Opinie o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Sabre Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Sabre Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sabre Polska Sp. z o.o. w Kraków

@Dyzio rozumiem, była redukcja kontraktów, bo firma Sabre Polska nie potrzebowała już tylu pracowników czy jej na taką ilość pracowników po prostu nie było stać? Nie jestem na bieżąco z Waszą pracą w firmie, dlatego nie rozumiem całej zależności, o której napisałeś. Możesz napisać to w taki sposób, by każdy z nas zrozumiał?

@Car2fast @Dyzio a wiesz co mogło być powodem zwolnienia? Czyli @Pracownik premie były obiecywane mimo zwolnień? I czy była mowa o tym, że będą na początku miesiąca?

Dyzio
@Karolina

To była redukcja kontraktorów. Ok, ja rozumiem, że jak przychodzi kryzys, to kontraktorów odcina się jako pierwszych, po to w sumie ich się zatrudnia, by móc reagować elastycznie na zapotrzebowanie. Ale cholerka, dawanie DWÓCH GODZIN na przekazanie pracy developera komuś innemu bez sprawdzenia wpływu na idące projekty to czyste świństwo wobec tych, którzy zostają z tym "gorącym kartoflem". Sam już jestem od kilku miesięcy poza tą śmieszną firmą, ale innych przestrzegam przed tym cudem z hinduskim managementem w Dallas.

Ma ktoś jakieś wieści o premiach w tym roku?

Car2fast

Sabre to porażka. Entry level jeżeli chodzi o skąplikowanje projektów. Zwalniają ludzi z dnia na dzień. W środę zostałem poinformowany że w piątek ma mnie nie być:) no i to zarządzanie zdalne z USA. Nikt nic nie wie. Czeski film:) ale płacą w miare dobrze na b2b :) 15-20k + vat. Tylko czy warto ryzykować. Jak już to za maksymalną stawkę.

Dyzio
@Car2fast

Ponad rok temu kumpel (kontraktor) dowiedział się w połowie sesji planowania Sprintu (godz. ok 13.00), że do 15.00 tego samego dnia ma oddać laptopa w IT. Zespół miał niecałe dwie godziny by przejąć od niego robotę w środku projektu, wszystkie prywatne branche, rozgrzebane pliki. Sabre RULES :-D

Programista Java

Rozmowa profesjonalna

Jak działa HashMapa (szczegóły), Generics, Java concurrent API (Atomics, synchronized keyword, CountDownLatch, InterruptedException), String pool

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

@TG dziękuję za odpowiedź. Czyli tylko w przypadku stanowisk z wymaganą znajomością języka angielskiego trzeba się przygotować na sprawdzenie tego na rekrutacji. @widzialem upadajace silosy.... piszesz, że w pewnym momencie stanęły podwyżki w firmie Sabre Polska, ale mówisz, że ludzie dostawali awansy. Czy w takim przypadku awans się nie wiązał z tym, że była podwyżka?

eks-sabrowiec
@Karolina

Taniej wyszło dać awans pewnej grupie ludzi niż wszystkim podwyżki ;- ).

krezus

@Alan A co to za różnica czy po roku czy nie? Jakaś gwarancja wzrostu w czasie? Nigdzie tak nie ma - w żadnej firmie.

Sghehehe
@krezus

Zwłaszcza w Sabre.

Alan
@krezus

Chodziło mi że po roku stażu na tym stanowisku w konkurencji ;-) To jak z tymi zarobkami?

not_a_robot
@Alan

Po roku jestes dalej juniorem, stawki juniorskie w Sabre to 5500-6500 brutto.

Sghehehe
@not_a_robot

Takie stawki to chyba 10 lat temu były.

@Sghehehe

Chyba 10 lat temu stawka na juniora to była 3000 brutto. I to w lepszych firmach.

Nie żartuj. Junior w 2005-2006 roku miał w Sabre ponad 5k, i to raczej bliżej 6k (brutto)

john

w 2004-2005, szef motoroli w Krakowie chwalił się, że najniższa stawka to 2x pensie średnie krajowe, co dawało ok 4500 - 4800 brutto zł (ok 3 tys. netto). A ludzie odchodzili z Motki i szli do Sabre.

Były Sabrowicz

Chyba junior manager.

Old-friend
@Były Sabrowicz

Sam w 2006 jako jr programista mialem 5500 brutto. Contrinutorzy dostawali 7+. Seniorzy ponad 8k. Wiec albo mylisz brutto z netto, albo mylisz firmy.

widzialem upadajace silosy....
@Old-friend

Sabre w latach 2005-2009 oferowalo bardzo dobre stawki. W 2007 jako contributor mialem 7500 brutto, w 2009 jako senior stanelo na ok. 8500 i do konca 2013 praktycznie nie drgnelo. I to byl/jest najwiekszy problem przestali placic wiecej niz inni zeby "nie pompowac rynku". W rezultacie kto mial glowe na karku znalazl "external opportunity" bardzo czesto za +50% lub wiecej. W 2013 jako senior dostalem 14k w startupie, odchodzac po roku mialem szanse pozostajac na 17k wiec niemal +100% w 2 lata :P Sabre po wielu odejsciach zatrzymywalo pracownikami awansami ze wzgledu na niskie widelki i dochodzilo do paradoksow gdzie dobrych deweloperow jeszcze niedawno niechetnie awansowano nawet na leaderskie stanowisko by po paru latach przecietniakow awansowac na principali aby dac rade placic im choc podobnie jak w innych firmach.

Wchodząc na stronę firmy Sabre Polska widzę, że jest ona w języku angielskim. Czy to oznacza, że rozmowa rekrutacyjna również jest przeprowadzana w tym języku? W jakim stopniu trzeba znać ten język?

TG
@Karolina

Nie, rozmowa zazwyczaj jest po polsku poza momentami gdy sprawdzają czy umiesz angielski jeżeli na danym stanowisku wymagają umiejętności angielskiego. Szczegóły zależą od konkretnego stanowiska.

gandalf

FYI - od nowego roku Sabre zawiesza program autorskich kosztów przychodu, podejrzewam że mogą posypać się wypowiedzenia

set
@gandalf

Wszystkie firmy zawieszają bo prawo się zmienia od stycznia. Zawiesza to znaczy że jak zostanie wydana nowa interpretacja przez izbę skarbową to program zostanie przywrócony i zainteresowane osoby będą mogły do niego przystąpić.

mateusz
@set

Zapytałem znajomych z kilku krakowskich firm czy u nich zawieszają (motorola, ericsson, delphi) i żadna z nich nie zawiesza wiec z tym wszystkie to kłamstwo.

@set

Sabrowy "model" jest "oparty o czas pracy pracownika" i dla tego powstaje "znaczące ryzyko". Czyli większość firm albo błyskawicznie dostosuje się albo już mają lepszy model. P.S. Chyba dział HR jest tym słynnym silosem do rozwalenia.

rufik

Chyba nie przeczytales memo zbyt uwaznie. Model oparty o czas pracy to jeden problem, główna przyczyną zawieszenia programu są zmiany w prawie wchodzące z niem 1 stycznia które wymuszają na Sabre wystąpienie o nową interpetację, na co izba skarbowa ma 90 dni. Jak ktoś zna firmę w KRK która nie zawiesza programu to niech da znać, co to za firma i w oparciu o jaki model będzie kontynuowała program w 2018 roku. Ogólnie rozliczanie kosztów autorskich przez pracowników etatowych jest trochę dyskusyjne ;)

TC
@rufik

Mateusz podał przecież już te firmy: Motorola, Ericsson, Delphi. Ze swojej storny mogę dodać Ocado. Nie wiem w oparciu o jaki model firmy te kontynuować będą program w 2018r. ale fakt jest taki, że na tę chwilę nie ma informacji aby jakakolwiek inna firma w Krakowie zawieszała autorskie KUP od stycznia

smes
@mateusz

Hej, to spytaj kolegów w oparciu o jaki model te koszty są rozliczane, jak je raportują i kto weryfikowane są ich raporty. Spytaj też jak możesz czy w 2018 aby napewno z tego programu nie zostaną wyłączeni np. testerzy.

N-P
@TC

Chyba lepiej miec pewnosc (czyli pozytywna re-interpretacje US) niz przez 5 lat ryzykowac problemy w razie kontroli? I dotyczy to zarowno firmy, jak i pracownikow...

TC
@N-P

Żadna firma nie może sobie pozwolić na taką wpadkę, że US zacznie kontrolować jej pracowników i sypać kary za sposób rozliczania PIT. Mimo tego, tylko Sabre podjęło decyzję o wstrzymaniu KUP. Dlaczego?

Praktyk
@TC

A jednak przy obecnej tendencji do dowalania klasie sredniej i szukania szybkiego poklasku, wydaje sie, ze opcja bezpieczniejsza ma sens. Suweren przyklasnie po ujawnieniu "skandalicznych praktyk bogatych programistow z elity". 2018 pokaze, kto mial racje...

@gandalf co to za program? Na czym ono polega? Dlaczego miałyby być zwolnienia grupowe w Sabre Polska? @Nick_moj z jakiego powodu zostało zwolnione aż 50 osób?

gandalf
@Karolina

nie wyrazilem sie jasno, nie bedzie zadnych zwolnien grupowych tylko sami pracownicy moga zaczac skladac wypowiedzenia bo po prostu zaczna dostawac mniej na reke i moze sie okazac ze to dobra pora przejsc na b2b gdzie indziej :) a o KUP mozesz poczytac bo jest tego masa w sieci

@Karolina

Dla tego że sabrowe wypłaty są słabe na tle konkurencji w KRK. Dodatkowo dowiadujemy się że za miesiąc mamy dostawać na rękę mniej? Serio?

Zizu

Czy ktoś z grona zawiedzionych, zirytowanych i wściekłych rzucil juz papierami? Tylu bylo mocnych w gębie....

paperman
@Zizu

@Zizu: Ja - a co?

Javadev
@paperman

Jest kolejka w HR z wypowiedzeniami

gumiś

Podobno były dziś jakieś zwolnienia w KRK, prawda to?

bopmn56vd871

Tak,prawda.

nikc
@gumiś

Ale jak to, w środku tygodnia? TO nie w stylu sabre

gumiś
@gumiś

O kurcze... współczuję, nastroje muszą być kiepskie...

Nick_moj
@bopmn56vd871

Ale zwolnienia w stylu Sabrowym, czyli 50 osób w tym pracownicy, czy raczej komuś nie przedłużyli kontraktu i robi się afera?

Darina
@Nick_moj

2 osoby z Krakowa,reszta w USA.

Bombel

@ZawiedzionySG Miałam takie wrażenie, że są w Sabre osoby, które konfliktują ze sobą innych pracowników. Twój wpis to potwierdza i może warto o tym rozmawiać z szefostwem. Takie sytuacje bardzo niekorzystnie wpływają na wyniki w pracy a atmosfera jest ważna!!

ZawiedzonySG
@Bombel

To nie szeregowi pracownicy sobie skacza do gardel ale nasi szefowie.. Jest ich za wiele i sie rozpychaja. To efekt organizacji matrixowej ktora jednak jest wygodna dla kadr w DFW bo mozna napuszczac na siebie silosy. W ten sposob wysilek idzie w wewnetrzna walke i nikt nie zagrozi cieplym i zbednym posadkom VP, SVP itd w DFW

Jarząbek - trener 1ligi

Przeczytalem co tutaj jest napisane przez niektorych, ta 'umowa' dosc ciekawa sprawa. Ale chcialbym uspokoic co niektorych, szczegolnie tych z IT. Firm w Krk przybywa i daja co raz lepsze warunki, wiec jesli boicie sie o stolki to nie powinniscie. Niedawno pracujac w innym Krakowskim korpo takze chcieli mnie dojechac za cos czego nie zrobilem, generalnie dosc prostacka sytuacja, co prawda inny kontekst ale jest czesc wspolna. Robote mozna znalezc dosc szybko (i ja tez sobie znalazlem), nawet z dnia na dzien gdyby nie procedury rekrutacji, ktore zajmuja czas.... Takze glowa do gory, nie podpisywac byle czego, a pewnie wiekszosc z Was ma kase na porade prawnika, a jak nie to zrzuta i grupowo to zalatwic. Korposy maja co raz mniej do gadania bo jestesmy zdolni (my Polacy!) i nie damy "se" sobie w kasze dmuchac. Pozdro dla Wszystkich normalnych z Sabre i innych korpo.

Alan

Jakie zarobki można uzyskać po roku pracy w Sabre jako Software QA Engineer ??

Nikc
@Alan

0zł przez 2 lata po odejściu z firmy

Nikc

Ej, a jak tam silosy? Już poleciały czy czekamy do stycznia?

ZawiedzionySG
@Nikc

Do silosow wracamy. Dziel ludzi i zarządzaj konfliktem, oto strategia liderow z DFW i ich przyd..asow z KRK

Cortana

@Stach Nie przekonuje mnie Twoja odpowiedź. Po prostu powtórzyłeś to co ja napisałem z tą różnicą, że sugerujesz jakobym jednak coś źle zrozumiał. Przeczytałem właśnie cały ten punkt umowy. Nie będe tego przepisywał bo za dużo klepania. Właściwie to już nieważne i nie ma sensu tego kontynuować... bo kontrowersyjna umowa w całości oficjalnie trafiła do śmietnika gdzie jest jej miejsce. Mam nadzieję, że nowa umowa będzie zrozumiała, zgodna z polskim prawem i że nie będą potrzebni prawnicy aby nam ją wyjaśniać. W przeciwnym wypadku po prostu jej nie podpiszę... i niech mnie zwalniają - zakładając, że nadal tam będę pracował. Zmęczony jestem tymi wszystkimi gierkami, przepychankami, zwolnieniami, nieporozumieniami, oszczędnościami, polityką, reorganizacjami, restrukturyzacjami. Ciężko jest w takich warunkach stworzyć cokolwiek. Zero stabilizacji... wszystko jest w zawieszeniu i wszystko w każdej chwili może ulec zmianie.

Berylo

Jeśli zastanawiacie się nad rezygnacją to zapraszam do kontaktu. Jestem programistą, nie rekruterem. Opowiem o swojej firmie i jeśli się przyjmiesz to podzielimy się referral bonusem:) mg.mateuszgawel@gmail.com

ex sg
@Berylo

Mateusz Gaweł z EPAMu? Wiesz, że twoja firma ma jeszcze gorszą opinie niż tutaj opluwana?

AAAAAAA
@ex sg

W epamie jeszcze gorzej, ale kasa się zgadza. Jak komuś zależy na zmianie za lepszą kasę to się odnajdzie.

Szczery

Moim zdaniem firma prezentuje się coraz gorzej. Niezłą sobie zrobiliście opinię... Temat Sabre znalazl sie juz nawet na wykopie...

Baśka

Może warto wyjaśnić wątpliwości zanim podpiszecie umowę?

Cortana

Sto razy powtórzone jest w słynnym dokumencie, że wszelkie prawa do naszych Dzieł są przenoszone na Sabra, a nawet jeśli nie są to i tak są.... itd... okej niech im będzie. Jest to zrozumiałe i akceptuję to. Przeniesienie tych praw jest też zapisane w naszej standardowej umowie o pracę która obowiązywała do tej pory. Tutaj natomiast pojawił się bardzo ciekawy fragment: "Ponadto pracownik rozumie i zobowiązuje się zwolnić Spółkę z Grupy z odpowiedzialności i POKRYĆ WSZELKIE KOSZTY i ODSZKODOWANIA jakie mogą powstać jeśli pracownik nie zapewni przyznania takich praw lub w inny sposób nie wykona swoich zobowiązań." Czyli jak coś pójdzie nie tak, coś przeoczysz, czegoś nie doczytasz i o jedną bibliotekę za daleko się zapędzisz, to Ty pracowniku jesteś w d.pie. Firma jest czysta a Ty bujaj sie po sądach z Amadeuszem, Air Berlinem albo innym Facebookiem. I płać odszkodowanie! My deweloperzy też jesteśmy ludźmi. Jesteśmy niedoskonali. Wyobraźcie sobie, że też popełniamy błędy! I dlatego w firmach jest "Legal Department" i dlatego firmy zatrudniają też zewnętrznych prawników i biorą NA SIEBIE odpowiedzialność za nasze Dzieła na których zarabiają, ale też chronią swoich pracowników biorąc na siebie odpowiedzialność za nasze ewentualne błędy. Tak działają uczciwe firmy, które dbają o swoich pracowników i ich chronią, bo wiedzą że to pracownicy stanowią o wartości firmy. Jeśli coś źle zrozumiałem, to poprawcie mnie proszę.

Stach
@Cortana

Owszem, źle. To jest fragment wyrwany z kontekstu. W tym całym paragrafie chodzi o to, że jeżeli pracując w firmie wykorzystasz w kodzie jakiś fragment, co do którego ktoś inny może sobie rościć prawa autorskie i nie poinfromujesz o tym pracodawcy, a nastepnie właściciel tych praw będzie miał pretensje do firmy o użycie jego dzieła, to odpowiedzialność spada na Ciebie. Na przykładzie nie związanym z kodowaniem: jeżeli użyję np. w prezentacji czyjegoś zdjęcia, do którego nie mam praw autorskich i autor zgłosi się do firmy i powie, że nie miałem do tego prawa, to odpowiedzialność spada na miebie, nie na firmę. Tu absolutnie nie chodzi o to, że Ty zrobisz błąd w kodzie! Zresztą takie kwestie omawia ustawa o prawach autorskich. I to jest właśnie przykład, że niestety wiele osób nie rozumie warunków tego porozumienia i tworzy własne błędne interpretacje, które dalej idą w świat i powodują tylko zamęt. Jak macie wątliwości, to dajcie ten dokument do przeczytania jakiemuś prawnikowi, bo faktycznie jest napisany dość zawile. I przy okazji - nie ma żadnego zakazu konsultowania porozumienia z prawnikami!

Zostaw merytoryczną opinię o Sabre Polska Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sabre Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 68.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sabre Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 43, z czego 5 to opinie pozytywne, 18 to opinie negatywne, a 20 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Sabre Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Sabre Polska Sp. z o.o. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Sabre Polska Sp. z o.o.