Opinie o NOKIA w Wrocław

Nokia jest światowym liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii w sercu naszego połączonego świata. Napędzani przez badania i innowacje Nokia Bell Labs, służymy dostawcom usług komunikacyjnych, rządom, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym portfolio produktów, usług i licencji w branży. Od infrastruktury umożliwiającej działanie 5G oraz Internetu rzeczy, do rozwijających się aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia, kształtujemy przyszłość technologii, aby przekształcić ludzkie doświadczenia.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOKIA w Wrocław

Tomasz

Dziwi mnie to że oddziały Nokii w Polsce zachowują się tak, jakby praca u nich miała być marzeniem każdego specjalisty IT. 95% oddziałów korporacji w Polsce to zwykłe low cost center, takie jak w Indiach czy Chinach. Głównym kryterium jest takie, że pracownik ma być tani. Sądzę że w Nokii jest podobnie, ale oczywiście oficjalnie tego nie powiedzą. Zamiast płacić 15-25 tys. na szeregowych stanowiskach tak jak na zachodzie to płacą 4-9 tys. i łatwo policzyć ile kasy oszczędzają na polakach. Generalnie Polska dla zachodnich koncernów to kraj tanich roboli. Zgadzam się z poprzednimi opiniami że opłaca się emigrować, bo w Niemczech łatwiej o pracę, jest ona lepiej płatna i stabilniejsza bo bezrobocie niższe, kiedyś w delegacji pracowałem w niemieckim oddziale i widziałem jakie jest podejście przełożonych i jest to niebo a ziemia, w wielu firmach w Polsce pracownik jest śmieciem i przynajmniej nie czujesz się gorszy jak dojstajesz pensje w euro a nie w pln.

Można w Nokii pracować na B2B?

asdefewfwef
@Paweł

tak, można. Parę osób w teamie wykorzystuje właśnie tę formę. Podejrzewam że to zależy od menago.

BB

wytłumaczy mi ktoś dlaczego nie chcą usuwać kont kandydatów i danych osobowych? Ustawa i GIODO mówią wyraźnie: kandydat ma prawo do wglądu w dane osobowe, żądania ich poprawienia, zaprzestania ich przetwarzania lub usunięcia.

Biały Murzyn

kto mnie wyzyska?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Waldek

Jaki limit na paliwo na cele prywatne przysługuje kierownikom do ich samochodów służbowych w Nokii we Wrocławiu. Czy preferowane są ople insignie tak jak w Nokia Bydgoszcz? Czy można wybrać kombi (bardziej praktyczne na wypady z rodziną).

robol
@Waldek

a rowerem jeździć nie łaska?

Waldek
@robol

Szlachta może jeździć rowerem np. Range Rover Evoque . Samochodem musz dojechac z i na Pilicką w Bydgoszczy, muszę zawieźć dzieci na zajęcia po szkole, wyskoczyć na zakupy z żoną. Wniosek samochód duży jest potrzebny a limit na paliwo skromny więc jestem ciekaw jak to wygląda w Nokia Wrocław.

SCM

Norbert, Marek i inni - tu zostawiamy opinię o wrocławskim oddziale Nokii, a nie zbieraniu truskawek na Saksach. Sam muszę przyznać, że może i nie jest to firma, w której chcielibyście spędzić wiele lat, tak oferuje całkiem przyzwoite warunki dla osób początkujących. Mam tu na myśli na przykład studentów nietechnicznych kierunków, którzy umieją trochę Pythona i liznęli kiedyś Linuksa, ale nie czują się najlepiej w C i Javie. Polecam osobiście program płatnych praktyk wakacyjnych - jest możliwość przedłużenia na pół etatu, w miarę łatwo się dostać i zdobyć pierwsze doświadczenie.

Norbert
@SCM

Ja pisałem o pracy w IT a nie o zbieraniu truskawek, na zbieraniu truskawek raczej nie płacą ponad 3000 euro.

nokiaman

wyscig szczurów jest !

Kamil

Witam mam pytanie odnośnie języka angielskiego. Średnio mowie wtym języku. Czytam pisze rozumiem ale mam blokadę przed mówieniem. Czy mam szansę na pracy czy raczej sobie darować Nokie

rafal c

Co do wyścigu szczurów to nie ma czegoś takiego w Nokii przynajmniej jeśli chodzi o deweloperów. Między deweloperami i testerami panuje fajna atmosfera, można sie śmiać, żartować, jest ok. Wiadomo zdarza się od czasu do czasu jakiś mądrala który sie wymądrza i wszystkich traktuje z góry ale w przeciągu 4 lat zdarzyl mi się tylko 1 taki a wszyscy inni byli w miarę normalni.:) Zauważam natomiast inny problem niż wyścig szurów a mianowicie spychologię. To zaczyna się od menedżmentu poprzez podrzędnych menadżerów a kończy na deweloperach którzy również spychają tmeaty na siebie nawzajem ("ja się tym nie mogę zająć bo teraz zajmuję się innym tematem"). I niestety tak jest, że osoba która jest miła, przyjazna i bierze wszystko na klatę najgorzej kończy, najmniej się rozwija. Nokia to taka firma na 4 lata nie więcej, ja douczam się by zmienić pracę na lepszą i mam nadzieję że pod koniec roku mi się uda coś lepszego znaleźć.

ciekawski

Pytanie do pracujących: Jakie opinie krążą o dziale Commercial management??

q

Pytanie do pracowników. W roli programisty Java, gdzie znajdę ciekawszą pracę + opartą o frameworki typu Spring etc? Atos vs Nokia?

Wrp

Ja by nie jechal 500 km. Szukaj w duzym miescie w swoich okolicach. We wroclawiu cudow nie zarobisz. Bardziej sie oplaca Warszawa.

Baśka

Witam to tak źle jest w tej Nokii? mam mieć rozmowę ale jak zatrudniają 1 na 15 to może nie ma sensu się fatygować bo jestem z drugiej części Polski!. Jeszcze brak profesjonalizmu przy rozmowach to już całkiem mnie zniechęca jechać 500km aby się dowiedzieć, że rozmowa jest odwołana.

bdg

Jakie krążą opinie na temat Bydgoskiego oddziału Nokii?

byłem

spotkanie F2F na strzegomskiej przypomina komisję śledczą w sprawie Amber Gold ;)

ciekawy
@byłem

możesz coś więcej napisać?

nie-informatyk

Ponawiam :),czy ktos cos wie o dziale MN Commercial Management i stanowisku Pricing Specialist ??

Witam , zostałem zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną jako software tester proszę o pomoc jaki zakres pytań może wystąpić na rozmowie?

P
@Tomek

Ludzie, z takim podejściem życzę powodzenia... Wystarczy trochę pomyśleć i przejrzeć ten wątek, bo są tu co jakiś czas wrzucane pytania.

Kamila

Witam,bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu informacji jakich pytań mogę się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisku software tester Bardzo proszę o pomoc Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

g
@Kamila

kluczowym pytaniem i tak jest czy jesteś odpowiedni tania! oczekiwania finansowe.

WS

Wie ktoś z Was czy na stażu Working Student otrzymuje się również wszystkie benefity (Multlisport, LunchPass itp.) czy są one zarezerwowane wyłącznie dla pełnoetatowych pracowników?

Kamila

Zostaw merytoryczną opinię o NOKIA - Wrocław

• Jak się pracuje w NOKIA?

Zobacz opinie na temat firmy NOKIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOKIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOKIA?

Kandydaci do pracy w NOKIA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOKIA