Opinie o Sollers Consulting w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Sollers Consulting. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Sollers Consulting o rekrutacji.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sollers Consulting w Warszawa

odrzucona

Zanim wysłałam swoje CV do tej firmy, długo się wahałam, bo czytałam trochę opinii. Potwierdza się, że mają "ciągłą rekrutację" na stanowisko analityk biz. Trudno powiedzieć, czy kogoś zatrudniają, może osoby które mają bardzo niskie oczekiwania finansowe. Ja poświęciłam swój czas i przygotowałam odpowiedź na "case study" (swoją drogą nawet nie pokwapili się, żeby zmienić nazwę firmy "wisienka", a leniwi mogą bez trudu znaleźć analizę takiego przypadku w internecie). Zostałam zaproszona na rozmowę, na której dostałam 30 min. na rozwiązanie 12 stronicowego testu. Zamierzony efekt wywołania u mnie paniki i stresu nie został osiągnięty, bo wiem, że tylko geniusz rozwiązałby to wszystko w tak krótkim czasie. Rozmowa była przeprowadzona z jedną osobą i chyba miała polegać głównie na przedstawieniu jaka to super hiper fajna firma, bo mi zadano tylko pytanie o moje doświadczenie, motywacje oraz dwa krótkie zadanka na myślenie analityczne. Podejrzewam, że ze względu na oczekiwania finansowe, otrzymałam odpowiedź odmowną. Muszę się zgodzić z osobami, które pisały, że ta firma to przerost formy nad treścią. Dość powiedzieć, że osoba która umawia na rozmowę PISZE w mailu "Good morning"... Szkoda było mojego czasu.

Szpec
@odrzucona

Nie zawsze podoba się nam rozmowa kwalifikacyjna, tym bardziej że jesteśmy wówczas zestresowani. Ja przeszłam ten moment a później było już tylko dobrze. Jestem zadowolona z pracy i z ludzi z jakimi pracuję. Nie rezygnuj, próbuj ponownie na prawdę warto!!!!!

Karol
@Szpec

Tu już nie chodzi o to, czy rozmowa się podoba, czy nie. Zwyczajnie sam proces rekrutacji jest mało profesjonalny i przypomina zabawę w piaskownicy. W mailu inna godzina na która umówiona rozmowa niż godzina podana przez telefon, stawka błędnia, na samej rozmowie test miał strony pomieszane, pytania dziwne i nie odnoszą się wcale do doświadczenia mojego. Odechciało mi się współpracy i odmówiłem.

Kinga
@Karol

Styl pracy i postępowanie pracowników w Sollers sie potwierdza - sa zazwyczaj niepuktualni, ignorują potrzeby innych, są bardzo "anti-social". Poznałam jednego z Sollers w Coderslab.pl gdzie jest "mentorem java" - bardzo niesumienny, spóźnia się ze wszystkim, zapytania techniczne od "kursantów" zwala na prowadzącego dany moduł lub ..... adminstrację. Ciężko...

@odrzucona

nigdy nie odrzucamy kogos ze wzgledu na oczekiwania finansowe - co najwyzej jesli nie uwazamy ze kandydat sie nadaje na stanowisko np 10X, gdzie jego wymagania by byly spelnione, ale jednak nadaje sie na 5X, to dostanie oferte ale z nizszym wynagrodzeniem niz by chcial. awanse sa co pol roku wiec mozna szybko doscignac, wybor kandydata. dziala to zreszta w druga strone, jesli ktos krzyknie malo ale uwazamy ze nadaje sie na wysokie stanowisko to proponujemy wiecej niz by chcial. pytanie o wymagania jest glownie informacyjne i dla statystyk. jesli calkiem Ci podziekowano to niestety cos poszlo nie tak, ale napewno nie kwota.

Zuza

Mam zamiar aplikować i jak się czyta takie super podpowiedzi to łatwiej jest się przygotować mentalnie.

Miro

Podpowiedzcie czy firma prowadzi rekrutacje? Trudno jest się dostać?

Sollers Consulting

Drodzy użytkownicy portalu GoWork, Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie naszą firmą i komentarze. Państwa opinia jest dla nas bardzo ważna, gdyż dzięki niej możemy wciąż pracować nad ulepszaniem wewnętrznych procesów. Proces rekrutacji jest dla nas niezmiernie istotny i jest nam przykro, że w Państwa przypadku odbiegał od oczekiwań. Naszym celem jest, by proces był uczciwy i przejrzysty dla wszystkich, dlatego informujemy o jego krokach na naszej stronie kariera.sollers.eu. Już w ogłoszeniach rekrutacyjnych wskazujemy na nasze oczekiwania, a podczas spotkań i rozmów telefonicznych przekazujemy dalsze szczegóły. Daje to szansę kandydatom ocenić, czy nasze projekty i sposób pracy są dla niej/niego interesujące i umożliwia wyjaśnienie ewentualnych wątpliwości. Szczególnie istotne jest dla nas to, by kandydaci byli świadomi faktu, że duża część naszych projektów może wymagać pracy u klienta, przynajmniej przez część czasu. Tak jak wskazujemy na naszej stronie kariery, dla stanowisk w ścieżce biznesowej częścią procesu jest rozwiązanie zadania case study (sprawdza m.in. umiejętność analizy danych i wyciągania wniosków, staranność, jak również motywację do podjęcia pracy u nas), oraz rozwiązanie testów, m.in. GMAT. Sprawdzają one dokładność, umiejętność logicznego myślenia i liczenia pod presją czasu. Case study, jakie otrzymują kandydaci, podlega ciągłym ulepszeniom, również dzięki sugestiom nowo zatrudnionych osób. Każde rozwiązanie case study jest oceniane indywidualnie według ustalonych kryteriów. Nasi koledzy i koleżanki oceniają je niezwłocznie, bardzo często już następnego dnia po otrzymaniu pracy. Dzięki temu możemy proponować Państwu atrakcyjne terminy rozmów kwalifikacyjnych. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się, jak jego praca została oceniona, zachęcamy o dopytanie o to na rozmowie albo mailowo. Proces rekrutacyjny prowadzą u nas zawsze osoby z zespołu, do którego aplikuje kandydat. Pozwala to na lepszą ocenę, jak kandydat będzie współpracował z innymi osobami z Sollers, jak również z naszymi klientami. W pracy w tej branży bardzo istotne są umiejętności miękkie, interpersonalne. W przypadku niedopasowania profilu kandydata do naszej firmy, na prośbę zainteresowanej osoby bezpośrednio z nią omawiamy przyczyny negatywnej decyzji. Jeśli mają Państwo konkretne zastrzeżenia lub pytania do procesu rekrutacyjnego, prosimy o bezpośredni kontakt, chętnie porozmawiamy. Pozdrawiamy, Zespół Sollers Consulting

siema, jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko Junior Staffing/ PMO Specialist i na jakie stawki można liczyć?

możecie podać jakich pytań się spodziewać? czy są jakieś zadania do wykonania?

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Event mgr

Czy odezwie się ktoś, kto pracował w dziale mkt jako event mgr? Zaprosili mnie na rozmowę ale nie wiem czy jest sens marnować czas... mam dobrą pracę, ale : „kupił, nie kupił - potargować można” ;) dajcie nać proszę

Grzegorz

Czy tak trudno dostać się do pracy w firmie?

Tajemniczy kandydat

Potwierdzam wszystkie poprzednie opisy procesy rekrutacyjnego. Aplikowałem na analityka biz. w Lublinie. Na początek case study - zerżnięte studium przypadku pt. Wisienka. Tyle, że po angielsku. Nie trzeba się zbytnio wysilać, aczkolwiek ja zrobiłem profesjonalną prezentację poruszającą nawet standardy i certyfikaty UE. Wysłałem to po 23:00. Odpowiedź na kolejny dzień ok. godz 09:00. Ktoś ten case study w ogóle przeanalizował? Zostałem zaproszony na rozmowę. Ani słowa o teście GMAT. W mailu też. Wiedziałem, że będzie na podstawie Waszych opinii ;) Uprzejma Pani z recepcji zaprosiła mnie do salki i dała test. Nie chcę wyjść na snoba, ale GMAT po angielsku (gramatycznie niepoprawnym w kilku miejscach) nie jest dla mnie problemem. Moje matury kilka lat temu były trudniejsze. Po pół godziny test wypełniony - myślę, że minimum 90%. Wjechał kolejny 5-cio minutowy test na spostrzegawczość. Ot, wykryj takie same ciągi znaków w kolumnach i porównaj wizytówki. Zrobione. Czekam znowu na uprzejmą Panią. Okazało się, że łączymy się z Warszawą - rozmowa nie będzie osobiście. Będę gadał do TV. Na prawdę, mamy XXI wiek, również mam Skype'a i prowadziłem kilka rozmów rekrutacyjnych przez tę platformę w domu. Marnowanie czasu kandydata na rozmowę przez Skype w ich salce to kiepska opcja. Pan pytał się o dużo rzeczy ale najważniejsza była dostępność do wyjazdów za granicę. Oczywiście Sollers opłaca zakwaterowanie, przejazd i daje diety (minimalne jakie wg. prawa w danym kraju można dać). Wyloty w poniedziałek, powroty w piątek (zazwyczaj). Na pewno pierwsze 2-3 miesiące projektu to praca tylko i wyłącznie za granicą. Potem sporadycznie. Cały czas z tyłu głowy pali mi się lampka, w końcu wiem co przeczytałem na Gowork ;). Mówię zatem, że mogę. I to od zaraz. Dostałem także piękną wizję super firmy jaką jest Sollers, jak wygląda awansowanie i rozwój. Tylko po co na tym etapie rekrutacji to wiedzieć, skoro 90% u Was odpada? Marnowanie czasu. W tym czasie można porozmawiać około 15 minut po angielsku aby zweryfikować poziom kandydata. Pan tego nie zrobił. Miałbym pracować lwią część swojego życia za granicą i nikt nie sprawdza mojego angielskiego? Słabo. W przypadku widełek płacowych (ostatnie pytanie rekrutera), odpowiedziałem minimum 6k brutto, kierując się tym, że pisaliście, że tyle proponują. Wszystko, by móc spełnić ich oczekiwania. Należy nadmienić, że pracowałem w dużej, amerykańskiej firmie consultingowej oraz w polskiej ubezpieczalni i moje doświadczenie jest bogate. Wykształcenie wyższe. Umiejętności potrzebne do pracy analityka biznesowego mam w małym palcu. Pożegnałem się z rekruterem i pojechałem do domu. Następnego dnia dostałem maila w stylu copy-pasty (bez podpisania się z imienia i nazwiska kto pisze), że niestety nie zakwalifikowałem się do następnego etapu. Zatem kto się kwalifikuje, skoro spełniałem wszystkie ich chore wymogi? Odpowiedź brzmi: nikt. Ciągłe rekrutacje oraz ogłoszenia o pracę to czysty element wizerunkowy - wchodzisz na pracuj.pl a tam 15 ogłoszeń Sollers, na dodatek wyróżnione jako SUPEROFERTA. Też sobie tak wyróżniam ogłoszenia jak coś sprzedaję na OLX ;). Widząc to przeciętny człowiek myśli sobie, że super firma i że świetnie się rozwijają. A rekruterzy muszą prowadzić rekrutacje, za to się im w końcu płaci. Nie odpisali, gdy poprosiłem o szczegółowe informacje, dlaczego mnie odrzucili. Żenada. Podsumowując - odradzam, nie marnujcie czasu. Sollers to śmieszna firma, które szuka naiwnych ludzi, by móc ich wysłać na pańszczyźniane pieniądze za granicę a przy okazji zgarnąć za nich zagraniczne stawki. Oni tak na prawdę nikogo dobrego nie rekrutują, im jest tak dobrze :) PS. Sollers na początku uruchamiania siedziby w Lublinie miał zatrudnić 100 programistów. Jakiś czas później pojawił się artykuł, że niestety o dobrego programistę w Lbl jest ciężko - w związku z tym zatrudnili 30. Myślę, że specjalistów kodu w Lublinie mamy dobrych (inaczej nie byłby to jeden z najbardziej rozwijających się w IT regionów) i oni po prostu w Sollersie zatrudnić się nie chcieli. Bo po co, jak pod nosem jest kilkanaście innych firm, a software house'ów jeszcze więcej? Firmie życzę pokory.

Global Guy
@Tajemniczy kandydat

Jak się ma tak pracować za polską pensję plus polskie diety i dla polskiej emerytury, to lepiej wyjechać za granicę i dojeżdżać do pracy metrem, ciesząc się zachodnią kulturą pracy i zarobkami oraz ogólnie lepszą jakością życia. Ja już dawno przestałem trzymać się kurczowo Polski i polskich pracodawców. Angielski na mocne C1 i świat stoi otworem.

Jojo
@Tajemniczy kandydat

To jak w poznaniu mieli zatrudnić 2 lata temu 200 osób w poznaniu do dzisiaj pracuje około 30 XD. Takie marnowanie czasu kandydatów powinno być karane :)

@Tajemniczy kandydat

akurat diety nie sa wcale minimalne, chyba ze jedziesz na 2 dni na jakies spotkanie a nie projekt. a na projektach sa zwiekszone, plus bonus jeszcze kolejny po 1 roku w firmie

@Tajemniczy kandydat

Wydaje mi się, że przedstawienie tego jak firma funkcjonuje na tym etapie jest jak najbardziej wskazane. Być może coś w modelu firmy nie będzie kandydatowi odpowiadać, albo spodziewał się czegoś innego. Nie tylko firma wybiera potencjalnego pracownika, ale również osoba rekrutowana ma w ten sposób szansę na ocenę tego jak w tej pracy mogłaby się odnaleźć. Po co kontynuować proces by dowiedzieć się po podjęciu pozytywnej decyzji przez firmę, że jednak wyobrażenia znacząco odbiegają od rzeczywistości. Ostatni etap jest spotkaniem z menadżerem i jest ono dosyć długie. W związku z tym sądzę, że firma chce się upewnić, że potencjalny pracownik wie jak będzie wyglądała praca by nie tracić wzajemnie swojego czasu. Również uczestniczyłam w procesie rekrutacyjnym w Lublinie i moje doświadczenie było zdecydowanie bardziej pozytywne. Fakt, że rozmowa rekrutacyjna odbyła się zdalnie w firmie po testach nie wydawał mi się większym problemem, ponieważ i tak najczęściej testy rozwiązuje się w siedzibie firmy, a to wymagałoby dojazdu do biura. Jakby to była sama rozmowa to zgodziłabym się, że można by to było rozplanować inaczej. Informacja o GMAT jest umieszczona pod ofertą pracy, przynajmniej na pracuj.pl. Wiadomo, że każda osoba przechodząca przez proces rekrutacyjny będzie odbierała go inaczej. Ja jedynie wiem, że przeszłam w swoim życiu parę rekrutacji na niższym poziomie, a ten należał do całkiem przyjemnych :)

wer
@Tajemniczy kandydat

dopytaj czemu cie odrzucili, obstawiam na 50% ze w odpowiedzi bedzie ze za slaba znajomosc jezyka angielskiego

srollers

Ludziska, nie dajcie się nabrać na ślęczenie nad case studies w ramach rzekomej rekrutacji. Na 99% roboty nie dostaniecie i nie będziecie wiedzieli, do czego zostaną wykorzystane Wasze rozwiązania. Takie rzeczy robi się za pieniądze.

Analityk
@srollers

Na 99% to ty nie wiesz co to są case studies. Ktora firma case study z rekrutacji (zwłaszcza takie, którego temat się powtarza w różnych postach) będzie wykorzystywać do czegoś więcej niż do samego procesu rekrutacji... Wiesz co to analityczne myślenie? Wiesz jak takie rzeczy się sprawdza?... I ty się dziwisz, że się nie dostałeś?

Natalia

@Analityk i aplikowałeś do firmy Sollers Consulting? Podzielisz się wrażeniami związanymi z procesem rekrutacyjnym? Bardzo dużo rozpisaliście się o procesie rekrutacyjnym, dziękuję Wam za to. Będzie to bardzo pomocne dla przyszłych kandydatów aplikujących do tej firmy. Czy osoby już zatrudnione mogą napisać coś więcej o atmosferze pracy i benefitach dodatkowych tzw. socjalu?

sollersowy
@Natalia

atmosfera jest moim zdaniem niezla, zwlaszcza na poczatku, jak sie jest juz menago lvl high to pewnie stres jest niezly, ale w tym kierunku nie kazdy musi isc benefity takie na osobe to standardowe - medyczne, life, multisport. diety nie sa ustawowe tylko zwykle sa ekstra. z dodatkow to sporo jest integracji, kazdy projekt ma swoj budzet plus ogolno firmowa impreza jest co ok 2 msc, jest piknik rodzinny, wycieczka co 2 lata. no nie jest zle. biuro w warszawie jest mega. wiekszosc ludzi tu jest mlodych, wiec atmosfera bywa naprawde luzna, ale no to od ludzi zalezy jak sie trafi

Natalia

@pracownik, a czy mógłbyś nieco nam przybliżyć, jak wyglądają takie wyjazdy? Rozumiem, że firma zapewnia zakwaterowanie i tak dalej? Na stronie internetowej firmy znaleźć można aktualne oferty pracy: http://kariera.sollers.eu/jobs/ . Co o nich sądzicie? Warto aplikować do pracy w Sollers Consulting?

@Natalia

hejm firma zapewnia wszystko. czestotliwosc zalezy od projektu - jak trafisz na poczatek to przy incepcji wyjazdow jest wiecej, potem np 1 tydz w miesiacu, ale sa projekty gdzie sie w ogole nie lata. plus mniej musza latac w it niz biznes. diety na 95% projektow sa 40%ekstra, plus po roku w firmie jeszcze wiecej. najczesciej sie lata pon- czw ale u mnie np kto chcial ten latal od niedzieli albo do piatku. przy czym mozna zadeklarowac ze w ogole nie chce sie latac i to wcale rekrutacji nie blokuje.

Marianna T

Brałam udział w rozmowie w zeszłym tygodniu. Case study wysłałam w kwietniu, wszystko ok. Najpierw wspomniany powyżej test GMAT ( niestety są błędy, przyznam ze czasami zastanawiałam się co autor ma na myśli, a pracuje tylko po angielsku wiec nie jest to raczej kwestia mojego niedouczenia) Po teście przyszła rekruterka, bardzo uprzejma, ale pytania trochę żenujące (tak jak ktoś powyżej opisywał- takie zagadki logiczne), potem pytania z zakresu finansów (rekrutacja na Business Analityka) mocno niespójne, nie wiem co miały na celu (typu - części składowe sprawozdania finansowego albo jakaś totalna teoria zarządzania Agile, nie sprawdzenie czy kandydat rozumie na czym to polega, ale żeby NAZWAĆ artefakty - serio???, albo pytanie nt rynku ubezpieczeń) Jako magister z dyplomem SGH z finansów i długoletnim doświadczeniem zawodowym w banku uważam ze mam duża wiedzę na ten temat, ale zostałam odrzucona ze względu na słaby wynik GMAT (nie podano ile punktów można było dostać tylko mój wynik, ale mniemam ze słaby skoro to zaważyło :) ) i zbyt mała wiedzę nt finansów (???). Feedback dostałam po mojej prośbie, bo mail z odpowiedzią odmowna wysłano bez jakiekolwiek informacji dlaczego mnie odrzucono. Co więcej, nie rozumiem celu informowania szczegolowego o warunkach pracy, przedstawiania wszystkiego co jej dotyczy przez 20minna rozmowie, zanim przejdzie się do finalnego etapu rozmów. Zastanawiam się tez, czy podana przezemnie kwota była może za duża i to spowodowało taka a noe inna decyzje, ale czemu nie poruszyć tej kwestii na pierwszej rozmowie, zanim straciłam czas na case study i rozmowę? Ogólnie trochę mało profesjonalny proces. Ciekawe ze np w Goldman Sachs moje zdolności analityczne i wiedza była wystarczająca, a tu jej zabrakło ;)

Analityk
@Marianna T

Pracuję jako analityk systemowy i zastanawiam się nad aplikowaniem, byłem na kilku rozmowach w firmach o podobnym profilu, i brzmi to jak normalna rozmowa na takie stanowisko: 1. Test GMAT - jeżeli umiesz tak szybko znaleźć błędy to rozwiązanie nie powinno już być problemem. 2. Zagadki logiczne sprawdzające czy w ogóle się myśli I PRÓBUJE. 3. Sprawdzenie wiedzy branżowej i zderzenie jej z oczekiwaniami finansowymi. 4. Case do zrobienia - w konsultingu to często standard, szczególnie zagranicą. Tylko często robisz to w firmie, pod presją czasu, i nie możesz korzystać z neta. Serio myślicie, że ta firma robi hajs na tych case'ach? Weźcie też pod uwagę, że to firma IT i jednak patrzy się też na trochę inne rzeczy, rozmowa będzie wyglądać inaczej niż w konsultingu strategicznym. Mam wrażenie, że większość chyba nie wie co ta firma robi.

Natalia

@KKK, a na jakie stanowisko aplikowałeś? Czy miałeś na rozmowie do wykonania jakieś zadania? W jakiej atmosferze przebiegała? @Angelika, dziękuję za Twój opis przebiegu procesu rekrutacyjnego. @Chris, Twoja opinia nie jest napisana w zbyt kulturalnym tonie. Wypowiadając się na forum przestrzegaj proszę obowiązującego tu regulaminu: https://www.gowork.pl/regulamin @Magda, a czy Ty pracujesz w Sollers Consulting? Co możesz powiedzieć o tym pracodawcy? @Marianna T, na jakie stanowisko aplikowałaś?

Angelika

Bardzo niepoważna firma. Pierwsza aplikacja w 2015 roku. Po rozwiązaniu case study i przeróżnych testów wylądowałam na końcowej rozmowie z managerem. W mailu odmownym, po dopytaniu o przyczyny dostałam informację, że posiadam "zbyt małą wiedzę o bankowości". Ja, pracująca w produktach oraz w projektach w 4 bankach, w tym przy jednym projekcie wymieniającym wszystkie bankowe systemy na jedną zintegrowaną aplikację - mam za małą wiedzę o bankowości :) 2018, kolejna próba. Zostałam umówiona na rozmowę telefoniczną. Zadzwoniło do mnie dziecko, 2 lata po studiach, rozmowa poszła dobrze. Dwa dni później dostałam odpowiedź odmowną, a gdy zaczęłam dopytywać o szczegóły, nie otrzymałam już żadnego maila. Myślę, że miałam za wysokie oczekiwania finansowe (co dziwne, bo uprzedzałam o nich w pierwszej aplikacji), ale dziecko nie potrafiło tego ująć w sensownym zdaniu. Podsumowując, firma dla dzieci, zero profesjonalizmu, dla ludzi doświadczonych i kompetentnych to totalna strata czasu :)

Chris
@Angelika

Rekruterki to często takie właśnie nieopierzone dzieciaki. Wczoraj stała za barem albo rozbierała się w klubie go-go, a dziś jest wielką łowczynią talentów. A słabe firmy często nie potrafią się przyznać, że nie stać ich na pracownika z wysokimi kwalifikacjami, i działają na zasadzie "kto tańszy, ten lepszy", co zresztą widać już przy pierwszym kontakcie po HR-owcach.

Magda
@Chris

"Wczoraj stała za barem albo rozbierała się w klubie go-go, a dziś jest wielką łowczynią talentów." - wypowiedź na poziomie dorosłego i doświadczonego mężczyzny. No brawo!

KKK

Ja mam raczej dobre doświadczenia z rozmowy. Zostałem poinformowany o wyjeździe do Warszawy i wszystkich etapach, rekruter na miejscu w Poznaniu bardzo fajny, Pani z HR tak samo. Biuro fajne i praca też wydaje się bardzo fajna. Z minusów - Miałem okazję porozmawiać z rekruterem technicznym o wynagrodzeniu i trochę się "wygadał". No i na pewno to wynagrodzenie jest całkowicie nie konkurencyjne w stosunku do tego co proponują korporacje o kapitale zagranicznym. Szkoda, że wciąż opłaca się bardziej i ludzie wybierają zagraniczne firmy niż polskie ale to biznes i nie ma sentymentów :) - Tak jak ktoś pisał wcześniej z Poznania do klienta raczej trzeba jechać w niedziele a wrócić w czw więc to jest 5 +1. a nie 4+1 . Przynajmniej takie doświadczenia miał mój rekruter. Ale podobno firma podchodzi elastycznie do wyjazdów. Poza tym mi się podobało. Odpowiedź odmowna też przyszła i to nie po miesiącu a na drugi dzień.

Polka z odrobiną dumy

Nie dowierzałam w opinie, które przed rozmową wyczytałem tu i na innych portalach i postanowiłem sprawdzić to empirycznie. Niestety praktycznie wszystko co zostało tu napisane to prawda. Model biznesowy firmy opiera się na wysyłaniu polskich pracowników na zachód Europy, a czasem do Ameryki, by zarabiać na nich zagraniczne stawki, a płacić im polską pensję (i do tego jedną z niższych na rynku około 6 brutto). Dodatki jakie firma oferuje za wyjazd to w znakomitej większości te, które nakazuje im oferować polskie prawo, czyli w sumie około 50-60 EUR dziennie. Każdy pracownik z zasady ma być dostępny na te wyjazdy. By nie jechać, trzeba się usprawiedliwić u managera, podając ważny powód (np. tragedia rodzinna lub zbliżające się dziecko). Średnio pracownik w roku ma być poza krajem od 3 do nawet 9 miesięcy. Szczerze mówiąc wstyd mi, że polska firma doradcza tak wykorzystuje swoich rodaków i odradzam każdemu pracę tam. Jeżeli chcecie wyjechać do pracy za granicę to więcej zarobicie na zmywaku w przykładowym UK, czy Niemczech niż podczas delegacji Sollers.

pyta
@Polka z odrobiną dumy

ale czy chociaż lojalnie uprzedzają o tym "delegacyjnym" charakterze pracy na początku rekrutacji?

@pyta

Nie wchodząc w szczegóły... opinia powyżej nie jest rzetelna. Najlepiej samemu zweryfikować podczas rekrutacji. Projektów zagranicznych jest dużo, ale benefity związane z mobilnością są dużo ciekawsze niż opisała koleżanka. Menedżerowie też ludzcy.

Sokole oko
@pracownik

Aha...

@Polka z odrobiną dumy

@pyta - jak najbardziej. Wszyscy kandydaci są informowani o możliwości tego typu wyjazdów, nie mniej jednak ZAWSZE podczas procesu rekrutacyjnego pytamy się o tzw. "mobilność". Istnieje bardzo dużo osób, które nie chcą wyjeżdżać i to szanujemy, jak i w drugą stronę - sporo osób chce podróżować, więc takie osoby w pierwszej kolejności trafiają na tego projekty (oczywiście nie "z dnia na dzień", bo trzeba komuś na nasze zastępstwo przekazać wiedzę na dotychczasowym projekcie). Model współpracy to 4+1, czyli 4 dni u klienta, 1 dzień (piątki) zdalnie - chyba, że ktoś chce zostać sobie na weekend, wówczas nie ma problemu. Co więcej, taka osoba zamiast wracać do Polski a później z powrotem do klienta, zawsze może "spożytkować" bilet powrotny na przelot do innego europejskiego kraju + powrót z powrotem na projekt. @Polka z odrobiną dumy - co do zarobków, to nie chcę niepotrzebnie się rozpisywać, zwłaszcza, że nie znamy Twojego doświadczenia oraz wiedzy. Mocno dbamy o konkurencyjne wynagrodzenie. Ponadto, osobie np. tuż po studiach, bez jakiegokolwiek doświadczenia, nie można przecież na początek zaproponować wysokich zarobków, ponieważ należy nabrać doświadczenia - tak jest wszędzie niestety :-) Nie mniej jednak "do pierwszego zdecydowanie wystarcza" ;-) Nie mniej jednak, już po pozytywnym okresie próbnym (6 m-cy) wynagrodzenie zostaje podwyższone. I oczywiście bardzo ważna sprawa - podczas otrzymania propozycji współpracy, otrzymujemy predykcję swoich zarobków na najbliższe 2 lata, które jeżeli dobrze wykonujemy swoją pracę, mają bardzo, bardzo wysoką szansę się ziścić :-) Diety? Niestandardowe, ponieważ mamy je dostosowane do danego kraju (zdecydowanie więcej będzie w Japonii, niż np. w Czechach) - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Stwierdzenie, że "Średnio pracownik w roku ma być poza krajem od 3 do nawet 9 miesięcy." - Przepraszam, ale muszę napisać, że niestety mija się to z prawdą, wyjaśnione powyżej.

Nosacz
@Zadowolony pracownik

Wyjazd w niedzielę o 11 powrót w czw w nocy i praca na miejscu w pt to nie 4 + 1, a 5 + 1. Szkoda że powtarzasz utarte zwroty HR zamiast napisać jak to wygląda naprawdę, że praca tak naprawdę jest 6 dni z czego 5 cię nie ma w domu. Trochę jak kierowca tira.

@Nosacz

Hej! Również z Tobą muszę się nie zgodzić: - zdarzają się osoby, które właśnie sobie życzą podróż w niedzielę, ponieważ nie chcą w poniedziałek z rana wstawać i lecieć samolotem - zdarzają się takie osoby, które właśnie wolą w poniedziałek z rana wstać i polecieć do klienta Każdy ma wybór! :-) Nikt nie jest przymuszany do latania w weekend - osobiście nigdy się na coś takiego nie zgadzam, chyba że tego chcę :-) Poza tym, jak to zostało podkreślone powyżej - każdy ma wybór i pytany jest o mobilność - opisany przez Ciebie przypadek mocno zagina rzeczywistość i działa na szkodę firmy, co jest bardzo brzydkie i przykre. To nie są HR'owe "zwroty", jak to zostało ujęte. Z drugiej strony, należy bardzo podkreślić fakt, że: - do niektórych krajów, nie ma w ogóle możliwości dostać się np. w poniedziałek - ale w takiej sytuacji, wystarczy się "dogadać" - komunikacja "rzecz święta" - na projekcie + wrócić wówczas w środę :-) - skoro zgadzamy się na podróżowanie, to też należy pamiętać, że (jeszcze) nie ma środków transportu, które pozwalają niemalże się "teleportować" na docelowe miejsce ;-) Jeżeli jesteś pracownikiem firmy, to porozmawiaj proszę ze swoim Coach'em oraz PM'em - zawsze będę podkreślać, że bez komunikacji są tylko problemy i nieporozumienia :-) Poza tym, cieszę się, że tak "narzekasz" ;-) - chciałbym dodać, że oprócz wspomnianego Coach'a oraz PM'a mamy możliwość wypowiedzenia się 2 razy do roku w ramach "Sollers feedback survey", gdzie możemy ocenić poszczególne procesy w firmie. Następnie, po podsumowaniu feedback'u od wszystkich pracowników: - osoba odpowiedzialna za dany obszar (w tym przypadku logistyka) wraca do Ciebie z informacją, co się z tym da zrobić, ale przede wszystkim wcześniej, próbuje dowiedzieć się, gdzie jest sedno problemu - następnie Partnerzy odnoszą się do tego typu uwag na co-miesięcznych integracjach firmowych - informują, w jaki sposób chcemy tego typu problemy zaadresować. Patrząc na Twoją wypowiedź, wygląda na to, że jesteś bardzo sfrustrowanym (ex)pracownikiem, który nic nie zrobił w tym temacie, przez co tracimy na tym wszystkim - zarówno Ty, jak i firma. Nie ma wygranych, a są sami przegrani. A nie o to w tym wszystkim chodzi. Pozdrawiam!

Nosacz
@Zadowolony pracownik

Witam, przykro mi, że stosujesz argumenty ad persona w stosunku do mojej osobie nazywając mnie "frustratem" :( . Nie będę ustosunkowywał się do całego wpisu bo mam wrażenie, że odnosisz się tu do wielu osób. A nosacz to nosacz :) Nie mam z innymi osobami nic wspólnego. Natomiast pozwolę się nie zgodzić z tobą odnośnie 4 + 1. Taką mowę stosuję się we firmie. Jest ona zaprzeczeniem jednak faktów. Dlczaego? Jeżeli jesteś z Poznania i masz samolot do Brukseli z Warszawy o 6 rano, to choćbyś zaklinał czasoprzestrzeń nie da rady, żebyś wyjechał z domu w poniedziałek nawet zakładając że wyjechałbyś o 00 00. Więc w takim wypadku z 4 + 1 robi się 5 + 1. No nie można zaginać rzeczywistości.

Polka z odrobiną dumy
@Zadowolony pracownik

@Zadowolony pracownik Piszesz tu kłamstwa. Konsultant podczas rozmowy jasno zakomunikował mi, że jeżeli podczas procesu nie zadeklaruję dostępności na minimum 3 miesięczny wyjazd, to nie mam czego szukać w Sollers. Wypisujesz, że każdy może wybrać swoją drogę, ale prawda jest taka, że gdyby tak było, to znakomita większość pracowałaby w Warszawie (zwłaszcza za tę stawkę). Prawda jest taka, że wy chcecie, by znakomita większość wyjeżdżała, bo na tym zarabiacie. W rezultacie zmuszacie ludzi by zgadzali się na wyjazdy. Robicie to już podczas rekrutacji, a później pewnie jeszcze bardziej.

Steve
@Polka z odrobiną dumy

Uuu, za takie coś to minimum 20k podstawy bym liczył, diety itp. oprócz tego. Żadna szóstka brutto, tyle to w call center można mieć.

Smart lady

Na stanowisko Analityka Biznesu w ramach pierwszego etapu dają dlugi case study o "Juice House" po ang., to samo co "Wisienka" case study po polsku, ktory jest dostepny w necie. Firma umieszcza non stop oferty, a nikogo nie zatrudnia. Od czasu do czasu studenta za smieszne pieniadze. Moze to ich forma PR, albo chodzi im o rozwiazania case study.. Generalnie strata czasu, nie polecam. Pzdr

Kris
@Smart lady

Dlatego tych kejsów nie należy rozwiązywać, bo tylko człowiek będzie wku..iony, że się napracował za friko. Niech się gnoje walą na ryj.

Steve
@Kris

Owszem, wymuszają rozwiązywanie case'ów i nie wiadomo, do czego to potem wykorzystują. Nie zgodziłem się na to, za bardzo cenię swój czas. Ale żeby od razu od gnojów wyzywać?

Były

Niczego się tam nie nauczyłem. Podejście firmy jest takie: naucz się sam, pokaż że jesteś w firmie potrzebny. Zero wdrożenia. Projekt tragiczny i trzeba się stresować w związku z tym, że nie wiesz co należy do Twoich obowiązków. Po co aplikować do firmy która i tak nie wie co z Tobą zrobić. Dno.

@Były

Hej! Myślę, że mogło coś nie zagrać w komunikacji w takim razie: - przychodząc do firmy, dostajesz tzw. "Coach'a", w innych firmach zwany Counsellor, którego zadaniem jest przede wszystkim wspieranie Ciebie we wdrożeniu się w firmę, jej struktury oraz projekty - w przypadku tego typu "problemów", moim zdaniem powinieneś był porozmawiać z Coach'em, że masz taki problem :-) - na samym projekcie, należy rozmawiać - jeżeli miałeś tego typu "problem" (jeżeli można tak to nazwać), trzeba było informować bardziej doświadczonych kolegów - trochę trudno jest mi wyobrazić sobie wpuszczenie osobę bez doświadczenia do zaprojektowania rozwiązania w danym systemie, nie mając na jego temat wiedzy :-) Tak to nie wygląda - nikt by wizerunkowo tak nie ryzykował. Generalnie rzecz ujmując, na każdym projekcie są osoby bardziej albo mniej zamknięte i takie, które "na miękko" komunikują się i opiekują pozostałymi osobami w zespole. Obowiązki są "luźno" zdefiniowane, nie mniej jednak nie wykraczają poza Twoje ramy wiedzy oraz umiejętności - w przypadku, gdy ktoś chce się "wybić", otrzymuje trudniejsze zadania, żeby mógł się wykazać. Szkoda, że nie podałeś szczegółów, bo można by się odnieść do tego - tak niestety tworzysz negatywny wizerunek firmy :-(

Natalia

@pracownik, o jakich benefitach piszesz? Mógłbyś powiedzieć coś więcej? @szanujący swój czas, często zdarza się, że firma proponuje potencjalnemu pracownikowi do wykonania zadania rekrutacyjne, a płatność za nie to wciąż niestety rzadkość. Myślę, że warto wprost pytać o warunki finansowe, aby później uniknąć rozczarowania. @Niezainteresowany, rozumiem, że zrezygnowałeś z udziału w dalszym procesie rekrutacyjnym? Czy chodziło tylko o zadanie rekrutacyjne czy o coś jeszcze?

Niezadowolona

Jestem zażenowana procesem rekrutacyjnym tej firmy. Ostrzegam innych, ponieważ jest mi żal czasu, który straciłam w ten sposób. Rekrutacja na analityka przebiega w kilku etapach - najpierw należy rozwiązać case study, następnie otrzymuje się zaproszenie na test GMAT i dwie rozmowy do firmy, po kilku dniach od drugiej rozmowy dostaje się decyzję odnośnie chęci podjęcia współpracy. Przeszłam przez wszystkie te etapy tylko po to, aby dowiedzieć się, że ich oferta dla mnie jest grubo poniżej akceptowalnej kwoty (którą rzecz jasna określiłam we wstępnych etapach). Dodam, że warunki pracy, o których się dowiedziałam podczas rozmów nie zachęcają. Strata czasu, nie polecam.

XOXO
@Niezadowolona

A w jakim języku odbywają się rozmowy o pracę?

szanujący swój czas
@Niezadowolona

Też chcieli, żebym dla nich zrobił case study w ramach rekrutacji. Za darmo nie pracuję i takie zadanie mogę wykonać odpłatnie. A kwestie finansowe ustala się podczas pierwszego kontaktu mailowego lub telefonicznego, żeby nie tracić czasu, pieniędzy ani energii (już w ogłoszeniu powinny być chociaż orientacyjne widełki wynagrodzenia, do których można się odnieść). Jak druga strona unika poruszania tej w sumie najważniejszej kwestii (bo pracuje się po to, żeby zarobić na utrzymanie i realizację swoich takich czy innych pasji), to powinna zapalić się lampka ostrzegawcza. Jak chcecie tracić czas po to, żeby takie firmy miały bazę danych i przy okazji gotowe rozwiązania różnych case'ów, to wasz wybór. Ja wolę zarabiać pieniądze i mieć fajne życie.

@Niezadowolona

co do wynagrodzenia to w Sollers jest duzo roznych stanowisk i coraz większą pensją, a pytanie o oczekiwane wynagrodzenie pada po to ze jest to dopasowywane do pozycji i staraja się kandydatem w taka pozycje celowac. natomiast jesli ktos rzuci zarobki seniora albo consultanta, ale po rozmowie z nim uwazamy ze jedynie mozemy zaproponowac pozycje poczatkujacego analityka, no to niestety, nasza oferta bedzie ponizej oczekiwanej, ale i tak ja zaproponujemy jezeli kandydat nie jest beznadziejny i wierzymy ze za rok dwa juz bedzie zarabial tyle ile rzucil. z pewnoscia przy rozmowie bylo wspomniane ze tu ewaluacje/podwyzki sa co pol roku. ale przyznaje ze latwiej sie tu dostac na programiste niz analityka, jesli chodzi o etapy rekrutacji.

Niezainteresowany

Aplikowalem na stanowisko analityka biznesowego jakis czas temu. Zostalem poproszony o wykokanie case'a dotyczacego wisienki w jezyku angielskim. Kompletna zenada, w zalaczonym tekscie nie bylo dwoch zdan obok siebie, ktore bylyby poprawnie napisane. Kompletnie zaburzalo to sens tekstu, ktory byl dlugi na strone kartki a4. Wydawaloby sie, ze napisala to osoba, ktora dopiero uczy sie angielskiego i jest na niskim poziomie. Amatorszczyzna i brak profesjonalizmu w tym przypadku.

Zostaw merytoryczną opinię o Sollers Consulting - Warszawa

• Jak się pracuje w Sollers Consulting?

Zobacz opinie na temat firmy Sollers Consulting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sollers Consulting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 10 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sollers Consulting?

Kandydaci do pracy w Sollers Consulting napisali 15 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sollers Consulting
2.5/5 Na podstawie 151 ocen.