Opinie o Sopra Steria Polska Sp. z o.o. w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Sopra Steria Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Sopra Steria Polska Sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sopra Steria Polska Sp. z o.o. w Katowice

religia i etyka

w skrøcie- Wymagany Francuski by nie oblać na ustnym a do Pozycji to prawda co niektøre przyuczą się i to chyba oczywiste jest że we francuskiej firmie Klientøw Obsługuje się Po_fracuzku (*) lub (.) i nie każda chętna a tylko wybrana zaSzczyt będzie mieć. Jak to wpływa na poziome i pionowe ruchy kadrowe?

makro

Zamieszczają ogłoszenie na co innego, po czym dzwonią i mówią, że tego stanowiska nie ma, ale jest inne, oczywiście kompletnie co innego.(usunięte przez administratora)

Nie
@makro

Daja szanse sie nauczyc, ja lubie ta prace i godziny i kierownicy tez super sa.

Steria to niestety jeden wielki (usunięte przez administratora) Każdy sypia z każdym byleby tylko polepszyć swoją sytuację zawodową albo dla zabawy. Raczej trzymaj swoją żonę /męża z daleka od tego burdelu.

Brzydula
@Gość

Wariatka :) Ja tam nie tylko w Sterii, ale w ogóle w Katowicach z nikim nie spałam... Niestety, jest coś takiego w tej firmie, że nie ceni się specjalnie pracowitości ani solidności, ale urodę, pisanie dobrych maili, by wybronić innych, "obce", czyli nie polskie pochodzenie... Teraz pracuję w miejscu, gdzie piękne dziewczyny szanują brzydsze, ludzie są pracowici, nawet managerka traktuje pracowników, jak równych sobie, a nie niewolników.... Steria powinna się przekształcić w agencję modelek albo agencję towarzyską!

Brzydka
@Gość

Pracowałam tam ponad 5 lat i nigdy nawet z nikim ze Sterii na randce nie byłam, nikt mnie tam w życiu nie podrywał, w ogóle, w Katowicach nic z tych rzeczy.

Brzydka Patrycja :)
@Gość

Pozdrawiam, akurat w Sterii z nikim nie spałam i nie miałam romansu z nikim z pracy!

Byly
@Brzydka Patrycja :)

Jasne. Wiekszosc kobiet w sterii ma drugi czlon nazwiska francuski - tego sie nie wyprzecie. A w sophia antipilis jest nieoficjalna lista chetnych na przyjazd do katowic na ruchanie sluzbowe. Takie cos tylko w sterii widzilem

Brzydka Patrycja
@Brzydka Patrycja :)

Masz rację, ja jestem brzydka, z nikim się w Sterii nie ruchałam i teraz mam inną pracę. Niech te zboki w Sterii bawią się dobrze! Powodzenia! Olejmy ich wszystkich ciepłm moczem :)

była pracownica

Aa awansowałąś ?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Steria? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

what

Problem nadgodzin??? To ktoś jest zmuszany do robienia nadgodzin za co mu nie płacą???

Ninilion

Są dodatkowo płatne zgodnie z przepisami (tzn. z racji tego że czasem zdarza się na projekcie mała liczba osób wolą zapłacić niż oddać w wolnych godzinach). Mogły się zdarzyć drobne nieścisłości ale wyjaśniano je od razu.

Scrudge
@Ninilion

Nieprawda. Jest potwornie duzo zaplanowanych nadgodzin i za nie płacą ale wyobraź sobie że nie wychodzisz ze steriowej piwnicy całymi miesiącami. Za niezaplanowane nadgodziny wolą oddać czas niż płacić, czasem wolą postraszyć ze to jest zgodne z przepisami zeby tematu nie bylo. Grafik który się nieustannie zmienia, zmiany shiftów i pojawiają się nowe zaplanowane nadgodziny. No i ....... spróbuj odmówić. Nikogo to nie obchodzi, masz być i koniec bez wzgledu na to czy planowe czy nieplanowane więc o życiu prywatnym zapomnij, żyjesz dla sterii, steria ci płaci za miske z ryżem to waruj.

heji
@Scrudge

Czyli do Sterii nie ma po co sie wybierac??? Życie dla pracy??

oko
@Scrudge

Mam rozumiec ze przyjmujac sie do pracy zostane poinformowany o tym ze dzis musze zostac dluzej w pracy, a bede mial te godziny do odbioru??? Tak jest na wszystkich projektach???

mikro
@oko

Nie na wszystkich projektach - tam, gdzie pracuję nie ma czegoś takiego jak wymuszone nadgodziny - ludzi brakuje, ale to od Ciebie zależy, czy chcesz z tego skorzystać i sobie dorobić. Nikt nie patrzy krzywo, jeśli nie możesz zostać dłużej ;)

oko
@mikro

Co mam przez to rozumiec ze ludzi tam brakuje?? I w jakiej atmosferze ta praca sie odbywa??

Była pracownica
@what

Ze względu nadgodziny i "astrenty" odeszłam z firmy. Gdy mnie rekrutowano, mówiono że nikt do dyżurów ani nadgodzin nie zmusza, Rzeczywistość okazała sie inna. I co z teho , że płatne. Nadgodziny sporadycznie = rozumiem, ale notorycznie - to dowód na braki kadrowe i złą organizację pracy. Odeszłąm, niestety zbyt późno, Na szczęscie juz tam nie pracuję .

Jakie zadania lub pytania rekrutacyjne otrzymałeś od rekrutera w firmie Sopra Steria Polska Sp. z o.o. na stanowisko Accountant? Czy były zgodne z wymaganiami wskazanymi w ogłoszeniu? Kiedy otrzymałeś odpowiedź zwrotną?
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy .NET -Backend Engineer (w Dubaju)
Bydgoszcz
Bamboo Card
logo firmy PHP Backend Developer

Jaki dress code obowiązuje w Steria?

chachorek

Jako tako nie ma dress code. Chyba, że wizytacja klienta, wtedy biznesowy swobodny ;) ale bez spiny. Jednak w majtkach nie przyjdziesz :)

Wąsacz
@chachorek

Normalne dziewczyny jednak chodzą w majtkach do pracy a tu taka niespodzianka że w Serii nie, a na przyjazd klienta to już absolutnie nie w bieliźnie. Macie tam jakąś policję antymajtkową czy klient sam sprawdza? Dzisiaj ... Unpacking of (wstaw imię żeńskie) i że tak oficjalnie się ogłaszacie a nie na roksach. I like IT!

chachorek

Jest to korporacja o małej zawartości korporacyjności. Wiele projektów z różnymi poziomami wsparcia. Płatne dobrze, ale bez szału. Standardowy pakiet socjalny. 2 imprezy firmowe na rok. Jeśli chodzi o zmianę stanowiska, to nie ma problemu, czujesz że nudzisz się lub wypaliłeś się na jakimś stanowisku, to zgłaszasz do przełożonego, lub do HRów. O podwyżki trzeba powalczyć, ale są (dodatkowo roczna podwyżka inflacyjna jest dawana chyba, że ktoś ma naprawdę złe noty za pracę). O awanse jeszcze trudniej, zwłaszcza na stanowiskach technicznych, ale da się. Jeszcze nie byłem w firmie gdzie pracodawca wciskał komuś pieniądze do ręki od tak, bez upominania się, dlatego nauczyłem się chodzić i męczyć. Dodatkowo w zależności od projektu delegacje (czasem nawet 3-4 miesiące na rok), praca zdalna to 2 dni w tygodniu dla l2 i l3, szkolenia twarde i miękkie, kierownictwo (to z którym miałem do czynienia) sensowne i wyrozumiałe, HRy profesjonalne i miłe - co jest rzadkością.

Taki tam

Swietna robota dla panienek po dziwnych filologiach francuskich zaocznie bo ich język rani uszy. Ludzie dzielą się na dwie grupy: 1) ci od zapiejączkowania, zero awansu plus pretensje managera 2) towarzystwo wzajemnej adoracji - co chwilę szkolenie, wolne a urlop w sezonie nawet miesięczny przeplatane zwolnieniami na siebie na bąbelka na "zapomnialem przyjsc do pracy". Do awansów i podwyżek nadają się jedynie ci z grupy 2). Jak kogos nie ma albo jest ale nic nie robi to nic nie zepsuje, wiec nie ma powodów do skarg czyli jest powód do awansu bo nikt sie na nieobecnego nie poskarzy. Atmosfera trującego lukru fałsz i obłuda. Uśmiechy i jednoczesne skargi donosy. Preferencje dla egzotycznych, im wolno pokazywac bialasom gdzie ich miejsce Francuz bez jakiegokolwiek pojecia o IT z automatu zarabia więcej niż polski inżynier po studiach i z doświadczeniem. Firma słabo płaci jak na spore wymagania i wymuszanie nadgodzin. Raj dla tych panienek po zaocznych filologiach z gr 2). Awanse po znajomosci i przez zasiedzenie maja stanowiska inżyniera a nie umieją zrobić podstawowych rzeczy. One wiedzą jak mało sobą przedstawiają, nie odejdą z firmy bo na rozmowie wyjdą ich braki ale zagryzą zaplują na śmierć bo przecież mają kredyty im się należy. Kiedy dotarło do mnie ze moja obecna szefowa skróciła sobie drogę awansu przez łóżko a obecnie skraca z gostkiem jeszcze wyżej czar prysł całkowicie. Straciłem szacunek do niej i złudzenia co do firmy.

justyna
@Taki tam

Jeśli tak pracujesz jak piszesz to nie dziwię się, że jesteś niezadowolony. Nikt rozsądny nie weźmie twojej opinii pod uwagę. Podstawówka.

Rene
@justyna

Justysiu, napisz może książkę. Może być kucharska. Nobel z literatury czekaaaaa ????

Koszmar
@Taki tam

Jest jedno słowo, które dobrze pasuje - klika. Istnieje też mobbing - jeśli do kliki nie należysz. Psychopaci bez skrupułów na stanowiskach kierowniczych? Tak, awanse po znajomości dla odważnych i bezpruderyjnych, pokazujących co trzeba i udzielających się komu trzeba. Jeśli jesteś rozrywkowa i uważasz że się nie wymydli to koniecznie aplikuj, wielka kariera przed tobą.

teamowym pasztetom nie
@Koszmar

Drogie koleżanki o dużych potrzebach, ognistym temperamencie, bezpruderyjne, ostre i młode imprezowiczki - przybywajcie bo nam hajerapsy wygłodnieli podczas koronaferii. Czekają na wasz powrót do biura, na waszą rywalizację, na wasze prześwitujące bluzeczki, na głębokie dekolty, na te zalotne uśmiechy, na niezobowiązujące spotkania w i po pracy. Zapewniamy dyskrecję. Chcesz się męczyć - twój wybór ale można iść na skróty: wystarczy wskoczyć z kim trzeba i hop hop hop awanse lecą, jest miło i pensja rośnie. Jeśli się zastanawiałaś jak połączyć życie towarzyskie z pracą powtarzam - z nami to możliwe! Zamiast oglądać w kółko 40 twarzy greja zrealizuj z nami swoje marzenia. Jeśli jesteś taką jak my ambitną dziewczyną to własnie na ciebie czekamy. Oczekujemy ambicji, aktywności i zaangażowania. Doświadczenie nie jest wymagane, wszystkiego cię nauczymy :)

klaus

Może dobra praca dla studentów filologii, 3,5k brutto za bezmyślne klikanie z procedur i oglądanie filmów na cda. Szanse na awans marne, kolejka leci po stażu pracy, nie po kwalifikacjach. Studiuję IT, wzięli mnie na N1, czyli praktycznie na stanowisko bez wymagań. Mimo, że ogarniam najlepiej w zespole, praktycznie szkolę nowych, chociaż jest osoba, która powinna się tym zajmować, to awansowane są osoby z najdłuższym stażem na moim stanowisku, które nie mają kompletnie pojęcia o kwestiach którymi mają się zajmować. Widziałem to choćby na szkoleniach, na które chodziłem z tymi ludźmi. Od managera usłyszałem, że jeśli chce awansować na jakiekolwiek techniczne stanowisko to mam przejść przez helpdesk (klient wymaga francuskiego, ktorego zacząłem się uczyć dopiero w sterii). Po 10 miesiącach straciłem całą motywację, szukam innej pracy

Maja
@klaus

Czy doświadczenia, które uzyskałeś od tej pory są przydatne w poszukiwaniu innej pracy? Może to właśnie Steria uczy podstaw i rozwija umiejętności, by można było iść dalej? Jak oceniasz zespół współpracowników - można na nich liczyć?

Prawda
@klaus

Podobno u mnie . Szkolenie praktycznie dostałam po 6 miesiącach ale brak mi.juz motywacji. Szukam dalej bo nie warto.

Bardzo fajna praca

Sopra Steria bardzo dobra struktura . No trzeba pracować i jest sporo telefonów. Ale zespół kierowniczy jest bardzo przyjemny. Podchodzą do czlowieka po ludzku i do ekipy. Francuski trzeba znać dosyć dobrze bo większość klientów mówi po francusku. Ale trzeba powiedzieć że jeszcze nie spotkałam tak mile kierowniczki Życzę sobie jakoś tam zostać no ale to jest już nie w moich rękach.

Szczera prawda
@Bardzo fajna praca

Zgadza się szczególnie na help desku. Przyjemna atmosfera , najlepsze szefowe i fajna praca. Musisz lubiec telefony i jest dużo. Ale w luźnej i fajnej atmosferze jest wszystko ok. Jestem już tu prawie 6 miesięcy i powiem coraz lepiej mi idzie .

Zgadzam sie

Wszystko co piszesz jest prawda . Nie widzę nic negatywnego. Dwie supervisers są bardzo obecne i pomocne dla wszystkich. Jestem tutaj 2 miesiące i bardzo jest pozytywnie . W dodatku dostałam pozytywny feedback i mam chęć się uczyć więcej i rozwijać.

Happy

Pracuje w sterii juz 2 lata i bardzo wszystkim polecam :) rozmowa rekrutacyjna była chyba najlepsza jaką miałam, wszyscy w firmie są bardzo mili i pomocni - nie spotkałam się z żadnym mobbingiem ani nic z tych rzeczy, praca sama w sobie też jest przyjemna, nie ma nadgodziny, wyplata całkiem fajna szczególnie jeżeli się jest na projekcie, który na nocki. W firmie poznałam wielu przyjaciół i spędziłam niesamowite chwile, również imprezy firmowe są genialne, także jak najbardziej polecam :)

Bardzo pozytywne podejście

W szczególnie trudnych chwilach jest ważne mieć ekipę która się wspiera. Dla mnie ekipa zależy od superviser i akurat dwie przybliżone są super z wszystkimi.zaby tak wszędzie było.

Super jest

Nowa praca w Steria , bardzo miła atmosfera i bardzo miła superviser . Bardzo fajna ekipa i projekt. Godziny i grafik wedlug życzenia szkolenie też jest w pożądku. Nie rozumiem jak ktoś może coś źle napisać o tej firmie.

Wesołych Świąt

Z okazji świąt powiem wam, że zbiera mi się na wymioty na samą myśl, że znowu was będę oglądać. Są święta a ja zamiast się cieszyć to o was myślę, o skali waszego ....stwa. To chyba oznaka depresji? Mocne postanowienie: uciekać od was jak najdalej. Uciekać od tej waszej patologii. Uciekać i nie wracać.

kijdjsjds
@Wesołych Świąt

az tak zle jest?? jaka pozycja ??? mozesz cos wiecej powiedziec czemu tak tam jest??

staredzieje
@kijdjsjds

Jest dramatycznie. Nabawiłam się w tej pracy nerwicy, i znam przynajmiej 2 osoby, które miały identyczne doświadczenie. Każda z tych osób, włącznie ze mną, odeszła po niecałych trzech miesiach.(usunięte przez administratora)

fiooo
@staredzieje

A kiedy tak sie stalo?? Ja tez to mialem wiec wiem o czym piszesz.... DRAMAT!!!

mo

W Sterii zarówno rozmowa kwalifikacyjna, ta podczas podpisywania umowy o pracę jak i ta, która jest kiedy pracownik jest zwalniany jest przeprowadzana w języku francuskim. Na stanowiska programista oraz administrator też.

Moche come une merde
@mo

Ja przy zwolnieniu nie miałam rozmowy po francusku :( Dlaczego?

oj
@Moche come une merde

a z jakiego powodu zostałeś zwolniony i kolega? chciałbym dopytać jaka tam jest atmosfera pracy przy stanowiskach unix/linux admina??

X.
@mo

Wierzę Ci, chociaż to nie jest regułą, raczej chcieli ci przed zwolnieniem udowodnić jakimg dla nich jesteś. Taki standard. Czy kolega/koleżanka może z projektu na P i od nowej blond managiery? Bo nowe ogłoszenie już wisi.

xxxx
@X.

o jaka pozycje chodzi??

Moche comme une merde
@oj

Nie wytrzymałam psychicznie, bo choruję na depresję. Źle radzę sobie ze stresem w pracy.

E
@Moche come une merde

Dostałaś, jak sama twierdzisz, kopa ze sterii. Bardziej by ci się to kopanie w ? podobało jakby ci hr/ manager szwargotał po francusku? Przypominam: tu jest POLSKA!

jola

Firma w sumie nie jest zła, wiele zależy od projekt i od zespołu. To co mi się zdecydowanie nie podoba, to zmuszanie do nadgodzin w weekedy. W Polsce mamy chyba 40 godzinny tydzień pracy ??? A w Sterii wrzucanie regularnie w plan nadgodzin jest chyba normą. To bardzo niefajne.

Savio22
@jola

Nadgodziny nie mogą być planowe brzmi jakby je planowi to łamanie kodeksu pracy.

nomore

Pracuję w Sterii w ciągu roku na kilkujęzycznym projekcie. Nie widzimy żadnych świąt - ani polskich, ani obcokrajowych. Praca od 6 rana do 23 wieczorem i czasami już nie wiesz czy jest rano czy już noc. Kasa jest bardzo średnia (recepcjonistka z pracą od 9 do 17 więcej zarabia), po 30 nowych procedur na tydzień, które nawzajem się annulują, kontrola za wszystkimi i za wszystkim (nie mamy nawet godzinowej przerwy, tylko 30 min. i te trzeba dzielić po 15 min.), do tego jeszcze wszelakie SSLe, PDI i inne bzdury, żebyś tylko zmusić pracownika uwierzyć w to, że nawet ta średnia kasa i ta jest zaduża. Pozycja zarządu: jeśli cokolwiek jest nie w porządku, to ZAWSZE wina pracownika, nawet jeśli u usera był zły dzień i rzucił się na ciebie podczas gdy dokładnie wykonywałes procedurę. Ludzie biegną jak od zarazy i średnio jedna osoba na miesiąc rzuca pracę. W tym mięsiacu także idzie niemiecki speaker, a w kolejce na uciekanie jeszcze portugalski i francuski. ODRADZAM

Osoba pracująca
@nomore

kurcze, powiem Ci, że pracuję w IT od prawie 10 lat i o czymś takim jak SSL to pierwsze słyszę... Jeśli masz na myśli SLA to widać, że pojęcie masz kiepskie, to i pensję kiepską. By the why: z moich wiadomości wynika, że Steria dużą wagę przywiązuje do prawa pracy, więc Twoja historia wydaje się być mało wiarygodna.

Głupia Joasia
@Osoba pracująca

"By the way" sieroto jedna .

Lolo
@Osoba pracująca

Jesli pracujac w IT od 10 lat nigdy nie słyszałes o SSL (Security Socket Layer) to może zastanów się czy aby jestes odpowiednim człowiekiem w odpowiednim miejscu..

Re
@Lolo

To dobrze świadczy o tym jakie sieroty tam mają naprawdę długi staż pracy.

Iwona

@koala, rozumiem że możesz być niezadowolona z pracy w Steria, ale pamiętaj że wypowiadasz się na forum publicznym - zachowaj podstawową kulturę wypowiedzi. To miejsce na opinie o pracodawcach, a nie obrażanie innych osób. @Ulka, rozumiem że Ty jesteś zadowolona z pracy? Możesz powiedzieć dlaczego? Jeśli zawrzesz w swojej wypowiedzi konkretne, merytoryczne argumenty to będzie ona znacznie bardziej cenna dla użytkowników odwiedzających to forum.

....
@Iwona

Jak nie masz nic do powiedzenia to po co sie odzywasz panno z HR?

marek86

cześć chciałem startować na konsultanta obsługi klienta z j. francuskim jakiego wynagrodzenia netto mogę się spodziewać . Czy poradzę sobie jeśli potrafię go tylko komunikatywnie? czy są premie na tym stanowisku ? jak wygląda praca czy jest zmianowa?

bogulo
@marek86

hej, odnośnie języka, to na 100% sobie poradzisz, a o resztę to pytaj się HR'ów

Descarada

Tak samo jak w każdej firmie są osoby bardziej i mniej atrakcyjne. Chyba trzeba być strasznie zniewieściałym żeby twierdzić ze liczy się tu tylko wygląd...

Zostaw merytoryczną opinię o Sopra Steria Polska Sp. z o.o. - Katowice

• Jak się pracuje w Sopra Steria Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sopra Steria Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sopra Steria Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 63, z czego 9 to opinie pozytywne, 26 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Sopra Steria Polska Sp. z o.o.
1.9/5 Na podstawie 221 ocen.

Sopra Steria Polska Sp. z o.o.