Opinie o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO). Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) o rekrutacji.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) w Wrocław

Ishiro Okamura

To dlaczego tak jedni narzekają , że aż odechciewa sie czytać te opinie a innym pasuje ta robota ? Czyżby ci narzekający to jakies totalne leworęczne mameje ? Czy faktycznie przełożeni są niedouczeni a ludzie nauczeni są ślepo wykonywać polecenia bez myślenia ? Jak to jest ? Wyjaśnijcie mi bo nie rozumiem . Pozdrawiam

Bobik
@Ishiro Okamura

Święte słowa, święte słowa, wszyscy jesteśmy ciekawi jak to jest?

Aska
@Ishiro Okamura

Proponuję się zatrudnić i przekonać samemu. Choć w sumie to szkoda mi każdego kto marnuje tam zdrowie i życie. Nierobów nie ma bo pozwalniali.

Monter

Fajnie by było, żeby przyjrzeli się pracy koordynatorów. Ludzi na produkcji brakuje a oni siedzą na tyłkach (dosłownie) i zero pomocy. Nie tak przecież to miało wyglądać. Cóż takiego mają do roboty że 8 godzin patrzą w monitory? Jedyne zajęcie to podpisanie (nie wszędzie) godzinowki.

Albert
@Monter

No racja.Ci pseudo koordynatorzy to jakaś porażka. Jeden lepszy od drugiego, nie wspominając o kompetencjach i sposobie zachowania. Oby nowy pracodawca zainteresował się tymi "ciężko" pracującymi osobami !!!

***

Czy są przyjęcia do ZF (dawne Wabco), Wrocław?

Wabcorek
@***

Są przyjęcia, najlepiej z rekomendacji, dodatkowy hajs do zgarnięcia

Róża

Cześć wabco(usunięte przez administratora) Mam dobrą wiadomość. Wracam do Was! Nawet nie zdążyłam wydać połowy otrzymanej odprawy i zadzwonił telefon z Wabco. Super.

szybko, kilka pytań, opis warunków - 2800 brutto, trzy zmiany, praca stojąca

standardiwe

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Ona

Dzisiaj się dowiedziałam że najjaśniejszy pan, Sro. a opuszcza szeregi wabco (zf), uff nawet nie wiecie jak mi ulżyło.Nie będę pisała dlaczego, bo wszyscy co mieli z nim do czynienia wiedzą co mam na myśli. Przy okazji mam tylko nadzieję że Pan Paweł będzie dalej zarządzał naszą firmą, to jest facet na właściwym miejscu.

@Ona

firma chyba nie dźwignie tego odejścia:)

O. N. A
@Ona

Kim w firmie jest Pan Paweł o którym wspominasz, dyrektor?

Witam. Czy w wabco na produkcji zatrudniają ludzi z indii?

Bobik
@Anna

Ludzie z indii zajmują i są zatrudniani na stanowiska wyższe, na produkcję i stanowiska kierownicze są zatrudniani ludzie z polski a raczej byli bo teraz chyba przyjęć nie ma i to już nie do Wabco a do ZF. Firma Wabco już nie istnieje, akcje tej firmy zostały zdjęte a zarząd rozwiązany i przejęty razem z pracownikami przez firmę ZF.

Monter

Kiedy w końcu podziękują koordynatorom za ich ciężką pracę?

@Monter

A kiedy kierownikom za ich ciężką pracę podziękują?

Orzeł

Nic nie słychać co się dzieje w Wabco, napiszcie czy powoli wychodzą na prostą czy dalej tam (usunięte przez administratora) jest. Ostatnio zwalniali i zwalali to na koronawirusa a nie na złe zarządzanie firmą, jakaś zmiana czy dalej robią czystki.

Orzeł

Ostatnio administrator zaczął czytać komentarze bo cenzura nastała, ostra atmosfera musi być w tym Wabco.

Żak Eskulie ale były

Pozwolili odejść dobrym ludziom, kto będzie za nas robił?

Ben 10

Zf w Częstochowie właśnie zwalnia 300 osób, że względu na spadek zamówień i prognozy do 2025r mówiące o spowolnieniu.Ciekawe co zrobi w Wabco?W Wabco były już dwie tury, czyżby szykowała się trzecia???

@Ben 10

Podejrzewam ze w pierwszej kolejności zadbaja o pracowników ZF. Przejecie Wabco sluzylo pozyciu sie konkurencji

@Tomek

My już jesteśmy ZF. A zamówienia zaczynają rosnąć. Nie nazwałbym tego pozbyciem się konkurencji, a raczej ekspansją na segment części do samochodów ciężarowych - zwykle poszerzenie działalności.

@Ben 10

Branża ma odrabiać straty kilka lat wiec dalsze zwolnienia są nieuniknione. Tym bardziej ze zaraz będzie następna fala zakażeń. Po wyborach powtórka z rozrywki

Ambicjonalny Dzeju

Prośba do wysokiej kadry, by zakupili sobie podręcznik ''Ekonomia dla bystrzaków'' 1) Ucina się dofinansowania, premie i podwyżki (Czyli wszytsko czym na ogłoszeniu o pracę się szczycą) ---> gdzie w tym samym czasie tworzy się pseudo ''kordynatorów'' (super podwyżka w cenie) + dalej wypłaca się $ za idiotyczne wnioski masę pieniędzy. 2) Produkcja, która zarabia na fabrykę ma być redukowana ---> ale dział HR się powiększa. (Pomimo 40 osób tam zatrudnionych, lepiej jest dać komuś 3 tyś za polecenie kandydata, niż samemu szukać...) 3) Daje się odprawy kilkumiesięczne --->po to by za dwa, trzy miesiące szukać kandydata znów.... Powiem więcej, Wabco naprawdę chce dać pracownikom więcej gotówki, ale skąd ma brać... Polityka finansowa Wabco jest, jak obraz/dzieło Banksy'iego (Inwestujemy dużo żeby go kupić, a jak jest kryzy, to wolimy zniszczyc niz sprzedać). I jak w tym kraju ma być dobrze ?

@Ambicjonalny Dzeju

W końcu jakis mądry wpis na tym forum. Mało tego, że za 3 miesiace będą szukać pracowników to jeszcze zapłacą 12 odpraw emerytom, którzy za miesiąc, dwa i tak by odeszli. Nie ma pieniędzy na postojowe. Wystarczy policzyć... Pieniądze z odpraw wystarczyłyby na 2 miesiace postojowego dla wszystkich. Oczywiście są zlecenia więc nie ma potrzeby zamykać fabryki. Nawet przy spadku 50 procent.... Załóżmy 2 tyg pracy 2 tyg postoju to wystarcza na 3-4 miesiace. Udało by sie zatrzymać pracownikow i jakis zysk dla firmy (chociaż te 2 tyg produkcji) odprawa to podwójna strata - nie ma kasy i nie ma ludzi. Zwolnią 300 osob a resztę zamęczą na śmierć jak wszystko ruszy

Ambicjonaly Dzeju
@Monter

Dokładnie. Szkoda słów na to co niektórzy tam wyprawiają. I pomyśleć, że Ci mądrzy za te decyzję (za które wyrzuceni zostaliby z każdej innym firmy w 5 minut), inkasują miesięcznie wypłaty równe nowemu VW Polo lub wakacji na Karaibach dla 6 osób na 2 tygodnie. Podsumowaniem rekrutacji firmy Wabco jest, to że zatrudnia się pracownika za naszej wschodniej granicy, który zamiast skręcić zawór, potrafi uszkodzić wkrętach, a dostanie więcej gotówki niż ty po kilku latach w tej firmie...

ECS
@Monter

Te odprawy to brakiem premii kilkukrotnie sobie odbiją.

Żak Eskulie, ale były.
@Ambicjonalny Dzeju

Stanowiska pracy w biurze i na produkcji nie są przyznawane przez losowanie, i ktoś miał pecha, że wylosował pracę na produkcji. Biura w WABCO takie jak R&D, projekty czy zakupy pracują dla wszystkich lokalizacji a nie tylko dla Polski, co się chwali bo inne firmy stawiają tylko montownie. Firma planuje budżety na różne koszty i może się zdarzyć, że na jakieś benefity będą środki a inne nie.

K
@Monter

Te odprawy, to już zostały odrobione brakiem premii....

@K

Na odprawy jest oddzielny budżet. Zresztą zwolnienia przeprowadzało Wabco. Teraz jesteśmy już ZF, kolejny miesiąc trwa i kolejnych zwolnień nie widać. Także bez paniki.

Askier

Nie ma co beczeć tylko trzeba szukać nowego zajęcia. ZF kupuje Wabco. Niedługo po halach będą śmigać szczury jak meserszmity.

@Askier

Wabco to już oficjalnie ZF. Pierwsze zmiany sprzętu czy uniformów już widać. Nikt nie kupuje firmy za 7 baniek, żeby ją zamknąć. Zwłaszcza taki gigant, jak ZF, także bez paniki.

Askier
@Worker

W Niemczech jak najbardziej tam dbają o miejsca pracy. W Polsce masz batustan i żebyś się nie zdziwił co się wydarzy

@Askier

Gdyby Wabco miało paść to nikt by go nie kupował, bo po wyrzucanie pieniędzy w błoto. Niektórzy twierdzą, że to przejęcie jest pozbyciem się konkurencji, tylko o jaką konkurencję chodzi, skoro Wabco to głównie segment ciężarowy, a ZF osobowy. ZF wchłonęło Wabco, by rozszerzyć działalność. Na pewno będzie się to wiązać z jakimiś modernizacjami na produkcji, ale likwidacja? Trzebaby być niespełna rozumu, żeby zapłacić tyle kasy za firmę, by ją zamknąć. Brak w tym jakiejkolwiek logiki.

Były

Widzę że forum płonie od emocji. Może warto dolać trochę benzyny do tego ognia? Pragnę się tutaj wypowiedzieć po pierwsze na temat związków zawodowych. Zaznaczam od razu że nikt mnie nie skusi na zasadzie choć zapisz się to będziemy rozmawiać, bo w związkach aktywnie byłem przez kilka dobrych lat. Przez te wszystkie lata, związki w niczym mi nie pomogły, nic mi nie załatwili, każda sprawa kończyła się zasadzie słuchaj nie da rady. Widziałem jedynie wewnętrzne kłótnie pomiędzy nimi, załatwianie biletów i innych benefitów dla swoich kolegów, i osobiście pamiętam jak kolega jednego z liderów ZZ, chyba nawet jego zastępca chodził po pracownikach i mówił że jak uda się dopisać jeszcze kilka osób do związku, to będą mieli stanowiska chronione i będą mogli się opi..... W ten sposób chciał namawiać innych do związku zawodowego? To tam chodzi o obronę praw pracowniczych czy o bezpieczne ciepłe posadki dla kolegów? Ile razy próbowałem coś przedyskutować z obecnym przewodniczącym S to nic nigdy nie umiał odpowiedzieć sensownie tylko ogólne jakieś bzdury, ewentualnie ploteczki. Ale teraz mniejsza z tym, teraz drugi ppkt a mianowicie praca. Wy tutaj miedzy soba się obrzucacie błotem bo ktoś podpisał się za kogoś innego? W zarzucacie sami sobie wzajemnie siedząc w tym (usunięte przez administratora) że ktoś jest nieudacznikiem? Itp.? Wy wszyscy co tam zostaliście jesteście po prostu jedną wielką bandą nieudaczników. Pamiętam bo widziałem osobiście, ile razy pracownicy śmiali się z innych pracowników że są głupi itd. A teraz ci co byli tymi niby głupimi, wzięli odprawę skorzystali z tej możliwości, i poszli do innej pracy. I to zaznaczam od razu, że nikt mnie nie namówi że ma kredyt itd. Prawda jest taka że Ci co teraz po zwalniali się to między innymi dziadki po 50 czy 60 lat, oni się nie bali o swoje rodziny? Bali się tak samo jak my wszyscy. Nieważne czy biurowy czy produkcyjny. Też teraz pracuje już w innej firmie i nie żałuję tego że mnie nie ma tam już z wami. Uwierzcie mi, że w innych firmach Bony na święta wynoszą 2000 zł, dofinansowanie do urlopu to 1500 zł, są premie co kwartał po 25%, trzynastki itp. A kadra na produkcję oraz do biura, jest starannie wybierana zgodnie ze swoim przeznaczeniem na stanowisku, wykształceniem Itp. Jeśli do tego dodacie takie wysokie stawki i pakiet benefitów, to robi się naprawdę silny fajny zgrany zmotywowany zespół. No i są to firmy, gdzie nie ma związków zawodowych bo pracodawca na to po prostu nie pozwala. Wabco kiedyś było synonimem dobrej firmy, pamiętam 10 lat temu czy więcej, to dużo ludzi chciało pracować tutaj, śmiano się z innych firm że są obozami pracy. Dziś sytuacja wygląda 180° na odwrót. Dzisiaj to wy siedzicie w (usunięte przez administratora), obrzucacie się błotem, nie widząc jednocześnie że inne firmy we Wrocławiu już dawno odjechały do przodu. Ktoś mi tu zaraz zacznie płakać, ale ja mam dzieci kredyt itd. Każdy z nas ma. Problemy, Auto rodzinę itd. Ale to jest pytanie, który każdy musi sobie sam zadać do lustra. Na co mnie stać? Czego ja oczekuję? Na co i za jakie pieniądze można sobie pozwolić? Czy ja chce dalej pracować w tej firmie za 10 lat? Ci co teraz się po zwalniali, to dostrzegli ostatnią prawdopodobnie taką szansę. Ci co tam teraz chyba już zostali, to albo jacyś życiowi desperaci bez wykształcenia którym udało się kiedyś po prostu załapać robotę w biurze czy na produkcji, ludzie którzy boją się że nie odnajdą się w innej pracy, czy w innym miejscu, albo po prostu leserzy, którzy liczą na to że kolejne 5 czy 10 lat na czyichś plecach się przewiozą. Ewentualnie jeszcze jacyś karierowicze którzy myślą że jak dostaną koszulę zmianowego, to już są na super ważnym stanowisku od którego zależą strategiczne decyzje tej firmy i tak się też zachowują. No ale ja płakać nie będę, pociąg jedzie dalej wy się topcie w błocie dalej, pozdro.

@Były

Skoro wszędzie tak dobrze, a w Wabco taki dramat i wyzysk, to daj namiary na te super korporacje dla wszystkich płaczków i bierz ich ze sobą. Swoją drogą, z twojej wypowiedzi wynika, że gdyby nie ta szansa, gdyby nie te grupówki i odprawy to dalej byś tam pracował. I jeżeli tych, którzy tam pozostali nazywasz nieudacznikami to sam nim jesteś, bo sam w tej super złej firmie siedziałeś tyle lat i niczego nie zmieniałeś... Cóż za hipokryzja.

@Hah

No właśnie pełną hipokryzję to pokazałeś teraz ty. Chcesz namiary na firmę? Nie idź do mnie po ratunek, nie czekaj aż ktoś Ci coś załatwi, tak jak do tej pory, ręce wyciągaj pod kościołem, a nie do mnie. Trzeba samemu szukać aż się znajdzie. A co do moich planów jeszcze za czasów byłej firmy, to nie muszę tłumaczyć co gdzie kiedy planowałem. A to że ja teraz jestem gdzie indziej, to właśnie jest efekt działania, mojego planu. Co, bolą odprawy ? Trzeba było brać kiedy były, a nie teraz płakać i tłumaczyć sobie że trzeba chodzić do pracy bo mi zakład zamkną. Śmialiście się z innych ludzi, a właśnie ci inni ludzie pobrali odprawy i teraz się śmieją z was a wy zostaliście tam sami w tym kiblu i się obrzucacie fekaliami. Szkoda że nie umiesz odpowiedzieć na żaden mój argument w moim poprzednim poście. Ja też tak jak ty kiedyś myślałem że 400 zł na święta to jest rynkowy standard. Uwierz mi że teraz praktycznie każda Firma na rozmowie rekrutacyjnej proponuje ci od 1500 do 2000 zarówno na urlop jak i na Boże Narodzenie. A dla ciebie mam radę, idź się wypłacz do związków zawodowych, jak tam chcesz to sobie coś zapal albo weź coś do noska bo wiem ze tyle umiecie i wracaj do roboty bo wartość tej firmy ma rosnąć. Pozdr.

Były 2
@Były

Pracowałem w tej firmie 4 lata odszedłem jak były pierwsze zwolnienia. Zgodzę się z kolegą nie ma czego żałować. Sytuacja się bardzo zmienia. Wabco nie robi laski ze wszystkim. Kiedyś może ta firma była ok. Ale to czas.przeszly. i na prawde jest inaczej ja zmieniłem pracę i nie żałuję + fajna odprawa. Zostają tam tylko ci co pracują kupę lat i się przyzwyczaili. Jeśli będą zatrudniać za jakiś czas to nie polecam nowym pracownikom. Poszukajcie a znajdziecie lepszą pracę.

@Były

Chyba sam coś przypalałeś, skoro masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Nie chcę twoich namiarów, ale gdyby faktycznie taka sielankowa firma istniała to nie miałbyś problemu z podaniem jej nazwy dla tych, którzy tak narzekają na Wabco. Odprawy przy grupówkach należą się, jak psu buda. Ale ustawowo są o wiele mniejsze, niż te, które wynegocjowały te niby nic nie robiące związki zawodowe. Czy mnie te odprawy osobiście bolą? Skądże! Gdybym chciał to też bym odszedł i dostał, ale nie narzekam ani na złą pracę, ani brak pieniędzy. W kwestii braku odpowiedzi na twoje argumenty - w skrócie - kolejna historia wyzyskiwanego przez firmę i robionego w wała przez związki zawodowe super hiper pracownika miesiąca, który dopiero mógł rozwinąć skrzydła, gdy uciekł do innej, lepszej firmy, która płaci takie góry złota, że Wabco przy tym to jałmużna... No tak... I dlatego właśnie marnowaliście w Wabco lata życia. Komu wy chcecie takie kity wciskać? Większość negatywnych opinii tutaj pochodzi od ludzi, których i tak firma chciała się pozbyć za ich przewinienia czy podejście do ludzi i pracy. Wielu osobom te grupówki uratowały tyłki, bo byli o włos od dyscyplinarki.

@Hah

No i kolejny twój post którym udowadniasz że w ogóle albo nie umiesz czytać albo cały czas jesteś czymś naćpany gościu. Ponownie, ja nie będę podawać żadnych nazw tutaj ze względu na to że po pierwsze zabrania tego regulamin, a po drugie nie będę ci podawać oferty pracy na talerzu. Poza tym kto ci powiedział że ja byłem uciskany? Ja napisałem, że w jakiejkolwiek sprawie jaką ja chciałem załatwić, związek zawodowy nie umiał mi w niczym pomóc albo nawet nie chciał pomóc po prostu. Czyli fakty a nie jakieś trollowanie. Czy ja powiedziałem że zmarnowałem czas w tej firmie, tak jak ty napisałeś? Mi ta Firma dała super start w mojej karierze. Tylko że tamtego Wabco już dawno nie ma. Już nawet inna osoba w tym wątku to potwierdza. Być może nie rozumiesz mojego postu. To tylko dowód na to kto tam został. Pozdro.

@Były

Po raz drugi powtarzam: mi nazwa twojej fikcyjnej super firmy nie jest potrzebna. Więc nie pisz, że MI jej nie podasz, bo mnie to nie obchodzi i tego nie potrzebuję. Dotarło? Czy dalej masz problem z czytaniem ze zrozumieniem? Podzielić natomiast możesz się z płaczkami dalej tam pracującymi, bo pewnie wielu znasz osobiście. Oczywiście podzielić się prywatnie, skoro boisz się tego, że ktoś cię aresztuje za podanie publicznie nazwy firmy. Nie mniej jednak wiele nazw firm tu padało i nie ma co się zasłaniać regulaminem, bo ani ich nie usunięto, ani nikogo za to nie ukarano, ale mniejsza. Napisałeś, owszem, że twój ZZ niczego dla ciebie nie zrobił. Są jeszcze dwa inne, więc wrzucanie wszystkich do jednego worka pod hasłem "związki mi w niczym nie pomogły" nie jest sprawiedliwe.

@Hah

Dobra gościu słuchaj, moja ostatnia odpowiedź bo nie będę tracił więcej czasu na ciebie. Nawet gdybym podał ci nazwę tej firmy, czy tych gdzie byłem na rozmowie, to i tak by ci nic nie dało bo na rozmowie trzeba umieć się jeszcze pokazać, trzeba sobą coś reprezentować żeby pracodawca dał ci dobrą stawkę i dał cały pakiet takich benefitów, dotarło? Rozejrzyj się człowieku, stare dziadki już nawet stamtąd pouciekały, ty możesz teraz tłumaczyć na tym forum publicznym, że tobie się podoba, że tobie tam się fajnie pracuje. Ale prawda jest taka że jakbyś poszedł na jakąkolwiek rozmowę to każda praktycznie firma na Wrocławskim rynku pracy, da ci lepszą stawkę i dużo lepszy, bogatszy pakiet socjalny. Już nawet inna osoba w tej dyskusji potwierdza moje słowa. Musisz być chyba jakiś mega mega zdesperowany, no albo po prostu uzależniony od tej pracy, nie wiem. Kiedyś fajna firma, ale teraz? No chyba że kolego lubisz siedzieć zamknięty 8 h w kiblu, no to spoko jak masz takie upodobania. Pozdro i miłego wieczoru życzę.

Były 3
@Były

Dodaj do tego fakt że Ci co odeszli teraz do w czasie kryzysu, może nadejść jeszcze większy a i tak się zwolnili. To kto tam został?

@Były

Nic do ciebie nie dotarło, no trudno. Jeżeli pracowałeś na takich cylach to nic dziwnego, że każda inna firma jest dla ciebie guru. To, że ty się do niczego nie nadawałeś w Wabco i miałeś marną płacę to ani nie wina firmy, ani moja. Ja zdesperowany? Buahaha. Mam dobrą posadę, gdzie nie muszę tyrać, dobrą płacę i święty spokój. W kiblu może ciebie koledzy zamykali w Wabco, stąd te skojarzenia.

Produkcja

Mam pytanie, czy ktoś wie jaka jest kwota na wczasy pod grusza w Wabco we Wrocławiu (ile na pracownika i ile na każde dziecko)?

TM
@Produkcja

Od 800 na pracować jak i 400 na dziecko od 5 roku życia

Gosia
@TM

Wy premie najpierw wyplaccie a pozniej sie chwalcie wakacjami pod grusza

Żak Eskulie, ale były.
@Gosia

Premie są za nadzwyczajne wyniki, a wczasy sie należą. Nadzwyczajnych (w pozytywnym znaczeniu) wyników nie ma.

TM
@Gosia

Gosia . Ktoś zadał pytanie ktoś odpowiedział Czy za każdym razem musi ktoś odpowiadać jadem?

Hr
@TM

To widać jak na dłoni że ustawka działu HR...

A od urodzenia do 5 lat to dziecko nie jest dzieckiem? Nie je, nie pije? :D

Brutto

Siema, napiszcie co słychać w Wabco. Jak tam sytuacja z pracownikami z produkcji, zwalniają, zatrudniają czy są zamówienia, ogólnie, dzięki i pozdro.

K-O
@Brutto

Zwalniają. Zamówień mało, ~40%.

Olo
@Brutto

Zwalniaja po kilka osob. Na produkcji i biurowych.

Mirek
@Olo

Zwalniac biurowych a nie tylko produkcje

Addd

Czy fabryka Wabco teraz jest na postojowym w związku z koronawirusem....czy tylko biura mają postojowe ,a produkcja dalej robi.

Pracownik miesiąca
@Addd

Wszystko idzie, biura też pracują..

Addd
@Pracownik miesiąca

Ok....i nie planują postojowego ?

Pracownik miesiąca
@Addd

Ten tydzień pokażę, chodzą słuchy takie właśnie że do świąt zamkną. Aż się martwie co jutro powie zmianowy, bo w domu już trzeci tydzień siedzę i nudno jakoś czegoś brakuje...

comptable
@Addd

to trzeba bylo skonczyc studia na wydziale ekonomii albo informatyki to tez bys mial postojowe albo pracowala w domu.Skoro po maturze nie chcialo sie studiowac, to teraz trzeba byc nic nie znaczacym fizolem i miesem armatnim ktore taki dyrektor zastapi sobie pierwszym lepszym z brzegu.Nie podoba sie do do Biedronki albo na kase do marketu bo przemysl stoi w calym miescie.

@comptable

Nic nie są warci, wylecą jeszcze szybciej niż ci na produkcji. Pamiętaj że w każdym takim zakładzie priorytetem jest produkcja i nie trzeba do tego mieć studiów. Nie zapominaj że gdyby nie ludzie na produkcji to reszta nie miała by pracy a pracowników biurowych będą zwalniać teraz w pierwszej kolejności ponieważ jest ich za dużo a tylko tam można szukać oszczędności w tym pseudo kryzysie.

@Addd

Mają zwalniać biura i roszady w kierownictwie robić, oszczędności tylko tam można już szukać. Na produkcji już tyle zwolnili że jak pójdą zamówienia to mają zrobić zaciąg z Izbekistanu.

Ja rozumiem, że każą się odkażać. Jednak chyba przesadziliście z odkażaniem wewnętrznym.

comptable
@Monika

niech ci, co pracuja na produkcji odkazą sobie mózgi bo do roboty nie idzie sie na plotki i rozsiewanie intryg tylko do pracy

@comptable

Umowa nie zawiera zakazu rozmów bądź wspólnego ustalania faktów. Dobrze że się martwisz o produkcję bo tylko oni trzymają resztę na stołkach.

Czerwony

Jak napisać wypowiedzenie o pracę do kierownika Tomka czy Karola?

@Czerwony

Wypowiedzenie piszesz do HR a nie do kierowników, do jednego bądź drugiego idziesz tylko po autograf na wypowiedzeniu który napisałeś,pozdro.

Ja sie pytam gdzie sa zwiazki??? Po co ich utrzymywać kierownicy zmuszaja ludzi do brania urlopow kiedy nie ma pracy a powinni placic postojowe!!! Wielka firma swiatowa tak sie chwalili niedawno sukces za sukcesem oszczednosci ze cho cho! I co? Gdzie te oszczednosci?

Jacek

Dostali do ręki. Urlopu wakacji nie bendzie bęndziemy pracować a jeszcze zabiorą nam wysztkim prawo do urlopu. Tak działają nasze związki zawodowe

st1 MP5

Inzynierkowie to tylko siedza na tym swoim hom ofis co chwila, zadnego prawie nie ma w biurze. wszystko sie sypie, nie ma kto pomuc. a ci co sa to pija kawe i slysze tylko, ze przyjda zaraz. i te zaraz to wielka bakteria bo godzine im zajmuje. a jedyna robota to naprawa ekspresu do kawy jak sie im zepsuje, oj wtedy to sie pala do rpacy zeby miec co popijac. i zwalniaja nas, ktorzy najwiecej zarabiaja, a tych z gory to w ogule. pdp nic nie robi i ich sie nie rusza, dlaczego? inzynierkowie zawsze maja lepiej i latwiej, to niesprawiedliwe. wieksza pensja, przywileje. tak nie mzoe byc. musi byc spawiedliwie. oni juz maja lepiej ze na zmiany nie przychodza, tylko sie wyspia i 8-9 do pracy. nie narobia sie fizycznie, to sa juz plusy studiow. ale pensja i przywileje powinny byc wyrownane!!!

Zniknął mój komentarz
@st1 MP5

Fajne rozumowanie. Pracownik ciężko pracuje. Inżynier może się wyspać ale nie powinien więcej zarabiać. Średnie kierownictwo dostaje pieniądze za oglądanie exceli. Najwyższe kierownictwo dostaje pieniądze za oglądanie komiksów ze strzałkami. Cytat zkustomizowany po komentarzach "Nie chciało się dźwigać teczki, trzeba dźwigać zaworeczki"

Alice
@st1 MP5

Tak siedzimy na home office szanowny kolego ale po to żebyś MIAŁ NA CZYM pracować.NP żebyś miał części do produkcji zaworów. Często po 12 h bez nadgodzin dodatków płatnych bo kryzys. Robiąc 3 rzeczy na raz bo terminów trzeba dotrzymac... Nie chodzimy do pracy nie dlatego że nie chcemy ale żeby nie zagęszczac osób w pracy i zmniejszać ryzyko.Po 2 miesiącach wrócilbyś z uśmiechem na ustach do roboty. Moge Ci tyło życzyć zdrowia. Tyle ode mnie.

Produkcja

Jak w tym Wabco, dalej zwalniają Polaków a przyjmują inne nacje czy wzięli się po rozum do głowy w końcu i dbają o pracowników oraz zatrudniają nowych. Inne firmy we Wrocławiu zrozumiały że bez pracowników zadowolonych pracy nie będzie, w innym wypadku kadra zachęcona przez zachodnich właścicieli żeby zachować miejsca pracy będzie musiała zejść do podziemia.

..............................
@Produkcja

LUDZIE PRZECIEŻ TAM JEST TYLE BIUROWYCH CO FIZYCZNYCH W ŻADNEJ NORMALNEJ FIRMIE TEGO NIE MA DZIWNE ŻE WŁAŚCICIEL NA TO POZWALA I CHCE TRACIĆ KASĘ CO 2 OSOBA W BIURZE TO CZYJAŚ CÓRKA SYN,ŻONA I Z TEGO TE FIKCYJNE STANOWISKA PRZEZ 6 GODZ W PRACY CZATUJĄ W NECIE GRAJĄ W GIERKI I PIJĄ KAWKI

Zostaw merytoryczną opinię o ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) - Wrocław

• Jak się pracuje w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Zobacz opinie na temat firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 59.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 35, z czego 4 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)?

Kandydaci do pracy w ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO) napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZF CV Systems Poland Sp. z o.o. (dawniej WABCO)