Opinie o Sopra Steria Polska Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Sopra Steria Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Sopra Steria Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sopra Steria Polska Sp. z o.o. w Katowice

Kuchareczka

Cześć sterianie, Możecie mi coś doradzić? Pracuję już kilka lat i nic nie wiem o zarobkach w tej firmie. Ja się was nie pytam jakie macie zarobki bo za to steria każe skasować ten komentarz, nie nie nie ja się was pytam o coś innego. Nie mogę wam też napisać ile zarabiam bo za to też skasują ten komentarz. Mogę się wam zamiast tego pochwalić na co mnie stać dzięki wspaniałej pracy w cudownej firmie Sopra steria, taka duma mnie rozpiera z wdzięczności że o tym napiszę. No niestety nie zarabiam tyle co pewien pan A który ileś lat temu kupił sobie używane Porsze i sępił z fajek, on już dawno nie pracuje. Mnie pasjonuje kuchnia i gadzety do kuchni. Pamiętacie może jak wygląda kuchnia w sterii, mają tam takie fajne zmywaki kuchenne. Bardzo mi się podobają i teraz uwaga: znalazłam takie same super zmywaki w biedrze, oczywiście to są polskie zwywaki ale z napisami po polsku, angielsku i francusku. Stać mnie, one są po 2,99 paczka i starczają na miesiąc. Co więcej już trzeci rok cena się nie zmienia. Jakiś czas temu dostałam tez takie specjalne zmywaki co je mają w sterii wiecie takie wrażliwe na światło, do używania nie w dzień. Można je dostać po 0,30 za paczkę i też starcza na miesiąc. I teraz pytania do was, bede wdzieczna za kazdą podpowiedź: - jakie wy macie zmywaki i za ile? - macie te specjalne zmywaki? One zawsze są po 30 groszy? - co sądzicie o moich zmywakach? Biore za tanie? Mam poprosić o droższe czy rozejrzeć się w innym sklepie? Polecacie jakiś? Co radzicie? Przepraszam was jeśli was to nudzi ale na serio te zmywaki mnie strasznie kręcą chyba nawet bardziej niż owocowe coś tam - oczywiście ,że lubię owoce ale zmywaki to jednak zmywaki. Jestem baaaardzo zadowolona i to praca w sterii pozwoliła mi na poznanie tych super zmywaków. Chciałam podziękować zarządowi sterii z całego serca za możliwośc rozwoju moich pasji.

Mad Max
@Kuchareczka

Ostatnio przypadkowo dowiedziałem sie ile wyciaga bezdomny menel ze zbierania złomu na miesiąc nie mając żadnych obowiązków. No i okazuje sie ze mam tyle samo. I ta firma ma czelność wymagać ode mnie zarywania nocek? Pelnej dyspozycyjnosci piatek świátek czy niedziela? Biegłej znajomości jezyka, kompetencji technicznych i rozwiazywania problemow za zadowolone z siebie humanistki? Bez szkoleń oczywiście bo sobie radzę to po co mi szkolenia? W tak toksycznej atmosferze, że rak jest praktycznie gwarantowany? Dość tego! Czuje sie tak, jakby mi ktoś w twarz napluł. Acha mam 3i pol paczki zmywakow na miesiac. Czekam na wpisy zadowolonych humanistek jakim nieudacznikiem jestem a moze nawet 'malwersantem' ze wpisu ktorejs humanistki bo firma taka fajna wiec na pewno problem jest ze mną. Dziękuje za uwage.

@Kuchareczka

Trochę dziwnie, że piszesz o skasowaniu, bo firmy nie mają możliwości, aby takie rzeczy robić na GoWork :) Więc może Twój komentarz był skasowany z jakiegoś innego powodu. Jak wygląda Twój przykładowy dzień pracy w Sopra Steria Polska? Czy jest bardzo ciężko fizycznie?

Korpos

Pracuje już wiele lat w Sopra Steria, wcześniej pracowałem w innych korporacjach w Katowicach. Sopra Steria na pewno wypada na plus. Ludzie zostają tu na długo jest bardzo łatwy dostęp do rożnych działów HR finanse widać ze pracują tu ludzie a nie działy. Rozwój techniczny jak i managerski jest dostępny wiele szkoleń i jak tylko ktoś chce to możliwości są. na minus to na pewno wynagrodzenie które obecnie jest niższe niż u konkurencji mam nadzieje ze to się zmieni.

@Korpos

Ale tak chyba nie wyglądasz? (usunięte przez administratora)

Bardzo przyjazna firma, brak dress code, nie jest to taka typowe korpo, spora elstyczność do pracy z domu, możliwości rozwoju, szczerze polecam!

Ben

From my point of view, Sopra Steria is a great employer. Positive attitude, good salary, possibility to work from home. An international environment, but you can feel at home here. I recommend the employer to anyone who is not convinced.

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Sopra Steria Polska Sp. z o.o. na stanowisko Accountant? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer
zadowolony

Praca ok, atmosfera spoko, pracowałem w sopra steria, odszedłem do konkurencji ale szybko wróciłem i nie żałuję.

Pracownik od lat

Taka refleksja po przeczytaniu czesci niekoniecznie merytorycznych komentarzy: to, w jaki sposob wypowiadamy sie o innych swiadczy w jakims stopniu o nas samych, a ci, ktorzy szukaja powodow do narzekan przewaznie je znajda. Moim zdaniem Sopra Steria to solidna i uczciwa firma, dajaca wiele mozliwosci, z fajna atmosfera. Jasne, ze nie kazdy musi byc zachwycony, ale mi do tej pory pracuje sie bardzo dobrze, a ludzie z ktorymi mam do czynienia sa pomocni i robia swietna robote.

jeszcze

Ktoś już się pytał ale powtorzę pytanie. Czy ta firma Steria jest wypłacalna?

Patrilafea
@jeszcze

Myślę, że tak. Pracowałam tam ponad 5 lat temu, więc nie wiem do końca jak jest teraz, ale moje zarobki były w sumie niezłe. Problem jest wtedy, gdy trafisz na kogoś, z kim nie da się porozmawiać i dogadać. Relacje międzyludzkie w tej firmie były dla mnie zagadką i zaskakiwało mnie to, że żarty i wygłupy przeszkadzały wielu osobom.

Jeszcze
@Patrilafea

Pytałem o aktualną sytuację a nie o to co ci się wydaje.

??
@Jeszcze

A czemu ma byc niewypłacalna?

Pracował w Sterii ponad 3 lata i poza zarobkami nie znajduję żadnych pozytywnych stron. Bardzo niska kultura organizacyjna, kadra zarządzająca to przypadkowi ludzie z układami ( z nielicznymi wyjątkami jak nie było kim zapełnić wolnego wakatu). Praca ogłupiająca, niezbyt skomplikowane zadania, którym się przypisuje niewiarygodną wagę. Być może teraz można już pracować z domu- w końcu biurek i powierzchni nie starczy dla każdego. Najważniejsze to mieć korporacyjną postawę, świetnie grać człowieka sukcesu i zadawać się z odpowiednimi osobami. Powodów do narzekań nie mają tez osoby, który przyszły z nieco bardziej biurokratycznych korporacji i wskoczyły na stanowisko L2/N2 ze świetną pensją bo akurat Steria potrzebowała specjalistów/ekspertów, których sama nigdy nie "wyprodukowała" a projekty są zagrożone wycofaniem się klienta. Brak jawnych widełek finansowych. Może się okazać, że różnica w zarobkach osób o tym samym profilu zawodnym jest parokrotna. Jawna, demotywująca niesprawiedliwość.

Brzydula

Generalnie atmosfera jest świetnia dopóki nie trafi się na nawiedzoną team leaderkę czy team leadera. Niesprawiedliwość jest straszna. Jedni pracują, inni ciągle chodzą zapalić, przejść się dookoła budynku, do Biedronki, siedzą na fejsie, oglądają ciuchy na necie i nikt się o to do nich nie czepia! Jedna lub dwie pracowite osoby nie mogą się same wyrobić. Przychodzą maile od klientów, że coś nie jest zrobione na czas, nie jest zrobione w ogóle, a jedna osoba pracuje nieraz sama przez kilka godzin robiąc kilka rzeczy na raz, w tym krytyczne tickety i alerty. Jak się trafi głupi team leader, rzuca się do tych ludzi, którzy pracują! Nikt nie wysłucha osoby, która się stara, nie pozwala się jej nic ulepszyć, ani uczyć innych... Moja TL zabroniła mi pomagać innym i uczyć nową osobę w zespole. Do tego rasizm, jeśli wasz przełożoby ma inny kolor skóry niż wy i ośmielicie się poskarżyć lub cokolwiek mu/jej zarzucić, zostaniecie zwolnieni za uwagi na temat czyjegoś koloru skóry i wyglądu, chociaż nigdy o takich pierdołach nie wspomnieliście.

sal

To jest bardzo ważny wątek. Zarobki oczywiście wielka tajemnica. Teamleaderzy i seniorzy bardzo dbajá żeby o tym nie rozmawiać. Ty zarabiasz jak w biedrze ale koleżanka, kolega obok dwa razy tyle. O egzotykach nie wspomnę, pensje zachodnie.

Biedronka
@sal

Ja jestem taka biedronka. Moja motywacja wylewa mi się i po nogach cieknie. To z ekscytacji na nowe wyzwania! Idą święta.

Kunta z Kintii
@sal

Tak! jestescie teamem! zajedź sie na śmierć kolega zbratany z gora jak nic x2 a kolega koleżanka pigmentopozytywna francuskiej pensji w eurasach bardziej i kawka papierosek lub coś mocniejszego w godzinach pracy i jest pięknie. Kiedyś wycieczki po biurze i fajki z kumplami pod budynkiem teraz status zarobiony jestem zakaz wjazdu. Taki jeden to sie napracował całe 5 (słownie pięć) tiketów na miesiac i bum awans. Normalnie ekspert level the Bill Gejzt musicie go pokochac w rimsach. Polska kraj ponury jak lubi szelest papierków na białą damę ojrasów starczy. Ile razy widziałem te spuchnięte od przepicia przećpania gębTeraz mniej widać moze melanż-ment się nie pokazuje bo jak by to wygladalo,no jak sami rozumiecie to jest właśnie uajt privilycz, macie tłuki robić za karę bo wasz dziadek na pewno wykorzystywał sranfuzow i pol arktyki na plantacji bawełny i to jest wasza zapłata za ta niesprawiedliwosc pigmentu. Aaaa Niedługo spadam na inną plantację mordka sie cieszy :) :) :) :) :) [korpopozytywnie] Acha i osobiście uważam że pensje powinni wam wypłacać w cebuli.

Więzień

Przeklęty koronawirus. Chcę odejść ale nie mogę. Może przynajmniej przez ten atak hakerski wszystko padnie.

Dlaczego nie możesz?
@Więzień

A kto ci zabroni odejść? Znajdziesz nową pracę, odejdziesz. Szukasz nowej, znajdziesz nową.

Jan

Czy tylko ja mam dziwne uczucia po rozmowie kwalifikacyjnej? Mam wrażenie, że ludzie tam pracujący są bardzo zawistni.

Maria
@Jan

Dobrze ci się wydaje. Ja tam niestety pracuję i szczerze mówię normalny człowiek długo nie wytrzyma. Potem jest tylko ciekawiej, mobing gnojenie i plotki. Szukam czegoś innego.

emigrant

Skoro jest tak dobrze, to czemu jest tak źle?

Jest suuuperrr
@emigrant

Ludzie masowo uciekają a szamani z HR zaklinają rzeczywistość. Nie ma miesiąca, żeby kilka osób nie odeszło z projektu. W przyszłym mies nadal przytulają cósemka za polecenie?

Rekrutacja

Jestem po rekrutacji to zespołu rekrutacji i wydawać by się mogło, że ludzie z branży będą Cię szanować. a tu minęły prawie 2 miesiące, a feedbacku jak nie było tak nie ma. Nawet na maila manager nie raczył mi odpisać...

Karol

@rusty to nie ma w ekipie pomagania sobie nawzajem?

Rusty

Dzięki pracy w Soprasteria dowiedziałem się od strony praktycznej jak wygląda konsekwentne wbijanie noża w plecy z uśmiechem na ustach, ach ta wspaniała atmosfera w pracy, pamiętajcie dużo :) :) :) Eksperyment ile jeszcze wytrzyma trwał dwa lata. Cenna nauka chociaż bardziej niż poznawania swoich granic oczekiwałem szkoleń, których dla mnie nie było. Podziękowałem. No ale jak to?! Trzeba szukać nowej myszki dla kota? Już mnie tam nie ma, fizycznie i psychicznie odpoczywam.

No tak
@Rusty

Prawda . Umiesz się podlizywać i po rekach głaskać szefowe szybko zajdziesz daleko. Nie potrzebujesz nic umieć tyko się podlizywać. Resztę inni za ciebie będą robić i nie wyrabiać się. A ty na kawie i breaku u tyle. To jest klucz do sukcesu.

Ugly

Ja akurat miałam w teamie lekarkę i pielęgniarkę. Co one robią w IT? Podobno lekarka została managerką. Fajnie w sumie.

eff
@Ugly

Myślę że pielęgniarka i lekarka maja dokladnie tyle samo wspólnego z it co absolwenci romanistyki - do których należysz. Teraz już nie tylko ci przeszkadza kolor skóry współpracowników ale i ich wykształcenie? Patrycjo Kociołek, mam nadzieję, że życie mocno kopnie cię w tą chudą dupę, bo już nawet nie zasługujesz na współczucie, a wyłącznie na pogardę. I tak, psycholog miał rację - jesteś życiowym nieudacznikiem. Więc weź się wreszcie za siebie i zrób coś ze swoim życiem, zamiast wylewać prywatne żale publicznie. Robisz z siebie pośmiewisko, tak jak robiłaś w Capie i w Sterii. Wywalili cię już z dwóch korporacji- z ilu jeszcze muszą cię zwolnić żebyś wreszcie dorosła?

eff

Gruba dupa
@eff

Mam gdzieś kolor skóry, najwyżej zazdroszczę ładnym dziewczynom urody i tyle. Proszę nie oskarżać mnie o rasizm! Jeśli miałam do kogoś pretensję, to dlatego, że ten ktoś mnie uraził, niesprawiedliwie potraktował i oskarżył, jeśli znam i lubię ładne dziewczyny, to daję sobie spokój z zazdrością. Poza tym moja dupa jest gruba. Ciężko mi znaleźć spodnie w moim rozmiarze.

Prawdomówna
@eff

Prawda w oczy kole, a winni się tlumaczą!

Romanistka
@eff

Absolwentka romanistyki mało wie o IT, chyba, że w akademiku uczestniczyła w rozkręcaniu i skręcaniu komputera po pożarze :) Poza tym potrafi przeczytać i zrozumieć instruckje po francusku, zadzwonić do użytkownika (albo wysłać mu maila) i dowiedzieć się, czy dalej nie działa...Potrafi też okreslić dzięki instrukcjom (po francusku) i rozmowom z użytkownikami ( po francusku), gdzie tkwi źródo problemu i wysłać ticket do właściwej grupy... może też połączyć się z komputerem użytkownika i wykonać kilka prostych czynności, by rozwiązać jego problem, wystarczy, że przeczyta i zrozumie to, co ma napisane... Mi też się to wydaje niemożliwe, ale jakimś cudem niektórzy ludzie tego niepotrafią...

verbose
@Ugly

Ta pielęgniarka też nadal pracuje i robi karierę, idzie jak taran, potrafi się wydrzeć, latka lecą więc chybaż jest senior infrastructure engineer tzn powinna mieć juz francuskie zarobki. W sumie nieźle jak za czytanie beletrystyki w pracy i niech się samo zrobi. A niech ją koń kopnie, umie się ustawić kobita!

Ugly
@verbose

Spoko. Bo w Sterii ważniejsze było to, co robisz w swoim wolnym czasie na portalach społecznościowych niż to, co robisz w pracy.

verbose
@Ugly

W Sterii naj-naj-najważniejsze jest to z kim ... komu... dla kogo... w pracy i jeszcze bardziej po pracy. A ludkowie się tutaj pytają czy będą mogli to czy tamto ???? Może będą a może nie będą ????

Podkowa n
@verbose

Piszesz o tej która do z gostni przylatuje na miotle? Znam ją.

No tak
@Ugly

Na początku nie chciałam tak mówić o sobie ale ciągną za język. Najlepsze osoba co się podlizuje do szefowej jest już pół roku , ani słowa angielskiego i dostala kontrakt. Nic nie umie dalej robić ale lubiala jak ta się jej podlizywania. No i brak kompetencji jest wyróżniane . Wszyscy charuja a ta sobie tu na kawkę tu na breaka. A inni dostają Opr bo po jednej minutce dłużej .

Agata

A jakue sa zarobki z j.niemieckim?

Jak wygląda ścieżka awansu w Steria?

Patrilafea

Pracowałam w Sterii do 2015 roku, więc pewnie od tego czasu sporo się zmieniło. Kiedyś to zależało od charakteru i preferencji, czy ktoś był bardziej "techniczny", czy raczej wolał zostać team leaderem albo mangerem.

Modelka

Ścieżka awansu wiedzie przez dział pościelowy. Do awansu typuje menago więc się pasztety nie pchajcie.

Chiensson

Zastanawiam się co po ostatniej serii wpadek przyniesie Mikołaj w Sterii? Załapiemy się chociaż na papierki po cukierkach?

Nic
@Chiensson

No cóż ... nie było totalnie nic. Wspaniałe święta! Cukierki musiał ktoś inny zeżreć.

Czy firma jest wypłacalna ?

Nic
@Kasia

nie wiadomo, w grudniu jeszcze tak.

Adios

Pożegnałam się z tym wariatkowem. Ostatnio do mnie ktoś dzwonił, żebym może wróciła. Hahaha, bezcenne.

Zostaw merytoryczną opinię o Sopra Steria Polska Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Sopra Steria Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sopra Steria Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sopra Steria Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Sopra Steria Polska Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 221 ocen.

Sopra Steria Polska Sp. z o.o.