Opinie o NOKIA w Wrocław

Nokia jest światowym liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii w sercu naszego połączonego świata. Napędzani przez badania i innowacje Nokia Bell Labs, służymy dostawcom usług komunikacyjnych, rządom, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym portfolio produktów, usług i licencji w branży. Od infrastruktury umożliwiającej działanie 5G oraz Internetu rzeczy, do rozwijających się aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia, kształtujemy przyszłość technologii, aby przekształcić ludzkie doświadczenia.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOKIA w Wrocław

https://www.signifytechnology.com/jobs/principle-big-data-slash-scala-engineer Salary: £80,000 czyli ~390.000 pln rocznie = 32500 zł brutto miesięcznie.

Franek

Dobra firma, myślę, że warto aplikować bo to firma z perspektywami!!

Nie mówić na rozmowach mniej niż: 6000- dla juniora 10000-dla middle 14000-dla seniora i po kłopocie.

jack sparow
@anonymous

chyba 20k+ dla seniora ;)

Iza

Czy firma potrzebuje pracowników? Czy rekrutacja jest bardzo skomplikowana?

BoJaNie
@Iza

Jeżeli nie masz doświadczenia to aplikuj na stanowisko nie wymagające doświadczenia. Jeżeli decyzja będzie odmowna to dlatego, że nie miałaś doświadczenia. Rozumiesz?

Dobre
@BoJaNie

hehe

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Nickt

Niech każdy poda stanowisko i zarobki z Nokia, to będziemy mieć pełny wykaz :-P

emigrant

Wpiszcie sobie na you tubie: ZOBACZ???? Porównanie CEN i ZAROBKÓW pomiędzy POLSKĄ a NIEMCAMI

xyN
@emigrant

Skończcie już zawracać gitarę z tymi Niemcami. Jakbym chciał jechać do Niemiec, to bym pojechał! Przez takich trolli wypisujących nic nie wnoszące komentarze, znalezienie jakiejkolwiek wartościowej informacji wymaga przerzucenia tysiąca bzdurnych komentarzy. Jak wam się nie podoba w Polsce, to jedźcie do Niemiec na zmywak i cześć!!!

nYX
@xyN

Po pierwsze dlaczego akurat na zmywak? Po drugie, człowiek inteligentny zadzwoni po prostu do siedziby firmy i wszystkiego się dowie.

Rfsw

Nie przychodz do firmy jeżeli myślisz że będziesz mial narzędzia z pierwszej ligi. Ba nie przychodz jeżeli myślisz że tu coś działa... Scm to jakaś parodia, ciągle problemy z budowaniem i z systemem labowym. Windows wszędzie i Nie stabilność również

....
@Rfsw

Co ciekawe nikt się tym nie przejmuje a deweloperzy co chwila płaczą że nic się nie buduje, testery że testy się wieszaja.. Ale wszyscy jak jeden mąż bronią tego systemu bo inaczej podobno się nie da. Zbudowali sobie więzienie i sami są w nim straznikami

Radek C
@....

Uważaj zaraz ktoś z managmentu Nokia napisze że rozmawiasz sam ze sobą.

Dominika

@Radek C, przypominam, że wątek dotyczy pracy w firmie NOKIA we Wrocławiu, a nie w Szwajcarii ;) Niemniej jednak dziękujemy za podzielenie się Twoją opinią. Jak wygląda możliwość awansu w tym miejscu? Łatwo jest go dostać, czy jednak firma nie oferuje takich możliwości?

Radek C
@Dominika

Napisała Pani z HR

Nexxxio

Web Client Developer MIEJSCE PRACY: PRAGA YOUR ROLE: Develop high-quality software applications which adhere to approved designs Active participation in all phases of system architecture, development, testing, release and on-going maintenance Ensure unit testing activities are properly specified and executed Initiate code reviews, ensuring coding standards and practices are maintained Identify products/ technologies that need to be researched REQUIREMENTS: Bachelor's degree in Science/IT/Computing or equivalent Min. 4 years of experience as a programmer (preferable Frontend, JavaScript) Very good knowledge of Javascript, HTML, CSS, Good knowledge of Java, Spring Knowledge of the Eclipse IDE Knowledge of the JBoss Very good knowledge of English Experience working in an Agile software development environment Good analytical and problem-solving ability Strong communication skills The ability to work independently as well as collaborating with a team WE OFFER: Work in a dynamic company with access to the best world business and technical models Attractive salary (20.000+ PLN gross) Accommodation, airplane tickets (to go and to come back), support in relocation Medicover health care

Jerzy

Podpowiedzcie czy warto aplikować? Firma prowadzi może aktualnie rekrutację?

dv
@Jerzy

nie warto, warto emigrować do niemiec gdzie na start dostaniesz wiecej niz senior w nokii w pol

@dv

Oczywiście, że warto. Temat Niemiec przewija się tu regularnie i odnoszę wrażenie, że jest pisany przez tego samego użytkownika. Jeżeli rozważasz pracę we Wrocławiu, to jak najbardziej warto. Zarobki uczciwe w porównaniu do reszty Wrocka, atmosfera też nie jest zła, socjal również spoko. Luxmed, Sodexo, Edenredy, bistro przy firmie. Polecam.

Adek

Kadrowa, reklamuje firmę.

Tomasz
@M

"Zarobki uczciwe w porównaniu do reszty Wrocka" - a to dziwne bo jak wszyscy którzy przyszli z Nokii do mojej firmy dostali dużo lepsze stawki. O jeszcze jednym warto wspomnieć - wszycy narzekali na swoich kierowników. Ale HR zawsze wszystko przedstawi w kolorowych barwach...

@Tomasz

Nic dziwnego w tym nie ma. Jeżeli siedzieli w Nokii z 5 czy 10 lat, to oczywista sprawa. Największą podwyżkę dostajesz zmieniając pracodawcę. Osoby, które boją się wystartować do innej firmy i "kiszą się" na swoim stanowisku długimi latami, wylewając frustracje na pracodawcę, po prostu nie znają rynku pracy i kończą tak, że "student" na wejściu może zarabiać więcej niż developer z 8-letnim stażem, który dostawał symboliczną podwyższę równą inflacji. Też tak kiedyś miałem. I też po przejściu do Nokii byłem w szoku wynagrodzeniowym (na plus oczywiście). Nokia wg mnie płaci bardzo, bardzo dobrze. Taka branża. Jak ktoś nie potrafi się ogarnąć z wynagrodzeniem, to po prostu na taki stan rzeczy zasługuje. Albo wyjeżdża do Niemiec być polaczkiem do popychania. Albo łep na karku, prestiż i satysfakcja albo Niemcy. Albo 10 lat doświadczenia w jednej firmie i bida. Pracuję w Nokii od roku i nigdzie nie byłem w stanie tyle wynegocjować, a dostałem się w kilka znanych we Wrocku miejsc.

emigrant
@M

Ty raczej jesteś polaczkiem do popychania, bo pracujesz dla zagranicznego korpo za polską stawkę i tyle w temacie. Sądzę że na wejściu dostałem więcej niż ty dużym stażem. Więc kto tu jest polaczkiem do popychania? jak dojdziesz do kwoty 25-30 tys zł miesięcznie to możemy porozmawiać.

Czesc, czytam, ze firma dofinansowuje przedszkole. Moze ktos przyblizyc jakies szczegoly?

Oki
@ja

Człowieku jak będziesz godnie zarabiał to takie rzeczy w ogóle nie będą ci potrzebne.

@Oki

A kto powiedzial, ze zle zarabiam ?! Jest to dodatek pozaplacowy, wiec ciekawi mnie ile wynosci. Jak nie masz na moje pytanie odpowiedzi to sie lepiej nie wypowiadaj, brak slow.

oki
@ja

Aha to jesteś tylko klakierem Nokii, to zmienia postać rzeczy.

@oki

co? to znowu Ty? Będziesz zachęcał ludzi do wyjazdu do Niemiec, a pracowników pozytywnie wypowiadających się o Nokii nazywał kadrowymi, klakierami itd ? Marudząc przy okazji na wynagrodzenie, bo najwidoczniej na więcej nie zasługujesz (nie masz umiejętności) ? Ktoś jest klakierem, bo zapytał o dofinansowanie przedszkola? Daj nam już spokój z kadrowymi, klakierami i Niemcami. Daj ludziom żyć chłopie i wymieniać się informacjami. Zmywasz w Niemczech, zmywaj. Dla każdego szanse równe, a dalej co kto lubi.

@M

Nie zmywam w niemczech, ty też nie zmywasz, ale masz pensje niemieckiego zmywacza, więc to ty powienineś u siebie widzieć problem.

@anonymous

Widziałbym problem otrzymując w Nokii pensje polskiego zmywacza. Otrzymując jedną z lepszych stawek w IT we Wrocławiu (u banksterów jest troszkę lepiej) nie widzę absolutnie żadnego problemu i oceniam tego pracodawcę bardzo dobrze pod tym względem. Rozmawiamy tutaj o pracy w Polsce i o polskich zarobkach. Uskutecznianie filozofii o niesprawiedliwości na świecie nic nowego w temacie pracy i zarobków w Nokii nie wnosi.

Seba

Hej, jakich pytań mogę się spodziewac aplikujac do Nokii na stanowisko Testera? Chodzi mi głównie o pytania z LTE i TCP/IP :)

hohoł
@Seba

Podstawa to architektura LTE i protokoły TCP/IP

xxx

Integration engineer, praca nudna, zarabiam 10 tys brutto plus benefity jakies tam. 30% tax break dla integracji. dużo bardzo dziwnych ludzi bez wiedzy czy dobrego doświadczenia.

nie polecam
@xxx

Nokia stawia na PR-owców.

polak
@xxx

Moja sąsiadka dostała pierwszą pracę w niemczech na sprzątaniu w przeliczeniu na nasze ok. 7500 zł brutto. Z zerowym doświadczeniem, dziewczyna ma 20 lat ;) W wielu firmach w Polsce Programista Senior nie zarabia tyle na UoP. Oto jak jesteśmy dojeni i poniżani w tym kraju.

om
@xxx

tylko 10 tys? mój kuzyn w berlinie jako pomocnik śmieciarza zarabia 2500 euro brutto

programista na emigracji.
@xxx

Firma IT wlk. brytania stanowisko jakie zajmuje to regular developer, pensja 5 tys funtów, w pl byłem gnojony za psie pieniądze...

pppp

Według mnie dla twojego minimalnego komfortu najmniej średnio zaawansowany B10/11. W teamach w których akurat ja się kręcę w 5G bez tego ani rusz. Być może w bardziej usystematyzowanym już 4G nie ma ciśnienia. Oczywiście też zależy to od stanowiska. Jak będziesz miał do czynienia z testami tzw. "ficzerów" to ni chusteczki bez poziomu o którym wspomniałem - kontakt z obcokrajowcami gwarantowany.

testomaniak
@pppp

A kontakty odbywają się face to face czy raczej droga mejlową?

Nokiusz
@testomaniak

75% komunikacji to maile i czat wewnętrzny firmy przy zgłaszaniu i naprawianiu buga, ale jesli znalazłeś coś ciężkiego i ważnego to spodziewać trzeba się spotkania na callu w szerszym gronie, gdzie ty wystepujesz jako specjalista od tego zagadnienia. Plus niektórzy developerzy wolą rozmawiac niż pisac.

ja skończyłem technikum informatyczne w łodzi wyjechałem do Niemiec na start dostałem 2200 euro brutto przy podłączaniu komputerów w biurach i montażu podzespołów. po ok. 4 miesiącach podwyżka na 2500. za kawalerkę płacę 530 euro, ceny w marketach podobne. Przy rozrzutnym życiu odkładam co miesiąc 800-900 euro. Dziwie się tym, którzy pokończyli studia i dają się tak wyzyskiwać w Polsce i nie zamierzam wracać. Trzeba się szanować Panie i Panowie...

To podeślij namiary :D

@Piotr

Tu masz przykład oferty http://praca-niemcy4u.pl/ogloszenia/niemcy-praca-pracownik-na-magazynie-z-oponami-ingolstadt/ Jak widzisz nawet bez technikum można zarobić co najmniej 1800 euro, ludzie po IT w Niemczech zarabiaj co najmniej 2x tyle, nie mówiąc już o tych z dużym doświadczeniem. Natomiast jeśli chodzi o szukanie pracy IT w niemczech to proponuje aplikować bezpośrednio do firm niemieckich bez pośredników... żeby nie marnować czasu. Niemcy chętnie zatrudniają polaków i ludziom po IT proponują naprawdę godziwe wynagrodzenie... z 2 letnim doświadczeniem IT śmiało można wołać 3500-4000 brutto i nikt cię nie wyśmieje bo nie są to dla nich jakieś kokosy.

toffik
@Marek

3,5k-4k euro brutto -> 40% z tego otrzymasz jako singiel, z dwójka dzieci i żoną 60% i to jest maks. Podatki w .de są dużo wyższe niż u nas.

@toffik

Tyle że to jest pensja dla absolwenta bez doświadczenia albo z małym, jak masz < 3-letnie doświadczenie to śmiało wysiągniesz na nasze 25-38 tys zł. sprawdź na glassdoor. Generalnie w Niemczech w IT zarobisz 2,5x tyle co w Polsce. W Berlinie akurat mieszkania do zakupu są tańsze jak w Warszawie, Usługi takie jak mechanik, fryzier są wiadomo 15 ale euro a nie zł, ale żywność to ceny są niemal identyczne., a więc mniej niż 2x tyle. Ceny elektroniki i samochodów są niższe niż w PL. Paliwo ok. 30% droższe. Weź po uwagę że w Polsce nie jest łatwo dostać pracę z 5-cyfrowym wynagrodzeniem, a niemczech po IT to żaden problem. Więc dostępność pracy też jest ważna. Bezrobocie w niemczech 3,9%, a więc rynek pracownika. Natomiast wysokość podatków które podałeś dla singla i bez dzieci to nie prawda. Od stycznia 2013 - nowym rozwiązaniem jest wprowadzenie dodatkowego obciążenia dla osób bezdzietnych po 23 roku życia (płacą dodatkowo o 0,25% większą składkę). Policzmy – osoba, zarabiająca miesięcznie 2 900 euro brutto, a nie posiadająca dzieci, zapłaci dodatkowo 0.25% x 2 9000 czyli 7.25 euro. Zatem rocznie odda fiskusowi 87 euro. natomiast podatek kawalerski to ok. 300 euro. Natomiast w Polsce dostajesz z wypłaty dostajesz ok. 66-70% netto, a w niemczech 60-65%. I tak opłaca się emigrować. Kolejna kwestia to jakość opieki medycznej , infrastruktury drogowej itd. ogólna jakość życia. Nastawienie Państwa do obywatela, biurokracja. Jak byś nawet zarabiał w niemczech placę minimalną to jesteś w stanie godnie żyć, a w Polsce za płacę minimalna jak opłacisz mieszkanie, rachunki, transport to nic ci nie zostanie taka prawda.

............................
@Marek

Racja w Polsce żeby dostać 10k musisz tyrać min. 5 lat, na zachodzie tyle dostajesz na start po studiach a nawet więcej. Nawet jak koszty są wyższe to i tak się opłaca.

tof85
@Marek

4000 brutto, to 2k netto euro, dodaj pokoj za 500 euro i masz 1500 euro do reki, jeszcze dodaj jedzenie i paliwo na powrot do ojczyzny... to ile bedziesz mogl realnie odlozyc ? jesli jestes singlem bez rodziny, na umowie niemieckiej odajesz 60% tego co zarobisz, jak masz 2jke dzieci to odajesz 40% i jeszcze dadza ci 400 euro na dzieci... ale niemczysz rodzine... to nie jest takie proste jak piszesz :) i nie wiem czy warto

emigrant.
@tof85

Każdy ma prawo do własnego zdania. Natomiast badanie przeprowadzone na polskich emigrantach za granicą mówią jasno i wyraźnie. Na pytanie "czy twoja sytuacja materialna po emigracji się polepszyła?" prawie 90% odpowiada tak, a nie wkazało 0%. Natomiast ty menagerze z low cost center tego nie zrozumiesz, sorry taka prawda. za 500 euro to można wynająć ładną kawalerkę a nie pokój! Więc nie wiesz co piszesz, ja wynajmowałem i wynajmuję więc wiem jakie są ceny. 4000 euro brutto to ok. 2500 euro netto a nie 2000 euro netto, jak wiesz to nie pisz głupot. ceny żywności są nie zawsze droższe, nie które rzeczy są nawet tańsze niż w polsce, art. chemiczne są tańsze i elektronika. za 1,5 l mleka płacę 0,65 euro brutto więc do daje jakieś 2,70 zł za litr, więc dużo drożej nie jest. Jak zsumuje art chemiczne i zakup elektroniki wychodzi na to samo. Poprostu jako naród dajemy się dy.....ć zagraniacznym korporacjom i tyle.

@Marek

Mieszkam w Berlinie i potwierdzam!!! ceny żywności niemal identyczne, ostatnio byłam w Warszawie i z przykrością muszę stwierdzić że jest tam drożej niż w Berlinie.. no comment.

kolega
@tof85

pracuję w de i mam na umowie 3600 euro brutto, na konto mi wpływa bez premii 2240 euro po wszystkich potrąceniach więc jakieś 63% kwoty brutto

ancymon

Chcę wystartować na nową ścieżkę jako samouk junior z Pythonem, do tej pory grafika 3D przez kilka zdrowych lat i przede ukończony wszystkim human a nie cokolwiek ścisłego. Do tego z minusów nie jestem już bardzo młody - 31 lat. Oprócz praktycznie biegłego angielskiego - zaawansowany francuski i włoski ale zakładam, że to taka sobie karta przetargowa. Jeżeli faktycznie będę umiał to przyjmą czy jestem niezaturdnialny z powodów formalno-metrykalnych? Ile śpiewać na okres próbny? Czytam, że z home office to zależy. Jeżeli w Nokii nie to gdzie z moim CV? Koniecznie we Wrocławiu.

dor
@ancymon

raczej bliżej ci do IBM-u, niż Nokia, tam za dwa języki obce dostaniesz jakieś dodatki, ale na więcej niż 5k brutto nie licz. szukaj pracy tam gdzie wykorzystasz to co umiesz, w Noki dadzą ci najwyżej jakąś umowę zlecenie.

ancymon
@dor

Dzięki za odpowiedź, mnie interesuje ściśle techniczna ścieżka i to w miejscu gdzie mogę szybko nawdychać się wiedzy i doświadczeniu bo po wstępnym obwąchaniu się z Pythonem wyszło że naprawdę nie mam z nim większych problemów. Rozumiem też że sam Python to nie wszystko i trochę czytania przede mną niemniej z tematyką techniczno-logiczną (frameworki, db, sieci i protokoły) też nie mam i nigdy nie miałem problemów - np. grafiki i masy koniecznych dodatków nauczyłem się sam. Mniej więcej orientuję się jak wygląda IBM i zupełnie nie interesuje mnie wsad w teamy gdzie zajmie mi dużo czasu zanim wyczołgam się na interesującą mnie ścieżkę - a z racji wieku nie mam tego czasu już za dużo. Dadzą zlecenie - trudno - mogą dać fakturę chociaż nie opłaci im się na taką kasę jaką pewnie dostanę. Nie liczę na żadne kokosy, liczę na kokosy za 2-3 lata bo jako grafik i tak muszę wybrać albo obniżenie stawek albo i tak pójscie jako najemnik do kogoś.

pppp

Sorki B1/2 miało być

testomaniak

Witam, pomijam inne dyskusje. Pytanie z innej beczki dla tych co pracują w NOKIA. W jakim stopniu trzeba znać język angielski aby dać radę w pracy? Ile trwa wdrożenie jako junior na stanowisku testera? Czy z ang A2/B1 mam szanse ?

leo
@testomaniak

we wszystkich korporacjach, nawet tych tanich oddziałach wszędzie wymagany min. B2.

Thang
@testomaniak

A2 B1 to jest poziom matury podstawowej z angielskiego. Na poziomie the picture shows two people who are walking (usunięte przez administratora) the street. Wątpie żeby w jakimkolwiek dziale IT było zapotrzebowanie na kogoś kto zna na takim poziomie angielski.

jegomośc
@Thang

w niektórych korpo przyjmują ludzi którzy ledwie dukają po angielsku, a w wymaganiach w ogłoszeniu jest niby min. B2 poziom, kwestia jest bardziej oczekiwań finansowych w Polsce. Może być taka sytuacja że będzie znał 5 języków biegle i powie 10 tys i cie odrzucą, a ten który zna ledwo ang. i powie 3 tys. się dostanie. Znam kilka takich przypadków.

Gosia

Byłam 2 dni temu w Niemieckim ALDI i kupiłam kurtkę zimową za 19 euro, czy w Polsce kupiłabym nową kurtkę za 19 zł? bo tak to trzeba liczyć! Zrobiono z nas naród frajerów i dostarczyciela taniej siły roboczej. Takie firmy jak Nokia, Atos, IBM i tak dalej, Myślisz że w nich pracujesz bo jesteś zaje^^stym fachowcem? nie po prostu jesteś tani... Ja zobaczyłam jak ludzie żyją w Niemczech i tam nikt nie rzuca się na promocję jak w Polsce, tylko każdego, nawet jeśli ktoś zarabia niemiecką pensję minimalną jest stać sobie kupić kurtkę nawet za 100 euro nie to co u nas cebula goni cebulę. A Polski prywaciarz umie tylko robić biznes taki, że pojedzie to Niemca i powie mu "mi zapłaci Pan za usługi informatyka 1800 euro" i drugie tyle Pan zaoszczędzi. I teraz ja rekin biznesu będę szukał frajerów za 900 euro i drugie tyle zostanie dla mnie za nic nie robienie."

Arek
@Gosia

Widzę, że to ostatnio bardzo popularne porównywanie niemiec do Polski, większość osób i tak wyjechała tam bez żadnego wykształcenia a tym bardziej studiów i wylewają swoje żale (nie tylko na profilu nokii) jak to fajnie jest za granicą za 1300 euro. Żyć nie umierać.

Gosia
@Arek

Lepiej żyć za 1300 euro niż umierać za 1400 zł :) Ja akurat byłam na wycieczce. Natomiast mój brat mieszka na stałe w Niemczech. Nie pisz głupot, znam więcej osób po studiach które tam wyjechały niż bez studów, część pracuje poniżej kwalifikacji, ale znam też doktoranta który wyjechał z Wrocławia i sobie też chwali. Pewnie że są ludzie którzy pracują 1500 euro, ale w niemczech jest niskie bezrobocie i wielu landach polacy są zbawieniem dla firm i nie zarabiają wcale tak mało, znam bardzo dużo osób które zarabiają powyżej 2000 euro i nie są pracownicy IT. Polacy są 3 miejscu od końca pod względem zarobków w EU i to jest fakt.

@Gosia

Analityk ds.cyber bezpieczenstwa - Glasgow £ 4600 netto na miesiac (kontrakt 12 miesiecy), od Pazdziernika 2018 chcialbym pracowac w Polsce, nie wime czy sie uda.

tomek

22000 zł netto, po roku dostaniesz jaka podwyzke. po powrocie do polski dostaniesz max 8-10 tys zł brutto, czyli netto max 6-7 tys............ wez po uwage ze sredni czas szukania pracy w polsce to 10 mscy. zgłupiałeś ze chcesz wracac?

Bartek
@Gosia

Ja mieszkałem w USA to płaciłem 10$ miesięcznie za karnet na siłownię, w Polsce płacę 130 zł ;)

ssss

Porażka. Rozmowa telefoniczna, proste pytania z angielskiego, odpowiedziałem bez problemu na wszystkie... odrzucono mnie ze względów na niskie kompetencje techniczne. Ale żadnego pytania technicznego nie dostałem. Burdel jakich mało.

tomek
@ssss

bo szukają taniej siły roboczej, jak byś podał oczekiwania finansowe 3000 zł to dostali by orgazmu, że udało im się znaleźć taniego pracownika i by cię zaprosili na spotkanie. Zgadzam się że tam jest (usunięte przez administratora), ja byłem zaproszony na testy z C++, a dostałem przed nos test z Javy ;) to są oddziały z wielkim ego, ale niskimi wynagrodzeniami i są to zwykłe centra taniej siły roboczej nic więcej. Kierownicy tam mają duże wymagania, ale to jest wszystko na pokaz, w rzeczywistości praca tam jest bardziej odtwórcza niż twórcza. Nie przejmuj się są lepsze miejsca...

dobry
@ssss

Uciekaj chłopie do Niemiec lub dalej na zachód, w Polsce niczego się nie dorobisz, a lata ci będą uciekały i będziesz tylko żałował że wcześniej nie wyjechałeś z Polski. To nie jest kraj dla młodych ludzi.

@dobry

Masz rację, ale chciałbym tylko dodać, że to nie jest kraj dla ludzi w każdym wieku.

@tomek

Kierownicy mają tam wielkie ego, duże wymagania. Mam rozumieć, że są zakompleksieni, coś im w życiu nie wyszło i lubią się dowartościować czyimś kosztem. Żałosne.

misiek
@Adam

z wymaganiami takimi jak nokia ma na stanowiska juniorskie i płacą 5-6 brutto to warszawskie firmy płacą 7-9 zł brutto z dobrą znajomością języka programowania.

Zostaw merytoryczną opinię o NOKIA - Wrocław

• Jak się pracuje w NOKIA?

Zobacz opinie na temat firmy NOKIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOKIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOKIA?

Kandydaci do pracy w NOKIA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOKIA