Opinie o Sollers Consulting w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Sollers Consulting. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Sollers Consulting o rekrutacji.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sollers Consulting w Warszawa

y

Udział w pierwszym spotkaniu, obietnica odezwania się co dalej niezależnie do wyniku. Szkoda, że bez pokrycia :) nie polecam

@y

@y, Przede wszystkim dziękujemy za udział w rekrutacji. W Sollers Consulting wiemy, jak ważna dla kandydatów jest informacja o aktualnym statusie w procesie rekrutacyjnym oraz kolejnych etapach czekających na nich, dlatego zawsze wysyłamy taką wiadomość. Natomiast w Twoim przypadku brak informacji nie wynikał z niespełnienia obietnicy, a z przeprowadzanej równolegle modernizacji systemu, która na pewien czas zatrzymała komunikację zewnętrzną. Przepraszamy za tę sytuację, jednocześnie zachęcając do kontaktu z nami pod adresem job@sollers.eu Dodatkowo, jeżeli chodzi o informację zwrotną po rozmowie, każdy kandydat, który poprosi o feedback, otrzymuje od nas szczegółową odpowiedź z wyjaśnieniem. Pozdrawiamy, Zespół Sollers Consulting

Joanna
@y

Rozumiem, że aplikowales do Sollers Consulting. Czy możesz podzielić się informacją na jakie stanowisko? Jak wyglądał pierwszy etap, o którym wspomniałeś? Zdecydowanie te informacje mogą pomóc innym zainteresowanym pracą w tej firmie.

Aabc
@Sollers Consulting

Bzdura, ja też nie dostałem żadnej informacji. Żadnej. Nawet, że nie przechodzę do kolejnego etapu rekrutacji. Prosiłem o informację zwrotną, nie otrzymałem jej. Sytuacja z roku 2017. Modernizacja systemu, jasne

Maciej

Brałem udział w rekrutacji, niestety po wykonaniu zadania odmówiono mi. Wszystko ok, rozumiem to natomiast chciałbym zwrócić uwagę na ich rekrutację: -mają cały czas otwartą rekrutację na wiele stanowisk przez kilka miesięcy na to samo -są chyba na każdym portalu związanym z pracą Wnioski? Nie zatrudnili nikogo w tym czasie nowego? Nikt się nie nadaje? Zabieranie ludziom czasu? Sztuczne utrzymywanie stanowiska hr, sztuczna rekrutacja? Zapewne nawet gdy nie potrzebują pracowników to wystawiają ofertę pracy. SŁABO!

rekruter
@Maciej

Hej Maciek, zdecydowana większość firm doradczych poszukujących pracowników do firmy (a nie na pojedynczy projekt) stosuje dzisiaj tak zwaną rekrutację otwartą. Oznacza ona, że kandydat może zaaplikować w dowolnym momencie. Wynika to ze specyfiki branży doradczej (nowi klienci pojawiają się w sposób ciągły). W przypadku Sollersa wynika to również z wartości jakimi firma się kieruje (długoterminowa współpraca, rekrutacja do firmy na konkretne stanowisko, a nie tylko na konkretny projekt). Firma rozwija się dynamicznie (od 100 do 600 w ciągu ostatnich 5-6 lat), więc każda dobra nowa osoba będzie miała ciekawe zajęcie. A to, że firma jest bardzo krytyczna przy rekrutacji i buduje Zespół oparty na jakości to fakt... ale najlepsi na rynku właśnie tacy są ;)

Miś
@rekruter

Nie jesteście najlepsi na rynku

@Maciej

@Maciej Dziękujemy za udział w procesie rekrutacyjnym. Odpowiadając na Twoje pytania: W Sollers Consulting rekrutacja na stanowiska Analityk i Developer jest ciągła, co oznacza, że oferty na te stanowiska są cały czas aktywne, a kandydaci mogą aplikować w dogodnym dla nich momencie. Wynika to z ciągłego rozwoju firmy i rosnącej liczby projektów. Dlatego każdego miesiąca zatrudniamy nowe osoby we wszystkich naszych lokalizacjach (Warszawa, Lublin, Poznań, Kolonia), a często nawet publikujemy mini-relacje na naszym Facebooku. Obecność na kilku portalach związanych z pracą jest powszechną praktyką wielu firm, także Sollers Consulting. Nie ma to nic wspólnego ze sztuczną rekrutacją czy utrzymywaniem stanowiska hr. Chcemy natomiast w ten sposób dotrzeć do kandydatów różnymi kanałami. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Pozdrawiamy Zespół Sollers Consulting

wer
@rekruter

najlepsi placa najwiecej, dzwoniliscie do kolegi, odradzilem mu ze wzgledu na doswiadczenia z rekrutacji, ale i tak potencjalne zarobki byly dlaniego nie do zaakceptowania

Możekiedyś

Widziałem ogłoszenie na stanowisko analityka biznesowego z francuskim w Lublinie. Jak wygląda praca na co dzień? Jak często są delegacje?

rekruter
@Możekiedyś

Cześć! Jest sporo okazji, żeby wykorzystywać język w praktyce we Francji. Szczegóły zależą od konkretnego projektu, ale zakładałbym ok. 2 wyjazdów w miesiącu do np. Paryża.

MiS

Wiele osób źle wypowiada się o procesie rekrutacyjnym, natomiast moje doświadczenie było bardzo pozytywne, mimo, że nie dostałam pracy. Nie uważam za godne potępienia to, że firma zaprasza wiele osób do rekrutacji, ma prawo wybrać z dużej puli najlepszych kandydatów. Dla mnie ogromną wartością dodaną w tym procesie rekrutacji było: - dowiedziałam się wiele o firmie, która ma ciekawy model biznesowy a po otrzymaniu odpowiedzi odmownej poprosiłam o wyjaśnienie i dostałam naprawdę bardzo wartościowy feedback: co poszło niezgodnie z ich oczekiwaniami i jakie były mocne strony mojej kandydatury. Było to bardzo budujące i pomogło mi przy kolejnych rekrutacjach. Byłoby naprawdę super, gdyby więcej pracodawców miało takie podejście win-win. Pozdrawiam!

Szwagier
@MiS

"Nie uważam za godne potępienia to, że firma zaprasza wiele osób do rekrutacji, ma prawo wybrać z dużej puli najlepszych kandydatów." Nikt nie potępia dużą pulę, bo to przecież norma. Problemem jest długość procesu rekrutacji. "Byłoby naprawdę super, gdyby więcej pracodawców miało takie podejście win-win. Pozdrawiam!" Robisz u nich w HR, prawda?

siema, jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko Junior Staffing/ PMO Specialist i na jakie stawki można liczyć?

możecie podać jakich pytań się spodziewać? czy są jakieś zadania do wykonania?

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy

pracuje od 5 lat, w dziale IT na stanowisku Starszego Specjalisty IT, biuro w Lublinie; PLUSY - benefity: mamy super 'wypasione' nowe biuro (600m2 tarasu z trawką, bilard, konsole do gier, owoce 3xtydzień + wyciskarka do soku, ubezpieczenie zdrowotne i na życie, karta multisport, umowa o prace lub B2B, wydarzenia dla rodzin z dziećmi i dla małżeństw) - praca: jeżeli pozytywna opinia to co pół roku awans, na dwa lata do przodu dostępne stopnie rozwoju (i płace), przejrzysta struktura stanowisk i zarobków (każdy na tym samym stanowisku zarabia identycznie), budżet szkoleniowy z możliwością przeznaczenia na szkolenia lub konferencje, wspólne zagraniczne wyjazdy integracyjne (byłem w Pradze, Dubrowniku, za chwile będę na Krecie) MINUSY - niektóre projekty wymagają częstych wyjazdów do biura klienta poza granicami kraju (np. Niemcy, Wielka Brytania, Japonia) - za dużo imprez integracyjnych ;) - min. 1 lub 2 na m-c

Szwagier
@Marcin

Przecież te minusy to krypto plusy. Ty tak na serio czy jesteś babką z działu HR klepiącą przychylne posty?

Rownież potwierdzam nieprofesjonalne podejście do kandydatów w firmie Sollers Consulting. Miałam doświadczenie w odbyciu rozmowy kwalifikacyjnej i jestem bardzo negatywnie zaskoczona. Firma mocno się promuje i dynamicznie kładzie nacisk na employer branding. Widać, że jest to rozwój w związku z tym, że pracownicy zespołów nie są usatysfakcjonowani kadrą zarządczą lub obowiązkami, które są im codziennie zlecane. Niemniej jednak, chciałabym podkreślić, iż ogłoszenia zupełnie się różnią od rzeczywistości na danym stanowisku. W rozmowie czułam się bardzo niekomfortowo i odczułam na początkującym etapie rozmowy nacisk i mierzenia ze strony rekrutera. Po przeczytaniu opinii, rozmów znajomymi, którzy mieli doświadczenie pracować w danej firmie również odradzam aplikować i tracić czas na spotkania kwalifikacyjne w firmie Sollers

Niestety to miejsce to zbieranina jakiś przypadkowych ludzi... najgorsze, że dużo jest takich co to chyba pierwszy raz w życiu dostali jakieś pieniądze i nie potrafią się zachować - jak dzikusy co to za kawałek mięsa są gotowi pozabijać innych. Ogólnie fatalna atmosfera - nieufności i pomówień.

Paulina
@Paweł

Paweł, rozumiem, że nie do końca odpowiadają Ci osoby, które zatrudnione są w Sollers Consulting co według Ciebie ma negatywny wpływ na atmosferę w firmie. Niemniej jednak na całokształt firmy składa się wiele czynników takich jak na przykład wypłata, stosunek szefostwa do swoich pracowników czy też benefity. Co powiesz na te tematy? Rozwiniesz je?

wer

rekrutacja: umowienie sie na rozmowe niepoważne zupelnie poziom rozmowy takze raczej ponizej standardow, feedback bezwartosciowy - nieadekwatny do rekrutacji, pewnie mają w pliku 5 formulek ctrl c ctrl v, z dobrych rzeczy to to ze kolege probowali zrekrutowac, podzielilem sie feedbackiem i zrezygnował z rekrutacji (stawki ponizej branzy)

Septy

Ja brałem udział w rekrutacji na stanowisko analityka, której nie przeszedłem, ale opowiem o tym doświadczeniu. Najpierw dostajesz koncepcyjne zadanie do rozwiązania w domu. 5 stron tekstu po angielsku. Mi zeszło nad nim bite 6 godzin. Pewnie wiele osób umiałoby szybciej, ale żeby spokojnie to przeczytać, zrozumieć i sensownie rozwiązać postawione problemy trzeba poświęcić dość sporą ilość czasu (rozwiązanie zadania również podajemy po angielsku). Moje rozwiązanie najwyraźniej się spodobało, bo zostałem zaproszony na rozmowę. Przed rozmową okazało się, że będą jeszcze 2 testy do rozwiązania - zadania logiczne, matematyczne etc. wszystko po angielsku (mamy ok. 1 godzinę czasu na oba testy). Po tym następuje rozmowa, która w moim przypadku trwała ponad 1 godzinę. Cóż stało się później? Po dwóch dniach otrzymałem lakonicznego emaila, że nie zostałem zakwalifikowany do dalszego etapu rekrutacji. Acha, to miał być jeszcze jeden etap - super, że o tym wiedziałem :) Podsumowując - poświęciłem ponad 8 godzin czasu, żeby się dowiedzieć że nie zakwalifikowałem się do dalszego etapu rekrutacji - dzięki Sollers, super feedback! Wysłanie komuś po tak długiej rekrutacji automatycznego emaila wygenerowanego przez system jest jak naplucie w twarz. A tak poważnie mówiąc - ja rozumiem, że w Polsce koszty pracy są ogromne i zatrudniać w ciemno ludzi nie można, bo to grozi bankructwem, ale bez przesady - jeżeli zajmujecie komuś cały dzień życia to wypadałoby się wysilić na kilka zdań informacji zwrotnej co poszło nie tak, żeby osoba rekrutowana wiedziała co poprawić w przyszłości. Budżetu na kadry Wam to nie rozwali, a odbiór firmy w branży będzie lepszy.

ciekawy
@Septy

Hej, a poprosiłeś o feedback? Właściwie to najlepszym sposobem - niezależnie od firmy do jakiej się rekrutowałem - było poproszenie o feedback na gorąco pod koniec rozmowy - w ten sposób piłeczka jest po Twojej stronie, kontrolujesz sytuację i dowiadujesz się nabardziej wartościowych rzeczy nie czekając na to czy ktoś Ci odpisze ze szczegółami, czy ogólnie. No a dopytanie się o szczegóły dalszego procesu, jeśli nie są Ci jasne, to chyba oczywistość jak masz rozmowę face-to-face... I jeśli nie wiedziałeś, że jest kolejny, etap to na pewno nie dlatego, że nie miałeś okazji się upewnić ;).

@Septy

Dzień dobry @Septy, dziękujemy za udział w naszym procesie rekrutacyjnym. Specyfika pracy analityków i konsultantów biznesowych w Sollers Consulting (m.in. częsty kontakt z klientem) wymaga konkretnych cech i umiejętności, dlatego proces rekrutacyjny na te stanowiska jest faktycznie wymagający. Zależy nam, by podczas tego kilkuetapowego cyklu sprawdzić wszystkie pożądane kompetencje i umiejętności (m.in. biegły język angielski, zdolność analitycznego i logicznego myślenia, komunikatywność). Chcemy, by aplikujący do nas kandydaci byli zaznajomieni z naszym procesem rekrutacyjnym, dlatego każdy jego etap jest dokładnie opisany na naszej  stronie kariera: https://kariera.sollers.eu/business-consulting/absolwenci/proces-rekrutacji/. Złożony proces rekrutacyjny jest powszechnie stosowany w wielu firmach i w dzisiejszych czasach nie jest niczym nowym. Jeżeli chodzi o informację zwrotną po rozmowie, każdy kandydat, który poprosi o feedback, otrzymuje od nas szczegółową odpowiedź z wyjaśnieniem -  staramy się, by była ona konstruktywna i pomocna np. przy aplikowaniu do nas w przyszłości. Zawsze zachęcamy też do kontaktu mailowego na adres: job@sollers.eu. Pozdrawiamy Zespół Sollers Consulting

@Sollers Consulting

Mamy wolność gospodarczą, więc możecie ustalić sobie proces rekrutacyjny jaki tylko chcecie i zatrudnić kogo tylko chcecie. Możecie też wrzucić na pracuj.pl i inne portale wieczne ogłoszenie i wiecznie nikogo nie zatrudniać - to jest wyłączna sprawa firmy i nikomu nic do tego. Ja tylko napisałem ludziom, żeby wiedzieli, że wysyłając CV trzeba szykować 8 godzin swojego czasu na tę niepewną inwestycję (no chyba, że się ściągnie z www gotowe rozwiązanie waszych zadań, to wtedy tracimy tylko ok. 2h). A jeżeli tylko na prośbę kandydata wysyłacie informację zwrotną to może warto wspomnieć o takiej możliwości w tym automatycznym emailu? Pozdrawiam firmę Sollers i życzę sukcesów

@ciekawy

Tak oczywiście dopytywanie się na rozmowie rekrutacyjnej jak się wypadło jest świetnym zagraniem :D A o cały proces rzeczywiście mogłem szczegółowo dopytać wcześniej - mój błąd. W swojej karierze uczestniczyłem już w kilkunastu rekrutacjach - zazwyczaj nie trwają one dłużej niż 2-3h. Nie spodziewałem się, że Sollers potrzebuje 3x więcej czasu. Ale skoro potrzebują najlepszych z najlepszych a znalezienie takich musi potrwać ;)

Wiktor

W każdej firmie najważniejszą osoba jest szef !!

Xor
@Wiktor

A mi się wydaję, że jednak pracownicy. Szef może być decyzyjny, ale sam nic nie zrobi.

starty dziad
@Xor

Topiwedz to doktorowi Tro.

Łośsuperktoś

Z pracą w Sollers w liniach biznesowych jest jak z pudełkiem czekoladek - nigdy nie wiesz, na co trafisz i decyduje tu raczej przypadek niż przemyślane działania firmy. Może być bardzo rozwojowo, a gdzie indziej zaraz potem będą tobą wycierać podłogę. Trzeba być przygotowanym na wszystko i w każdej chwili. Nagminne jest niestety to, że pracownicy są często przerzucani z projektu na projekt, nie mając szans i czasu na dobre złapanie kontekstu (bo lecą mendeje). Naczelna zasada: maszeruj albo giń. Z zalet: większość ludzi jest w miarę normalna, firma odcina się od wszelkiej polityki i kwestii światopoglądowych, kultura jednak nie taka korporacyjna (choć w tym kierunku powoli to zmierza), bardzo dużo się można nauczyć, ale to learning by doing, bo dobre przeszkolenie pracowników firma ma gdzieś. Ogólnie 4/5, ale z wielkim znakiem zapytania, jak to dalej będzie ewoluować.

Sollers Consulting

Drodzy Użytkownicy portalu GoWork, Cieszymy się, że aktywnie komentujecie i zadajecie pytania dotyczące naszej firmy. Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na najczęściej poruszone przez Was tematy. W ostatnim czasie rozwijamy się bardzo dynamicznie, a liczba projektów, również za granicą, znacząco rośnie. Dlatego też prowadzimy ciągłą rekrutację do zespołów IT oraz biznesowych. By dotrzeć do większej ilości kandydatów zainteresowanych pracą w naszej firmie, ogłoszenia publikujemy na różnych portalach - nie ograniczamy się do jednej strony z ofertami. Jeśli jesteście zainteresowani procesem rekrutacyjnym, zajrzyjcie na stronę kariera.sollers.eu gdzie jest on dokładnie opisany. Projekty, które aktualnie prowadzimy w dużej mierze odbywają się za granicą, co oczywiście jest związane z wyjazdami. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy kandydat jest w stanie często podróżować, dlatego w ogłoszeniu o pracę od razu zamieszczamy informacje o wymaganej przez nas dyspozycyjności i chęci do podróżowania. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej przybliżamy kandydatowi zakres mobilności zgodnie z naszą wewnętrzną skalą. Pracownicy, którzy wyjeżdżają na projekty mają zapewnioną „pełną opiekę” – posiadamy dedykowany zespół, który zajmuje się organizacją logistyki. Tutaj zawsze staramy się spełnić potrzeby podróżujących. Jednocześnie każdy wyjazd, w kraju i poza jego granicami, wiąże się z otrzymaniem odpowiedniej diety. Zachęcamy do dalszych pytań i komentarzy – chętnie zaspokoimy Waszą ciekawość. Pozdrawiamy, Zespół Sollers Consulting

Kandydatka528

Niestety potwierdzam opinie pozostałych użytkowników. Proces rekrutacji wymagajacy bardzo dużo twojego wkładu: rozwiazanie case, potem test w firmie i bzdurne zagadki, które nie wiem co mają o kandydacie pokazać. Do tego osoba przeprowadzająca rozmowę zupełnie nie słucha co kandydat ma do powiedzenia i wyłapując slowka z kontekstu zadaje pytania zupełnie nie w temacie. Do tego pani z HR gdybym sama nie zapytała jak wyglada rekrutacja nie poinformowałaby mnie o teście i prawie 2h rozmowy. Do tego w mailu zupełnie inna godzina niż ta ustalona przez telefon 3 minuty wczesniej. Brak profesjonalizmu w HR. No i zastanawiam się czy ktokolwiek czyta te rozwiazania caseów i w jaki sposob je w ogóle wykorzystują, bo jest to dziwne, że tak spory nakład pracy nest pierwszym etapem rekrutacji. No ale może za bardzo się do tego przylozylam i nie było to niczego warte. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Przeszkolić panie z HR i informować kandydata o przebiegu procesu rekrutacji

@Kandydatka528

Pani Kandydatko528, w Sollers Consulting proces rekrutacyjny jest dla nas bardzo ważny i zawsze staramy się indywidualnie podchodzić do każdego z kandydatów. O każdym etapie informujemy mailowo lub telefonicznie. Rozmowa telefoniczna to również moment, w którym chętnie odpowiadamy na wszelkie wątpliwości/pytania na temat przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli chodzi o proces rekrutacyjny na stanowisko Analityka Biznesowego - case study, a także zagadki logiczne mają na celu ocenę umiejętności analitycznego myślenia, które następnie są weryfikowane podczas rozmowy z jednym z naszych Analityków lub Konsultantów Biznesowych. Dział HR w naszej firmie monitoruje wszystkie przychodzące do nas maile, a kandydaci zainteresowani informacją zwrotną po zakończeniu procesu - zawsze otrzymują od nas szczegółową odpowiedź. W przypadku jakichkolwiek pytań, niejasności - zachęcamy do kontaktu: job@sollers.eu. Pozdrawiamy Zespół Sollers Consulting

Tomasz D

Niestety zmuszony jest wystawić negatywną opinię na temat działu HR jeżeli tak wygląda podejście tego działu w całej firmie to dziękuje że nie pracuję tak. Do sedna.. wysłałem CV na stanowisko DevOps .. nie ukrywam bo oferta nawet przypadła mi do gustu, patrzącą na obowiązki itd... po jakimś czasie odzywam się pani z HR niestety ale nie pamiętam nazwiska (jakby co to dysponuje nr) i przeprowadza pierwszy etap via telefon .. i po tym czasie zaprasza mnie na rozmowę ... powiedziała że adres wyśle na maila itd... czekam i czekam i wiadomości brak próba oddzwonienia na nr kończy się niepowodzeniem ... mimo iż dzwoniłem kilka razy przez kilka dni i głucho... nic nie polecam ... czytając opnie bardzo często są tutaj negatywne opinie na temat HR... --> lokalizacja Poznań

@Tomasz D

Panie Tomaszu, W Sollers Consulting przykładamy bardzo dużą wagę do całego procesu rekrutacyjnego. Przykro nam, że nie spełnił on Pana oczekiwać. Informacje na temat rekrutera, daty, godziny i miejsca rozmowy kwalifikacyjnej są wysyłane automatycznie z naszego systemu. Być może nastąpił błąd i wiadomość do Pana nie dotarła, za co serdecznie przepraszamy. Bez znajomości Pana imienia i nazwiska niestety nie jesteśmy w stanie dokładniej zweryfikować przyczyny tej sytuacji. W celu wyjaśnienia, zachęcamy do kontaktu przez job@sollers.eu. Pozdrawiamy Zespół Sollers Consulting

Obserwator

W Sollers spędziłem kilka lat, nie polecam. Owszem, na zewnątrz firma mocno się promuje, obiecuje atrakcyjne projekty, wysoką kulturę pracy. A w środku....cała firma kręci się wokół jednego prezesa i jego widzimisię. Co on powie- jest święte, sprzeciw nietolerowany. W firmie jesteś akceptowany pod warunkiem, że masz jedyny słuszny kierunek myślenia. Osoby, które mają własne zdanie są szybko usuwane. Niby jasne kryteria awansu ale i tak liczy się słowo prezesa, jak Cię nie lubi- awansu nie będzie. Firma szybko rośnie, chce mieć tysiące pracowników ale atmosferę startup, ewidentnie to nie wychodzi. Są tzw. True Sollers, starzy pracownicy faworyzowani. I cała reszta, na której nikomu nie zależy. Metody manipulacji jak w sekcie. Obowiązkowa comiesięczna integracja, jak nie chodzisz to musisz się tłumaczyć. Jedyny plus to ładne, nowoczesne biura. Pod warunkiem, że ktoś lubi open space.

rozdarta
@Obserwator

A na jakim stanowisku pracowałeś? Jak to jest z tymi wyjazdami za granicę? Dostałam oferte na analityka biznesowego i sie zastanawiam, wydaje się to dokładnie tym czego szukam, ale czytając te opinie aż się boję to co bedzie.

True Sollers
@rozdarta

@rozdarta pamiętaj, że opinie na takich portalach umieszczają osoby, które mają skrajne doświadczenie: bardzo dobre lub bardzo niedobre. 99% jest gdzieś pomiędzy i nic nie pisze. Próbuj, najwyżej zrezygnujesz w trakcie okresu próbnego. Warto samemu wyrobić sobie opinię.

Bmb
@Obserwator

@Obserwator ja pracuję w tej firmie od kilku miesięcy i nie zauważyłem żadnej oznaki niczego o czym piszesz. Może rozstałeś się z firmą w niemiłych okolicznościach i stąd ten skrajny krytycyzm? ;)

@rozdarta

Możesz napisać coś więcej o ostatnim etapie? Na czym należy się skupić podczas rozmowy z managerem?

@Obserwator

open space to zakładają dużą rotacje personelu.

@ryhtjurtyujkyuj

no i wiadomo od dobrych 40 lat, ze open space to tak jak chorych psychicznie oskarżać o bycie opętanym i palić na stosie... średniowiecze

Qwerty
@ryhtjurtyujkyuj

To raczej wynika z faktu, że często wyjeżdża się do klientów za granicę/do innego biura Sollersa i open space pozwala komuś innemu zająć Twoje miejsce podczas nieobecności

@Qwerty

Z Twojego posta można wywnioskować, że posiadasz całkiem sporą wiedzę o sposobie funkcjonowania firmy Sollers Consulting. A to bardzo dobrze się składa, ponieważ chcielibyśmy dowiedzieć się jeszcze kilku kwestii na jej temat. Widziałam, iż aktualnie prowadzą w niej rekrutację, a wszystkie oferty są w języku angielskim. Czy zatem wymagają od kandydatów biegłej znajomości tego języka?

wruszka_zembuszka

Jestem dawnym pracownikiem. Firma nie zmieniła się przez te wszystkie lata. Generalnie jest stworzona do robienia kasy na klientach przy pomocy studentów bądź świeżych absolwentów. Większość pracowników nic nie robi, po prostu robi się tam XYZgodziny żeby dostać swoją kasę. Natomiast chciałbym zwrócić uwagę co się z tą firmą stało - otóż jest ona źródłem informacji dla służb naszych polskich, ponieważ testuje bardzo mocno wszystkich ludzi. Potem informacje wędrują sobie gdzieś do archiwum, żeby ewentualnie po wielu latach zostać wyjętymi w najmniej przez, już byłego, pracownika oczekiwanym momencie. Także jak chcecie żeby państwo polskie wiedziało o was więcej niż powinno to przechodźcie rekrutacje i grzecznie z wysiłkiem rozwiązujcie wszystkie testy. Ja dopiero po wielu latach ogarnąłem o co biega z tymi testami, jak doszły mnie informacje dotyczące tematu o którym piszę. Nie jest ważne czy będziecie zatrudnieni czy nie. Ważne jest żebyście rozwiązali testy, a te powędrują sobie do osób które je sprawdzą i odnotują w bazie PESEL lub podobnej. Zatrudniane są osoby, które trzeba bardziej zbadać. A żaden człowiek pokroju prezesa tej firmy nie znalazłby się na tym stanowisku bez wsparcia z zewnątrz. Tak niekompetentna osoba nie może być prezesem firmy za darmo i na darmo. Także wszystkie lampki ostrzegawcze które wam się zapalają świadczą o waszej dobrej świadomości i wiedzy na temat tego, że wszystko jest grubymi nićmi szyte.

zawiedziony
@wruszka_zembuszka

Szkoda, że na tym portalu można znaleźć takie kłamliwe i naruszające dobre imie firmy wpisy, wyglądające po prostu na marnej jakości czarny PR. Nie upadajmy tak nisko. Chyba nie ma sensu komentować tych "rewelacji"... myślę, że każdy czytelnik zauważy, że to stek bzdur - zaczynając od sprzeczności logicznej pomiędzy pierwszymi dwoma zdaniami...

Mira

TakiJeden
@Mira

Tak, dobrzy kandydaci są zdecydowanie poszukiwani :). Przed rozmową warto poszukać informacji o firmie - na stronie kariery i w internecie. Warto też zastanowić się nad swoją ścieżką kariery w perspektywie kilku lat - jaki rodzaj zadań najbardziej Ci odpowiada i w jakich kierunkach chcesz się rozwijać. Umiejętność strukturyzowania swojej wypowiedzi też będzie na plus. A przede wszystkim uśmiech, pozytywne nastawienie i jasna oraz klarowna komunikacja :).

insider
@Mira

nabór jest cały czas. po ok roku od nieudanej próby jak ktoś ponownie wyśle CV to znowu możemy rozpatrzeć i jak sie nie siedziało przez ten czas bezczynnie to znowu zapraszamy na rozmowę.

@insider

ciągle ludzie uciekają, że ciągle szukacie? czemu uciekają?

vcxvxcv
@TakiJeden

Naiwne podejście! Macie 10 lat? Dlaczego mam się uśmiechać kiedy np bolą mnie plecy?! "Pier@#$%$ty zawsze uśmiechnięty " - takie powiedzenie zawsze jest na czasie.

@ryhtjurtyujkyuj

Faktem jest, że firma Sollers Consulting bardzo często przeprowadza rekrutację - ich ogłoszenia widnieją na wielu portalach z ofertami pracy. Nie oznacza to jednak niczego podejrzanego. Może być przecież tak, iż firma ta nieustannie się rozwija i dlatego też cały czas poszukuje dodatkowych "rąk" do pracy. Pracujesz tam tam, czy wypowiadasz się tu jako obserwator? Jeśli wiesz coś o aktualnej sytuacji w tym przedsiębiorstwie, to podziel się z nami tą wiedzą.

Katarzyna

https://kariera.sollers.eu/jobs/ Powyżej zamieściłam link, pod którym znajdziecie nowe oferty pracy. Firma poszukuje osób na różne stanowiska, w różnych miastach, także poza Polską. Wspominaliście, że w niektórych działach wyjazdy zagraniczne są częste - co ile mniej więcej w takim razie się one odbywają? Czy pracodawca zapewnia wtedy transport? A może z tego tytułu otrzymuje się jakiś dodatek?

Sollers Consulting

Drodzy Użytkownicy portalu GoWork, Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie, komentarze i pytania dotyczące naszej firmy. Cieszymy się, że rekrutacja oraz możliwości, które oferujemy naszym pracownikom przyciągnęły Waszą uwagę. Dokładny opis procesu rekrutacyjnego oraz wszystkie dostępne oferty pracy znajdują się na naszej stronie kariera: https://kariera.sollers.eu/ przez którą również można zaaplikować na wybrane stanowisko. Oferty pracy są tak skonstruowane, by przyszły kandydat wiedział kogo szukamy i czego oczekujemy. W Sollers Consulting stawiamy na ciągły rozwój i kształcenie pracownika, dlatego każde stanowisko ma przewidziany odpowiedni budżet szkoleniowy, by podnosić kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Od początku stawiamy na transparentność – rozpoczynając pracę z nami wiesz, jak będzie wyglądała Twoja ścieżka kariery oraz przewidywane wynagrodzenie na dwa kolejne lata . Dokładnie informacje na temat możliwości rozwoju i benefitów znajdują się na stronie https://kariera.sollers.eu/. Chętnie odpowiemy na dodatkowe pytania. Pozdrawiamy, Zespół Sollers Consulting

Natalia

@pracownik, dziękuję za Twoją odpowiedź. Jakie jeszcze zalety możesz wymienić tego pracodawcy? @sollersowy, Tobie również dziękuję za odpowiedź. Napisałeś o dobrej atmosferze, w dzisiejszych czasach to jeden z ważniejszych aspektów w podejmowaniu decyzji o zaaplikowaniu do firmy. Możesz jeszcze powiedzieć jak według Ciebie wygląda możliwość rozwoju zawodowego i szkoleń? @Bmb, możesz powiedzieć coś więcej o warunkach pracy i umowy w Sollers Consulting? Co możesz doradzić osobom zainteresowanym pracą w tej firmie?

@Natalia

Hej, tak jak chyba wspominałem jestem z IT, wiec nie wiem jak to jest u analitykow, słyszałem że bywa ciężej niż u IT, jednak co consultant to consultant. ale na wyższych stanowiskach moim zdaniem płacą naprawde dobrze ogólnie tak: -najważniejsze zarobki- moim zdaniem jest nieźle. na początku szału nie było, choć zależy jakie kto ma wymagania tuż po studiach czy wręcz bez (bo i po kursach sie zdarzy kogos przyjąc ale szczerze często widać spore braki). na wyższych stanowiskach jest miodzo. wiadomo że gdzie indziej może się trafić jeszcze wiecej, ale przeliczajcie całość bo w sollers jak sie ktoś zdecyduje na B2B (a na wyższych głupio nie przejść, szkoda kasy), to choroby i wakacje wciąż płatne - a to nie jest częste na B2b. -imrezy - bardzo dużo integracji, zarówno ogólno firmowe (per miasto) jak i projektowe. -projekty - ale to zależy od farta. jak sie ma szczeście do projektów to się często zmienia i jeździ w wiele miejsc. -biuro jest super -ewaluacje i podwyżki co pół roku -ja lubie to że co pół roku mamy dość szczegółowe ankiety o wszystkich w firmie i naprawde jest to potem podsumowywane i wyciągane są action pointy, widać że reagują na feedback pracowników tak +/-: -proces ewaluacji ostatnio zmienili i moim zdaniem przekomplikowali, rozumiem potrzebe z jakiej to wynikło ale spory narzut godzinowi doszedł na ocenianie kolegów i koleżanek -szkolenia - tu to szczerze czekamy, bo o ile na wyższych stanowiskach budżet jest spory to na niższych bez szału, ale to właśnie zmieniaja bo wiele osób na to narzekało -wyjazdy. od czasu do czasu wiadomo fajnie jest wyjechać za granice, ale są projekty gdzie jest tego za dużo. oczywiście jak się bardzo nie chce można być niemobilnym ale wtedy ma się nieco gorszy przydział projektów, wiadomo -mniejszy wybór

Zostaw merytoryczną opinię o Sollers Consulting - Warszawa

• Jak się pracuje w Sollers Consulting?

Zobacz opinie na temat firmy Sollers Consulting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sollers Consulting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 10 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sollers Consulting?

Kandydaci do pracy w Sollers Consulting napisali 15 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sollers Consulting
2.5/5 Na podstawie 151 ocen.