Opinie o Nowakowski & Szymański Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Nowakowski & Szymański Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Nowakowski & Szymański Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Nowakowski & Szymański Sp. z o.o. w Kraków

Damian

Pracowałem w tej firmie 1,5 roku. Przyszedłem zaraz po studiach jako totalny laik w sprawach serwisu, dziś mogę powiedzieć o sobie, że jestem w tym temacie dobry. Co do pensji zawsze na czas -nigdy nie było opóźnień, w sezonie wymiany opon posiłek ciepły gwarantowany. Generalnie uważam pracę w tej firmie na plus.

A czy ostatnio to uległo zmianie? Zastanawiałem sie nad wysłaniem CV na ofertę pracy, ale jezeli to się nie zmieniło, to chyba odpuszczę. Nie brzmi to zbyt zachęcajaco.

człowiek2 Nowy wpis

Jeśli szukacie stałego zatrudnienia nie polecam, szukają magazyniera , który będzie tylko rąbał po 12 godzin przez sezon

Człowiek Nowy wpis

Dzień dobry, chciałbym się dowiedzieć czy głównie wulkanizatorzy są poszukiwani czy również mechanik znajdzie zatrudnienie? w ogłoszeniu z kiedyś w tytule widziałem, że mechanik jest potrzebny ale po opisie zadań raczej pod sam serwis opon mi to podchodziło. Pracy po Podgórzu szukam, więc się orientuję

Damian

@Damian

Co za bzdury. Często opóźnienia w wypłacie i jaki ciepły posiłek? Ani tam ogrzewania ani posiłku, zjesz coś pod stołem i tak jest problem bo telefonu nie odebrałeś.

Kandydat Nowy wpis

Anka Nowy wpis

Ok faktycznie w niedawnej ofercie dla wulkanizatora ciężko jest znaleźć odniesienie do tych wspomnianych posiłków regeneracyjnych… ale pisali o rozwoju i awansu, więc zastanawiam się na kogo mógłby mój chłopak przejść gdyby przyszedł tu na ten serwis?

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Nowakowski & Szymański Sp. z o.o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Mechanik - Wulkanizator?
Leszno

Wiecie może czy po tych 2 latach, po których nikt już niczego w zasadzie nie pisał sądzicie, że dalej warto się przyjąć? Widziałem jakiś czas temu ogłoszenie na wulkanizatora z oznaczeniem, że to będzie praca stała. Napisane tam było, że do 6,500 zł można zarobić. Napiszecie na ile to osiągalne? I co z premia z opisu?

Zxcvb

W tej pracy warunki są katastrofalne, umowy przedłużane z miesiąca na miesiąc, brak poszanowania stałych pracowników i coraz więcej obowiązków w tej samej pensji, już nie mówiąc o właścicielach, którzy są zwykłymi (usunięte przez administratora) szczególnie J.S., wyjątkowo nieprzyjemny człowiek w relacjach. Jak ktoś chce się rozwijać to zdecydowanie odradzam pracę tam, wszystkie wyższe stanowiska obsadzone rodziną/znajomymi, nawet w tak newralgicznym miejscu jak magazyn pracuje chłopczyk, który powinien być pomocnikiem na magazynie, a nie szefem magazynu, po prostu nie ma wiedzy, doświadczenia, osobowości, żeby być szefem, ale na szczęście praca tam to już przeszłość.

D
@Zxcvb

Napisać, że JS to nieprzyjemny człowiek to jak nic nie napisać

Magdalena

Cześć, podpowiedzcie jak wygląda system pracy w Nowakowski & Szymański. Czy można w firmie liczyć na elastyczny grafik pracy i bezproblemowe dogadanie się z pracodawcą co do niego? Jest szansa na dopasowanie godzin pracy do swoich innych obowiązków?

kowal szablozębny

pracownic Kowal to zwykły cham i prostak jak by nie moja wysoka kultura osobista to bym mu wybił te sztuczne zęby które nosi hahaha

Smerf

Jest jeszcze wiele spraw, które można tutaj dodać. Odbieranie nadgodzin i pracujących sobót. Nie ma czegoś takiego. Jeżeli w okresie rozliczeniowym nie odbierzesz nadgodzin i przepracowanych sobót ( a oczywiście nie jest to możliwe w tej firmie) kierownictwo zacznie wypisywać fałszywe urlopy i przerabiać ewidencje czasu pracy aby wszystko im w papierach się zgadzało. Jako pracownik nie masz nic do gadania, albo podpiszesz albo Cie zwalniają a w "najlepszym przypadku" obcinają Ci i tak marną premię. Nie sugerujcie się super sprzedawcą na allegro. Wszystkie negatywne komentarze albo są usuwane albo obiecują kupującym wysłać jakiś "gadżet" po usunięciu komentarza. Gdy komentarz zniknie , wysyłka nigdy nie następuje. Największym działem w firmie jest dział IT gdzie zarobki najmłodszego pracownika tego działu przewyższają zarobki najstarszego "zwykłego" pracownika. Oczywiście do pracy przychodzą w jakich chcą godzinach a jak coś się popsuje to i tak musi naprawiać to zewnętrzna firma. Tak jak wcześniej pisali jest to obóz pracy. Potrafią Ci nawet liczyć ile czasu spędziłeś w toalecie. Podsumowując: krzyk i obrażanie to jedyna forma przekazu dla szefostwa, masz własne zdanie to nie przedłużą Ci umowy, chcesz odebrać nadgodziny i soboty-zapomnij . Informacja dla M.SZ i J.SZ : Nieudzielenie dnia wolnego, o którym mowa w przepisie art. 1513 K.p., jest wykroczeniem przeciwko prawom pracownika, określonym w art. 281 pkt 5, i podlega karze grzywny w wysokości od 1.000 zł do 30.000 zł. Tyle że nie zawsze! Gdyby pracodawca nie miał możliwości udzielenia pracownikowi innego dnia wolnego do końca okresu rozliczeniowego (np. pracownik przebywał na zwolnieniu lekarskim) i w ten sposób doszłoby do przekroczenia przeciętnej tygodniowej normy czasu pracy, wówczas pracownik nabędzie prawo do wynagrodzenia powiększonego o dodatek w wysokości 100 proc. pensji.

Specjalista
@Smerf

@Smerf zastanawia mnie fakt kiedy tutaj pracowałeś i na jakiej podstawie wyciągasz takie a nie inne wnioski. Po pierwsze sprawa odbierania nadgodzin, oraz sobót - nie ma z tym żadnego problemu. Ponadto co do nadgodzin pracodawca się pyta czy chcesz sobie je odebrać czy jednak chcesz mieć je wypłacone. Negatywy na Allegro o których piszesz, że proponujemy gadżet a później go nie wysyłamy do Klienta. Kto by Ci na to poszedł? A nawet gdyby to mógłby wystawić nowego negatywa. WY NAPRAWDĘ NIE WIECIE CO TO ZNACZY OBÓZ PRACY - POSZLIBYŚCIE NA PARĘ MIESIĘCY DO KORPO I NAUCZYLIBYŚCIE ŻYCIA. Wystawiasz komentarze od maja- naprawdę Ci się to nie znudziło? Informacja dla M.SZ. i J.SZ. Taki jesteś mądry przez internet, a nie potrafisz podejść i powiedzieć tego w twarz? Umiesz tylko hejtować i narzekać. Zobaczymy jak Ci się będzie wiodło w innych firmach z takim nastawienie do pracodawcy. POWODZENIA :)

CzekajS

Z mojej strony dodam: przed rozpoczęciem pracy polecam zapoznać się z polityką personalną firmy. Niezbędnym okaże się wywiad wewnętrzny z pracownikami firmy oraz własna obserwacja stanowisk pracy. Zanim potencjalny pracownik złoży wypowiedzenie u dotychczasowego pracodawcy powinien się poważnie zastanowić, może okazać się że po niby szkoleniu w owej firmie zostanie on całkowicie bez pracy. Do firmy powinny rekrutować osoby najlepiej bez doświadczenia, brak porównania z polityką innych firm -łatwiej będzie wejść w atmosferę zniewolenia. Kolejnym atutem będą tak zwani single oraz stare panny bez zobowiązań i planów na przyszłość, dyspozycyjni 24h/6, odporni na wszelkie wirusy roznoszące się po firmie pod wpływem klimatyzacji oraz na inne wydarzenia losowe związane z niezdolnością do pracy. Na nie-dyspozycyjność, pozwolić sobie może tylko kierownictwo - pamiętaj, pamiętaj Tobie nie może się nic stać podczas pełnienia służby w firmie ENiS.

Smerf

Dodam jeszcze tylko, że firma Nowakowski&Szymański to teraz firma ENiS i pod nazwą ENiS szukają zwykle nowych pracowników.

Smerf

Pseudo zarobki, pseudo profesjonalizm, pseudo możliwości rozwoju. Pseudo zarobki - marna podstawa, 2000 netto plus reszta, czyli jakieś 300-400zł brutto w uznaniowych premiach. Uznaniowe to słowo kluczowe. O otrzymaniu premii nie decydują żadne konkretne kryteria tylko "widzi mi się" Panów M.Sz i J.Sz. Dodatkowo dwa razy w roku możesz liczyć na bon Sodexo na 100zł za to, że w sezonie pracowałeś po 10-12 godzin dziennie a firma osiągnęła najlepszy wynik sprzedaży w historii. Za nadgodziny oczywiście nikt Ci nie zapłaci. Pseudo profesjonalizm -średnio co 3-4 miesiące muszą szukać nowych pracowników, robią szkolenia dla 10 osób z czego połowa od razu rezygnuję, kolejne osoby z kolejnych naborów pracują przez ok. miesiąc lub dwa i się zwalniają. Jak ktoś przepracuje rok to istny cud ale i tak odchodzi z firmy po roku, bo kierownictwo ma go gdzieś i woli w jego miejsce nowych, tańszych i niedoświadczonych. Także nie liczcie na stabilizacje i rozwój w tej pracy. Ponieważ ciągle brakuje pracowników to nawet poza sezonami pracujesz nadgodziny. Właściciele wychodzą z założenia, że każdego można zastąpić i nie warto inwestować w pracowników. Menagerowie poszczególnych działów nie mają nic do powiedzenia, są tylko pionkami, które wykonują polecenia M.Sz i J.Sz. A Ci dwaj mają codziennie inne pomysły na dokładnie obowiązków pracownikom. Ponadto Ich sposób na prowadzenie firmy to krzyk, kontrola i jeszcze więcej kontroli. Swoboda działania żadna. Codziennie po kilkanaście maili z pretensjami. A jak pójdziesz na L4 to jesteś oszustem i złodziejem, który nie chce pracować. Za to myślą, że stworzyli prawdziwą korporację, bo liczą Ci każdą minutę pracy i nawieszali telewizorów w każdym biurze, na których to wyświetlają coraz to nowsze statystyki. Pseudo możliwości rozwoju - ulubiony temat pogadanek Panów Sz. (zaraz po ochrzanianiu pracowników) to przedstawianie jakie to niesamowite możliwości daje Ich firma. Niestety ponieważ ciągle ktoś odchodzi to Twoje obowiązki mogą się zmienić z dnia na dzień. W poniedziałek odpowiadasz za jedno a we wtorek już za coś całkowicie innego, bo ktoś złożył wypowiedzenie. Oczywiście będę Ci wmawiać, że to dla Ciebie rozwój i awans w strukturach firmy ale tak naprawdę to tylko łatanie dziury po kolejnym pracowniku, który odszedł. Skoro to awans to czemu nie wiąże się z większym wynagrodzeniem Panowie Sz. ?? Tylko z większą ilością obowiązków. Prawdziwy awans nie jest możliwy, bo wolą zatrudnić na stanowiska menagerskie swoich znajomych, nawet jeśli Ci nie mają zielonego pojęcia o branży. Najlepszy przykład to nowy nabytek, wielki menager, który przyszedł z telewizji cyfrowej, Pan R. Tak potrafi zarządzać BOK, że bał się zadzwonić do klienta, który miał duże pretensje i chciał rozmawiać z menagerem BOK-u. Chłopak nie wiedział jak może rozwiązać problem z klientem i co w ogóle mu zaproponować. Podsumowując ODRADZAM każdemu, szkoda straconego czasu. Potwierdzam też wpisy innych osób, szczególnie te o kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Gdyby nie ta kontrola to pewnie nadal w zimie grzaliby klimatyzacją a wszyscy dalej siedzieliby w jednym dużym pomieszczeniu gdzie było głośno jak w ulu a słońce świeciło prosto w monitory. Dopiero też po tej kontroli zmieniono regulamin zakładu pracy i wprowadzono m.in. zapis, że firma powinna refundować koszty okularów gdy lekarz medycyny pracy stwierdzi, że są one potrzebne pracownikowi. Wcześniej firma miała to głęboko w d...

whocares
@Smerf

W zasadzie ten wpis zamknął temat, podsumowując w 100% ta firmę i panujące tam warunki. Od siebie dodam jedynie: nieludzkie ilości stresu, krzyk jako główna forma komunikacji werbalnej oraz brak jakiejkolwiek stabilności emocjonalnej/psychicznej towarzyszące zatrudnieniu. Gorąco nie polecam.

Zatrudniony

Opowiem Wam o plusach pracy w tej firmie. Firma bardzo prężnie się rozwija, głównie dzięki dobrym kontaktom z dostawcami i producentami. Ma też całkiem dobre biuro. Wynajęte od początku tego roku, do czego zmusiła ją kontrola z PIPu. To tyle dobrych wiadomości. Firma lekceważyła większość praw pracowników dotyczących pracy w weekendy i na nadgodzinach, ergonomii pracy, ewidencji czasu pracy. Całe szczęście, że doczekała się inspektora Państwowej Inspekcji Pracy, który ładnie wytłumaczył, że jest to niezgodne z prawem i wytoczył im postępowanie wykroczeniowe :) Do tego dochodzi oczywiście brak kompetencji w kwestii zarządzania zespołem kadry managerskiej i mobbing ze strony kierownika działu. Pensja na stanowisku początkowym jest żałosna, po około roku pracy nadal jest niższa niż w biedronce na kasie. Niech najlepszym podsumowaniem będzie to, że około 90% kadry odchodzi po maksymalnie roku pracy. NIe traćcie czasu i nerwów, poszukajcie lepszej pracy. Jakakolwiek będzie lepsza. Poważnie.

CiasnyWiesiek

Nie polecam, strata czasu i nerwów, niestety nikt nie doceni starań, wypłaty wstyd przyznać jak małe. Kolejna firma, która zamiast poszanować człowieka to tylko zgnębi i jeszcze chce się kreować na korporacje.

Zwolennik PISU

Firma słaba, właściciele tępi jadą na ludziach bez żadnego doświadczenia zatrudniają cały czas nowych ludzi a ci bardzo szybko się zwalniają. Mają kilku przydupasów którzy zarabiają 2300 na rękę i na nich jadą. Notoryczne nadgodziny pracowników, za które ci kretyni nie chcą płacić. Panowie z PIS-U czas aby dobrać im się do (usunięte przez administratora) bo oni wyzyskują pracowników jak się da.Pracuję tam i ostrzegam wszystkich potencjalnych pracowników niech się dwa razy zastanowią zanim tam zaaplikują.

Seba

Nie aplikujcie do tej firmy! Wszystkie komentarze powyżej to szczera prawda.

Pszemek..

Nie poleca. Atmosfera w pracy jest naprawdę słaba. W sumie jesteś Ty, telefon i wymagania prezesa czy pseudo managera, jest szczególnie jeden taki który nie daje żyć. Nie zamienisz słowa z nikim bo każdy na słuchawkach. Nie ma żadnego targetu który musisz osiągnąć żeby dostać premię,wiex w sumie jest z nią jak z Yeti, każdy słyszał, że istnieje ale nikt nie widział. Teraz prowadzą nowa rekrutację więc kolejna Armia nadchodzi.

Krzysztof B.

Nie Panowie, Pan N... jest spoko to Szymański jest ci...em ten to jest skończony kretyn można go nazwać odebrany telefon albo auto sekretarka premiowana-dziwne.Zrozumieją to wtajemniczeni. Firma słaba jeżeli chodzi o warunki pracy, wymagania nieziemskie praca po 12 godzin a płace śmieszne.Dobra rada dla właścicieli Panowie przecież macie rodziny to nie opier.... się tylko do boju razem na pewno dacie radę a do tego zawsze można jeszcze popracować w domu,polecam pod rozwagę.

To nie zakład pracy, to (usunięte przez administratora) Jeśli widzisz to ogłoszenie prawdopodobnie znalazłeś ofertę pracy w sklepie internetowym i masz zamiar aplikować do firmy Nowakowski & Szymański. Nie rób tego,no chyba, że jesteś zdesperowany siedząc na bezrobociu, na pewno nie będziesz mieć lepiej niż w aktualnej pracy. Na rozmowie kwalifikacyjnej opowiadają o sobie w samych superlatywach. Praca po 8 godzin, tylko jedna sobota, zmianowy system pracy. W rzeczywistości pracujesz w opór. Praca po 12 rodzin, nadgodziny nie płatne, teoretycznie zbierasz je jak znaczki i masz do odbioru, ale zapomnij o tym, urlopu nie dostaniesz. Wiec pracujesz za frajer dla firmy a ona udaje, że Ci płaci. Starym pracownikom być może, ale jako nowy nie masz szans, traktowany jesteś z góry. System motywacyjny to uścisk dłoni prezesa. Praca 2 soboty w miesiącu jak się umyśli, niezgodnie z kodeksem pracy. Pracując w sobotę powinieneś mieć dzień w ciagu tygodnia do odbioru, nie w tej firmie. Praktycznie pracujesz od poniedziałku do czwartku po 7,5 godziny a piątki po 7, sobotę 8-14. Ale jak już pisałem zapomnij, ze wyjdziesz na czas. Biuro nie przystosowane do pracy, nie ma grzejników, grzeje się tam klimatyzacją, efekt? W zimie zimno w teraz gdy idzie wiosna w środku upał - oszczędności Szymańskiego. Krzesła jak do baru a nie do biura, nie podpierają krzyża, brak miejsca na rzeczy osobiste, trzymasz wszystko na biurku. Na stanowisku BOK, zajmujesz się wszystkim, odbierasz telefony, wystawiasz faktury, robisz reklamacje, korekty, zwroty i jeszcze w miedzy czasie obsługujesz zamówienia. Efektem jest to, że musisz siedzieć po godzinach ponieważ na nic nie masz czasu. Chcą 10 osobami obskoczyć sklep który w ciagu dnia ma 1000 zamówień. Firma ma ogromne aspiracje jednak na tym się kończy. Jedyny plus to umowa o prace, ale tylko biuro. Magazyn i serwis siedzi na zleceniach. Zdecydowanie nie polecam nikomu, nawet wrogowi. Koniec końców pracujesz w firmie ENiS Sp. z o.o. Sp.k. NIP:9452188455 i na taką masz umowę.

admin

Jak wspominasz pracę w Nowakowski & Szymański Sp. z o.o.? Dodaj komentarz i podziel się wiedzą.

Zostaw merytoryczną opinię o Nowakowski & Szymański Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Nowakowski & Szymański Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Nowakowski & Szymański Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

Nowakowski & Szymański Sp. z o.o.
1.1/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Legnicka 5
    31-216 Kraków
  • NIP: 6761015314 KRS: 0000207930

Nowakowski & Szymański Sp. z o.o.