Steria
counter
3 91 152 5 1
Taki tam

Swietna robota dla panienek po dziwnych filologiach francuskich zaocznie bo ich język rani uszy. Ludzie dzielą się na dwie grupy: 1) ci od zapiejączkowania, zero awansu plus pretensje managera 2) towarzystwo wzajemnej adoracji - co chwilę szkolenie, wolne a urlop w sezonie nawet miesięczny przeplatane zwolnieniami na siebie na bąbelka na "zapomnialem przyjsc do pracy". Do awansów i podwyżek nadają się jedynie ci z grupy 2). Jak kogos nie ma albo jest ale nic nie robi to nic nie zepsuje, wiec nie ma powodów do skarg czyli jest powód do awansu bo nikt sie na nieobecnego nie poskarzy. Atmosfera trującego lukru fałsz i obłuda. Uśmiechy i jednoczesne skargi donosy. Preferencje dla egzotycznych, im wolno pokazywac bialasom gdzie ich miejsce Francuz bez jakiegokolwiek pojecia o IT z automatu zarabia więcej niż polski inżynier po studiach i z doświadczeniem. Firma słabo płaci jak na spore wymagania i wymuszanie nadgodzin. Raj dla tych panienek po zaocznych filologiach z gr 2). Awanse po znajomosci i przez zasiedzenie maja stanowiska inżyniera a nie umieją zrobić podstawowych rzeczy. One wiedzą jak mało sobą przedstawiają, nie odejdą z firmy bo na rozmowie wyjdą ich braki ale zagryzą zaplują na śmierć bo przecież mają kredyty im się należy. Kiedy dotarło do mnie ze moja obecna szefowa skróciła sobie drogę awansu przez łóżko a obecnie skraca z gostkiem jeszcze wyżej czar prysł całkowicie. Straciłem szacunek do niej i złudzenia co do firmy.

Tak15Nie2
justyna
@Taki tam

Jeśli tak pracujesz jak piszesz to nie dziwię się, że jesteś niezadowolony. Nikt rozsądny nie weźmie twojej opinii pod uwagę. Podstawówka.

TakNie11
Rene
@justyna

Justysiu, napisz może książkę. Może być kucharska. Nobel z literatury czekaaaaa ????

Koszmar Nowy wpis
@Taki tam

Jest jedno słowo, które dobrze pasuje - klika. Istnieje też mobbing - jeśli do kliki nie należysz. Psychopaci bez skrupułów na stanowiskach kierowniczych? Tak, awanse po znajomości dla odważnych i bezpruderyjnych, pokazujących co trzeba i udzielających się komu trzeba. Jeśli jesteś rozrywkowa i uważasz że się nie wymydli to koniecznie aplikuj, wielka kariera przed tobą.

klaus

Może dobra praca dla studentów filologii, 3,5k brutto za bezmyślne klikanie z procedur i oglądanie filmów na cda. Szanse na awans marne, kolejka leci po stażu pracy, nie po kwalifikacjach. Studiuję IT, wzięli mnie na N1, czyli praktycznie na stanowisko bez wymagań. Mimo, że ogarniam najlepiej w zespole, praktycznie szkolę nowych, chociaż jest osoba, która powinna się tym zajmować, to awansowane są osoby z najdłuższym stażem na moim stanowisku, które nie mają kompletnie pojęcia o kwestiach którymi mają się zajmować. Widziałem to choćby na szkoleniach, na które chodziłem z tymi ludźmi. Od managera usłyszałem, że jeśli chce awansować na jakiekolwiek techniczne stanowisko to mam przejść przez helpdesk (klient wymaga francuskiego, ktorego zacząłem się uczyć dopiero w sterii). Po 10 miesiącach straciłem całą motywację, szukam innej pracy

Tak7Nie
Maja
@klaus

Czy doświadczenia, które uzyskałeś od tej pory są przydatne w poszukiwaniu innej pracy? Może to właśnie Steria uczy podstaw i rozwija umiejętności, by można było iść dalej? Jak oceniasz zespół współpracowników - można na nich liczyć?

TakNie8

Prawda Nowy wpis
@klaus

Podobno u mnie . Szkolenie praktycznie dostałam po 6 miesiącach ale brak mi.juz motywacji. Szukam dalej bo nie warto.

Vanilka

Pracowałam w firmie 5 lat. Ogólnie ten okres czasu wspominam naprawdę dobrze. W ciągu tego czasu miałam miałam okazje pracować na 1, 2 aż w końcu na 3 linii wsparcia. Wiele osób zarzuca firmie, brak możliwości awansu, co nie jest prawdą. Awans zależy od zaangażowania i chęci do nauki, ze wszystkich osób które poznałam na 1 projekcie, po 2 latach została garstka na tym stanowisku i to tylko tych ludzi, którzy chcieli zostać tam z wyboru. Pozostali szli dalej. Oczywiście wiele zależy od managera. Są tacy którzy sami proponują pracownika na wyższe stanowisko, są tacy przy których trzeba wykazać się determinacją i dążeniem do celu. Ale jeśli ktoś jest pewien swoich umiejętności i jest ambitny to ma szerokie pole do manewru. To co mogę zarzucić firmie, to niewystarczająca ilośc szkoleń a wręcz ich brak. Firma za mało inwestuje w pracowników, przez co często ich traci. Niestety tutaj, jeżeli nie dostało się na odpowiednio sponsorowany przez klienta projekt, to o sensownym certyfikowanym szkoleniu można zapomnieć. W ciągu tych 5 lat bywało raz lepiej, raz gorzej. Ale jest to napewno firma, którą będę ponownie rozważać jeśli zdecyduje się kiedyś na zmianę obecnej pracy.

Tak1Nie7
@Vanilka

Pracowałem w tej firmie jeszcze dłużej i mam pewne konkluzje po tak długim czasie: 1. Na szkolenia wysyła się ludzi po to żeby zniechęcić ludzi do odejść (byłem co roku na takowych, jednak może 20% była użyteczna w pracy) - były to szkolenia twarde z różnych technologi. 2. Na awans czekałam długo i to nie było przeniesienie na jakieś inne stanowisko, robiłam to samo dalej. 3. Ludzie przychodzący w międzyczasie, szybko przenoszeni byli na inne ciekawsze projekty, a człowiek się wypalał. Jeśli widzisz że się starasz, jesteś poklepywany po plecach i słyszysz ciągle to samo, ale nic się nie dzieje więcej, to szukaj sobie nowej pracy. Budzą się dopiero kiedy człowiek pomacha wypowiedzeniem, ale na ogół jest już za późno. Ale może są ludzie którym takie sytuacje odpowiadają.

Nika
@Ninilion

Zdradź gdzie teraz pracujesz - podaj pierwsza literkę nazwy firmy chociaż :)

@Nika

Raczej nie podam. W każdym razie już jakiś czas pracuje i jestem bardzo zadowolony. Sopra Steria Polska do dobra firma dla młodych, bez zobowiązań.

Tak2Nie
Prawda Nowy wpis
@Vanilka

Niestety traktują jak chcą. Byłam bardzo chętna do.nauki. Niestety straciłam entuzjazm. Będę szukać sobie nową pracę. Kontrakt niby na 3 miesiące a później na nieokreślony czas. Dla innych tak a nie dla mnie . Szkoda bo mogło być inaczej ...

Tak3Nie
Bardzo fajna praca

Sopra Steria bardzo dobra struktura . No trzeba pracować i jest sporo telefonów. Ale zespół kierowniczy jest bardzo przyjemny. Podchodzą do czlowieka po ludzku i do ekipy. Francuski trzeba znać dosyć dobrze bo większość klientów mówi po francusku. Ale trzeba powiedzieć że jeszcze nie spotkałam tak mile kierowniczki Życzę sobie jakoś tam zostać no ale to jest już nie w moich rękach.

Tak7Nie6
Szczera prawda Nowy wpis
@Bardzo fajna praca

Zgadza się szczególnie na help desku. Przyjemna atmosfera , najlepsze szefowe i fajna praca. Musisz lubiec telefony i jest dużo. Ale w luźnej i fajnej atmosferze jest wszystko ok. Jestem już tu prawie 6 miesięcy i powiem coraz lepiej mi idzie .

Tak1Nie2

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Brzydka

Moja bezpośrednia szefowa w Sterii dojeżdżała do pracy samochodem bez prawa jazdy i prowadziła stronę, na której sprzedawała wyroby z konopii indyjskich. Serio! Miałam tam przesrane chyba dlatego, że nic z tej strony nie kupiłam :)

Tak9Nie1

Romanov
@Brzydka

A to powinno chyba zachęcać... :) Bosz... co za bajki...

TakNie4

Nudziara
@Romanov

Powiedziała mi na rozmowie w 4 oczy, że mam większą wiedzę i doświadczenie niż ja i nie wie, dlaczego została team leaderką, ale trzeba mieć temperament. Wnioskuję, że w Sterii nie ma miejsca dla nudnych kujonów, to praca dla piękności z temperamentem. Nawiasem mówiąc, jestem brzydką, starą panną, a moja TL to piękna mężatka.

Tak7Nie1

kitana
@Romanov

raczej to nie są bajki bo osobiście znałam tę panią [mogę podać z imienia i nazwiska B.T-nazwisko francuskie]

kitana
@Brzydka

Zgadzam się osobiście znałam tę panią [mogę podać z imienia i nazwiska B.T-nazwisko francuskie]

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 103 dni.

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Steria?

Zgadzam sie

Wszystko co piszesz jest prawda . Nie widzę nic negatywnego. Dwie supervisers są bardzo obecne i pomocne dla wszystkich. Jestem tutaj 2 miesiące i bardzo jest pozytywnie . W dodatku dostałam pozytywny feedback i mam chęć się uczyć więcej i rozwijać.

Tak6Nie6
Happy

Pracuje w sterii juz 2 lata i bardzo wszystkim polecam :) rozmowa rekrutacyjna była chyba najlepsza jaką miałam, wszyscy w firmie są bardzo mili i pomocni - nie spotkałam się z żadnym mobbingiem ani nic z tych rzeczy, praca sama w sobie też jest przyjemna, nie ma nadgodziny, wyplata całkiem fajna szczególnie jeżeli się jest na projekcie, który na nocki. W firmie poznałam wielu przyjaciół i spędziłam niesamowite chwile, również imprezy firmowe są genialne, także jak najbardziej polecam :)

Tak6Nie8
Bardzo pozytywne podejście

W szczególnie trudnych chwilach jest ważne mieć ekipę która się wspiera. Dla mnie ekipa zależy od superviser i akurat dwie przybliżone są super z wszystkimi.zaby tak wszędzie było.

Tak5Nie6
Rekrutacja bardzo pozytywna

Jak dotąd najlepsza. Dwie Panie uśmiechnięte i bardzo przyjemne. Dużo info o pracy. Pełna jestem podziwu. Nie jest tak wszędzie. Nastawienie mam pozytywne. Normalny 3 miesięczny okres próbny. Telefon był i feedback. Realnie przedstawiona praca i jak będzie wyglądać. Bardzo dziękuję.

Tak9Nie11
Rozbawiony
@Rekrutacja bardzo pozytywna

Do czego to doszło, haery same sobie piszą laurki. Żenada ;/

Tak6Nie1
Nie
@Rozbawiony

Wcale nie , tylko rzeczywistość. Nie miałam tak przyjemnej rekrutacji jak tutaj. I zdany Hr nie stoi za moim postem.

TakNie5
Rzeczywistość
@Nie

Drogie HR, po tym desperackim poście zaczynam podejrzewać, że może w końcu was wszystkie wymienią. Chociażby po tym jak pracownicy przez pół roku nie mieli dostępu do swoich pasków płacowych! Ktoś za to odpowiada? Tym powinien sie PIP zainteresować!!! Nikomu nie polecam czegokowiek załatwiać z tymi (usunięte przez administratora)

Tak5Nie3
Szczera prawda
@Rzeczywistość

Nic takiego nie widziałam i w innych korporacjach jest gorzej naprawdę. Ani 5 minut i td Tutaj jakoś mile .

Tak3Nie3
Xy
@Rekrutacja bardzo pozytywna

Po jakim czasie dostałaś odpowiedź Po rozmowie?

Szczera prawda
@Xy

Po jednym dniu .

Tak2Nie2
Rzeczywistość
@Rzeczywistość

... z tymi paniami których wizytówką nie jest profesjonalizm tylko botoks i tipsy - usunięte przez administratora ;) ciekawe za co, nikogo nie obrażam, przecież to świadczy o tym, że te panie są zadbane, stać je, firma dobrze płaci przynajmniej HRom, prawda? No widzę, że HRy są aktywne, usuwają wpisy a to potwierdza... że to niestety prawda. @szczera prawda - nie rozumiem co piszesz, to po polsku w ogóle jest? może tipsy ci przeszkadzają w pisaniu? ODRADZAM.

Tak4Nie1
Leszek
@Rekrutacja bardzo pozytywna

Jesteś zadowolony z przebiegu rekrutacji, więc dodaj jakie warunki zatrudnienia Ci oferowano. Czy ta zaproponowana umowa na okres próbny to kontrakt na czas określony? Zachęcam Cię do komentarza.

hohoho
@Rekrutacja bardzo pozytywna

Pochwal się czy nadal praujesz i za ile? Bo mają wszystkich zwalniać. HR wiedzą o tym od kilku tygodni tym bardziej ci nie wierzę bajkopisarzu.

Tak4Nie2
Super jest

Nowa praca w Steria , bardzo miła atmosfera i bardzo miła superviser . Bardzo fajna ekipa i projekt. Godziny i grafik wedlug życzenia szkolenie też jest w pożądku. Nie rozumiem jak ktoś może coś źle napisać o tej firmie.

Tak11Nie8
Wesołych Świąt

Z okazji świąt powiem wam, że zbiera mi się na wymioty na samą myśl, że znowu was będę oglądać. Są święta a ja zamiast się cieszyć to o was myślę, o skali waszego ....stwa. To chyba oznaka depresji? Mocne postanowienie: uciekać od was jak najdalej. Uciekać od tej waszej patologii. Uciekać i nie wracać.

Tak15Nie
kijdjsjds
@Wesołych Świąt

az tak zle jest?? jaka pozycja ??? mozesz cos wiecej powiedziec czemu tak tam jest??

Tak2Nie
staredzieje
@kijdjsjds

Jest dramatycznie. Nabawiłam się w tej pracy nerwicy, i znam przynajmiej 2 osoby, które miały identyczne doświadczenie. Każda z tych osób, włącznie ze mną, odeszła po niecałych trzech miesiach.(usunięte przez administratora)

Tak8Nie
fiooo
@staredzieje

A kiedy tak sie stalo?? Ja tez to mialem wiec wiem o czym piszesz.... DRAMAT!!!

makro

Zamieszczają ogłoszenie na co innego, po czym dzwonią i mówią, że tego stanowiska nie ma, ale jest inne, oczywiście kompletnie co innego.(usunięte przez administratora)

Tak5Nie

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Steria? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

what
@Pytanie

Problem nadgodzin??? To ktoś jest zmuszany do robienia nadgodzin za co mu nie płacą???

TakNie3
@Pytanie

Są dodatkowo płatne zgodnie z przepisami (tzn. z racji tego że czasem zdarza się na projekcie mała liczba osób wolą zapłacić niż oddać w wolnych godzinach). Mogły się zdarzyć drobne nieścisłości ale wyjaśniano je od razu.

TakNie2
Scrudge
@Ninilion

Nieprawda. Jest potwornie duzo zaplanowanych nadgodzin i za nie płacą ale wyobraź sobie że nie wychodzisz ze steriowej piwnicy całymi miesiącami. Za niezaplanowane nadgodziny wolą oddać czas niż płacić, czasem wolą postraszyć ze to jest zgodne z przepisami zeby tematu nie bylo. Grafik który się nieustannie zmienia, zmiany shiftów i pojawiają się nowe zaplanowane nadgodziny. No i ....... spróbuj odmówić. Nikogo to nie obchodzi, masz być i koniec bez wzgledu na to czy planowe czy nieplanowane więc o życiu prywatnym zapomnij, żyjesz dla sterii, steria ci płaci za miske z ryżem to waruj.

Tak9Nie
heji
@Scrudge

Czyli do Sterii nie ma po co sie wybierac??? Życie dla pracy??

oko
@Scrudge

Mam rozumiec ze przyjmujac sie do pracy zostane poinformowany o tym ze dzis musze zostac dluzej w pracy, a bede mial te godziny do odbioru??? Tak jest na wszystkich projektach???

mikro
@oko

Nie na wszystkich projektach - tam, gdzie pracuję nie ma czegoś takiego jak wymuszone nadgodziny - ludzi brakuje, ale to od Ciebie zależy, czy chcesz z tego skorzystać i sobie dorobić. Nikt nie patrzy krzywo, jeśli nie możesz zostać dłużej ;)

TakNie2
oko
@mikro

Co mam przez to rozumiec ze ludzi tam brakuje?? I w jakiej atmosferze ta praca sie odbywa??

Jarzębina

Firma zarządzana przez francuzów - co powinno mówić już wiele na początek. Jeśli ktoś dopcha się do stołka to jest to albo [usunięte przez moderatora] która jest [usunięte przez moderatora], albo osóbka pozornie ceniąca wartości rodzinne a tak naprawdę nie mająca skrupułów w sytuacji gdy trzeba kogoś zwolnić, poniżyć lub ośmieszyć. Poza tym istnieje (nie wypada w tak dużej firmie próbującej się nazywać korporacją) klasyczne kumoterstwo (z tym nie rozmawiaj, ta jest głupia, a tamten zna się na wszystkim więc trzeba z niego 'wycisnąć' ile się da za marne pieniądze). Ogólnie rzecz biorać nie polecam, kiepsko się tu pracuje, atmosfera jest delikatnie mówiąc gęsta, wymagania pracodawców wysokie w stosunku do obiecanek finansowych, a komunikacja pomiędzy poszczególnymi pionami słaba, poziom organizacyjny bardzo niski - nie odbiega od tego w biedronkach.

Tak17Nie

2020
@Jarzębina

Nic się nie zmieniło.

Tak8Nie
mo

W Sterii zarówno rozmowa kwalifikacyjna, ta podczas podpisywania umowy o pracę jak i ta, która jest kiedy pracownik jest zwalniany jest przeprowadzana w języku francuskim. Na stanowiska programista oraz administrator też.

Tak4Nie1
Moche come une merde
@mo

Ja przy zwolnieniu nie miałam rozmowy po francusku :( Dlaczego?

Tak2Nie1
oj
@Moche come une merde

a z jakiego powodu zostałeś zwolniony i kolega? chciałbym dopytać jaka tam jest atmosfera pracy przy stanowiskach unix/linux admina??

X.
@mo

Wierzę Ci, chociaż to nie jest regułą, raczej chcieli ci przed zwolnieniem udowodnić jakimg dla nich jesteś. Taki standard. Czy kolega/koleżanka może z projektu na P i od nowej blond managiery? Bo nowe ogłoszenie już wisi.

xxxx
@X.

o jaka pozycje chodzi??

Moche comme une merde
@oj

Nie wytrzymałam psychicznie, bo choruję na depresję. Źle radzę sobie ze stresem w pracy.

Tak1Nie1
E
@Moche come une merde

Dostałaś, jak sama twierdzisz, kopa ze sterii. Bardziej by ci się to kopanie w ? podobało jakby ci hr/ manager szwargotał po francusku? Przypominam: tu jest POLSKA!

jola

Firma w sumie nie jest zła, wiele zależy od projekt i od zespołu. To co mi się zdecydowanie nie podoba, to zmuszanie do nadgodzin w weekedy. W Polsce mamy chyba 40 godzinny tydzień pracy ??? A w Sterii wrzucanie regularnie w plan nadgodzin jest chyba normą. To bardzo niefajne.

Tak25Nie

Savio22
@jola

Nadgodziny nie mogą być planowe brzmi jakby je planowi to łamanie kodeksu pracy.

nomore

Pracuję w Sterii w ciągu roku na kilkujęzycznym projekcie. Nie widzimy żadnych świąt - ani polskich, ani obcokrajowych. Praca od 6 rana do 23 wieczorem i czasami już nie wiesz czy jest rano czy już noc. Kasa jest bardzo średnia (recepcjonistka z pracą od 9 do 17 więcej zarabia), po 30 nowych procedur na tydzień, które nawzajem się annulują, kontrola za wszystkimi i za wszystkim (nie mamy nawet godzinowej przerwy, tylko 30 min. i te trzeba dzielić po 15 min.), do tego jeszcze wszelakie SSLe, PDI i inne bzdury, żebyś tylko zmusić pracownika uwierzyć w to, że nawet ta średnia kasa i ta jest zaduża. Pozycja zarządu: jeśli cokolwiek jest nie w porządku, to ZAWSZE wina pracownika, nawet jeśli u usera był zły dzień i rzucił się na ciebie podczas gdy dokładnie wykonywałes procedurę. Ludzie biegną jak od zarazy i średnio jedna osoba na miesiąc rzuca pracę. W tym mięsiacu także idzie niemiecki speaker, a w kolejce na uciekanie jeszcze portugalski i francuski. ODRADZAM

Tak16Nie

Osoba pracująca
@nomore

kurcze, powiem Ci, że pracuję w IT od prawie 10 lat i o czymś takim jak SSL to pierwsze słyszę... Jeśli masz na myśli SLA to widać, że pojęcie masz kiepskie, to i pensję kiepską. By the why: z moich wiadomości wynika, że Steria dużą wagę przywiązuje do prawa pracy, więc Twoja historia wydaje się być mało wiarygodna.

TakNie1
Głupia Joasia
@Osoba pracująca

"By the way" sieroto jedna .

Tak20Nie

Lolo
@Osoba pracująca

Jesli pracujac w IT od 10 lat nigdy nie słyszałes o SSL (Security Socket Layer) to może zastanów się czy aby jestes odpowiednim człowiekiem w odpowiednim miejscu..

Tak22Nie

Re
@Lolo

To dobrze świadczy o tym jakie sieroty tam mają naprawdę długi staż pracy.

Tak3Nie
Iwona

@koala, rozumiem że możesz być niezadowolona z pracy w Steria, ale pamiętaj że wypowiadasz się na forum publicznym - zachowaj podstawową kulturę wypowiedzi. To miejsce na opinie o pracodawcach, a nie obrażanie innych osób. @Ulka, rozumiem że Ty jesteś zadowolona z pracy? Możesz powiedzieć dlaczego? Jeśli zawrzesz w swojej wypowiedzi konkretne, merytoryczne argumenty to będzie ona znacznie bardziej cenna dla użytkowników odwiedzających to forum.

TakNie15
....
@Iwona

Jak nie masz nic do powiedzenia to po co sie odzywasz panno z HR?

Tak6Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 310 dni.

Jakie są mocne strony pracodawcy Steria?

TakNie3

Zostaw merytoryczną opinię o Steria - Katowice

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Steria
3/5 Na podstawie 91 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Uniwersytecka 13