Opinie o Kabel-Technik-Polska w Czaplinek

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Kabel-Technik-Polska. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Kabel-Technik-Polska o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kabel-Technik-Polska w Czaplinek

Okey

Mam pytanie, kto jest teraz kierownikami w KTP Białogard i kto jest Dyrektorem? Bo nie wiem czy wracać.

ZWOLNIONY

Do Pani Dyrektor M. Jeżeli jest Pani taka sprawiedliwa w zwalnianiu pracowników za głupi błąd to dlaczego państwo S nie zostali ukarani po tym, jak ówczesna pani kierownik S logowała i odbijała kartą swego męża w soboty na nadgodzinach, którego nie było na terenie zakładu? Czyżby Pani Dyrektor o tym nie wiedziała, czy nie każdy może popełnić błąd? Nie wiadomo ile czasu ten proceder trwał , ale to się nazywa okradanie firmy. Dużo osób o tym wiedziało , a mimo to konsekwencje nie zostały wyciągnięte. Taka w tej firmie jest sprawiedliwość. Pozdrawiam Panią M.

Naurlopie

Witam mam pytanko do mam na macierzyńskim, czy dodatek świąteczny wlicza się na urlopie czy jednak nie?

Ela

Nikt nikogo nie zmusza do pracy w tej firmie i nie rozumiem ludzi pracujących tam i narzekających . Nie możecie iść do innej pracy? Co z Wami? Najlepiej narzekać , jeśli Wam jest tak źle to co tam robicie jeszcze?

EL
@Ela

Nie rozumiesz jednego: po to jest ten portal i opnie o pracodawcach, by pracownicy byli szanowani i zarabiali więcej. Bez krytyki pracodawca będzie mógł pracowników traktować jak niewolników. I tak się dzieje w wielu firmach. Praca za najniższą krajową to dla ludzi, którzy nie mają ambicji, wykształcenia, zdolności. Jaki to pracodawca, który do precyzyjnej i odpowiedzialnej pracy zatrudnia ludzi "z ulicy"? Zacznijcie szanować siebie, ludzie. Bez "stawiania się" pracodawcy będziecie poniżani i zarabiali marne pieniądze. A firma będzie zarabiała krocie, nie dzieląc się z Wami zyskiem.

Pogromca
@EL

Daj namiary na dobrego adwokata, a składam wnioski już dzisiaj!!!

Lean Manager

Po raz pierwszy byłem na rozmowie gdzie kadra odpytująca nie wiedziała o co pytać. Było śmiesznie

To niech nam pan coś opowie o sobie:) opowiedziałem. Nawet nie raczono poinformować mnie o zakończenju rekrutacji. Firma krzak

była z Kabla

Lubię atmosferę w Kabel-Technik-Polska za: Ogolnie praca nie byla zła , poza tym , że czesto szczegolnie pod koniec czy raczej przed przerwa w dzialalnosci firmy , wszystkiego zaczeło brakowac , Dziewczyny musiały kombinowac , żeby wiązke skonczyc i żeby pojechała do klienta . Dziewczyny z niektorych zmian i projektów trzymały się razem i dla tego mozna było w miare tą prace znieść , bo góra , szczerze miała pracowników gdzies , nie potrafili nawet docenic tych kobiet , ktore tam pracowały najdłużej . Liderzy tez różni , jedni w porządku za pracownikiem byli inni podpierdalacze i konfidenci , szczegolnie jeżeli chodziło o wychodzenie na papierosa.Nie wróciłabym tam do pracy .

Tanczacy z Wilkami

Witam czy na rekrutacji bezposrednio przez firme trzeba przechodzic jakies testy tak jak przez agencje??

Dla dzieci

Bajka, która pasuje jak ulał do tej firmy... Codziennie wcześnie rano, mała mrówka przybywała do firmy i natychmiast rozpoczynała pracę. Produkowała dużo i czuła się potrzebna, i szczęśliwa. Szef lew, był zdumiony widząc, że mrówka pracuje bez nadzoru. Pomyślał, że jeśli może ona wytwarzać tak dużo bez nadzoru, to czyż nie wytwarzałaby jeszcze więcej, gdyby miała nadzorcę?! Zatrudnił więc karalucha, który posiadał szerokie doświadczenie jako nadzorca i znany był z pisania znakomitych raportów. Pierwszą decyzją karalucha było wprowadzenie systemu kart zegarowych. Po jakimś czasie okazało się, że karaluch potrzebuje sekretarki, by pomagała mu pisać i drukować raporty, oraz … Zatrudnił pająka do zarządzania archiwami i monitorowania wszystkich rozmów telefonicznych. Lew był zachwycony raportami karalucha i poprosił go o sporządzenie wykresów w celu opisania tempa produkcji i analizowania trendów tak, by mógł je wykorzystywać do prezentacji na zebraniach Zarządu. Tak więc karaluch musiał kupić nowy komputer, drukarkę laserową i… Zatrudnił muchę do prowadzenia działu informatyki. Mrówka, kiedyś tak produktywna i zrelaksowana, nienawidziła nadmiaru nowej papierkowej roboty i spotkań, które zabierały jej większość czasu …! Lew doszedł do wniosku, że nadszedł czas mianowania osoby kierującej działem, w którym pracowała mrówka. Stanowisko dano cykadzie, której pierwszą decyzją był zakup do biura nowego dywanu i ergonomicznego krzesła. Cykada, potrzebowała też komputera i osobistego asystenta, którego wzięła ze sobą z poprzedniego działu po to, by pomagał jej przygotowywać Strategiczny Plan Optymalizacji Kontroli Pracy i Budżetu … Doszło do tego, że dział, w którym pracowała mrówka stał się smutnym miejscem, gdzie nikt się nie śmieje, za to wszyscy są nerwowi… W tym czasie cykada przekonała szefa, lwa, co do absolutnej konieczności przeprowadzenia badania klimatycznego środowiska. Przy przeglądzie kosztów funkcjonowania działu mrówki, lew stwierdził, że produkcja uległa znacznemu zmniejszeniu. Zatrudnił więc sowę, prestiżowego i znanego konsultanta, by ta przeprowadziła audyt i zaproponowała rozwiązania. Sowa spędziła w dziale trzy miesiące i przygotowała ogromny, wielotomowy raport, kończący się następującym wnioskiem: “ W dziale jest przerost zatrudnienia …” Zgadnijcie, kogo lew zwolnił jako pierwszego? Oczywiście mrówkę, gdyż “wykazywała brak motywacji i negatywną postawę”. Postacie występujące w bajce są fikcyjne.Wszystkie podobieństwa do rzeczywistych ludzi, faktów w firmie,są czysto przypadkowe. Znaleziono w internecie

Była pracownica
@Dla dzieci

Prawdziwa bajka wszystko opisane w bajce jest zgodne z rzeczywistością -brawo bajkopisarz????

Mianda

Od niedawna pracuje w KTP i jedynie do czego bym sie przyczepił to do osób tam pracujacych, jedynie co potrafia to obgadywac i donosić ze jak coś sie popsuje to wina tego nowego, po za tym gapia sie i na uszko cos szeptaja między sobą na moj temat irytuje mnie to strasznie, szkoda ze nie ma tam możliwości pracy samemu tylko wszystko w grupie. Myśle, że wytrzymam jakoś ten okres próbny. Jeśli ktos nowy chce tam zacząć prace a nie zna zupelnie nikogo tam pracujacych to radze sie na to przygotować, chyba że ktos jest bardzo towarzyski i łatwo nawiazuje kontakty to może będzie miał lepiej i go szybko zaakceptuja pracownicy.

Teresa

@Ela a czy Ty jesteś pracownikiem Kabel-Technik-Polska? Jeżeli tak, to podziel się z nami opinią odnośnie tego jakim ta firma jest pracodawcą. Każda opinia z pierwszej ręki jest cenna dla zainteresowanych sytuacją osób. @KONIU jaki rodzaj umowy jest oferowany przez Kabel-Technik-Polska?

KONIIUU

NA 3 MIESIACE POCZATKOWO POTEM ZAZWYCZAJ ROK LUB NIEOKRESLONY

@KONIIUU

Nieokreślona umowa to dopiero czwarta. Na czas nieokreślony to może w biurach mają.

KONIU

ZAPRASZAM NA TESTER WOLNE ETATY!!! FAJNA ROBOTA 2400 BRUTTO PODSTAWY NA POCZĄTEK POZNIEJ ZALEZY OD EGZAMINU MOŻE BYC NAWET 2800 BRUTTO CZYLI 2K NA REKE

Teresa

@Zakochany w Karolci @Odpowiedzialny @Rozsadny korzystacie z forum w niewłaściwy sposób. Jest to miejsce służące wymianie doświadczeń i opinii o firmach pod kątem tego, jakimi są pracodawcami. Nie jest to odpowiednie miejsce do rozmów o ich pracownikach. Ponadto, używanie imion osób zatrudnionych w danym miejscu, jest niezgodne z regulaminem i administrator serwisu może takie wpisy usuwać. @lukasz pisząc na forum należy pamiętać o zachowaniu szacunku do innych i o tym, by nikogo nie obrażać.

Stary pracownik

KTP Białogard! Że nikt jeszcze się nie zainteresował ich działaniami. Tam się ludzi wgl nie traktuje tylko wykorzystuje. Nieodpowiednie osoby na stanowiskach przede wszystkim. Dno i jeszcze raz dno i te zwolnienia ludzi którym obiecano pracę a później oszukano!

Prawnik
@Stary pracownik

a może sprawa o mobbing? Zgodnie z art. 94 kodeksu pracy mobbingiem są działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko niemu, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu zatrudnionego, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej oraz powodujące lub mające na celu jego poniżenie lub ośmieszenie, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Maksymalna wysokość odszkodowania, którego celem jest naprawienie szkody, jaką pracownik poniósł wskutek mobbingu, nie została określona. Kodeks pracy wskazuje tylko jej najniższą dopuszczalną wartość, którą stanowi minimalne wynagrodzenie za pracę. Może warto powalczyć?

Igaaa
@Stary pracownik

A co w Czaplinku inaczej? To samo dziadostwo

Popi

Stawka 2400 brutto na próbnym + miało być 250 brutto premii tak obiecywali przy podpisywaniu umowy, potem zrobili zebranie i oferują 500 zl premii brutto - ale według pracowników którzy są obcykani i posiadają duże umiejętności to taka premia jest nierealna. Dali niby podwyżki stawki podstawowej a premie która wcześniej była 250 brutto zakosili. Ta certyfikacja i obiecanki że po 3 miesiącach będzie się miało status experta i stawkę 2800 brutto to jeden wielki pic na wodę, ludzie pracują po kilka lat i statusu experta nie mają. Teraz przy tych słupkach i normach to ciężko będzie uzyskać 100 zł brutto premii. Ogólnie podstawa zarobkowa to głodowa pensja, i nie wierzcie ludzie że to są lekkie prace produkcyjne tak jak podają w ogłoszeniu. Trzeba dźwigać ciężkie kable lub przesuwać szpule z kablami, mało miejsca na hali jeden wielki klembem. Wiadomo mężczyzna sobie poradzi jako tako, ale kobiety odczują to bardziej. Ogólnie dużo ludzi rozmyśla nad zmianą pracy i otwarcie o tym mówią, ponieważ podpisywali umowy z innymi obiecankami. Generalnie nie polecam pracy w tej firmie KTP, za czasów Hubera było lepiej i starsi pracownicy to potwierdzają, były różne przywileje a teraz nawet wczasów pod gruszą nie ma. Co to za firma która nie szanuje pracowników i szuka cięć kosztów na czym się da. Najlepiej produkcyjnemu szarakowi zabrać wszystko, a w biurach wysokie pensję za pierdzenie w stołki. Nie idzcie tam do pracy, jest więcej wiele lepszych zakładów w Tczewie.

Zakochany w Karolci

Pozdrowienia i caluski dla Karolci z Dzialu Szkolenia Zawodowego.

Odpowiedzialny
@Zakochany w Karolci

Chyba chodzi o Karolcie z Lubowa, to jest bardzo ladna i apetyczna kobieta.

Rozsadny
@Odpowiedzialny

Malo powiedziane - bardzo ladna i apetyczna kobieta. Ona ma wszystko co powinna miec super babka - ladna buzke, piekny biust, fajne biodra i mowiac kolokwialnie z Nia warto byloby zgrzeszyc.

Teresa

Kabel-Technik-Polska obecnie prowadzi rekrutację. Na portalu z ofertami pracy znalazłam dwie zamieszczone przez tę firmę. Poszukiwane są osoby do pracy jako Inżynier Procesu oraz Asystent Analityka Finansowego. Czy ktoś ma zamiar wysłać swoje dokumenty aplikacyjne? Jeśli tak i odbędziecie rozmowę kwalifikacyjną, napiszcie na forum jak przebiegła. Będzie to pomocne dla osób chcących próbować swoich sił w przyszłości.

to oczywiste

patrz zakładka " rozmowy kwalifikacyjne'

Jaaa

Ja mam pytanie ?czy za wystawienie złej,krzywdzącej ,nieprawdziwej opinii o pracowniku można wystąpić do sądu o znieważenie godności osobistej ?

Prawnik
@Jaaa

Oczywiscie droga bardzo długa ale wyroków za znieważenie i pomawianie jest wiele

Twist

Z własnego doświadczenia, nie polecam pracy w oddziale w Tczewie, w ogłoszeniach obiecują stawki z kosmosu a co do czego to przekonujesz się dopiero na miejscu jakie są realia. Na start 2400 brutto + premia możliwa do uzyskania to 250 zł brutto. Praca przy kablach kolejowych stojąca i dosyć trzeba się nadzwigać, dotyczy to kobiet i mężczyzn. Ogólnie zawsze brakuje jakiegoś materiału i nie można się skupić aby jedną rzecz wykonać porządnie. Na produkcji ogólnie mówiąc duży kołchoz

Teresa

@Aśka a czy wiadomo jaki jest powód tych zwolnień? Jak firma uzasadnia taki stan rzeczy? Czy zwolnienia trwają od dawna? A odnośnie kwestii formalnych - czy zachowywany jest okres wypowiedzenia, jeśli ktoś ma umowę o pracę?

Teresa

@Aśka a dlaczego tak uważasz? Czy możesz rozwinąć swoją opinię, tak abyśmy dowiedzieli się czegoś więcej? Co w Kabel-Technik-Polska Ci nie odpowiada i co byś zmieniła, żeby było lepiej? Czy możesz opisać jakie są tam warunki zatrudnienia? Takie informacje będą cenne dla osób, które są zainteresowane pracą w Kabel-Technik-Polska.

@Teresa

W Czaplinku teraz są zwolnienia grupowe. Nie patrzą na to czy jesteś dobrym pracownikiem. Zwalniają i już, bez względu na to czy masz umowę na czas określony czy na stałe. Przyjmowanie się do takiej firmy jest ryzykowne. Nie ma gwarancji czy będziesz pracować

Kamil

Czy warto starać się o pracę? Jakieś wskazówki?

@Kamil

Nie warto

Zostaw merytoryczną opinię o Kabel-Technik-Polska - Czaplinek

• Jak się pracuje w Kabel-Technik-Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Kabel-Technik-Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 74.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kabel-Technik-Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 17 to opinie pozytywne, 30 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kabel-Technik-Polska?

Kandydaci do pracy w Kabel-Technik-Polska napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kabel-Technik-Polska