Opinie o Lear Corporation Poland II w Legnica Serdeczna 40

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Lear Corporation Poland II. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Lear Corporation Poland II o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Lear Corporation Poland II w Legnica Serdeczna 40

Życzliwy

A słyszeliście, że chińczycy zabierają projekt B3B4 bo są tańsi? Inne projekty się kończą, a nowych nie widac. Wszystko zabieraja chiny. Dyrektora nie ma, ludzi zwalniaja(od nowego roku 38 osob), a zwiazki zawodowe sa tylko na papierze!

@Życzliwy

A słyszeliście że papierza nowego wybrali....gosciu przestań siać ferment że Ty nic niewiesz to nie znaczy że jest gorzej.Nic nie zabieraja..

@W.

a-ni-czek, papieża będzie poprawnie. Napoleona też już wybrali.

Operatorka
@Życzliwy

Zwalniają kogo?chyba ludzi którzy nie chcą pracować i z pracy robią sobie jaja !jak ktoś nie jest nauczony pracy i nie chcę pracować to pracować nie będzie!!Jak dla mnie to 50 % ludzi przychodzi pracować na strefę i zdziwiona jest że pracować trzeba!

@Życzliwy

Rok 2019 (Czechy) A słyszeliście, że polacy zabierają projekt W62 bo są tańsi? Inne projekty się kończą, a nowych nie widac. Wszystko zabieraja polacy. Tak na poważnie, sam pracuję na produkcji i widzę nowe twarze wśród operatorów, są Polacy, są też Ukraińcy. Jeżeli Lear miałbym w planach redukcję etatów to po co nowych przyjmować? W Lear brakuję ludzi, doskonale widać to na W62, gdzie ściągają operatorów z innych projektów i biorą na nadgodziny. Życzliwy = (usunięte przez administratora) (prosimy nie karmić trolla)

Obiektywny
@Życzliwy

Następny (usunięte przez administratora) "Misiu" konkrety, a nie bzdury. Co ty reprezentujesz !!! Podaj konkrety, co robisz w tej firmie. - czy to ty jesteś ten, który w toalecie rozwija cała rolkę papieru !!!!!!!!!!!!!!!!

Xxx

To fakt związki w tej firmie to kpina. Ludzie już chcą się wypisywać...

Sopj

Jak się dzieję na spawalni jaka kasa na start i warunki?

Sopj
@Sopj

Chodzi o spawanie w Lear w Legnicy zapomniałem dodać

@Sopj

Trzeba robić jak wszedzie.

Dariusz

Chyba trzeba powoli uciekać tak oszczędzają, że już nie ma nadgodzin, porażka

Finansiera
@Dariusz

Ważne, aby pan "waniczek" niedorobiony zarabiał 20 tysiaków miesięcznie! BRAWO LEAR.

Spawacz

Początek 2500 brutto potem 2700 brutto Nieoficjalnie Lagasz po wszystkich działach i spawasz co popadnie dóża rotacja mało spawaczy. Operatorzy jak planu nie wyrobią to spawaczą też się niedostaje premiera oszukują w nad godzinach często wypłata się nie zgadza.

Kto chce pracować w takiej patologii

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Inzynier

Całe szczescie już tam nie pracuje

@Sebastian

Witam mam pytanie czy Firma lear Corporation aktualnie prowadzi jakąkolwiek rekrutację na stanowisko operator produkcji?Czy ktoś wie która agencja pracy w takim razie prowadzi taka rekrutację? I jakie warunki musi spełniać kandydat na takie stanowisko?.Z góry dziękuję za informację.Pozdrawiam.

@@Sebastian

Po co? Źle ci tam gdzie jesteś?

Ppp
@@Sebastian

Wydaje mi się że aktualnie nie

@Arturo

Arturo no chyba gdybym nie był zainteresowany to nie zadawał bym pytań,a poza tym zakład ma widać problem z nowymi pracownikami,czytając opinie tu wystawiane.Wiec nie wiem do czego tyczy się twoje zapytanie czy mi źle czy nie.Jestem zainteresowany pracą w tej firmie i dlatego pytam.A poza tym kilku moich znajomych również chciałoby podjąć zatrudnienie w tym zakładzie.Pozdrawiam

@@Sebastian

Dzwoń do firmy bądź składaj sv jak cos ro napewno sie odezwa;)

@Sebastian

Arturo nie mam 15 lat jak coś i trochę o zyciu wiem tak samo to że żeby mieć pensję trzeba pracować A nie na (usunięte przez administratora) siedzieć i narzekać że źle.

Tadziu

Artur. Mandaty za brudne kible dalej przychodzą? Nawet do tego się nie nadajesz.

@@Sebastian

Przyjęcia na Produkcję cały czas są. Wystarczy wysłać swoje SV.

@Tadziu

Kible to jest tragedia! Jak cała kadra zarządzająca. Impuls sprząta tylko kible biurowe.

@Dorota

Witam mam pytanie czy zakład Lear Corporation zatrudnia kobiety na stanowisko operator produkcji.Jak wygląda proces rekrutacji w waszym zakladzie i czy są aktualnie zatrudnienia kobiet?

@@Dorota

Tak, cały czas są otwarte przyjecia na Produkcję. Kobiety i mężczyźni. Prosze wysłać swoje SV.

@Dorota
@Operator

Dziękuję za informację,wiem już że zakład nie przyjmuje kobiet na stanowiska operator produkcji że względu na zbyt duże ciężary jak dla kobiet.

@@Dorota

A kto pani powiedział, że kobiet nie zatrudniają? Zatrudniają.

Lelek

Witam.Mam pytanie ile premi świątecznej w tym roku dostaniecie?Pozdrawiam Lear Tychy

Profesor
@Lelek

750,650,550

@Profesor

Premia świąteczna jest śmiesznie mała. Wielkanocnej premii nie ma, podwyżek inflacyjnych nie ma. Pieniądze znikają, strata ponad 2 miliony złotych na koniec roku. A panie z KADR robią sobie wycieczki do Karpacza za nasze pieniądze.

Yyy

Co roku sa podwyżki teraz były największe 200-350 brutto nie są to miliony Ale lepsze to nic 60-70 brutto jak kiedys

W.p

Nie narzekajcie źle nie jest.Premia zawsze taka byla a nawet niższa ,teraz nie jest źle.Najlepiej nic nie robić i tylko narzekać jak to źle,ktoś sie czepia itd.i tylko latać do związków na skargę lub do kadr i to jednostronna.

@Lelek

A ile bonusy świąteczne Tychy dają.

@Yyy

Dokładnie tak jest, a kto to wszystko "forsował".

@Yyy

LOL, nie kłam! nie było jeszcze w tym roku żadnych podwyżek grupowych. Trollingujesz Trollu.

@Obserwator

Podwyżki są dzięki tylko związkowi(usunięte przez administratora)

Yyy

W styczniu zmieniały się stawki zaszeregowania i kazdy dostal operatorzy nawet ponad 300 brutto(usunięte przez administratora)teraz w styczniu znowu coś będzie.. (usunięte przez administratora)

Nie 550 tylko 524zl

@Yyy

Nie ponad 300zl brutto tylko 270, a czy w styczniu cos bedzie? Napewno 200zl mniej premii frekwencyjnej

@Profesor

"Naszym Pracownikom Oferujemy: Stabilność zatrudnienia: największy pracodawca wśród dostawców w branży motoryzacyjnej, od 20 lat na polskim rynku Rozwój: 62% naszych menedżerów zostało awansowanych wewnętrznie Projekty realizowane w międzynarodowych zespołach Środowisko pracy doceniające różnorodność: 47% naszych specjalistów i kadry zarządzającej to kobiety Przyjazną atmosferę: najwyżej oceniany czynnik w wewnętrznych badaniach satysfakcji pracowników (87%) Możliwość uczestniczenia w działaniach wspierających lokalną społeczność (CSR) Dodatkowe świadczenia: prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, nagroda frekwencyjna, dofinansowanie do wakacji, dofinansowanie do świąt." Dofinansowanie do świąt i wakacji z własnych pieniędzy? Chyba Lear upadł na głowę...

Lok

Chyba Ty upadles na glowe!Wczasy dostajemy i świąteczne też.Człowieku zmień prace jak nie pasuje praca w lear.Strefa duża.

Juby
@Lok

@Lok ile ty na te wczasy doatajesz , że tak zachwalasz ? no ile? czyżbyś nie dokładał się do wczasów z własnej kieszeni ?

@Lok

Wczasy pod grusza i premia swiateczna bozonarodzeniowa (wielkanocnej nie ma!) jest wyplacana z naszych pieniedzy. Z kazdej wyplaty jest kasa odciagana na te dofinansowanie.

Odciągane są pieniądze na fundusz socjalny, a z niego są wypłacane premie świąteczne i grusza.

@Jacek

A kto wam zabral tą premie i od kiedy wynosiła ona 500 zł? Dyrektor dał? Paulina R. zabrała?

Basia

Rotacja w tym zakładzie niewyobrażalna ,szacunek do pracowników - przytoczone wpisy same oddają to najlepiej.zechcę przytoczyć kilka opinii z tego forum.kto chce niech zacznie przeglądać forum od 2014 roku bo mnie więcej niechce się wklejać :"Co to za dziadowska firma, która NA OKRĄGŁO szuka nowych pracowników do działów technicznych? Proszę się wytłumaczyć dlaczego ludzie od was uciekają, a skoro uciekają to czy jesteście w jakimkolwiek stopniu wiarygodnym pracodawcą".kolejny wpis:"Zmuszają do nadgodzin. Nie szanują pracowników. Za marne pieniądze jesteśmy jak ścierki do podłogi. Unikać jak ognia i szukać w konkurencyjnych firmach." Następny :"Odradzam wszystkim wiazac sie z ta firma, chyba ze nie macie wyjscia. praca po 12 godzin, czesto probuja oszukiwac ludzi na wyplatach, a jezeli sie komus nie spodobasz lub pojdziesz na L4 to jestes do zwolnienia. Do tego sa czeste zebrania z ludzmi i opierniczanie ich i oczywiscie niewyplacanie premi". Następny:"Wiecie doskonale że jest to najgorsza z firm na strefie. Jakość pracodawcy można zmierzyć właśnie wskażnikiem rotacji pracowniczej i to nie tylko tych pracowników sektora robotników ale także kadry zarządzającej. Dobrze wiemy że zmuszają do nadgodzin a jest to spowodowane brakami personalnymi na stanowiskach produkcyjnych. Ogłoszenia o pracę są chyba emitowane w każdym możliwym medium." Na koniec jeszcze jedna: "Nikt nie przychodzi z nowych do pracy a w ostatnim tygodniu tych co byli na moim dziale uciekło 3 młodych jak się dowiedzieli ze dwa tygodnie non stop 12 godzin. Obiecali miesiąc temu że będą trzy zmiany po 8 godzin a kilka dni temu kazali podpisać prace 12-sto godzinną, masakra nie daje już rady, zaczynam szukać innej pracy. Na jakości też pracują po 12 godzin.Po prostu cała Legnica wie że w Lear to koszmar i unikają tego zakładu."

Gosia
@Basia

Pani Basiu teraz duzo się zmienilo od 2014 roku;)to po pierwsze.Po drugie na strefie nie tylko w Lear brakuje pracowników ;)tak to jest.Po trzecie juz dawno nie ma 12 tylko osoby chetne zostać w większości zostają pracownicy uk.Więc proszę NIE wpisywać głupot i bzdur..

Basia
@Gosia

Gosiu chciałam nadmienić , że podobne wpisy ciągną się od 2014. Więc od początku istnienia tego forum. Po prostu przewijałam kolejne strony. Więc wcale to nie oznacza tego co twierdzisz Gosiu. Przytoczyłam kilka wpisów bo jak widać nie jest to odosobniona opinia. Gosiu, Proszę poczytaj nowsze, ja już to zrobiłam :) Więc proszę nie oceniać mojego wpisu bo są w nim same cytaty. o Ocenę wydajesz nie mnie lecz wielu, którzy zechcieli swoją opinię tu o byłym Pracodawcy udzielić, a Ty wrzucasz wszystkich do jednego wora. A tym samym i sobie. Przecież nie była to odosobniona, sybiektywna opinia. Poza tym , sytuacja na rynku pracy zmieniła się i Pracodawca nie jest w stanie wymuszać. Ci ludzie musieli, choć nie zawsze chcieli aż tyle nadgodzin spędzać w Zakładzie Pracy. A tak przedkładali czas spędzony z rodziną na praktyki ,które nie przystoją. Obiektywna ocena cechuje się tym, iż bierze sie pod wzgląd kieruje zarowno dobro ogolne jak i wlasne.Wykazuje przy tym racjonalność.Czlowiek ktory wydaje obiektywna ocena kieruje rzeczywistoscią. Natomiast subiektywna ocena kieruje się swoimi uprzedzeniami, fantazjami, osobistymi wzgledami.

@Ktos
@Gosia

Pani Gosiu dziwnie to zabrzmi ale orientując w rynku pracy.Inne zakłady pracy nie mają problemu z rekrutacja pracowników.Wiec zastanawiam się w czym tkwi problem że tak duży zakład pracy i jeden z najlepszych pracodawców ma z tym problem.Tym bardziej że zakład oferuje przyzwoite warunki zatrudnienia.

Arturo

O! A przy tej drodze stanie parking!

Mistrz
@Arturo

Chyba staną koleżanki przy parkingu - parkingówki.

Lider

rotacja na utrzymaniu ruchu jest jak kocioł.Wojtek pracował jako technik a później specjalista utrzymania ruchu. Obecnie już nie pracuje.Emil bez pojęcia o robotyce.Paweł zatrudnił się w Faureci. Wykruszają się.Taksówkarz to też już elektryk.Dodam ,że w Lear wcześniej był spawaczem.Marcin porobił w proszkach, w Lear lideruje na spawaniu.Roziu to już się tam zadomowił przez tyle lat :) Mariusz też siedzi ale nic nie wykazuje się przez tyle lat. Jest bo jest. Z resztą nie on jeden. Sporo osób zostawiło tą firmę.

Artur odżył jak fabryka pozbyła się "dyrektora", który zabrał ze sobą 2 miliony złotych. Teraz, aż miło patrzy się na jego radość. Szkoda, że p. Paulina nie reagowała na mobbing "dyrektora".

Arturo

To ja pozbyłem się dyrektora. I nie zawaham się zrobić tego z innymi.

@Arturo

Marzyciel, nikt sie nie pozbył sam odszedl juz ploty ...Trzaskacie mordami bez zastanowienia.Widać jakim poziomem inteligencji się poslugujecie zerowym:)

Paulina

Nic nie widziałam. Nic nie słyszałam. Ale jakby co to można odejść, na wasze miejsce czeka kolejka. Heheszki. ;) Dyscyplina musi być. Tak czy nie?

@Paulina

Trzeba iść do okulisty. He he

@Arturo

Znów pod..isz swoich pracowników? Dobrze się kryjesz za plecami innych.

Patryq

Witam wiadomo, czy będzie podwyżka inflacyjna?

Będzie na 100 % w najblizszym czasie dowiemy się ile ..cierpliwosci

Jack
@Patryq

Podwyżki będą tylko w kantynie!

Juan

200$$$

Senegal

Fajne te liderki w lear sa ????

Lok

A ty skąd wiesz?też awansowales kompletna bzdura i pomówienia.Sprawdzimy twój wpis i pogadamy na osobności w kadrach.

Treser
@Lok

Och i ach kogoś zabolało ? Trudno życie boli :).

Raku

Czemu kierownik działu utrzymania ruchu nie przedłużył umowy...? nie będzie odpowiadał za niekompetencje "inżynierów". Zarząd wymagał od niego, a on musiał też wymagać od swoich ludzi.no i wymagał, tylko nie wykazywali się.wiec nie miał jak wywiązać się .ci ktorzy coś potrafili zwolnili się sami. TIRy czekały pod rampami godzinami bo operatorzy nie mogli zrobić produkcji.a nie mogli bo nie potrafili naprawić "inżynierzy" maszyn.

@Raku

Kierownik SUR nie przedluzyl umowy? Chyba w Tychach, w Legnicy rozsiadl sie zbyt dobrze, trudno bedzie go wyplewic. Wiekszosc maszyn jest niszczona przez operatorow, wiec kolko sie zamyka. Tiry owszem stoja, ale ze zlomem.

Raku

Co ty wypisujesz. zastanawiasz się nad tym co piszesz ? To odpowiedz ale najpierw dowiedz kiedy przyjęty był obecny kierownik. Przecież on od niedawna w Lear pracuje

@Raku

Sam piszesz, że Kierownik SUR złożył wypowiedzenie. Kiedy? i który? Obecny pracuje pół roku i ma się dobrze.

ty jak coś napiszesz.słyszysz siebie jak coś wygadujesz? czym operatorzy psują maszyny !?

@Raku

Nigdy nie odejdę. Spoko spoko. :)

@Raku

Plotka kolejna... tym razem nieprawdziwa.

Raku

@Pracownik Przestań każdemu odpisywać jakbyś był w każdym temacie. Ciekawe jako kto tam pracujesz i ile. Nie zauważyłeś , że kolejny kierownik SUR złożył wypowiedzenie kilka miesięcy wstecz? To realia a nie plotka.

@Raku

Obecny kierownik SUR ma się dobrze, wcześniejszy nie złożył wypowiedzenia. Nadal pracuje w firmie. Zmienił stanowisko. Piszesz bzdety, plotki, o niczym nie wiesz. Tylko po co kłamiesz?

niegdyspracownik

jak taki jesteś obeznany to napisz tu wszystkim ilu nowych kierowników SUR przewinęło się w Lear w ostatnich 5 latach. nie wypisuj takich bzdur ,że operatorzy sami psują maszyny. jak taki technik automatyk ma usuwac awarie.jeszcze niedawno praktykant w jednej z firm w Legnicy. w wezi tec juz automatyk ! a w Lear znow z technika UR staje się technikiem automatykiem

Raku

a ty go namowiłeś że rozmyslił się. przestań, stres go dobił

@Raku

Od tego mam ludzi i nie zostawię ich chyba, że zechcą sami odejść. :)

swift

jadą po utrzymaniu ruchu jadą. I dobrze bo to (usunięte przez administratora)

Kamil

Powinni obcinać premie za awaryjność maszyn tym z działu UR a nie winic operatorow ze nie wydalaja... jak tu podgonic przestuj skoro maszyna tyle na awarii ? nie da sie wyrobic takich norm. Kierownik UR dał sobie z nimi spokój bo nie miał kim za bardzo sie posłużyć...to miernota, tylko jeden na drugiego gada , automatycy bladego pojecia nie maja o robotyce .stad taka efektywność bo ich efektywność przekłada się na zakładową

@Kamil

Trochę naciągasz. Czy dbasz o swoją maszynę? Nie. Czy robisz porządne TPMI? Nie. Wiec o czym ty w ogóle piszesz? Co ma SUR do twoich norm, które ustala Pracodawca?

@Operator

A dlaczego sie pytasz i sam sobie odpowiadasz?

@Jacek

Ponieważ to były pytania retoryczne. Rozumiesz?

Operator

Drogi Dyrektorze! Zwróć uwagę na to, co dzieje się na projekcie VS30 zm A. Relacje między szefem a operatorem powinny być w domu, a nie w miejscu pracy. Ze względu na ich związek pozwala sobie na wiele rzeczy (obraża i poniża innych operatorów ...), a on z kolei nie reaguje na skargi swoich podwładnych. Były skargi bezpośrednio do kierownika działu - reakcji 0.

@Operator

Gowork to nie jest kącik zażaleń.Tu sie nie załatwia takich spraw...I nie obrabia komuś d.. za plecami.

Bezstrony
@W.p

Mnie by interesowało czy mistrz reaguje na skargi swoich pracowników czy też nie bo jeżeli ktoś z pracowników by mnie obrażał wydzierał się itd jeżeli mistrz nie reaguje tz że ma pracowników gdzieś a potem firma się dziwi że ludzie odchodzą z pracy słyszałem nawet że w tej firmie ludzie nabawiają się nerwicy więc coś jest nie tak

Proszę o konkrety.

@W.p

Konkrety proszę. Czy mistrz jest kompetentny ?

@Bezstrony

W Lear Co. było szkolenie z expect respect. Czy zgłaszacie takie sprawy do HR i kierownictwa.

@W.p

Zgadzam się z tym , ale ten portal zajmuje się m.in. takimi sprawami. Firma, która robi szkolenia z expect - respect nie ma szacunku dla tych, których miała szkolić. W tym temacie dowodem jest to, że jednostka w tej firmie jest niczym. Bez poparcia i interwencji nic się nie osiągnie. Zostanie sama i pozbawiona wszelkiej pomocy.

@Obserwator

Jezeli sie nie dogadujesz z przełożonym zmień dział i po problemie.Dziwne że sam jeden masz z tym problem.Poza tym że jeżeli lider,mistrz nie reagule zglaszasz kierownikowi.Nie wydaje mi sie że tak jest jak opisujesz.

@Operator

Skoro obraza, to mobbing wiec nie do kierownika dzialu tylko do kadr sie sklada skarge

@Jacek

Skargę do kard za mobbing? To trzeba udowodnić, a kadry zrobią wszystko, aby zniszczyć zgłaszającego. Naprawdę... skąd się urwałeś?

Stefan

Wiecie Ile zarabiają wózkowi.

Aaaan

Wiemy :)

@Stefan

Zależy od doświadczenia i czasu zatrudnienia. W chwili obecnej 4000 - 5500 zł brutto.

@Stefan

Wiemy, że gł. kadrowa zaciążyła z Irkiem W.

Kk

Chyba z nadgodzinami

Jaka glowna kadrowa? Z jakim Irkiem? Bo nie wiem

@Jacek

Jeśli nie wiesz o kim mowa i z jakim Irkiem to oznacza, że nie jesteś pracownikiem Lear.

Szykują się zwolnienia. Już część projektów nie będzie realizowana w Legnicy. Na dziś powoli i po cichu zwalniani są pracownicy.

pracownik 5-letni

Nie wiem skąd takie informację, aktualnie wiem o dwóch nowo wdrażanych projektach. Pozdrawiam.

W.p

Przestań siać ferment.I bzdury wypisywac.

@W.p

Dlaczego ferment i bzdury? To chyba dobrze, bo moze odprawa bedzie

@Jacek

Brak słów....Skąd sie biorą te historyjki to glowa mała.Wcale nie bedzie zwolnień grupowych:).Totalna bzdura,nie wierzcie w te brednie.

Praco1

Skargi i zażalenia zgłaszać odpowiednim osobom. Podwyszki musiały być, nic dziwnego bo nieuzyskali by nowej krajowej stawki minimalnej.ot cała prawda.Lepiej powiedzcie co wyprawia sie na UR ...przecież to juz żenada :/ inżynierzy wróccie do szkoły- wykazac nie potrafiliscie się i w szkole i w pracy.papier wszystko zniesie.nie dziwię się że premie wam tną za efektywność. chowacie się z telefonami...i przeszukujecie fora elektroda.pl jak usunąć awarie

@Praco1

Prawda,nie ma na kogo liczyć ... Udają że pomagają a w rzeczywistości efektów brak .

@Praco1

Jak by chcieli to by nic nie dali bo teraz wzrasta najmniejsza krajowa do 2600 a w Lear była najmniejsza stawka dla operatora 2670 także i tak było więcej niż będzie od pierwszego stycznia tylko komu by się chciało pracować trochę ich PIS zaskoczyl .heh

@777777

Przeciez nie bedzie juz 300zl pramii frekwencyjnej od stycznia, wiedz bedzie obnizka, a nie podwyzka he he

Zostaw merytoryczną opinię o Lear Corporation Poland II - Legnica

• Jak się pracuje w Lear Corporation Poland II?

Zobacz opinie na temat firmy Lear Corporation Poland II tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 186.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lear Corporation Poland II?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 168, z czego 16 to opinie pozytywne, 50 to opinie negatywne, a 102 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lear Corporation Poland II?

Lear Corporation Poland II
2.2/5 Na podstawie 480 ocen.

Lear Corporation Poland II