Opinie o NOKIA w Wrocław

Nokia jest światowym liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii w sercu naszego połączonego świata. Napędzani przez badania i innowacje Nokia Bell Labs, służymy dostawcom usług komunikacyjnych, rządom, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym portfolio produktów, usług i licencji w branży. Od infrastruktury umożliwiającej działanie 5G oraz Internetu rzeczy, do rozwijających się aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia, kształtujemy przyszłość technologii, aby przekształcić ludzkie doświadczenia.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOKIA w Wrocław

Lodóweczka

Jakie sa zarobki na stanowisku working student(scripting devops)?

ada
@Lodóweczka

24zl/h

YoungBoy

Witam serdecznie, Zostałem zaproszony na rozmowę techniczna jako C++ Engineer, jestem osobą świeżo po studiach informatycznych i chciałbym zapytać czy ktoś wie z jakiego zakresu mógłbym spodziewać się pytań. Domyślam się że będą to nowe standardy c++ (11/14/17), pytania z systemu kontroli wersji, pytania po angielsku oraz zadania sprawdzające moje doświadczenie w programowaniu. Jednakże czy mogą się zdarzyć pytania z jakiś wewnętrznych systemów firmy? Bardzo prosiłbym o jakąkolwiek pomoc, chciałbym jak najlepiej przygotować się do tej rozmowy :)

Opowiecie coś o benefitach?

Złoty
@Marek

Stać was ?

Alduviel

Hej, ktoś może przebył rozmowę na stanowisko Integration and Testing Engineer i mógł by trochę rozjaśnić, jakie pytania padają na takiej rozmowie? Pozdr.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy +Doradca Klienta z j. niderlandzkim +
Opole
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
Anners

Jakie są widełki płacowe na najniższym gradzie (zaraz po Working Studencie)?

jak
@Anners

zalezy kiedy kto sie zatrudnial, teraz chyba 6500

ciekawa

Jak w Nokii z grafikiem jako student ? Łatwo się dogadać i czy nie ma problemu z mniejsza ilością etatu ?

@ciekawa

Nie ma żadnego problemu z grafikiem :)

Cześć wszystkim, Jak z pracą zdalną w Nokii? Czy w tym momencie pracujecie zdalnie? A jak to wyglądało przed pandemią? Chciałbym aplikować na Working Student - jak kształtują się zarobki na tym stanowisku?

TakiTam
@Gość

Każdy WS dostaje 24zł/h i nie można tej kwoty negocjować

Pawelan
@Gość

Od marca większość osób pracuje zdalnie niezależnie od umowy, wszystkie spotkania, które dotychczas odbywały się fizycznie zostały przeniesione do Webexa albo Microsoft Teams. Ludzie przychodzą do biura na dzień dwa, żeby przeinstalować komputer, itp. Chyba, że praca z domu ich męczy, to siedzą w prawie pustym klimatyzowanym biurze. Przed plandemią pracownicy etatowi mogli wziąć home office na wybrane dni

M.
@Pawelan

Working studenci też mogli pracować zdalnie przed pandemią.

Jakie narzędzia pracy zapewnia NOKIA? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Pawelan

To trochę zależy od stanowiska pracy, ale większość to programistyczne/testerskie i wtedy: Standardowo: laptop + 1-2 monitory, klawiatura, myszka, itp. Zazwyczaj: telefon komórkowy, smartfon, najczęściej klasy Nokia 6, 7, 8 Nikt nie robi problemów ze zwykłym użyciem poza pracą o ile nie naraża to pracodawcy na koszty czy ryzyko prawne np. instalacja nielegalnego oprogramowania. Samochód służbowy lub ekwiwalent przysługuje od określonego poziomu zatrudnienia (najczęściej managerowie job grade level 10) traktowany jako benefit, więc można z niego korzystać po pracy, m.in. do dojazdów do pracy.

Offer controller

Very nice company. Professional management and coworkers. The wages are just a tad above average, but the workload is granulated and distributed between many specialists so it's not wearing you off unlike some corporations. Very good company, nice goals and CEO. Now excuse me I have some offers to control.

Prywatny detektyw

Nie udało nam się zdobyć informacji na temat celu.

ppp
@Prywatny detektyw

Dobra rada: Odczep się i zajmij się sobą.

Radek C

Szwajcaria 480 CHF dziennie, informatyk - 2 lata doświadczenia, wąska spec., projekt długoterminowy dla banku, po aktualnym kursie wychodzi ok. 35000 zł miesięcznie. Pozdrawiam wszystkich polaków którzy myślą o emigracji jak i tych który próbują im wmówić że to się nie opłaca ;) bo po prostu jeszcze pewnych rzeczy nie zrozumieliście... aaaa.... za wynajem kawalerki płacę ok 5000 zł. i tak się opłaca ;)

@Radek C

i tak trzymać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@anonymous

własnie nie daawno kupilem w pl drugie mieszkanie na wynajem i te korpoludki = mlodzi naiwni z wrocka je wynajmuja zzarabiajac 10-15% tego co ja.... naiwnosci ludzka i sami z siebie robicie frajerow ze sie godzicie na niskie place

M
@Radek C

Kolega emigrant znowu rozmawia sam ze sobą? Sadząc przy tym byki jak nastoletni wymoczek?:) Gdybyśmy chcieli pracować w Szwajcarii, to byśmy pojechali do Szwajcarii. Tutaj rozmawiamy o pracy w Nokii Wrocław, a nie wyższości Szwajcarii, Czech czy Niemiec nad Polską.

@M

w przeciwieństwie do ciebie sam do siebie nie gadam

@Radek C

zatrudnienie w polsce, delegacja do szwajcarii, diety + przelot co 2 tygodnie, nocleg + wyrównanie do pensji szwajcarskiej na pozimie 10k CHF miesiecznie.... narawde lubie szwajcarie :-)

maciej
@Radek C

Fajnie, ale nikogo to nie interesuje :) Byc moze jestes takim wielkim czlowiekiem sukcesu, ale najwidoczniej podstawowa umiejetnosc czytania ze zrozumieniem mocno kuleje. Dyskusja tutaj toczy sie na temat warunkow panujacych w Nokii i nikogo nie interesuje historia jakiegos atencjusza :)

wystawiony

Do tych którzy zostali wystawieni przez Nokię. Generalnie moja opinia jest taka. Jak firma nie szanuje was już na wstępie to napewno nie będzie szanować was później. Dla władz międzynarodowych oddziały w Polsce to zwykłe low cost center, a kierownictwo z WRO i KRA bardziej powinno się cieszyć że wogóle ktokolwiek chce dla nich pracować bo inne firmy dużo lepiej płacą, a ogłoszenia Nokii cały czas wiszą i z czegoś to wynika, albo dużej rotacji, albo tego że mało płacą i nie ma chętnych. Kierownictwo powinno zmienić proces rekrutacji bo 10 min. speed rec. to porażka na całej linii, kiedy zainteresowany ma niby mieć czas żeby zadać pytania? oni je zadawają na przemian i oczekują odpowiedzi w ciągu 1 sek. Rozmowa powinna trwać od 30 min. do 1 godz. max. i tyle. Odnoszę wrażenie że ta firma ma duże wymagania wobec kandydatów, a gruncie rzeczy chodzi o to żeby pracownik był po prostu tani jak wszędzie. Moja propozycji dla działu HR: - zainteresować bardziej na wstępie kandydata technologią, powiedzieć co robicie, czego można się nauczyć, dlaczego warto się związać z firmą na lata, o atmosferze w firmie... A nie prowadzić rekrutacji na zasadzie że od pierwszej sek. sypiecie pytaniami jak na przesłuchaniu, bo to ani grzeczne ani niezbyt ciekawe. Przecież i tak każdy kto przychodzi do takiej firmy musi się wdrożyć w systemy tej firmy. Kierownictwo ewidentnie wysłać na jakiś kurs z empatii o ile coś takiego istnieje. Nie olewać kandydatów bo w końcu nie będziecie mieli chętnych, bo firm są tysiące, a Nokia nie jest piękną panną na wydaniu. BTW mówienie o multisportach i opiece medycznej jest bez sensu - ludzi to akurat najmniej interesuje, jest w 90% firm i jest to nie jako już standard.

deadcell
@wystawiony

Przykro mi to mówić, ale jesteś idiotą. Speed recruitment przeznaczony jest dla tych, którzy mają mało czasu, a chcieliby szybko sprawdzić, czy się nadają, a jeśli nie, to czego powinni się douczyć. Pozytywne przejście rozmowy skutkuje zaproszeniem na drugą rozmową, trwającą właśnie około godziny. Jak ktoś nie zna Nokii, a chce poznać, ma inne okazje: dni otwarte, liczne targi pracy, strona www itd.

f
@deadcell

Dziękuje za to że mnie obraziłeś, natomiast to pokazuje jakie osoby pracują w Nokii. BTW. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, to że ty masz inna nie oznacza że ktoś inny jest idiotą. Pozdrawiam CIĘ geniuszu z wielkim ego.

@wystawiony

tam zabraknei ludzi...zaimportują droższych (to nie żart) z indii na zasadzie odelegowania :-)

@wystawiony

Nie dziw się że takie rozmowy rekrutacyjne jesli Pani Manager Pepa ma słaby zespół. Dowiedz się kto tam rekrutuje. Same juniorzy. Jakby Pani Pepa zatrudniala ludzi z doświadczeniem to i rozmowa byłaby na poziomie. A tak poziom jest niski .

Kama

A ja napiszę coś o rozmowie rekrutacyjnej na której bylam kilka miesięcy temu. Rozmowa z Panią Hr Manager ( taka wersja świnki Pepy ), która była dosc niemila i za każdym razem starała sie udowodnić że ma rację i ze to co mowie nie jest prawdą. Zaprzeczala za każdym razem jak tylko starałam się odpowiadać na jej pytania. Byla lekko wkurzona ze musi mi poświęcać czas skoro zamknela rekrutacje, ale Pani z Hr mnie juz umówiła, więc trzeba było odbebnic. Dowiedziałam się od jej poprzednich współpracowników kim jest i dziwi mnie że Nokia zatrudnia takie osoby. Nie wspomnę ze nie dała mi feedbacku. Żenada.. z tego co wiem zatrudnia do swojego zespołu same mlode osoby aby nie byly lepsze od niej....śmieszna Papa.

@Kama

Zgadzam się co do Pani Pepy. Nie fajna osoba która mialam wrażenie że czuje się JAK CEO. Taka niby managerka A tak słabo prowadziła rozmowę. Czepiała się rzeczy nieistotnuch i mialam wrażenie że cokolwiek bym nie powiedziała to i tak ona wie swoje. Boi się mądrych osób w zespole i takich co maja lepsze doświadczenie. Potwierdzam fakt że zespół ma malo doświadczony i szuka zazwyczaj juniorów. Nie polecam z nią rozmów.

brak podwyzek ;) nie beirzcie nowych obowiazkow bo nie bedziecie mogli liczyc na podwyzke ;)

Mks

Czy rekruterzy z Nokii kontaktuja sie również z aplikantami bez wyksztalcenia kierunkowego/technicznego? Czy brane jest pod uwage wykształcenie ekonomiczne?

maksiu
@Mks

Wszystko zalezy od stanowiska na ktore rekrutujesz. Jezeli posiadasz umiejetnosci i doswiadczenie potrzebne na tym stanowisku to jak najbardziej masz szanse. Mam paru znajomych, ktorzy nie maja technicznych dyplomow i mimo to swietnie sobie tutaj radza :)

Cześć, na jakim poziomie stanowiska przyznają samochód służbowy? Jakie są warunki (do użytku prywatnego, czy członek rodziny może prowadzić samochód, jakiej klasy samochód)? Paweł

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie NOKIA?

est

Working studentow na UZ - aczkolwiek mocno zależy, mam znajomych którzy z miejsca dostali UoP z 2x stawką choć rekrutowali się na Working studenta. Na ogłoszeniach dla mnie jest żenada, bo na stanowisko WS (np. widoczne na linkedin) wymagają czasami 1-2 lata doświadczenia, stąd raczej logiczne, że kierowane do studentow II stopnia

Czesław
@est

Czyli nie wszyscy nowi pracownicy są zatrudnieni na umowie zleceniu. Czy grafik pracy jest ustawiony tak, że osoby jeszcze uczące się mogą połączyć te obowiązki z pracą?

Obserwator

Chciałbym odnieść się do sytuacji z epidemią koronawirusa. Okazuje się, że nie potrzebnie ludzie odbywają kwarantannę, przestrzegają zaleceń odnośnie higieny i profilaktyki, jak i tak prędzej czy później znajdzie się tak nieodpowiedzialna firma jak NOKIA, która w poważaniu będzie miała zdrowie i życie ludzi i nie podejmie kroków we własnym gronie, przez co ostatecznie i tak nas to wszystkich dopadnie (podjęte działania zostały wprowadzone po takim czasie, że nie miały już większego znaczenia, a do tego czasu zarażenia ze źródła w NOKII mogły już objąć swoim zasięgiem cały kraj) DZIĘKI NOKIA

dragon
@Obserwator

Co to za (usunięte przez administratora) głupot??? Firma z tego co wiem powiadomiła wszystkich o tym mniej godzine po tym jak sama sie dowiedziała. W firmie pojawiały sie komunikaty i detergenty już w lutym. Pracownicy od połowy lutego mieli jasne komunikaty, ze jak ktos wraca z zagranicy to ma siedziec w domu 14 dni, a to ze jakis dzan nie zastosował sie do tego i przyszedł do biura to nie jest wina firmy. a gosc z nokii w sumie to mogl sie zarazic o typa z santandera lub od innej osoby.

@dragon

(usunięte przez administratora)a z tego co ja wiem, to było wiadome, że ten człowiek był za granicą i zanim w ogóle potwierdzono u Niego chorobę, to chodził CODZIENNIE do pracy.. mimo ogólnej właśnie ogólnej wiedzy... a teraz ludzie się zastanawiają, czy nie poroznosili tego do domu ;)

@Obserwator

Więc wg. mnie firma nie zachowała odpowiednich środków ostrożności, zezwalając na takie zachowanie.

Dev

Firma ok ale management to jakieś dni, RFSW są najlepszym przykładem, niestety dużo od nich zależy więc firma jest niszczona od wewnątrz.

Czesław
@Dev

Możesz podać jakieś konkretne przykłady z dziedziny zarządzania firmą NOKIA? Negatywnie postrzegasz ten aspekt, dlatego też chciałem dowiedzieć się, co konkretnie kryje się pod wyrażoną przez Ciebie opinią. Chciałbym, aby Twoja odpowiedź pomogła mi zrozumieć całą sprawę.

Oczekiwania rosną, pensja stoi w miejscu. Przez dwa i pół roku żadnej podwyżki, pensja juniora i oczekiwanie pracy jak senior oraz w weekendy. Wieczne obiecanki i "ja bym chciał ale nie mogę" od managerów których było przez ten czas aż czterech. Sami managerowie oceniają pracowników na podstawie swojego widzimisię a nie faktycznych wyników, nie wiedzą nic o tym jak się pracuje w zespołach. Także nie dajcie się nabrać, zdobądźcie doświadczenie i uciekajcie gdzie pieprz rośnie. Atmosfera w pracy w porządku ale kadra managerska i polityka firmy w sprawie wynagradzania pracowników do całkowitej wymiany.

Jarek
@pracownik

Standard. Gdyby Tobie podnieśli to musieliby podnieść setkom innych osoób. To się nigdy nie stanie. Wniosek jest taki: to co wywalczysz na początku będziesz miał. Nie daj się nabrać na "po okresie próbnym jak się sprawdzisz to pogadamy".

Karol
@Jarek

A jak ocenicie możliwości awansu na wyższe stanowisko? Rozumiem, że z tego, co napisaliście, ciężko jest liczyć na jakieś podwyżki, dlatego zastanawia mnie, czy pracodawca z upływem czasu daje możliwości przejścia na wyższe stanowisko. Znacie takie przypadki? Jeżeli tak, to proszę, abyście opisali jakie wymagania należy spełniać.

Emi
@pracownik

Praca od dwoch lat w Nokii, pierwszy rok 5% podwyzki, drugi rok 11%. wszystko zalezy chyba od oceny pracownika.

Łukasz
@Emi

Każdy z pracowników poddawany jest ocenie rocznej przez pracodawcę? Znasz może jakimi kryteriami posługuje się pracodawca w przypadku oceny danej osoby? Jest to ciekawa forma przyznawania podwyżek, dlatego mam nadzieję, że napiszesz coś więcej na ten temat.

ex-pracownik
@Emi

Moim zdaniem dużo zależy od LM. U pierwszego po 3 miesiącach podwyżka, mimo że nawet sie nie upominałem, potem LM się zmienił i kolejne 2 lata nic, mimo że obowiązków i odpowiedzialności przyrosło, a zawsze się wywiązywałem z nich przed terminem i jeszcze brałem dodatkowe, skoro mam czas. Potem, niestety, już tylko wieczne obietnice :)

Dariusz
@ex-pracownik

W Twoim przypadku również podlegałeś ocenie rocznej, o której wspomniano w tym wątku? Zaciekawiła mnie ta kwestia, dlatego może Ty przedstawiłbyś, jak te oceny wyglądały? Ciekawi mnie, czy rzeczywiście spełniały one funkcję i oceny były dokonywane sprawiedliwie.

@pracownik

hasło które padło na jednym z spotkań "tutaj motywujemy wyzwaniami i możliwościa rozwoju" czytaj: możesz sie tutaj dużo nauczyć a jak sie juz nauczysz i chcesz wiecej zarabiac poszukaj inengo pracodawcy :-)

Zostaw merytoryczną opinię o NOKIA - Wrocław

• Jak się pracuje w NOKIA?

Zobacz opinie na temat firmy NOKIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOKIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOKIA?

Kandydaci do pracy w NOKIA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOKIA