Opinie o NOKIA w Wrocław

Nokia jest światowym liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii w sercu naszego połączonego świata. Napędzani przez badania i innowacje Nokia Bell Labs, służymy dostawcom usług komunikacyjnych, rządom, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym portfolio produktów, usług i licencji w branży. Od infrastruktury umożliwiającej działanie 5G oraz Internetu rzeczy, do rozwijających się aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia, kształtujemy przyszłość technologii, aby przekształcić ludzkie doświadczenia.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOKIA w Wrocław

uciekacztejkorpo

Jak nie dostaniecie dobrej stawki na start to lepiej nie podejmowac pracy, nokia a raczej jej słabi menagerzy podwyżek nie daja. Najbardziej cierpią osobny zatrudnione kilka lat temu. Jedyna metoda na podwyzke to zmiana pracy,.

bo...
@uciekacztejkorpo

a z jakiego powodu p. Ciepluch uciekł do Intela? Nokia nie po to otwierała oddziały w Polsce żeby płacić dobrze. Tylko po to żeby płacić mało. Płaca minimalna w finalndii to 12 tys zł. Wiekszość ludzi w Nokii tej kwoty nie dogoni przez jeszcze długi czas.

Kandydat Linux Scripting eng

Cześć. Jak wygląda praca linux scripting engineer ? Złożyłem kandydaturę na to stanowisko bo nigdy nie pracowałem w żadnym korpo i chicałbym zobaczyć jak tam jest. Problem że nawet nie wiem czego sie spodziewać na rozmowie technicznej i w ogóle po pracy. Mam 3 i pół letnie doświadczenie w klepaniu batchy w bashu i prostych skryptów w pythonie, ale mam wrażenie że to co robiłem nie jest niczym nadzwyczajnym.

pt
@Kandydat Linux Scripting eng

I jak tam, odezwali się? Jak wrażenia z rekrutacji, jej przebieg i efekt?

@Kandydat Linux Scripting eng

jakie pytania miales na romzowie na to stanowisko?

Karol

Pracowal ktos w MN RAN? Dostalem oferte pracy i zastanawiam sie jaka panuje tam atmosfera, z tego co widze dzialy potrafia roznic sie diametralnie

Byly pracownik nokii
@Karol

Ogólnie MN RAN to nazwa używana w wielu miejscach, np: 1. MN RAN yt grupa ~8 działów, które się diametralnie różnią. Największe z nich to: L1 - polecam, L2 - neutralne, L3 - nie polecam, SPEC - polecam, OAM - nie polecam. 2. MN RAN to nazwa projektu 3. MN RAN to tez nazwa działu testerskiego (neutralnie - brak tam perspektyw na rozwój) i managementu projektowego (pracy tam wybitnie nie polecam, mobbing aż smutno, dziwne, ze jeszcze nikt się nie powiesił).

Iza
@Byly pracownik nokii

Serio tyle rzeczy się tak nazywa tak samo? Nie mogą tego jakoś odróżnić? :D

Karol
@Byly pracownik nokii

Hej, dzieki za odpowiedz, pelna nazwa to: MN RAN NM RD UTF 2 Tribe. Dobrze rozumiem ze to jest L2, ktore oceniasz neutralnie? Ewentualnie gdybys mogl powiedziec co wiecej bylbym bardzo wdzieczny

Maciek
@Byly pracownik nokii

Dlaczego L3 nie polecasz?

@Byly pracownik nokii

Czesć Karol,a czy polecasz zespół RF PZ?czy praca w tym zespole z radio modulem (praca w laboratorium) jest praca bepzieczna?co sie robi w tym zespole?moze sie orientujesz?dzięki za odp.

Ogólnie praca w Nokii jest OK. Firma oferuje dużo benefitów (możliwe że najwięcej na rynku wrocławskim) i całkiem sporo możliwości rozwoju oraz możliwości zmian stanowisk między działami. Niestety, ma też swoje wady. "Podwyżki są dla nowych pracowników, dla pana uścisk prezesa i dwa pączki na tłusty czwartek" - tak bym określił politykę zarobkową w nokii. Im dłużej pracujesz, tym gorzej na tym wychodzisz. Firma zamiast dać pracownikom dobre podwyżki woli żeby odeszli, zatrudnić nowych za 1.5x albo 2x stawki i uczyć ich przez kilka miesięcy - bo wiele projektow jest bardzo złożonych i nie da się w nie wdrożyć w ciągu dwóch tygodni. Jaki ma to sens? Co do ludzi i działów - każdy dział to inna historia, ja akurat pracowałam w większości z fajnymi ludźmi, o różnych poziomach doświadczenia - byli stażyści i byli też seniorzy z 10+ latami doświadczenia. Nie ma reguły, nie da się tak dużej firmy podsumować jednym zdaniem. Podejście do pracy z domu również zależy od działu ale z tego co widziałam firma podchodzi do tego z dużą elastycznością.

Marzena
@Kasia

To o jakich benefitach jest tutaj mowa?

Dejwid
@Marzena

@Marzena, benefitów jest bardzo dużo: - opieka w LuxMed za niewielkie pieniędze. Możesz nawet całą rodzinę ubezpieczyć. - karty Multisport i jeszcze jakieś inne, bilety do kina, tego typu rzeczy, - szkolenia z LinkedIn i dostęp do wszystkich książek z wydawnictwa O'Reilly - kopalnia wiedzy, która normalnie kosztowałaby Cię setki czy nawet tysiące złotych, - karta lunch-pass Sodexo od której odprowadzasz podatek dochodowy. Ja mam 240 zł miesięcznie na takiej karcie. Jest to część wypłaty.

@Kasia

a w jakim zepsole pracowalas?Piszesz,ze zespol mozna zmienic,ale po ilu miesiacach pracy?Jak sie pracuje np w zespole RF a jak w zespole BOAM czy L3?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy +Doradca Klienta z j. niderlandzkim +
Opole
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
Ktośka

Cześć. Jestem zainteresowana pracą jako technical writer. Czy jest tu może ktoś kto pracuje lub pracował w Nokii na tym stanowisku? Polecacie?

Maariaa

Hej, jak wygląda praca na stanowisku Test Engineer? Jak wygląda rozmowa rekrutacyjna? Można pracować zdalnie? Jakimi projektami warto się zainteresować żeby się rozwijać w kierunku automatyzacji, ewentualnie poznać/pracować z jakąś technologią czy narzędziem?

Weronika
@Maariaa

Cześć a to jeszcze jest jakaś rekrutacja? Z ciekawości pytam pozdrawiam

Myśliciel

Myślę, że firma Nokia powinna otworzyć oddział w Mozambiku. Tam można mieć informatyków za 250 dolarów miesięcznie.

Weronika
@Myśliciel

Rozumiem że to wyraz rozpaczy spowodowany wielkością zarobków? To ile dostajesz czy tam ci zaproponowali? W PLN

Hej, jakie macie opinie na temat pracy na stanowisku Working Student, Lab Ordering & Logistics? Jak wyglada rekrutacja, obowiązki no i wyplata?

Jeśli ktoś zainteresowany

Firma. Vattenfall Wärme Berlin AG Stanowisko Administrator Systemu. 3 lata doświadczenia. Wynagrodzenie ok. 24500 zł netto na niemiecką umowę o pracę, przy obecnym kursie miesięcznie. + 30 dni urlopu

Anhedonia

Jak tam Wasze podwyżki inflacyjne? Było wyrównanie inflacji? xD

Pankracy

Jak tam w RFSW, jest poprawa?

Jerry
@Pankracy

Zależy jak na to spojrzeć. Są zmiany. Zmiany są czymś stałym, są tam cały czas. Niektórzy się nimi znudzili i odeszli. Nie wiem czy potencjał restrukturyzacji zostanie dobrze wykorzystany. Póki co nie jest lepiej.

Kolega co biega
@Pankracy

No to zależy :) Trochę się stabilizuje, ale dalej mam wrażenie, że ilość projektów jest ciut większa od ilości osób. Teraz może nie 3 razy, ale powiedzmy 1.5. Dokumentacja wymagań dalej jest nieogarnięta, zespoły zarządzane przypadkowo - zależy na kogo się trafi, a 'improvementy' to dodatkowa robota narzucana z góry a nie poprawa najbardziej problematycznych i generujących straty obszarów. Ale poza tym jest spoko.

kandydat

Jakie sa widełki na stanowisku FPGA Design Engineer?

CzikaBauu

Jakie są widelki na c++ deva z półrocznym doswiadczeniem w branzy telco?

mar1k

Etap techniczny (Młodszy programista C++) straszne (usunięte przez administratora) Drętwa atmosfera, jakbym rozmawiał z botami, często zbyt ogólne pytania ścisłe (rekruter techniczny był na tyle leniwy, że nie mógł wymyślić konkretniejszych pytań? c: ). Rozmowa trwała ok. godziny, a osobiście uważam, że to o wiele za krótko żeby zweryfikować kandydata, zwłaszcza, że połowa rozmowy było przeznaczona na angielski i inne nietechniczne duperele. Odniosłem wrażenie, że jeszcze przed rozmową zadecydowano o zbyciu się mnie - rozmówcy w ogóle nie byli zainteresowani, ot odbębnić screening i pora na CSa. Ta rozmowa zajęła u mnie TOP1 najgorszych rozmów jakie odbyłem.

Niska jakość rekrutacji

Obiecany kontakt w przyszłym tygodniu. Nastąpił on po 1.5 miesiąca. Dramat

Kandydatka 1

Cześć, aplikuję obecnie na stanowisko Technical Writera. Zastanawiam się jak wyglądają etapy rekrutacji. Moja znajoma niedawno się rekrutowała i z tego co mówiła miała do napisania dłuższy tekst dot. technologii. Złożyłam właśnie aplikację i czekam na jakiś odzew ze strony Nokii. Chciałabym zapytać, czy zawsze dostaje się tego typu zadania? Jakich obszarów mogą dotyczyć? Co następuje po przejściu tego etapu? Rozmowa kwalifikacyjna? Dziękuję.

Ygtf

Cześć, czy powie mi ktoś, kiedy wypłata w Nokii przychodzi? Pod koniec miesiąca czy do 10 dnia każdego miesiąca?

msk
@Ygtf

To zależy :) - jeśli nie korzystasz z programu Tax Break (obniżenie podstawy opodatkowania ze względu na przeniesienie praw do własności intelektualnej tzw. praca twórcza) to wypłata pod koniec miesiąca (jakoś okolice 27 dnia z tego co pamiętam). - jeśli korzystasz z Tax Break - do 10 dnia kolejnego miesiąca (z reguły około 8)

Zainteresowana

Czy ktoś wie i mógłby powiedzieć coś na temat stanowiska Technical Writer? Szczególnie interesuje mnie jak wygląda rekrutacja oraz obowiązki na tym stanowisku. Czy osoba bez doświadczenia i większej wiedzy w IT ma szansę się dostać? Widzę, że ogłoszenie na to stanowisko wisi od dłuższego czasu i zastanawiam się z czego wynika to zapotrzebowanie.

Studencyyg

Dzień dobry, witam! Jestem aktualnie studentem na 2 semestrze magisterki (Teleinformatyka) i mam 2 pytania! 1. Jak wygląda praca na stanowisku "Integration and Testing Engineer" (obowiązki, atmosfera itp.) oraz proces rekrutacji na to wspomniane stanowisko? 2. Czy osoba, która nie ma jeszcze doświadczenia w IT / ICT ma szansę, by podjąć pracę w tej firmie? Pozdrawiam serdecznie!

damn
@Studencyyg

jest ok, bez szału ale ok, niewiele się nauczysz tak, ale raczej na working studenta

cotowglezarobotajest?

Co się stanie jak złoże wypowiedzenie na okresie próbnym każa mi robić do końca czy będe miał 2 tyg wolnego.

pomocny
@cotowglezarobotajest?

Kodeks pracy, Dz.U.2020.1320, Art. 34. [Okresy wypowiedzenia umowy na okres próbny] Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny wynosi: 1) 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni; 2) 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie; 3) 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące. Co do pytania w nicku: żałosna :) nie wiem, jakie są intencje pracodawcy, ale na pewno pracownik nie jest tam potrzebny do pracy. W zasadzie to na przyszłość radziłbym unikać pracodawców powiązanych z 5G, technologie silnie związane z polityką nie idą w parze z fajnym miejscem pracy.

Zostaw merytoryczną opinię o NOKIA - Wrocław

• Jak się pracuje w NOKIA?

Zobacz opinie na temat firmy NOKIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOKIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOKIA?

Kandydaci do pracy w NOKIA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOKIA