Opinie o NOKIA w Wrocław

Nokia jest światowym liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii w sercu naszego połączonego świata. Napędzani przez badania i innowacje Nokia Bell Labs, służymy dostawcom usług komunikacyjnych, rządom, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym portfolio produktów, usług i licencji w branży. Od infrastruktury umożliwiającej działanie 5G oraz Internetu rzeczy, do rozwijających się aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia, kształtujemy przyszłość technologii, aby przekształcić ludzkie doświadczenia.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOKIA w Wrocław

WS

Hej! Czy ktoś z Was orientuje się kiedy się podpisuje umowę jako Working Student i czy po telefonie o przyjęciu można być już w 100% pewnym otrzymania pracy? Trochę się martwię bo od telefonu o przyjęciu minęło już około dwóch tygodni, pracę mam zaczynać za 10 dni a dalej nikt się nie odezwał ( w sprawie podpisania umowy).

@WS

Ja bym napisał maila do kogoś, z kim wcześniej utrzymywałeś kontakt. Swoją drogą, miałeś jakieś wcześniejsze doświadczenie, nim CIę przyjęli?

nie-informatyk

Czy ktos cos może powiedziec o stanowisku Junior Pricing Specialist ? Ostatnio takie ogłoszenia wrzucają. Jaka kasa jaka atmosfera i w ogóle ?

ciekawy

jakie widełki teraz obowiązują na software testera? 6k brutto można rzucić czy 500/1000 za dużo?

Mrd

Zawsze można spróbować w Krakowie ;) choć smog obecnie odstrasza :D

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Stanowisko Verification & cos tam

zdecydowanie nie kan

kan, na jakie stanowisko aplikowałeś? Strzegomska ma nieciekawą renomę i nie jest jedynym oddziałem we Wrocławiu.

@zdecydowanie nie kan

właśnie na strzegomskiej byłem.

kan

Byłem na rekrutacji na ul. Strzegomskiej. Postanowiłem tutaj opisać swoje wrażenia z tej "rekrutacji". Cała forma rozmowy bardziej przypominała bardziej przesłuchanie policyjne niż rozmowę w sprawie pracy. Tym 2 panom ewidentnie się gdzieś spieszyło i trochę to przypominało olewanie kandydata. Jeden z nich ewidentnie miał duże umiejętności dyktatorskie, bo mimo że jeszcze nie zostałem pracownikiem tej firmy to już wymachiwał mi palcem i wydawał polecenia, nie używając żadnej formy grzecznościowej, ale to być może kwestia braku wychowania przez rodziców. Natomiast zwróciłem uwagę na nastawienie tych Panów na dużą rywalizację... aż to kipiało od nich wyścigiem szczurów. Szczerze mówiąc to w żadnej firmie na rozmowie (a właściwie w przypadku tej firmy przesłuchaniu) nie można było odczuć tylu negatywnych emocji. Jeden z nich był tak nakręcony że miałem wrażenie jak by wciągał jakiś biały proszek. Panowie trochę pokory to że dzisiaj jesteście kierownikami i wygraliście wyścig szczurów nie uprawnia was do wywyższania się... Dzisiaj jesteś kierownikiem jutro można nim nie być, ale człowiekiem trzeba być zawsze. Generalnie zauważyłem że panuje tam nie zły chaos, też słyszałem od moich kolegów, że dział HR umawiał ich na spotkanie po czym dzień przed dzwonił do kandydata żeby odwołać spotkanie, że niby nabór został zakończony, a ogłoszenie dalej wisiało na pracuj. Lecą sobie w kulki, widać tam wszystko zależy od humoru i widzi mi się managera. W gruncie rzeczy cieszę się że tam nie pracuję... Nie tylko Nokia jest w Polsce panowie i na Nokia świat się nie kończy.

Igor

@CIekawy ponoc teraz na topie jest rozwoj technologi 5g . Czekam nadal na feedback z rozmowy, ale pierwsze wrazenie jest bardzo pozytywne I jak mialbym porownac start w jakiejs firmie we wroclawiu to Nokia ma chyba najlepsze wsparcie dla tych co chca sie rozwijac technicznie. Do tej pory kazdy kto mnie zacheca jest zadowolony - ja moge ocenic po pierwszych tygodniach. jesli bedzie mi dane.

Ciekawy

W przypadku programisty Javy, jakie technologie są wykorzystywane? Spring, hibernate, etc? Czy można spodziewać się kontaktu z najnowszymi technologiami lub technologiami w bieżących wersjach?

o

jako develper zarabiam miesięcznie tyle co Robert Lewandowski w 1 godzinę ;)

Gandalf

Nie wiem czemu krytykujący piszą takie bzdury o firmie.....tym bardziej ze firma ma teraz straszne braki w pracownikach...i tak teraz przyjmuje do pracy pracowników, którzy wg mnie nie powinni być przyjęci bo ich wiedza jest zerooooowa .......zatrudniłem się 3 miesiące temu jako specjalista....zapewne za długo tu nie zagoszczę....nie ze względu, że jest mi tam źle...jest mi tam (usunięte przez administratora) wygodnie....wynagrodzenie nie najniższe, ale .......po prostu zacząłem się nudzić.....robisz swoje i zapominasz o wszystkim......jestem nauczony zapie....ć więc potrzebuję wrażeń :) osobiście jak dla mnie po doświadczeniach typu.. IBM itp....... Jest to jedna z lepszych korpo we Wrocku.... P.S. przynajmniej wiesz ze menadżer jest osobą mądrzejsza od Ciebie od której możesz się jeszcze sporo nauczyć:):) ....

justknowbetter
@Gandalf

W sumie nic tylko się cieszyć, że taka osoba jak Ty chce odejść z Nokii, bo nie wyobrażam sobie pracować w tej samej firmie z kimś, kto stawia kilka kropek po każdym zdaniu.

c

potwierdzam choas. KIedyś zostałem zaproszony na testy bo aplikowałem na c++ dev, a dostałem wszystkie pytania na teście były z javy LOL ( : < ) ) no i dostałem odp zwrotną że test napisałem słabo dlatego nie już nie są zainteresowani. Tylko jak miałem napisać dobrze jak javy nie znam heh...

egte

potwierdzam choas. dostałem zaproszenie a na mniej niż 24h przed spotkaniem zadzwoniła do mnie Pani z działu hr z informacją iż to nie aktualne, totalna kompromitacja. Ponad to nie którzy pracownicy linkedin chwalą się jak to odrzucają kandydatów i że w ich dziale zatrudniany jest 1 na 15 chętnych.... sami oceńcie. To są typki którzy myślą ze jak pokończyli polibudy to są geniuszami. Nic bardziej mylnego. Pracowałem już kilka razy z takimi i robili takie babole że się w głowie nie mieści. Nie ma co się puszyć koprokarierowicze.

sas

idealne miejsce dla korpo-szczurów. Cieszę się że już mnie tam nie ma. Nie polecam ul. Strzegomskiej owianej złą sławą. Typowi karierowicze.

Glow

Interesuje mnie stanowisko Network Engineering (Working Student). Ktoś posiada jakieś informacje co realnie robi się na takim stanowisku, jaka wiedza jest niezbędna, przydatna?

romek

No dobrze, ale czy wypłata dla mistrza utrzymania ruchu jest wciąż aktualna? Nadzór nad prawidłową i bezpieczną eksploatacją maszyn, urządzeń technicznych to normalny obowiązek, ale nie określili umowy

proevolution

Niby korporacja, ale w ogóle tego nie czuć. Warunki pracy świetne, trzeba przyznać, że dbają o pracownika. Od września startuje znów taki projekt z firmą care solutions, taki sam co w zeszłym roku- masaże dla pracowników, konsultacje dietetyczne, ćwiczenia na kręgosłup. Szacunek dla firmy za takie pomysły! ;)

ff

jak będziesz wystarczająco tani to cię zatrudnią. jest to low cost center. Generealnie wyścig szczurow w tani centrum taniej sily roboczej. Gorzej nie można skończyć ;)

Olla

Cześć! A ja bym miała pytanie o to, w jakich godzinach się pracuje? Standardowo 7-15?

zin
@Olla

Zależy do jakiego działu trafisz. Są takie gdzie generalnie praca 8 godzin dziennie ale są i takie, że notoryczne nadgodziny. Masz być w biurze o ile pamiętam od 10 do 15.15 tak więc możesz przyjść na 7.

Satrano

Cześć. Opiszę wam krótko jak wyglądała moja przygoda z rekrutacją do Nokii we Wrocławiu. Początkowo złożyłem CV na stanowisko C++ Working Student. Po około miesiącu zadzwoniła do mnie Pani z zaproszeniem do rozwiązania trzech zadań programistycznych na platformie codility. Zadania były przeciętne pod względem trudności, myślę, że osoba, która miała w swoim życiu jakąś styczność z algorytmami poradziłaby sobie bez problemu. Następnie po około dwóch tygodniach od rozwiązania zadań dostałem telefon z zaproszeniem na rozmowę. Rozmowa była prowadzona przez jednego managera. Na początku dosłownie kilka zdań po angielsku o ostatnim projekcie, który wykonałem. Potem przyszedł czas na pytania techniczne z C++ (to już po polsku). Byłem pytany o różne rzeczy z C++ i C++11, a także z STLa, np.: inteligentne wskaźniki, kontenery, r-wartość, szablony, decltype, algorytmy, lambdy, konstruktory przenoszące, składniki statyczne klasy. Po prostu trzeba mieć dość solidne podstawy C++ i trochę znajomości C++11 i STLa. Zostałem poproszony także o rozwiązanie kilku problemów algorytmicznych przy tablicy. Nie były to trudne problemy, tylko zadania wymyślone ad hoc. Pojawiły się też pytania nie związane z C++ takie jak znajomość SVN, wzorców projektowych oraz testowania. Rozmowa była bardzo przyjemna, manager był miły i uśmiechnięty. Po rozmowie na następny dzień roboczy dostałem telefon od tego samego managera z informacją o zatrudnieniu. To by było na tyle. Wszystkim serdecznie polecam.

wilkinson
@Satrano

Satrano, czy możesz się wypowiedzieć na temat przedłużeń staży wakacyjnych do pełnoprawnego zatrudnienia od września? Kiedy wiadomo już, czy zostanie się w Nokii na dłużej i jak mniej więcej kształtują się zarobki?

Zostaw merytoryczną opinię o NOKIA - Wrocław

• Jak się pracuje w NOKIA?

Zobacz opinie na temat firmy NOKIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOKIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOKIA?

Kandydaci do pracy w NOKIA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOKIA