Opinie o NOKIA w Wrocław

Nokia jest światowym liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii w sercu naszego połączonego świata. Napędzani przez badania i innowacje Nokia Bell Labs, służymy dostawcom usług komunikacyjnych, rządom, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym portfolio produktów, usług i licencji w branży. Od infrastruktury umożliwiającej działanie 5G oraz Internetu rzeczy, do rozwijających się aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia, kształtujemy przyszłość technologii, aby przekształcić ludzkie doświadczenia.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOKIA w Wrocław

Liść

Witajcie, zostałam zaproszona na rozmowę rekrutacyjna na stanowisko Pricing specialist, czy ktoś mógłby powiedzieć coś o stanowisku zarobkach i klimacie w tym zespole?

Jan
@Liść

Również interesuje mnie informacja na temat pricing specialist. Nokia pricing tools- czy to są złożone pliki Excel, gotowe do analizy ? Jaki poziom Excela, jakie funkcje, ich złożoność? Czy macie częste spotkania , nadgodziny, ile trwa jeden przetarg?

Mateusz

Cześć. Słyszałem, ze po odbyciu Nokia Academy na QA firma oferuje 7-8tysiecy. Czy to prawda? Nie mam wcześniejszego doświadczenia w branży IT, pracuje jako inżynier. Myślicie ze te stawki nie są zmyślone? Z góry dzięki za odpowiedz

aa
@Mateusz

Nie, stawki są znacznie niższe.

Mateusz
@aa

Czyli nie jest to nawet 7-8tys brutto?

Były_pracownik

Trzy lata temu po akademii dostawało się w zależności od umowy około 6k brutto

@Mateusz

To prawda, można nawet więcej (ale to na pewno mniejszość). Wszystko zależy od takie jak dobre wyniki będziesz miał, doświadczenie i do jakiego działu Cię zrekrutują.

Były_RFSW

O Nokii można by było książkę napisać - mi się nie chce. Jedyna rada ode mnie, pracownika, który przesiedział 3 lata w RFSW: W Nokii, a przynajmniej RFach nie opłaca się starać. Nikt tego nie zauważy, bo jest taki rozpierdziel, że twojej pracy nie widzi nikt poza testerem. Z biegiem lat okazuje się że masz 3 razy więcej obowiązków, a pieniądze wzrosły o np.10% od startowej kwoty. A, i nie dajcie się nabrać na przekładanie rozmowy o podwyżce, ja przez rok byłem zbywany jakimiś gadkami o przydzielaniu budżetu. Mimo wszystko fajna praca dla początkujących

Ola

Cześć mam pytanie o dział pricingoey jaka tam jest atmosfera, godziny pracy? Możecie mi wyjaśnić czym jest nokia pricing tool? Czy praca odbywa się raczej w excelu? Jaki funkcję trzeba znać? Czy dał, power query jest w użyciu?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant ds. Oprogramowania Sage DPW z j. niemieckim
Katowice
SD Worx Poland Sp. z o.o.
koder

Absurdalna "praca" - pracowałem na stanowisku Hard Real-Time Engineer (cokolwiek to znaczy, aplikowałem na pozycję Senior Embedded Developera) ponad rok i takiego chaosu już dawno w żadnej firmie nie widziałem. Brak (!) zadań związanych z programowaniem, trochę papierologii. Ludzie na scrumach totalnie odrealnieni, przypisywali sobie cudze wyniki (tj. teamów z Chin czy Francji), co jest banalne do sprawdzenia w firmowym systemie kontroli wersji. Żeński rodzynek w naszym zespole, mimo zatrudnienia na 4/5 etatu, realnie pojawiał się w pracy (zdalnej rzecz jasna) na kilka-kilkanaście godzin w tygodniu. Pozostali współpracownicy z kolei obrzucali się błotem, twierdząc, że inni się obijają, a tylko oni pracują. Gdybym nie brał udziału w tym cyrku, to nawet uznałbym to za zabawne zachowanie, tym bardziej, że część z nich miała zerowe doświadczenie w branży (i pewnie nadal ma, skoro nikt nie daje im zadań). Co z szefostwem? Przełożona bez wiedzy technicznej nie była w stanie rzetelnie oceniać postępów podopiecznych, więc tego (na szczęście) nie robiła w ogóle. Jej rolą było głównie mydlenie oczu nowo zatrudnionym, jednak po roku od czasu masowego naboru świeżego narybka prawie połowa "świeżaków" (w cudzysłowiu, bo sporo z nich to doświadczeni specjaliści) złożyła wypowiedzenia bądź zmienili projekt w ramach umowy z firmą outsourcingową. Firmę oceniam oczywiście negatywnie, jeśli przyzwala na ww. sytuacje. Długo nie zapomnę doświadczeń związanych z pracą w Nokii - zakłamanie, perfidia i uległość niektórych osób wobec pewnych wydarzeń stawiają pod znakiem zapytania zarówno umiejętność przewidywania konsekwencji swoich działań, jak i system wartości, którym się kierują. Nie wnikając w szczegóły, nie życzę nikomu ambitnemu czy kompetentnemu w dziedzinie programowania tu pracować, gdyż nie znajdzie tu wyzwań potrzebnych do samorealizacji.

byly pracownik nokii

Praca w nokii ma swoje mocne i słabe strony i jednym będzie pasować, a innym nie. - Praca świetna dla początkujących i Working Studentow, bo zdecydowanie łatwiej się tu dostać bez dużego doświadczenia i zdobyć je tutaj. Wraz z elastycznymi godzinami pracy i możliwością wzięcia paru dni wolnych na sesje/egzaminy, które się odrobi po semestrze sprawia, ze to jest najlepsza znana mi firma dla Working Sutdents. - Płaca jest średnio niższa od płac na analogicznych stanowiskach w innych firmach, ALE wszystko zależy od tego co wytargujesz na wstępie. Z powodu wewnętrznej polityki firmy managerom po prostu się opłaca dawać nowym pracownikom wyższe pensje i później nie dać im za to podwyżki. - Podwyżki średnio są niższe niż w innych firmach, ALE to zależy od Twojego stanowiska, osobiście nie zdarzyło się mi mieć niższej podwyżki niż 10% rocznie (6 lat stażu). Osoby które trudno jest zastąpić (architekci, głowni technical leaderzy) mogą liczyć na wysokie podwyżki i pakiety akcji od czasu do czasu. Developerzy bez większej motywacji by samemu wpłynąć na kształt projektu nie powinni się spodziewać wysokich podwyżek. - Ogromnie dużo zależy od działu do którego aplikujesz. Działy maja duża niezależność i rządzą się własnymi prawami ustalanymi przez Line Managerów (LM) średniego stopnia. Na rozmowach zwróćcie uwagę jak zachowuje LM, będzie on pewnie LM najniższego stopnia, ale to z nim będziesz bezpośrednio negocjował później swoje własne warunki pracy. Działy w Cloud, U-Plane, UPHWAPI, L1, Specyfikacja są godne polecenia - sporo można się tam nauczyć i atmosfera jest profesjonalna i przyjacielska (skupiają się na jakości produktu i efektywności pracowników). Nie polecam RFSW, OAM, SRAN, C-Plane, LFS (mikromanagment, małostkowość LM, bałagan w projekcie i sposobie pracy). - Developerzy bez wysokich ambicji i umiejętności tez mogą się w nokii odnaleźć. Zwolnienia z powodu niskiej wydajności się tu praktycznie nie zdarzają. Nikt nie sprawia problemów jeśli się bierze sporo urlopów na chore dzieci, L4 na zdrowie, czy macierzyńskie na rok itd. Wystarczy wykonywać swoje podstawowe obowiązki i nic ponadto. Jednak nie spodziewajcie się wtedy żadnych podwyżek. - Słabe planowanie przez wysoki managment (fatalny zespól członków zarządu) sprawia, ze często jest okazja pracy w weekendy by nadgonić z projektem lub poprawić krytyczne błędy. Praca weekendowa jest nagradzana bardzo preferencyjna stawka godzinowa (200% normalnej stawki w soboty i niedziele wraz z dodatkowo płatnym dyżurem telefonicznym sprawiają, ze w weekend można zarobić tyle samo co przez resztę tygodnia). Jednym zdaniem - praca dobra dla wielu, ale nie dla wszystkich.

Olga
@byly pracownik nokii

Całą sztuką jest znalezienie zarówno dobrych stron danego pracodawcy, jak i tych właśnie nieco gorszych. Wtedy mamy wówczas pewności, iż jego obraz nie jest przesadnie wyidealizowany. Dlatego bardzo się cieszę, iż Ty potrafiłeś to zrobić. Poruszyłeś wiele kwestii, ale może zacznijmy od początku. Wspomniałeś o elastycznym czasie pracy. A czy w firmie NOKIA istnieje możliwość częściowej pracy zdalnej czy niekoniecznie?

@byly pracownik nokii

Bardzo dobra opinia, dzięki! Osobom zainteresowanym podwyżkami odradzam też ULPHY. Przynajmniej w ramach pracy testera czy integratora. Jak w moim przypadku przez ponad 2 lata nie dostałem absolutnie nic, nawet inflacyjnej. Nie wykonując przy tym tylko podstawowych obowiązków. Do czasu szukałem nawet wszelkich możliwych "improvementów" od narzędzi począwszy, a na całej organizacji pracy (mam spore doświadczenie z poza Nokii) skończywszy, ale już się poddałem. Z finansowaniem ISTQB też jest ogromny problem. O advanced można prawie zapomnieć. Siedzieć, robić co trzeba, w zamian święty spokój i tyle. Można zgasnąć jak świeczka. Dramat, chociaż przynajmniej stabilny.

Rozumiem, że wynagrodzenie nie jest według Ciebie zbyt wysokie, a podwyżek nie ma. Czy benefity w postaci premii lub świadczeń socjalnych mogłyby podwyższyć podstawę pensji? Jeśli chodzi o rozwój zawodowy to pracodawca oferuje szkolenia dzięki którym możesz nauczyć się czegoś nowego i przydadzą Ci się one także w przyszłości?

Grześ

A jakieś widełki zarobków ponieważ zastanawiam się czy nie aplikować na tester?

Czesław

A jak wygląda tu kwestia socjalu? Czy można liczyć na jakieś benefity typu bony na święta czy paczki dla dzieci?

nokian
@Czesław

bonów i paczek naswięta nie ma

@Czesław

Mogę powiedzieć jak to wygląda u mnie w dziale. Bonów na święta nie ma, na mikołaja dla dzieci jest z tego co pamiętam około 100 zł bon. Do tego dla dzieci w maju/czerwcu Familly day (impreza dla dzieci z rodzicami, dmuchańce zabawy jedzenie etc na wolnym powietrzu).

Qd2
@byly pracownik nokii

A jakie zarobki dla technical leader z 5 letnim doświadczeniem?

@Olga

Spotkałem się tylko z dwoma przypadkami pracy zdalnej i w obu z nich to były osoby z paroletnim stażem i osoby bardzo kompetentne i ważne dla projektu.Wyglądało to w ten sposób, że dwa razy na miesiąc pracownik zdalny przyjeżdżał pracować z biura (w sumie 4 dni na miesiąc na miejscu), a reszta była zdalnie. Nie widziałem ofert pracy dla osób nowych na 100% pracę zdalną.

@Qd2

Zależnie od: - działu gdzie się rekrutujesz - doświadczenia z 5G/LTE - faktu czy jesteś polecony przez kogoś z Nokii kto ma dobrą reputacje - tego jak poszło Ci na rozmowie - jak bardzo jesteś asertywny i wygadany - jak mocno akurat teraz potrzeba nowych pracowników w danym dziale widełki się wahają bardzo dużo :) konkretnych kwot nie podam, bo pewnie moderacja to usunie i chyba nikt się nie spodziewa konkretnych liczb przy tak dużej ilości zmiennych. Najlepiej sprawdź kwoty w serwisach które zajmują się zbieraniem statystyk z ofert pracy (są też portale gdzie możesz znaleźć oferty pracy w nokii wraz z widełkami), poszukaj a znajdziesz.

perspektywyRozwojux
@Qd2

jak dobry tech leader robi 5 lat dla Nokii, to cos w okolicy nowego pracownika z polowa tego doswiadczenia

Czy firma NOKIA kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

tanked

Jak to fińska firma, bardzo poprawna politycznie, wiec tak.

Firma prowadzi nieuczciwy marketing. Prawda jest taka, że często inżynierowie wdrażają w projekt osoby, które zarabiają 2 razy więcej, tylko dlatego, że później się zatrudniły. Najlepsi pracownicy zwalniają się na okrągło z powodu braku podwyżek, a firma zatrudnia nowe osoby w ich miejsce, które trzeba przyuczyć za ogromne pieniądze. Tak jak inni pisali firma dobra dla wielu, ale nie dla wszystkich.

InowyInieNowy

Kolega chyba pierwszy raz w korpo :) Ot standard korporacyjny, praktycznie w każdym korpo to tak działa. Dlatego w IT poprostu dobrze jest zmienić prace co kilka lat. Mam tylko nadzieje że nie jesteś inżynierem, nie lubie ludzi którzy zaglądają współpracownikom do garnka :)

twoj-kolega
@InowyInieNowy

To, że to standard, to nie znaczy, że tak powinno być. Ja z kolei nie lubię ludzi, którzy pasożytują na cudzej wiedzy, i uważają, że należy się ona za pół darmo. I chyba więcej inżynierów sądzi podobnie, bo dziwnym trafem Nokia nie jest miejscem, które skupia ludzi kompetentnych - najbardziej ogarnięci są wynajmowani z software house'ów typu Tieto czy Sii. Odnośnie pieniędzy, wg polskiego KP za tą samą pracę należy się równa płaca. Nie szerz poglądów sprzecznych z polskim prawem. W Nokii niestety można w jednym teamie spotkać ludzi zarabiających zarówno 8k jak i 18k zł brutto - jak widać to martwy przepis. :(

tyrajToMozeDostanieszTyleCoNow
@InowyInieNowy

Jako inżynier nieciekawą masz postawę - "tak już jest". Potencjał na managera, takich tu lubią. Kiedyś normą była praca w sobotę, w tamtych czasach pewnie reagowałbyś podobnie - powodzenia z takim podejściem. W Finlandii dystrybucja zarobków tak nie wygląda - dowiedz się czemu. Idź do Lidla, Biedronki czy Microsoftu, zobaczysz czy dostaniesz taką samą kasę za gorsze wyniki. "Twoj-kolega" napisał wszystko na temat obecnej sytuacji. W temacie - ktoś zapytał ile zarabia technical leader ... ten który poświęcił 5 lat firmie, czy ten który dopiero przychodzi? :) Nick wyglada jakbys wrocil do firmy - i taka to firma wlasnie, wieczna zabawa, zamiast zadbac o pracownika wielke sprowadzanie bylych, odejsc - wrocic, niech kazdy sam oceni.

OAM i RF

OAM i RF to chyba dwa najgorsze działy w tej firmie na samej rekrutacji to już widać... Reszta ludzi z innych działów zachowuje się merytorycznie.

Cześć, czy ktoś ma wiedzę i opowie jak wygląda praca na stanowisku Integration & Testing Working Student? Moje pytania to: - czy praca jest czysto IT czy telekomunikacyjna? Chodzi mi, czy jest to tylko i wyłącznie analiza testów, przeprowadzanie testów czy też coś więcej. - w jakiej formie jest zorganizowana praca, czy jest jakiś system kontrolowania/monitorowania pracy typu Jira, - z ilu osób składa się zespół, - czy w jakiś sposób jest kontrolowana praca, np. codzienne stand-upy. Z góry dziękuje za odpowiedź

Ew

Hej. Mam pytanko, czy ktoś się orientuje, czy Nokia zatrudnia również juniorów do działu rekrutacji? Mam ponad 3 lata doświadczenia w agencjach pracy. Jak dotychczas rekrutowałam osoby niezwiązane z branżami telekomunikacją i IT. Z góry dziekuję za pomoc ????

exx

Największym minusem w Nokii jest proces wdrożenia się, który trwa zdecydowanie za długo. New commerzy praktycznie przez pierwsze miesiące nie robią nic oprócz słabo usystematyzowanych szkoleń. Ogólnie korpo pełną gębą odczuwalne na każdym kroku a co niektórzy pracownicy przesiąkli tym do szpiku kości co bardzo negatywnie odbija się na zespole. Menagerowie nic z tym nie robią, bo zwyczajnie nie opłaca im się zwalniać korposzczura dla którego standardem pracy jest 12h. Podwyżki bardzo przeciętne, uzależnione od "góry" gdzie LM ma mało do powiedzenia. Czas pracy wynosi 8h15min co w skali miesiąca daje ok. 5 dodatkowych godzin do przepracowania za stawkę która nie powala. Przepracowałem w kilku korporacjach i zdecydowanie Nokia przebija je wszystkie "korporacyjnością". Dodatkowo ludzie są zwyczajnie dziwni (przeżarci tym systemem). Być może miałem pecha odnośnie działu do którego trafiłem ;) Pod kątem rozwoju firma dobra na początek/okres przejściowy. Później zdecydowanie bardziej opłaca się gdzie indziej za lepsze pieniądze.

Szcześliwa

Dostałam pracę w niemieckiej firmie IT, nie miałam żadnego doświadczenia tylko studia i praktyki w kilku miejscach. Zaoferowali mi 3000 euro + wsparcie z tzw. "welcome center". Jest to taka instytucja dla obcokrajowców którzy szukają w Niemczech pracy, pomoc w znalezieniu mieszkania i załatwieniu wszelkich formalności. Dodatkowo bezpłatny kurs niemieckiego. Nie marnuje czasu na szukanie pracy w Polsce, na te centra taniej siły roboczej i polskich prywaciarzy cwaniaczków, bo nie są tego warci... Mam już 2 miesiące pracy za sobą, ceny żywności wcale nie są wyższe jak w Polsce. Za wynajęcie kawalerki (dość ładnej) w porównaniu z tymi oferowanymi we Wrocławiu za 1200 zł płacę 450 euro. Podwyżki mam zapisane w umową, kierownik spoko - zawsze się można dogadać, a nie to co w Polsce, że musisz być do dyspozycji kierownika 24h. Moim zdaniem jak najwięcej ludzi powinno emigrować żeby samemu się przekonać że może być lepiej niż Polsce, oczywiście zawsze jest tęsknota za rodziną, ale w mojej firmie obcokrajowy mają rocznie dodatkowe 10 dni roboczych wolnego na pobyty w swoim kraju, oprócz standardu. Pracownicy są szanowani, nie ma pracy w biegu jak w Polsce. Tutaj nikt nie jest zawistny. Jest krótko mówić tak jak powinno być, czyli normalnie ;)

ciekawski
@Szcześliwa

jaka firma?

jerzy
@Szcześliwa

Co to ma wspólnego z pracą w Nokii? Nikt nie pytał. Jak masz niedobór atencji to się nago przejdź po rynku.

yuni

hejka, zostałam zaproszona na rozmowę rekrutacyjna na stanowisko Integration & Testing Working Student, czy ktoś mógłby powiedzieć coś o stanowisku i o samej rozmowie rekrutacyjnej (jakich pytań się spodziewać, o co mogę sama dopytać)?

monika
@yuni

Będą pytać Cię o 5g, linuxa, sieci (topologia) oraz pythona. Linux/python raczej bardzo podstawowe pytania i ew. szybkie zadanka w stylu napisz pętlę, która wypisuje pojedyncze litery ze słowa. Co do samego stanowiska to będziesz analizować testy regresyjne, pisać test plany do nowych funkcjonalności i od czasu do czasu automatyzować testy. Praca dobra na początek i dla osób mało doświadczonych. Z czasem robi się ciągle to samo stąd przestaje to być ciekawe.

Eth
@monika

A co z językiem angielskim? Rozmowa stricte techniczna (czyli pytania o technologie) będzie prowadzona po angielsku czy po polsku?

były pracownik Nokii
@Eth

Po angielsku tez zawsze pytają, opowiedz o swoich doświadczeniach w poprzedniej pracy, ew, co robiłaś itp. Zazwyczaj już na etapie rozmowy telefonicznej, ale może studentów inaczej się rekrytuje.

alterego

To co korpo jak małe firemki nic nie kosztuje a na pewno każdy usłyszy to OBIETNICA i NADZIEJA. Będziesz miał super sprzęt, super możliwości rozwoju, super warunki pracy itd. rzeczywistość często wygląda inaczej, każda firma jest nastawiona tylko i wyłącznie na zysk, zaspokajanie na zysk akcjonariuszy i tylko to się liczy. Im bardziej będą wam słodzić tym bardziej będą się dorabiać waszym kosztem.

tomp
@alterego

Chyba nie jest to reguła. Osobiście nie narzekam na możliwości rozwoju czy sprzęt z jakim pracuje. Co jak co ale mała firma raczej nie może sobie pozwolić na rozwijanie najnowocześniejszych technologii telekomunikacyjnych. W małej fimie oczekiwali ode mnie że wszystko mam już umieć, w Nokii nie ma problemu z tym że czegoś nie ogarniam, wręcz przeciwnie jest czas i możliwości na pogłębianie wiedzy. Dostęp do ogromnej bazy szkoleń i fachowej literatur na światowym poziomie.

Dariusz
@tomp

Pracując w firmie NOKIA, można w Twojej ocenie liczyć na odpowiedni rozwój zawodowy? Ciekawi mnie, czy pracownik, który przychodzi do pracy z małą dawką wiedzy, może liczyć się z tym, że po przepracowaniu określonego czasu stanie się wartościowym pracownikiem? Oceń, proszę, tę kwestię na podstawie swoich doświadczeń.

nokian
@tomp

w nokii zalezy jak trafisz, sa tez działu że masz ogarniać dany temat "na wczoraj" oczywiście z fochem dlaczego tego wczoraj nei wiedziałeś. wszytko zalezy gdzie trafisz.

@nokian

Potencjalny pracownik ma jakikolwiek wpływ na to, do jakiego ostatecznie działu trafi w firmie NOKIA? Jestem ciekaw, czy można w jakiś sposób dostać się do odpowiedniego działu.

Manago
@Czesław

To zależy. W większości przypadków pracownik trafia do działu, który ma aktualnie wyższy priorytet na zatrudnienie. Prawdopodobnie nawet nie trafi do zespołu managera, z którym rozmawiał. Duża loteria i beznadziejny proces

inżynier

Trochę o mnie: pracuję w Nokii już rok nad jednym z nowych projektów. Na temat firmy mam mieszane uczucia. Zacznę może od dobrych stron. Mimo początkowych drobnych konfliktów atmosfera w pracy jest całkiem znośna. Do tej pory nie doświadczyłem uporczywego złośliwego traktowania, ani razu nie pracowałem na nadgodzinach, przełożony jest w porządku, nie ingeruje bezpośrednio w wykonywanie codziennych zadań. Pensja jest na czas, jej wysokość może nie jest szczytem marzeń, ale nie jest tragicznie. Co w takim razie mi się nie podoba? Brak zadań, firma zachęca do wymyślania sobie zajęcia związanego z projektem, co jest trudne, jeśli się o nim nic nie wie. Czasem wpadają jakieś zadania od przełożonych, ale jest to najczęściej papierologia. Rzadkie zadania techniczne, które się pojawiają (od początku zatrudnienia trafiło mi się jedno), kompletnie nie są związane ze stanowiskiem opisanym na ofercie ani omawianym podczas rozmowy rekrutacyjnej. Siłą rzeczy, atmosfera w pracy, mimo że miła, nie jest atmosferą, jaką budują wokół siebie ludzie z zacięciem programistycznym czy smykałką do DSP. Główny problem pracowników to gdzie pojechać na wakacje, gdzie zorganizować grilla, w jaką grę pograć, itd. Z ww. powodów część ludzi rekrutowanych w podobnym czasie co ja zaczęła z pracy odchodzić. Jeśli odpowiada Ci sytuacja nakreślona powyżej, możesz śmiało wpadać. Jeśli szukasz wyzwań zawodowych lub chcesz się po prostu nauczyć czegoś przydatnego w branży, lepiej unikaj tego miejsca.

max
@inżynier

W pełni się zgodzę. Brak jasno wytyczonej ścieżki rozwoju, zadania powtarzalne i nudne. Kompletnie odbiegają od zapewnień z rozmowy rekrutacyjnej o wielkim rozwoju i różnorodności. Jeśli komuś to pasuje, bo zwyczajnie chce tylko odbębnić swoje i mieć średnia kasę na koncie to spoko. Praca stabilna ale nie rozwijająca. Dobra dla osób, które się przebranżawiają i chcą wejść do IT. Dla bardziej doświadczonych szkoda czasu.

Brak szacunku do pracownika. Malowanie trawy na zielono. Kolesiostwo... brak słów...

rrr

Możesz uszczegółowić..tak to każdy może napisać. Na jaki dział trafiłeś ? Ja pracuję parę lat i jestem zadowolony.

nick

Korporacja jak każda inna - Ma swoje plus i minusy. Może zacznijmy od największych plusów: - Wypłata na czas - Chyba jedne z lepszych benefitów socjalnych na wrocławskim rynku - Szkolenia (lepsze i gorsze) - Premie Reszta tak na prawdę zależy od działu do jakiego się trafi. Menagerowie są spoko, przynajmniej Ci na których ja trafiałem - Nie robią problemów ze wcześniejszym wyjściem, nie kontrolują nadmiernie pracy itp. Ogólnie jest elastycznie. Są tez działy, gdzie jest niestety odwrotnie. Co do ludzi to znowu ruletka. Z reguły większość jest w porządku jednak zdarzają się typowe korposzczury -> Kilku letni pracownicy z wystrzelonym w kosmos ego, nie chętni do pomocy, gburowaci, nastawieni tylko na korpo wyścig. Co do rozwoju i technologii to znowu ruletka. W jednym dziale będziesz robić w kółko to samo w innym coś znacznie bardziej ciekawego. Podsumowując - Tragedii nie ma. Praca stabilna. Wszystko zależy jak się trafi. Niestety w moim przypadku wylądowałem w teamie z tymi mniej sympatycznymi ludźmi i przez niemożność dogadania się w wielu kwestiach po prostu zmieniłem prace. Niemniej polecam, warto przyjść i spróbować :)

Piter

Słabo tam w pewnym dziale. Rybcia, do zobaczenia niedługo. Mamy temat do obgadania.

Stojak

Cześć, moglibyście powiedzieć coś więcej na temat atmosfery, wynagrodzenia i rozmowy kwalifikacyjnej na pricing specialist?

Don Donissimo

Mam pytanie, czy atmosfera w RFSW dalej śmierdzi "rybą" ? Czy RFSW jest dalej najgorszym działem w całej Nokii ? Gdzie dzieje się dużo złego ?

:D :D
@Don Donissimo

Haha tak :D ciągłe procesy "zmian i przywracania RF do porządku", tak częste ,że jak już ludzie się przyzwyczajają do nowego podziału to następuje nowy i cały proces rozpoczyna się od nowa

Hahaah
@Don Donissimo

RF to śmiechu warty burdelik paru zadufanych w sobie pajacyków i aroganckich typów, którzy swoje frustracje i życiowe nieudacznictwo przelewają na innych. Korpo dla nich ponad wszystko :D Dopóki nie wymienią ludzi, będzie śmierdzieć syfem

@Hahaah

Widzę że źle wspominasz pracę w NOKIA pod względem atmosfery w pracy. Co możesz natomiast powiedzieć o wynagrodzeniu, byłeś zadowolony ze swojej pensji? Jakich widełek płacowych może tu oczekiwać nowy pracownik? Liczę na Twoją odpowiedź.

Pi

Wiadomo o kim mowa ;)

Zostaw merytoryczną opinię o NOKIA - Wrocław

• Jak się pracuje w NOKIA?

Zobacz opinie na temat firmy NOKIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOKIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOKIA?

Kandydaci do pracy w NOKIA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOKIA