Opinie o RUREXPOL SP. Z O.O. w Częstochowa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie RUREXPOL SP. Z O.O.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w RUREXPOL SP. Z O.O. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe firmy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o RUREXPOL SP. Z O.O. w Częstochowa

Omnibus Nowy wpis

Jak tam się trzymacie? Czy dalej funkcjonującą praktyką w zakładzie jest wysyłka całych rur na ponowne przetopienie do Chorzowa :D? W jaki sposób zbieracie te zamówienia produkcyjne, jak dobry jakościowo materiał zawracacie do pieca?

Łucja Nowy wpis
@Omnibus

A co takie przetapianie tych całych rur ma wnosić? Oni z tego znowu rury robią?

Omnibus Nowy wpis
@Łucja

Ta praktyka ma za pewne wykazywać, że zakład ma zlecenia i produkuje, gdy w rzeczywistości ich nie ma. Jako, że rozgrywa się to w ramach jednej grupy kapitałowej - Alchemia to koszty wytworzenia tych rur ukrywa się w kosztach innych zakładów. Osobiście jestem pod wrażeniem, że jeszcze nikt nie poszedł tam za to siedzieć. Obecnie jest to mniej szkodliwe, bo Karkosik wycofał Alchemię z giełdy, więc akcjonariusze nie ponoszą kosztów uprawiania polityki w tej grupie kapitałowej. Jeżeli zakład jest nierentowny to może warto by było wymienić zarządców tego (usunięte przez administratora) i uczciwie wypracowywać pieniądze.

Pracownik 30 Nowy wpis
@Omnibus

Jeżeli rura nie przechodzi odpowiednich badań to wiadomo że jest złomowa. a Jeżeli w grupie jest własna stalownia to wiadomo że złom wywozi się na własna stalownię do ponownego przetopu ... nie rozumiem co cię tak dziwi ..!!! Wyrzucili cie z tego zakładu że szukasz zaczepki ..??

Witam Pracowników czy opłaca się zatrudnić do firmy na palnikowego ? Sa wypłaty jako takie ?

@Tomek

Niestety nie znam wysokości wypłat, ale sam też myślałem żeby aplikować dlatego interesuje mnie ten temat. Ty będziesz składał CV? Jakbyś miał jakieś info odnośnie warunków pracy to napisz. Bedzie wdzięczny.

Ok

prac1
@Przemysław

Wypłaty na średnim poziomie. Nie trzeba się nastawiać na nie wiadomo ile.

@prac1

Witam rozumie kolosów niechce zarabiać ale te 2800-3000 da się zarobić ?

Paulina
@Tomek

To dla Ciebie średni poziom? Przecież to bardzo mało.

Witos
@Tomek

Na 2800 możesz liczyć jeżeli masz uprawnienia gazowe/energetyczne i trochę popracujesz w firmie. Bez uprawnień dla nowego to jakieś 2380 zł do ręki.

Łucja
@Witos

Firma aktualnie pomaga w wyrobieniu sobie uprawień?

Witos
@Łucja

Jeżeli są one wymagane na dane stanowisko to tak. Jednak należy mieć na uwadze, że dają aneks do umowy po uzyskaniu uprawnień i trzeba swoje odbębnić, żeby pójść z uprawnieniami do innej pracy.

Łucja
@Witos

Rozumiem a ile to czasu tak mniej więcej?

Bibi

Brak podwyżek, wynagrodzenie poniżej urągającemu za tak ciężką pracę i tylko nadgodzinami da się zarobić na utrzymanie rodziny. Średnio 200h miesięcznie trzeba tyrać, żeby z 3tyś zarobić.Ale ludzie mają już dość i zaczynają się zwalniać i to fachowcy z wieloletnim stażem pracy.Jednym słowem polityka zarządu i dyrektorów doprowadzi do zamknięcia zakładu.

@Bibi

Poziom wynagrodzenia jest głównym problemem, z którym boryka się firma RUREXPOL? Ciekawi mnie, jak oceniłbyś atmosferę, która tam panuje. Mam nadzieję, że pod tym kątem jest zdecydowanie lepiej.

Bibi
@Przemysław

A jaka ma być atmosfera?! Ciągle tylko straty zakład przynosi, ciągle ludzi zwalniają by ratować zakład, a tyle kasy idzie na nietrafione inwestycje i nikt za to nie odpowiada! Wszędzie słychać o podwyżkach tylko nie w Alchemi. Brak stażowego tz. ludzie którzy pracują wiele lat mają praktycznie nie różniące się stawki od nowo przyjmowanych. W przemyśle ciężkim żeby ,zarabiać mniej niż w markecie?! Tu zwykły pracownik ze 4500zł netto powinien zarabiać. Załoga cieszyła się jak Rurexpol przejmowała Alchemia wierząc że będzie lepiej że właściciel zadba o pracowników i ich rodziny i co zarabiamy mniej niż przed przejęciem, wstyd. Ludzie mają już dość tego niewolniczego tyrania, większość szuka innej pracy reszta chce dotrwać do emerytury. Kolejna sprawa to zarządzanie. Najwięcej to jest osób do rządzenia, a najmniej do pracy.Pozwalniano zwykłych pracowników z doświadczeniem, a w zamian narobiono kierowników, majstrów i zwiększono liczbę ludzi w biurze, a na produkcji czy w utrzymaniu nie ma kto robić. To w Indiach nawet wiedzą, że jak zwykły robotnik dobrze zarabia, jest dobrze traktowany to jest wydajniejszy, i z chęcią idzie do pracy, a tu każdy tylko patrzy żeby odje..ć dniówkę i ma to w du..e czy asortyment wyjdzie dobry czy złom. Żal mi kolegów którzy zostali i muszą tam tyrać żeby kierownictwo i Karkosik na ich biedzie się dorabiali.

GEMINA
@Bibi

Firma korzysta z usług firmy sprcatajacej która zatrudnia osoby starsze Niewidome z problemami alkoholowym ostatni nabytek na rurowni więc tragedia gotowa , Osoby Niepełnosprawne sprzataja hale ciągi produkcyjne, łaźnie szatnie, kible i stołówki na wydziale !!! Ludzie nie widzą a chodzą pod suwnicami od pieca do wysyłki NIKT Z WAS NIE WIE ŻE CI LUDZI NIE POWINNO BYĆ NA TYCH HALACH PRODUKCYJNYCH!!! CO NA TO BHP kierownik produkcji prezes rurowni wie ktoś ze to trwa tam latami

Borucki
@Bibi

Mamy rok 2022 i nic się nie zmieniło od chwili zamieszczenia tego komentarza. Firma nie dba ani o pracownika, ani o warunki pracy, ani o konkurencyjność zakładu. Ot Alchemicy przyszli, wyłożyli pieniądze dla pokrycia majątku zakładowego i wykorzystują walcownię, póki ta jeszcze jako tako hula. Z chwilą, gdy zakład będzie nieopłacalny przez lata zaniedbań modernizacyjnych to sprzedadzą w cenie złomu. To jest biznes w wykonaniu polskim vel interpretacja "dzikich lat 90tych" według Karkosik i spółka.

Murdok
@Borucki

Pracowałem w Chorzowie przez 5 lat właśnie w Alchemii. "Współpracę" zakończyłem w 2018. Po tych latach mogę powiedzieć tyle, że to co Pan napisał, jest dla Huty Batory również jak najbardziej zasadne. Po prostu taka firma, bez perspektyw na poprawę lub godny zarobek.

Bogusław
@Murdok

Gratulacje, że udało się Panu wyrwać z tej firmy. Rzeczywiście to co się dzieje w chorzowskich zakładach to (usunięte przez administratora) Jakby stary dozór mógł tylko zobaczyć ten (usunięte przez administratora) ...

Anatol

O czym wy piszecie, wszędzie przestoje, ludzie siedzą w domach, dramat z powodu pandemii a tu o podwyżkach mowa

Firma RUREXPOL SP. Z O.O. poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy International Land Acquisition Manager
Green Capital S.A.
logo firmy Pracownik Działu Kontroli Jakości
Siedlce
MKL BAU sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK DOŁOWY NIEWYKWALIFIKOWANY
Ornontowice
Universal Energy Sp. z o.o.

Pracujecie? Produkcja idzie? Ponoć pracownicy siedzą w domu już 5 tygodni ! Co jest?

Kls
@Marcin

Produkcja idzie cały czas ostatnio doraźne"remonty" i standardowy brak wsadu . (usunięte przez administratora) Mówiąc krótko(usunięte przez administratora) o podwyższeniu płacy zapomnij.

Janusz

Co to znaczy że ludzi ubywa? Zwolnienia? A może dużo L4?

janusz

Ostatnio ( w ostatnim miesiącu) zwolnili kogoś? Z jakiego stanowiska? Kiedyś sam tam pracowałem, interesuje się losem kolegów.

Janusz

Napiszcie proszę, chodzi o pracowników produkcji, stawiacie się do pracy normalnie, czy może przez koronawirus zostaliście odesłani do domów. 3 zmiany funkcjonują?

Albercik
@Janusz

W tym momencie klasycznie nie ma wsadu i produkcja stoi lecz mechanicy wykańczania pracuje bez zmian

Kls
@Janusz

Praca odbywa się bez zmian 3 zmiany na poszczególnych odcinkach. Pracy przybywa ludzi ubywa. Zakład nie rentowny (podobno) podwyżek niema z powodu pandemii ???? wirusa. (usunięte przez administratora)

DD

Czy rurexpol produkcja działa na dzień dzisiejszy? Pracownicy przychodzą do pracy?

@DD

Ja też chciałbym się dowiedzieć jaka jest obecnie organizacja pracy w firmie i czy pracownicy w większości mogą przejść na pracę zdalną? Może ktoś z obecnie zatrudnionych osób odwiedzających forum doda takie informacje. Zachęcam Was do dyskusji.

Hmm

@Stefan a to z czego wynikają te konflikty między kierownikami?

Roman

Niezbyt dobrze wypowiadacie się o pracy w firmie. Miałem zamiar aplikować ale trzeba to przemyśleć.

obserwator
@Roman

Witam, a do jakiego działu?

@obserwator

Dzień dobry, wiesz jak aktualnie kondycja w tej firmie? Twoim zdaniem RUREXPOL to dobry pracodawca? Z góry dziękuję za pomoc.

Henry

Był u was prezes dariusz. chojnacki, teraz przeszedł do Chorzowa wiecie coś na jego temat

Stefan

A co powiecie na atmosferę panującą w UR Hydraulików Kierownictwo na każdej odprawie się kłóci nawet do stopnia takiego że skaczą sobie do gardeł ( mowa o p. Januszu i Marku)

Arczi
@Stefan

Atmosfera w UR znana jest wszędzie. W samym rurexpolu wśród pracowników krążą już legendy. Kto wie czy sprawa nie trafi do PIP zobaczymy :)

Rxp

Kiedyś bardzo fajny zakład produkcyjny ale zniszczyli go ludzie i układy.

@Rxp

Chcesz przez to powiedzieć, że pewne czynniki wpłynęły na pogorszenie się atmosfery w tym miejscu pracy? Czy obecnie pracujesz w RUREXPOLu? Czy wiesz coś na temat zmian jakie zaszły w firmie w ostatnim czasie?

Zwirek
@Rxp

Chlopie uklady i nowa prezesura ten zaklad doprowadzila do upadlosci

Rxp

Atmosfera jest ,,super''. Osoby które założy białe kaski na głowę myślą że złapały świata za rogi. Tak naprawdę to miernota. To że ktoś zajmuje dane stanowisko to nie znaczy że się na czymkolwiek zna. Ale ci/specjalnie małą literą/ specjaliści , mistrzowie czy kierownicy to cienkie osoby . Ps nie dotyczy Pana Janka. Pracownicy wiedzą kogo mam na myśli.

Aneta

@Stefan, na forum nie można opisywać konkretnych pracowników. Jest to niezgodne z regulaminem strony: https://www.gowork.pl/regulamin Jeśli pracujesz w RUREXPOL to napisz proszę opinię o pracy w tym miejscu. Jakie są Twoje doświadczenia z tą firmą? Co możesz powiedzieć o warunkach zatrudnienia?

Aneta

@Koleś, co powiesz o atmosferze pracy w RUREXPOL? Jakie są warunki zatrudnienia w tej firmie? Czy można liczyć na jakieś benefity od tego pracodawcy? Te informacje będą przydatne dla osób, które chcą zacząć pracę w tym miejscu.

Koleś

Po zwolnieniach grupowych obecnie (usunięte przez administratora). Około 3000 brutto, nie ma żadnych dodatków, premia 50zł brutto jak raczą dać. Można przyjść na nadgodziny czyli mówiąc krótko jak chcesz zarobić to cały miesiąc w pracy. O znajomych i rodzinie zapomnij. Praca nie jest lekka bo to przemysł ciężki. Nowi pracownicy zarabiają o 200, 300zł mniej od pracowników z długoletnim stażem. O zrobieniu kariery zapomnij, stołki wszystkie zajęte.Gdyby nie emeryci to zakład trzeba by zamknąć bo nikt nie chce tu pracować. Szkoda że taki zakład z fajnymi pracownikami (nie mówię tu o kierownictwie) został doprowadzony do takiego stanu przez ludzi zarządzających z Warszawy. Niestety Częstochowa to dziura i nie ma tu pracy więc jesteśmy białymi niewolnikami.

Aneta

@obserwator czy mógłbyś rozwinąć swą myśl? Twoja wypowiedź niewiele nam wyjaśnia, a z chęcią dowiemy się jak najwięcej na temat firmy RUREXPOL. Komentujmy w sposób merytoryczny i obiektywny, bez względu na to, czy mamy negatywne, bądź pozytywne odczucia.

Aneta

Pracowaliście w RUREXPOL i macie chęci, by podzielić się swoimi przemyśleniami na ich temat odnośnie atmosfery i warunków pracy? Dajcie znać co wiecie na ten temat, może posiadacie informacje na temat bieżących rekrutacji prowadzonych przez powyższe przedsiębiorstwo?

obserwator
@Aneta

Marny pracodawca.

Pracownik API

Cała ta alchemia to jedna wielka farsa. Liczą się tylko układziki i kolesiostwo, a nie wiedzą i kwalifikacje.

Kibic
@Pracownik API

Ciekawe co się stanie z tymi d...włazami jak przeniosą ich propotora Pana Tomasza do innego oddziału a na jego miejsce trafi ktoś pokroju jego poprzednik też Tomasza.

Zostaw merytoryczną opinię o RUREXPOL SP. Z O.O. - Częstochowa

• Jak się pracuje w RUREXPOL SP. Z O.O.?

Zobacz opinie na temat firmy RUREXPOL SP. Z O.O. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

RUREXPOL SP. Z O.O.
1.6/5 Na podstawie 38 ocen.

RUREXPOL SP. Z O.O.