Opinie o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sabre Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sabre Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

...

Jaki jest sprzęt służbowy w pracy? tz. jaki komputer otrzymuję się do pracy?

ziutek
@...

Słaby - ja chyba w spadku dostałem komputer który jakieś 5 lat temu był już przestarzały

!
@ziutek

Możesz powiedzieć jaki model, jaka specyfikacja?

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Sabre Polska Sp. z o.o.?

sg02xxxxx

Kiepski troling. Postarajcie się lepiej :P

ex-sg

Brzmi jak przekaz Partyjny. Eh te biedne HRy nadal próbują pisać coś od siebie, a wychodzi jakby ktoś chciał tankować Tesle zwykłą E95. Niby nie ma sensu, ale próbować kazali, więc paczaj Grażynka.

Ted

Drogie HRy, budowanie brandu w przypadku Sabre nie ma sensu, za chwilę znowu przyjdzie lista z USA żeby wywalić z 200 osób bo słaby wynik finansowy, i musicie zaczynać od początku.... Takie akcje ciążą na firmie. Włodarze w USA nadal nie rozumieją ze Dallas i Blr to nie to samo co malutki Krk, gdzie wieści rozchodzą się szybko i nie da się zastąpić jednego człowieka 10 innymi z ulicy jak to się robi w blr

Adama

Nie, w Sabre nie jest podobnie. Kiedyś, kiedy byłem jeszcze świeżym pracownikiem broniłem firmy gdzie tutaj w innych wątkach. Przychodzi jednak taka pora kiedy trafia się na patologicznego PMa, PMkę czy też manager(ka) zaczyna pokazywać na co ją stać. Ilość dobrej energii, czasu, zapału pomysłów jaka jest w tej firmie marnowana przez mismanagement jest po prostu nie do opisania. Nie twierdzę, że wszyscy managerowie czy PM są kiepscy albo chamscy. Ale kiedy już trafi się na takiego, to głowa mała. Najgorsze są osoby, które nie mają doświadczenia w prowadzeniu projektów w firmie IT, ale dostają kolejne produkty. Na koniec - jak pracuje manager w Sabre? - Zarządza wizerunkiem w oczach swoich przełożonych - Potrafi nie wiedzieć co się dzieje w projekcie i jak działa dokładnie produkt - Robi wszystko, żeby wyżej zaraportować, że wszystko jest świetnie -W ten sposób góra ma zupełnie oderwane od rzeczywistości wyobrażenie nt. sytuacji w firmie i w projektach

Ws
@Adama

Tak niestety jest, ale co zrobić jak do firmy nikt dobry nie chce przyjść, wiec bierze się to co jest ... Teraz firma zaczyna stawiać na studentów, którzy poduczą się trochę, będą mieli co wpisać do CV i pójdą do lepszej .

boniek

Zużyte amerykańskie bullshit korpo w najgorszym tego słowa znaczeniu. Tylko dla desperatów i studentów po metalach nieżelaznych z informatyką.

Andromed
@boniek

Warto dodać, że to nie jest firma stricte technologiczna. Wiele osób może się mocno zdziwić po czasie. W Krakowie Sabre uchodzi za firmę IT, bo jest tutaj ogromny dział offshore IT. Ale Sabre to firma usługowa, z (owszem) dużym udziałem IT. Ale istnieje ogromna rzesza managerów, którzy z IT nie mają nic wspólnego. Zdarza się, że projekt prowadzi osoba, która nie ma pojęcia o tworzeniu oprogramowania i nigdy wcześniej nie zarządzała takim projektem. Nigdy nie widziała jak to jest robione w innych firmach. Wcześniej zajmowała się np. marketingiem albo czymś związanym z branżą usług turystycznych. Bywa, że projekty prowadzone są w taki sposób, że trudno w ogóle zgadnąć co to za metodologia. Najbliżej chyba do waterfalla, ale robionego byle jak. A tam gdzie taki PM musi umyć rączki, to podpiera się wybranymi na potrzebę chwili aspektami Agile.

@Andromed

Bo to jest firma prowadzona przez amerykańskich bachelorów z trzeciej półki. Kiedyś przyjechał do Krakowa cały zarząd i nie umieli odpowiedzieć na pytanie czemu nie wolno dostać programistom drugiego monitora bo przyśpiesza pracę i kosztuje tyle co nic. Gość od IT powiedział że przecież macie laptopy (14") to o co wam chodzi...

Wkrótce też ex sg
@Ex SG

A może ktoś wie skąd tutaj taka wysoka średnia ocen?

@Wkrótce też ex sg

Z 3-4 lata temu botami nakręcił ktoś.

JaWiem
@Wkrótce też ex sg

Któregoś programistę zabolało, że pracuje w firmie ze średnią 1.8 i napisał bota, który w jeden dzień wystawił 3k ocen. Taka jest oficjalna wersja. Dwa tygodnie później ruszyła duża rekrutacja, ale oczywiście to przypadek i na pewno HRy nie miały nic z tym wspólnego.

NoTak
@JaWiem

To wiele wyjaśnia. HSBC - 172 opinie. Sabre - ponad 3000 opinii. Komentarz zbędny.

Ulala
@JaWiem

Czyli Sabre miało średnią niższą niż Comarch... Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

EX SG
@Ulala

Comarch nie zwalnia tak chamsko i masowo jak to lubi robić Sabre. Póki pracowałem byłem świadkiem kilku fal zwolnień oraz reorgów o których zaafektowany człowiek się dowiaduje jako ostatni na jakimś 15-minutowym przymusowym spotkanku.

Tomek Z

Pracowałem w Sabre 9 lat jako java developer, w dwóch projektach, obydwa ciekawe, ludxie bardzo fajni. Pierwszy projekt dość duży, drugi raczej mały (50 różnych API restowych, ale wiele z nich miały małą adopcję - tylko kilkadziesiąć transakcji na sekunde :) Ludzie w ostatnim projekcie się wykruszyli, a ponieważ produkt był już dojrzały to przestano zatrudniać nowe osoby. Praca dalej była ciekawa, ale zaczęło brakować mi teamworku. Pracowałem tam z wieloma naprawdę fajnymi ludźmi, od których można było dużo się nauczyć. Branża tez ciekawa. Wiadomo jak to w dużych firmach, moga się zdarzać słabi managerowie i słabe projekty. Ale mi się trafił tylko jeden słaby manager, na kilku jakich tam miałem. A niektorzy byli b. fajni. Nie zgadzam się, że pracownicy w Polsce nie mają nic do powiedzenia, bo będąc developerem miałem wpływ na wiele rzeczy techniczych. Pracowałem do końca kwietnia 2021. Polecam.

Programista Java

Rozmowa profesjonalna

Jak działa HashMapa (szczegóły), Generics, Java concurrent API (Atomics, synchronized keyword, CountDownLatch, InterruptedException), String pool

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant ds. Oprogramowania Sage DPW z j. niemieckim
Katowice
SD Worx Poland Sp. z o.o.
litości

ta firma to totalna siara

Pytajnik
@litości

Rozwiń swoją wypowiedź

Hahaha
@Pytajnik

Po co prosić o rozwiniecie osobę która nic więcej nie potrafi napisać tylko takie coś? Co on może więcej powiedzieć? Napewno nic co mogłoby mieć jakaś wartość... jeśli jest pracownikiem Sabre to im należy współczuć....

AAAAAAAAAA
@Pytajnik

Pewnie chodziło mu o to, że mieć Sabre w CV to jest siara. Ja się o tym dowiedziałem przypadkiem - jak zacząłem szukać nowej pracy po 5 latach to mi powiedzieli w dwóch firmach, że oni liderów po Sabre nie chcą i mogę zostać max seniorem.

@AAAAAAAAAA

A czemu? Podali jakieś uzasadnienie? Konkurencja też czasem gra nieuczciwie, więc w sumie po co powielać takie zdania bez pokrycia... Ale Ty pracowałeś w Sabre Polska, że wypowiadasz się w tym konkretnym temacie czy piszesz z pozycji obserwatora?

@AAAAAAAAAA

Po słynnych zwolnieniach 2014 roku Sabre zaczęło stawiać na studenciaków. Może byłeś takim którego awansowano za szybko i tyle.

SG
@AAAAAAAAAA

Jakie to były firmy? Możesz podać nazwy? Chętnie sprawdzę czy mają jakieś otwarte rekrutacje.

Lilka

Na ile może liczyć payroll specialist z 10 letnim stażem?

Orientuje się ktoś jakich pytań można się spodziewać na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko "Intern QA Java Automation"?

Jola

Cześć! Zaproszono mnie na rozmowę na stanowisko Technical Product Manager. Jestescie w stanie cos powiedzieć o tym stanowisku i obecnej kondycji firmy? Pieniądze dobre, stanowisko ciekawe. Jedyny minus to B2B w kontekscie wszystkich informacji tutaj o bardzo łatwym pozbywaniu się pracowników. Teraz mam stabilna prace (UoP) z ktorej nikt mnie nie wywali, wiec przejście na B2B do kogoś kto zwalnia bez skrupułów wydaje się bardzo ryzykowne w obecnych czasach. Doradzcie czy sytuacja poprawiła sie od tamtego roku i warto rozważać.

Zenek
@Jola

Jak szukasz stabilnej posady to na B2B bym sie nie pchał, contraktorzy zawsze pierwsi w kolejce jak sie cos dzieje. Łatwo sie rozstac z dnia na dzien. Nie raz juz była taka sytuacja.

Nik

Polecam

Nikita

Hej mysle by zaaplikować do Sabre ale chciałam Was zapytać: - czy dalej zwalniają / czy mówią ze maja zwalniać? Czy czuć spowolnienie i nie jest to ta sama firma co jeszcze dwa lata temu? - jaka atmosfera w firmie? - jakie benefity ma firma - warto / nie warto coś ciekawego ponad to co w ogłoszeniu? Z góry dziękuje za pomoc.

TB
@Nikita

Hej raczej nie polecam zwłaszcza teraz. Atmosfera średnia ze zwolnieniami ciężko powiedzieć bo tu nigdy nie wiadomo. Czuć spwolnienie ale to raczej nie dziwi biorąc pod uwagę branżę. Za to dbałośc o pracownika jeszcze mniejsza niz zwykle żadnych benefitow fundusz socjalny anulowany.. nawet szczepień nie planują choć inne firmy w krakowie szczepią już swoich pracowników.

@TB

Które firmy szczepią pracowników?

@Nikita

Nie polecam ! Patrzac po doswiadczeniu z zeszlego roku, gdzie sporo osob wyslali na przymusowy urlop postojowy, natomiast tym co zostali obcieto pensje o 15 % (oczywiscie za ich zgoda, ale sytuacja byla nie ciekawa), jest to firma ktora jak tylko bedzie miala najmniejszy problem bez mrugniecia okiem zwolni szeregowych pracownikow, jest to o tyle ciekawe ze kadra kierownicza jest rozrosnieta do przesady, natomist brakuje ludzi do pracy takich jak dev czy qa, co ciekawe tez pozbawiono pracownikow benefitow natomiast dla kadry kierowniczej sa utrzymane dodatki na samochod, wiec widac ze oszczedzaja ale nie na wszystkich.

@Nikita

hmm srednio zgadzam sie z powyzszymi opiniami, obawiam sie ze konkurencja moze maczac w tym swoje palce :P moge sie wypowiedziec jesli chodzi o pracownika na uop - nie wiem jak to wyglada jesli aplikujesz na b2b. sabre to duze korpo, tempo zabojcze tu nigdy nie bylo i nie bedzie. ja w ostatnich miesiacach mam coraz wiecej pracy z uwagi na projekty w ramach transformacji technologicznej, wiec nie wiem czym zajmuja sie pozostali panstwo z komentarzy ale w moim dziale nie ma mowy o zadnym spowolnieniu - wprost przeciwnie. jesli chodzi o benefity: + 4 dni rocznie platnego give our best czyli zglaszasz sie do jakiejs akcji charytatywnej typu sprzatanie lasu, pomoc osobom starszym itp, a firma ci za to placi. + 2 dni do standardowych 26 dni platnego urlopu. sa jakies dodatkowe platne urlopy dla rodzicow ale nie mam dzieci, nie znam szczegolow. program do rozliczania kosztow pracy tworczej - wychodzi niemaly dodatek kazdego miesiaca. LuxMed VIP - kto ma zwyklego ten nigdy sie nie dowie ile mozliwosci/terminow go omija bo pakiet VIP ma pierwszenstwo. plus mozesz za wzglednie nieduza oplata wlaczyc do profilu VIP rodzine (rodzicow/malzonk). doplata 300zl rocznie na wydatki okularowo-soczewkowe. dostep dla kazdego do linkedin learning i apki headspace. nie wszystkimi benefitami sabre chwali sie w ogloszeniach, nie wiem czemu (sprawdzilam przed chwila jakies na linkedin, np tego o okularach nie ma). dowolna forma kombinacji pracy z domu i biura (po pandemii). czasami jest stres jak robisz cos waznego, wiadomo, ale to krotkie epizody i raczej mobilizujace a nie wyniszczajace. w moim doswiadczeniu super ludzcy liderzy. ogolnie rzecz biorac to moj komfort zycia wzrosl mega odkad tu jestem. moja podwyzka w tym roku wzrosla o wiecej niz 10%. to prawda ze fundusz socjalny jest chwilowo anulowany, ale zwazwszy na sytuacje to i tak niewiele - tym bardziej ze w ostatnich 2 kwartalach 2020 dostalismy 2 premie, wszyscy. rozumiem ze np czesc devow praca moze malo ekscytowac ale jakiegos wielkiego narzekanianna sabre to ja nie ogarniam, jak dla mnie jest naprawde wiecej niz przyzwoicie.

@Nikita

aha, i jesli to moze miec znaczenie to pracuje u nas szefowa organizacji women in technology, a sam oddzial wewnetrzny sabrw wit tez sie od paru lat rozwija.

Sggg
@hej

Dwie premie w ostatnich dwóch kwartałach? To chyba jakaś przyjaciółka króliczka pisze.

@Sggg

jedna z nich nie miala statusu/nazwy "premii" ale w rzeczywistości była ekstra kaską na konto, co za różnica z jakiego tytułu ją dostaliśmy? należała się wszystkim na uop, pracującym chyba dłużej niż 6 mscy. może dla ciebie to jakis drobiazg i juz zapomniales/as, ale ja akurat doceniam :)

Pan Junior
@hej

Pozdrawiamy panią z HR-u

Kto dostal
@Sggg

Jaki dwie premie? Jedna była w grudniu dla wszystkich i tyle. Czyli ta druga była dla waskiego grona pewno ...

Ex SG

Czy firma teraz rzeczywiście używa Hirevue zamiast rozmowy z żywym człowiekiem? Zastanawiałem się czy nie wrócić, ale nie zamierzam gadać z automatyczną sekretarką przez godzinę.

Ciekawy

Ile spodziewcie się podwyżki w kwietniu?

Ksiąc
@Ciekawy

Odrobinkę. Ale spoko, że będzie.

Tfr
@Ciekawy

Mówisz o tej podwyżce widmo?

Ktoś
@Tfr

Miały być ogłoszone w marcu. Nic nie ogłosili.

@Ktoś

Podwyżki mają być ogłaszane od 7. kwietnia, tak odpowiedział Sebastian na ostatnim spotkaniu z cyklu "kawa z Sebastianem".

Realista

Jak tam Wasze podwyżki?

nowy
@Realista

poki co zadnego info nie ma..

SabrePracownik

W moim przypadku od razu 7 w środę było info o podwyżce

nowy
@SabrePracownik

Mozna wiedziec ile procentowo wyszlo?

sg

Androme
@sg

Sporo. Kilka razy więcej niż ja...

Gigi

Jak ktoś myśli, ze kryzys minął - dostałem ofertę, którą po zaakceptowaniu odwołali :) (usunięte przez administratora)

Anonymus
@Gigi

Mógłbyś podzielić się jakie to było stanowisko?

Kapitan Bomba
@Gigi

Nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien tak myśleć. Były pewne powiewy optymizmu w ostatnich 2 miesięcach, ale jak teraz patrzę globalnie na sytuację, kontekst, otoczenie biznesowe to sytuacja jest nadal bardzo poważna. Nie mówię, że jest katastrofa. Sam na razie nie wybieram się nigdzie z Sabre. Ale nie ma żadnej pewności, że najbliższy rok będzie stabilny.

i znowu...
@Gigi

I znowu rusza masowa rekrutacja, im się chyba nigdy nie znudzi. Ile już kasy stracili na odwoływaniu ofert, na zwalnianiu ludzi, na wypowiadaniu umów konktraktorom? Wdrożenie pracownika jest za darmo? Zepsuta opinia na mieście też za darmo?

@i znowu...

Rekrutacja rusza bo się ludzie pozwalniali. Firma próbuje ludzi zatrzymać ale ma kłopot, bo co kwartał jest na wielomilionowym minusie, a rynek IT jest jaki jest

Gigi
@Anonymus

Java dev (100% backend)

pppp

Brak szacunku do kandydatów. Odczłowieczająca i uwłaczająca metoda rekrutacji czyli hirevue. Nie polecam, nie bierzcie udziału(usunięte przez administratora)

Kuba

Dostał ktoś jakiś feedback na temat stażu i czy w ogóle planują jakieś przyjęcia?

Asker
@Kuba

Cześć, Czy otrzymaliście e-maila z linkiem do testu?

Kuba
@Asker

Jeszcze nie, pewnie dopiero wyślą.

L.
@Kuba

Testy przyszly ale pytania ...

PotencjalnyPracownik

Aplikowałem na stanowisko 'junior java intern'. Dostałem odpowiedź mailową, że jestem zaproszony do kolejnego etapu - testu online. Rozczarowanie już na samym wstępnie, ponieważ testy (ogólne/analityczne, z wybranych technologii, np. java) miały odbyć się na sztywno danego dnia o narzuconych godzinach - w innym firmach na 1 etapie rekrutacji (test/quiz odsiewający) jest max tydzień na zrobienie testu/prostego zadania. Wtedy można rozwiązać test w dogodnym dla kandydata terminie, nie tutaj. To nie koniec atrakcji - jak już wyszedłem wcześniej z obecnej pracy żeby "oczekiwać" na mailowe zaproszenie punktualnie i... nic. Zaproszenia nie było - ani punktualnie, ani 10 minut później, ani nawet po czasie (nie, w spamie też nie). Nie pozdrawiam, nieprofesjonalne podejście do kandydatów. Chyba nie straciłem wiele, czytają poprzednie opinie ;).

Thene

Witam, dostałem propozycję pracy w tej firmie na stanowisko Java developer + React, może ktoś powiedzieć jak aktualnie wygląda sytuacja w firmie? Pytam ze względu na dużą ilość komentarzy w sprawie zwolnień i wstrzymaniach pensji na początku pandemii.

@pyanie

dzień dobry polecacie tą firmę sabrę ??

Hikikomori
@@pyanie

Polecam. Dobra firma. Teraz jeszcze doszła praca zdalna full time, więc jak ktoś nie chce stać w korkach jak jakiś kurde piłkarz, to polecam :)

xyz

Jak wygląda rekrutacja na staż? Dużo jest chętnych? Zatrudniają więcej niż jedną osobę na dane stanowisko?

bumelant

Czy w obecnym momencie Sabre zatrudnia?

Dżesika
@bumelant

Zatrudnia, ale pierwszym kryterium jest umiejętność sprawdzenia czy są oferty w necie.

@bumelant

Zatrudnia, tylko nikt normalny do Sabre nie idzie w obecnym czasie

lenka
@Gryzli

Dlaczego? przecież wszystko jest w normie , nie ma zwolnień

@lenka

@lenka

Przypomnę, że firma działa w sektorze lotniczym/hotele. NIe trudno się domyśleć w jakiej kondycji sa obecnie te branze. Firma jest z dnia na dzień na coraz większym minusie. Artykuły na różnych portalach maja budować pozytywny wizerunek firmy- zwykly PR. Prawda jest taka, że kolejne zwolnienia to kwestia czasu, a cala branza będzie się podnosić przez kilka następnych lat. Więc jak ktoś idzie do firmy o takim profilu, to jest po prostu naiwniakiem, że będzie dobrze - otóż nie będzie!

lenka

Masz rację:)

tfoja ksiengowa
@Gryzli

Dlaczego ? Skończyła im się kapusta ?

B2

Tak

Zostaw merytoryczną opinię o Sabre Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sabre Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabre Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sabre Polska Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabre Polska Sp. z o.o.