Opinie o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sabre Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sabre Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Furloł

Myślicie, że będzie konkurs na najlepsze zdjęcie z furlołu?

Czy pracownicy w Sabre Polska Sp. z o.o. dogadują się między sobą?

Antyrobot

Pracownicy Sabre dogadują się między sobą.

Rama

A teraz nawet wspólnie szukają pracy

Antyrobot
@Rama

Razem zawsze raźniej.

In
@Rama

Teraz mozna stamtad zatrudniac cale doswiadczone i zgrane zespoly. ???? Pelen zestaw dev,qa i ba w promocji na dzisiaj.! Do dwoch zespolow manager gratis!

heh

ciekawe ile osób wróci do firmy po postojowym

sg0
@heh

nikt

Abex
@sg0

Część wróci bo od 10 lat nie znają nic więcej niż dany jeden produkt nad którym pracowali

karin

jutro podobno 1/3 pracownikow na przymusowy urlop 50% platny (info z pewnego forum IT z neta)

pojęty
@karin

Dyrektor policzył, że usuwając 1/3 ludzi średnia dzienna ilość commitów nawet się nie zmieni

JaJuzWiem
@karin

jutro to oficjalnie będą maile ale już wszyscy wszystko niestety wiedzą ;/

SuperSG
@karin

Co z kontraktorami? Siedzą jeszcze?

Programista Java

Rozmowa profesjonalna

Jak działa HashMapa (szczegóły), Generics, Java concurrent API (Atomics, synchronized keyword, CountDownLatch, InterruptedException), String pool

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant ds. Oprogramowania Sage DPW z j. niemieckim
Katowice
SD Worx Poland Sp. z o.o.
bojaźliwy

Podobno Sabre w zamian za obcięcie pensji o połowę kazano dyrektorom i menadżerom krzyczeć na pracowników o połowę ciszej.

@bojaźliwy

Nie, ale od tej pory wolno robić tylko parzyste taski z JIRY.

hajery

To przerażające, że niedługo Sabre zorganizuje więcej wylotów niż wszyscy jego klienci z ostatnim czasie.

nowoZatrudniony
@hajery

czekam na info

aneta

Ile płacą na kontraktach w Sabre, senior java developer?

ojtam
@aneta

Bezpośrednio na kontrakcie? Raczej ci sie nie uda. Jeżeli chcesz kontrakt w Sabre to przez kontraktornię, a ile wtedy płacą to się dowiesz w konraktorni.

Były kontraktor
@aneta

Ponoć wczoraj kontraktor jechał autem do Sabre i zatrzymała go policja. Zapytali się go "Ile zarabia?" i dostał mandat za nieuzasadnione wyjście z domu. Policjant stwierdził, że za tyle to się nie opłaca ruszać dupy z domu.

aadg
@aneta

Zależy od kontraktorni, niektóre dają Ci wszelkie swoje benefity, szkolenia, imprezy i płacą max 110/h, jeszcze inne nie dają Ci nic i płacą do 150 zł/h. Dobra stawka jak na Kraków, ale tylko na kontrakcie, na UoP rewelacji w Sabre nie ma.

Pifff

Czy to prawda że jakieś zespoły deweloperskie z AS zostały przejęte lub wypchnięte na zewnątrz i formalnie już nie są częścią sabre? Chodzą takie plotki ale nie mam potwierdzenia

ojtam
@Pifff

Oj tam, oj tam

Itojestwlaśniedemokracja

Muszę powiedzieć, że my Sabrowicze jesteśmy niesamowicie aktywni na goworku. Zawsze ktoś jedzie z jakimś tematem. Patrzyłem co się dzieje u innych a tam cisza. A przecież są w KRK firmy z branż równie mocno dotkniętych. Choćby taka Lufa albo GP.

syd
@Itojestwlaśniedemokracja

Ale żadna inna firma nie dostała tak ostatnio po (usunięte przez administratora) jak S. Poza tym trochę ludzi tutaj pracuje, zdecydowanie więcej niż 200 ...

ajak
@Itojestwlaśniedemokracja

co to GP?

Itojestwłaśnie...
@syd

Tylko dzielę się obserwacją. GP to Grand Parade. Firma matka to William Hill - można zerknąć na akcje.

dejwu
@Itojestwłaśnie...

W GP nie jest tak zle, nawet bonus za 2019 wyplacili i to dosc spory :)

TakTylkoPrzypomnę

Pracownika na bezpłatnym urlopie (krótszym niż 3 miesiące) nie można zwolnić, nawet dyscyplinarnie ani przy zwolnieniach grupowych. Zróbcie z tą informacją co chcecie ;)

Też przypomne
@TakTylkoPrzypomnę

Pracownik na bezpłatnym urlopie dostaje całe 0 zł za cały okres urlopu, no nic tylko iść na urlop...

wkrótcebyłykontraktor

Super firma, fajni ludzie, szkoda tylko że przez covida są cięcia i część kontraktorów już wylatuje. Mam nadzieje że samo sabre jakos to przeżyje.

@wkrótcebyłykontraktor

Po co pracujesz dla kontraktorni? Lubisz się dzielić pensją z pośrednikiem?

jeszczeObecny
@wkrótcebyłykontraktor

od kiedy was nie będzie?

@wkrótcebyłykontraktor

Mam nadzieję, że to dotknie jak najmniej osób. Jak ktoś pracuje w kontraktorni to i tak spoko. Gorzej jak ktoś musi szukać nowej pracy na obecnym rynku. Powodzenia wszystkim.

nieprawda

a ty lubisz dostawać połowę tego co kontraktor po podzieleniu się z kontraktornią?

@nieprawda

Dokładnie. Zdarzało mi się dostawać oferty od kontraktorni i w przypadku tych dużych, stawki potrafią być wyższe niż bezpośrednio w danej firmie.

Kasandra

Domek z kart zaczyna się rozpadać.

niesabre
@Kasandra

plotka głosi że pracownicy maja do wyboru albo 15% mniej wyplaty albo 2-3 miesiace urlopu bezpłatnego? prawda?

niejanusz
@niesabre

Czesciowo jest to prawda, nie jest to przymus. Jest to dobrowolny program by pomoc naszej firmie wyjsc z opresji.

@niejanusz

@niesabre, @niejanusz aktualnie dobrowolnie. Jeżeli braknie ochotników to będzie niedobrowolnie.

@Kasandra

Czy w innych korpo w Krakowie też tak jest? Czy powoli i do przodu?

test
@niefajnie

U mnie business as usual, wszyscy zdalnie (fintech). Sabre ma fajną domenę i ciekawe projekty (niektóre), ale trudno spodziewać się żeby biznes się kręcił kiedy cała branża momentalnie staje w miejscu. Dla porównania - banki nie mogą się zatrzymać, a nawet gdy bank ledwo zipie to i tak zawsze można liczyć na kroplówkę od banku centralnego w postaci dodrukowanego pieniądza :)

test123
@test

I może jeszcze nie było u prośby o "dobrowolne" obniżki, tylko dostaliście premie i awanse za to jak (usunięte przez administratora) programistami jesteście.

Alfredo

Hejka, Czy zaczely sie zwolnienia po odłoszeniu tych tragicznych wyników finansowych?

polecialem
@Alfredo

podobno pierwsi kontraktorzy juz polecieli ;/

Don Pedro
@polecialem

Nie dziwi mnie niepokój...

Kolejni
@polecialem

U mnie na 1on1 ludzie dostają info że kontraktorzy na dniach poleca a podwyżek w tym roku nie będzie.

@Kolejni

Akcje zrobiły -52% za ostatnie 10 dni. Nie zdziwię się jeśli ogłoszą upadłość w ciągu 2-3 miesięcy.

sg02xxxxx
@Ex SG

W sabre nie ma mnie od 5 lat ale spędzilem tam wiele lat i nieraz słyszałem podobne historie. Branża turystyczna dostanie teraz po du*** to pewne a Sabre pośrednio na tym straci ale w updaek nie wierzę. Zwolnienia tak, zamrożenia projektów tak i pewnie zamrozenie procesów rekrutacyjnych jak to było ok 10 i 6 lat temu. Nie panikować, pisać CV i czekać na obieg spraw :) Pozdrawiam Sabrowiczów.

@sg02xxxxx

Człowieku, -52% to nie są standardowe żarty w stylu "zwolnijmy kontraktorów i będzie na papierze się zgadzać". Firma na dzień dzisiejszy (06 MAR) ma kapitalizację giełdową o ponad miliard dolarów niższą niż wartość jej długów.

Wyrobnik
@Kolejni

Nie słyszałem o zwolnieniach kontraktów, coś więcej?

ten taki
@Ex SG

Ależ sie porobiło... Stary, prędzej raki zaczna chodzić przodem niż Sabre zbankrutuje;) trochę zdrowego rozsądku, kryzys jest tymczasowy, nie panikuj, weź nervosal:)

@ten taki

Ok boomer. International Air Transport Association was forecasting that the outbreak would cost global airlines about $29 billion in lost revenue in 2020. On Thursday the IATA updated its estimate to $113 billion in lost revenue.

Ref
@ten taki

Raki chodzą do przodu. Także ten... Ciekawe tylko czy jak sabre klęknie to ktoś przejmie to wszystko czy zaora. Bo jak sabre klęknie to inne firmy po (usunięte przez administratora) dostaną.

Ten
@Ref

A ja jestem ciekawy czy niedługo nadejdzie Armageddon i przyjdzie nowy, lepszy świat ????za dużo filozofów na tym forum, jesteście wszyscy małymi korposzczurkami a próbujecie dyskutować o sprawach które od Was nie zależą i nie macie o nich pojęcia ???? wrzuć na luz stary bo się nabawisz zawału

ExSG
@Alfredo

Sabre nie padnie, większość światowych lotów odbywa się w ramach USA. Natomiast podwyżkom, bonusom, kontraktorom i internom (po okresie stażu, a może i przed, zobaczymy) trzeba powiedzieć 'papa'. I to niekoniecznie tylko na ten moment, nie zdziwię się jak nawet za rok będzie się im obecny okres odbijał.

Samohed
@ExSG

Na the layoff piszą że szykują się masowe zwolnienia Czy to prawda? Zobaczymy. Na razie atmosfery paniki nie ma

Informator
@Samohed

Beda ciąć kontraktorów w USA przede wszytkim, dla nich Polska jest low cost lokalizacja. Zamrozili wszystkie nowe pozycje tylko po to zeby uchronić wszystkich obecnych pracownikow i external kontraktorów. Tyle w temacie, na razie żadnych zwolnien nie ma

nie rob wasaty
@Informator

Akcje dalej leca a oni nic nie robia?

Miś
@Informator

W 2014 Polska też była low cost location.

Kamil

Nie polecam pracy tutaj, na rozmowie mówią, że tworzą team, bo będzie NOWY projekt, a potem się okazuje, że ten nowy projekt to utrzymanie g***a z technologiami sprzed 15 lat.

Gonazallo

Witam, Na jakie zarobki może liczyć executive assistant?

Gonzallo

Faktycznie jestem zainteresowany tą pozycją w Sabre Polska. Wysokość zarobków jest ważna jednak nie najważniejsza, przed rozmowa kwalifikacyjna warto mieć jakieś rozeznanie. Zobaczymy co przyniesie przyszłość ???? pozdrawiam gorąco

Danuta
@Gonzallo

Jasne jest, że zarobki stanowią jeden z najważniejszych czynników, z powodu których decydujemy się na pracę na danym stanowisku. Ale - jak sam wspomniałeś - istnieją także i inne, równie ważne aspekty, które powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając pracę. Kiedy konkretnie masz termin rozmowy kwalifikacyjnej w Sabre Polska? Nie zapomnij zdać nam z niej relacji!

@Danuta

Danuta , nie próbuj sztucznie wywoływać dyskusji, bo kiepsko Ci to idzie.

Sebastian
@Danek

To nie sztuczne wywoływanie dyskusji tylko chęć dowiedzenia się więcej o pracy w Sabre Polska. Skoro udzielasz się w tym wątku może mógłbyś napisać o obecnych rekrutacjach w firmie i z jakimi kwalifikacjami szukają pracowników. Przydałyby się też informacje dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej. Mógłbyś to dla mnie zrobić?

@Sebastian

Sebastian, zakładam że jesteś inteligentna osobą, proponuję włączyć myślenie i skorzystać z popularnej wyszukiwarki internetowej aby pobrać cała listę otwartych pozycji... Nie nabijaj sztucznie dyskusji bo naprawdę nie radzisz sobie

@Danek

Może mała podpowiedź SebastianoDanuto : www.sabre.com/careers

Bot
@Sebastian

Przecież to nie jest prawdziwa osoba, tylko tekst z bazy tekstów gowork wykupiony przez sabre, co jakiś czas automatycznie dodawany przez aplikacje.

ExSG

Ja wszystko rozumiem. Ale właśnie rekruterki zaczęły spamować na linkedinie ofertami, gdzie sabre jest przedstawiane jako PRESTIŻOWY pracodawca xD Jak odpisałem, że przecież tam pracowałem i to jest zwykłe kłamstwo to dostałem blokadę :D Obawiam się, że do nowego biuira poszukują sporo osób więc tego typu kłamstw będzie więcej, uważajcie juniorzy (bo ludzie na wyższych stanowiskach pewnie wiedzą, żeby tam nie iść).

ciekawy
@ExSG

a co jest z tą firmą nie tak?

Ref
@ExSG

Sabre to nie jest zła firma. Są lepsze, są gorsze. Tak czy siak, jak wszędzie trzeba mieć trochę szczęścia bo to moloch i można trafić słabo,ale można też i dobrze. Nie wiem co jest bardziej prawdopodobne. Generalnie mi się w sabre podobało. I mam sentyment do tej firmy, ale też znam przypadki (dwa) gdzie ludzi potraktowano, delikatnie mówiąc, nieładnie.

AF
@ciekawy

Może to, że to po prostu zwykła firma, jak większość w Krakowie, stare technologie, dużo studentów i juniorów. A nie żaden TOP. Sabre to boli, że ludzie to wiedzą, bo woleli by być wymieniani w gronie najlepszych firm w Krakowie, a nie Motoroli, HSBC czy Comarchu.

Kris
@AF

Myślę, że to generalizowanie. Jeśli firma działa na rynku od 60 a nie 6 lat, to na pewno można trafić na zamierzchły kod, ale coraz więcej produktów jest przepisywanych na najnowsze technologie lub od razu w nich tworzonych.

Bananarama
@AF

A jakie firmy są tymi najlepszymi w KRK jeśli chodzi o tę wielkość?

Beata

Czy słyszał ktoś o romansach w Sabre?

anon
@Beata

Tak

B.Szolow
@Beata

Masowo w HR.wywiad rodzinny a potem układanie kariery i wsparcia z pominięciem rodziny.

Ex SG

Co tu pisać? Ludzie wszędzie są tacy sami. Komu się chce seksu poza związkiem - będzie go szukał i pewnie znajdzie. Komu się chce pracować - będzie pracował. Osobiście widziałem więcej tych z drugiej kategorii.

fAn

Cześć, niby opinie w dziale finansów, ale zbytnio nie widze związku:) Czy ktoś byłby w stanie napisać jak wygląda praca w finansach (pojawiło się ostatnio stanowisko księgowego)?

gloria
@fAn

hej, nie pracowałam w sabre osobiscie, ale mam znajoma która raczej nie polecała ze wzgledu na duza ilość pracy.. ciągle coś dokładali. No i zmeniła tez ze względu na zarobki..

AMA
@fAn

o jakich widelkach wynagrodzenia mowa np na stanowisku ksiegowego lub senior acc.? zastanawiam sie czy warto probować czy szkoda zawracac sobie glowy...

AMA
@gloria

to w zasadzie putanie tutaj:)

Centertel

A jak teraz wyglada sprawa z rekrutacją?Jest szansa trafić na coś ciekawego?

Sabre employee
@Centertel

Nie wiem co Cię interesuje, ale mamy całkiem sporo otwartych pozycji.

Szukajacy

A wlasnie. Widze, ze wiekszosc pozycji zostala masowo zamknieta w zeszlym tygodniu. Cos sie stalo ?

@Szukajacy

Typowa sabrowa praktyka redukcji personelu każde pare lat. Pewnie natychmiast zredukują wszystkich kontrakorów.

Rob
@Ex SG

LoL, Ty musisz być naprawdę nieszczęśliwy(-a). Dobrze, że przynajmniej nie kłamiesz, że Sabre grupowo zwalniało pracowników (nie mylić z kontraktorami). Poczytaj trochę wiadomości ze świata, to się dowiesz na ile sektorów światowej gospodarki ma wpływ (usunięte przez administratora) i w jaki sposób firmy próbują bronić swoje fundusze i pracowników.

@Rob

Człowieku, przepracowałem 8 lat w tej amerykańskiej firmie i dobrze znam panującą tam kowbojską politykę kadrową i ile do powiedzenia ma KRK HR. Widziałem nie jedną falę zwolnień lącznie z tą najsłynniejszą co nawet dotychczas jest wyśmiewana w środowisku informatycznym. A przykład z tym że ktoś coś broni to se lepiej skasuj. Wygląda jakbyś usprawiedliwiał przemoc w rodzinie bo Twóje sąsiedzi też to robią na co dzień.

Alhambra

Jak wygląda ta sprawa z inwigilacją na laptopach - podobno także w domu?

Zostaw merytoryczną opinię o Sabre Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sabre Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabre Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sabre Polska Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabre Polska Sp. z o.o.