Opinie o Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. w Pszczyna

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Masarnie - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. w Pszczyna

Kiedyś zwolniony

Zamiast narzekać, że nic wam nie przysługuje i zostajecie bez zasiłku, odprawy i bez pracy - idźcie porozmawiać do dobrego prawnika. Na ewentualny przypadek propozycji pracy na drugim końcu Polski albo spóźnionej wypłaty - są odpowiednie przepisy. Konsultacja z prawnikiem to nie wstyd, a może się wam opłacić. Zawsze możecie też zrobić 'zrzutkę' i pójść do niego w kilka osób.

@Kiedyś zwolniony

Od tego jest ta stronka aby wystawiac OPINIE . Mamy umowione spotkanie w poniedzialek . Wszystkie zwolnione osoby . Nie puscimy tego plazem . Bedziemy walczyc o swoje co nam sie nalezy . Wytypowane osoby to nie przypadek . Chca sprawdzic reakcje nasza co zrobimy . Ponoc w Pszczynie tez maja zwalniac wieksza ilosc osob ...

Dobra rada
@Zirytowana

Weźcie ze sobą prawnika na to spotkanie. Firma pewnie ma takiego który broni interesów firmy. Tymczasem wy chyba nawet nie wiecie jak macie dużo atutów i to szczególnie w tym postępowaniu restrukturyzacyjnym (czy tam jakimikolwiek oni teraz są) gdzie bieżące przestrzeganie prawa powinno być chyba pod specjalnym nadzorem sądu.

@Dobra rada

Wszystko ogarniamy . Jutro sie wszystko okaze . Dam znac jak poszlo ;)

Mini
@Zirytowana

I jak poszło na spotkaniu?Udało się coś wywalczyć?

@Mini

Na chwile obecna mamy przygotowane pismo ktore jutro dostarczamy do dyrekcji a ta pewnie wysle do Pszczyny . Mają 7 dni na odpowiedz . Jak nie da sie polubownie to idziemy do sadu pracy . A i o inspekcje mozemy zachaczyc. Nie liczyli sie z nami tak wiec my takze nie bedziemy na to zwazac ;)

Mała
@Zirytowana

Zirytowana dlaczego twierdzisz že wytypowane osoby to nie przypadek???

Wiedźmin

Cześć wszystkim. Chciałem dodać, iż z działu handlowego (Przedstawicieli Handlowych) również pozbyli się dużej ilości osób. Pzdr

oniniemajakultury

kiedy kolejne zwolnienia w Mokrsku cały czas stoimy może ktoś wie czy co z tym zakładem czy został wystawiony już na sprzedaż a może jakieś więcej informacji

Obiektywny

Takie podejście do problemu??? Cytat AK 23.06 .2016 "Większość zakładu? Możemy wszystkich zatrudnić z zagranicy jak mamy ochotę. A kto nam zabroni? Roszczeniowych polaków nam nie potrzeba. Wolimy Filipiny Wietnam Nepal. Rząd już załatwia dostawę z filipin i wietnamu, nepalczycy się proszą żeby dać pracę" A teraz kilka faków: HIV i AIDS: "Ogłoszony 30 listopada w Nowym Jorku raport organizacji przewiduje, że do 2030 roku liczna tych infekcji wzrośnie o niemal 60 procent, jeśli młodzież nie będzie lepiej uświadamiana. Dla przykładu na Filipinach mowa jest już o “epidemii HIV” wśród młodych ludzi." Link https://ekai.pl/epidemia-hiv-na-filipinach/ Kto kupi produkt w dobie wszechobecnego internetu ???

Pracownik Produkcji

Rozmowa przebiega w miłej atmosferze uprzejmi pracownicy biurowi jasno i zrozumiale tłumaczą o przebiegu pracy jaką ma się wykonywać.

Dla mnie zaskakujące było to że tak szybko dostałam tą pracę.

Majk

Co myślicie o związkach Polsko Ukraińskich? Kilka takich z Kani jest :O

Ciekawe

Szczerze to uważał bym na firmy posługujące się GMail'em jak mailem firmowym, mało profesjonalne podejście. Równie dobrze może to być osoba z firmy szukająca haków na pracowników.

Lucynka

Hmm a kto dał wypowiedzenie? Firma czy sami daliście? Z tego co czytam to winika że sami się zwolniliscie bo mieliście iść na delegacje a delegacje są dodatkowo płatne przynajmniej w innych firmach według prawa tak jest. W Pszczynie nie będzie zwolnień większość sama poszla

@Lucynka

Wypowiedzenie dala firma . Natomiast na wypowiedzeniu mamy pracowac w Pszczynie bo tu nie ma dla nas pracy . Jest wiele osob z malymi dziecmi to watpie aby na caly tydzien zostawili wszystko i jechali w delegacje . To zwolnienie jest ze szkoda dla pracownika bo inaczej tego nazwac nie mozna ...

Zirytowana

U nas w Mokrsku pierwsze 20 osob zwolnionych i to jeszcze nie koniec ... wypowiedzenie 3 miesieczne i albo przejda do Pszczyny robic albo sie zwalniac . Ani kuroniowki ani odprawy . Wstyd za tyle lat pracy i wysilku ... nie ladnie tak z ludzmi postepowac ... padnie kosa na kamien .

olo
@Zirytowana

Dają CI trzymiesięczne wypowiedzenie ,masz aż trzy miesiace na znalezienie nowej pracy więc nie narzekaj .

@olo

Pfff . Mam 3 miesiace aby robic w Pszczynie . A nie ze siedze w domu i szukam pracy . Oni oferuja prace tam a jak nie to sie zwolnij. A wtedy nic nie dostane ... skoro tak sie stalo mozna bylo godnie odprawic ludzi jak przystalo po tylu latach pracy a nie wywalac w delegacje 220 km od domow i rodzin ...

...
@olo

Ale gdzie tej pracy ma szukać w Pszczynie skoro wysyłają tam ludzi i 200 km od domu i rodzin ostatnie 3 miesiące mają pracowa ... brak szacunku dla pracownika i zero kultury osobistej dla tych co to wymyślają

Ok
@Zirytowana

Jak się wam spóźnili z wypłatą w zeszłym miesiącu to zwolnijcie się z winy pracodawcy, wtedy nie będą mieli wyjścia i za cały okres wypowiedzenia będą musieli zapłacić. Nie dajcie się robić w wała.

@Ok

Na chwile obecna ogarniamy wszytko co mozliwe . Chca nas zrobic w konia i nic nie dac ale my sie nie damy . Jezeli bedzie trzeba pojedziemy nawet do Pszczyny ... chodz nie jestem pewna czy takie zagranie jest zgode z prawem ...

Hej

Ktoś może masz trochę racji ale od nowego miesiąca chyba normalnie będą płacić.

aferzysta
@Hej

Żebyś się nie zdziwił. Kasa była na jeden miesiąc...

Amico

H.K. spoko facet ale markety dały mu radę. Taniej taniej taniej

marek
@Amico

Tanie to nastrzyk i woda do środka. Czyli oszukiwanie siebie samego i klientów. Ostatnio czyli 2 mc jadłem te wyroby i widać było dziurki i wylewająca się wodę z polędwicy. Zrezygnowałem z tych produktów. Sieci szukają dobrych smaków więc sama sobie firma winna. Raczej zakupów z tą marką nie będzie u mnie w domu.

Agus
@Amico

Sprzedawanie wędlin w marketach jest o tyle trudne, że klient w jednym miejscu ma ofertę wszystkich liczących się na rynku producentów (ich wyroby nie są oferowane po jednej cenie, czyli jest możliwość w jakimś stopniu ustalenia ceny). Raz się nadzieje, drugi raz nie kupi. Jeżeli chcesz przetrwać musisz być lepszy od konkurencji, plus walczysz jeszcze z regionalnymi producentami, którzy cieszą się sporą popularnością jeżeli ich wyroby są dobre. Nie jest to obecnie łatwa branża w Polsce, ale najłatwiej zrzucić całą winę na markety, które stały się ostatnio chłopcem do bicia i są odpowiedzialne za wszystkie błędy popełniane przez producentów, mimo że 85% Polaków robi tam zakupy.

Tito

Jest ok i niech jest tak jak jest. Może będzie coraz lepiej dajcie na wstrzymanie z komentarzami nie na miejscu..

Rybka

Ciągle staram się zrozumieć ten kraj i świat. Staram się słuchać wszystkich stron, nie krytykować i wyciągać wnioski. Moim skromnym zdaniem H.K popełnił największy błąd, kiedy postawił wyłącznie na sprzedaż w sieciach wielkopowierzchniowych. Skutki tego błędu widzicie teraz. H.K. chcąc wejść do sieci musiał drastycznie obniżyć ceny, zrobić potężne inwestycje, aby produkować tanio i dużo. Spadła jakość i przede wszystkim rentowność. Długi pozostały. Tak działają hipermarkety i ich polityka. Tutaj jest mały paradoks. Otóż wszyscy, którzy kupują w tych sklepach chcą promocji, najniższych cen i super jakości. Tym samym podcinają gałąź, na której wielu z nich siedzi - zakłady, które muszą produkować coraz taniej i "smaczniej". Sprowadza się to właśnie do tego - przeinwestowania, trucia produktów ulepszaczami, obniżania wagi poprzez wodę itd.. Szczęśliwy konsument kupuje w markecie wędlinkę, na której jego pracodawca zarabia 5% jak będzie miał szczęście. Później market poprosi o niższą cenę, a jeżeli producent się nie zgodzi, to zamieni go na innego, który z wypiekami na twarzy chwyci "boga" za nogi. I tak korzystają na tym: banki i sklepy wielkopowierzchniowe. Tracą: inwestorzy giełdowi, pracownicy i właściciele. zakładów. Osobiście jest mi przykro, że rodzinne firmy padają, a ludzie tracą pracę lub zarabiają psie pieniądze. Pokusa szybkiego i dużego zarobku to mit lub prawdopodobieństwo sukcesu równe z uderzeniem pioruna w igłę. Czy K nie mógł dalej spokojnie produkować mniej wędlin za to w jakości z jaką zaczynał i sprzedawać we własnych punktach oraz detalistom? Mógłby. Ale to Wy drodzy Państwo jesteście tzw. rynkiem, o który walczą wszyscy. I to od Was zależy za ile i komu się sprzedacie i jakie będę tego konsekwencje.

Zenon
@Rybka

Bzdury.Brednie i powielane informacje z Superxpresaów i innych podobnych.Z informacji choćby w Businesinsiderze wynika,że wyprowadzili z firmy via spółka żony jednego z kolesi z rady nadzorczej prawie 400mln złotych.Sprawdz sobie KRS firmy "..... energy" to poznasz nazwiska.

Agus
@Rybka

5% przy tej skali produkcji to jest całkiem sporo. Ach te niedobre sklepy wielkopowierzchniowe. Może przyznajmy, że jakość produktów H.K się bardzo obniżyła w stosunku do konkurencji, a że ludzie mają wybór to efekt jest jaki jest. Nikt nie przyznał, że sprzedaż wędlin produkowanych przez H.K systematycznie malała co zmusiło np. Biedronkę do zawierania nowych umów z konkurencją. Oni nie siedzą z założonymi rękami i czekają na cud. Zgodzili się na podniesienie marży - może liczą, że ludzie zupełnie przestaną kupować wyroby H.K i będą mieć pretekst do zerwania umowy. Mam nadzieję, że nie wezmą podniesienia ceny na siebie bo z jakiej racji ratować tyłek firmie, która (usunięte przez administratora) inwestorów.

....

to już początek końca Henryka Kanii w Mokrsku

Ktoś

Każdy ma swój dział i swoją pracą która wie jak się wykonuje nie ma jej to niech dają wolne a nie rzucaja ludzi na kabanosy maja pracę niech robią jak inni nie mają to wolne powinno być ciekawe czy oni by chcieli u nas robić i żeby ich poganiac.

asd
@Ktoś

za składanie fałszywych informacjii , możesz zostać skierowany do sądu o pozew cywilny

ccc

Niech prezes (usunięte przez administratora)się przejdzie na miejsce składowania utylizacji, przez niedopatrzenie pracowników wysokiego składu ponad 40 ton gotowego wyrobu jest do wyrzucenia. Od poniedziałku auto bakulitu kursuje.

zwirek

testowy wpis zwirka

Dave

Ruszylismy pełna para. Z tego co wiem to wszystkie zakłady produkuja ale u nas w pszczynie to az za mało ludzi jest. Nagle z dnia na dzien dostaw jest duzo a i wszyscy zadowoleni bo pieniadze od razu na konto ida. Rozmawialem z jednym dostawca bo towar odbieram to mowie jak jest. Kto tym zarzadza ze tak nagle sie odwrocilo wszystko? Syndyk?

KK
@Dave

Ja tym zarządzam

Klient
@Dave

Dziwnie prawisz, bo w Biedronce mi powiedzieli, że w najbliższym czasie nie oczekują dostawy, a może i wcale już nie będzie. Kiełbaski zostały zastąpione produktami konkurencji.

Uczciwy

Jakby tego było mało z tymi opóźnieniami w wypłatach gdzie każdy z Was ma prawo do zadania odsetek ustawowych za każdy dzien zwłoki to pracodawca (usunięte przez administratora) albo z dużymi opóźnieniami

Robocop
@Uczciwy

KIoniecznie żądajcie odsetek. Ja dostałem 36 gr. To tak jakby piwo było po 1,5 zł! Czyż to nie piekne???

Ona

Witam, czy ktos wie co dzieje sie na produkcji w Pszczynie? Czy idzie w ogole?

@Ona

Z tego co słyszałem, to powoli rusza produkcja

Maxi
@Piotr

Tylko słyszałeś? Moze sie jakis pracownik wypowiedziec?

esa
@Ona

W Pszczynie ruszyła produkcja

Schabik

Jak tam inne zakłady? Bo w Mokrsku dają wypowiedzenia.

esa
@Schabik

W Pszczynie i Goczałkowice normalnie produkcja idzie u nas żadnych wypowiedzeń nie ma bo część sama się zwolniła pozdro

Xxx
@Schabik

A zapewniali, że nie będzie zwolnień grupowych w zakładzie w Mokrsku!!! I co teraz z ludźmi?

heniek

W Mokrsku 35 osób z wypowiedzeniem

Zostaw merytoryczną opinię o Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. - Pszczyna

• Jak się pracuje w Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 5 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.?

Kandydaci do pracy w Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.
2.2/5 Na podstawie 600 ocen.

Zakłady Mięsne Henryk Kania S.A.