Opinie o aldi.pl - ALDI Sp. z o.o. w Chorzów

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Aldi Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Aldi Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aldi Sp. z o.o. w Chorzów

Donald Tusk

Jestem kierowcą w firmie aldi i bardzo mnie(usunięte przez administratora) informacja o wigili. Mamy (usunięte przez administratora) bo jakiś (usunięte przez administratora) chcce i trzeba warzywa rozwiesc które i tak wyladują w śmietniku. Przecież można je wyrzucić w Chorzowie, po co z tym jechać?? Wszystko przez tego Oktawiana, jak go nie było to było lepiej. Wszystko zepsuł.

W Aldi Niemcy pierwszy raz od 50 lat firma dokłada do interesu. Oktawian trzeba ludziom powiedzieć,że będą musieli pracować jeszcze więcej za takie samo wynagrodzenie na utrzymanie sklepów w Polsce oraz w Niemczech i premię kierownictwa. Swoją drogą wystarczy wziąść ostatni pasek z wynagrodzeniem i pójść na rozmowę do konkurencji pokazać go i na pewno Ci dadzą wieksze pieniądze.

Anitka

Czy ktoś się wypowie jak wygląda praca we Wrocławiu, bo chcę złożyć papiery ale zastanawiam się w którym nie ma żadnych przypałów i miło się pracuje

Nowy pracownik

Możecie mi coś powiedzieć na temat wynagrodzenia w ALDI. Jest sporo ogloszen. Chce aplikować na kasjera. Dzięki

@Nowy pracownik

W centrali dziewczyny maja lepsze zaroki niż u konkurencji: tj 5500netto.

Sprzedawca

Wszystko dobrze

Standardowe

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Technik w Centrum Napraw
Nadarzyn
logo firmy JavaScript Backend Developer
Wrocław
Trans.eu Group S.A
Czarnaaa

WITAM WSZYSTKICH CZY NA L4 W CIAZY NALEŻY SIĘ PODWYZKA CO ROCZNA, KTOŚ COŚ WIE??

Stara i nie głupia
@Czarnaaa

Ta....mają do ciebie przyjechać i ci ją wręczyć??? Boże i tacy "ludzie" pracują w Aldi...... Kasa, podwyżki, premie, bony na święta ????, paczki dla dzieci, tylko oczekiwania a co w zamian..?????. Najpierw popracuj a potem oczekuj.

Happy Day
@Czarnaaa

Dokładnie... wymagać a nic od siebie nie dawać!!! Masakra...

Malinka
@Czarnaaa

Gdy ja byłam w ciąży dostałam pocztą aneks z podwyżką. Gdy dowiedziałam się o ciąży miałam przepracowane 6 miesięcy. Szczęśliwego rozwiązania. ☺

Nigdy Wiecej

Wytrzymałam tam całe 1.5 miesiąca. Może i by dało się tam dłużej popracować, gdyby nie osoby, tam pracujące, i Panie kierowniczki. Praca zaczyna się o godzinie 6 - i o tej pracownicy odbijają swoje przyjście, ale faktycznie zaczynają pracować jak tyko wejdą na sklep 5:30, 5:40. Czyli już mamy ok 20 minut za darmo, i z własnej woli. Bo sorry zmusić nikt ich do tego nie może. Zmiana trwa 8,5 h. a przerwy jest 30 minut. 15 minut które się należy i 15 minut które się odrabia codziennie, no ale jak już dostaniesz te przerwę to szał - bo przecież roboty jest na sklepie, i nie ma czasu. Braki w kasetce - no bo nie masz czasu policzyć jej rano, jej sie sejf wczoraj zgadzał, więc teraz jest na bank dobrze, więc bierz kasetkę i się loguj bo nie ma czasu. A potem się tłumacz czemu masz minusy. (usunięte przez administratora)podczas mojej nieobecności przy kasetce same sobie ją odblokowywały, sprawe zgłosiłam ale konsekwencji zero. A osoby tam zatrudniane ? 3/4 to Grażynki, któe nie mają co robić i non stop jedna drugiej tył obrabia. Ludzie szanujcie siebie i swoją prace, godząc się na takie warunki, na robotę za darmo nigdy ale to nigdy nic sie tu nie zmieni.

Magda
@Nigdy Wiecej

Najlepszy to jest zastępca kierowniczki że sklepu na Obywatelskiej- takiego (usunięte przez administratora) dawno nie spotkałam. Zero kultury osobistej i poszanowania do nowych pracowników. Za to jego przełożony to osoba od której powinien się tej kultury nauczyć

Billy
@Magda

??!!

MK01
@Magda

Wy to macie pojęcie.

Uwolniona od Aldi

Praca w ALDI to przede wszystkim brak szacunku do pracownika. Nikt nie liczy się z tym, czy masz plany czy nie. Grafik ustalany jest z tygodnia na tydzień, co gorsza potrafi się zmienić kilka razy w tygodniu. Nie wiem jak w innych punktach, ale tak przynajmniej było w katowickim Supersamie jeszcze kilka miesięcy temu i z tego co wiem, sytuacja się nie zmieniła do dziś. Kierownictwo ustala sobie grafik pod siebie, żadko biorąc weekendy czy popołudniówkę. Wiem, też, że nikt nie liczy się z tym czy się uczysz w weekendy. Jakby kierownictwo nie zależało na wykształconych pracownikach. Nigdy też nie wiadomo o której skończy się pracę. Zaczynając zmianę popołudniową zdarzało się wychodzić po ponad 10 godzinach. Cieszę się, że zdecydowałam się odejść. Zmieniłam pracę i choć zarobki nie odbiegają od tego co było w ALDI, to stabilne godziny pracy pozwalają mi na poświęcenie większej uwagi na męża i dzieci. Grafik ustalany jest raz w miesiącu a zmiany są naprawdę sporadyczne. Cóż, może ktoś w końcu zrozumie w tym całym Aldikowskim bałaganie, że zadowolony pracownik to zadowolony klient. Pozdrawiam wszystkich, którzy mają siłę wytrzymywać to wszystko. Mam nadzieję, że i Wam uda się wyrwać w lepsze miejsce. Trzymam za Was kciuki i pozdrawiam serdecznie.

Desk
@Uwolniona od Aldi

Jeśli nie wiesz jak jest, to "żadko" się wypowiadaj. Proszę.

xyz
@Uwolniona od Aldi

może akurat tak trafiłaś, albo po prostu pierwsze zderzenie z pracą zawodową i wymagają, wszędzie wymagają, nigdzie pieniądze nie leżą na podłodze, wiadomo, że zawsze jakaś tam rotacja zmianami jest i to wszędzie, pracować i robić swoje trzeba, nikt nikogo na siłę nie trzyma, każdy może się zwolnić i iść do innej pracy, ale z tego co znajomi mówią, aż tak źle nie jest w Aldi, jak to mówią wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

@Uwolniona od Aldi

Pracuje w Aldi kilka lat, jestem zastępca jakoś z kierownikiem co miesiąc prosimy o listę życzeń na kolejny miesiąc, zdarza się też że czasem trzeba grafik zmienić, nikt nie pracuje więcej niż 8h, jestem zadowolona z swojej pracy aczkolwiek tu problem też polega na dogadaniu się między ludzmi, nie każdy potrafi podejść do pracownika tak jak tego swoje stanowisko wymaga, bywałam też na roznych sklepach do pomocy, czasem lenistwo pracowników przekraczała wszelkie granice normy, nie każda placowka funkcjonuje tak jak powinna, nie każdy kierownik nadaje się na swoje stanowisko, ale pamiętajmy też że jesteśmy tylko ludźmi, pracować trzeba tu czy gdzieś indziej. Jedni dają z siebie wszystko, inni zaś nie, a następni zaś wykorzystują to że jedni dają z siebie wszystko, tak jak jest wiele BL co nawet nie zasługują aby być kierownikiem sklepu

Zażenowani
@Uwolniona od Aldi

Zgadzam się, że brakuje tu szacunku i zrozumienia przede wszystkim. Szczególnie jeśli chodzi o wysyłanie na inne vst. Nikt się nie przejmuje, że ktoś może mieć trudne połączenie... Lub nie mieć go wcale. A za dojazdy nikt pieniążków nie zwróci. Nie oszukujmy się, kokosów nie zarabiamy. Szczególnie ten kto pracuje na 3/4... A i pisanie grafiku z tyg na tydz... No właśnie! Nic sobie człowiek nie może zaplanować... Bo nagle wyślą cię na inny vst.... No i plany szlag trafia, bo nawet nie wiesz jaką zmianę ci tam przydzielą. (Zapewne ppld bo tak wygląda zazwyczaj sytuacja podrzutków...).

@Zażenowani

U nas prawie nigdy grafik nie ulegał zmianom dopóki nie zmnienil sie kierownik rejonu. Pani S. Tabiś zmienia grafiki jak jej sie podoba i nie zwraca uwagi na to, że ktoś ma zaplanowany wolny dzień! Ciagle słyszymy, ze jest nas za dużo a my nie wiemy w co ręce włożyć. O delegacjach na inne sklepy już nie wspomnę. Coraz gorzej sie dzieje.

Pracownik sklepu
@Uwolniona od Aldi

Jestem pracownikiem sklepu w Katowicach to o której wy wychodzicie zależy tylko od organizacji i chęci w waszej pracy. Jesteśmy wysoko obrotowym w sklepie i wychodzimy o czasie a to że bierzecie sobie L4 z byle powodu bo wam się robić nie chce to jest tylko indywidualne podejście pracownika pretensje możecie mieć tylko do waszego zespołu. Ja pracuję w tej firmie 2 lata wszystkie moje prośby o wolne są akceptowane na sklepie mamy osobę która się uczy i grafik jest ustawiony też między innymi pod nią i nikomu to z nas nie przeszkadzam to jest tylko podejście zespołu. Na przeniesienie do innego sklepu też się możesz nie zgodzić. A jeśli kierownik nas poprosi to nikt nie robi z tego problemu bo do nas też ludzie czasem przychodzą.

coś pozytywnego :)
@Mm

Nasza firma jak jedna z nielicznych sieci nie kombinuje byśmy musieli pracować w niedzielę :)

aldzik
@coś pozytywnego :)

zgadzam sie. Jutro jest pierwsza niedziela handlowa i dziś (sobota) wychodzimy jak zawsze i w poniedziałek też przychodzimy normalnie. Duży plus dla Aldi ze nie kombinuje nic i nie musimy przychodzic wczesniej.

@pracownik

Dokładanie u nas to samo tylko rządzi kuna. Jak sie zatrudniałem to mi pani powiedziała ze kierownik sklepu sam nim rządzi i ma wolna reke co do naszego sklepu nie moge tego powiedzieć wiecznie P. Kuna sie musi wtrącać we wszystko i jeszcze każe aby funkcyjne nie pełniły obowiązków bo trzeba ciąć koszty. Wciąż nie Umia pozyskać nowych pracowników porazka

@aldzik

Poczekaj oni juz mysla zeby tak nie było a najlepiej zeby w niedziele chodzić wy tez pracujecie 12 h w niedziele ?

Gwiazdeczka
@Oliweczka

P. (usunięte przez administratora)Jest bardzo dobrym bl nie dam złego słowa na nią powiedzieć! Chwyc się roboty a będą wasze stosunki lepsze. Pozdrawiamy p. Asie ????

@Gwiazdeczka

Jasne tylko lubi wykańczać ludzi a przede wszystkim kierownika .

Natalia
@Uwolniona od Aldi

Cześć . Mogłabyś mi powiedzieć jakie są zarobki w tym markecie ? Zostałam zaproszona w przyszłym tygodniu na rozmowę do nich . Niby na 3/4 etatu

adkin
@Natalia

Też bym chciała wiedzieć w moim mieście jest rekrutacja.

@Natalia

Cały etat 2600-2700 to nie jest mało

Natalia
@An ka

A orientujesz się ile dostają pracownicy na 3/4 etatu ? Mam dwie propozycje rozmowy . Niestety w tym samym czasie a na dwuch końcach miasta . Przez telefon za dużo nie mogłam się dowiedzieć od kierowniczki. Zależy mi żeby wybrać bardziej korzystną opcje

sesja
@An ka

ta kwota to jest brutto.

@sesja

Tak brutto u nas każda ma na cały etat umowę

Byl

ze co?

Obecna
@An ka

U nas tak samo... raczej całe etaty... no chyba ze ktoś chce 1/2 lub 3/4! Jest jyz lepiej

szaraki
@Uwolniona od Aldi

Po co tam jest ta postać dyrektora???

nowy

Żary Aldi prosze o opinie pracownikow bylych terazniejszych. jak tam jest i czemu taka rotacja. co chwile ogloszenie o prace widze i sie zastanawiam czy isc.

Az
@nowy

Pewnie j......e kierownictwo jest to jeden z największych problemów w Aldi. Kierownictwo któremu brak kwalifikacji do pełnienia tej funkcji i brak umiejętności w podejściu do pracownika.

Lucek
@nowy

Rotacja jest bo dziewczyny nie wytrzymują nawału pracy . Za mało personelu a roboty od groma . Wiecznie w biegu wszystko nawet nie ma czasu spokojnie zjeść śniadania . Trzeba sie przygotować na ciężka prace min 8 godzin.starszy sprzedawca wsunie poza zamówieniami robi wszystko co zastępca .

ola
@Lucek

@ lucek a jakie wynagrodzenie ma starszy sprzedawca ?

Lucek
@ola

Starszy sprzedawca ma 120zl do wypłaty i 7 zł za każda godzinę zastępstwa pod nieobecność kierownika

Funkcyjna
@Lucek

Tylko że te 120 zł to brutto i od początku jak Aldi zaczeło działac na rynku Polskim. Obowiązków funkcyjnym od tego czasu przybyło a stawka cały czas ta sama. Pracy i obowiązków przybywa ale etaty stoją w miejscu. Ja nadal pracuje na 3/4 etatu a roboty że w 8 h czasem się nie można wyrobić. Przykre bo pracuje już bardzooooo długoooooo.

Cala prawda
@nowy

W Zarach ostrzegam wszystkich przed kierowniczka Marta S. Obraza poniza nieszanuje obgaduje wysmiewa ogolem psychicznie wykancza czlowieka. Sama lata z pupilkami co chwile na rampe jarac faje albo siedzi w socjalu z kumplostwem... zaloga boi sie zglosic KR Przemyslawowi bo stoi za nia murem. Grafik jest zrobiony pod kierownictwo i jeszcze z tygodnia na tydzien a nie miesiac czasu z gory... dzien w dzien siedzisz w pracy dluzej niz 8 godzin bo nie ma kto cie na czas rozliczyc nic ci nie powiedza bo przecie faja wazniejsza wiec tyrasz nie do 14:15 a zazwyczaj do 15:15 i ci jeszcze wypomni ze dluzej w pracy nie chcesz zostawac... Z tad ta rotacja.

@Cala prawda

Zrobili cos z tym?

@567809

Nic...

Funkcyjna 2

dokladnie....

Tickurila2
@Lucek

Każdy zapomina o bonach co miesiąc...180x12!!!!

nie ma żadnych bonów dodatkowych, dla pracowników na dole w tym roku nic nie będzie. w każdym markecie jest paczka świąteczna dla pracowników albo bony na świąteczne wydatki, tylko w Aldi (usunięte przez administratora) na bony dla kierowniczek :D

bunia
@anonymous

Tylko ,ze kierownicy i zastępcy przez cały rok otrzymują bony w wysokości 100 zł.a kasjerzy 180 o czym tu nie wspominasz :(

Rudy
@bunia

Ale o innych wynagrodzeniach kierownictwa nie wspminasz.....

@Rudy

Jakie masz inne wynagrodzenia na myśli? Bo nic mi nie wiadomo na temat tego abym miała jakieś inne wynagrodzenie.

Iwona
@anonymous

To nikt nie trzyma....można się zatrudnić w jakimś innym markecie wtedy otrzymasz paczkę lub bony świąteczne. Aż się rzygać chce od tego waszego ciągłego płaczu i narzekania.

rejs
@anonymous

co to za płacz znowu, to idź sobie do innego marketu, posmakuj tego miodu, tylko, że tam nie ma co miesiąc bonów bo 150, czy 180 zł, są jakieś tam paczki na święta, raz lub dwa razy na rok i tyle, a tutaj jak ktoś wyżej pisze 180 zł na miesiąc co daje 2160 zł na rok, to wcale nie tak mało.

@anonymous

Dziwne bo na ofercie pracy pisze jasno i wyraznie . Bony pracowniczne.bony świąteczne. Na razmowie mowiono to samo. Czyli nie powinniśmy mylic pracownicze z swiatecznymi. Moze jeszcze Wam dadzą. A jak nie to najwidoczniej oferta to sciema.pozdrawiam

aldik
@Rudy

Kierownicy adekwatnie mają więcej obowiązków i odpowiedzialności...

Agnieszka
@Kasia

Tak w ofercie pisze bony pracownicze ale również wszystkie stanowiska są wyznaczone także prawda jest bo ks i zks bony świąteczne maja. Zresztą jak się nie podoba to zmień firmę bo tylko jęczeć ludzie potrafią ... a jeśli ci nie pasuje że ks czy zks dostają a ty nie to spójrz wgłąb siebie dlaczego jeszcze nie jesteś na tym stanowisku ? Trzeba coś dać aby coś mieć te prace trzeba kochać a nie przyjść odbebnic posciemniac i nara

Rozbawiony
@Agnieszka

A może na tak szanowanym stanowisku należałoby znać zasady ortografii? Kochać swój język?a nie tylko być nienieckin parobkiem?

@Rozbawiony

nie rozśmieszaj mnie człowieku, jak nie masz nic mądrego do napisania, to lepiej nic nie pisz, bo się ośmieszasz takimi "argumentami",ortografia...to żeś pojechał, wielki gramatyk się znalazł. Rusz szarymi komórkami, wszędzie na około otacza nas zachodni kapitał, pewnie jeździsz "wieśwagenem", a zgrywasz nie wiadomo kogo. I jak już, to wielki gramatyku bardziej tutaj pasuje tutaj słowo szacownym, a nie szanowanym więc idź się zapoznawaj z zasadami pisowni polskiej i znaczeniem słów bo głupoty piszesz.

xyz
@ja

W Polsce mówi się po Polsku i to wszystko w temacie

Nono
@anonymous

W irlandi na święta po 50 E zgarnęła załoga bon do wydania w Aldi :)

Tomasz B.L
@xyz

Nie czepiajcie się mnie że nie znam języków. Sami wiecie że pracując w aldi nie ma czasu na sport i naukę czego jestem idealnym przykładem.

Mika
@Tomasz B.L

to wszystko kwestia organizacji wlasngo czasu...jak sie chce to sie da!!!!

Aneta
@Mika

Jestem tego samego zdania ... pomysł Jam pracujesz i będziesz miała odpowiedz... najlepiej zwalić wszystko na innych... masakra co tu piszą

"VST"

Oooo !Najgorsza rejonowa ze wszystkich z jakimi pracowałam ,podchodzi do pracowników jak by byli niewolnikami firmy .Pani (usunięte przez administratora)proszę się opamiętać !! Mamy rodziny i swoje też prywatne życie "Praca jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy " Później macie taką rotację pracowników na rejonie

Mala

To co robi ta pani przechodzi ludzkie pojecie zero serca i empati czlowiek jest dla niej niczym i nikim mobing mobing to codziennosc

Robol

Ale komu się poskarżyć ? Jak oni wszyscy w centrali wiedzą i przymykają oczy .Im to pasuje

@Robol

a gdzie ma rejon ?

Bardzo fajna(usunięte przez administratora)ja tam nie mam z Nią problemów oczywiście podchodzi do nie których trochę dziwnie jeśli chodzi o pracownika dłuższym stażem NIE LYBI ICH ale ja jestem zdania ze rozmowa wszytko załatwi ????

Karo

Nie lubi bo mają większą wiedzę niż ona i za to ich nie szanuje, robi wszystko aby ich zrównać z ziemią. Ludzie psychicznie mają dość

Była naszą rejonową, do dziś czasem wpada na zastępstwo, zero problemów, zawsze uśmiechnięta i miła, można z Nią normalnie porozmawiać. Jedyny zonk u nas miała kasjerka, która zlekceważyła jej polecenie. Na dwóch różnych sklepach u nas jakoś nikt nie miał z Nią problemów.

@98769

powiem więcej, nie pamiętam, nawet z opowieści innych, żeby BL pracował na sklepie, bo brakuje ludzi, u nas prowadziła 1:1. Pracując.

WWW

Oj widziałam! Nie raz

Prac. Lau.
@98769

Ja widziałam!!!!...i to pare razy... jak nie ma ludzi to KR pomaga... nasza pani KR na pewno

Zyx

Super super też macie po 45 minut przerwy naliczane jeśli się nie odbijecie po 31 munutach przerwy?? Bo ponoć ten problem jest od początku nowego systemu i nie ma 8 godzin pracy a 7,75... kroją nas z kasy...

@Zyx

A skąd wy macie po 30min przerwy?...pytam bo nam wmawiają że mamy tylko i wyłącznie 15 min..a pracujemy 8.godz.15min codziennie.Jak to jest z tą przerwą faktycznie bo zdaje się że temat dość zawiły..

@Babajaga

To proste....nalezy się 15 minut przerwy płatnej (wliczone w te 8 godzin ) oraz 15 minut przerwy nieplatnej ( dlatego to 8 godz i 15 min pracy ).

@Klara

Droga Klaro.15 min płatnej i 15 min niepłatnej daje 30 min tak?Więc albo mam tylko 15min (co nam wmawiają) i odbijam się do domu wyjście równo 14 -ta..albo wybieram 30 min i odbijam się 14.15.Tu moja logika to ogarnia.Ja odbijam się po przymusie 14.15 mając tylko te 15 minut przerwy..Czyli na chlopski rozum rżną nas o 15minut i to codziennie,bo odrabiam niesłusznie ustawową przerwe.no tak?

@Babajaga

Czas planowany jest 8.15, przerwa płatna musi być wykorzystywana jednorazowo ( kodeks pracy) natomiast przerwa nieplatna może być już "rozbita" np jeśli ktoś pali to na przerwy kilku minutowe. Jeśli nie korzystasz z obu przerw możesz mieć pretensje do siebie, ja poprostu mówię że zrobiłam wszystko co miałam zrobić na ten czas i idę na druga przerwę. Nikt nie ma prawa ci jej odmówić. Albo się walczy o swoje prawa albo nie.

@Babajaga

Chciałam jeszcze napisać że w umowie wszystko jest napisane i można przecież przedstawić osobie z kierownictwa coś takiego.

@Zyx

Zgłoś do swojego KRS. U nas jedna dziewczyna też tak miała, faktycznie jest błąd w nowym systemie, dostała wyrównanie. Z tego co mówiła nam rejonowa, błąd pojawia się rzadko i an razie nie wiadomo, co go powoduje.

@Babajaga

To zależy ile pracujesz. W kodeksie jest, że jeśłi pracujesz ponad 6 godizn to masz prawo do 15 minut wlicznaych w czas pracy. Do tego dochodzi jeszcze przerwa ALDI - 15 minut bezpłatne. Więc do 6 godizn masz jedną przerwę 15 minut bezpłatną, a powyżej masz w sumie 30, z tego 15 płatne i 15 bezpłatne. Jasne?

Stefan
@Zgredka

Nie wiem jak "babajaga" ale ja pracuje na cały etat.Umowe przeczytałem.Jest w niej że pracuje 8 godzin,40tygodniowo plus że wyrazam zgode na ewentualne nadgodziny.Różne obowiązki itp.Zero wzmianki o przerwie i jej dlugosci.Kierownik tylko bąknął "u nas jest 15min"i tyle w temacie.A codziennie pracuję 8godz.15min...więc rozumiem dylemat "babajagi" komu naskarżyć skoro same kierownictwo ukrywa istnienie i możliwość wybrania drugiej bezplatnej przerwy.A jak wspomniałem przy 8.15 h pracy 30min się należy.Zmieniam pracę,mnie już nie zależy ale wy upominajcie sie o swoje bo zawsze bedziecie kantowani..życzę odwagi

Butterfield
@Stefan

Całe szczęście że miał Pan cały etat, niestety teraz nie każdy go posiada, a pracując na 3/4 etatu i tak wyrabia się prawie cały etat.

Stefan
@Butterfield

Myślę że przy takiej sytuacji na rynku (czyt.braku pracowników,) prędzej czy później firma bedzie musiala pozmieniać pracownikom umowy z 3/4 na cale etaty.Tym bardziej że jest odgórne parcie żeby nie wyrabiać nadgodzin, bo to za duże koszty.Oólnie praca sama w sobie ok,bywają gorsze firmy..ale dlaczego zawsze patrzymy że inni mają gorzej...zauważmy że inni mają też lepiej.Nie znam pracownika ktory bylby zadowolony ze swojej pracy w 100 %jak to Polak ponarzekać wypada..

@Babajaga

U nas w sklepie też jest 30 minut przerwy. 15minut kodeksowe oraz 15 minut niepłatne. W zasadzie dziewczyny zawsze idą na 30 minut jednorazowo tylko tak mogą spokojnie zjeść i zapalić , ale czasem skracają sobie jedną do 20 minut i potem jeszcze na chwilę na papierosa mogą wyskoczyć. Dodam że jest nas mało 1/1 i 1 na łamanej , ale trzeba być człowiekiem i dbać o załogę. Wiem że na innych sklepach wmawiają, że jest 15 minut ale to nieprawda, czasem mamy pomoc z innych sklepów i kiedy mówię o przerwie i 30 minutach są ciężko zdziwieni, ponieważ u siebie maja tylko 15.

@Sisi

Proszę powiedz mi czy idąc na 30 minutową przerwę odbijasz się elektronicznie? Bo my odbijamy tylko naszą 15-tkę..ciekawa jestem co cały ten system elektroniczny na to..

BasiaBoryska
@Babajaga

Czy te 15 minut jest zapłacone?Jak to jest liczone? Niby jest powiedziane że przerwy jest 30 minut,a tu wszyscy siedzą tylko 15 minut bo robota nie zrobiona.Jakim cudem ma być zrobiona skoro jest tylko połowa pracowników a nie komplet....

PO
@BasiaBoryska

No ale dlatego macie wyzsze wynagrodzenie niz u konkurencji.

@BasiaBoryska

Na cały etat jest pół godziny .

Jola
@Babajaga

Jak się odbijasz po 15 minutach to i tak jest Ci liczone 30 minut. Sprawdź u KS swoją ewidencję pracy... jak jest 8 h a nie 8,25 h to masz odliczane 30 minut przerwy.

BasiaBoryska
@Jola

To po co jest elektroniczny czas pracy?Jak to jest jawne oszustwo?Przerwa mała,a jeszcze zapieprzasz jak mały samochodzik za damo bo nikt Ci nie zapłaci

@Babajaga

Odbijam się pełną 30 minutową bo jeśli odbije się wcześniej to w ewidencji komputerowej pokazuje, że nie byłaś na pełnej przerwie , jeśli masz 30 lub 31 minut wtedy system ewidencji nie zgłasza żadnych odchyleń, ale wystarczy że brakuje 1 minuta do pełnych 30 i system podświetla na zielono czas przerwy informując o niepełnym wykorzystaniu.

@Sisi

Skoro tak sie odbijasz jak mówisz i nie ma odchyleń...to co w takim razie pokazuje w ewidencji komputerowej skoro my odbijamy się tylko 15 min? Możliwe żeby kierownik brał na siebie fałszowanie ewidencji i to całej załogi? Przecież to kryminał..a co w razie kontroli inspekcji pracy? pozdrawiam

@Babajaga

Z tego co się orientuje i rozmawiałam z kier sklepu to jeśli jest mniej niż 30 minut to widać podświetlenie na zielono z napisem przerwa / sama widziałam / a jeśli jest 30 min to jest wszystko równo na biało, podobno system sam zabiera brakujący czas do pełnych 30 min, dlatego ważne żeby mimo wszystko odbijać się tak jak należy. Co do fałszowania to kier nie jest w stanie nic zmienić , bo jeżeli masz 30 min to system nic nie pokaże, a jeśli nie masz 30 min to resztę sam podobno zabiera . Tak czy inaczej przerwa jest 30 min i u nas ani kier ani BL tego nie kwestionują raczej właśnie w drugą stronę żeby było zgodnie z przepisami bo może się to na nich odbić.

Mała
@Sisi

Inne firmy z systemem elektronicznym pracy panicznie pilnują aby pracownik wybrał cała przynależną przerwę.Pod koniec miesiąca robi się sumę minut i pracownik MUSI wybrac niewykorzystane minuty.Niedopuszczalne jest, aby system sam coś dodawał i zatwierdzał przerwę na której się nie było.Nie wiem co to za system posiada Aldi ,że zezwala na łamanie podstawowuch praw pracowniczych.Podświetlanie na zielono zawsze informowało że wszystko jest ok,natomiast kolor czerwony oznaczał że czas pracy czy przerwa nie jest zgodna z planem pracy.Jak dla mnie kierownictwo leży przy pierwszej kontroli inspekcji pracy..

...
@Babajaga

Masz 15 min przerwy płatnej i 15 minut nie płatnej. Dla tego pracujesz od 5 do 13.15 żeby Ci nie od ciągnęli z wypłaty.

@Stefan

Drogi Stefku, na każdym sklepie jest regulamin pracy, z którym powinieneś się zapoznać i w którym jest punkt, który dokładnie opisuje, jakie są przerwy i jak działają. Zakładam że go widziałeś, ale po co czytać tyle paragrafów, prawda? A zapewniam cię, że jest tam jeszcze dużo innych rzeczy dotyczących Twojej pracy. I jeszcze jedno - podpisując umowę podpisałeś zapewne że się z nim zapoznałeś.

Mol
@PO

Wyższe wynagrodzenia niż u konkurencji? Chyba jakaś kpina, nie czuję się wyróżniona.. jak mam zapłacone nadgodziny to i owszem może być ciut więcej.Ale szczerze wolałabym mieć normalne dni wolne zamiast tych pieniędzy.

@Mol

Ja jakoś nie narzekam na wynagrodzenie, A nadgodziny odbieram w dniach wolnych, i inne dziewczyny z mojej załogi też nie narzekają a czasem są zaskoczeni, fakt że w porównaniu z innymi sklepami mamy chyba najmniejsze stawki co wydaje się być ciut nie sprawiedliwe.

Ja jestem zadowolona w 95% z swojej pracy :-D

M&M
@Zgredka

Dokladnie, przed podpisaniem umowy czyta sie regulamin...chyba ze podpisujac umowe o kredyt tez nie czytasz tresci!?? Plus @ Zgredka

M&M
@M&M

Święta prawda święta prawda!!! Czytać trzeba... tez nie kupujesz kotka w worku!!

Była pracownica

Jestem byłą pracownicą Aldi. Odradzam.. Jest straszna harówa, za dużo obowiązków jak na jednego człowieka. Ciągła rotacja, co chwilę tylko poganiają, aby szybciej. Presja czasu, wszystko biegiem i z wywieszonym językiem. O wyjście na górę do wc musiałam się prosić, tak samo jeśli chodziło o głupie umycie rąk czy chociażby przerwę, na którą i tak mnie puszczali jak miałam iść do domu, krótko - chory obóz pracy!!! Do tego masz być zawsze uśmiechnięty i i miły dla klientów....to jest szok, co tam się dzieje. Moim zdaniem skoro pracownik jest tam od wszystkiego, to w zasadzie jest od niczego, bo nic dobrze nie zrobi. Wynagrodzenie to też jakaś porażka na rozmowie oferowano 2400 brutto, a przyszło co do czego okazało się 1700 brutto!!! To praca dla terminatora, lub osób, które lubią być poniżane przez kierowników i funkcyjnych. Zdecydowanie odradzam wszystkim prace w marketach Aldi.

Kebab77
@Była pracownica

Taka rzeczywistość jest .

@Była pracownica

Jeżeli już się wypowiadasz to napisz o jaki sklep chodzi, bo się mylisz co do proszenia się, jestem zastępca jeżeli ktoś ma potrzebę wyjść do wc to trzeba puścić, przerwy są u mnie 30 minutowe z których kasjerki korzystają, nie jest to żaden (usunięte przez administratora), wystarczy mieć zgrany zespół i dobrze sobie zorganizować czas pracy, wiadomo jesteśmy ludźmi nie każdy musi być szybki, nie każdy musi umieć wszystko, każdy z nas ma prawo do błędu, ale też wyciagajmy z tego wnioski, zamiast pluć jadem na forum i brać wszystkie sklepu do jednego wora. Często też się zdarza że ludziom się pracować nie chce i ściemniaja jak tylko potrafią, to jest praca jak każda inna, swoje obowiązki trzeba wykonywać. Jako ponad 6 lat pracy w Aldi jestem z niej zadowolona. Więc nie odradzaj pracy we wszystkim placówkach skoro byłaś tylko na jednej ?

@Była pracownica

Co Ty za pierdoły ciśniesz? Oczywiście jest dużo pracy ale nie nazywaj tego harówą. Zarobki 1700? Minimalna to 2100 ponadto w tej firmie nie ma stawek minimalnych. Proszenie o wyjście do WC? No tego to chyba w kinie nie pokazywali, to nie Biedronka z przed 13 laty. Nie siej zamętu i defetyzmu bo takie kłamstwa tylko zniechęcają.

2100 netto czy brutto?!

@Piotr

To jest bzdura takich stawek nie ma są dużo wyższe

Robot
@Była pracownica

Dokładnie tak nic dodać nic ująć

Kiri
@Robot

Dziewczyna powyżej, chyba miała zły dzień. "Harówa" jak w każdym innym markecie,ale jeśli ktoś nie boi się pracować i ma chęci do pracy to spokojnie da radę. Co do wynagrodzenia , to również coś pokręciła, bo jest wyższe.. zamiast narzekać wystarczy zmienić pracę i nie odstraszać innych. Pracowałam w Aldi 2lata i gdyby nie przeprowadzka, bez zastanowienia podpisałabym kolejną umowę.

@Kiri

niestety, na niektórych sklepach to dalej codzienność... Nie pracujesz na wszystkich sklepach - tylko w 1. Cieszę się, że dobrze trafiłaś :-)

Lena
@Była pracownica

Dokładnie się z tym zgadzam. To jest nie do pojęcia co tam się dzieje. Trzeba znaleźć się w środku żeby móc uwierzyć. Odradzam pracę w aldika stanowczo.

Igor
@Lena

Niby dlaczego?? Co takiego robią?

Jak dla mnie to ty pierdoły cisniesz. 1700 i więcej na koncie od Aldi jeszcze nie zobaczyłam od pół roku. Do WC u nas akurat również prosić się trzeba. A harówa jest... Jak ci każą zostawać nadgodziny, bez żadnego ale... Za to właśnie 1700. Bo przecież umowa na 3/4, mimo pracy na cały... Nie dostaniesz aneksu. A ta twoja minimalna którą pisałaś to jest brutto. Czyli niewiele więcej niż 1500 na rękę dostajesz. Ludzi nie obchodzi ile masz w umowie, a ile dostaniesz na życie

Artur
@Anna

To dlaczego pracujecie tutaj... biedr....albo do lid... Pewnie będzie lepiej!!!!

Wielki szu

Hejka.Jak wygląda podział obowiązków na 2 zmianie w Waszych sklepach?Ile Was pracuje na takiej zmianie?Czy jedne i te same osoby robią zawsze to samo?Czy zmienia Wam się grafik jak w kalejdoskopie?

Kar-na
@Wielki szu

Cześć koleżanki,tak u nas jest podobnie-grafik zmieniany co chwilę.Jak jest na zmianie 4 osoby(z funkcyjną lub kierownikiem)to latasz jak w ukropie.Jak zrobisz jedno to przy tym ruchu braknie Ci czasu na coś innego,pracujesz wtedy dłużej bo o 21.15 nie wyjdziesz jak ostatni klient wychodzi 21.08 ,latem do samego końca jest pełno ludzi na sklepie,zimą to inna sprawa.Jedne panie robią cały czas to samo wykładają kosze(czytaj- pupilki)a reszta jak huragan lata by ogarnąć resztę która jest do zrobienia i z gębą że się nie wyrabiasz.Zły podział prac!!

aniulka
@Wielki szu

U nas praca na 2 zmianie wygląda tak że przeważnie są 3 osoby, 2 osoby non stop na kasie a osoba prowadząca zapiernicza sama, ta co siedzi na 2 kasie często ma też inne zadania do zrobienia, rzadko. Kiedy jest tak aby były, 4 osoby na 2 zmianie. I na drugi dzień pretensje od kierowniczka ze to nie zrobione tamto nie zrobione, a na rano bywa i tak że jest 7 osób...

migotka
@aniulka

Witam.U nas 1 kasa wiadomo,2 kasa -Piekarnia,kartonowanie zmiana na przerwę.Wiecznie tylko pretensje ze za długo cos się robi,ale nieważne ze musisz wszystkiego pilnować żeby nie było braków,żeby nie było wpadki jak przyjdzie rejonowy.Musisz mieć zamontowany motorek w pewnym miejscu i dodatkowe 2 ręce bo to by było dla firmy najlepsze bo pracownik sie nie liczy.Na umowie nie ma wpisu PRACA NA AKORD!!

pracownik@

Oj :) Jaka świetna i trafna wypowiedź :) nic dodać nic ująć

spacja
@pracownik@

Jakbym czytała o swoim sklepie,może rejonowi zapytają pracowników na osobności w biurze jak się pracuje?Jaka jest atmosfera?Kiedy masz sie odbić,a jeszcze każą coś robić i czas ten robisz w czynie społecznym dla firmy.Po co jest ustalona godzina wyjścia 21.15?Jeszcze jedna sprawa,brak kleju,brak mazaków brak nożyków.Nie jest obowiązkiem pracownika ze ma sobie to wszystko przynieść z domu.Tego w umowie nie ma.

według nich jestem zero
@pracownik@

Aldi a raczej kierownicy,zastępcy i funkcyjne stosują mobing nie powiem że wszyscy ale w większości,te osoby dołują pracowników.Dlaczego ludzie się zwalniają?Bo siadają im na psychikę!Może czas to zgłosić wyżej?Jak jest u Was?

irka
@spacja

To nie zrobione,tamto nie zrobione ale nikt nie pisze o tym ze pracownicy jadą na wsparcie na inny sklep.

Maka
@irka

Osoba która prowadzi zmianę cały dzień sprawdza daty w lodówkach ,a ma pretensje ze ktoś ma sklep na głowie i nie może nadążyć a w czym ona jest lepsza?Długo sprawdza a jak robisz po niej to znajdujesz masę towarów po terminie .sporo po terminie.Gdzie w lodówce są góra 2 -3 kartoniki z jednego asortymentu i mieści sie w jednym rzędzie.

spacja

Spadam.Mam teraz 2 tyg urlopu,będę zaglądać jak nie będzie pogody nad morzem

ewka
@Kar-na

W każdym zespole jest jeden mocny w tym a drugi w tamtym wszystko jest kwestią dogadania i dobrej woli ,jak masz fajną zmianę to jeden drugiemu pomoże.

jarek
@aniulka

Ile osób jest zatrudnionych na Twoim sklepie?

czarownik
@migotka

Red bull doda Ci skrzydeł,nie potrzebny motorek,ha ha ha

frela

Grunt to dobrze ułożony grafik 3 rano ,10-18,4 na drugą zmianę.Wychodzę 21.20

na to hoopek
@migotka

Widzę że na sklepach jest podobnie,ludzie uciekają.U mnie zwolniły się 2 osoby,kolejna juz szuka pracy.Zła atmosfera,5 rzeczy na minutę zrób to jest codzienność.Nie będzie lepiej trzeba się ewakuować.

@według nich jestem zero

mobbing zaczyna się od samej góry... był, jest i pewnie będzie... wszystko zależy z kim pracujesz i na ile jesteś asertywną osobą

Tragedia
@migotka

Jest gorzej!! A miało być lepiej :( u nas jest tak !byla kierowniczka jak to kierowniczka raz było lepiej raz gorzej wiadomo. Przyszły do pracy nowe osoby również zastępcy , narobiły szumu żeby sie jej pozbyć No i sie tak stało kobieta nie wytrzymała i odeszła . Oczywiście na jej stanowisko było dużo chętnych bo załoga sama uknuła plan i sie jej pozbyła !! Nie powiem ze byłem święty bo sam tez kopałem dołki pod nią , ale z myślą o tym ze bedzie jeszcze lepiej jak każdy normalny człowiek ! Lecz tak sie nie stało jest jeszcze gorzej !! Ta co wskoczyła na jej stanowisko to dopiero daje popalić ! Gadała za tamta nic nie robiła a ta wcale nosa z biura nie wyciąga sama nie pali ale chodzi ze wszystkimi palącymi na rampę !! Masakra to sobie polepszylismy na gorsze ! Jaki człowiek jest głupi teraz to wiem co znaczy mobinng !! Tak dalej bedzie to będziemy zmuszeni zgłosić to !!!

melody
@frela

Grafik robiony jest byle jak.Jedni robią tylko na rano,drudzy tydzień na tydzień a te najgorsze które nie mają plecków u kierowniczki robią tyko na 2 zmianę.Co to za grafik jak mam 13-14 razy na drugą zmianę.Czy my nie mamy rodzin?

((((((
@melody

Niestety tak jest wszędzie u nas to samo poprostu kierownicy robią grafiki pod siebie i swoich dupowla.... jest tragedia firma przez takich pracowników schodzi na psy !! A pózniej sie dziwią dlaczego nikt nie chce pracować ????????????przez takie osoby niestety tracą dobrych pracowników ja juz tez składam wypowiedzenie nie długo !!!

medi
@melody

Ja policzyłam wczoraj moje 2 zmiany na lipiec mam ich 15.Kto mnie przebije?Ja nie mam rodziny czy co????

Xxx
@medi

Sory ale to juz jest żenujące masakra co oni są ślepi i nie widza co sie dzieje :(((

R.Hud
@spacja

Zgłaszajcie to wyżej. Jeśli rejonowa lub rejonowy nie reaguje, piszcie do ich szefów. Ale nie anonimowo, bo to nic nie da. Najlepiej w kilka osób, jeśli macie argumenty i dowody, dołączcie.

@R.Hud

To nic nie daję. ręka rękę myje... taka jest prawda.

Nika

?? To znaczy?

Funkcyjny
@medi

Trzeba rozmawiać z KS... ob robi grafik! Poproś o O zmiany za miesiąc... wszystko kwestia dogadania!!!! A jak nie to wał do KR

Żarcik

Tu jest ogłoszenie o pracę na stanowisko SPRZEDAWCY zamieszczone na jednym z portali a mianowicie olx . pl .... EWIDENTNIE jest napisane, że są BONY ŚWIĄTECZNE. Pracodawca sam wprowadza w błąd i to przed zatrudnieniem potencjalnego kandydata... ALDI to firma z ponad stuletnią tradycją. Zostań jej częścią. Aplikuj na stanowisko: Sprzedawca Oczekiwania: • Doświadczenie w handlu będzie dodatkowym atutem • Przyjazne usposobienie oraz postawa zorientowana na klienta • Zdolność szybkiego uczenia się • Szybkość działania oraz staranność • Elastyczne podejście do godzin pracy • Umiejętność pracy w zespole Twoje zadania: • Obsługa klienta • Praca z asortymentem (wykładanie towaru, prawidłowa ekspozycja, dbałość o porządek w sklepie) • Obsługa kasy fiskalnej Nasza oferta: • Zatrudnienie w międzynarodowej firmie handlowej z tradycjami • Pakiet socjalny (bony dla pracowników, bony świąteczne, prywatna opieka medyczna dla pracowników i ich rodzin oraz ubezpieczenie na życie) • Adekwatne wynagrodzenie oraz gwarancja wzrostu zarobków • Długofalowa perspektywa rozwoju i awansu zawodowego • Stabilność zatrudnienia i szacunek przełożonych • Przyjazna atmosfera pracy

Zaskoczona
@Żarcik

"Stabilność zatrudnienia i szacunek przełożonych" Ja się pytam: gdzie jest ten szacunek? :)

trelka
@Zaskoczona

Szacunku nie ma!idź na szybko na przerwę bo robota czeka.Pospiesz sie!jeżeli ma być 30 minut przerwy to dlaczego nie ma?będą wielka machlojka bo i tak ktos to poprawi w systemie.pracujesz dluzej a nie możesz tego wpisać bo ktoś robi to za Ciebie.Jawne oszustwo.pracujemy gratis dla firmy.może rejonowi zainteresują sie zanim ktoś zglosi to wyżej?

@trelka

Dopóki praca jest zrobiona to nic ich to nie obchodzi jakim kosztem jest to zrobione.

(Nie)Szanowany pracownik
@Żarcik

Szacunek?????? Taki jak bony świąteczne w tym roku!!!!!!! Przerwa? Jaka przerwa idz na kase doładuj kasetke zrób zwrot. Ej chodz bo ktos chce zrobic reklamacje. Nawet zjeść nie ma kiedy. A pozniej tylko to nie zrobione tamto!!!

MM.
@(Nie)Szanowany pracownik

Tu to raczej płacz personalny a nie góry;) u mnie każdy idzie na przerwę jak ma potrzebę. A jak ktoś nie chce iść to już jego problem.

MM.
@(Nie)Szanowany pracownik

Tu raczej blad personalny a nie góry;) u mnie każdy idzie na przerwę jak ma taką potrzebę, a jak ktoś nie chce iść to już jego problem.

@(Nie)Szanowany pracownik

Jestem jednym z zks i to ja wysyłam pracownika na przerwę, bo jeśli ja nie pójdę to już moja sprawa, ale za pracownika ja odpowiadam i nie zdarzyło mi się jeszcze żeby ze mną na zmianie ktoś nie był na przerwie i to pełne 30 minut. Wtedy ja siadam na kasę jeśli trzeba i robię wszystkie inne czynności, zawsze tak było przynajmniej w moim przypadku. Wszystko zależy od kierownictwa sklepu .

Miś
@trelka

Zmień pracę, zamiast płakać. Przecież nikt nikogo nie zmusza do pracy tutaj, biedronka czy Lidl szuka pracowników! Przerobilem jedno i drugie, życzę powodzenia.

Waldi
@Sisi

U nas jest hasło:idz szybko na przerwę,nie ma mowy o 30 minutach bo potrafią Cię z przerwy sciągnąć bo kolejka,bo złodziej,bo coś...a jeszcze na przerwie masz posprzątać.Wieczorem każą się odbić o 21.15 a jeszcze się coś sprząta,no to kolejne minuty w plecy-nie zapłacone,a tu jeszcze musisz czekać aż kierownictwo skończy swoje rzeczy robić,nikt Cię nie wypuści ze sklepu,czekasz jak frajer.Rejonowi może tego nie wiedzą,może czas ich uświadomić....

stukpuk
@Waldi

Coś wiem na ten temat....

Firework
@stukpuk

Większość rejonowych w tej firmie to ludzie którym brak kompetencji do pracy na tym stanowisku.

no to hoop
@Zaskoczona

Szacunkiem dażą tylko tych którzy wchodzą w 4 litery...i jest tak-ja już zjadłam na kasie...póżniej się odbiję w systemie że byłam na przerwie-nienormalne ! W każdej innej firmie kierownik ma obowiązek wysłać pracownika na 30 minut (nieprzerwalnej ) przerwy.Mając takich przełożonych nie dziwię się ze ludzie się zwalniają,nigdy nie będzie pełnej obsady w sklepie przez taki wyzysk.Wiecznie wiszą ogłoszenia ,że poszukują pracowników,przecież nie otwiera się aż tyle sklepów żeby było takie zapotrzebowanie....

fff
@(Nie)Szanowany pracownik

nie dopisano, że tak wygląda przerwa funkcyjnych

ddpp
@no to hoop

15 minut nieprzerywalnej przerwy kodeks pracy

Frela
@ddpp

Hahaha, dobry żart.. jak będzie druga funkcyjna na zmianie, która będzie mogła biegać co chwilę z kluczykiem to może zacznę chodzić na przerwy.

Dobrze ze już po
@Frela

U nas 15 min i i tak były pretensje wychodzenie o 23 nadgodziny o których nie byłaś wcześniej poinformowana jednym słowem żart ..

Krasnal
@Żarcik

Przyjazna atmosfera pracy dobry zart

Minione

Szacunku nie ma żadnego

Zgredka

Ale bonów w sumie za ponad 2 tysie na rok dostałaś, Żabciu, prawda? Fajnie się wydawało?

Jojo
@Żarcik

Szacunku to tam nie ma za grosz, pracownik boi się do pracy chodzić aby za byle g... zje bów nie dostać. Sami karierowicze co idą po trupach.

Geis
@Jojo

TikTok
@Jojo

Ciekawe pierwsze słyszę... nie pasuje zmień prace...

Ciekawosc

A co z podwyzkami o ktorych byla mowa? W CZERWCU PO ROKU ZNOWU MIALY BYC a tu cisza... juz mnie denerwuje ze nowi maja wiecej niz starzy pracownicy a regionalny glaba wali ze to nie od niego zalezy.....

Załamana
@Ciekawosc

Są podwyżki. Ja dostałam aż 75zł brutto :( Kpina Najniższa krajowa wzrosła o 100zł

mała

To i tak dużo znam osoby co dostały po 25 a ja dostałam 50 to kpina jakaś

@mała

podwyżki były, ale dla pracowników ze stażem pracy min rocznym. Podwyżka uzależniona od funkcji i stażu pracy. Osobiście dostałam 275 brutto

pracownik z kilkuletnim stażem
@abc

U nas w sklepie mamy po 2500 zł osoby które pracują już kilka lat a nowi od pół roku dostają 2575 i nic się nie zapowiada abyśmy mieli dostać jakieś podwyżki ,gdzie tu sprawiedliwość ?

pracownik@
@pracownik z kilkuletnim stażem

hehe:) gdzie tyle zarabiają bo u nas na 3/4 max 1750 osoby te pracują z pół roku, a sklep wysoko obrotowy

Ryba
@abc

Ale wszyscy z ponad rocznym stażem czy wybrani?

@Ryba

U nas dostali wszyscy oprócz KS i ZKS. Kwoty uzależnione od funkcji, etatu i stażu pracy.

@pracownik z kilkuletnim stażem

w zeszłym roku były wyrównania...jeśli w tym roku tez nic nie dostaliście to polecam porozmawiać ze swoim kierownikiem.

Mala
@abc

Mój straż to 7 lat więc wiem co pisze Ty pewnie jesteś zastępcom z 1 lub 2 podwyżką

Anka
@Mala

A to zastępcy z rocznym stażem podwyżka się nie należy? Czy jak bo nie rozumiem?

Aldika

Zastępcą...

@Mala

Nie jestem zastępca kierownika... Jestem " osoba funkcyjną " z kilkuletnim stażem. Z tego co mi wiadomo do właśnie KS I ZKS ominęły podwyżki. Ponadto zastępcy podobno zarabiają gorzej od " funkcyjnych" Może ktoś się wypowie?

Parodia
@abc

Bo taka jest prawda, wystarczy parę prowadzeń w miesiącu i funkcyjna ma wyższą wypłatę niż zastępca

@abc

Zastępcy też dostali podwyżki nie opowiadajcie bzdur zastępca ma dużo więcej niż funkcyjne widocznie nie umiecie się sprzedać

@An ka

raczej Tobie się wydaje :-)

Gora

????

Wilk

abc

------ UWAGA ------ zacznijcie sprawdzać swoje paski z wynagrodzenia. Nie róbcie tego z ewidencją PEP ( tam się zawsze wszytko zgadza ) Najlepiej samemu wszystko notować :-)

lucy
@abc

Napisz w czym jest błąd?

@lucy

Ewidencja PEP nie pokrywa się z faktyczną ilością przeprowadzonych godzin, ponadto źle przelicza przepracowane godziny np w tygodniu wychodzi ci 40 h a PEP przeliczył niecałe 30 h. Kolejnym nadużyciem są nadgodziny. Po 8 h pracy przysługuje przerwa 15 min. na która nikt nie chodzi, a PEP nie zalicza jej do nadgodzin tylko kolejnej przerwy

zielonka
@abc

Chyba coś jest nie tak,pracując. 6 czy 8 godzin mają przerwę 30 minut na grafiku papierowym widnieje 5.75 czy 7.75?O co tu chodzi?

@zielonka

jeśli pracujesz "tylko " 6 h nie przysługuje Ci żadna przerwa

zielonka
@abc

U nas chodzimy na 30 minut.

@abc

Pracując 6 godzin przysługuje ci 15 minut przerwy płatnej oraz 15 minut przerwy nieplatnej. Pracując mniej niż 6 godzin przysługuje ci tylko 15 minut przerwy nieplatnej.

@abc

Na każde przepracowane 6 godzin 15 min według Kodeksu Pracy, więc nie pisz bzdur.

@kk

My nie piszemy o Kodeksie Pracy tylko o ALDI :-) U nas osoba, która jest planowana na 6 h nie ma żadnej przerwy.

@abc

No to sorry ale do kogo masz pretensje? Sami jesteście sobie winni.

@Iga

Polecam czytać ze zrozumieniem :-) napisałam, że u nas - a nie że ja :-)

@abc

U was? Rozumiem że u ciebie na sklepie?

@abc

u mnie się zgadza co do minuty, sprawdzam z listą obecności

R.Hud
@abc

Który to sklep? Jeśli tak się dzieje, to jest nadużycie. Zgłoście rejonowemu/rejonowej. Jeśli nie zareaguje, wyżej. Tak jak napisała Iga, do 6 godzin 15 minut bezpłatnej musicie wziąć, bo jest to w regulaminie. Powyżej 6 godzin jest 15 bezpłatnej i 15 płatnej wliczanej do czasu pracy. Za przerwy odpowiada KS i ZKS.

@abc

To w tym momencie jest w d*** 15 minut, które automatycznie odlicza jej PEP, jako ustawową przerwę, normą jest planowanie na 6godz i 15 min i półgodzinna przerwa.

mm
@abc

Z ciekawości wyliczyłam sobie wypłatę w tym mcu z listy obecności (tej ręcznie pisanej). zgadza się co do złotówki.

@mm

widocznie tylko u nas dzieją się takie " cuda" podobno to wina nowego systemu... nam system źle wylicza godziny

Buda

To znaczy?

@abc

To niemiecki system....suma summarum wychodzi dobrze

Lelum polelum

Moja przygoda z Aldi tak naprawdę dopiero się zacznie. Przyznaje, że niektóre Wasze opinie mnie przerażają. Patrząc jednak na to wszystko z perspektywy moich przepracowanych lat to pikuś. Porównując wczesniejsze wypowiedzi wnioskuje, że troszkę się pozmieniało. Ale niekoniecznie w firmie. Ludzie są teraz zupełnie inni. Kiedyś pracę się szanowało i nikt nie narzekał, że trzeba pracować. Dzisiaj młodzi (i nie tylko oni) przychodząc do pracy lub podejmując jakiekolwiek zatrudnienie wychodzą z założenia, iż samo się zrobi, albo ktoś ze "śrubka" zrobi za nich z kolei w nagrodę otrzymają miliony. Ewentualnie po co robić jak można nic nie robić i mieć. Praca jak każda inna. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Tak samo jest z ludzmi. Jeden potrafi szybciej inny odwrotnie. Jednemu wychodzi lepiej drugiemu nie wychodzi wcale. Co do atmosfery w pracy... też sami ją sobie budujemy. Z tym, że karma wraca. (usunięte przez administratora) i brak szacunku do siebie wzajemnie nic dobrego nie wnosi, a już na pewno nie będzie skutkowało dobrymi rezultatami w pracy. Dlatego moje nastawienie do tego tematu jest proste. Przychodzisz do pracy, a nie na spotkanie przy kawusi. Robisz, co do ciebie należy albo co ci każą i cześć. Pogaduchy później. I albo się to komuś podoba albo pocałuj mnie w kancik. W pracy mam obowiązki, a życie w domu.

@Lelum polelum

A masz życie bo Aldi wymaga kochana żebyś była na każde zawołanie. Kiedyś było mniej ludzi ale i mniej obowiązków teraz dokładają pracy tylko nie ma komu robić. Wiem bo pracuje 10 lat. Pracować trzeba do pracy idzie się po to zeby pracować ale też żeby zarobić a nie by nadgodziny były wydawane w dniach wolnych!!!!! Co do pogaduch i picia kawki nie ma takiej opcji jak sie robi 1/1 a tak się w tej firmie jeszcze pracuje. Pozdrawiam życzę wytrwałości i twardej (usunięte przez administratora)

@???

Przez 4 lata pracowało się 1/1 do tego sobota i niedziela po 10 i 12 godzin. Polityka marketów. A ze na stanowisku były tylko 2 osoby nie było szans na urlop. Jak już się człowiek uparł, że jednak idzie to, musiał rypac przez 2 tyg po 12h, by móc iść w następne 2 na swoj. Umowa na 1/2 etatu, wynagrodzenie 1300 netto, a godzin jak na cały. Nadgodziny nie były wypłacane. Premie jedynie z umów. 1% od umowy. Z przykładowej za 19,99/mc było + 5 zł. Umów w miesiącu max 10. Piękne w tej pracy było tylko to, że szef był bardzo ludzki, bo na każdą okazję dawał prezenty i pamiętał o urodzinach. To są przykładowe anomalie z jednej roboty. Nie wspomnę o pozostałych. Dziwi i zastanawia mnie jeden fakt... mianowicie większość z Was tak wydziwia i narzeka, a pracujecie w tej firmie po kilka lat... przecież macie święte prawo by odejsc, to czemu tego nie zrobić tylko tak się męczyć?!

@Lelum polelum

Mnie kochana nie interesuję twoja historia pracy i nie komentuj tego czego jeszcze nie znasz. Życzę lepszej może Ci się uda bo nowi pracownicy mają większe przywileje niż starzy. Tyle w temacie reszty się domyśl.

@???

Moja wypowiedź odnosi się do wcześniejszej. W każdej pracy są jakieś za i przeciw. Czy to jest Aldi czy jakaś inna firma. Owszem przekonam się jak zacznę. Ale jedno mogę wywnioskować. Już jestem spalonym pracownikiem, bo jeszcze nie mam startu, a już mam wrażenie i odczucie, że jestem z "innej bajki" ;) i to jest właśnie nasze nastawienie do siebie samych jako współpracowników. Pstro wie i się wymadrza. Dlatego mamy atmosferę w pracy taka jaką mamy. Ten to na pewno od startu w tyły wszystkim wejdzie :) I dlaczego od razu założyła Pani, że jestem kobietą?

@Lelum polelum

Tu nie chodzi o "tyły' czy o "mądrości" tu chodzi o szacunek szefostwa do starszego stażem pracownika. A z moich obserwacji "młody" jest bardziej szanowany trzeba głaskać po glowie dmuchać żeby tylko się nie przerobił nie poskarzył bo się zwolni!!!! Co do tego czy jesteś kobietą czy mężczyzną ma to małe znaczenie .

xxx
@Lelum polelum

odpowiedź na ostatnie zdanie - bo się ludziom w głowach poprzewracało. Jedynie tyle, że faktycznie są osoby, którym zależy i pracują i takie osoby powinny być doceniane finansowo, a te non stop płaczące marudy, robiące totalne minimum lub jeszcze mniej powinny dostawać taką płacę jaka ich praca.

Ccc
@xxx

Mick
@xxx

Klient

Witam co się stało na Wodzisławiu nie widzę nikogo ze starego personelu ani Pani kierownik , ani Pani Justyny czy Bogusi panie zawsze mile i uśmiechnięte A teraz same (usunięte przez administratora) najlepiej o nic nie pytaj bo łaske robią że odpowiedzą.

Wera
@Klient

To zasługa kierownika rejonu :) owszem pani kierownik była super babeczką, niestety... Jeśli pani(usunięte przez administratora) dalej będzie prowadziła takie praktyki, wszyscy się pozwalniają. Przykre.. ale na Wodzisławiu zawsze był przesiew

Pm
@Klient

Tak, rejonowa do tego doprowadziła, źle ludzi traktowała, psychicznie większość personelu się wykończyła. Ci doświadczeni mieli z nią właśnie najgorzej.

Zla
@Klient

Witam, no niestety tak jest te osoby doswiadczone odeszly bo nie wytrzymaly , jest to przykre ale prawdziwe

@Klient

Witam ja osobiście pracowałam z tymi dziweczynami i były naprawde ok , wspominam prace z tą ekipą bardzo dobrze i nabrałam doświadczenia przy nich. Dziewczyny jeżeli któraś z was to będzie czytać trzymajcie się cieplutko :-)

nick
@Klient

a co to za rejonowa się tam panoszy? ostatnio coraz głośniej właśnie o takich niedowartościowanych ludziach, którzy mają trochę władzy i sodówka uderza do głowy, wykańczają innych ludzi psychicznie. Ciekawe co na to kierownicy stojący wyżej od rejonowych, mający pod sobą rejonowych i właśnie wybierających tych rejonowych. Czyżby brakowało kompetentnych ludzi ?

Ala
@nick

Nazwisko było ale zostało usunięte.. Najwidoczniej nie interesuje ich ten problem. Może nowa polityka firmy??? Rozumiem jakby jeden sklep miał z tym problem ale nie cały rejon...

Fren
@Ala

Niestety to się dzieje również w innych regionach. Regionalni potrafią wykończyć ludzi psychicznie tylko dlatego, że ktoś się z nimi nie zgadza oraz nie i próbuje się podlizac. Pracownicy są traktowani jak śmieci o małym ilorazie inteligencji. A jedyne słowa, jakie można usłyszeć to:,, Jak się nie podoba to się można zwolnić ". Skoro praktykowane to jest na taką skalę i wpisy tutaj są usuwane (bo są oczywiście dla firmy niewygodne), to sądzę, że gdzieś tam na górze musi być na to przyzwolenie. W końcu nie wierzę, że centrala nie widzi problemu, skoro informatycy tak skrupulatnie kasują wszystkie złe opinie dotyczącą Aldi i poszczególnych kierowników/BLów.

@Fren

Widzi tylko ma to gdzieś. Jak już wcześniej wspomniałem Aldi nie dba o pracownika.

Śmiech

Dokładnie. Z tego co mi wiadomo to skarg na rejonową Paulinę było już dosyć sporo. Ale góra ma to gdzieś. Stwierdzam, że aby zostać rejonem wystarczy umieć po niemiecku... Bo w jej przypadku, to jedyna jej umiejętność. Zero podejścia do personelu, brak wiedzy i wyobraźni na temat pracy jako szarak, mobbing, straszenie, kłamstwo, działanie wbrew prawu pracy. Ot nasza P.M .

Jojo
@Klient

W Bydgoszczy rejonowego zmienili i tak samo panu się poprzewracało, karierowicz tylko pape drze na pracowników.

Gienia@
@Fren

Czasem rejonowi mają lepsze podejście niż zastępcy,którym soda do głowy uderza.Uważają się za lepszych,mądrzejszych,a zdecydowana większość ledwo zawodówkę skończyła.Nie szanują pracowników,jedynie faworyzowani są pupile.

klops
@Klient

polityka firmy powinna być nastawiona pozytywnie do pracownika, bo to potem rzutuje w wizerunek firmy, liczbę klientów, obroty itp. itd. Swoją drogą czasami aż niemożliwe, jak ktoś zostaje kierownikiem regionalnym nie mając w ogóle o tym pojęcia, wręcz psując wszystko od środka jakimiś głupimi decyzjami.

Klopsik
@klops

Nie możliwe tak samo, jak ktoś zostaje kierownikiem sklepu nie mając pojęcia o tym co w ogóle robi, ani wiedzy jak zrobić podstawy..

worker
@Śmiech

Cieszcie się, że (usunięte przez administratora) nie macie to dopiero zobaczylibyście co to(usunięte przez administratora) i kolesiostwo! Nikomu w jej rejonie już nie chce się pracować!

Załamana
@Wera

Zasługa kierowniczki rejonu ale również Pana Ł.K chcieli zmian tylko im nie wyszło zatrudniając na stanowisku KS tak niekompetentnego Pana, byłam widziałam straszne jak można doprowadzić sklep do takiego stanu (usunięte przez administratora) jak i na sklepie tak i w biurze. Gratuluje Państwu siedzącym w centrali BRAWO. Nie dziwię się że dziewczyny się zwolniły też bym tak zrobiła zamiast pracować za KS i BL którzy nie mają bladego pojęcia co tam robią a co dopiero o prowadzeniu sklepu. BRAWOOO zatrudniacie takich ludzi a doświadczonych macie w ...

@Załamana

Oo tak.. nasz Ł.K. Lubi chodzić, zrzędzić i dzwonić do rejona, że główna alejka nie wykartonowana, kiedy dziewczyna dopiero zaczęła to robić, bo ruch taki, że lecą 3 kasy. I stoi z tym tablecikiem i wali propagandowe fotki. Tak tak tak. Czysty faszyzm

@Załamana

No tak , ja sie również nie dziwie że dziewczyny sie zwolniły kto to widział jedna funkcyjna na cały sklep szok co w niektórych jest ich spokojnie ok 7. Ale cóż (usunięte przez administratora) mogiła tam jest byłam widziałam jak można nie robic podstawowych rzeczy !!! To jest szok dziewczyny teraz robią co chcą ich tylko kasa interesuje nic wiecej. Szkoda mówić , a te biuro , socjal , ubikacje a magazyn naprawde szkoda słów

Parodia
@Załamana

Pozostali też się za niedługo pozwalniają...

Hahar
@Załamana

Nowy Ks nie teges? ???? hmm chcieli to mają ... Ale nie rozumiem przecież góra jest Panem zachwycona. ???? Najwidoczniej reszta sklepów powinna brać przykład.

#aldijuzzamna
@Klient

Na każdym aldiku jest to samo, system pracy 1/1 gdzie w zwykłym małym sklepie osiedlowym pracują 4 osoby na zmianę, ale po co w Aldi skoro mogą zaoszczędzić, rejonowi wykorzystują niby mówią ze coś z tym zrobią ale odwlekają temat w czasie, bo przecież niby usłyszał a jednak przecież na już z tym nic nie zrobi (bzdura) nie chce zrobić, chociaż patrząc na ludzi teraz mimo iż są przyjęcia to do Aldi nikt nie chce iść, ja tam się wcale nie dziwie. Ludzi których kiedyś znałam zdobrej strony teraz gdy dostali awanse traktują jak śmieci nas wszystkich. Roboty przybywa.... personelu ubywa a kuzwa tekst ze nie ma ludzi nie zastąpionych bokiem wychodzi. Gratuluje tylko „ gorze” ze albo nie wiedza co się dzieje na sklepach albo nie chca wiedzieć. Ale prawda taka ze jakby PIP się zainteresował aldikami to by im roku brakło na ogarnięcie tego wszystkiego. Dla mnie żenada, z ta firma się rozstałam i za nic w świecie bym tam nie wróciła. Śmiech na sali, brak etatów bo nie maja możliwości Haha porażka. Pozdrawiam byłych pracowników. Co do Pani kierownik z wodzislawia gratuluje wkoncu postawienia się tej firmie ☺️

sprawiedliwosc
@Hahar

Jak mi szkoda " góra" co do Pana KS z Wodzisławia, strzeliła sobie w kolanko :) . Tak powinniśmy brać przykład skoro mimo wszystko Państwo są zadowoleni... może na tym to polega i z innych KS też będą. Swoją drogą jak te dziewczyny mają się nie interesować tylko kasą czy jak ma być porządek i ład na sklepie jak Panowie KS I BL z tego co słyszałam cały czas spędzają w biurze ZAMKNIĘCI ( nie nie bronie tych dziewczyn lecz gdy kierownictwo ma w (usunięte przez administratora) to pracownik też ) tam nie ma organizacji pracy nie ma porządku w dokumentach rachunki można pewnie znaleźć nawet w męskiej toalecie a te braki na sklepie są żałosne. Wiem, że gdyby poprzednia KS i inni meli taki nie ład już dawno byli by na dywaniku i poleciały by nagany. Gdzie tu sprawiedliwość? Czy ktoś ma tam plecy? Tajemnica strzeżona za wrotami centrali haha

Bu
@sprawiedliwosc

Oj tak tajemnica bo to raczej mało normalne...

Mon
@sprawiedliwosc

Nic tylko współczuć.. a my bierzmy przykład, po co mamy robić za czterech, rzetelnie pracować. Bo przecież można inaczej;)

jam
@worker

że ? o kogo chodzi podaj inicjały, bo admin kasuje teraz większe dane. o kogo chodzi, co to za rejonowa ?

ccc
@Klient

no i jak tam już sytuacja się unormowała na Wodzisławiu ? warto tam składać podanie ? atmosfera w porządku ?

fałd
@Klient

Dlaczego na Wodzisławiu nie ma już tych "starych" pracowników ? Był tam fajny sklep, było czysto, estetycznie, a personel miał uśmiech na twarzy, widać było, że atmosfera tam panująca była pozytywna. Teraz jakoś tak widać, że wszyscy tam jacyś tacy smutni są, klientów bardzo mało, co się stało ? Czy to prawda, że jakaś rejonowa rozbiła atmosferę w tym sklepie, zepsuła coś, co funkcjonowało bardzo dobrze latami ? Czy to prawda, że niektórzy ci rejonowi są niekompetentni i niszczą zgrane zespoły w Aldikach, podejmują nielogiczne, głupie, bezsensowne decyzje, są niekompetentni, i powoduje to zwolnienia wykwalifikowanych, dobrych, doświadczonych pracowników, co następnie powoduje, że takie sklepy podupadają ? Gdzie tu sens i logika ? Dlaczego tak się dzieje ? Dlaczego powierzane są pewne funkcje osobom, które nie potrafią zarządzać w zdrowej atmosferze pracownikami, nie są obiektywni, nie kierują się dobrem marki Aldi, tylko wprowadzają zamęt i chaos, wszystko niszcząc, nie liczą się z niczyim zdaniem, bo mają chore, urażone ego.

Alright
@fałd

To prawda.. Na tym sklepie był od lat problem z zatrudnieniem personelu, ludzie przychodzili i odchodzili bo zbyt ciężka harówka jak na jedną osobę, personelu mało a roboty masa, wytrzymywali nieliczni. A teraz większości z nich już nie ma. Ale tego chciała firma..

@Alright

Ale zobacz jaka jakość ludzi teraz jest... masakra.... nikt nie chce pracować,....NIKT

Majaga

To co się dzieje w Aldi to jakiś koszmar. Nie polecam. Traktuje się pracownika jak szmatę bez żadnych zasad. Aldi Łódź Puszkina kierowniczka niejaka M F-S stosuje szeroko pojęty mobbing. Z pracy nigdy nie wychodzi się o czasie. Totalne upodlenie i oszustwo na nadgodzinach. Wstyd !!!!!!

@Majaga

To samo dzieje się na Obywatelskiej, kierowniczka jest super babką, ale jej zastępca jest bardzo chamski zwłaszcza wobec nowych pracowników,ale przed rejonowym świeci oczami.Nic dziwnego że co chwila potrzebują kogoś nowego.

Jaś
@Majaga

Niestety wszystko co piszesz to kłamstwa. Jezeli ktoś zostaje na nadgodzinach to dobrowolnie. Nie mowiac juz o tym ze w miesiacu jest moze max 10 nadgodzin. Wyplaty zawsze sie zgadzaja. I przede wszystkim nie ma mobbingu bo kierowniczka dla kazdego jest otwarta. W internecie niestety mozna pisac wszystko. Kto byl na puszkina ten bedzie wiedzial jak u nas jest i komu sie w glowie poprzewracalo (akurat nikomu na tych wyzszych sttanowiskach).

Raven 7
@Majaga

Majaga ja tez pracuje na Puszkina I o zadnym mobbingu nie ma tu mowy, jesli wogole znasz znaczenie tego slowa. Kierowniczka jest fajna babka, z ktora jesli sie tylko chce zawsze mozna sie dogadac. Niestety zawsze znajda sie takie osoby jak ty, ktore potrafia namieszac w zespole. Skoro ci tak zle tutaj to czemu nie poszukasz innej pracy??? Tylko wymyslasz niestworzone historie???

Do Pawła
@Paweł

Ja pracuję na Obywatelskiej i mam zupełnie inne zdanie o zastępcy. Mnie się z nim pracuję dobrze. Ty jesteś pewnie jedną z nowych i jak się czegoś od ciebie wymaga to myślisz że przypuszcza się na ciebie atak. Tak nie jest tylko weź się do roboty bo my dłużej pracujące nie będziemy wiecznie za was robić. A jak się nie podoba to tak jak ktoś napisał na Puszkina odejdź z pracy.

Xxxx
@Majaga

Właśnie szeroko pojety mobbing. To zbyt nadużywane słowo w tych czasach. Jeśli kierowanie poleceń do pracownika nazywamy mobingiem to proponuję zmienić pracę na sam sobie szefem. Od kierowników sklepu także są wymagania. Każdy ma nad sobą kogoś wyższego szczeblem. Pracując tam nigdy nie usłyszałam krzykow czy rozkazów. Raczej sytuację na puszkina sami sobie pracownicy stwarzają. Tak jak nie rozumiem oszustwa na nadgodzinach tu już by trzeba było się kierować do księgowości.

Koniec jest blisko
@Majaga

O czym Ty piszesz?! Bo na pewno nie o Puszkina. Zawsze wychodzi się o czasie. Dla potwierdzenia zawsze można sprawdzić ewidencję czasu pracy! Jak CZASAMI wyjdziemy 5 minut później to myślę, że to nie jest znowu takie straszne?? Wynagrodzenia za pracę również się zawsze zgadzają. Wszystko jest dobrze wyliczane, co miesiąc są paski więc również można to sprawdzić. A jeżeli ktoś będzie miał kilka nadgodzin to nie oszukujmy się, nie będzie to dużo wyższa wypłata. Każdy wie jaką ma stawke na umowie i każdy się na nią zgodził podpisując umowę. Przykro mi to mówić, ale kłamiesz. I w dodatku jesteś tchórzem, bo anonimowo każdy może napisać bez żadnych konsekwencji. Każdy pracownik ma prawo głosu i każdy traktowany jest jak człowiek. A jeżeli chodzi o kierowniczkę - lepszego człowieka nie znam. Sama przyjdzie do pracy jeżeli komuś nagle coś wypadlo, dziecko chore, pogrzeb albo po prostu jest taka potrzeba. Z sercem podchodzi do swojej pracy i również do ludzi. A póżniej się okazuje, że tacy jak TY to wykorzystują i kłamią żeby tylko oczernić tak dobrą osobę. Jeżeli Twoim zdaniem praca w aldi to koszmar to idź na produkcję. Może tam warunki będą Ci odpowiadać skoro w Aldi tak strasznie ciężko. Niestety w tych czasach wystarczy tylko chcieć pracować. A jeżeli ktoś nie chce, to cóż, wszędzie będzie mu ciężko.

Goodbye M.
@Koniec jest blisko

Hahahahahahahahahahahahahahahaha hit internetów

@Do Pawła

Będziecie wiecznie pracować bo to z Wami nikt nie wytrzymuje.

Mag Kr
@Majaga

Pracowalam na puszkina z M F-S i uwazam ja za bardzo dobrego kierownika, zawsze pomocna, otwarta. Stworzyla super zgrany zespol. Nigdy nie odczulam z jej strony mobbingu. Polecam prace na puszkina jest super atmosfera , szkoda ze wszedzie znajda sie osoby ktorym cos sie nie podoba I kapia dolki pod bogu ducha winnym czlowiekiem

Mag Kr
@Majaga

Mobbing ... czy ty wiesz co znaczy to slowo?? Niedlugo dojdzie do tego ze kierownik nie bedzie mogl delegować poleceń, bo to też bedzie mobbing. Ludzie zastanòwcie się co wy w ogòle piszecie, bo to jest żałosne a co niektòrym pracownikom to już się w głowach poprzewracało

Migotka
@Mag Kr

Mobbing – prześladowanie, uporczywe nękanie i zastraszanie, stosowanie przemocy psychicznej wobec podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy. Coś jeszcze jest nie jasne? Co innego jest zwróceniem uwagi albo wydania polecenia podwładnemu a co innego jest wydzieranie się na niego nie sądzisz? Pani kierownik ?

Migotka
@Majaga

Witam. Powiem Wam że ciekawie czyta się wewnątrzzakładową dyskusję. Ciekawe czy sam Chorzów jest zainteresowany co tu się dzieje i czy to czyta? Powiedzcie mi jaki to trzeba być pustym człowiekiem żeby pisać takie bzdury na internecie oczerniając tym wszystkim firmę która nie jest tu niczemu winna ? Szczerze mówiąc to pracownicy Aldi Puszkina pisząc to wszystko tu powinny być wzięte pod lupę Chorzowa i za wszystkie te intrygi pisane na tym forum, pracownicy którzy napisali tu cokolwiek pod różnymi loginami powinny zostać poddane karze! To jest śmiech na sali. Dorośli ludzie .... PS. Wszystkim którym źle dzieje się w tej firmie zalecam zrobić screeny z tej strony i wysłać bezpośrednio do Chorzowa zanim zrobi to kierowniczka.

?
@Migotka

Nie bylo i nie ma czegos takiego. Sa za to pracownicy ktorzy pisza niestworzone historie

Angela Sz.
@Majaga

Widzę że strona a raczej post już obszedł wszystkie uszy i są tylko podszepty. Niektorzy się zacieszaja że ktoś miał "ODWAGE" opisać vst 64 łącznie z objechaniem Magdy. Szkoda że brak podpisu kto? Wywołana (usunięte przez administratora) burza to ja wsadze w gratisie kij w mrowisko. Czy wy wszyscy jesteście tak idealni? Każdy kij ma 2 końce. Nie każdego może da się lubić ale trochę szacunku wystarczy i przede wszystkim rozmowa można wszystko rozwiązać. Jeśli chodzi o mobbing i pozbywanie się pracowników o czym wy mówicie?Jeśli ktoś uważał że Magda stosuje mobbing to chyba osoby które są słabe psychicznie i nie znoszące krytyki. Ja nie miałam w życiu takiego odczucia by ktoś coś kazał. Praca w handlu i to nie tylko w Aldi na puszkina nie należy do lekkich. Przychodzą ciężkie dni co nie znaczy że mamy sobie skakać do gardeł. Nikt nie powie prosto z mostu tylko za plecami potem tworzą się ploty i dziwne sytuacje. A jak komuś jest źle to przecież podpisując umowę nikt smyczy wam nie zapiol a rynek jest pełen pracy. Pozdrawiam plujacych jadem. Nie bądźcie jak dzieci i pora nauczyć się współpracować i rozmawiać. Magda nie jesteś zła osoba więc nie bierz tego co tu piszą do siebie. Wspólnie tworzymy ten sklep. Na kasjerka nigdy nie będzie taki post ale kasjer też odpowiedzialności za cały sklep nie ma.

XD
@Majaga

Widzę, że gwardia szefowej już działa. Nie spodziewałam się niczego innego. Pytanie tylko skąd to 10 łapek w górę przy wypowiedzi MAJAGA jeśli niby to nie prawda? Czas spojrzeć prawdzie w oczy tak jest. Czy naprawdę nigdy nie słyszeliście chamskich i obraźliwych komentarzy ze strony szefowej do siebie lub innego pracwonika? Jeśli odpowiedź brzmi : "nigdy" tzn, że jesteście mega obłudni. Wchodźcie w d* dalej ciekawe kiedy znudzi się wam bycie "odchodem?". Takie małe przypomnienie: Za objaw mobbingu można uznać: nieprzyznawanie pracownikowi żadnych zadań do wykonywania, stałe przerywanie wypowiedzi, ciągłe, nieuzasadnione krytykowanie wykonywanej pracy, pogróżki, ośmieszanie, niedopuszczanie do głosu, polecanie wykonywania zadań poniżej umiejętności pracownika lub naruszających jego godność, rozsiewanie plotek o pracowniku (np. o jego chorobie psychicznej), odbieranie zadań poleconych wcześnie do wykonania, nakładanie na pracownika prac przekraczających jego możliwości i kompetencje lub szkodliwych dla zdrowia, zatajanie ważnych informacji.

Witamy Panią Kasię ????

Angela Sz
@XD

Jeśli tak to odebrałas to współczuję. Widać że też nie każdy zna się na zartach. Oczywiście geeste wypowiedzi a brak odwagi by się podpisać. Nie czuję się np wyróżniana, czy jakaś gwardia ani odchodem też nie jestem czy też grupa o których było glosno.Jesli nie miałam z nikim konfliktu w tej pracy to jestem w gwardii, w grupie czyjestem odchodem? Ja sądzę że jestem sobą i mam buzię by się odzywać. Myślę że pracuje tak jak najlepiej potrafię nie czując się wykorzystywana bo np jak czegoś nie wiem to mówię w prost bo to nie wstyd, a tu wypowiedź ponad kwalifikacje. Nie macie krzty własnej godności w tym wieku by powiedzieć NIE?Mnie jak nie pasuje co kierownik czy zastępca czy inne osoby mówią to mówię śmiało. Ale najwidoczniej bycie szczerym nie leży w każdego sugestii. Ehh żal to czytać. W każdym człowieku jest jakaś wada ale po co to na jakiejś stronie pisać. Nasluchalam się już ze 20 historii jak to źle w poprzednich pracach było i o Kowalskiej i nowakowej. Jakbyście się czuły tak obsmarowane? Aha no tak się nie stanie na tą chwilę bo żadna kierownikiem nie jest. Jest to nie wdzięczne stanowisko jak i inne wyższe.

Gwardia Szefowej

Katarzyno B skoro masz aż tak dużo do powiedzenia i az takiego mobbingu doznałas na Puszkina to wiesz co gratuluję bujnej wyobraźni albo rozdwojenia jaźni:(

?
@XD

Taak. Łapki w górę to podstawa wypowiedzi w tych czasach. Idzie sie usmiać w końcu :D

Tajemniczy klient
@Majaga

Co za bzdury... Kazdy tu moze napisac co chce i na kogo chce. Najwieksze placzki na tym forum to te nieroby co do pracy ida na ploteczki a nie zeby pracowac. To jaki ma byc kierownik? Ma sobie dac wejsc na leb? Robiac czesto zakupy w aldi mie slyszalem nigdy by kiero podnosila glos, krzyczala czy osmieszala innych. A te niektore kasierki? Maja takie miny ze az nie chce sie robic zakupow. Niestety rynek pracy jest jaki jest i nie ma rak do pracy wiec nie mozna zwolnic takich krzykaczy narzekaczy. Oby w aldi zawitaly nowe mile i pracowite twarze zamiast tych nabzdyczonych i obrazonych na caly swiat manipulantek! Trzymajcie sie dziewczyny!

klimo
@Tajemniczy klient

Ten Aldi wygląda mi na niezły smród :)

Artur
@Majaga

A ja tam Panią M. bardzo lubię, Miałem okazje z nią pracować i wspominam to bardzo pozytywnie i miło ???? Nadgodziny w 95% przypadków niestety biorą się z winy pracowników , niektórzy przychodzą do pracy odbębnić 8 godzin i w trakcie pracy łaskawie obsłużą 2 klientów i już dzwonią po kierownika ze są zmęczeni i chcą iść na godzinną przerwę bo konają z wycieńczenia , daje sobie uciąć głowę że sumienni pracownicy nie mają ani jednego problemu z Panią M. normalną rzeczą jest to że Kierownik musi czegoś wymagać, taki ma obowiązek. Jeżeli ktoś odbiera polecenia jako mobbing to radzę zmienić pracę i wstąpić do Urszulanek , tam jest miło, pięknie, uprzejmie i bez pośpiechu. Pozdrawiam anonimowe Grażyny które sieją zamęt w internecie , zamiast tego lepiej dołóżcie batonów na kasę ???? Pani Kierownik radzę się nie martwić na każdym sklepie jest taka osoba która psuje i knuje ????

Danisz
@Gwardia Szefowej

Jeśli to o mnie chodzi, bo tak podejrzewam, warto było doczytać, że chodzi o Łódź.

Danisz
@Danisz

Na Puszkina w Bytomiu NIGDY nie doświadczyłam żadnego mobbingu i bardzo lubiłam tam pracować.

misia
@Majaga

Aldi Tychy masakra pranie mózgów kierownica nietykalna wszystkowiedząca ludzie zastraszeni,niemieckie sztuczki góra stosuje ,heh w końcu to niemiecka firma żal mi pracownic,koniec zmiany a dziewczyny jeszcze nie były na przerwie

Alba
@misia

Co ty piszesz???!!! Bruzdy

Czy wiecie może coś na temat afery związanej z KR P.P. z rejonu warszawskiego? Podobno obiecywał awanse w zamian za stosunki seksualne. Słyszałem też o skargach do PIPu? Wiecie coś więcej?

Milka

Co za bzdury tu wypisujecie ta osoba powinna za to odpowiedzieć !

Milka
@Milka

To najlepszy KRS jaki był na rejonach

Zostaw merytoryczną opinię o Aldi Sp. z o.o. - Chorzów

• Jak się pracuje w Aldi Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Aldi Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 539.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Aldi Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 439, z czego 23 to opinie pozytywne, 226 to opinie negatywne, a 190 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Aldi Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Aldi Sp. z o.o. napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Aldi Sp. z o.o.
2.1/5 Na podstawie 889 ocen.

Aldi Sp. z o.o.