Opinie o Tom-Ener Sp. z o.o. w Radzionków

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Tom-Ener Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Tom-Ener Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Tom-Ener Sp. z o.o. w Radzionków

Firma jest nie wyplacalna. Co miesiąc pracownicy proszą się o wyplaty. Nie ma tu czego szukać

Neel

Oczywiście. To najuczciwsi ludzie jakich do tej pory znam. Serce na dłoni, pieniądze się zgadzają. Współpracujemy od lat.

Gdyby nie konieczność przeprowadzki do innego miasta na pewno nie zrezygnowałabym z pracy! Super atmosfera, szefostwo również. Wszystko w terminie. Polecam gorąco!!!

Nastik

Nie tylko. To są kwestie indywidualne. Wszystko zalezy od tego ile potrafisz i na jakie stanowisko aplikujesz.

Jan

Firma Tom Ener nie wywiązuje się z umowy od roku czekam na zamontowanie modułów i pompy ciepła wpłacone miała 50000 zł i dzisiaj przysłali pismo o restrukturyzacji i ze mają przejściowe kłopoty nie polecam .

zawiedziony

Czy Pani pyta poważnie? To proszę sobie poszukać, podałem bardzo precyzyjne dane tj: numer umowy oraz datę jej zawarcia, numer faktury jaki i kwotę. Nie wyssałem tych informacji z palca tylko z dokumentów opatrzonych waszą pieczątka jak i podpisem. Macie do mnie adres pocztowy, adres email jak i numer telefonu. Coraz bardziej się pogrążacie w swoich kłamstwach.

Znalazłem ofertę za pracownika ogólnobudowlanego, ciekaw jestem czy ta umowa o prace na czas nieokreślony, o której piszą to już na start jest, bez okresu próbnego. Tak szczerze to stawkę podali minimalną, nie oczekuje kokosów, ale może da się coś więcej ugrać, nawet z czasem?

p.z.

Firma nierzetelna, (usunięte przez administratora)pracowników i klientów. Nie wypłaca ciężko wypracowanej prowizji, zasłaniając się postępowaniem restrukturyzacyjnym- wszelkie zaległości ściągane przez komornika i wyroki sądowe muszą dłuuuugo czekać. Jeśli ktoś rozważa współpracę lub instalacje oze, to szczerze odradzam

@p.z.

Wspominasz, że pracownicy oraz klienci są oszukiwani... W jaki sposób? Jeżeli piszesz o takich rzeczach, to możesz podać jakieś przykłady? Rozumiem, że m.in. chodzi o nie wypłacanie prowizji... Ale o co poza tym?

@p.z.

A to jak konkretnie ma wyglądać wypłacanie wypracowanej prowizji? Jesteś w stanie to jakoś przybliżyć? I jakiego rzędu są to pieniądze? Plus jak często powinny być one wypłacone?

Jan

@Jan

Witam. Taka sama sytuacja. Kasa zabrana a po roku nie ma paneli. Jak się pana sytuacja rozwija? Czy ma pan jakieś namiary na innych (usunięte przez administratora) klientów?

Irena
@zawiedziony

Firma jakoś wyjaśniła tę sytuację? Bo widzę, że nadal działa. Udało Ci się skontaktować z pracownikami i uzyskać zwrot kosztów?

@Irena

Niestety. Dalej ani pieniędzy ani paneli no i oczywiście nawet słowa przepraszam za zaistniałą sytuację. Czekałem na rozwój tej pseudo restrukturyzacji ale od przyszłego roku kieruję sprawę do sądu. Firma drucik i tyle.

Patrycja
@zawiedziony

Dzień Dobry, Nie wiem z mim mam do czynienia, wiec nie mogę się odnieść. Na bierząco wykonujemy nasze instalacja. Wszystko jest do wglądu na naszych mediach społecznościowych. Jeżeli jednak w Pani/Pana sttuacji jest inaczej, zapraszam do kontaktu z nami. Zachęcam również do podpisania się swoim imieniem i nazwiskiem Niestety. Często spotykamy się z nieprawdziwymi zarzutami pisanymi przez anonimowych „zawiedzionych”. Jeżeli zawiedliśmy - prośba o wskazanie kogo Dobrego wieczoru

@Patrycja

Ależ oczywiście że się przedstawię. Umowa zawarta 13 września 2022r nr. 645/2022/K, w ciągu 7 dni od zawarcia umowy wymagana wpłata 50% wartości całej inwestycji FPV/9/09/2022 na kwotę 14389,92. Termin wykonania to 3 miesiące do dnia podpisania umowy no chyba że wojna, plagi egipskie i ogólne zlodowacenie świata - logiczne. Minęło 1,5 roku i jak już wcześniej pisałem dalej brak paneli i choćby zdawkowych informacji poza zmiana adresu firmy. Gdybym miał na Was polegać to teraz dom ogrzewał bym ogniskiem na środku pokoju - na szczęście są inni słowni wykonawcy. Żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie mam pretensji do pracowników tylko do zarządu, nawet nie raczyliście zadzwonić. Osób poszkodowanych/oszukanych jest dużo więcej. Jest to dość czasochłonna i mozolna praca ale dotrę do wszystkich, a w przeciwieństwie do Was nie rzucam słów na wiatr. Do zobaczenia.

Quick
@Jan

Nie tylko Panu zalegają z terminami, montażem i płatnościami

zawiedziony Nowy wpis

Matcza Nowy wpis

Wszystko sprawnie Umowa, wykonanie. Nawet z dziwną fv z Tauronu mi pomogli. Polecam

Firma Tom-Ener Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Dam dorywczą prace dla kobiety pilnie. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy B2B Sales Manager
Gremi Personal Sp. z o.o.
logo firmy Młodszy Projektant/-tka OZE
Toruń
Green Capital S.A.

Hej. Myśle o aplikacji na stanowisko przedstawiciela handlowego. Jednak minusem jest umowa jaką oferują. Zlecenie i b2b. Nie ma co liczyć na uop??? Czy zlecenie to początek przygody i po okresie próbnym dają normalnie umowę o prace tylko nie zostało to zaznaczone w ofercie pracy? Można liczyć na narzędzia pracy takie jak samochod i telefon?

Olgi

Przyjdz na rozmowę. Wszystko zależy od Twojego doświadczenia. Z firmą da się super dogadać.

Olgi

To, że ktoś z Tobą nie współpracuje nie oznacza, że możesz obrzucać mięsem ludzi, których nie znasz. Widocznie nie nadawałeś się do tej pracy. Każdy pracownik firmy dobrze się wypowiada. nawet Ci, którzy odeszli lub, z kórymi ścieżki się rozeszły.

Quick

Firma zalega z wypłatami, montażami (niektórzy czekają ponad rok), czasami montując moc falownika niższą niż zawartą w umowie

Dziwna Twoja wypowiedź. U mnie zawsze jest wszystko w terminie :) Osobiście polecam pracę każdemu. Fajni ludzie, atmosfera i otwarte na rozmowy szefostwo.

Też pracownik

Jak się więcej jest na L4, niż w pracy to wypłata też się średnio należy. Ja jakoś się prosić nigdy nie musiałem, choc nie powiem zdarzały się opóźnienia, ale sam dobrze wiesz z jakiego powodu.

Krzych
@Też pracownik

Powiesz z jakiego? Ja chce się tu zatrudnić i wolałbym wiedzieć jak jest z terminowością wypłat. Jak duże były te opóźnienia? Kilka dni czy więcej?

Jasia
@Krzych

Jeżeli miały nastąpić, zawsze mieliśmy wcześniej informacje. Od dawna jest bezproblemowo i w terminie

QWERTY
@Jasia

Dobrze, ze kwestia wynagrodzeń się wyjaśniła, trochę mnie to uspokoiło, bo chciałbym aplikować do was do firmy. Jako pomocnik spawacza konkretnie. Wiesz coś o tym stanowisku, jak to wyglada od środa? Z czasem i nabraniem doświadczenia można awansować na spawacza?

zol
@Krzych

miesiące, a opóźnienia montaży sięgają lat...

Były pracownik.
@Też pracownik

Tak, dlatego zostało Tylko dwóch monterów z dziesięciu? Dlaczego wszyscy pracownicy i przedstawiciele się zwolnili?

@Były pracownik.

Skąd taka wiedza? Zawsze tak było i będzie, że ludzie się zwalniają lub są zwalniani. Inni zostają. Firma działa i ma się całkiem nieźle. Zachęcam do nieszerzenia plotek.

Też pracownik
@Były pracownik.

Jeżeli wiesz, że było 10 monterów (dokładnie, to 9, z czego może 4 nazwałbym monterami z krwi i kości), to doskonale też wiesz dlaczego tak się stało. I totalnie nie rozumiem dlaczego zadałeś to pytanie, no chyba że z czystej złośliwości :)

@Były pracownik.

Się zwolnili czy ich zwolniono ? Oj zazdrość przemawia, ze Wam firma nie działa, a oni cierpliwie robią fajną robotę Miłego dnia

@Też pracownik

To dlaczego właściwie się tak stało? Jesteś w stanie to określić? Myślę nad aplikacją w to miejsce, ale zależy mi na stabilnym zatrudnieniu. Mogę na nie liczyć?

Neel

Jak restrukturyzacja firmy wpływa tu na warunki zatrudnienia i ogólnie aktualną kondycję firmy? Pytanie do pracowników. Miesiąc temu szukali pomocnika spawacza z prawem jazdy, przegapiłem rekrutację, ale w następnej chciałbym złożyć CV. To dobry pomysł myślicie? Umowa o prace jest, jedna zmiana i ponoć to praca na stałe. W obowiązki wchodzi również wykonywanie prac gospodarczych, czyli czego np.? Stawki jak wyglądają?

Mateo

Nic mi o tym nie wiadomo, żeby był potrzebny spawacz. Mi pracuje się dobrze. Wszystko jest ok

Nie wiem czemu przedstawiciele mieliby się zwalniać, ale ja zwróciłem uwagę, że w ogłoszeniu obiecują, telefon, ipad i cytuję: docelowo samochód służbowy. Jak długo trzeba popracować, żeby dostać samochód do służbowego użytku? Okres próbny 3-miesięczny? Dłużej? Pierwszy raz spotykam coś takiego.

Niki

Samochód można otrzymać niemalże od razu. Kwestia postawy i zaangażowania.

@Niki

Cześć, ja dla przykładu to nie wiem czy coś mi się nie przeoczyło ale teraz ofercie dla Business Managera mimo tego, że wymagane jest prawko kat B to przy tych narzędziach do pracy wpisany jest tylko telefon i iPad. W tym przypadku auta już się nie dostanie czy po prostu zapomnieli o nim cos napisać?

Czym w Tom-Ener Sp. z o.o. zachęcają przyszłych pracowników? Jakie mają dodatki?

Adek

Różne konkursy, wycieczki firmowe, szkolenia.

@Adek

Oo, a jakie są konkursy np.? Czy poza tym, że na pewno integrują pracowników można coś wygrać? Jak często są te szkolenia? Nie wspomniałeś nic o premii, można na nią liczyć?

To jak to jest naprawdę? Wypłacają kasę w terminie czy nie? Widzę tu trochę opinii, że wypłaty są z opóźnieniem...

@Monika

A jak myślisz? Firma broni się jak może przed negatywnymi opiniami różnymi sposobami. Skoro ludzie się zwolnili, bo nie dostawali wynagrodzenia w terminie to omijał bym tą Firmę szerokim łukiem. Spróbuj ;)

@były pracownik

Wiele osób wyleciało z roboty i teraz pod różnymi nickami próbują zaszkodzić super firmie

@Nastik

Podpisz się pełnymi danymi????co, szefowa obiecała premię za pozytywne opinie?

Marian kielich

Pewnie premię, zawsze obiecuje premię a później udaje ze nie było tematu:) bylem prawie tydzień na delegacji w Łodzi i szwf powiedział "nie pożałujesz". No i niestety żałuję, bo nic nie dostałem, a jak pytalem to najpierw był temat ze już jest rozliczone wszystko a później ze nikomu nic nie obiecywał:)

Wiktoria
@Marian kielich

A za delegację przynajmniej płacą diety? Skoro z premią jest cienko, to przynajmniej jest szansa na jakieś podwyżki, czy też nie bardzo chcą dawać?

zol
@Wiktoria

Zapomnij o dietach, premiach podwyżkach. nawet na ciężko wypracowaną marżę musisz bardzo długo czekać

@zol

Bardzo długo? Co to oznacza? Ile tak mniej więcej? :/ Coś w komentarzach niektórzy pracownicy pisali o poślizgach 1-2 tyg albo płatności w ratach. Tak jest, czy inaczej? :/

@zol

Ja nie wiem skąd masz te informacje. U mnei zawsze wszystko na czas

@zol

Czyli tylko goła podstawa wchodzi w grę? A powiesz w takim razie jakie są widełki płacowe? Co do podwyżek, to nawet indywidualnych nie ma? Robi się od początku za tą samą kwotę? Skoro nie ma co liczyć na benefity płacowe, to może jest szansa na jakieś dofinansowanie do opieki medycznej lub karty sportowej?

Lucy

Była tu opinia, że przedstawiciele handlowi "uciekali" , być może warunki się poprawiły? Pytam, bo szukają na swojej stronie, myślę czy się zgłosić. Proponują tylko B2B albo zlecenie, więc chętnie poznałabym wysokość wynagrodzenia na tym stanowisku, czy opłaca się zakładać działalność biorąc pod uwagę obecne koszty zusu? Brak jest niby limitów jeśli chodzi o prowizje, ale czy jest też gwarantowana podstawa? Czy działa się wyłącznie na prowizjach, tj. ile sprzedasz tyle zarobisz?

@Lucy

Znam przynajmniej jednego handlowca, który w tej chwili dochodzi swoich pieniędzy w Sądzie Cywilnym. Założysz działalność, to nie obejmują Cię przepisy KP i będziesz się bujać po Sądach w razie braku zapłaty, a ZUS, podatek i inne koszty zapłacić będziesz musiała. Ryzyko po twojej stronie....

@Lucy

Najlepiej podjedź sobie do firmy i pogadaj z ludźmi, którzy pracują. Wiadomo, że były pracownik może mieć inny pgląd niż ktoś, kto od lat pracuje (i nadal pracuje mimo, że podobno wszyscy uciekają). Są nawet tacy, którzy wrócili w szeregi.

Radek
@były pracownik

O to słabe to trochę. Ale to tylko taką jedną sytuację znasz, czy i więcej osób było w taki sposób załatwionych? No dobra ale to przy zatrudnieniu pracownik sam ma możliwość wyboru, czy stawia na zatrudnienie na podstawie działalności gospodarczej, czy wybiera umowę o pracę z firmą? Jak możesz, daj znać, bo nie każda w sumie firma daje jakikolwiek wybór.

Jaka jest stawka początkowa w Tom-Ener Sp. z o.o.? 7 grudnia na GoWork.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Konsultant Ds. Obsługi Klienta.

Arni

Różnie. Zależy co chcesz robić.

Grzegorz

W pełni moge polecić pracę w tej firmie. Pracowałem w niej 2 lata, to był piekny czas. Szefostwo zawsze miało czas na rozmowę i indywidualnie podchodziło do pracownika. Z zarobków byłem zadowolony. Również obsługiwano klienta na najwyższym poziomie.

Na jakie zarobki można liczyć w firmie Tom-Ener Sp. z o.o. na stanowisku Konsultant Ds. Obsługi Klienta? Czy pracownicy dostają premie?

Na dzień dzisiejszy w firmie nie ma pieniędzy na nic, ludzie muszą prosić się o wyplaty które I tak są wysylane z poślizgiem 1-2tyg lub w ratach. Odradzam podjęcie pracy w tej firmie

Na chwilę obecną na żadne bo nie płacą, a premie ???? obiecują

A co się takiego dzieje teraz w firmie, jakieś problemy mają że takie poślizgi są? Niżej wszyscy chwalili właśnie terminowe wypłaty, więc brzmi to niepokojąco :/ Długo już to trwa?

Jak nie ma na wypłaty to jak ma być na premię?????

Ktoś
@Marta

Od pół roku są problemy z kasą, szefowa wisi ludzia kasę i udaje że wszystko jest ok. Fałszywy uśmiech to jej znak rozpoznawczy

@Marta

Terminowe wypłaty były dwa lata temu. Teraz z miesiąca na miesiąc jest gorzej. Ekipa ograniczona do niezbędnego minimum a dodatkowo bez wypłat.

Antoni

I ludzie zgadzają się pracować mimo że nie dostają kasy? Czy dostają tylko na raty? W tym miesiącu zapłacili za poprzedni czy zaległości sięgają dalej?

@Antoni

Ci, którzy zostali, dostają z poślizgiem,nawet dwutygodniowym, a jeżeli ktoś się zwolni, nie dostaje "za karę" wcale. Osoby, które się zwolniły mają zaległości 3 miesięczne.

@Antoni

Panie Antonii, Nasza ekipa to zespół bardzo fajnych ludzi. Ci, z którymi już nie współpracujemy raczej nie dostrzegą winy po swojej stronie. Ci, którzy cały czas (nierzadko od lat) z nami są, to cudowni, pracowici ludzie. Myślę, że warto pytać zatrudnionych, a nie tych, którzy z pracy zostali zwolnieni. Pozdrawiam

Dzień Dobry, Konsultant zaczyna od minimalnej krajowej. Do tego mamy premie za wyniki. Całością zarządza bardzo solidna Pani Agnieszka, która dba o osoby Jej podległe całym swoim sercem. Pozdrawiam

Pracownik eM.
@Pracodawca

Niestety ale klamiecie w żywe oczy. Wszyscy pracownicy za miesiąc luty, dostali pół wynagrodzenie dopiero 24tego Marca ( po 1-2tys zl). Pod koniec miesiąca dopiero została "wybłagana" reszta. Pracownicy którzy się zwolnili(właśnie ze względu na brak wynagrodzenia), a nie jak to pracodawca pisze "zostali zwolnieni" otrzymali po 1000zl 6tego kwietnia !. Reszta wpłynęła dopiero 12stego i z tego co wiem to nie wszystkim. Właściciele Firmy po prostu nie szanują już nawet swoich pracowników. Czekam na odpowiedź

Emil

Mam na razie krótki kontakt z firmą-podpisałem umowę na montaż pompy ciepła i z przed wstępnych ustaleń jestem bardzo zadowolony.Oby tak dalej

misiek1221

Ludziska kochane bierzcie ekipę bez pytania.Montażyści do bólu przyjaźni (Tomek z wujkiem zwanym Dziadek) Zróbcie im duuuużo kawy a zrobią wam wszystko.Pilnujcie Tomka na dachu , bo skacze jak pluskwa i trudno za nim nadążyć nawet wzrokiem.Pani Patrycja to babka godna zaufania i spokojnie możecie czekać na wynik Jej walki z Tauronem.Załatwi wszystko. Zaczekajcie cierpliwie na słoneczko i liczcie złotówki spadające z nieba.:)

@misiek1221

To bardzo miłe, ogromnie dziękujemy

Smerf

Odnośnie firmy wspominam tylko pozytywnie czas wypłat bo były realizowane terminowo, bez kokosów. Jest kilka ludzi co robi tam za dobre tło, ale dużo zostawia też do życzenia całość. Rekin interesu to to nie jest. Prężniej i rzetelniej temat fotowoltaiki jest realizowany u konkurencji, dużo przedstawicieli ucieka.

@Smerf

Witam, Dziękuję za wiadomość. Będę wdzięczna za wskazanie przed czym nasi pracownicy "uciekają do konkurencji?" Być może jest coś co możemy poprawić, a co nie przyszło nam do głowy? Pana wiadomość będzie pomocna w doskonaleniu środowiska pracy dla naszych współpracowników.

Jak jest z pakietem medycznym w Tom-Ener Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Witam, Nie praktykujemy dodatkowych pakietów medycznych.

Ola

Cześć! Jak tam się wam tu pracuje? Bo nie ma żadnych opinii jeszcze i się zastanawiam czy składać cv czy nie

Tomasz

Możesz napisać coś więcej? Twoja opinia jest bardzo krótka i niewiele wnosi, powiedz proszę jak oceniasz Tom-Ener pod względem atmosfery panującej w pracy i co sądzisz o poziomie wynagrodzenia w tym miejscu.

@Ola

cieszymy się, że jest to polecane miejsce pracy

Xyz
@Tomasz

Na jakie stanowisko planujesz aplikować?

@Xyz

W celu poznania ogłoszeń rekrutacyjnych, zapraszamy do kontaktu mailowego.

Żaden z naszych pracowników nie pracuje za darmo Wynagrodzenie jest szacunkiem za PRACE ☺️

Wiki
@Ola

Cześć. Pracuje się bardzo dobrze :) Super atmosfera (rodzinna) - każdy chętnie pomaga i wspiera. Przyjdź i porozmawiaj to sama się przekonasz :)

Zostaw merytoryczną opinię o Tom-Ener Sp. z o.o. - Radzionków

• Jak się pracuje w Tom-Ener Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Tom-Ener Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tom-Ener Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 10 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Tom-Ener Sp. z o.o.
3.8/5 Na podstawie 10 ocen.

Tom-Ener Sp. z o.o.