Opinie o Stora Enso w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Stora Enso. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Stora Enso o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Stora Enso w Łódź

CLP

Nie polecam -odeslania do domu -rób a operator usiądzie i będzie oglądać film -mistrz Darek to żenada wszystko (usunięte przez administratora) może -zapierdzielasz jak wół a i tak Ci obróbka (usunięte przez administratora) ze nic nie robisz..

Weronika

@apt dziękuję. A co najbardziej sobie cenicie w pracy w Stora Enso?

operator produkcji

BrightSideOfLife -no tak rozumiem praca życia. Jeśli patrzysz na łódzki rynek pracy tylko przez pryzmat wielkich firm które mogą oferować gorsze warunki niż stora to pozostań dalej w ciemnej dupie z korzyścią dla innych bardziej ambitnych pracowników.

BrightSideOfLife
@operator produkcji

Podaj mi przykład takiej firmy. I nie mówię tu o rodzinnych firemkach z kasą pod stołem. Nie mówię że to praca życia ale na prawdę nie rozumiem tych wiecznych malkontentów. Poza tym zawsze będą firmy lepsze i gorsze. Stora nie jest szczytem moich marzeń ale nie jest tutaj aż tak źle jak niektórzy piszą.

Weronika

Ciekawe pytanie @specjalista. Kto pomoże?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Stora Enso spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
Diebold Nixdorf
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy SAP ERP Consultant
Bonprix Sp. z o.o.
Specjalista

Na chwile obecna poszukuję pracy na stanowisku Specjalista ds. produkcji, czy w SE są osoby na podobnym stanowisku- jak z wynagrodzeniem i pełnym zakresem obowiązków? Pozdrawiam.

Weronika

@apt czyli uważasz, że premia nie jest przyznawana sprawiedliwie? Myślisz, że od czego to zależy?

apt
@Weronika

od ilości wypracowanych godzin oraz od znajomości

apt

nie polecam firmy przez apt - układy i układziki (m.in dopisywanie godzin lizodupom, premia dla wybrańców), odsyłanie bo brak pracy (a ukraińców nie odeślą, bo nawet nie ma osoby która mówi po ich niemu i więcej problemów mieliby), bhp to jeden wielki żart.

Weronika

Myślę, że w takim razie firma oferuje naprawdę ciekawe dodatki.

Weronika

@BrightSideOfLife dzięki za komentarz. To jak to w końcu jest z tym pakietem socjalnym? :) Z tego co piszesz, są naprawdę ciekawe benefity!

@Weronika

pakiet socjalny jest dokładnie taki, jak opisuje BrightSideOfLife - dofinansowanie do multisport, paczki dla dzieci, świadczenia świąteczne, zeszytowe, pożyczki, zapomogi, wycieczki dla dzieci i pracowników...A czy w Indesicie jest lepiej? Na pewno? Zawsze lepiej tam, gdzie nas nie ma.

Weronika

@operator produkcji jednak nadal jesteś pracownikiem Stora Enso?

operator produkcji

Kto ma trochę oleju w głowie ten ucieka z tej firmy jak najdalej. Konkurencja nie śpi i przechwytuje doświadczonych pracowników dając DUŻO wyższe stawki i z pocałowaniem w rączkę. Nie trzeba pracować w 4 brygadach za liche pieniądze a za chwilę się okazuję że nowy pracownik ma większą stawkę niż operator z 20 letnim stażem. Aż się wierzyć nie chce że ostatnio publikowane ogłoszenia o pracę dotyczą naszego zakładu - bogaty pakiet socjalny, konkurencyjne stawki - hahaha. Podsumowując : - warto tą firmę opuścić i dostać o wiele lepsze warunki u konkurencji - nie warto przychodzić do tej firmy i tracić zdrowia fizycznego i psychicznego - wszystkie wcześniejsze opinie również te o patologi, mobbingu itd są bardzo zabawne ale niestety prawdziwe

Weronika

@Ja brzmi bardzo dobrze. Uczestniczyłeś w jakichś?

Weronika

A jak z rozwojem pracowników w Stora Enso? Firma organizuje jakieś szkolenia? ;)

@Weronika

Są szkolenia językowe, kury excel, szkolenia branżowe. To zależy, gdzie i na jaki stanowisku się pracuje.

Weronika

Firma obecnie poszukuje kandydatów na stanowisko AUTOMATYK Łódź - aplikujecie? ;)

Bazyliszek

W związku z tym, że tu pracuję to mogę potwierdzić wpisy z dobrą opinią o firmie. Dla zaangażowanych zawsze będzie dobrze. Natomiast ludzie, którzy przychodzą obijać sie i myślą, że inni za nich będą pracować maja kiepskie wyniki, ale "generalnie to wina firmy"

Bożena

Nieźle... a czy ty przypadkiem nie jesteś tym zwolnionym kierownikiem jakości? XD XD

mosina

Szczerze odradzam pracę w zakładzie w Mosinie. Od 10.2016 prowadzą rekrutację na stanowisko Kierownika Jakości i żaden kandydat im nie odpowiadał. W wymaganiach na stanowisko managerskie jest tylko wykształcenie średnie.....:) Na rozmowie okazuje się że kontrolą jakości zajmuje się 5 pracowników w 3-zmianowym systemie (czyli 2 zmiany po 2 osoby i 1 zmiana z 1 osobą). Ci pracownicy co kontrolują jakość są zwykłymi pracownikami produkcji, a kontrole jakości robię przy okazji obsługi maszyn produkcyjnych. Tak więc obsługując maszyny produkcyjne nie mają czasu żeby się zając fizycznie kontrola jakości. W dodatku jak ktoś z nich jest na urlopie a na dodatek ktos się rozchoruje to nie ma jak obsadzić stanowisk ludźmi. Do tego brak jakichkolwiek specjalistów czy inżynierów jakości,czyli szef jakości zajmuje się wszystkim od nadzoru KJ, poprzez kompletne tworzenie dokumentacji jakościowej - KJ i ISO, prowadzenie jakościowe projektów - średnio kilkadziesiąt miesięcznie, reklamacje, audity i do tego jeszcze prowadzenie spraw związanych z ochroną środowiska. Do tego nie bardzo wiadomo kto zastępować ma szefa jakości w przypadku nieobecności. Poprzedni szef jakosci się zwolnił wg jednej z wersji "bo nie mógł się dogadać z dyrektorem zakładu". W międzyczasie wymienili dyrektora zakladu (coś czuję że były szef jakości do centrali zaraportował na nieprawidowości przez niego robione). Obecnie jest nowy dyrektor zakładu tam ale na pytanie czemu poprzedni szef jakości się zwolnił bardzo się oburza, czyli mozna wywnioskować, że zatrudnili na stanowisko dyrektora kogoś pokroju poprzedniego dyrka i dalej będzie coś nie tak. Na pytania czy obsada jakości nie jest zbyt mało liczna i nowy dyrektorek i kadrowka z ostrołęki się bardzo oburzają zupełnie jakby mieli coś do ukrycia przed kandydat-ami/-tkami. Juz 3 razy dawali ogłoszenie na pracuju, a teraz wisi nowe (4-te) zamieszczone tym razem nie przez nich a przez agencje rekrutacyjną Chronos International Sp. z o.o. Tak więc pracownicy obslugujący maszyny produkcyjne przy okazji zajmują się kontrolą jakościa szef jakości jest od wszystkiego + kwestie z ochroną środowiska. Za to dział sprzedaży i obsługi klienta jest bardzo liczny a nawet chwilami zajmowac się potrafi reklamacjami od klientów (być może z racji obecnego braku szefa jakości). Zatem w jakości z szefem będzie łącznie 6 osób, czyli by wynikało, że na 1 osobę z jakości przypada około 1-3 osób ze sprzedaży i obsługi klienta. A ile jest pracy przy przyjęciu zamówienia a ile przy kontroli jakości na produkcji i przygotowaniu planu kontroli dla tego zamówienia. Zupelnie jakby jakość tam miała pracować X10 z w porównaniu ze sprzedażą. Zupełnie nie dziwi fakt wymagania tylko sredniego w ogłoszeniu, może poprostu szukaja takiego żeby sie znał ale nie za bardzo na tym jak winna jakości funkcjonować...???

Janusz_Tracz

Ogolnie to nie ma co narzekac, robota jak robota. Zacytuje klasyka "uczciwoscia i ciezka praca ludzie sie bogaca"

Dzidek

Ale (usunięte przez administratora)chyba nie pracowaliscie w zlych firmach skoro macie taka opinie o SE. Stawka powyzej lodzkich standarow i na wejscie umowa o prace a nie tymczasowa. Robota jak robota ale na koncu i tak zawsze chodzi o kase.

@Dzidek

zgadzam sie z dzidkiem, jak sie komus robic nie chce to zawsze mu cos nie bedzie pasowac

leśny ludek
@Andrzej

Zgadzam się ,jak ktoś nie umie pływać mówi że woda za rzadka !!

Bazylea

Czy Stora Enso ma aktualnie nowe ofert pracy? Głównie chciałabym dostać się w Ostrołęce? Jak ktoś wie jakie zarobki można wyciągnąć po początkowym okresie? Czy sa jakieś dodatki w stylu premia, karty multisportu lub opieka medyczna? Będę bardzo wdzięczna

Zostaw merytoryczną opinię o Stora Enso - Łódź

• Jak się pracuje w Stora Enso?

Zobacz opinie na temat firmy Stora Enso tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Stora Enso?

Stora Enso