Kabel-Technik-Polska

Czaplinek

Opinie o Kabel-Technik-Polska

Hmmm 2017-04-23 17:32
Ostatnio w Białogardzie było dużo zwolnień a mianowicie kilka osób nie dostało nowej umowy 3 miesięczny okres próbny się skończył i ludzie zostali bez pracy bo ponoć byli mało wydajni nie wiem jak było na prawdę haaa i z tego co się dowiedziałam że w KTP Białogard doszło do kradzieży pieniędzy jednej z pracownic i nikt nic z tym nie zrobił a winnego nie ma gdzie jest dyrekcja gdzie kierownictwo tak się właśnie dba o swoich pracowników KTP Białogard ogarnij się bo wszyscy z pracy odejdą ryby obok się budują
Pracownica 2017-04-23 21:14
Prawda,z tego co slychac to wiekszosc szykuje sie do zmiany zakladu pracy-bo ile mozna znosic ponizanie ,brak szacunku i poszanowania godnosci osobistej wszystko ma swoje granice i cierpliwosc ludzka tez.Moze dyrekcja obudzi sie z reka w nocniku ale bedzie za pozno.Nie dzieje sie dobrze i tak jest rzeczywiscie jak napisal kolega powyzej cała prawda-nie szanuje sie pracownikow z doswiadczeniem i wiedza i dziala to na zasadzie tą lubię -tej nie lubię nie wazne ile umiesz bo liderzy bez wyksztalcenia są do kablowania i donoszenia co sie mowi .Jak to kiedys powiedzial pewien lider-nie musze miec wyksztalcenia wazne abym umial trzymac ludzi za mordę-no chyba w kazdej szanujacej sie firmie nie oto chodzi.Dziwi mnie polityka firmy i takie traktowanie pracownikow.Wiadomo nie od dzis ze zadowolony pracownik to dobry pracownik a nie idzie sie do pracy z bolem żoladka i obawą co sie dzisaj wydarzy- to chyba nie normalne i chore .
Byla 2017-04-24 11:45
Zgadz a się z pani opinią . Samochodówke przenieśli do Białogardu, a ludzi rozdzielaja po działach na szafy w Czaplinku, w Drawsku lub zwalniają . Nikt sie nieliczy z ludzmi ,ale i też z pracownikami nierozmawia . Pracownicy muszą milczeć i tylko zapierdzalac bo wyznaczonych godzinach musi sie wyrobić . Ludzie w kablach do roboty.
NOWY 2017-04-25 09:13
Cos mi sie zdaje ze w centrali firmy nie maja pojecia o tym jak sie pracuje w kablu.
Patrza tylko na wyniki finansowe. Jak widze gdy wprowadzaja nowe pomysly na usprawnienie pracy to mam wrazenie , ze PANIENKI dopiero sie ucza . Jak dyrektor chodzi po produkcji i wydaje polecenia to: 1- nie ma corobic [jest nie potrzebny] , 2-kierownicy dzialow sa nie potrzebni , 3 - cala produkcja pracuje na zasadzie "byle do piatku" . Co by tam nowego Pan dyrektor nie wymyslil to i tak to upadnie , bo nikomu nie zalezy na tej firmie [ od kierownikow w dol]. Uklady , ukladziki , szwagrowie , szwagierki itd. mozna by powiedziec- FIRMA RODZINNA . Gdyby dyrekcja na moment posluchala pracownikow to 80% kierownictwa leci. Pracuje w tej firmie pol roku i nie slyszalem jeszcze zdania " super robota chce tu byc- tylko byle do drugiej"
Ja szukam nowej pracy i to w takiej firmie , ktora nie musi sie oglaszac , ze potrzebuje pracownikow
Standardowo 2017-05-03 16:34
Ale super.., za całoroczną absencje chorobową.. koc ;/ Jak zwykle zakład się popisał. Już mogli nic nie dawać, mniej wstydu by sobie narobili..
Standardowo 2017-05-03 16:41
Nie zastanawiaj sie, nie warto, to syf i dno! Z resztą jeszcze troszkę i się wszystko rozpadnie.
Normalny 2017-05-04 10:30
Nie rozumiem dlaczego tak piszesz. Ja się cieszę, że dostałem koc. Firma nic nie musiała dać a jednak dała. A ty jeśli twierdzisz, że to wstyd to nie powinieneś tu pracować idź na budowę cegły nosić zobaczysz czy tam jest lepiej. A propos koca - fajny, milutki - poleżałem pod nim w długi majowy weekend.
Pozdrawiam ekipe KTP.
Normalny 2017-05-04 10:30
Pozdrawiam ekipe KTP.
Standardowo 2017-05-04 10:57
Wiesz co, to ja bym już wolał te parę groszy w zamian za ten koc, o ile w ogóle za niego zapłacili ( bo pewnie dostali ), dzieciom nie dam po kawałku koca na obiad.. A z tymi super zarobkami w tej firmie.. Kim lub czym ( wg tego zakładu) ja jestem? Pracuję solidnie cały rok i co w nagrodę dostaję dziadowski koc z który mi nie potrzebny, bo mam sporo w domu. Po za tym z kim na ten temat bym nie rozmawiał, to reakcja ludzi to wybuch śmiechem... ŻAL. Zapytaj innych którzy dostali też, jak wielkie jest ich zadowolenie. Tak nisko siebie doceniasz?
Zadowolony 2017-05-05 07:14
Żal to ten komentarz. Nie podoba się koc ale wszyscy po niego lecieli z wywieszony pyskiem. Ci co najgłośniej szydzili pierwsi stali w kolejce.
Danilo 2017-05-05 21:51
Dokładnie to firma rodzinna hehe tak jest w Białogardzie hehe:-D dwie panie kierowniczki siostrzyczki
NOWY 2017-05-06 08:44
Kazdy ma prawo sie cieszyc z ' koca' . Jesli jest to dla Ciebie powod do bardziej wytezonej pracy dla firmy - to szacun . I teraz pytanko : Jesli koce zostaly zakupione z funduszu socjalnego to kto za to zaplacil ? Jesli firma nie kupuje narzedzi to wydaje swoje pieniadze na kocyki? Wyobraz sobie rozmowe ; kupimy im koce z socjalnego beda sie cieszyc jak dzieci , a my zrobimy sobie impreze integracyjna np : ze zwiazkami w koncu po wytezonej pracy umyslowej musimy sie zrelaksowac .
Boje sie pomyslec jaka bedzie twoja radosc gdy dostaniesz toster lub czajnik - KUPISZ GARKI ???
Standardowo 2017-05-08 11:33
Z moich znajomych nikt po niego z - jak to mówisz "wywieszonym pyskiem" nie leciał, pewnie dlatego ze raz - moim znajomi się szanują, a dwa - mają buzie tudzież twarze, nie pyski..
Po za tym jesteś zadowolony,gitara, bądz! Dla mnie taka wspaniała nagroda to kolejny powód przekonujący mnie że ta firma to zero.. Przyjemnego użytkowania i pracowania,dopóki zdkład jeszcze stoi...
Standardowo 2017-05-08 11:36
DOKŁADNIE !
pracownik 2017-05-08 12:32
A moim zdaniem to miły gest. Nikt się tego nie spodziewał, a jednak postanowili docenić i wyróżnić. Zawsze można by było otrzymać soczyste...NIC! Tak naprawdę jak w większości prezentów liczy się gest i chęci!!!
A co Wy byście woleli dostać?? Podajcie przykład satysfakcjonującego prezentu ( poza kasą, bo jej jak wiadomo zawsze jest za mało).
maverick 2017-05-08 23:16
Jak wyglądają zarobki u inżynierów? Czy 4 z przodu na rękę jest normą dla ludzi z kwalifikacjami?
iNga 2017-05-09 09:33
3. 700, na ręke 2.900 Obiecane podwyżki X czasu temu, ale cóź, biedny, zakład nie ma pieniędzy....
Standardowo 2017-05-09 09:44
Przykładowo jakiś bon np na basen dla dzieci, może ( nie mówię że wielkie ) jakieś dofinansowanie do książek ( wakacje potem trzeba wyprawkę do szkoły ), Nie chce juz wielkich rzeczy, ale mogli by dać coś co się ludziom przyda, a nie koc, który się rzuci do konta, bo niepotrzebny. Chyba w Czaplinku nikt nie narzeka na nadmiar funduszy...
pracownik 2017-05-09 11:31
I widzisz tu jest problem .... Nie każdy pracownik ma dzieci, więc jemu taka nagroda by się nie przydała. Byliby poszkodowani i krzyczeliby, że co to za nagroda, dla kogo itp. To powinna być najbardziej neutralna opcja.
Nie rzucaj koca w kąt, daj swoim pociechom gdy będą jechały na plażę, nad jezioro.
Dlatego właśnie mówi się, że nie wszystkich można zadowolić.
q 2017-05-12 22:42
Słyszałem że zwolnienia będą w jakości
NOWY 2017-05-13 07:47
Sa tacy , ktorzy przezywaja najwieksze chwile uniesienia gdy kopnie ich sie w jaja. Trudno wymagac od czlowieka , ktory wyskoczyl z jakiejs WICHURY aby mial jakies wygorowane wymagania. Moze tam tylko soltys ma koce i wydziela gdy brac idzie nad sadzawke. Jak nie musze stac w kolejce po koc do soltysa to robie sie miejscowa elita . Jeszcze tylko audi w lpg .
Stary wyga 2017-05-13 15:58
A czy prawda jest, ze firma znowu ma zmienic wlasciciela? Chodza sluchy, ze ma ja wykupic spolka chinska czy hinduska. Tak pytam z ciekawosci.
engineer wlkp 2017-05-14 13:39
To znaczy przedział netto to 2900-3700 zł? Trochę nisko, jak dla ludzi z wykształceniem który mają organizować firmę, ale z drugiej strony, na początku może być dobra pensja na start.
Stary wyga 2017-05-15 15:56
Kilka miesiecy temu szukali inzynierow produkcji za 2500 zl brutto. Z tego co mi wiadomo pensja konstruktora nie odbiega w znacznej wysokosci od brygadzisty na produkcji (moze 200 zl wiecej). Co do tej organizacji to formalnie gora ustala, ktora cisnie po wszystkich w biurze(dlatego pytaja sie czy mozesz pracowac pod presja), wiec niekoniecznie ma sie pelna swobode dzialania i wlasnej organizacji.
engineer wlkp 2017-05-15 19:51
Żartujesz z tym 2500 zł brutto? Nauczycielka przedszkola ma tyle ustawowo. W Lidlu na kasie jest więcej.
Stary wyga 2017-05-16 15:48
A spodziewales sie, ze bedziesz zarabial miliony?Jak jestes swiezakiem zaraz po studiach to nie licz na wiecej.Jak masz spore doswiadczenie i umiejetnosci to mozesz startowac na kierownika projektu(gdzie placa wiecej), ale latwo nie jest. Jesli aspirujesz na konstruktora czy zwyklego inzyniera produkcji to fortuny nie zarobisz.
engineer wlkp 2017-05-17 10:22
A skąd wiesz że w moim przypadku nie ma doświadczenia? I po co od razu wyjeżdżasz z tymi "milionami"? Skoro stary wygo uważasz się za wszystkowiedzącego to siedź dalej w wiosce i pracuj za śmieszna stawkę, gdzie tyle to mają wykwalifikowani pracownicy fizyczni w innych firmach. Chcesz poniżyć kogoś i sprawić że zgodzi się na głodową stawkę? Ktoś kto nie ma wyboru to może zgodzi się na tego inżyniera za 2500 zł brutto, ale ludzie z aspiracjami i możliwością pracy w innych firmach podziękują z uśmiechem. Nie pozdrawiam takich ludzi jak ty.
inżynier 2017-05-17 11:40
Pracuję w KTP od niedawna jako inżynier. Mam wyższą stawkę. Na rozmowie, pani rekruter zapytała o moje oczekiwania, podałem i powiedziała że stawka negocjowana jest z każdym kandydatem indywidualnie, że patrzą na doświadczenie i wykształcenie i znajomość języków.
Po tygodniu zadzwoniła, zaproponowała pracę i stawkę. Faktycznie były negocjacje.
Próbuj może uda Ci się dostać więcej niż 2500 zł brutto. Nie ma co się kłócić na forum i bić pianę z niczego.
engineer wlkp 2017-05-17 17:09
Ale ja nie składam tam papierów, pracę mam w swojej miejscowości pod Poznaniem. Ciekawi mnie tylko jakie są zarobki w branży w której ja pracuję. Dalej nie wierzę w 2500 PLN brutto dla inżynierów, śmiesznie wręcz brzmi. Tym bardziej że to kapitał zagraniczny.
Stary wyga 2017-05-17 17:12
Umiesz czytac ze zrozumieniem matolku?Gdzie ja napisalem ze nie masz doswiadczenia, ja tylko zasugerowalem ci dwie opcje. Z tymi milionami to byl sarkazm, ale jestes chyba bucem, zeby tego nie zrozumiec. Nie rozsmieszaj mnie chlopie z "wielkiego miasta" z tym ponizeniem za glodowa stawke, bo mi zwisa kto ile zarabia. Ostatnia rada: nie unos sie tak bo ci cukier skoczy i tez nie pozdrawiam ciebie ignorancie umyslowy:)Gosc na dole rozwinal moja mysl.
Stary wyga 2017-05-17 17:20
TAK pare miesiecy temu rzucili oferty z m. in. inzynier procesu 2500 zl brutto. Pracujesz pod Poznaniem, wiec zarobki sa wyzsze niz w zachodnipomorskim. To , ze jest to firma zagraniczna ktora przechodzi z rak do rak nie swiadczy o niczym. Wielu inzynierow stamtad ucieklo do lepszej pracy gdzie zarabiaja wiecej. Gdybys sie choc troche orientowal to wiedzialbys, ze ogolnie organizacja w KTP to syf.
halka 2017-05-18 07:55
Widzisz stary wygo, po to właśnie są takie portale jak ten do wymiany opinii o pracodawcach :) ale po co te całe złe emocje?
po 2017-05-18 11:54
Jakie 2500 zł. brutto skąd ty to bierzesz. Oczywiście są pracownicy wyciągani z działów produkcyjnych na inż. procesu ale taką stawkę mają przez miesiąc lub dwa potem jest ocena kompetencji i to daje już dużo powyżej 3000 zł a nie którym nawet 5000 zł . Zatrudniani z doświadczeniem też około 4000-5000 zł więc jak nie wiesz to nie pisz. pozdro dla wszystkich.
Inżynier 2017-05-18 20:48
Ciekawa dyskusja, więc i ja wrzucę trzy grosze. Aplikowałem na inżyniera do Czaplinka w zeszłym roku bez odzewu ze strony KTP, gdzie były cztery propozycje na stanowisko od października jeśli dobrze pamiętam. Rzeczywiście w ofertach była podana kwota wynagrodzenia w wysokości 2500 zł brutto, więc stary wyga ma trochę racji. Obiło mi też się o uszy, ze konstruktorzy nie zarabiają kwoty adekwatnej do stanowiska. Widzę, że "po" orientujesz się w temacie, tak więc odpowiedz mi na pytania. Skoro twierdzisz, że przez dwa miesiące zarabiając tą minimalną kwotę jest ocena kompetencji, to czy jeśli osoba pracuje dobrze, ale nie wyróżnia się jakoś szczególnie pod względem umiejętności to zarabiać będzie tyle samo co kwota wyjściowa, czyli 2500 zł brutto, czy po prostu są dodatkowe szkolenia, albo dostaje wypowiedzenie? Jak to jest w praktyce?
po 2017-05-19 06:59
Jak zostajesz zatrudniony ustalona zostaje data twojej oceny kompetencji(doświadczenia) po ocenie dostajesz stawkę jaka wyjdzie z oceny - ot i cała tajemnica. Oczywiście bardzo dużo zależy od Ciebie od twojego zaangażowania, chęci nauki, samodoskonalenia . Niestety aby coś otrzymać trzeba coś dać od siebie. Pozdro
INga 2017-05-21 23:11
Tzn brutto 3.700 ale to i tak nie od razu tylko po jakimś czasie, netto 2.650 (teraz było). Na start 2.500 - brutto oczywiscie. Firma nie szanuje pracowników. Zawsze co byś nie robił, jest mało i źle. Podwyżki tylko gadanie.
@Ania 2017-05-23 19:32
to po co brałeś ten koc, skoro masz ich pełno?
Grochu 2017-05-30 12:28
Ta firma to dno szczególnie liderzy i kierownictwo...sczegulnie pani M...
Ryszek 2017-06-03 19:07
Nikomu nie polecam pracy w tym zakładzie. Brak szacunku do pracownika, kłamanie o premiach, ogromna presja czasu, wytykanie błędów, napięta atmosfera, beznadziejne zarobki. Firma szuka oszczędności praktycznie wszędzie: na materiale, narzędziach, wypłatach. Sam musiałem sobie kupi,ć buty BHP bo te które daje zakład są najtańsze i niewygodne. Moi znajomi przynosza narzędzia z domu bo firmie szkoda wydać kilka złoty na zakup srubokręta. Niedługo będzie trzeba swój papier toaletowy przynosić. Najgorsze jednak sa panienki, które skończyły podstawówkę na stanowiskach kierowniczych w Drawsku. Kiedyś same robiły na brecie czy w szafie a dzisiaj chodza jak nadęte świnie chociaz wiadomo ze tepe sa jak cep.
johny wick 2017-06-04 08:13
Jeśli człowiek się nie szanuje to tak cię traktują.Nie wiem po co drążyć o zarobkach jak i tak będziecie tam popychadłami.Dla kombinatorów ,głąbów i nieogarniętych ten zakład to jak wygranie w lotka.Dla ludzi którzy się szanują i wiedzą że dobrze pracują to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Za ten mobbing i wyzysk to każdy lider i kierownik powinien dostać po twarzy na ulicy to by szybko się nauczyli pokory i szacunku do ludzi.Kierownicy muszą was okłamywać i obiecywać złote góry na każdym kroku bo sami muszą pracować by spłacać swoje kredyty.Wiedzą że innej pracy z takimi zarobkami nie dostaną tacy są inteligentni.
szukam nowej pracy 2017-06-04 11:06
Ryszek, Johny macie racje. Najpierw ludzi zwalniaja, teraz zatrudniaja... chory zakład. Mnie już nic w tej firmie nie zdziwi. Zastanawialiscie się na przykład dlaczego w administracji pracuje tyle mlodych ludzi? W jakiej normalnej firmie kierownikiem jakosci jest nastolatka bez zadnej wiedzy, konstruktorem chłopak po liceum?
Robert 2017-06-04 13:18
szukający pracy, od razu wiadomo że piszesz o Drawsku :D :D hehe pozdrawiam
Ktp 2017-06-06 18:55
Chora firma zwalnia za papierosy za jedzenie że w soboty się nie przychodzi mam grupę niepełnosprawnosci nie przechodziłem w soboty do pracy bo nie mam obowiązku pracować w soboty poszedłem zapalić to zostałem zwolniony dyscyplinarnie po 3 dniach dzwonili że to błąd bp teraz nie mają osoby i że mogę wrócić odmowilem no nie zamierzam męczyć się i słuchać ludzi gdzie wiem że coś jest białe a oni mówią że jest zielone znalazłem pracę lepiej płatna i wzięli mnie z świadectwem takim więc nie będę się męczyć w tej firmie gdzie cieszkono urlopy dziecko zachorowała wziąłem urlop na żądanie a kierowniczka z morda że tatuś w domu z dzieckiem a ona nie ma teraz osoby do pracy że ona nie może mieć dzieci i że mąż ja zostawił to czepia się innych z każdym msc jest gorzej pozwalniali osoby a teraz zatrudnili ponad 50 nowych
Czy 2017-06-08 19:45
KTP-czy gdzieś tu jeszcze przyjmują z grupą?Podpowiedz coś.
Pracownik 2017-06-09 10:15
Nikomu nie poleciłabym pracy w Kabel- Technik Czaplinek. Trzeba się natyrać za marne pieniądze. Ścigają, żeby pracować w soboty i wyrabiać nadgodziny, a ciekawe czy od razu zapłacą za to.. Żeby dostać jeden dzień urlopu to trzeba się starać jak nie wiadomo o co, jak gdyby bez nas ta firma miała upaść jednego dnia. Może by tak kierownictwo pomyślało o tym, żeby jakoś motywować pracowników? Bo jak na razie to tylko zakazy i nagany za jedzenie, picie, papierosy itd.
@Ania 2017-06-11 20:51
przyjmują w KTP i masz dotacje do rehabilitacji
Ktp 2017-06-17 10:59
Ogólnie to wszędzie potrzeboje z grupą najlepiej z grupą potrzeboje w ochronie praca lekka nie to co ktp w ochronie najbardziej potrzboje takich osób warto spróbować więcej czasu w domu a pieniądze większe i cały dzień można posiedzieć na oglądaniu filmów czytaniu książek itp
Ktos 2017-06-17 11:02
Dyrektorzy kto mają chrapkę na mlode osoby gdzie Pani od jakości ma 24 lata lider 22 itp a dlaczego tak bo dyrektor to babiarz a niektóre dziewczyny nie mają szacunku do siebie wogule jak większość dziewczyn teraz
gosc 2017-06-21 17:48
z tego co slyszalam to w tym zakladzie jest nie ciekawie i ludzie nie chca tam pracowac !!!!
buntownik 2017-06-23 06:50
To samo jest w czaplinku liderka grupy na szafach która dosłownie nic nie potrafi a [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jej tak urosła ze szok pastwi sie na ludziach... A co najlepsze próbuje tyrać ludzi..... Część ludzi sie nie daje a część sobie na to pozwala i boją sie iść z tym wyżej.....
Zostaw swoją opinię o Kabel-Technik-Polska - Czaplinek
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kabel-Technik-Polska