Opinie o Sollers Consulting w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Sollers Consulting. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Sollers Consulting o rekrutacji.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sollers Consulting w Warszawa

opinia

firma w której nikt nic nie robi a kasa i tak płynie szerokim strumieniem

filo
@opinia

hmmm... brzmi dość zachęcająco, szczególnie, że w innych firmach spotkałem się z podejściem zupełnie odwrotnym. Powiesz coś więcej?

osolemio

Pamiętajcie, żeby przy pracy wymagającej ciągłych podróży wymagać znacznie wyższego wynagrodzenia niż w przypadku takiej, do której dojeżdżacie 5-10 km, a potem wracacie do domu i robicie, co chcecie i gdzie chcecie. Firma najwyraźniej tego nie rozumie, że jak spokojnie wyciągam 6-7 tys. w pracy koło domu, to na wyjazdy nie będę się pisał za mniej niż dwu-trzykrotność tej sumy.

Dev

Czy znane są widełki na stanowisko junior/regular developer?

dawny

widze ze w sollers consulting praca opinie gowork nic sie nie zmienilo przez te wszystkie lata pracowalem z nimi dawno i powiem ze wspolpraca byla fatalna w ogole nikt w firmie nad niczym sie nie zastanawia ci ludzie w ogole nie wiedza co to jest myslenie albo z nimi gadasz i kazdy wie co robisz i na jakim etapie jestes albo nie gadasz robisz swoje zadania i potem pretensje ze nie pasujesz do zespolu czyli firma nie skupia sie na wykonaniu pracy i projektow tylko jest zwyczajnym testem na ludzi jak sie zachowuja w zaleznosci od okolicznosci wszyscy pisza tutaj o masie testow - pisalem o tym kilka lat temu, ze firma chce testowac a nie wykonywac swoja prace i zadania, to wtedy mi nie wierzyliscie, a pisalem prawde i o faktach sollers consulting jest firma tak fatalna z prostego wzgledu - ma powiazania ze sluzbami polskimi i testowanie kandydatow jest na rzecz uzyskania o nich informacji, a nie zeby zatrudnic czy wykonac projekty w ogole nie powinno sie do nich startowac i zadnych testow wypelniac, firma ma juz tyle lat ze powinna brac ludzi doswiadczonych i robic duza kase na projektach a faktycznie do tej pory jest tak ze sluzby placa za testowanie ludzi bo otrzymuja wyniki i wiedza sluzby kto jaki jest - w ramach dbania o bezpieczenstwo panstwa jezeli chcesz znalezc sensowna prace i trafiles na sollers consulting to sobie odpusc bo tylko sie nameczysz, napracujesz i dostaniesz smieszna kase

analityk
@dawny

mógłbyś powiedzieć coś więcej? Zastanawiam się czy aplikować i jestem ciekawy o co chodzi z tym testowaniem ludzi

siema, jak wygląda proces rekrutacji na stanowisko Junior Staffing/ PMO Specialist i na jakie stawki można liczyć?

możecie podać jakich pytań się spodziewać? czy są jakieś zadania do wykonania?

dev

Po kilku latach pracy w Sollers zdecydowałem się na zmiane pracodawcy. Sollers - firma w porządku jesli wiesz co kryje sie w polsce pod nazwą 'CONSULTING', o ile ci nie przeszkadza praca z bardzo hermetyczną technologia i bycie daleko poza rynkiem po kilku latach (mi przeszkadza - dlatego zmieniłem - inne możliwości teoretycznie sa ale mozna policzyc na palcach). Jesli nie godzisz się na wyjazdy - czyli np. 3 mies. tydzień w tydzień a potem co 2 tygodnie to trafiasz na mniej ciekawe projekty - na których potrafi się naprawdę mało co dziać. - zadania poniżej mozliwości seniora. Wg. mnie firma nastawiona zdecydowanie na osoby bez zobowiązań gotowe na wiele wyjazdów. Wyjazdy przedstawiane sa w trakcie procesu rekrutacji jako zaleta (taki przykaz dla rekruterów, którym tez byłem) - a kazdy z minimalnym doświadczeniem wyjazdowym wie że jest to duża uciążliwość - życie na walizkach i dodatkowe godziny spędzane w ciasnych samolotach + komunikacji miejskiej w kraju docelowym (o taxi zapomnij). Czyli np. dodatkowe 14 godz na transport (w te i we wte w jednym tygodniu - dojazd na lotnisko + czas jaki trzeba być przed odlotem + lot + dojazd komunikacją do biura, które nie jest obok lotniska!). Po kilku takich wyjazdach tydzień w tydzień mozna być wykończonym fizycznie i psychicznie ... Szumnie nazwana instytucja coacha - czyli zwalmy odpowiedzialność na zajmowanie sie pracownikami na innych pracownikow. Nie zatrudnimi menagera to będzie taniej. I tu zalezy jak sie trafi - jeśli na osobę rozgarnięta doswiadczoną, extrawertyczną to jest w miare ok, jak nie to taka osoba jest tylko ruterem (czyli ew. powie ci jaki jest adres mailowy do jakiego działu) ale o rozwój osobisty dbaj sam. Wynagrodzenia - uważam że raczej rynkowe. Benefity gdy sie wyjeżdża - wg. mnie nie pokrywają uciążliwości takich wyjazdów. Jak się jest młodym i bez zobowiazań to ok - przyda sie dodatkowy pieniądz. Ale jak chcesz poznac jakąś dziewczynę i mieć stabilny związek a nie daj boze dzieci to ... Teoretycznie oczywiście mozliwe ale skazuje cię to na mniej atrakcyjne projekty. Jedyne co to rzeczywiście wyjazdy pozwolą ci sie rozwinąć w międzynarodowem srodowisku - tak że nie powinienes mieć problemów z dogadaniem sie z obcokrajowcami. Pozostałe benefity - rynkowe, dużo integracyjnych wyjść (1/mies) jesli ktoś ma ochotę. Przejrzysty proces awansu zawodowego - co pół roku ewaluacje i mozliwość podwyżki (awans poziomy). ALE Niestety często nie ma się wpływu na to czy jest sie w stanie zrealizowac CZĘŚĆ celi potrzebnych do awansu na kolejne stanowisko (awans pionowy) - zalezy od projektu na jaki sie trafi i zadań jakie można na siebie brać. Np gdy od ponad roku zajmujesz sie głównie bug fixingiem + malutkie zadanka to ciężko coś z tego wycisnąć ... W czasie pandemii - mozliwa 100% praca zdalna, bez zmuszania do pojawiania sie w biurze ale chętni (nie mający warunków w domu) moga się pojawiać - na plus. Podsumowanie: za dużo wyjazdów i słaba technologia na większości projektów.

Tomasz

+ Cały proces i ludzi oceniam bardzo pozytywnie. - Jedyny minus to to że spóźnili się 2 dni z dostarczeniem wyniku (po tych 2 dniach dopytałem się o niego). Na to mógł wpłynąć wybuch pandemii. Na początku 2020 roku aplikowałem na pozycję analityka biznesowego. Najpierw CV, później otrzymanie case study na którego wykonanie było kilka dni. 1 rozmowa kwalifikacyjna miała miejsce w biurze w Lublinie- najpierw był 30minutowy test GMAT, później około godzinna rozmowa video z jednym z menedżerów- podczas niej była rozmówka po angielsku, logiczne zadania do wykonania na żywo. 2 rozmowa była w Warszawie (Sollers kupił wcześniej bilety) z jednym z menedżerów- i tutaj schemat był podobny- pytania o doświadczenie i zagadki.

David

Amazing company with an incredible atmosphere and great organization.

Programista

Nie polecam, wymagają kilkugodzinnego testu na Codility, a później nie chcą nawet wysłać szczegółowego wyniku. Wstyd!

determinant(1)
@Programista

Gadanie, że nie chcą wysłać wyniku to też takie aby coś gadać. Jeżeli pisałeś i testowałeś ten kod to wiesz jak sobie poradziłeś/aś. Zbytnio pobudzasz wyobraźnie z kilkugodzinnym testem. To tylko 2 godziny 20 minut i to bardzo mało czasu patrząc na to, że masz: 1) przetestować rozwiązanie 2) obsłużyć wszystkie napotkane po drodze przypadki(a to niepowtarzalność, a to różnego rozmiaru łańcuchy itd itd) 3) pisać dobry kod kiedy jeszcze trzeba zastanowić się trochę czasu nad tym jak rozwiązać problem Ja np. potrzebowałbym nad pierwszym zadaniem spędzić więcej niż 2 godziny. Polecam chociaż w surowym VS pisać bo strasznie dużo czasu zajmuje wklepywanie wszystkiego z palca w tym Codility :)

Czym Sollers Consulting zachęcają? Jakie mają dodatki?

XAnonym

Głównie wyjazdami służbowymi. Można potem, jako "specjalista klasy światowej", znaleźć wyższe stanowisko w innej firmie.

Sollers Consulting

@Pytanie, @XAnonym, dziękujemy za opinię i zainteresowanie. @Pytanie, w Sollers Consulting posiadamy oczywiście benefity należące do standardu rynkowego, takie jak: prywatna opieka medyczna, karta Multisport czy możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego. Oprócz tego nasi pracownicy mają możliwość nauki języków obcych (niemieckiego i francuskiego) w ramach bezpłatnych zajęć grupowych odbywających się w naszych biurach (aktualnie ze względu na bezpieczeństwo są to zajęcia prowadzone zdalnie), bądź dofinansowania do zajęć indywidualnych. Po okresie onboardingu, każdy pracownik może skorzystać również z budżetu szkoleniowego, przeznaczając go na interesujące szkolenia związane ze swoją ścieżką kariery. Uprawiamy wspólnie różne dyscypliny sportu: w zależności od lokalizacji wspólnie gramy w piłę nożną, siatkówkę, squasha, uprawiamy jogę, czy też uczęszczamy na zajęcia ze spinningu. Zależy nam na zgranym zespole, dlatego organizujemy różnego rodzaju wydarzenia integracyjne, zarówno wewnątrz zespołów, jak i dla całej firmy. Zachęcamy do aplikowania do Sollers Consulting. Pozdrawiamy Zespół Sollers Consulting

Protip

aby lepiej poznać Sollers, znajdźcie stan wpisów na kwiecień 2019 w archiwum Internetu. Mnóstwo negatywnych opinii zostało od tamtej pory skasowanych, a sporo się można z nich dowiedzieć...

Mike

Warunki pracy analityka biznesowego, o których dowiedziałem się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, były inne niż w umieszczonej w Internecie ofercie. Jeśli ktoś zastanawia się nad aplikowaniem do Sollersa niech nie będzie zdziwiony, gdy w czasie rozmowy usłyszy o konieczności pracy na wyjeździe od poniedziałku do czwartku, i nie przez kwartał, nie przez pół roku, ale np. rok (jeśli na taki projekt trafi). Bez sensu te wszystkie wspaniałe benefity, skoro pracujesz i żyjesz za granicą, więc ich nie wykorzystasz. W ogłoszeniu o pracę napisali że wyjazdy mogą stanowić do 2/3 czasu pracy (czyli 66 proc.), na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej dowiedziałem się o wyjeżdżaniu od pn do czw (czyli 80 proc.) przez 3 msc. (przez kolejne 3 msc. wyjazdy rzadziej). Na drugiej rozmowie usłyszałem, że wyjazdy mogą stanowić 80 proc. mojego czasu pracy przez np. rok (i że to fajne, niektórzy się przeprowadzili) :/ Rekrutacja zajęła dużo czasu (zadanie + dwie rozmowy), do końca nie dowiedziałem się ile miałbym zarabiać. Rekruter na pytanie o nadgodziny wprost odpowiedział, że w Sollersie są one niepłatne - jak widać w tej firmie KP jest stosowany wybiórczo:|

@Mike

Dziękujemy za tę opinię. We wszystkich naszych ofertach o pracę zawsze staramy się dokładnie opisać stanowisko i warunki pracy. Nigdy nie ukrywamy, że praca w firmie konsultingowej, która prowadzi wiele projektów zagranicznych, wiąże się z wyjazdami. Na rozmowach kwalifikacyjnych rekrtuterzy przestawiają tylko część opcji podróżowania - każdy projekt jest inny i wymaga innej częstotliwości wyjazdów. Dołączając do Sollers, kandydat samodzielnie decyduje jaką mobilność (wg naszej wewnętrznej skali) chciałby zadeklarować. Tutaj warto dodać, że mobilność ta może być zmieniona już podczas pracy u nas. Przypisanie danego typu mobilności, pozwala nam efektywniej dobrać odpowiedni projekt do możliwości pracownika. Pozdrawiamy Zespół Sollers Consulting

Anon
@Sollers Consulting

A na te przypisana mobilność i tak nie zwracacie uwagi przy przydzielaniu do projektów

Były
@Anon

Dokładnie tak. Można mieć mobility ustawione na "Default" (czyli takie średnie) i dostać informację (bez odbywania żadnej rozmowy), że zostało się przydzielonym do projektu gdzie wyjazdy za granicę będą od poniedziałku do czwartku co tydzień przez....co najmniej rok :D Na pytanie co z mobility w takim razie nikt nie odpowiada.....

Warszawiak
@Były

Hmmm... ja w firmie już od kilku lat i nigdy nikt mi nie zaproponował niczego wykraczającego poza moje zadeklarowane mobility (jakby zaproponował to mógłbym odmówić a jeśli firma by dalej nalegała to bym grzecznie powiedział, że nie tak się umawialiśmy i wybieram się do innej). Po jakimś czasie nawet je sobie zmniejszyłem i nie było z tego powodu żadnego problemu. A co do benefitów - to działają też na wyjazdach, w biurach u klientów, itd. Wszystko co jest w biurze zazwyczaj firma robi wszystko żeby mogło być też na projekcie.

Obecny
@Były

Hej, wydaje mi się, że trochę nie do końca prawdziwie to przedstawiasz. Default - to jest jednak drugi najwyższy poziom mobilności. Zdefiniowany jako gotowość do podróży właśnie co tydzień (pon-czw) przez 3m bez przerwy, a potem raz na dwa tygodnie. Jeżeli pojawił się klient, który wymaga obecności co tydzień, jest rzeczą naturalną, że kierują na niego osoby z mobilnością "full" i "default". To właśnie świadczy o tym, że zwraca się uwagę na tę informację przy przydzielaniu projektu. Mogę oczywiście mówić tylko za siebie, ale nigdy nie spotkałem się z sytuacją, w której ktoś zgłasza chęć zmniejszenia swojej mobilności i dostaje negatywną odpowiedź. W drugą stronę widziałem natomiast wiele razy jak ktoś zmniejszał swoją deklarowaną chęć podróży i było to respektowane. Znam też tylko jeden projekt, gdzie podróżowanie co tydzień wykraczało ponad 3 miesiące. Odnośnie rekrutacji, nie wiem jak to wygląda u reszty, ze swojej stronie zawsze pytam o gotowość do podróżowania i wyjaśniam na czym polega nasze "default".

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Sollers Consulting?

Moim zdaniem bardzo w porządku. Wymagają, ale pełna kultura i szacunek należny pracownikom jest. Ale przyznam o to nie trudno bo jest naprawdę fajny i profesjonalny zespół. Żaden manager nie chciałby takiego tracić.

Poszukujący

Zauważyłem, że firma nadal prowadzi rekrutacje, a zależy mi na pracy w stabilnej firmie, czy koronawirus wpłynął w jakiś sposób na stabilność zatrudnienia? czy podejmowane są jakieś kroki aby zabezpieczyć interes pracownika?

@Poszukujący

Hej, rekrutujemy, nie zwalniamy ani tempa rozwoju ani pracowników (poza standardowymi rozstaniami gdyby ktoś nie wywiązywał się z obowiązków - ale to bardzo rzadka sprawa, no i dzieje się również w czasach normalnych). :) Generalnie firma planuje się dalej rozwijać. Partnerzy co dwa tygodnie osobiście dają wszystkim pełen update sytuacji. Jest naprawdę w porządku. Raczej nikt nie boi się o swoją pozycję. Nie ma też ani wstrzymanych awansów (ja właśnie dostałem) ani zamrożonych wynagrodzeń ani nic takiego.

Wszystke nowe i stare negatywne opinie są stąd usuwane. Uważajcie - sprawdźcie przynajmniej stan na 02.2019 w archiwum Internetu. Było ich mnóstwo, teraz zniknęły

Czy w obrębie jednego działu w Sollers Consulting są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Odpowiadając na pytanie - rekrutacje wewnętrzne są na zapewne 95% pozycji w firmie non-stop. :) Trzeba to lubić bo przez to zmienność jest duża - ale dla mnie to w sam raz :) Dodam tylko, że u nas leadership działa trochę inaczej niż w większości firm z tego co widzę. W dowolnym momencie którykolwiek z pracowników, który pokazał do tej pory że potrafi zarządzać zespołem/projektem może zostać powołany na pozycję lidera w kolejnym projekcie. Ale po jakimś czasie liderowania można też wejść w inną rolę, nie-liderską. Wychodzi to dość fajnie bo poza małym gronem "senior leadershipu" nie ma stałych "szefów", drabinki korporacyjnej, wyścigu itd. Ja miałem okazję być już zarówno członkiem zespołu (7 osób), liderem małego zespołu (10 osób), liderem większego zespołu (30 osób, momentami do 60) a potem dołączyłem do innego zespołu jako jeden z szeregowych osób tam (5 osób) i znów powołano mnie na lidera kolejnego dużego zespołu (30 osób). Generalnie - służymy swoimi umiejętnościami menedżerskimi/liderskimi tam gdzie to potrzebne i kiedy to potrzebne. Co ciekawe - większość z nas wcale nie chce być liderami. Ja lubię, ale większość np. architektów czy inżynierów woli zajmować się swoimi specjalistycznymi zadaniami ;)

Czy często w firmie Sollers Consulting zdarza się rekrutacja wewnętrzna?

She

Jeśli jako rekrutację wewnętrzna rozumiesz przejścia między działami w firmie, to nie. Zasadniczo firma składa się z dwóch głównych ścieżek :IT i biznesu. Do tego dochodzą zespoły supportowe (dział prawny, marketing itp). Nie mamy czegoś takiego jak klasyczna rekrutacja wewnętrzna bo nie mamy typowych działow ze względu na projektowy sposób pracy

Łucja
@She

Mi bardziej chodzi o awans wewnątrz jednego działu niż przejście do innego działu i zupełnie innego zawodu. Czy taki proces rekrutacji jest częsty czy firma woli zatrudniać osoby na wyższe stanowiska z zewnątrz?

Janusz

Na takich portalach wypowiedzi są zazwyczaj skrajne, bo albo ktoś jest koszmarnie niezadowolony, przydarzyło mu się coś złego, na przykład konflikt personalny i rozstał się z firmą w nieprzyjemnych okolicznościach, albo trafił mu się genialny projekt i wszystko jest cudownie - prawda oczywiście leży po środku. Postaram się na chłodno. W IT jest spoko, ludzie są naprawdę okej, osobiście dogaduję się z każdym bez problemu, ale może ja po prostu tak mam. Na projektach bywa gorąco, ale to normalne gdy goni czas. Nikt przecież nie będzie chodził z bananem na gębie kiedy coś się pali, trzeba to przetrawić i zrozumieć, że w każdej pracy są takie momenty. Czasem trafia się ktoś niekompetentny, młody, niedoświadczony, ale spójrzmy na to z drugiej strony. To jasne, że taki będzie wkurzał, zwłaszcza kiedy mamy nawał roboty, z tym że młodzi przecież w ten sposób stają się kompetentni, prawda? Każdy musi zdobyć doświadczenie, choć raz coś popsuć, dostać opieprz, poprawić, wyciągnąć wnioski... Ja też bylem w takim momencie, każdy był. Paradoks jest taki, że najwięksi narzekacze na "nieogarów" często sami nie posiadają mistrzowskiego skilla. Kosmiczne ego, przeciętne umiejętności. Kasa na początku średnia, z biegiem czasu rośnie do sensownej. Oczywiście można zarobić więcej, zawsze można zarobić więcej, więc jeśli ktoś chce gonić to śmiało, ja to rozumiem. Na wyższych stanowiskach w mojej ocenie jest okej. Eventy, integracje i atmosfera to zdecydowanie najmocniejsza strona tej firmy. Benefity są okej, ale wiele firm zaczyna Sollersa trochę wyprzedzać. Teraz w branży wymyśla się cuda, jakieś dopłaty do rowerów, obiadów, biletów. Mi nie zależy na benefitach, a na pensji, więc średnio mam o to żal, bo i tak mało korzystam. Z mocnych stron dodatków to na pewno porządne ubezpieczenie grupowe, serio jest dobre. No a reszta to wiadomo, jakieś opieki medyczne, multisporty i inne lekarze - klasyka. Ciekawostką jest to, że dorzucają do spontanicznych integracji. Przypuśćmy, że kilku pracowników chce wyjsć do teatru czy gdzieś - zgłaszają to i dostają zwrotkę, miłe. Rekrutacja zależy głównie od rekruterów, więc tutaj loteria, mi trafiło się bardzo spoko. Bez stresu, gładko i przyjemnie, rekruter kompetentny i uprzejmy. Możecie trafić na jakichś gorszych, którzy mniej się do tego nadają, po prostu pech. Czy się zrażać? Nie wiem, jeśli traktował Was źle to odmówcie dla zasady i tyle, ja tak robię. Biura są świetne, dobrze wyposażone, atmosfera również na plus. Co jakiś czas wystawiamy sobie feedback i zazwyczaj jest on zauważany. Ja nie miałem tak, że odbiłem się od ściany, ale podkreślam, że to tylko ja, nie mogę mówić za wszystkich. I to co wszystkich najbardziej boli - wyjazdy. Tak, będziecie wyjeżdżać, będziecie latać, będziecie pracować u klienta. Jeśli komuś to nie pasuje, niech nie wybiera consultingu. Przychodząc do Sollersa musicie być z tym pogodzeni. Na plus ponadprzeciętne diety, dużo latając można zarobić sporo. Model zarobkowy firmy jest oczywisty, wiadomo że za specjalistów kasuje się zachodnie stawki, a płaci polską pensję. Z dietami i podstawą wychodzi naprawdę spoko, ale to wciąż polska pensja. Wysoka, ale polska :-). Nie zrozumcie mnie źle, ale inaczej się nie da, tak to po prostu działa nie tylko tutaj, ale w każdej firmie eksportującej naszą wiedzę. I tak samo działa to, gdy zachodnia firma otwiera się u nas, nie dostajecie amerykańskich stawek, bo jesteście tańsi - my jesteśmy po prostu tańsi. I serio, nie ma w tym nic strasznego, przynajmniej moim zdaniem. Jeśli komuś godność nie pozwala pracować w taki sposób, uważa że zasługuje na więcej itepe, ja rozumiem, zawsze można się wyprowadzić na zachód, jest multum możliwości. Nie wiem co tam jeszcze... pytajcie jak coś. P.S - Nie, nie jestem z PR

hmmmm
@Janusz

Jacek? ;)

jk
@Janusz

Bardzo fajnie ująłeś temat. Pokrywa się to z tym, co sam wiem. Oceniam tę firmę bardzo pozytywnie, szczególnie za profeskę i wysoki poziom zatrudnionych osób.

znawca

rekrutacje u nich maja na celu doglebne zbadanie ludzi a niekoniecznie kandydatow czy przyjecie do pracy; tak jak ktos tu wczesniej napisal dane i wyniki wedruja do sluzb ktore potem maja calkowity przeglad przez osobowosc kazdego kandydata i jego umiejetnosci oraz wiedze; firma nie przetrwalaby jezeli nie robilaby czegokolwiek na rzecz sluzb; to czym zajmuje sie sollers + poziom pracownikow ktorzy sa glownie mlodymi ludzi + portfolio klientow to dokladnie taki zestaw ze gdyby nie zewnetrzne dofinansowanie to firma by upadla w przeciagu tygodnia; dodatkowo jezeli jestes specyficznych wolnosciowych pogladow to na bank nie bedziesz przyjety albo zwolnia ciebie bardzo szybko; ogolnie szczerze odradzam

nieznawca
@znawca

Padłem! :D :D :D

yung dev

W firmie pracowałem trochę ponad rok, odszedłem przed paroma miesiącami. Była to druga większa firma w której miałem okazję pracować. Ogólnie jestem zdziwiony historiami o procesie rekrutacyjnym, bo w moim przypadku przebiegał on bardzo konkretnie i przyzwoicie. Co mnie nie dziwi to kręcenie nosem za zwrócenie czyichś kupionych samodzielnie biletów: też miałem z podobną sytuacją problem, firma wydawała się bardzo strict w kwestii takich rozliczeń, aż trochę zakrawając o niedbanie o dobry wizerunek. Ale tylko trochę no i w sumie miałem taką sytuację raz. Co na plus: - nie czuć szczególnie hierarchii, jakiegoś plucia z góry na łeb, nic takiego nie uświadczyłem, chociaż z tego co mi wiadomo osoby pracujące na stanowiskach związanych z HRem/logistyką itp. doświadczały czasem podobnych nieprzyjemności, ale nie było to raczej normą - brak wielkiej spiny pt. "MUSISZ ZACZĄĆ NA NAS ZARABIAĆ NATYCHMIAST" - zanim zostałem w pełni umieszczony na pierwszym projekcie minęło sporo czasu, podczas którego zaaklimatyzowałem się w firmie, zostałem solidnie przeszkolony i ani razu nie czułem, że jestem dla kogoś "kosztem" - biura i eventy (tych jest dużo!) bardzo spoko, często można się dobrze napić, najeść, wszystko na koszt firmy i bez kręcenia nosem z jakiejkolwiek strony ; ) - ludzie (w każdym razie w biurze, w którym ja pracowałem) mega spoko - ogólna atmosfera, day-to-day life zdecydowanie przyjemne - dużo Agile'a i to takiego bardzo zbliżonego do tego, jak ten Agile powinien wyglądać (chociaż nie na wszystkich projektach) Co na minus: - dużo wyjazdów, nieraz tydzień w tydzień 4 dni w tygodniu przez parę miesięcy. To może być oczywiście spoko jak ktoś chce sobie pożyć w dużym zagranicznym mieście i w takie miejsce trafi, ale potrafi też być uciążliwe, a czasami zakres trwania takich delegacji potrafi się rozszerzyć - pensja potrafi być dobra, nawet bardzo, ale tylko jeśli jeździsz na delegacje. Praca na projektach niewyjazdowych nie gwarantuje, moim zdaniem, stawki adekwatnej do stanowiska (nie jest dramatycznie niższa od przeciętnej, ale jednak niższa) - dla mnie największy: technologia. Praca obraca się głównie wokół bardzo specyficznych, hermetycznych systemów, pracując z którymi można niestety stracić troche kontakt z najświeższymi technologiami czy bardziej uniwersalnymi narzędziami. Technologie te są dochodowe i pożądane na świecie, ale mają ograniczone zastosowanie i ekosystem. Jak kogoś to np zacznie nudzić, to istnieje bardzo nieduża możliwość bezstratnej zmiany.

yung dev

Zostaw merytoryczną opinię o Sollers Consulting - Warszawa

• Jak się pracuje w Sollers Consulting?

Zobacz opinie na temat firmy Sollers Consulting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sollers Consulting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 10 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sollers Consulting?

Kandydaci do pracy w Sollers Consulting napisali 15 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sollers Consulting
2.5/5 Na podstawie 151 ocen.