Nowakowski & Szymański Sp. z o.o.

Kraków

Opinie o Nowakowski & Szymański Sp. z o.o.

admin 2015-07-30 20:05
Jak wspominasz pracę w Nowakowski & Szymański Sp. z o.o.? Dodaj komentarz i podziel się wiedzą.
Pracownik 2016-04-05 23:12
To nie zakład pracy, to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Jeśli widzisz to ogłoszenie prawdopodobnie znalazłeś ofertę pracy w sklepie internetowym i masz zamiar aplikować do firmy Nowakowski & Szymański. Nie rób tego,no chyba, że jesteś zdesperowany siedząc na bezrobociu, na pewno nie będziesz mieć lepiej niż w aktualnej pracy. Na rozmowie kwalifikacyjnej opowiadają o sobie w samych superlatywach. Praca po 8 godzin, tylko jedna sobota, zmianowy system pracy. W rzeczywistości pracujesz w opór. Praca po 12 rodzin, nadgodziny nie płatne, teoretycznie zbierasz je jak znaczki i masz do odbioru, ale zapomnij o tym, urlopu nie dostaniesz. Wiec pracujesz za frajer dla firmy a ona udaje, że Ci płaci. Starym pracownikom być może, ale jako nowy nie masz szans, traktowany jesteś z góry. System motywacyjny to uścisk dłoni prezesa. Praca 2 soboty w miesiącu jak się umyśli, niezgodnie z kodeksem pracy. Pracując w sobotę powinieneś mieć dzień w ciagu tygodnia do odbioru, nie w tej firmie. Praktycznie pracujesz od poniedziałku do czwartku po 7,5 godziny a piątki po 7, sobotę 8-14. Ale jak już pisałem zapomnij, ze wyjdziesz na czas. Biuro nie przystosowane do pracy, nie ma grzejników, grzeje się tam klimatyzacją, efekt? W zimie zimno w teraz gdy idzie wiosna w środku upał - oszczędności Szymańskiego. Krzesła jak do baru a nie do biura, nie podpierają krzyża, brak miejsca na rzeczy osobiste, trzymasz wszystko na biurku. Na stanowisku BOK, zajmujesz się wszystkim, odbierasz telefony, wystawiasz faktury, robisz reklamacje, korekty, zwroty i jeszcze w miedzy czasie obsługujesz zamówienia. Efektem jest to, że musisz siedzieć po godzinach ponieważ na nic nie masz czasu. Chcą 10 osobami obskoczyć sklep który w ciagu dnia ma 1000 zamówień. Firma ma ogromne aspiracje jednak na tym się kończy. Jedyny plus to umowa o prace, ale tylko biuro. Magazyn i serwis siedzi na zleceniach. Zdecydowanie nie polecam nikomu, nawet wrogowi. Koniec końców pracujesz w firmie ENiS Sp. z o.o. Sp.k.
NIP:9452188455 i na taką masz umowę.
Krzysztof B. 2016-04-14 22:20
Nie Panowie, Pan N... jest spoko to Szymański jest ci...em ten to jest skończony kretyn można go nazwać odebrany telefon albo auto sekretarka premiowana-dziwne.Zrozumieją to wtajemniczeni. Firma słaba jeżeli chodzi o warunki pracy, wymagania nieziemskie praca po 12 godzin a płace śmieszne.Dobra rada dla właścicieli Panowie przecież macie rodziny to nie opier.... się tylko do boju razem na pewno dacie radę a do tego zawsze można jeszcze popracować w domu,polecam pod rozwagę.
Pszemek.. 2016-07-20 19:31
Nie poleca. Atmosfera w pracy jest naprawdę słaba. W sumie jesteś Ty, telefon i wymagania prezesa czy pseudo managera, jest szczególnie jeden taki który nie daje żyć. Nie zamienisz słowa z nikim bo każdy na słuchawkach. Nie ma żadnego targetu który musisz osiągnąć żeby dostać premię,wiex w sumie jest z nią jak z Yeti, każdy słyszał, że istnieje ale nikt nie widział. Teraz prowadzą nowa rekrutację więc kolejna Armia nadchodzi.
Seba 2016-07-27 08:13
Nie aplikujcie do tej firmy! Wszystkie komentarze powyżej to szczera prawda.
Zwolennik PISU 2016-11-25 19:26
Firma słaba, właściciele tępi jadą na ludziach bez żadnego doświadczenia zatrudniają cały czas nowych ludzi a ci bardzo szybko się zwalniają. Mają kilku przydupasów którzy zarabiają 2300 na rękę i na nich jadą.
Notoryczne nadgodziny pracowników, za które ci kretyni nie chcą płacić. Panowie z PIS-U czas aby dobrać im się do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] bo oni wyzyskują pracowników jak się da.Pracuję tam i ostrzegam wszystkich potencjalnych pracowników niech się dwa razy zastanowią zanim tam zaaplikują.
CiasnyWiesiek 2017-02-12 22:50
Nie polecam, strata czasu i nerwów, niestety nikt nie doceni starań, wypłaty wstyd przyznać jak małe. Kolejna firma, która zamiast poszanować człowieka to tylko zgnębi i jeszcze chce się kreować na korporacje.
Zatrudniony 2017-04-26 11:06
Opowiem Wam o plusach pracy w tej firmie.
Firma bardzo prężnie się rozwija, głównie dzięki dobrym kontaktom z dostawcami i producentami.
Ma też całkiem dobre biuro. Wynajęte od początku tego roku, do czego zmusiła ją kontrola z PIPu. To tyle dobrych wiadomości.
Firma lekceważyła większość praw pracowników dotyczących pracy w weekendy i na nadgodzinach, ergonomii pracy, ewidencji czasu pracy. Całe szczęście, że doczekała się inspektora Państwowej Inspekcji Pracy, który ładnie wytłumaczył, że jest to niezgodne z prawem i wytoczył im postępowanie wykroczeniowe :) Do tego dochodzi oczywiście brak kompetencji w kwestii zarządzania zespołem kadry managerskiej i mobbing ze strony kierownika działu. Pensja na stanowisku początkowym jest żałosna, po około roku pracy nadal jest niższa niż w biedronce na kasie.
Niech najlepszym podsumowaniem będzie to, że około 90% kadry odchodzi po maksymalnie roku pracy.
NIe traćcie czasu i nerwów, poszukajcie lepszej pracy. Jakakolwiek będzie lepsza. Poważnie.
Smerf 2017-05-07 19:27
Pseudo zarobki, pseudo profesjonalizm, pseudo możliwości rozwoju.
Pseudo zarobki - marna podstawa, 2000 netto plus reszta, czyli jakieś 300-400zł brutto w uznaniowych premiach. Uznaniowe to słowo kluczowe. O otrzymaniu premii nie decydują żadne konkretne kryteria tylko "widzi mi się" Panów M.Sz i J.Sz. Dodatkowo dwa razy w roku możesz liczyć na bon Sodexo na 100zł za to, że w sezonie pracowałeś po 10-12 godzin dziennie a firma osiągnęła najlepszy wynik sprzedaży w historii. Za nadgodziny oczywiście nikt Ci nie zapłaci.
Pseudo profesjonalizm -średnio co 3-4 miesiące muszą szukać nowych pracowników, robią szkolenia dla 10 osób z czego połowa od razu rezygnuję, kolejne osoby z kolejnych naborów pracują przez ok. miesiąc lub dwa i się zwalniają. Jak ktoś przepracuje rok to istny cud ale i tak odchodzi z firmy po roku, bo kierownictwo ma go gdzieś i woli w jego miejsce nowych, tańszych i niedoświadczonych. Także nie liczcie na stabilizacje i rozwój w tej pracy. Ponieważ ciągle brakuje pracowników to nawet poza sezonami pracujesz nadgodziny. Właściciele wychodzą z założenia, że każdego można zastąpić i nie warto inwestować w pracowników. Menagerowie poszczególnych działów nie mają nic do powiedzenia, są tylko pionkami, które wykonują polecenia M.Sz i J.Sz. A Ci dwaj mają codziennie inne pomysły na dokładnie obowiązków pracownikom. Ponadto Ich sposób na prowadzenie firmy to krzyk, kontrola i jeszcze więcej kontroli. Swoboda działania żadna. Codziennie po kilkanaście maili z pretensjami. A jak pójdziesz na L4 to jesteś oszustem i złodziejem, który nie chce pracować. Za to myślą, że stworzyli prawdziwą korporację, bo liczą Ci każdą minutę pracy i nawieszali telewizorów w każdym biurze, na których to wyświetlają coraz to nowsze statystyki.
Pseudo możliwości rozwoju - ulubiony temat pogadanek Panów Sz. (zaraz po ochrzanianiu pracowników) to przedstawianie jakie to niesamowite możliwości daje Ich firma. Niestety ponieważ ciągle ktoś odchodzi to Twoje obowiązki mogą się zmienić z dnia na dzień. W poniedziałek odpowiadasz za jedno a we wtorek już za coś całkowicie innego, bo ktoś złożył wypowiedzenie. Oczywiście będę Ci wmawiać, że to dla Ciebie rozwój i awans w strukturach firmy ale tak naprawdę to tylko łatanie dziury po kolejnym pracowniku, który odszedł. Skoro to awans to czemu nie wiąże się z większym wynagrodzeniem Panowie Sz. ?? Tylko z większą ilością obowiązków. Prawdziwy awans nie jest możliwy, bo wolą zatrudnić na stanowiska menagerskie swoich znajomych, nawet jeśli Ci nie mają zielonego pojęcia o branży. Najlepszy przykład to nowy nabytek, wielki menager, który przyszedł z telewizji cyfrowej, Pan R. Tak potrafi zarządzać BOK, że bał się zadzwonić do klienta, który miał duże pretensje i chciał rozmawiać z menagerem BOK-u. Chłopak nie wiedział jak może rozwiązać problem z klientem i co w ogóle mu zaproponować.
Podsumowując ODRADZAM każdemu, szkoda straconego czasu. Potwierdzam też wpisy innych osób, szczególnie te o kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Gdyby nie ta kontrola to pewnie nadal w zimie grzaliby klimatyzacją a wszyscy dalej siedzieliby w jednym dużym pomieszczeniu gdzie było głośno jak w ulu a słońce świeciło prosto w monitory. Dopiero też po tej kontroli zmieniono regulamin zakładu pracy i wprowadzono m.in. zapis, że firma powinna refundować koszty okularów gdy lekarz medycyny pracy stwierdzi, że są one potrzebne pracownikowi. Wcześniej firma miała to głęboko w d...
Smerf 2017-05-07 19:33
Dodam jeszcze tylko, że firma Nowakowski&Szymański to teraz firma ENiS i pod nazwą ENiS szukają zwykle nowych pracowników.
whocares 2017-05-12 12:53
W zasadzie ten wpis zamknął temat, podsumowując w 100% ta firmę i panujące tam warunki.

Od siebie dodam jedynie: nieludzkie ilości stresu, krzyk jako główna forma komunikacji werbalnej oraz brak jakiejkolwiek stabilności emocjonalnej/psychicznej towarzyszące zatrudnieniu.

Gorąco nie polecam.
CzekajS 2017-08-17 14:35
Z mojej strony dodam: przed rozpoczęciem pracy polecam zapoznać się z polityką personalną firmy. Niezbędnym okaże się wywiad wewnętrzny z pracownikami firmy oraz własna obserwacja stanowisk pracy. Zanim potencjalny pracownik złoży wypowiedzenie u dotychczasowego pracodawcy powinien się poważnie zastanowić, może okazać się że po niby szkoleniu w owej firmie zostanie on całkowicie bez pracy. Do firmy powinny rekrutować osoby najlepiej bez doświadczenia, brak porównania z polityką innych firm -łatwiej będzie wejść w atmosferę zniewolenia. Kolejnym atutem będą tak zwani single oraz stare panny bez zobowiązań i planów na przyszłość, dyspozycyjni 24h/6, odporni na wszelkie wirusy roznoszące się po firmie pod wpływem klimatyzacji oraz na inne wydarzenia losowe związane z niezdolnością do pracy. Na nie-dyspozycyjność, pozwolić sobie może tylko kierownictwo - pamiętaj, pamiętaj Tobie nie może się nic stać podczas pełnienia służby w firmie ENiS.
Zostaw swoją opinię o Nowakowski & Szymański Sp. z o.o. - Kraków
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Nowakowski & Szymański Sp. z o.o.