Opinie o hutchinson.com/pl - HUTCHINSON S.A. w Żywiec

Branże: Surowce, półprodukty - produkcja wyrobów z gumy i kauczuku

Doceniony

Fajny ten zakład jest .nudy nie ma ...najlepsze są rodem z czasow (usunięte przez administratora) akcje łapanek na BHP ....zorganizowane akcje celowo przeciw własnym pracownikom....ci się nie dooglada na kamerach żeby ludzi uwalić to dorobią pracownicy.....już nawet sami się podpierd.laja to dopiero mistrzostwo ????no ale w sumie i to chodzi władzy ...zemścić się za legalny strajk to też przypomina lata 80 ..

Tak
@Doceniony

No dzicz,ale spokojnie jak pozbędą się starych operatorów to nowi co przychodzą na parę dni czy max miesiąc i pierd(o)lą taką robotę pokażą klasę hahaha

Premia z Totala w styczniu tylko dla tych którzy nie chorowali.

Jola
@Anonim

Czyli jeśli Total dla tych co nie chorowali to niewielu go dostanie a o to Panu dyrektorowi chodziło.A wy cwoki co cieszycie się ze ktoś zachorował i to ciężko ale też kiedyś możecie znaleźć się w tej grupie ciekawe czy będziecie się cieszyć że nie stać was na wykupienie wszystkich leków karma wraca.

@Jola

Dokładnie znowu nas wyr...ali ale ludzie się cieszą z tych ochłapów wstyd dla dyrektora i związków

Kris

Ok

miś

12.12.2022 miało się odbyć spotkanie związków z dyrektorem na Z2. Czy ktoś coś wie na czym stanęło? Są jakieś informacje?

Mala
@miś

Tak było spotkanie 2 zł do godziny i o 50 zł podniósł stażowe A premia z Totala wypłacona będzie z grudniową wypłata

Ceeee111

Zwiazki aaaa szkoda gadać. Jak można przystać na to aby pracownik ktory caly czas ma l4 dostal taką samą podwyżke co pracownik który cały czas jest w pracy.

Olek
@Ceeee111

To akurat racja

Licząc z podwyżek w przyszlym roku dla pracowników produkcyjnych to 537,6 zł. Brutto. A pewnie administracja jak zwykle dostanie 200 zł brutto i tyle. (Jak dobrze pójdzie)

Pracownica

Znowu sie posypią wypowiedzenia. Ci z biura się tak często zmieniają, że nie można za tym nadążyć.

A niby dlaczego tak się zmieniają ci pracownicy administracji? No własnie dlatego że tam gó....ne pieniądze mają.

Inny

Zamiast drwić z innych to proszę zapytać kogokolwiek z administracji jak wysokie były podwyżki przez ostatnie lata?

Pracownik 2

Potwierdzam, podwyżki 200/300zl brutto na przestrzeni ostatnich 3 lat w administracji. Powiedzcie proszę ile wasza stawka na godzinę się zmieniła w ciągu 3 lat? 200 zł dzielone na 168h to 1.20zl brutto. Z 300 zł to oszałamiające 1.80 zł brutto a to był maks.. Tak to niestety wygląda choć pozory mogą być inne. Rotacja pracowników to potwierdza.

Bobo sapiens

Ostatnio jak się jeden z naszych "specjalistów" zwalniał to mówił że w innej firmie raz tyle co ma tutaj na starcie dostanie. Hutch to ponoć szkoła życia. Jak ktoś sobie u nas poradzi to gdzieś indziej może miec tylko lepiej

Parówa

Serdeczne gratulacje dla Pana dyrektora zakładu nr1 w Żywcu. Koncertowo wrolował Pan te śmieszne związki zawodowe. Cała masa ludzi wpada w najniższą krajową. Brawo!

Wariat

Siemanko czy ktoś powie ile zarabia sorowcowy bo zastanawiam się czy warto tam podjąć pracę pozdrawiam

@Wariat

Czy dobrze rozumiem że Total ma być wypłacany w ratach

@Ania

Dobrze rozumiesz w ratach jak wielki Pan dyrektor się zgodzi wogòlę wypłacić ludzią 13 mimo że total dał na to pieniądze które zakład daje...l więc jeszcze jest WIELKA nie wiadoma bo może jednak Pan dyrektor nie da inne zakłady dostały tylko w Łodzi nie bo trzebabyło swoje kieszenie napchać a ludzi ma się za Głowno przecz z takim dyrektorem na tarcze go

@Czub

To moje pytanie brzmi gdzie są zwiazkibo wla0snie teraz powinny się wykazać żeby te pieni0adze były nam wypłacone.

@Ania

A no właśnie gdzie są związki,jak narazie cisza,walczą o podwyżki dla nas dyrektor proponuje 100zl do podstawy a przypominam że podwyżka od rządu łącznie wyniesie 590 zł brutto więc tyle samo my powinniśmy dostać bo zaraz ci co się nie dawno przyjęli będą zarabiali tyle co pracownik z 10 letnim stazem

@Czub

To idź do dyrektora i powiedz mu że chcesz 590 brutto podwyżki,napewno powie ci już panu dajemy od przyszłego miesiąca...

Mieciu
@Masakra

Dokładnie. Już im dają 600zl bo jakis chłopek oderwany od rzeczywistości tak powiedział. W dodatku nie umiejący liczyć bo propozycja dyrektora podzielona przez 160 godzin to 1.75zl. Niech dorzuci na 2.50 zł plus trzynastka i nie ma co się przepychać kolejne miesiące tylko brać to i widzimy się za rok Panie kochany ????

@Mieciu

Może ty dostałeś 13 ale my nie i raczej jej nie dostaniemy,a skoro taka kwota ci odpowiada to biesz i się ciesz jak widać mało do szczęścia ci potrzebne właśnie przez takich jak ty Głowno dostajemy bierzecie co dają czyli ochłapy i się cieszycie że coś dostaliscie brawo wy

Krzysztof
@Mieciu

Ty za to liczyć u umiesz skoro dyrektor chce dać 100zl podwyżki jak wyżej ktoś napisał to skąd 1,75 zł ci wyszło,oj z matematyki orłem nie byłeś,zresztą faktycznie wy z byle czego się cieszycie, główno by wam dać i powiedzieć że to czekolada też byście brali,jaki zakład tacy ludzie żenada

@Krzysztof

Ludzie w jakim wy zakładzie pracujecie bo napewno nie hutchinson,dyrektor na ta chwilę daje 300zl brutto,myślę że jak da 500zl brutto plus trzynastkę,to nic tylko brać,oczywiście na rok

Krzysztof
@Masakra

Nie dyrektor daje 300 tylko związki chcą 300zl,dyrektor daje 100zl czytaj ze zrozumieniem,a po za tym skoro w zeszłym roku łączna podwyżka od zakładu wyniosla 375zl brutto oczywiście to chyba oczywiste że w tym powinna być trochę wyższa,ceny nie poszły do dołu inflacja też nie ani rachunki,chyba że u ciebie,jeśli dałby 500zl to było by dobrze ale i ty i ja wiemy że tyle nie da a jeśli chodzi o 13 to jeśli ona wogòlę będzie to wtedy o tym pisz bo na obecną chwilę jej nie ma bo pieniądze wyparowały

@renta
@Ania

a skąd takie informacje? to jest oficjalne?

Janek
@Krzysztof

Doinformuj się co daje dyrektor a co chcą związki i wróć. Bo chyba w innym zakładzie pracujesz albo pleciesz głupoty jak na targu przekupy.

łysy
@Czub

ludzie tylko narzekac droga wolna ja sie zwolniłem porzucenie pracy i lepiej zarabiam niz w tym burdeluheheh

Ela
@łysy

Też podjęłam taka decyzję człowiek trzyma się niewiadomo czego a wszędzie lepiej byle daleko od hutchinsona.Moze zarobki zbliżone ale niema straszenia karania za to że się normy nie zrobiło czy zachorowało przez majstrowa która bawi odsyłanie na gorsze stanowisko.Ide do pracy wiem gdzie będę pracować i tyle .A tego totala niech se wsadzi pań dyrektor który już nieraz nam go nie wypłacił.Tylko pewnie wziął premie.

Bronek

Przypomnę tylko ze od 2 lat w zakładzie jak i na świecie panował i panuje kochany COVID, i ciągła narracja że lepiej zostań w domu niż narażać innych.. Za to wszytko ludzie będą teraz rozliczani i wyzywani od nierobów bo mogą nie dostać 13.. Zaklad już nie wie jak wam ma zawinąć wasze pieniążki, i sami już nie wiedzą jaka prowadzą narrację.. Nie ładnie tak robić jedno a robić drugie.. A że wykorzystywali to inni leserzy no cóż, trzeba było się z tym liczyć.. Natomiast zachorować z zimę? (usunięte przez administratora)

Rrr
@Bronek

Jedno pytanie co ma Total do l4.To sap pieniadze dla wszystkich a nie jakieś nagrody.Bo jeśli tak zaczniecie oczerniać ludzi którzy są na l4 to chyba nikt by totala nie dostał bo każdy kiedyś chorował więc jeśli tak chcecie sprawiedliwie to może być.A ci co teraz na nieszczęście z jakiś przyczyn chorują to może mają pecha ze WP tym okresie.Takze wszyscy zdrowi pracujący pewnie wy też kiedyś zachoruje ie i co jak coś będą dawać to wy będziecie wykluczeni.Troche rozsądku.

Wariat
@Rrr

A czy to prawda żeby otrzymać dodatek z totala trzeba być minimum 6miesuecy w związkach zawodowych?

Janek
@Wariat

Nic podobnego. Skąd takie informacje. To ma być premia dla pracowników zakładu, bez wyjątków.

łysy
@Wariat

tak zwiazki nawet za strajk byłym pracownikom nie zapłaciła a strajkowali pozdrawiam pana Gaja

Do kiedy wypłacą socjal na święta.Jestem na macierzyńskim i nie mam jak się dowiedzieć.Czy wiecie jakie kwoty wypłacą.

Proszę
@Marta

1100 900 700 500 do 23 ma być wypłacone

@Proszę

Dzięki

@Proszę

A nie ma to być w 50 tyg roku czyli w tym tygodniu .?

@renta

Na Z2 wypłacają do 16.12.

Bronek

Pisałem już wcześniej, apelowałem do was że nie pieniążki są najważniejsze a podejście, atmosfera i traktowanie drugiego człowieka ale was to w tedy nie obchodziło. Teraz czytam wielki płacz bo robią z wami co chcą i kasy nie chcą wam dać. Próbowałem przemówić wam do rozumu ale tylko czytałem zarzuty w moim kierunku. Żal mi was tak po ludzku mimo wszystko, to jak dostajecie nagany za byle co, ciągle rzucanie z stanowiska na stanowisko. Dyrekcja poszła z wami na wojnę, pokazać kto kto tu rządzi, wy budowaliście ten zakład a teraz jedynym co możecie zrobić dobrego dla siebie to zmiana pracy. Sytuacja w kraju czy zakładzie, ciągła niepewność co z 13 nastką, podwyżkami itd tylko wprowadza niepokuj w zakładzie. Ludzie mają już tego dość, są wykończeni u żeby nie zwariować uciekają na l4.. Czy dyrektor nie widzi jak rujnuje ten zakład od 2 lat? Sprowadza nierobów mając was gdzieś.. Związki jak i dyrekcja są winne tej sytuacji, brak oficjalnych info, konkretnych stanowisk tylko że rozmowy są prowadzone i h, u, j!

@Bronek

Nie zmienię zdania o tym zakładzie porażka zła raczej fatalna atmosfera robić trzeba wszędzie to chyba najgorsze i to największy minus tego zakładu ze idziesz do pracy i niewiesz gdzie wylądujesz.Majstrowa jak chce cie uwalić i tak jest często złośliwość daje cie na gorsze stanowiska o czym każdy wie.

@Ewa

Niestety nic mnie już chyba nie zdziwi w tym zakładzie.. Zakłamani ludzi i góra która skłóca wszystkich, pracownicy tak jak mówisz nie wiedzą gdzie będą robić, jeden wielki bur, de,l i kumpelstwo z majstrowymi żeby mieć lepsze stanowisko.. Na pocieszenie powiem Ci ze lepiej nie będzie do kiedy polaka macie za dyrektora.

Basia
@Bronek

Racja. Polak za dyrektora to jakieś nieporozumienie. Obcokrajowiec byłby bardziej ludzki.

Olek

Będzie dziś wypłata ? Mikołajki są dla dzieci nic nie dali dramat

Tym
@Olek

I nie dadzą ludzie kto.moze niech ucieka z tego bagna bo robota wyć,erpujaca traktowanie ludzi na poziomie (usunięte przez administratora) nasze pieniądze z totala zakład ukrywa związki cicho sza chociaż o to powinny walczyć wstyd mówić że pracuje się tutaj.Mam nadzieję że ci wszyscy co deklarują zwolnienie od przyszłego roku uda im się i niech zostaną ulubieńcy Ukraińcy i niech w końcu zaczną robić wszędzie tak jak my.Ale będą musieli bo Polacy zaczną się zwalniać.Mowie o produkcji a nie szanownych paniach majstrowych które guzik robią.

@Tym

Związki zawodowe piszą na Z1 o L4. Chcę wam przypomnieć że jesteście związkiem zawodowym i nie wypada wam o ty ym mówić. Dlkaczego idziemy na L4 bo mamy 20 zł po 10 latach i trzeba kombinować żeby złożyć koniec z końcem . Pozdrawiam przewodniczącego bo chyba zapomniał że reprezentuje ludzi ....zrób coś żebyśmy nie musieli kombinować ...

Nic dodać nic ująć....

Kubica Andrzej
@Masakra

Związki zawodowe piszą o tym co było tematem dzisiejszego spotkania i uwierz mi kolego że wiem kogo reprezentuje. Właśnie dlatego że jak piszesz "trzeba kombinować" pracodawca chce uzależniać wszystkie dodatki od absencji pracownika a tracą na tym wszyscy a przede wszystkim ci którzy są naprawdę chorzy. Życzę zatem dużo zdrowia i spokojnego wieczoru. Zachęcam też do wyrażania opinii na grupie związkowej nie kryjąc się pod tajemniczym nickiem na jakże obiektywnym portalu GoWork.

@Kubica Andrzej

Czy ktoś naprawdę chory można zweryfikować ,jest symbol choroby ,a tym którzy co kilka dni na coś są chorzy ,niech się leczą może w innym zakładzie ,bo i dlaczego mają tak samo brać dodatki jeżeli nie pracują? Może zrobić ankietę co pracownicy na ten temat ,a nie podejmować decyzji za ogół .

Jarek.

A może jakieś wnioski dlaczego tak jest.Moze to nie leserstwo ikombinacje tylko wyczerpanie psychiczne i fizyczne.Moze przyjdzie ktoś z biura na tydzień lub 2 na produkcję postoi sobie jak (usunięte przez administratora) poczeka gdzie go wyślą bo tu niema nikt swojego stanowiska tylko jednostki.Popracuje na różnych wyspach lub wydziałach gdzie wymagają od niego normy to zobaczymy czy po 3 dniach pojawi się w pracy.Wiec nie mówcie mi że ludzie uciekają z innych powodów na l4.Sa wyczerpani i zestresowani.A nasze kochane majstrowa wel liderki śmieją się pod nosem.Tyle w temacie Zastanówcie się.

@Jarek.

W punkt.Bravo w końcu ktoś powied,ial prawdę.Prcowalam w 2 zakładach i tylko tu z czymś takim się spotykam tzn.ze musze wszędzie umieć robić za takie pieniądze.

,,,

I tu pojawia się pytanie czy może przywrócić premie za obecność ????względem innych ,którzy pracują ciągle byłoby ok zwłaszcza teraz gdy niektórzy już z" katarem" siedzą w domu bo trzeba soboty robić

Miły
@Jarek.

Masz rację i trzeba jasno powiedzieć ile takich nierobów jest w zakładzie a my musimy na nich narobić

Bronek

To co się dzieje w tym zakładzie to jest hit, dyrektor polaczek który myśli że rządzi światem.. Ha ha a jest posmiewiskiem.. Pasowały by się jednak stosować do warunków wypłacenia 13 a nie kombinować i (usunięte przez administratora) ludzi.. 13 miała być zależna od podwyżki a nie od l4! 2 wstyd że musicie wypalacac w ratach byle po to aby zwalniać ludzi i kolejną pulę zgarnąć dla siebie a nowych przymowac.. Myślę że TOTAL jest dumny z waszych ruchów i to że od ostatniego strajku pogarszacie relacje w zakładzie.. Brawo wielkie brawa!

szczupak jest królem wód

Jak tam Hutchinson? jeszcze nie zdechł? Dużo mężczyzn się zwalnia i jeszcze dużo się zwolni. Jeszcze trochę i panie będą zajmować się wszystkim od formowania na piecach i wintecach na z1 do pracy na autoklawach na z2 bo już brakuje męskich operatorów. Żywiecczyzna i okolicje stoją produkcją więc jak ktoś chce pracować w tej "branży" to ma możliwość wyboru. Hutchinson w obecnych czasach powiniem być ostatnim miejscem gdzie się idzie. Zacznijcie szanować swoje zdrowie, a przede wszystkim siebie. Wiecznie jest "kryzys", niesprawne maszyny, brak narzędzi do pracy, a młodzi pracownicy biurowi do perfekcji opanowali chodzenie po hali i przyklejanie naklejek na pojemniki, kanbany, oklejanie podłogi bo przecież to żebyś miał opisane miejsce na bidon jest najważniejsze XD. Kapitalizm nawet ten "po polsku" ma to do siebie że liczy się firma, nie człowiek. Grupa posiada ponad 95 zakładów produkcyjnych w 26 krajach świata - taki dumny opis jest wszędzie. Pamiętajcie o tym po nowym roku kiedy znowu zrobią wam "msze" i będą mówić tylko o stratach, stratach ogólnych, nie waszego zakładu bo jeszcze by wyszło że z1 czy z2 jednak wypracowywują zyski a czerwone słupki muszą ładnie wyglądać na przygotowanych przez nich prezentacjach. Pani z HR znowu będzie mówić o wysokiej absencji pracowników, ale jak faktycznie jest "kryzys" to nie pomyślą o urlopie postojowym więc pracownicy uciekają na l4 bo przecież lepiej mieć płacone 80% na chorobowym, niż nie dostawać nic na urlopie bezpłatnym, bo chyba nie myślą że będziemy ciągle brać swój urlop wypoczynkowy jeśli w danej chwili nie mogą nam zapewnić pracy, prawda? Pracownicy jak nigdy teraz muszą jasno dać do zrozumienia że oczekują porządnej podwyżki i nie, 1zł czy 2zł było by dobre w 2015 roku, ale zaraz wchodzimy w rok 2022 a pętla inflacji każdemu zaciska się na szyi, a w piekarni za 4 bułki kajzerki płacimy 2,50zł i nikt z nas nie jest zwierzęciem żeby jeść suche pieczywo :). Dobra płaca a w dalszej kolejności zaplecze socjalne to podstawa do zadowolenia pracownika i dobrze wykonanej pracy, bo do pracy chodzimy dla pieniędzy, nie rozwoju czy przyjemności, bo co jest rozwijającego i przyjemnego w pracy operatora maszyn? :) Żywieckie zakłady jakoś ciągną, w końcu tyle lat stoją a gdyby się to nie opłacało to spółka dawno by się zawineła. Musimy jasno dać do zrozumienia że, albo dobrze zaczną płacić albo proszę pakować mandżur bo nikt nie będzie za Hutchinsonem płakać. Jeśli nie chcą dawać nam to niech idą dalej w tak zwaną Polske "A" z naszymi stawkami :) albo zakład w Tunezji który wiecznie się nie wyrabia przejmie naszą prace, a Tunezyjczycy w sezonie turystycznym mają to gdzieś bo sprzedając ręczniki na plaży zarobią więcej. A może jak nie chcą nam płacić to uciekną do Serbii? oh wróć, zakład w Serbii upadł xD. Nie bójcie się zmiany pracy, wyjdzie Wam to tylko na dobre. Do dyskusji nie zapraszam, po prostu niech każdy kto to przeczyta pamięta o tym że w biedzie zostajemy sami i odpowie przed sobą czy to z czym spotyka się na co dzień w pracy jest warte niszczenia swojego zdrowia fizycznego i psychicznego za 18zł czy 19zł brutto.

Hehe
@szczupak jest królem wód

Amen - tak jest, kto czyta niech uwierzy w te prorocze słowa. Niewiernych Tomaszów zapraszamy na linie, aby przekonali się na własnej skórze - hehe.

Xxx
@szczupak jest królem wód

Ktoś w piękny i mądry sposób określił jak jest w tej firmie, niech osoby które chcą podjąć prace w Hutchinsonie mocno się zastanowią, bo za takie pieniądze to znajdziecie o wiele lepsza prace, lżejsza i z jakimś szacunkiem którego tutaj w firmie brak dla pracownika.

Wędkarz
@szczupak jest królem wód

Cóż, trudno się nie zgodzić. (usunięte przez administratora) i dwa metry mułu to wyznacznik tego czegoś. (usunięte przez administratora)

@Wędkarz

Wszystko się zgadza, tylko trzeba dodać jeszcze jedno są osoby które zniosą każde upokorzenie byle tylko mogly pracowac,tak mi się wydaje że jest dużą grupa osób które myślą że poza hutchinonem na całym świecie już nie ma pracy.

Mów mi Edek
@szczupak jest królem wód

Ten ktoś pięknie ich opisał.. Firma której zawsze mało i zawsze ma straty.. Firma która nie szanuje swoich pracowników, i traktują innych jak (usunięte przez administratora) Dopiero jak nie ma kto na nich robić, wiedzą do kogo się zgłosić a nawet jak masz na imię ???? To prawda duzo osób się zwalnia, przez małe zarobi, traktowanie i braku dalszych perspektyw.. Zakład skąpi jak może, więc skoro tak źle to niech się zawijają a ludzie i tak znajdą lepszą pracę.

Ból
@Mów mi Edek

Macie rację. Nie mam już siły isc do pracy. Przy ostatnich podwyżkach przewodniczacy zwiazkow krzyczał, że domagamy sie przedewszystkim szacunku. I co tego wyszło? Że jest 10 razy gorzej. I zawsze będą takie osoby które zrobia wszytko, bo się boją albo dla świętego spokoju, bo mają dzieci kredyty i nie mają czasu na szukanie nowej pracy. Idziesz do pracy że świadomością że jesteś dla nich nikim, że zarobisz marne grosze, że będą jezdzic po tobie jak po (usunięte przez administratora) Wychodzisz załamany prawie że łzami w oczach. I jak masz mieć szacunek sam do siebie. To jest okrutne.

Powodzenia
@Masakra

Zachwile wyskoczą z ocenami, nikomu do niczego nie potrzebnymi. Po co jak podwyżek i tak nie ma, po co żeby ewentualnie dostac 2 zł? Będą straszyć wpisami, a niech dadzą i 10 na dzień, a niech mnie zwolnią, komu zależy żeby w tym (usunięte przez administratora) pracować. Myślą że ukraincy będą tacy głupi jak Polacy. Powodzenia

Ula
@Powodzenia

Żeby jeszcze pieniądze były motywujące a tu traktowani jesteśmy jak (usunięte przez administratora) Normy są tak wysokie że wyć się chce. Jestem starsza osoba i tak źle jeszcze nie było ma być norma porządek. Majstrowa że podlizać się potrafią wszystkie sokii wyssać. Ktoś powie nie przejmuj się ale takie sprawdzanie zaglądanie działa na nerwy. Osoby które dobrze pracują i starają się są wykorzystywane maksymalnie. Mam już prawie 20 lat pracy w tym zakładzie ale już nie daje rady i szukam czegoś innego. Ten zakład mnie wykończył.

Xd
@Powodzenia

Po co te oceny ? Co oni mnie maja oceniać jako człowieka ?niech idą na produkcje i się ocenia jak im idzie i potem niech dostaną 2 zł za to

Hehe

Niestety ludzie sami do tego doprowadzili. Może i ktoś ma nóż na gardle, ale bez przesady - odrobina godności należy się każdemu, a tu niektórzy dają się poniewierać jak sz...ty za pare zł na przeżycie. Gdyby jeszcze szalał kryzys, ale roboty jest pełno za te same pieniądze ale o ile lżejszej. Czasu i zdrowia nikt i nic nam nie zwróci, więc co tu stracicie tracicie bezpowrotnie. Nie liczcie na NIC od tej firmy. Po 13 latach tutaj kolega wylądował z kręgosłupem na stole operacyjnym. Wiecie jak wsparła go firma? ZWOLNILI go po przejściu na zasiłek rehabilitacyjny...

Władek
@szczupak jest królem wód

Wszystko to prawda. Z zakładu, który był ceniony zrobili o.b:ó,z pracy godny Niemców a nie Francuzów. Rób i ciesz się, że masz na (usunięte przez administratora) Na szczęście coraz więcej osób traci klapki z oczu i odchodzi. Dla reszty oznacza to podwojenie obowiązków, bo robotę ktoś zrobić musi, a, że g:upi'ch coraz mniej to reszta robi za dwóch i nie daj Boże w nadgodzinach! Przecież straty są, cały czas i coraz większe. Niedługo każą płacić za możliwość pracy w tym "renomowanym" zakładzie.

Stefek
@szczupak jest królem wód

Już niedługo się sprawdzi. Ludzie odchodzą i znajdują prace gdzie indziej a na ich miejsce jakoś nikogo nie wstawiają bo za te pieniądze robić po prostu się nie opłaca. Ta firma to beton w rzece w który z czasem niszczeje i zmienia a się w otoczak, coraz mniejszy i mniejszy.

@Hehe

Ja dostałam najlepszy prezent na gwiazdkę znalazłam inna pracę. Nie będę musiała już za niedługo iść do tego syfu. Koleżanki mają stanowiska swoje a my reszta 4 razy w ciągu zmieniamy miejsce pracy. Niech teraz same sobie pracują. A ztego co wiem 4 inne osoby też dają wypowiedzenia. Tak trzymać.

Jar
@666

coraz więcej ludzi robi sobie taki prezent. Oby jak najwięcej, tego wszystkim życzę - dobrze płatnej i normalnej pracy, bo pracujemy żeby żyć a tu niektórym się wydaje, że jest na odwrót i to za kilka miedziaków.

bidet
@szczupak jest królem wód

ten zakład to zombi. Niby działa ale to tylko pozory. Jeżeli możesz to omijaj to miejsce szerokim łukiem.

Areelu
@Xd

Nie, nie pójdą pracować na produkcji, bowiem panowie i panie z biura, którzy są praktycznie "bogami" w podejściu do norm i pracownika, nie potrafią nawet maszyny ("oblewarki") wyłączyć, a co dopiero na niej pracować.

Areelu
@Władek

Trafne podsumowanie, bardzo trafne.

Bobo2
@szczupak jest królem wód

Przerobiłem 4 lata i jedynie czego się dorobiłem to bólu rąk i zniewagi .

Była pracownica.
@szczupak jest królem wód

Z gardła mi wydarles to co myślę o tej firmie.Siedem lat tam pracowałam i powiedziałam dość.Zwolnilam się i teraz mam pracę o niebo lepszą.Bez stresu i nagonki.Ze mało i mało.

Lok
@szczupak jest królem wód

A co ty myślisz że gdzieś jest lepiej,chyba tak ale nie w Polsce.

lukasz i barbara

super firma super praca jestesmy bardzo zadowoleni idalej tak hejka

Wesoły
@lukasz i barbara

Prima aprilis dopiero będzie...

K

Wypłata znowu w piątek? Dramat

Tak
@K

Na 100%... Zobacz z jakim zezwierzęceniem pracownicy mają doczynienia i termin wypłaty to teraz najmniejszy problem...

Bronek

To jest wiadomość generalnie do dyrektora jak i jego świty! Zrozumiałem w końcu ludzi których nie obchodzi jaka będzie podwyżka, jakie macie propozycje itd bo chcą dostać tylko co im się należy czyli swoją 13 i chcą się ZWOLNIĆ! Tyle szkół, kursów pokończyliście a nie rozumiecie najprostszych rzeczy, czyli drugiego człowieka, a wystarczyło poczytać tutaj, porozmawiać co boli ludzi a nie tylko od nich wymagać i traktować jak nie,wol, niika.. Wasza świta zastanawia się jak zmniejszyć absencję, ale jak zabieraliscie za to pokaźna premie to jakoś o tym nie myśleliście jak i o konsekwencjach.. Ludzi motywuje zarobek a nie że będziecie ich straszyć. Ale macie już 2 problem i znów będziecie myśleć DLACZEGO,a mianowicie dlaczego ludzie się zwalniają! A może dlatego że w ciągu 2 lat zniszczyliście ten zakład, traktujecie ludzi co raz gorzej a ludzie zarabiają od 1 do pierwszego bo ledwie wiążą koniec z końcem.. Bo nie potraficie zrozumieć drugiego człowieka, tego że może pęknąć. Wiele gorzkich słów wam się należy,zbliżają się świata a wy zabieracie premie itd.. Karma wraca!

Krzys
@Bronek

Niech znowu zrobią dla naszych braci z zagranicy zbiórkę a oni po pracy w sklepie o bok zrobią z niej po,ytek jak codziennie kupią piwka wódeczkę a nasze dzieci nawet c,ekolady na Mikołaja ie dostaną bo u nas taki dobrobyt.

K
@Bronek

Wstyd na Mikołaja nic dzieciakom nie dać , ale maile wysyłać żebyśmy my pomagali śmiechu warte Wypłata tez na ostatni dzień , bo przecież zarabiamy tyle Żr nas stać na wszystko ! Wezmą 13 zamkną się , a potem będą mieć jak mieli

@Bronek

Jak pandemia była sami kazali nam brać l4 tak im było na rękę , a teraz halo Ukraińcy ubierają osłonki bo na nic się nie nadają , a ty masz robić na nich

Luk

Kiedy będą dawać te kasę na święta?

Bronek

W zakładzie gdzie biuro, w tym kierownicy muszą pracować na produkcji świadczy o tym w jak złym stanie jest ten zakład.. 1. Ruszyła robota ale jest zbyt mało ludzi.. I teraz wychodzi to całe (usunięte przez administratora) zakładu jak i złe traktowanie ludzi którzy siedzą na l4. Dlaczego (usunięte przez administratora) Zwalniali ludzi, traktowali ich za gorszych kiedy tej roboty było mniej choć wiedzieli że od nowego roku to wszystko ruszy. 2. PODWYŻKI!! W tej kwestii zakład pokazuje gdzie was ma, bo nie ma chętnych do pracy a mimo to idzie w zaparte i nie chce wam dać lepiej zarobić.. Tylko jak zawsze dziadowanie. Ale nie zapomni wysłać wam wiadomości abyście polecili znajomym pracę w tym zakładzie. Gdyby ludzie zarobili 2 zł więcej niż w innych zakładach chętni by się znaleźli a tak opinia o tym zakładzie jak i różnica kilka groszy nie sprawi że będzie dużo chętnych. Mam nadzieję że związki nie dadzą plamy i powalczą o lepsze zarobki dla ludzi, bo właśnie w nich mają poparcie.. Proszę aby każdy kto się zgadza z moją opinia dał :-) niech widzą że jest nas dużo.

no
@Bronek

nie ma się co przejmować. Niech to wszystko jasny ch*) strzeli. Roboty za te pieniądze jest wszędzie pełno więc łaski nie robią. Ktoś mądrze napisał, że jakby nie musieli to by nie płacili. ***** Hutchinsona.

An
@Bronek

Bo taka jest prawda ze stary pracownik po tej podwyzce i tak pracuje za najnizsza krajowa

Kierowca Tyra
@Bronek

Bo to sama prawda i dobrze o tym wiecie. Zwłaszcza w Polsce gdzie niektórzy mają się bezpodstawnie za lepszych tylko dlatego że w ich życiu priorytetem jest pieniądz. Niech sobie będzie ale nie mogą szkodzić innym.

Miro - observer'65
@Bronek

Dosyć takiego traktowania, poniżania Polaków we własnym kraju. Może naród powoli się zacznie budzić z letargu i rozliczy sprzedawczyków polskiej gospodarki obcemu kapitałowi (PO, PSL, SLD) z rudym dezerterem na czele i sitwą

Proste

Brawo

Wesoły
@Bronek

Lepiej zapłacić 100 czy 200 procent za weekend paru osobom niż dać podwyżki całemu zakładowi... Chętni zawsze się znajdą... Na tym żeruje Hutchinson I marni kierownicy po ATH.... akademi tańca I humoru.... Bo dawni już dawno odeszli.... Miłej zabawy z wodzirejami z biura..

Prezenty

Co w tym roku dają na Mikołaja dzieciom zd1?

On
@Prezenty

Nic tak kak w tamtym dostaniesz bon na święta na kartę

Ola
@Prezenty

Nic niema mikolajek

Ja23

Na 2 był przelew na Mikołajki czy to już bony świąteczne ?

jan
@Ja23

W tytule przelewu jest "Mikołajki"

Bronek

Podwyżki i 13! Nie ma na razie konkretów z żadnej z stron, na razie wszytko robione jest na gębę.. Podwyżka niby ma być 2 czy nawet 2,5 zaproponowana przez dyrektora... Fajnie? No właśnie nie! 13 to chaczyk jaki macie łyknąć bo to niby zależne czy podpiszą porozumienie.. Ale na moje i tak wam to dadzą bo to daje Total a nie zakład.. Ale jedno jest pewne i matematyka nie boli.. W 2022 minimalna to 3010 zł a podwyżka minimalnej krajowej w 2023 w styczniu i lipcu ma wzrosnąć w sumie do 3600 zł.. Różnica między nimi to 590 zł.. Dzieląc to przez 168 h daje nam ok 3,50zl/h więcej. Więc proszę was przemyślcie to sobie dobrze, czy jest tak cacy, bo przyjdzie młody i będzie zarabiał tyle samo lub lepiej.. Tak czy siak liczę na stanowisko związków o ile walczą bo mniej niż 3,5 nie ma wgl sensu

Magda
@Bronek

Ale czy nas zwykłych pracowników ktoś pyta czy zgadzamy się na daną podwyżkę nie,czy my o czymś decydujemy nie,to związki decydują i wszystko podpisują albo nie,nikt nigdy nas nie zapytał czy taka podwyżka nam odpowiada więc na co twoim zdaniem mamy się zgadzać czy o czym decydować? oczywiście że nowy będzie zarabiał tyle co my jak już tak nie jest

@Magda

Wyjaśniłem ci jak to niestety wygląda.. 3,5zl/h zwrasta minimalna a stary proponuje 2,5 zl i stąd właśnie taki nacisk aby dogadać się do końca roku, a także widać za kogo was ma.. Zawsze powtarzam ze to ludzie pracują w tym zakładzie, więc pora zapoznać się z tym co napisałem.. Związki mają być dla ludzi, i mówić ich głosem.. Jeśli tak nie jest to czas pokazać im też miejsce w szeregu.. Moim zdaniem 3,5 zł to od tej stawki powinny być wgl poruszone jakiekolwiek negocjacje żeby ludzie wyszli na 0

@Bronek

Normalny pracownik który ma swój honor i trochę wiedzy to zrozumie,niestety takich którzy mają własne zdanie zostało już bardzo mało,dlatego robią co chcą i pewnie będą robić nadal.

Mend@
@Bronek

Stary to da 2 zł/h + "13" płatną w ratach. Oferta jak na blek frajdej. Pieniądze ma w ręku firma, nie ważne pod jakim szyldem i to ona decyduje czy coś da czy nie. Ludzie od "należy się" chyba zapomnieli, że (usunięte przez administratora) to już była, a rzeczywistość odjechała w innym kierunku.

@Bronek

Jestem normalnym pracownikem, który od 7 lat ma stawkę minimalna? Czy ja dalej jestem nowym pracownikiem?. Uważam, że nie. Dla mnie nowy pracownik to taki który pracuje max 2 lata. Dlaczego mam taką stawkę? Czy jestem nieudolny? Uważam, że nie. Dla mnie to zwiazki przez te lata nieudolnie negocjowały podwyżki, za każdym razem robia wielki szum a potem podpisuja co się im podsunie, tak że od 7 lat nie potrafia przenegocjowac stawki wyższej niż podnoszą place minimalna. W tym roku mam gdzieś podwyżki, gdzieś to co chcą zwiazki, a ty Bronek naucz się liczyć, bo my nie pracujemy na umowy cywilno prawne tylko umowy o pracę i stawka godzinowa wzrośnie na umowę o pracę o niecałe 2 zł. Takie są zwiazki, nie potrafią liczyc, nie potrafią negocjować, robia szum i wojnę bez konkretnych argumentów, przedłużają tylko termin podwyżek. W zeszłym roku podwyżki byly za 2020 rok, przy takim tempie w 2023 podwyżki będą za 2021, jak tak dalej pójdzie to w 2025 będą podwyżki za ten rok 2022, paranoja. My żyjemy teraz, teraz jest kryzys i teraz potrzebujemy pieniędzy, nie wiem czy będę zyc w 2025. Jeśli chodzi o protesty i strajki na mnie nie liczcie. Będzie jak zwykl po wielkiej wojnie zwiazki podpiszą 2zl i będą z siebie dumni.

Michalo
@Bronek

W zeszlym roku proponowali 2 zł na początku. Chodziliscie za podwyżkami pół roku po czym zostało podpisane średnio 1.80zl. Fajnie? No właśnie nie. Jeśli jest propozycja od dyrekcji teraz 2.50 plus trzynastka to brać to i nie tracić czasu bo to dobra propozycja. Chyba że rzuci ochłapy poniżej tej kwoty to nie ma sensu .

@Mend@

Bo ludzi argumentem jest teraz tylko ta 13,nie ważne jest nic,własną duszę by za to sprzedali.. Wiem jak inteligentni w tej firmie ludzie pracują dlatego mnie to nie dziwi, i to jak ich wszyscy traktują.

@Michalo

Jakie 1,8? Proszę nie wprowadzać w błąd, 2 zł + 60 gr z zlikwidowanej premii.. Czyli mówiąc dokładnie 2 zł! Dawno w takim okresie nie było tyle roboty, a niektóre sekcje muszą chodzić w weekend bo mają zaległości.. W takim okresie stary nie może pozwolić sobie na przestój stąd taki ochoczy do rozmów.. Tym bardziej że daje 1 zł mniej niż zwrasta krajowa.

@Normalny pracownik

Jasne że jesteś nieudolny, jak przez 7 lat można robić tylko za minimalna a później jeszcze zwalać na innych winę a nie widzieć jej w sobie. Potrafimy liczyć? Jakie 2 zł, wszytko masz wyliczone i o ile wzrasta stawka, ale widzę że nie rozumiemy.. Nie można na ciebie liczyć także nie powinieneś nic dostać, albo tyle co staremu wypadnie z kieszeni.

@Bronek

I tacy właśnie jesteście, jak ktoś się z wami nie zgadza to tylko obrażać. Nie liczycie się ze zdaniem pracownikow. Ja dostanę podwyżkę w przyszłym roku o 600zl, a wy się szarpcie o te 3,50, a wyjdzie jak zwykle, znając zdolnosci negocjacyjne zwiazkow za chwilę będziesz sam zarabiał tyle co ja. Ha ha ha Tego ci życzę.

Michalo
@Bronek

2.60 to chyba ty dostałeś za włażenie w (usunięte przez administratora) komu trzeba. Gość strajkować chce mając pół zakładu obcokrajowców. Zastanów się co piszesz bo krzykaczy co roku w okresie podwyżek nie brakuje. Ja również jak kolega nie mam zamiaru brać w żadnych cyrkach udzialu które urządzacie. Brać 2.50 i trzynastkę i podpisywac to już. Takie moje zdanie.

@Michalo

Bo tyle było, ale jak się jest Fra, je, rem i dostało mniej to tylko źle świadczy o tobie.. Ja jadę równo z tym zakładem a ty piszesz że wchodzę komuś w(usunięte przez administratora).. Ha ha.. Dobrze że nikt nie bierze twojego zdania pod uwagę, bo pewnie pierwszy jak szczepili stałeś w kolejce i teraz mózg wyż,a, rlo Ja tam dobrze zarabiam, a później słucham nieudacznik, ów jak wy że mało zarabiacie he he

@Normalny pracownik

Ja nie pisze do takich bogaczy jak ty co dobrze zarabiają a do produkcji którzy robią x lat a zarabiają trochę lepiej niż nowy, a. Po nowym roku dojdzie do takiej patologi gdzie nowy zarobi lepiej i później będzie lamet i zwalnianie się bo jak to tak że nowy tyle samo zarabia.. Dałem ludziom tylko coś do myślenia, proste wyliczenia i tyle.. Niech biorą co chcą, w tym narodzie już i tak nie ma nadzieji.

@Bronek

Ty to naprawdęmasz problem z myśleniem, nie umiesz czytac ze zrozumieniem, szkoda gadać. Najpierw mi ublizasz od nieudolnych, później od bogaczy. Jesteś z tych co tylko dużo mówi a nie interesuje go co druga strona ma do powiedzenia. Szkoda na ciebie czasu. Róbcie se chcecie.

@Normalny pracownik

Ale ty jesteś nieudolny i myślisz tylko o sobie. Masz bardzo duże problemy z myśleniem i to widać, i nie szkoda mi takich ludzi jak ty bo tacy są potrzebni żeby byli posłuszni i robili co się im karze.. I dziwisz się że nikt nie bierze twojego zdania pod uwagę skoro Ty nic nie znaczysz, rób i się nie odzywaj

Haha
@Bronek

Z tego co tu widzę to twojego bredzenia nikt pod uwagę nie bierze. Bronek obudź się, zesr@łes się

Krzysiek
@Haha

I dobrze bronek piszesz, zakład robi z nimi co chce, rzucił ochłapy w postaci 13,a teraz każe im chodzić w każdą sobotę.. A wy jesteście (usunięte przez administratora). O i uwaga, (usunięte przez administratora).liście się Nie przejmuj się Bronek takimi ludźmi, dużo narzekają, wchodzą w (usunięte przez administratora) e każdemu a jak im ktoś prawdę napisze to ból (usunięte przez administratora) mają

Sylwia
@Normalny pracownik

Dobrze Bronek piszesz, takie osoby później do nas przylatują z płaczem bo im się należy a myślenie nie jest ich najmocniejszą stroną, i w sumie dobrze bo tacy zrobią co im się każe.. Na samo pokazanie paluszka pucują wszystko aż mi się samej chce się śmiać, ale takich jak ty jest mało i w sumie dobrze bo za realnie na to patrzysz, za bardzo chcesz dobrze dla tych ludzi a oni idą za tłumem.. Czekamy aż kierownicy zmianowi będą obcokrajowcy i zaczną tępić polaczków, oj będzie w tedy płacz ha ha..

Ciekawy
@Sylwia

" Tępić Polaków " Serio ? A co robią obecni KZ z wykształceniem ledwo zawodowym ewentualnie wyższym podstawowym. Kierownik kiedyś to słowo coś znaczyło. Zmieniłem hutchinson na Prosperplast i wiem , że można NORMALNIE pracować!

Sylwia
@Ciekawy

Kierownik zmiany ma znać najlepiej proces, potrafić zastąpić osobę której nie ma inną nie tracąc na jakości i wydajności.. Co więc ma chłopie tutaj wykształcenie? Uczepiliście się papierka jakby był wyznacznikiem wiedzy.. Takie właśnie macie myślenie, nie zmienia to faktu że kz i połowa biura nie nadaje się nawet do mycia podłogi bo jedyne co im wychodzi to wysmiewanie drugiej osoby i głupie pogawędk.. Zmieniłeś zakład a tutaj się udzielasz tylko po co, by poczuć się lepiej choć i tam jest do du, p, y..

Ciekawy
@Sylwia

A tak sobie wpadam . A tam praca lżejsza, zarobki lepsze . Więc nie tak całkiem do D .....

Mily
@Sylwia

Ponoć likwidują liderów na z2 teraz dopiero będzie (usunięte przez administratora)

Lucek
@Mily

Wszystko czas pokaże nie można brać do siebie tego co słychać na zakladach

@Sylwia

Takich jak Bronek jest mało ale musi być tak jak Bronek chce, he. Sorry ale za dużo napatrzyłem się w zeszłym roku ,jak jeden z wysoko postawionych teraz związkowców wchodził do (wszyscy wiedzą gdzie) kierownikowi wydziału w trakcie negocjacji podwyzek. Poprostu wiem, że niektóre osoby które będą negocjować te podwyżki są dwulicowe, dlatego nie wierzę że coś się zmieni na lepsze. Przetrwać kryzys potem zmienic pracę, takie jest moje założenie, a wy róbcie co chcecie. Z taka kadra na produkcji jaka jest teraz, ten zaklad jest bez przyszłości. Nawet te 3,50 nie pomoże, bo co to zmieni?

Pati
@Normalny pracownik

Masz rację przetrwać kryzys i(usunięte przez administratora) Mają Ukraińców to na pewno sobie poradzą bez nas!!!

Koku
@Normalny pracownik

Taki to tylko jeden jest na pewnej hali wiem o kogo chodzi

Zostaw merytoryczną opinię o Hutchinson Poland Sp. z o.o. - Żywiec

• Jak się pracuje w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 735.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 672, z czego 160 to opinie pozytywne, 141 to opinie negatywne, a 371 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Hutchinson Poland Sp. z o.o.?

Hutchinson Poland Sp. z o.o.