Opinie o NOKIA w Wrocław

Nokia jest światowym liderem w tworzeniu innowacyjnych technologii w sercu naszego połączonego świata. Napędzani przez badania i innowacje Nokia Bell Labs, służymy dostawcom usług komunikacyjnych, rządom, dużym przedsiębiorstwom oraz konsumentom najbardziej kompletnym portfolio produktów, usług i licencji w branży. Od infrastruktury umożliwiającej działanie 5G oraz Internetu rzeczy, do rozwijających się aplikacji dla wirtualnej rzeczywistości i cyfrowego zdrowia, kształtujemy przyszłość technologii, aby przekształcić ludzkie doświadczenia.

Branże: Usługi telekomunikacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o NOKIA w Wrocław

zxc

Jeżeli ktoś postanowi wziąć udział w Nokia Academy to niech lepiej się dwa razy wcześniej zastanowi. Normalne firmy wdrażają pracownika, nokia liczy na to, że będziecie się uczyć przez 2 miesiące bez wytchnienia regularnie sprawdzając waszą wiedzę za obietnice rozmowy, której i tak przynajmniej połowa uczestników nie dostanie. Uczestnicy wykręcają wyniki na poziomie 90% + z czasem odpowiedzi na podchwytliwe pytania w okolicach poniżej 20s na odpowiedzenie (ranking testów jest transparentny), więc oczywiste jest to, że coś tu nie gra. Osoby pracujące na pewno nie dadzą sobie rady od razu mówię. Kandydaci uczestniczą w wyścigu szczurów, każdy jest dla siebie pomocy tylko ze względu na korzyść jaka może z tego wyniknąć, czyli aktywności na pokaz. Wiedza, którą trzeba przyswoić to notatki liczone w setkach stron, Po kursie ta wiedza jest dosłownie do wyrzucenia w śmietnik bo jest to wiedza specjalistyczna, która nie przyda się poza tą firmą. Podsumowując cwaniaczki, którzy żerują na naiwności ludzi chcących dostać się do firmy, która najlepsze lata ma już za sobą.

Sylwek
@zxc

Jakie są więc korzyści z uczestnictwa w tym szkoleniu, i jeśli wyłania się tu jakiś zwycięzców, to co ich czeka, rozmowa rekrutacyjna? A są jakieś gwarancje zatrudnienia przez określony okres czasu, jakiś grant, nagroda? I czy uczestnicy mają coś płacone za sam udział i poświęcenie swojego czasu?

Aleksander
@Sylwek

Brak żadnych grantów, brak rekompensaty za poświęcony czas jedyną nagrodę jest certyfikat, który nic nie znaczy i możliwość zatrudnienia, którą otrzyma max 5-6 osób na 40 kończących 2 miesięczny kurs. Trzeba przygotować się na rywalizację ze studentami po telekomie, którzy te wiadomości mają w małym palcu. Jest to bezsensowna strata czasu i wodzenie za nos.

aspoleczna

przy takich wynikach 90 procent, nie daja nawet szansy na rozmowe? i przyjmuja 5-6 osob na 40 po 2 miesiacach intensywnej nauki, gdzie wiedza przydaje sie glownie w Nokii? Pokazuje to tylko jedno - w jakim stanie jest Nokia. Zreszta jak cale IT, ktore niedlugo wedlug mnie kompletnie zmieni swoj kierunek a te 5-6 osob moze zalowac bardzo, ze sie dostalo...

NOKIA w Subcarpathia szuka pracownika na stanowisko Graphic Designer. Brałeś udział w tym procesie? Napisz, jak on wygląda. Twoja opinia może pomóc innym użytkownikom.

Wojtas

Nokia tnie koszty i stawia na młodzież, absolwenci z umiejętnościami z 3 roku studiów są tu głównymi projektantami modułów. Doświadczonym programistom radzę Nokię omijać. To nie jest miejsce do dalszego rozwoju, a już na pewno nie finansowego. Nie jest to również piekło, ale każdy kto uczciwie przepracował 5 lat natychmiast wpadnie z miejscowymi w konflikt, a znaleźć coś lepszego na naszym informatycznym ryneczku Lidla w PL nie tak łatwo - męczyłem się prawie 4 lata.

Gabi
@Wojtas

Wiesz może, ile tej "młodzieży" płacą za pracę? Skoro tną koszty to czy to sa jakieś staże czy po prostu mniej doświadczone osoby mają mniejsze pensje?

Olcia

Miał ktoś może kontakt z pracą jako Diversity&Inclusion Working Student? Szukam pracy nietechnicznej, ale zależy mi na solidnej firmie, chciałabym się poradzić, czy warto. Jestem na trzecim roku psychologii i zagadnienia związane z neuroróżnorodnością i równością płci nie są mi obce. Może ktoś powiedzieć coś więcej o tematyce szkoleń i wydarzeń, które są do organizacji? Fajnie byłoby jakieś przykłady poznać.

Aleksandra
@Olcia

Dzień dobry, w Nokii Wrocław to pierwsza taka oferta pracy. Osoba zatrudniona na tym stanowisku, będzie współpracowała z naszymi sieciami pracowniczymi i tworzyła rozwiązania i wydarzenia mające na celu budowę włączającego środowiska pracy. Pozdrawiam Aleksandra Bania

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy .Doradca Klienta z językiem niderlandzkim.
Katowice
PARETTi Agencja Pracy Tymczasowej
henrietta

Firma rozwija się, ostatnio w bardzo szybkim tempie. Wizjonerskie decyzje, takie jak dęta zmiana loga na nowe z odtrąbieniem fanfar zapewni firmie i pracownikom dostatnią przyszłość....

QMLNGM

Witam, Interesują mnie zarobki na umowie o pracę jako absolwent nokia academy- jako tester (I&V). Pozdrawiam.

kłamstewka nokii

Jeżeli dostaniecie informację "manager zdecydował się zaprosić osobę o większym doświadczeniu", a ogłoszenie dalej wisi na pracuj oznacza to że szukając po prostu tańszego egzemplarza.

;)
@kłamstewka nokii

Jak powiecie 500 zł za dużo to za małe doświadczenie, jak 500 zł to doświadczenie jest wystarczające do stanowiska :) Nie mogę się doczekać kiedy parlament europejski przyjmie ten obowiązek podawania płacy w ogłoszeniach o pracę, wtedy skończą się takie cyrki. 50% rekrutacji w tym kraju nie ma sensu. Bo takie firmy się wstydzą że tak mało płacą więc tego nie pokazują w ogłoszeniach, ale nie długo się to zmieni i będą płace w ogłszeniach, mało tego będą musieli ustnie informować o pensji na danym stanowisku oraz jeszcze podawać średnią wszystkich zatrudnianych na danym stanowisku.

były
@;)

Hehe kiedy (usunięte przez administratora) mocno, ale średnia nie przejdzie bo w ten sposób mogli by ujawnić zarobki konkretnej osoby.

gryllu
@kłamstewka nokii

niestety nie rozumiesz procesu rekrutacji w Nokii. Na portalu wisi ogłoszenie jedno do kilku działów. Nie dla każdego działu Twoje CV było zachęcające. Jeśli byłeś na rozmowie i dostałeś taki feedback, to pewnie rzeczywiście tak było, bo ten specyficzny dział podjął taką decyzję, a reszta nie była zainteresowana w ogóle. Wnioski dlaczego możesz wyciągnąć samodzielnie ;)

akurat
@gryllu

raczej dlatego że ta firma ma limity płacowe na tanią siłe roboczą.

.....
@gryllu

Rzeczywiście ciężko to zrozumieć jak nokia organizuje szkolenia dla osób po kierunkach nie technicznych chcących się przebranżowić, a jednocześnie odrzuca absolwentów kierunków technicznych którzy odpowiadają na 90-95% pytań poprawnie podczas rekrutacji. Odpowiedź jest jedna. Chodzi o $

Justyna
@.....

To sprawdzone informacje czy Twoje przypuszczenia? Skoro szkoła ludzi już ma start, wymagają podpisania jakiejś umowy lojalnościowej?

gryllu
@.....

Możesz odpowiedzieć na 90-95% pytań poprawnie, a finalnie rekruter może stwierdzić, że nie nadajesz się do zespołu. Interview to nie tylko rekrutacja techniczna. To jest też poznanie człowieka. Możesz umieć wszystko i możesz się nie nadawać do konkretnego zespołu ;)

Weronka
@kłamstewka nokii

Nie zgadzam się z tym. W Nokii,aby przetrwać musisz coś umieć. Jeśli napisane jest,że zaprosili osobe o większym doświadczeniu,to tak napewno było.

Szymek
@Weronka

W niektórych działach (np. L1) nie trzeba umieć nic. Nie trzeba, bo nie dają zadań, za to dają szkolenia ciągnące się ponad rok. Przełożeni nie podchodzą poważnie do pracy, malują raporty na zielono. Byłem, widziałem, nie wrócę.

Klaudka
@Szymek

To znaczy że biorą wszystkich do pracy? Co jest wyznacznikiem przy wyborze kandydatów skoro nie trzeba nic umieć? A chyba od tego cała ta dyskusja się zaczęła

@Klaudka

Coś umieć napewno trzeba.Ale po samej Nokia Academy mało się umie,a potem po zatrudnieniu czekają kolejne szkolenia w firmie Nokia i zarazem praca i trzeba tak sobie zorganizować czas,by się wyrobić. Często trzeba zostac dłużej w pracy i nie zawsze płatne są nadgodziny,Jeśli menadżer tych nadgodzin np. nie uzna. Czasami miałem wrażenie,że tych szkoleń jest więcej niż pracy. Jak sie nie zrozumie szkolenia w miare szybko i nie umie z nich skorzystać,to generalnie osoba nie radzi sobie w pracy i długo nie popracuje. Nie za bardzo jest w zespole kogo prosić o pomoc,bo nie zawsze są chetni do pomocy często z braku czasu lub zapewne z braku chęci (nie wiem czy w każdym zepole tak jest w moim akurat tak było). NIe wszyscy pracownicy mogą pracować w Nokii 100% zdalnie, zwykle pracuje się hybrydowo,a mile widziane są wizyty w firmie i praca stacjonarna. Prace hybrydowe są dlatego,że często trzeba iść w Nokii do laboratorium. Czyli trzeba pogodzić prace: szkolenia,praca przy komputerze plus praca w laboratorium. Posumowując: jeśli się nie ma dobrej wiedzy z tego czego wymaga Nokia juz na starcie,to lepiej nie aplikować do tej firmy,bo długo się tam nie popracuje.

Klementyna

To ile jest tych szkoleń w pierwszym roku? Z tego co piszesz to nie narzekałeś na nudę. A powiedz mi co może być przykładem dla tego co pisałeś o nadgodzinach, że ktoś ich po prostu nie uzna? Z tą hybrydą to jaki jest podział na dni w domu i w biurze?

Ada
@Szymek

Co dokładnie się robi w tym dziale L1? Wiesz czego dotyczą głównie te szkolenia? Rozumiem, że udział w szkoleniach jest normalnie płatny ?

Jack

Ile zarabia programista w Nokia z 2 letnim stażem? Pytam, bo chciałem zmienić pracę, a Nokia to dobra firma.

Harpun

Po rozmowie technicznej z rekruterem, otrzymałem wiadomość, że do 2 tygodni dostanę wiadomość przyjęty lub nie przyjęty i na pewno, ale NA PEWNO dostanę feedback. W razie braku wiadomości miałem napisać wiadomość. Wiadomości w wyznaczonym czasie nie dostałem, napisałem 2 maile do osoby, która umawiała rozmowę i to również brak odpowiedzi.. Szkoda czasu na firmę, która tak traktuje kandydatów.

@Harpun

To na prawdę słabo. Możesz napisać czy udało ci się poznać warunki pracy? Jaka umowa? Jaka stawka? W ogóle to ile jest etapów rekrutacji tutaj? Dużo czasu ci ona zajęła?

Harpun
@Harpun

Rekruter za bardzo nie chciał/nie mógł opowiadać o samej pracy i o warunkach. Przekazał, że na początku będzie to umowa zlecenie i wynagrodzenie powyżej najniższej krajowej, ale zastrzegł, że nie jest tego pewny dokładnej kwoty, ponieważ ustala to inny dział. Nie pamiętam ile zajął cały okres rekrutacji, ale między etapami to była przerwa ~2 tygodnie + oczekiwanie na odpowiedź. Nie miałbym za złe gdyby ktoś przekazał mi, no niestety nie dostał się Pan, ale obiecywanie odpowiedzi i olewanie kandydata jest po prostu żałosne. No, ale najwyraźniej taki stosunek ma firma do kandydatów.

Telco Inzynier

Nie czaje rekrutacji w noki podchodzilem już 2 razy sieci,python wiedza o telco 5G w prakyce wszystko znane na rozmowie odpowiedziałem na każde pytanie a mimo tego mnie nie przyjeto moj znajomy z zerową wiedza poszedł na nokia academy i witamy w noki (usunięte przez administratora) Ma menagera który w IT w zyciu nie pracował i nie mial styczmosci z niczym z informatyki oprocz excela..bardzo przepraszam ale to są jakieś jaja.

zuuo
@Telco Inzynier

robią udawaną rekrutacje która nie ma nic wpólnego z tym co się później robi(nie wiem po co żeby połechtać sobie ego?) więc powinieneś się cieszyć że cię nie zatrudnili, A druga kwestia jest taka że serio chciałbyś w takim miejscu pracować?

aa
@Telco Inzynier

Pracuję w tej firmie. Jest masa managerów bez jakiejkolwiek wiedzy technicznej. Głównie oceniają umiejętności miękkie. Patrząc, że to R&D wygląda to słabo.

sa
@Telco Inzynier

Kojarzę ludzi z Nokii którzy zarabiają ponad 5 na rękę, a nie są to wybitni specjaliści, nie kiedy dostali się na studia dopiero za drugim podejściem. Tutaj wygląda to tak że albo masz jakiegoś frienda i ten friend dostanie bonus jeszcze dodatkowo że cię ściągnął, albo startujesz bez znajomości i masz pod górkę bo to tak wygląda jakby cię chcieli najpierw sprawdzić, najlepiej bezpłatnie na jakieś akademii. Śmieszne, ja w innej firmie dostałem ponad 7 bez znajomości - normalna rekrutacja i po tygodniu pozytywny feedback z ofertą. Nie przejmuj tutaj są jakieś dziwaczne zagrywki. W takich firmach kluczowe są też brandy płacowe. Jeśli sami uważają że nie powinieneś zarabiać nawet połowy tego co oczekujesz to cię odrzucą mimo że odpowiesz na ponad 90% pytań prawidłowo i w innej firmie - nawet z polskim kapitałem więcej $ dostaniesz. Natomiast osobę do przyuczenia od zera pewnie za 4-5 brutto wezmą lub akademia. Taka logika biznesowa. Oni też oczekują wiedzy telekomunikacyjnej, a mało takich firm jest na rynku gdzie taką wiedzę można pozyskać. Czasem tu na takiej rozmowie będziesz rozmawiał z 5 managerami na raz co też trochę stresuje. Inaczej rozmawia się w mniejszym gronie. Trzeba być też przygotowanym na jakieś kąśliwe i złośliwe uwagi na koniec rozmowy próbujące zdeprecjonować twoje skille. Niestety osoby o takich charakterach często awansują w takich firmach.

kaka
@Telco Inzynier

To dlatego, że jestes za Dobry i chciałbys za wysoka pensję :D

Jolanta
@Telco Inzynier

Jakie pytania miałeś na rozmowie ? Czy podali przyczynę dlaczego nie zostałeś przyjęty ?

Kolega co biega
@Telco Inzynier

Rekrutacja w Nokii jest w ogóle nieogarnięta przez management. Nie ma szans sprawdzić porządnie kandydata, bo jest krótko. Rekruter to nie jest osoba z zespołu do którego się trafi bo to jest nieogarnięte tylko losowane. Manager na rekrutacji jest losowany. Więc albo masz szczęście, albo nie :)

Kolega co biega
@aa

Ale manager nie ma mieć wiedzy technicznej. On ma sobie zorganizować ludzi z wiedzą techniczną. I ma to zorganizować dobrze - czyli tak żeby zorganizowane osoby były przekonane że to one wyszły z inicjatywą naprawy świata i były zadowolone ze swojego sukcesu. Niestety managerów Nokia ma strasznie słabych, nie ma zarządzania managerami i ich umiejętnościami, nie ma zbierania opinii z dołu, przez co jest duża losowość. Zarządzanie ludźmi oraz kompetencjami jest słabe, nie tragiczne, ale generuje duże straty dla firmy.

Martinez
@Telco Inzynier

Ja podchodziłem 4 razy i uważam że warto. Świetny wykwalifikowany zespół. Dużo ciekawych projektów. Pensja w normie, mogli by bardziej docenić starych inżynierów.

Irena
@Martinez

Super , że jesteś zadowolony z kasy, a możesz pochwalić się ile zarabiasz? Możecie jawnie mówić o zarobkach? Co masz na myśli pisząc o starszych pracownikach, myślisz, że powinni więcej zarabiać?

Disappointed

Cześć! Chciałbym się podzielić swoimi doświadczeniami i opinią o pracy w Nokia Wrocław. Brałem udział w stażu wakacyjnym organizowanym przez jeden z działów, na stanowisku na które niezmiennie od kilku lat prowadzona jest rekrutacja (wow, ciekawe dlaczego?) i niestety nie mam nic pozytywnego do powiedzenia. Na stażu na jedno stanowisko jest pare osob, praca jest zespołowa z wiszącym w powietrzu wyścigiem szczurów bo przecież propozycję przedłużenia umowy dostanie jedna bądz dwie osoby. Co ciekawe, team leader juz wiedział kto dostanie propozycję pracy po miesiącu stażu, wiedzą o tym także wybrańcy bo team leader szepnął im na osobności że to oni dostaną umowę i prosi aby nie mówili o tym reszcie, bo przecież tania siła robocza musi dokończyć pracę, zamiast na przykład nie marnować czasu lub mieć możliwość znalezienia nowej pracy z wyprzedzeniem czasowym. Pomijajac nieetycznośc takich praktyk, można sobie wyobrazić jaka atmosfera panowała w biurze, gdy połowa stażystów była zmuszona kłamać swoich kolegów. Feedbacki na owym stażu były znikome i można stwierdzić, że nie istniały. Szkoda, bo może wtedy stażysci wiedzieli by co udoskonalić i na czym się skupić, a tak to nawet nie wiesz czy robisz dobrze czy źle. Na pytanie o feedback po miesiącu stażu, team leader powiedział " Nie jestem w stanie ci tego teraz powiedzieć", lecz był w stanie zaproponowac innej osobie przedłużenie współpracy. Na jakiej podstawie, jeśli nie potrafi dać feedbacku? Nie wiem do dzisiaj. Do ostatniego dnia ludzie ktory nie dostali przedłużenia umowy nie wiedzieli o tym, bo Team Leader nie kwapił się aby o tym powiadomić, trzeba było samemu prosić się o spotkanie i spytać na czym się stoi. A niektórzy, jak ja dowiedzieli się o tym tydzień przed skończeniem stażu, od kolegów na przerwie na papierosa. Zostawiając mnie na lodzie, z tygodniem na znalezienie nowej pracy, bo przecież za coś trzeba opłacić czynsz. W tym momencie atmosfera w biurze była słaba, pełna niezasłużonego żalu w stronę wybranych kolegów, mimo, że to nie ich wina, że TL zakazał im mowić kto sie dostał a kto nie aż do ostatniego dnia. Poprosiłem więc o spotkanie i skonfronwowałem plotki z Team Leaderem, w odpowiedzi dostałem oklepaną formułkę, którą dostała odrzucona każda osoba. Ostatniego dnia TL zorganizował spotkanie pożegnalne, kupił napoje, zamówił pizze i tym razem nie zapomniał żeby 5 minut przed oddaniem laptopów wysłać maila aby wysłać blika za pizze. Pierwszy raz spotkałem się z czymś tak nieprofesjonalnym, nieetycznym i po prostu żenującym. Jeśli ktoś traktuje praktyki w firmie Nokia jako jedynie dodatek do CV i nie zamierza tutaj zostawać na dłużej to okej, ale we Wrocławiu jest mnóstwo firm które szanują swoich pracowników. To, że ktoś nie dostał pracy jest normalne - mogą być lepsi, bardziej odpowiedni na stanowisko - rozumiem, ale po co czekać z powiadomieniem o tym reszty do ostatniego dnia i robienia takich tajemnic i cyrków, gdy można było wczesniej poinformować i dać czaś na rozglądanie się za nową pracą by nie zostać na lodzie? Stanowczo odradzam wszystkim pracę w tej firmie, jesli szanujecie swój czas, nerwy i przede wszystkim siebie.

Grobarijug

Jestem po ukończonej Nokia Academy i potwierdzam to, co napisała Elka. W moim przypadku była to edycja krakowska. Sam kurs to 3 miesiące ciężkiej pracy, wykłady są codziennie, co dwa tygodnie są testy, w ostatnim miesiącu warsztaty w grupach które często wraz z konsultacjami trwały od 16:30 do 20. Podsumowując - jeśli ktoś pracuje w międzyczasie to raczej te 3 miesiące będzie miał z życia wyjęte. Generalnie same wykłady były w większości prowadzone w ciekawy sposób przez osoby które były w nie dość mocno zaangażowane, tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Gorzej z testami, które bardzo często były pisane wyraźnie na kolanie - w praktycznie każdym były kwiatki w stylu dwóch takich samych poprawnych odpowiedzi, czy same pytania były skonstruowane w totalnie niejasny, nielogiczny sposób. Jeśli miałeś farta to strzeliles dobrze. Po teście wstępnym na samą akademię zostało przyjęte prawie 200 osób. Przez wszystkie etapy po wielu testach do finalnej części doszło około 40. Cała akademia to wodzenie za nos, że miejsc pracy starczy dla wszystkich, którzy dostaną się do finałowej 40, no chyba że ktoś by pod koniec totalnie odpuścił. Podobnie jak w wypowiedziach innych osób, ci którzy dotarli do końca mieli bardzo zbliżone wyniki, raczej nie zdarzały się osoby, ktore wykręcały mniej niż 80% we wszystkich testach. Zabawa zaczęła się po finałowych egzaminach ustnych. Pierwotnie feedback miał być w ciągu dwóch tygodni - realnie jeszcze 6 tygodni po akademii większość osób nie wiedziała na czym stoi. Oczywiście w międzyczasie ciąg dalszy wodzenia za nos, w stylu prosimy jeszcze o trochę cierpliwości, bo w najbliższym czasie będziemy jeszcze dzwonić do kandydatów. Finalnie oferty pracy dostało jedynie około 10-15 osób z początkowych 200, które rozpoczęły akademię. Sam wybór tych osób był też totalnie niejasny. Były osoby ze świetnymi wynikami, które zostały odrzucone, a osoby z gorszymi dostawały oferty. Była nawet przynajmniej jedna sytuacja, o której wiem, że ofertę pracy otrzymała osoba, która została odpalona po drugim etapie. Tymczasem ludzie, którzy stracili dodatkowy miesiąc na najbardziej czasochłonne zajęcia ostatniego etapu zostali z niczym. Osoba odpowiadającą za przebieg akademii po wcześniejszych zapewnieniach, żeby jeszcze zaczekać bo prowadzone są rozmowy, na późniejsze maile już nie odpowiada. Sama wiedzą nabyta podczas akademii jest praktycznie nigdzie indziej nieprzydatną poza samą Nokia, certyfikat który jest wydawany po akademii też ciężko uznać za cokolwiek stanowiącego wartość dodana przy szukaniu zatrudnienia poza Nokia. Podsumowując - jeśli ktoś chce zmarnować 3 miesiące, być wodzonym za nos, sfrustrowanym idiotycznymi pytaniami na testach, a na koniec zostać z niczym, bo ofert pracy finalnie było bardzo niewiele, a sposób ich przydzielania totalnie nieprzejrzysty. Natomiast ja osobiście i wiele innych osób pozostaliśmy z dużym niesmakiem, bo takiej amatorki i braku poszanowania dla czyjegoś czasu czasu dawno nie widziałem.

@Grobarijug

Za tą akademię trzeba zapłacić? Podczas rozmów była gwarancja oferty pracy po zdaniu tych egzaminów? Zastanawiam się na jakich warunkach byłaby to praca że aż 3 miesiące trzeba wyciągnąć z życia żeby dojść do oferty. Możesz dać znać czy ty otrzymałeś ofertę pracy?

MS

Dzień dobry Czy wiedzą państwo jakiego wynagrodzenia brutto można oczekiwać na stanowisku seniorskim w dziale finansów? Proszę o przybliżenie jakichś kwot, aniżeli „mało/dużo” :) Z góry bardzo dziękuję!

Maryjan
@MS

w 2022 studenci po nokia academy dostawali 10 K brutto na start

@Maryjan

Z tego co czytałam w sieci to nokia academy bardziej dział IT obejmuje, a ktoś tu pytał o dział finansowy. No chyba ze takich studentow też szkolą? Te 10 k brutto to na jakiej umowie jest tak poza tym?

Mr nikt
@Iza

@Iza Nokia zatrudnia na UoP, zwykle na UZ pracują studenci i to tez tylko przez 2 lata max

@Mr nikt

Ale po tych dwóch latach przedłużają umowy na UoP? Czy masz na myśli to że max 2 lata studenci mogą pracować?

Weronika

Fajnie byłoby wiedzieć, czy jest jeszcze szansa, że będą zatrudniać software testerów, jak w tym starym ogłoszeniu. Jest tam nadal w ogóle takie stanowisko? Może spróbować rekrutacji otwartej, co o tym sądzicie?

Weronka
@Weronika

I jak tam Weronika próbowąłaś dostać się do Nokii w rekrutacji otwartej?Jakie miałaś pytania na rozmowie?

Weronika
@Weronka

Nic nie wiem wciąż, dlatego wcześniej pytałam, bo może ktoś inny próbował i brał udział w rekrutacji. A ty jesteś zainteresowany? Miałeś już jakiś kontakt z firmą? Ciekawa jestem, czy w ogóle tam przyjmują kobiety. Pracują jakieś?

Tomtom

Cześć, co siądźcie o pozycji „Squad Group Lead”? Co konkretnie osoba na takiej pozycji robi? Może ktoś był na rozmowie i mógłby opowiedzieć jak wyglada proces rekrutacji i jakie są widełki?

barob
@Tomtom

To jest liniowy manager najniższego szczebla.

Tomtom
@barob

Ok, dziękuje za informacje. Znasz może troszkę więcej szczegółów co do procesu rekrutacji, widełek itp?

Dominika

Ale czemu od inżyniera skoro tu pisali że manager najniższego szczebla? Są jakieś dodatkowe warunki o których nie piszą?

LeKloszard

A jak z wyjściami do toalety w trakcie pracy w biurze? Jaki stan sanitariatów? Papier toaletowy jest na bieżąco uzupełniany czy trzeba sobie radzić podkradając ręczniki kuchenne ze stołówek?

Eh
@LeKloszard

Wszystko jest zadbane

Czy jest możliwość pracy w NOKIA na część etatu?

Nokijczyk

Tak, sam pracowałem na takiej umowie. Przy czym nie każdy manager na to pójdzie, większość nawet o tym nie słyszała

Student - Pytanie

Witam, może mi ktoś doradzić jakie są wymagania na pozycje C++ Working Student, Python Working Student oraz Integration & Testing Working Student, czy jako osoba z tytułem technika (Informatyk) oraz uczęszczająca na studia związane z zawodem, ale bez wcześniejszego doświadczenia będzie problem dostać się na podane stanowiska posiadając głownie wiedze przekazywaną przez system nauczania?

ju1lka
@Student - Pytanie

Jestem na integration & testing working student. Musiałam się poduczyć rzeczy związanych z telekomunikacja. Studia nie wystarczyły

alina
@ju1lka

Julka, jakie wynagrodzenie otrzymujesz na tym stanowisku? Co miałaś na rozmowie rekrutacyjnej?

Cześć, jakiego rzędu kwot można się spodziewać przedłużając umowę po przepracowaniu rok jako working student?

aa

okolo 20% mniej niz wieloletni pracownik, technical leader, warto tu przyjsc

@aa

To w jakie widełki się to wpisuje? Podasz jakieś kwoty tak poglądowo? W ogóle to pod względem rozwoju też polecasz tu pracę? Macie jakies szkolenia itp?

@Iza

W zależności od działu wiem, że teraz można liczyć na 9500-13000 + JG7-8

Agnieszka

ok 13 ładnie wygląda. a skoro w zależności od działu to przytoczysz tylko na którym będzie najmniej a na którym najwięcej? tak dla porównania

puste...

...rekrutacje! Nokia wstępnie jest zainteresowana rekrutowaniem ale nie zatrudnieniem. Chcą sobie robić testy na kandydatach, ale nie chcą zatrudnić. Zlecili mi testy do zrobienia, odmówiłem, bo nie mam czasu na bzdury, a ci mnie odrzucili za "background" - kłamstwo, bo mam stosowne doświadczenie do roli. Także na pusto zlecają testy i zawracają głowę.

?
@puste...

Jakie testy ci zlecili?

Zostaw merytoryczną opinię o NOKIA - Wrocław

• Jak się pracuje w NOKIA?

Zobacz opinie na temat firmy NOKIA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NOKIA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NOKIA?

Kandydaci do pracy w NOKIA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NOKIA