Opinie o wurth.pl - Würth Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Würth Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Würth Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Würth Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Szczecin

Jest ktoś z zachodniopomorskiego ? Dokładnie Szczecin ? Szukają na PH technicznego dla kluczowych klientów firmy. Po tym co czytam to strach się bać, ciekawi mnie natomiast czy w tym konkretnym rejonie też jest jak pozostałej części naszego pięknego Kraju.

Rekrut
@Szczecin

Podepne się pod pytanie, teren woj łódzkiego. Ciekawi mnie jak wyglada praca w firmie, duzo opini raczej w odniesieniu do innych stanowisk.

Gabriela

Dzień dobry! Czy któryś z pracowników (obecnych lub byłych) może wypowiedzieć się o pracy w tej firmie na stanowisku Młodszego specjalisty ds. produktów? (bądź podobnym) Jak wygląda atmosfera w dziale, jak płacą? :) Warto coś wiedzieć na temat stanowiska przed aplikowaniem? W ogłoszeniu piszą o doświadczeniu w doradztwie technicznym, obsłudze klienta, wsparciu sprzedaży. Trochę tego jest, jak to przekłada się na obowiązki?

Północnik

Powiem coś niepopularnego na tym portalu i przyjmę na klatę masę hejtu. Jakieś 15 lat temu byłem pracownikiem tej firmy. Wtedy też opinie o niej były głównie negatywne. Ja i koledzy w mojej grupie też widzieliśmy tylko złe strony i nakrecalismy się wzajemnie. Mamiony obietnicami zmieniłem pracodawcę i szybko przekonałem się jak duży błąd popełniłem. Dziś wiem że gdybym miał taką możliwość, wróciłbym do Wurth w każdej chwili. Pracować trzeba sumiennie i uczciwie, w każdej firmie. Nikt nie daje nic za darmo a ludzie są tylko ludźmi ( kierowcy i dyrektorzy też ) Pozdrawiam wszystkich. Michał Kowalewski

Były
@Północnik

To odszedłeś przed najgorszymi przemianami na kanały sprzedaży, dlatego może masz dobre wspomnienia. Po roku 2011 zaczął się wyścig szczurów oraz zarządzanie przez konflikt, co trwa po dziś dzień i lepiej nie będzie. Ta firma to (usunięte przez administratora), z tą różnicą że można uciec do lepszego miejsca ...

Zebra
@Północnik

Nie ma w tym nic dziwnego w Wurth są dobre regiony z dobrymi klientami a co za tym idzie lepszym wynagrodzeniem oraz samochodem dla PH. Pewnie teraz na tym twoim byłym regionie lata teraz 2-3 PH na głodowych podstawach szukając wolego klienta nie zajętego przez kolegę z Wurth. W 2011 było znacznie mniej PH w terenie w porównaniu z dniem dzisiejszym. Mniejsza konkurencja względem PH.

Elżbieta
@Były

Co to za przemiany, że tak nagle wszystko się zmieniło? Wyścig szczurów, czyli co, weszły w życie jakieś nowe zasady co do progu sprzedaży? Utrzymuje się to do teraz na tym samym poziomie? Chce aplikować, ale słaba atmosfera i konkurowanie nie jest dla mnie;//

Pan

To dziwne trochę. Dlaczego tak robią, że trzeba ten plan przygotować, jak chce się odejść z firmy? W ogóle to często są rotacje? Pytam o to, bo widzę, że ciągle są nowi przedstawiciele poszukiwani. Zmartwiło mnie to, bo coś jest chyba na rzeczy, że tak nie ma stałej kadry? I teraz właśnie chcę ustalić, czy to wysokie wymagania firmy wobec pracownika, czy może to pracownikom średnio się podoba? Jak mi pomożesz, to będę mega wdzięczny.

Sasin
@Pan

Rotacja występuje wyłącznie na słabych regionach . Słaby region to taki gdzie podstwa + prowizja jest mniejsza od podstawy na rynku w innych firmach w sprzedaży. Na rozmowie pytaj o marżę z konkretnego portfele klientów w regionie. Jednak to co powiedzą a to co zastaniesz w dniu pracy nie musi się zgadzać . Nie zweryfikujesz tego w żaden sposób.

Aldo Moro
@Sasin

Spora Rotacja występuje we wszystkich regionach w dobie dekoniunktury mało kto robi plany , które co roku idą do góry min 20% jak dociskają handlowca do ściany powalczy ze 3 miesiące i jak coś znajdzie spokojniejszego w lepszej kasie odchodzi przeważnie ze zgrzytem , jak zwykle zrobią z niego lenia , obiboka , drobnego (usunięte przez administratora) , jak ktoś dostanie klientów po długoletnim handlowcu ok pozarabia sobie we względnym spokoju tak 3-4 lata potem plan do góry i wtedy zaczynają się kłopoty , telefony , dlaczego ci nie idzie wszyscy robią swoje a do ciebie firma dokłada , bierz się za robotę bo cię zwolnimy to norma , norma to nie jest bo gdzieś we wszechświecie istnieją firmy dla ludzi tak słyszałem z opowieści gdzie pracownik coś znaczy w pozytywnym sensie gdzie można wziąć urlop kiedy się chce myśl myśl czy warto Wurth Polska ma się nijak do Wurth Niemcy to dwie różne firmy tam jest to prestiżowa praca u nas niekoniecznie Jako pierwsza praca to taki poligon czytaj forum ze zrozumieniem tu jest wszystko napisane ,…….

Przedstawiciel Handlowy

gruba baba z hr i łysy kierownik beznadzieja nie polecam szkoda czasu nie mogą znaleźć nikogo

psychologiczne głupie

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners

Jak wygląda praca w Würth Polska Sp. z o.o.? Przedstawicie swój typowy dzień pracy?

PH

Rozmowa Q | Południe PL | teams Typ spóznił sie 10min. Jakiś w ogóle roztrzepany. Rozmowe ukierunkowałem sam bo ten skakał z tematu na temat, bez składu ani ładu. Chaos ogólnie. On: teraz przeanalizuje i na tym zakonczymy rozmowe a jesli spotkamy sie na drugim etapie to przedstawi oferte finansowa na to stanowisko xD To sa rece a to sa rece ktore opadaja :) Jak zyje to mi sie nie zdarzylo zeby nie miec mozliwosci zadania pytania na tym pierwszym etapie rekrutacji. W sumie to ciezko nazwac to rozmowa jakakolwiek. Wieksza klase maja fizyczni pracownicy. Wurth, tam w chipsach wygrywacie takich smigoli z przypisanymi stołkami ? xD Ocena: Kierownik był z pierwszej łapanki. Szkoda zycia na prace z takim inwentarzem :)

Misio :)
@PH

Jakieś to dziwne co piszesz bo : "Rozmowe ukierunkowałem sam bo ten skakał z tematu na temat, bez składu ani ładu." a potem dodajesz : "Jak zyje to mi sie nie zdarzylo zeby nie miec mozliwosci zadania pytania na tym pierwszym etapie rekrutacji." To jak tą rozmowę ukierunkowywałeś, że nie zadałeś żadnego pytania ;)

Misio
@PH

Jak to jest że piszesz tak: "Rozmowe ukierunkowałem sam bo ten skakał z tematu na temat, bez składu ani ładu". A potem tak: "Jak zyje to mi sie nie zdarzylo zeby nie miec mozliwosci zadania pytania"

hardox

Jest ogłoszenie na Nowy Tomyśl, branża produkcyjno-przemysłowa. Wiem że po Tomyślu jeździł przez długi czas Piotr. Czy to na jego miejsce szukają? Jakiej podstawy netto można się spodziewać

Dział rekrutacji
@hardox

Dzień dobry, Poszukujemy kandydata na miejsce naszego długoletniego pracownika, który odchodzi na emeryturę. System wynagrodzenia jest przedstawiany kandydatom po pierwszym etapie rozmów. Pozdrawiam

Starak
@hardox

Spodziewaj się bardzo małej podstawy. Resztę wynagrodzenia to procent z marzy. W 90 % przypadków nowi rotują na słabych regionach. Regiony te należy rozwijać i tylko około 10 %nowych udaje się to w ciągu pierwszych 3 lat.

kandydat

Bardzo niska podstawa, dlatego podziękowałem. Niby ok rozmowa, a później po rozmowie jak tu obniżyć.

@kandydat

Na jakie stanowisko aplikowałeś i jakie warunki? Mam ofertę na przedstawiciela handlowego i jestem ciekawy

Zenek Bębenek

Witam, Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat pracy w centrali, w dziale zakupów? Był bym wdzięczny za jakiś feedback odnośnie warunków/atmosfery.

Szczery

Szanowni Państwo, szczerze odradzam pracę w tej firmie...przepracowałem w niej długi czas i jedyne co mnie trzymało, to zobowiązania finansowe, które jak tylko spłaciłem, uwolniły mnie z tego okropnego kieratu. Poniżej info, dlaczego nie polecam pracy w Wurth Polska: - firma jest zarządzana przez konflikt, wielodywizyjność, wewnętrzna konkurencja i "wycinanie" jeden drugiego w rynku, - potężna presja na wynik, człowiek się tam nie liczy, pracownicy mają nr ADM jak w (usunięte przez administratora) - dziś zasłaniają się RODO ale nr ADM były tam jeszcze przed RODO - jesteś ADEMEM - CYFERKĄ, - wysoka niekompetencja i chamskie zachowania osób zarządzających poszczególnymi dywizjami jak i dyrektora generalnego, - nierówne traktowanie pracowników, - bardzo słaba płaca - jedna z najniższych podstaw na rynku pracy, - bardzo dużo pracy po godzinach - handlowcy nie mają szans na wykonanie swoich zadań w 8 godzinach, dlatego firma sprytnie w umowie zamieszcza zapis o zadaniowym czasie pracy, - przez potężny nakład pracy i naciski na wykonanie planu ludzie się nerwowo wykańczają, - przez bardzo dużą wewnętrzną konkurencję, jest trudność odnośnie wykonania planu, - często cele krótkookresowe są nadawane tak, aby handlowcy nie mogli ich wykonać, a co za tym idzie nie dostają premii, - przez mobbing ludzie borykają się z chorobami, osobiście znam osoby, które chodzą do psychiatry, był nawet przypadek zgonu - nikt o tym nie mówi, wszystko jest przykrywane, - opnie na tym portalu są bardzo mocno sprawdzane przez HR i pilnują by wymazywać nieprzychylne komentarze - na szczęście nie mogą wszystkiego usunąć, - kiedy chcesz się zwolnić, stajesz się wrogiem nr jeden, nie liczy się to co dokonałeś i ile zrobiłeś dobrego dla firmy, potraktują Cię jak "śmiecia" - nie pożegnają się z Tobą i nie podziękują Ci, odbiorą Ci wszystkie narzędzia pracy i zablokują dostępy jak (usunięte przez administratora) - osoby zarządzające, to bardzo zakompleksione jednostki, przekonane o swoim "pięknie" - wyjątek stanowi dyrektor finansowy, który jest człowiekiem na poziomie, ale nie ma wpływu na dział sprzedaży (szkoda), GENERALNIE OMIJAJCIE TĄ FIRMĘ SZEROKIM ŁUKIEM, NIE WARTO IŚĆ NA ROZMOWĘ - STRATA CZASU. Osobiście dwa lata temu znalazłem pracę w zachodniej, rodzinnej firmie, gdzie atmosfera jest fantastyczna, a płaca solidna. Po firmie Wurth musiałem kilka miesięcy dojść do siebie. Powodzenia w szukaniu pracy ale nie tutaj!!!

Znawczyni
@Szczery

Całkowicie zgadzam się z tą opinią!

@Szczery

Generalnie ze wszystkim się zgadzam oprócz opinii o dyrektorze finansowym, który ma ogromny wpływ na dział sprzedaży, ponieważ dyr. handlowy jest skrajnie niekompetentny to finansowy rządzi wszystkim ze swojego fotela, przy czym jest to człowiek wybuchowy i nieprzewidywalny, wywołuje strach wśród pracowników. Odradzam pracę w tej firmie, nie możesz liczyć na wsparcie ze strony swoich przełożonych, a jeśli już jakimś cudem je dostaniesz to szybko obróci się to przeciwko tobie. Pracownik jest tylko numerkiem, jest tak od bardzo dawna, ma przynosić zyski jak najmniejszym kosztem dla firmy.

Jolanta
@Anonim

W jaki sposób wywołuje? Fajnie byłoby wiedzieć, czy faktycznie jest się czego obawiać. Ale do tego potrzebuje trochę więcej informacji, o co biega

Jolant
@Jolanta

Musisz sprawdzić osobiście czy jest mobbing , uporczywe nękanie zastraszanie , sprawdź czy są perspektywy pracy , szacunek , zaufanie , wiara w człowieka , prawdomówność , napuszczanie na siebie , plany nie do zrobienia , malowanie trawy na zielono ,nepotyzm , podwyżki przy inflacji , brak kompetencji kierowników , dyrektorów,, kłamstwa kłamstwa kłamstwa sprawdź jak masz tak z rok na naukę to zapraszamy , zobaczysz korpo w najlepszym wydaniu spożywka przy tym to pikuś ,przyzwyczaisz się

ynawoseretniaz

Witam, Dywizja auto, rejon Słupsk. Może ktoś powiedzieć jak wygląda praca? Czy godziny pracy są jakoś normowane? Czy ciężko wywalczyć premię na tym rejonie? Jak wygląda sprawa samochodu służbowego (jak można użytkować go prywatnie i na jakich warunkach), czy szkolenie, na które wysyłają trwa 2 tygodnie bez przerwy? Czy kierownik mocno wtrąca się w pracę, czy może jednak ufają pracownikowi i jego intuicji? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Bobini
@ynawoseretniaz

Ogłoszenie ostatnio pojawia się częściej niż co 3 miesiące także ludzie rezygnują nawet przed końcem okresu próbnego. Pierwsze dwa miesiące mimo ze pracujesz już sam to jesteś na okresie szkoleniowym i zapomnij o premii jesteś na szkoleniu i premii nie ma zasuwasz za golasa czyli około 2 tys na rękę ;) Tez chciałem. kiedys aplikować jednak po tym jak mój kolega był na dniu testowym z kierownikiem i mi opowiedział wszystko to mi się odechciało. Ciężko po jednym dniu ocenić tego kierownika ale mówił ze jest ze Słupska to wiadomo jak może być.

@Bobini

Wydaje mi się, że ostatnie ogłoszenie wisiało pół roku temu, wcześniej nie obserwowałem.. A jak wygląda sprawa tego szkolenia? Pracowałeś w firmie czy oceniasz tylko po dniu próbnym kolegi? Ja rozumiem, 2k podstawy to nie jest szczyt marzeń, ale może firma skupia się na premiowaniu za wyniki? Może zwyczajnie, żeby zarobić trzeba popracować? nie wiem, myślałem, że ktooś mi to tu opowie

@ynawoseretniaz

Na początku dostaniesz mały plan abyś się nie zraził i żył w świadomości że nie jest tak źle a nierzekaja lenie i nieudacznicy. Plan z czasem rośnie, jest coraz ciężej. Jeśli wciąż go realizujesz to niebawem zostanie podniesiony do granicy którejś nie przeskoczysz. Wtedy są problemy. Dostajesz golą podstawę, i zaczyna się jazda kierownika żebyś się wziął do roboty, że trzeba się starać być kreatywnym itp itd. Musisz wiedzieć że firmie broń Boże nie chodzi o Twoje zarobki tylko o ich zarobek. Idealny pracownik to taki który wyrobi max 99% planu więc nie dostanie premium. Cała kasa zostaje w firmie. Serdecznie nie polecam tego pracodawcy. Szkoda czasu a przede wszystkim zdrowia. Nękanie pracownika to tutaj standard

ynawoseretniaz

Bardzo przepraszam, ale ciężko mi uwierzyć, że ludzie pracują tam lata za najniższą krajową... W każdej firmie robi się jakieś górki, to fakt, a mając świadomość, że jest to korpo to te górki czasem ciężko wytłumaczyć. Naprawdę nie ma nic co można zaliczyć na plus w tej firmie? Jakieś dodatki? Multisporty? Jak atmosfera? Czy są jakieś cykliczne szkolenia? Co jaki czas? Jak wygląda sprawa samochodu po pracy? Kurczę, musi coś ludzi tam trzymać...

Ciekawy
@ynawoseretniaz

Witam. Czy Pan już pracuję? Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sytuacja na stan obecny. Też aplikowałem.

Lobo

„Dostajesz golą podstawę” a to akurat kłamstwo. Składnikiem wynagrodzenia jest procent od marży. Jak przekroczysz pewien stopień marży ( nieduży), dostajesz od każdej złotówki procent. Wiec nie z gołą podstawą. Prowizja nie jest uznaniowa tylko regulaminowa. Żyje się z prowizji, nie z premii za plan :)

Jacek
@Lobo

No dobrze, dzięki za wytłumaczenie. Po tych próbnych 3 miesiącach, jaka to może być orientacyjnie kwota bym miał porównanie z obecną robotą?

@Jacek

To zależy jaki region dostaniesz. Jak średnią marzę robił Twój poprzedniej przez ostatnie 3 miesiące.

@Akimow

ma się jakikolwiek wpływ na ten region? i piszesz, że od niego to zależne, więc który jest potencjalnie najlepszy?

Irek

Tak czytam te Wasze opinie i powiem tak. Chyba żadna osoba pisząca złe lub nie mająca doświadczenia nie ma pojęcia o pracy. Widać tylko wasza samolubna osobowość, brak doświadczenia, itd. Jak się nie podoba to nie idź do takiej pracy, załóż własną firmę i zatrudnij ludzi zobaczycie co znaczy mieć ludzi i jak ludzie wała was w h....a. Nic nie dałeś żaden z siebie nic jakiejkolwiek firmie chodź one zainwestowały w ciebie, nie zarobiłeś na siebie bo byłeś leniwy i nadal taki jesteś. A myślisz o własnym nosie i tylko to widzisz, nic więcej tylko bo ja i mi się należy. Jak zaczniesz od zera i poświecisz się temu z czystym sumieniem ze zrobiłeś wszystko a i tak nie wyszło to wtedy przyznam Ci racje. Wiec jak płaca tam lepiej za leżenie bez kropli potu to idź tam i nie gadaj głupot bo przy takich opiniach niczym nie zablysłeś. A na rozmowie bym wyczuł jako były kierownik, przedstawiciel, trener mam nosa do ludzi którzy się nadają do takiej pracy a którzy nie. Wiec uderzcie się w pierś i weźcie się na prawdziwo do pracy ludzie. I pamiętajcie wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale co dasz to masz. Pozdrawiam

Absolwent
@Irek

Uważasz, że firma nie wykorzystuje nowych pracowników płacąc im nawet 1900zł i oczekując przy tym ogromu pracy i masy stresu? Chyba nie wiesz o czym piszesz kolego albo firmy Ci się pomyliły. Chciałbym jeszcze przypomnieć, że oprócz pracy człowiek powinien mieć czas na życie a nie całą energie i zdrowie pożytkować tylko i wyłącznie pracy. Oczywiście, że idzie się do pracy aby uczciwie pracować i uczciwie zarobić ale w tej firmie ani jedno ani drugie nie uświadczysz. Sądząc po Twojej wypowiedzi piszesz pewnie z perspektywy jakiegoś przełożonego próbując wybielić trochę firmę ale niestety opinia jest taka na jaką firma sobie zasłużyła. Napisałeś, że ludzie nie mają doświadczenia lub nie chce im się pracować.... 95% rotacji jest z przyczyn odejścia pracownika a nie zwolnien przez firmę.

Czytający
@Irek

Irek jako były kierownik? Bez podstaw gramatyki? Ciekawe? Znam Wurtha i jego politykę. Pewnie, wszystko zależy od ludzi i ich podejścia. Ale podejście zarządu zależy od wiejącego wiatru

Dede
@Absolwent

Potwierdzam.(usunięte przez administratora). Zarabia dobrze co 10 PH. Handlowcy sami odchodzą do innych firm, ze względu na kiepskie zarobki. W większości firm z branży technicznej zarobisz dużo lepiej.

trener - prezes
@Irek

Irek, twój poziom wiedzy menadzerskiej jest na poziomie portjera z lat 60 - tych w PRL. Założę się , że twoja wiedza sprzedażowa jak i zarządcy ludźmi jest na tym samym poziomie. Psychologia dla handlowca jako psa myśliwego jest na poziomie 3-4 lata i Ty jesteś na tym poziomie. ZAŁOŻE SIĘ, ŻE NIE MASZ I NIGDY NIE ZŁOZYŁEś PLANU NA 5 LAT DO PRZODU. Jesteś na etapie mleczarza co rozwozi mleko od punktu A do B. , Nigdy nie przeszedłbyś testu kompetencji. Jesteś trybikiem co myśli że coś wnosi. ja sam takich jak Ty puszczam na głęboką wodę by popływał w chwale. reszta to zysk firmy a ty na śmietnik. Taki jest Bisness. Nigdy nie będziesz szanowany i zarabiał jak moi handlowcy, w których wsadziłem kilka tys euro w szkolenia i pracują po 20 lat i każdy ma więcej niż 50 lat, i mają szacunek w Polsce, i swoich wychowanków po stronie inwestorów i kupców. Nie wspomnę o zarobkach. Czy 6-7 tys euro jest w twojej gestii normalną pensją? Dla nich to na waciki.(usunięte przez administratora)

Byly pracownik
@Irek

Niestety to nie jest firma rodzinna , typowa koorporacja , w ktorym Czlowiek jest tylko liczbą , jak masz dobre wyniki klepia Cie po plecach jak noga powinie to Jesteś szybko zgnojony i nie ma wsparcia jest tylko Pokazywanie palcem, Na pewno duzo mozna sie nauczyc ale trzeba miec swiadomosc bezdusznosci i braku empatii wiec jak jestes dobrym indywidualsta Polecam ale jak lubisz Budowac relacje gre druzynowa to sobie odpusc, a Irku nie pisz bzdur mlody napisal od serca i to jest kwitesencja prawdy tej Firmy

Były

Były???? Pewnie zbyt często Burek odprowadzał Pana do furtki. Hahah

lolo
@trener - prezes

A jak się nazywa ta twoja firma prezesie? , szpital psychiatryczny. Znam cię bo szwędasz się po barach z tanim żarciem a tu się odgrażasz. Zgłoś się tam gdzie trzeba i wtedy zastrzyk i się uspokoisz, przestaniesz pisać

Jerzyk
@Irek

Kto ci z Wurtha polecił napisać ten bzdet? Pracowałem w tym maglu przez 3 lata i gnojenie pracownika w tej firmie to norma. Brak zasad normalnej współpracy i podjudzanie do wewnętrznej konkurencji....za dodatkową złotówkę prowizji jeden drugiego utopiłby w łyżce wody.

Ireneusz
@Irek

Płaczę nad tym, że użyłeś mojego imienia i jest mi wstyd. Pracowałem tam i ty pracujesz tam dalej więc nazwij się Abdul albo (usunięte przez administratora) jakoś inaczej.

OderwanyKoles
@Irek

Oczywiście twoje imię jest w 100% prawdziwe,zrobiłeś to by zwrócić na siebie w firmie uwagę. Na bank podczas rozmowy z bosem delikatnie zasugerujesz by przyjrzał się opiniom,a że nazywasz się Irek to zaskoczy że ten komentarz jest twój. Tym sposobem może dostaniesz pochwałę. „Łubu dubu niech żyje nam, prezes naszego klubu,niech żyje nam”

@Irek

Napisał to Irek z terenu Wrocławia, który przeszedł z branży spożywczej po znajomości. Fakt nie gryzie się ręki, która karmi. Były kierownik zdegradowany do zwykłego przedstawiciela w firmie Wurth mocno zastanawiające? Chyba masz wysokie aspiracje na awans negując wszystko co tu zostało opisane zwłaszcza to co pokrywają się z rzeczywistością.

Andre
@Irek

Ireczku czytajac twoj wpis musze przyznac racje ze jak ktos nie potrafi to niech idzie do innej pracy. Tak wlasnie zrobil obecny dyrektorek z Tczewa ktory nie potrafil zarzadzac biznesem rodzinnym ktory dostal w pelnym biegu i doprowadzil do upadku a teraz przyszedl zarzadzac grupa ludzi i wdrazac swoje chore ambicje ktore juz niebawem doprowadza do analogicznej sytuacji, czyli zniszczy grupe ludzi, grupe fachowcow ktorych brakuje na rynku. Ale to taka moja uwaga. W koncu takim ciamajda wurth ratuje zycie i na koszt firmy moga lansowac sie sluzbowkami po rodzinie

Andre
@Irek

Po pierwsze to wielu handlowcow ma wieksze doswiadczenie niz ty, po drugie to o wlasnym nosie mysla osoby takie jak ty tzn dyrektorzy ktorzy dbaja tylko o utrzymanie cieplej posadki. Dla tych osob licza sie tylko wyniki tabelaryczne i nic innego, nawet nie dopuszczaja do siebie, ze sytuacja gospodarcza nie pozwala osiagnac lepszych wynikow.

Zalando
@Irek

Prawda o Wurth jest niestety właśnie taka. Dodałbym że brak w tej firmie jakiejkolwiek kultury organizacji dlatego jesteś tyle wart ile Twój wczorajszy wynik. :)

Maciek

Witam, czy może ktoś napisać jak wygląda sytuacja w Poznaniu na stanowisku "PH w branży technicznej", jaka atmosfera, i jak wygląda sama praca?

Szczery
@Maciek

Najlepiej zrobisz, kiedy poszukasz w innej firmie - tutaj szkoda zdrowia i czasu, będziesz bardzo niezadowolony. Na rynku poznańskim pracuje wielu PH i jest straszna konkurencja wewnętrzna, do tego spora rotacja - przychodzą - odchodzą. Ogólny bałagan i nieprzyjemna atmosfera ciągłej presji... Jesteś tak dobry jak twój ostatni miesiąc... Później się im pamięć wymazuje ;)

Pracownik Wurth

Oto moje spostrzeżenia: Dla wyjaśnienia - pracuję w Wurth (nie jestem frustratem, który został wyrzucony i wylewa żale w internecie) - 60 aktywnych ofert pracy non stop daje dużo do myślenia - wnioski wyciągnijcie sami (ogromna fluktuacja wśród sprzedawców) - Wurth to bardzo dobra marka, przez wielu klientów uznawana i szanowana, ALE w Polsce sukcesywnie niszczona przez tzw. kadrę menedżerską od samej góry po teren, która nie ma nic wspólnego z branżą techniczną, a metody zarządzania stosuje sprzed 20 lat. - W siedzibie Wurth w Warszawie kolesiostwo sięga granic absurdu. - W Wurth pracuje bardzo dużo przedstawicieli handlowych z ogromną wiedzą branżową.... - Co z tego, skoro nikt do nich nie ma szacunku i traktuje się ich jak cyfrę. (całą resztę również) - Kompletny brak zaufania do pracowników - Stos bezsensownych procedur sprzedażowych - Pensja podstawowa na poziomie ok. 3000 brutto to w dzisiejszych czasach nieporozumienie. - Wewnętrzna konkurencja (w dużych miastach kilkunastu/dziesięciu przedstawicieli, w małych miastach i miasteczkach co najmniej kilku na jednym terenie). Praktycznie NIE MA żadnego podziału na kanały sprzedaży KS2, KS3, nie ma też w praktyce podziału na Dywizje. Starsi pracownicy mają w miarę poukładany rynek i pracuje się im dobrze. Nowy sprzedawca dostaje bazę 300 klientów, z czego aktywnie kupujących jest ok. 20. Peace

Masz rację
@Pracownik Wurth

Można dodać jeszcze, że nie możesz mieć własnego zdania. A co do podejścia Warszawy: Jest kolesiostwo i ludzie bazujący na wynikach jak powstawała branża handlowa. (Kiedyś to zakupowiec musiał się prosić o towar). Kolega ma święta rację. Ale można jeszcze dodać wiele złego

Lolo
@Pracownik Wurth

To co piszesz to absolutna bzdura. Jest sztywny podział segmentacji rynku jak pracowałeś albo pracujesz to wiesz o czym piszę. Nie kilkudziesięciu na miasto tylko max 2-3 jeżeli duże miasto Łódź, Katowice, Szczecin itp. Bzdury o bezsensoownych procedurach. Wszystko masz w tablecie Ipad a nie jakieś badziewie. Masz regulamin wynagradzania więc żaden kierownik a tym bardziej dyrektor nie zabierze ci zarobionych pieniędzy. Napisz prawdę . Podstawa niska to prawda ale drugie tyle na prowizji plus premie za plan i priorytet. Dlaczego o tym nie piszesz. Fluktuacja w firmie jest poniżej 10% co przy 700 osobach daje około 60 osób na rok. czy to dużo. Miej więcej tyle jest obiboków i cwaniaków co to pytają o jakość hotelu czy jest limit na paliwo i ile czasu w pracy. Dla nich w firmie miejsca nie ma. I będzie im źle. Ale oni nigdzie miejsca nie zagrzeją.

Elooo
@Lolo

Co ty wypisujesz czyżby ktoś z firmy???kier,dyrektor Bzdura Omijać firmę Wielkim Łukiem !!!!

@Elooo

Skoro tak radzisz... A uzasadnisz czemu? Pytam, bo on jakoś bardziej treściwie swoje zdanie ujął a fajnie byłoby móc się odnieść

@Lolo

Co nie ma procedur ,, akceptacja zam przez Kierownika , dyrektora ,, Bóg wie kogo ,,narzuty 100% na wszystkim , skąd wiesz od jakiej kwoty cokolwiek naliczają , nie ma wglądu do cen zakupu , a klienta mogą zabrać w każdej chwili dając ci rekompensatę he he dzieje się tu sporo dni nie podobne do niczego , sztywna segmentacja dobre metal zabiera cargo,, cargo auto i tak wkoło cuda cuda bareja by dobry film nakręcił panie kierowniku pilnuj by ci ludzie nie pouciekali ,,, a chcą chociaż z tobą rozmawiać karierowiczu bez zasad ,

@Lolo

Warto dodać, ze podwyżki podstawy są w każdym roku o w zależności od Twojej pracy ustalana jest ich wysokość i znowu- nie jest to widzimisie RKSa czy Dyra tylko jest to przyznawane na podstawie oceny okresowej, która to ocena nie polega na „lubię, nie lubie” tylko jest ścisle określona procedurami.

Niby tak

Można pracować 10 lat robić dwucyfrowe wzrosty i parametry w okolicy 95 % i nic nie dostaniesz bo braknie ci np 1,5 % i co ,,, to firma nic na mojej robocie nie zarobiła przez te 10 lat

@Niby tak

Od początku pracy masz dostęp do wszystkich procedur. Przecież to jest cześć umowy. Nie robisz wyników to nie masz premii. Jest tylu pracowników, ze nikt nie roztrząsa pojedynczych przypadków. Jeśli się z tym nie zgadzasz to można iść do prywaciarza, z którym nawiążesz relacje i się będzie litował. Mi pasuje, ze nie jestem z nikim emocjonalnie związany i jestem rozliczany ze swojej pracy. Zrobię to co założy firma to zarobię/ mam podwyżkę nie zrobię to nie mam i tyle. Nie muszę liczyć na czyjaś litość lub cokolwiek innego.

Witam, Jak to w każdej firmie są plusy i minusy. O minusach mówi się najcześciej i chyba nie ma firmy na tej platformie o której ktoś wypowiadał się ciepło. Nie istotne. Czy ktoś może się szczerze wypowiedzieć na temat pracy w kujawsko-pomorskim ( Toruń ) ? Jest ogłoszenie na przedstawiciela handlowego. Jak w tym Reginie wyglada szefostwo, atmosfera, praca ( warunki ) no i najważniejsze pensja. Firma wspiera się dobrymi benefitami, ile z tego to prawda? Pozdrawiam

Rezus z Warszawy
@Kandydat

Kasa najniższa krajowa , plus prowizja , jak dostaniesz kth po kimś to popracujesz , coś zarobisz , będziesz miał co pisać w cv ,,, ciśnienie straszne , klienci , marża , obrót , liczba linii na zam ,telepiątki , Klienci internetowi , określona wartość zam internetowych , ceny nie pomagają w pracy!,,,,!!!!!!!! , sztywny podział na kanały sprzedaży , zwalnia się ostatnio sporo ludzi , urlopy w wakacje reszta do rozpisania lub wybrania po 2 dni , zakaz urlopów od września do grudnia , karta multi sport jest kasa jak w zegarku , autko jest ,oferta wielka , wybór należy do ciebie

Handlowiec
@Kandydat

Zawsze jest tak, ze jak jest dobrze to tak ma być, jak zle- trzeba to napisać. Powiem Ci tak: pracujesz 8 godzin, otrzymujesz bazę klientów, z mojego doświadczenia łatwo pozyskuje się zerowych klientów, ponieważ ludzie Znają firmę, ale z różnych przyczyn sprzedaż się skończyła, od Ciebie i Twojego podejścia zależy co z tym zrobisz. Kasa- nie ukrywajmy, podstawa nie jest atrakcyjna, musisz się przebujać 2 msc na podstawie, później jest lepiej. Jestem z „młodego pokolenia”, wiec to ze dostaje 10 gazetek nie jest dla mnie problemem. Wielu klientów korzysta z maila lub whatsappa, wiec jak wchodzi nowa gazetka to w czasie pracy poświęcam sobie godzinkę na rozesłanie gazetek, u klientów korzystam z iPada i z art. Które mam w bagażniku (możesz pobrać pokazowe art w sklepie) jak ktoś pisze mi, ze u nas nie ma gadżetów, to mnie krew zalewa. Po co komu 10 latarka, albo 5 zegar na ścianę? Masz jakaś pule, którą kierownik może Ci rozpisać, ja bazuje na tym i w miarę potrzeby pobieram na bagażnik i później jest to rozpisane. Benefity jak wszędzie, MultiSport, opieka medyczna dofinansowanie do urlopu, urodzenia bobasa itp. Jak bedziesz pracował to kasa się będzie zgadzała. Twoim bezpośrednim przełożonym jest RKS, ale nie napisałeś jaka dywizja, wiec nie podpowiem. Nad nim jest dyrektor, z którym handlowiec raczej nie ma za dużo bezpośredniego kontaktu. Masz auto, iPada, telefon. Jak w każdej firmie są rzeczy, z którymi się nie zgadzam, ale to jak w każdym korpo. Więcej jest plusów niż minusów. Wiele zależy od Ciebie, podejścia do obowiązków i od tego jakie relacje wypracujesz z klientami. Jak podejście będzie pozytywne, relacje z klientami zdrowe to reszta będzie dobrze. Minusem jest to, ze możliwości awansu są raczej nikłe.

@Handlowiec

W punkt!

Gabriela
@Handlowiec

Dobrze się czyta takie wyczerpujące komentarze. Piszesz o samochodzie firmowym - ciekawi mnie czy jest możliwość żeby używać go w celach prywatnych?

@Gabriela

Można używać

Handlowiec
@Gabriela

Można używać do celów prywatnych. Oczywiście masz limit km, ale nie jest on mały, poza tym możesz jechać nawet na drugi koniec Polski tylko trzeba to zgłosić i pokryć koszty powyżej 1000 km. Są to naprawdę śmieszne pieniądze, wręcz powiedziałbym symboliczne. Polecam tylko podczas wyjazdu za granice wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie, ponieważ to które jest tutaj obejmuje tylko obszar RP.

Czy firma Würth Polska Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

ataman Koronny

tak. płeć nie ma żadnego znaczenia.

@ataman Koronny

A na każdym stanowisku kobietki sobie poradzą?

Akimow

Wurth nie zatrudnia kobiet na stanowiska kobiet więc nie ma o porównywać. ????

Dawny pracownik
@ataman Koronny

Place nie sa jednakowe dla obu plci, oczywiscie kobiety zarabiaja mniej. Bardzo czesto sa duzo bardziej kompetentne niz panowie.

Dawny pracownik

Kobiety zarabiaja mniej,mimo czesto duzo wiekszych kompetencji

@Dawny pracownik

A ktoś z osób mających wpływ na to zauważa ten fakt czy należałoby to jakoś delikatnie wskazać? Np., podczas rozmowy?

3 latek

pracuję 3 lata dostałem sporo fajnych klientów dużo sam zdobyłem zarobki w miarę ok kasa na czas fura ok , jest sporo (usunięte przez administratora) dziwnych procedur ale da się żyć , dyr w metalu trochę mitoman wtrąca w rozmowy sporo anglizmów zadufany w sobie ,,, a u nas w marsie to się robiło kocha mówić mistrz autoreklamy mnóstwo tanich sztuczek socjotechnicznych trochę (usunięte przez administratora) , psychologii może czarów , nieco drobnych (usunięte przez administratora) w postaci zakładania e klientów przez handlowców wszystkie zakupy z jednego komputera , przywożenie na dni otwarte kth z zamówieniami , a super piątki te z ulotką super , niektórzy handlowcy zbierają zam od poniedziałku by mieć 10-15 zam i dostać gifta , później magazyn do czwartku nie daje rady ,, ale lepsze są piątki z dzwonieniem bez ulotki i wsparcia szczególnie tak koło 16 gdzie ludzie na zakupach a my dzwonimy kup pan coś , ludzie, dzwonią po rodzinie olx allegro , kupują rowery , narty , sadzonki jagód , umawiają dentystę ,jak robisz swoje i siedzisz cicho jesteś uległy i zapatrzony w swojego kierownika to będzie się super pracować , kierownicy przeważnie bez jakiegoś specjalnego wykształcenia , twardo wierzą w to co mówią , towar super marki premium , nie mający praktycznie porównania z niczym we wszechświecie mawiają , ale za kasę zrobią wszystko ogólnie polecam praca nietuzinkowa jak ktoś chce sporo się nauczy , asortyment ogromny , jest co sprzedawać , teraz nieco kręcą z marżami , prawdopodobnie zrobili plan i poprawiają czynniki , szkoda ,że ten menagment z góry taki nieco skamieniały , siedzą tu podobno od zawsze i trochę sie z nich tłuste koty zrobiły , najlepiej mają product menagerowie i key account , zrobi taki ulotkę a4 i ma cały miesiąc wolne ale oni to mają tzw plecy , wszędzie trzeba pracować nie ma co narzekać nie ma idealnych firm jak ktoś nie lubi stresu i ciśnienia to trzeba szukać pracy w bibliotece

Majiek
@3 latek

Gdybyś nie dostał na start tych fajnych klientów co sam piszesz to nie byłbyś taki pełen entuzjazmu. Większość nowych PH dostaje same odpady i zerowych klientów. Poza tym racja z tym że jeśli dobrze liżesz zad kierownika i siedzisz cicho to praca dla ciebie. Niestety kłuci się z własną etyką i poczuciem godności.

@Majiek

całkowita racja kredyt na dom i dwoje dzieci i zapomina się o zasadach honor zastępuje honorarium ,nie mam specjalnego wykształcenia znam tylko angielski nauczyłem się na wyspach , może za jakiś czas coś zmienię ,,,ale teraz nie bardzo ,,, sporo ludzi z tego co słyszę bierze tabletki na uspokojenie bo nie potrafią normalnie funkcjonować ,,,,szkoda bo fajni kolesie pozdrawiam cię chłopie może się kiedyś spotkamy w innym wcieleniu

Stifler

Cześć Wszystkim, pojawiło się ogłoszenie na stanowisko przedstawiciel handlowy ds.sprzedaży firmom budowlanych. Miasto: Lublin i Puławy. Czy ktoś przedstawi merytoryczne informacje na temat tego stanowiska? Czy Wurth zapewnia wartościowe szkolenie, z którego można wyjść bogatszym o wiedzę produktu, a nie tylko o notes i długopis? ;) Jaki jest rodzaj wynagrodzenia? Podstawa + prowizja? Czy zarobki w granicach 6000/7000 PLN netto są w realnym zasięgu? Ile wizyt dziennie jest zadowalające dla przełożonego? Jakie auto oferuje pracodawca? Skoda Fabia, czy można liczyć na Skodę Octavię? Wszelkie ważne informacje mile widziane. Pozdrawiam

Galva

Witam . Pojawiło się ogłoszenia do dywizji inwestycje budowlane. Może ktoś przybliżyć sytuację płacową, dostępność towaru i klimat(opinie o Rks i dyrektorze:)) panujący w dywizji inwestycje budowlane . Pozdrawiam G.

Witam. Czy orientują się Państwo jakie mniej więcej zarobki w firmie osiąga księgowa ?

@Anna

Śmieszne niestety. Kasjerka w kaufie ma lepsze :) szybko dodawane obowiązki, brak podwyżek.

Weronika

A proponują chociaż umowe o prace? :) Serio nie ma podwyzek nawet za staż pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Würth Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Würth Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Würth Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Würth Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 3 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Würth Polska Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Würth Polska Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Würth Polska Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 373 ocen.

Würth Polska Sp. z o.o.