niby od kiedy jakakolwiek premia jest stała?!?!! Jesteś chory,idziesz na l4 i premii nie masz!!!!

@Związkowiec

To(usunięte przez administratora)nie choruj 8 razy w roku.

Dr. Sutkowski

Dla jednych jest to podwyżka bo mają L4 raz na 2-3 lata. Dla parówek co chorują kilka razy w roku nie jest to podwyżką.

@Dr. Sutkowski

Ciekawe,czy byś był taki mądry np na kopalni,i powiedział górnikom, że zamiast podwyżki, dostaną parę groszy więcej premii..... Można właśnie z górnikami się nie zgadzać w wielu kwestiach,ale oni przynajmniej mają jajaaa,i nie dadzą sobie wejść na łeb odnośnie podwyższenia płac...A tutaj niestety są osoby, którym byś dał 5 zł więcej,i będą mówić że to są miliony.....Proste?Proste!!!!!

Dr.Hause
@Dr. Sutkowski

Co ty bredzisz ,mam nadzieję że pójdziesz na kwarantanne i stracisz te stałe premie ,właśnie o to chodzi że,różnie się życie układa, tym bardziej teraz w czasach pandemii, choroby też się zdarzają więc powodzenia i zdrówka rzycze ...

@Dr.Hause

Widać po wpisach ilu tu symulantów w tej firmie. Raz na kilka lat każdemu się zdarzy iść na L4 i te osoby akurat z tego powodu nie rozpaczają. Najbardziej się burzą leserzy i symulanci notorycznie chodzący na L4 . Jestem za tym żeby przy następnych podwyżkach również podnieść i akord I premię frekwencyjna. Efektywnościowej bym nie ruszał bo to faktycznie premia ruchoma. Przy następnych podwyżkach które mam nadzieję będą jeszcze w tym roku zwiększył bym akord o minimum 13zł a frekwencyjna zwiększyłbym o 200zł. Niech kombinatorzy i symulanci płaczą jeszcze głośniej. Uczciwi i sumienni by na tym zyskali.

@Związkowiec

Górnikom to się w głowach dawno pomieszało. Już dawno powinni wejść na wolny rynek. Również dotyczy to praw emerytalnych. Podwyżki nie były wystarczające ale były. Premia frekwencja jest dla mnie podwyżką bo nie chodzę na lipne l-4 kilka razy w roku. Zdarzy się raz na rok .

Doktor formatka

Haha Polacy pokazali jakimi są matołami. Mieli okazję pokazać że mają gdzieś ochłapy podwyżek i w odpowiednim momencie kiedy firma ma większe zamówienie powiedzieć jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Osoby które najwięcej gadały o strajku i podwyżkach że jak nie dadzą przyzwoitych to idą na l4 nagle ozdrowieli i zostali na 12 godzin. Ciężko zrozumieć naiwnych ale mam wrażenie że jak się rzuci 5 zł na posadzkę to się co poniektórzy pobiją. Teraz pora na zmianę "A" ciekawe ile naiwnych zostanie. Ludzie zrozumcie że sami bitwy nie wygracie ale cała armia możecie wygrać wojnę. Takie moje spostrzeżenie. Ale to prawda łatwiej jest kierować głupim narodem bo lubią czuć się niewolnikami.

@Doktor formatka

Myśmy tu powinni zarabiać na tyle dobrze i godnie, żeby nawet nikt z przełożonych nie miał odwagi podejść i spytać o jakieś nadgodziny czy soboty.Tyle w temacie.

Aras

Inflacja w styczniu wyniosła 9.2%. Więc to co dostaniemy będzie poniżej inflacji. Ceny rosną co miesiąc więc musimy walczyć aby następna podwyżka była na jesień .

Bredzisz
@Aras

Co ty chłopie bredzisz,na jaką jesień?????Okradają nas na każdym kroku A my mamy czekać,?Trzeba strajk ,a jak będzie sobota to robocza to niech spadają!!!!STRAJK!!!!!!

Koń
@Bredzisz

Chłopie kto będzie tutaj strajkował jak tu same(usunięte przez administratora) dużo gadają a nic nie robią

@Koń

Dokładnie i zamiast się postawić to jak ..... Zostają na nadgodziny bo dziedzic ochłapy im da a miliony na nich będzie zarabiał brak godnosci

@Aras

Dodatek za soboty nie dźwigany od lat.. Marne 60zł. Powinien być zwiększony do 100-150zł.

@Giszowianin

Po co zwiększać dodatek ty bez dodatku będziesz je... I będziesz szczesliwy

xD
@Bob

Z Tymi nadgodzinami to ładna jazda, później się dziwić ze Procars rucha swoich pracowników na prawo i lewo ???????????????????? jak tu walczyć od podwyżki jak wystarczy rzucić hasło ze są nadgodziny bo pilny temat i Jelenie biegną jak poebani, zwolnić produkcje do minimum i się przekonają ze coś z podwyżkami poszło nie tak .

@xD

Nie słyszałem żeby jakiś Polak robił nadgodziny. Po 12 godzin tyrają ci co przyjechali do PL zarobić

XD
@Giszowianin

Im to się nie dziwie, ale spokojnie, nasi tez zaczną (usunięte przez administratora) ;D o ile już tego nie robią, prawda Panowie jest taka ze znowu Procars nas (usunięte przez administratora) z ta różnica ze teraz już bez wazeliny, mam nadzieje ze szybko posypią się wypowiedzenia od tych pracowników którzy są tu już szmat czasu i potrafią ogarniać ten (usunięte przez administratora) niech zostaną sami zieloni i niebiesko-żółci xD

Rolnik kobiór

Polacy też zostają

Giszowianinka
@Giszowianin

To jest dodatkowa premia do soboty a nie dodatek

Weteran

Podwyżki? Fajnie że coś dali; ale nie rozumiem jednego. Dlaczego w tej firmie są równii równiejsi? I nie chodzi mi o biura bo to inna bajka, ale dlaczego na postępach, narzędziowni, UR, magazynie czy ustawiacze pracownicy z długoletnim stażem mają stawki o kilkaset zł wyższe od tych z niższym stażem, a w akordzie wszyscy mają te same stawki. Ja robię tu już 15 lat, a ustawiacz z podobnym stażem zarabia 700zł na łapę więcej ode mnie. Przyjmowaliśmy się w podobnym czasie razem robimy na tłoczni od 15 lat i on zarabia 7 stów więcej ode mnie !!!! A ja mam tą samą stawkę co Nowoprzyjęty Ukrainiec. Zarabiam ledwo 250zl więcej od niego i to tylko dzięki stażowemu. Żeby była jasność nie mam tu pretensji do ustawiaczy; narzędziowców czy chłopaków na postępach. Wręcz przeciwnie. Uważam że przy takim stażu zasługują na wysokie stawki. Chciałem tylko uzmysłowić dyrekcji że w tej firmie pracownicy w akordzie z długoletnim stażem są traktowani jak pracownicy drugiej kategorii. Mają największe doświadczenie, wykonują najgorszą robotę, a nikt ich nie docenia jeśli chodzi o płace. Takich pracowników jest coraz mniej więc mam pytanie do dyrekcji czy nie można im jakoś podciągnąć płace ? Jest kilka sposobów. Możnaby na przykład po 10 latach pracy dać automatycznie ryczałt. Albo wprowadzić w akordzie jakiś dodatek dla osób z długoletnim stażem. Na przykład po 5 latach dodatek akordowy 5%. Po 10 latach 10% po 15 latach 15%. I tak byłoby to niewiele w stosunku do pozostałych pracowników produkcyjnych w ryczałcie, ale zawsze było to ciut więcej. Jak człowiek się stara, a widzi takiego Ukraińca który nie robi norm, co pół godziny chodzi to na fajkę to do kibelka to klika w telefon to aż się człowiekowi odechciewa robić że taki leser ma tą samą stawkę co ja. Dlatego uważam że pracownicy w akordzie z długoletnim stażem są w tej firmie dyskryminowani pod względem finansowych. Szanowna dyrekcji przemyślcie to i przy okazji marcowych podwyżek doceńcie dodatkowo w jakiś sposób nas weteranów którzy dzięki swemu doświadczeniu jakoś ciągną tą produkcję do przodu.

Hanys
@Weteran

A może zarząd wykono gest dobryj woli i mile zaskoczy starych pracowników. Naprowda i szczerze byśmy to docenili, żeśmy som potrzebni tyj firmie. Tak niewiele trza.

Pierwszy wpis

To jest mój pierwszy wpis na tym forum, nigdy nie miałem zamiaru udzielać się tutaj, ale że inni to robią za mnie to postanowiłem uświadomić innych.Sami sobie tymi wpisami szkodzicie. Zapewne większość osób się domyśla, że jest to anonimowe i można podawać się za kogoś i wypisywać bzdury. Pozdrawiam broniącego.

Super
@Pierwszy wpis

Zawsze musi być ten pierwszy raz gratuluję odwagi bo znajdą Cię po ip

Odp
@Pierwszy wpis

To już więcej tu nie wchodź i nie pisz

Kołomyja
@Odp

Dlaczego nie mogę pisać pierwszy (usunięte przez administratora) wpisie

No i
@Super

Hahaha,a niby za co mieli by kogoś znaleźć,za pisanie prawdy? Nie rozśmieszaj mnie

@Super

Portal nie może ujawniać danych piszących tu osób bo złamałby ustawę o RODO.

Prawnik
@Endrju

W którym miejscu jest tak napisane? :)

@Prawnik

Proponuję przeczytać ustawę o RODO.

Tom

Czyli generalnie nie ma żadnych podwyżek.No bo wyrównania inflacyjnego,w wysokości 13zl za dniówkę,nie można nazwać realną podwyżką.Jesli do tego dodamy podwyższenie obu premii (która z zasady jest ruchoma,i może być lub nie),to jest zwyczajnie śmiech na sali....Ludzie, przecież najniższa krajowa też poszła o 200 do góry, więc myśmy dostali niewiele więcej.... Realną podwyżką można by było nazwać wtedy, kiedy dostalibyśmy 500 zł minimum,ale netto,do"ręki"! Zupełnie osobną sprawą jest to, że dopóki tutaj nie bedzie wzorem z wszystkich innych zakładów pracy zróżnicowanych stawek dla starych i nowych pracowników,to nigdy nie będzie dobrze.Ale trzeba przyznać, że ładnie nas"poczarowali"z tymi rzekomymi podwyżkami....

Agatka
@Tom

Na Belweder

Camera obskura

Już go tak nie dołuj chłop ledwo stoi przy automacie z kawą zbożową

Parkingowy

W końcu wzięli się za parking. Pięknie ogrodzony, zamontowana nowa brama wjazdowa . Monitoring. Nowe oświetlenie . Załatane dziury. Teraz to nawierzchnia równiutka jak na torze F1.

@Parkingowy

Te załatane dziury to mistrzostwo świata.

Prasowy

A ciekawe,czy majstry,liderzy,czy oni też dostali takie ochłapy podwyżkowe....Nie sądzę....

Postępowy
@Prasowy

Liderzy to fizole tacy sami jak my i oni dostali może 50zeta więcej od nas. Natomiast majstry i biura to ,,elita" tego zakładu więc podwyżka dla nich wyniosła zapewne 1000+ . Pierdzistołki i kawopijcy zawsze dostają grubo. Tak to niestety działa nie tylko u nas ale w całej PL.

Monter

Podwyżki oficjalnie zatwierdzone. Akord zostaje podwyższony do 220zl premia efektywnościowa do 550zł a frekwencyjna do 200zł. W sumie podwyżka wyniesie około 450zł brutto co daje jakieś 300 na rękę . Teraz to zaszalejemy.

@Monter

Z informacji zamieszczonych na mistrzówce wynika że akord wzrośnie o 6%, efektywnościowa o 22%, a frekwencyjna o 60%. Czyli sumując 6+22+60 wychodzi że dostaniemy 88% podwyżki. No nieźle.

Tom
@Endrju

Podwyższenie ruchomego dodatku do wynagrodzenia,jakim jest premia,nie jest podwyżką owego wynagrodzenia!!!!!I pora najwyzsza, żeby niektórzy ludzie to zrozumieli,bo widać, że niektórzy nie potrafią włączyć choć odrobiny myślenia....

Agatka
@Tom

Nowy wał, czego się spodziewać w tej firmie, jaki pan takie podwyżki

Hanys
@Monter

Jo żech se to mniyj wiencyj policzył. Jak dostana trzi setki wiencyj do łapy to byda mioł 7,9% wiencyj. A inflacjo je 8.6%. Czyli i tak traca . Już nie licza co żech stracił rok do tyłu jak podwyżki nie doli. Człek tu tyro tela lot a stawka tako samo co Ukraińcy. Ech szkoda godać.

Arek

A za pranie?

@Monter

Panowie po co ten lament. Marnie sypnęli ale dobre i trzy stówy na łapę . Tylko mogli efektywnościowa zostawić tak jak jest a frekwencyjna zwiększyć do 300. Zakład i sumienni wyszliby na tym lepiej a leserzy by stracili. Panie i panowie udziałowcy, jest jeszcze czas więc może da się jeszcze to odkręcić i zamiast dać stówę efektywności podwyższyć frekwencję. Dla was bez różnicy a pracownicy za wyjątkiem sporej grupy tzw rewirantów nazwali by to podwyżką.

No chyba nie
@EMIL

Żadnych premii nie podwyższać,tylko realnie podnieść stawkę!!!!Ciekawe,jakby tak zagrali np z górnikami.... Przecież jakby tak zrobili w (usunięte przez administratora) takich górników z podwyżkami,to jestem ciekaw co by było...

Fizol

Drogie kierownictwo,od kiedy to podniesienie wysokości premii (która z założenia może być lub nie)nazywa się"podwyżką"?????Jak już ktoś tu wspomniał wcześniej, tego co nam"zaoferowaliscie"nie można w żadnym wypadku nazwać podwyżką! Przecież tak naprawdę,to nawet tego nikt nie odczuje na wypłacie....Nie mogliście tego 175 zł brutto zamiast"podnieść"premie,to dołożyć do stawki podstawowej???? Pewnie że można było,ale po co? Tak przynajmniej zawsze można premię obciąć,i wyjdzie na zero..... Żałosny,tani chwyt....

Mikołowianin
@Fizol

Bardzo dobrze że podnieśli w końcu premie, które stały w miejscu. Szkoda że tak mało. A jak ktoś na to narzeka to albo leser albo rewirant . Kto sumiennie pracuje i nie chodzi na L4 odbiera to jako podwyżke i nie obawia się że nie dostanie premii.

No chyba nie
@Mikołowianin

Podwyżka wynagrodzenia,to jest wtedy,jesli dostajesz jakieś pieniądze na stałe do wypłaty!A premia,jest jedynie dodatkiem do owego wynagrodzenia,proste jak drut.I żadne mydlenie oczu tu nie pomoże.

@Mikołowianin

Super że podnieśli premie wiadomo szkoda tylko że tak mało bo co to jest 100 zł jeszcze zależne od widzimisię majstra temu dam tyle a temu tyle albo dziś dam jutro nie a co masz w stawce to masz pewne że robisz to zarobisz więc jedna wielka lipa z tymi podwyżkami po raz kolejny pokazali gdzie mają ludzi

Weteran
@Mikołowianin

Jak tak czytam co napisałeś to się zastanawiam ,serio to ten plemnik który był najmocniejszy .

Strajk

Trzeba,realnie pomyśleć o strajku,skoro nic nie działa i to konkretnie trzeba zacząć działać, nachytali roboty ,cuekawe kto to będzie robił, chyba że biurowiec haha,Panowie i Panie trzeba rozpocząć strajk!!!!!!!!!!!

Billy
@Strajk

Tu w zasadzie nie ma innego wyjścia...Tylko weź to wytłumacz paru gościom tutaj, którzy myślą że są w raju....

@Strajk

Produkcję wyjeba.... A reszta zza biurka fajne podwyżki ma miec no standard tylko kto tu na kogo robi muszą się o tym przekonać i to jak najszybciej bo z sama Ukraina wysyłki nie zrealizują więc Polacy wszyscy razem damy radę wiecie co trzeba zrobić

Maseczka

Panie i Panowie,zakladajcie maseczki,ekscelencja poszła na kurs czytania z ruchu warg.

Abecadło
@Maseczka

Większości z tej całej"ekscelencji"to by się przydał kurs,ale kultury i wychowania na jakimś poziomie przyzwoitości....Bo odzywki co niektórych tzw"przełożonych", są na poziomie szamba,a nawet niżej.... (usunięte przez administratora) do potęgi, najpierw niech zaczną wymagać od siebie,a potem dopiero od innych.

Alfabet
@Abecadło

Wiadomo że liderzy czy majstry to jedno wielkie chamstwo bez kultury może z nielicznymi wyjątkami, ale to tylko i wyłącznie wasza wina bo dajecie po sobie krzyczeć. Ja rozumie jak taki wieśniak raz czy drugi krzyknie bo mu puszczą nerwy o ile nikomu nie ubliża, ale jak ktoś cały czas drę po kimś ryja ubliżając przy tym to wybaczcie ale sami na to pozwalacie. Trzeba być stanowczy . Albo odbić piłeczkę i w podobnym tonie odzywać się do drugiej osoby albo iść do prezesa albo nagrać takiego delikwenta i do sądu co jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem albo po pracy za bramą wyjaśnić pewne kwestie ,,po męsku" o ile taki (usunięte przez administratora) nie wymięknie bo mądry jest tylko w robocie. Ludziska nie dajcie sobą pomiatać. Szanujcie się.

Meski
@Alfabet

To dlaczego kozaczku nie załatwisz tego po męsku tylko piszesz na tym jeb...m forum, ku..a nieudacznicy

@Alfabet

Poprostu wywiązuj się ze swoich obowiązków jak należy to nikt się nie będzie denerwował i krzyczał, nie stety to jest praca i każdy z nas musi swoje zrobić a nie płątać się po hali tam i z powrotem

A jeszcze napisz że przez to nocami się moczysz i chcesz 5000 podwyżki, to jest niestety praca dla facetów a nie dla (usunięte przez administratora)

Alfabet
@Meski

Po mnie nikt nie drze ryja bo sobie na to nie pozwolę . A jak sobie pozwalacie to macie jak macie. Liderzy czy majstry drą się głównie na osoby małointeligentne i na (usunięte przez administratora) Na hali boicie się odezwać forumowi bohaterzy.

W sedno

Wreszcie jakiś głos rozsądku. Piona

Zostaw merytoryczną opinię o Pro-cars - Tychy

• Jak się pracuje w Pro-cars?

Zobacz opinie na temat firmy Pro-cars tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 396.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Pro-cars?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 378, z czego 14 to opinie pozytywne, 127 to opinie negatywne, a 237 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Pro-cars
1.6/5 Na podstawie 589 ocen.
  • Podleska 16
    43-100 Tychy