Opinie o AWP POLSKA Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie AWP POLSKA Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w AWP POLSKA Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o AWP POLSKA Sp. z o.o. w Warszawa

słuchawkowa drama

Jest, jak w każdej korporacji

Sroll

@fg A czy Ty lubisz klimaty BDSM czy inne dewiacje że chcesz iść tam na staż?

Sroll

Jak dla mnie opinie które starają się wybielać mondial jako pracodawcę pisane są przez liderów, no bo oprócz nich jest jeszcze tylko kilka osób które są podjarane tą pracą. Jak było 5 czy 6 lat temu to nie wiem, nie było mnie tam, słychać było tylko na platformie wypowiedzi i rozmowy zarówno starszych pracowników jak i liderów i dało się wywnioskować że wtedy było w miarę ok, ale rynek pracy poszedł na przód, pensje też ale nie w mondialu. Mondial woli płaci atmosferą, więc może żeby pracownicy mogli jak najwięcej nawdychać się tej atmosfery rozdaje się tyle nadgodzin. Mam też jeszcze jeden pomysł, może liderzy zaniast rozmawiać o głupotach, albo zamiast chodzić, siedzieć w kuchni czy salach konferencyjnych z telefonem lepiej będą pakować atmosferę na wynos?

Anty trol

Całe szczęście, że Ciebie nikt nie awansował. Niektórym chamstwo i frustracja już na rozum widzę padły. Zamiast merytorycznej dyskusji o tym czy wart tam pracować czy nie, troling na poziomie gimnazjum z personalnymi wycieczkami. Słabe.

młodszy specjalista

100% prawdy.

logo firmy Serwisant Rowerowy
logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
Trol

haha- ludzie- to jak Tacy jesteście zarąbiści to po co siedzicie w tej firmie? Pracodawcy powinni do was walić drzwiami i oknami bo bezrobocia w Warszawie praktycznie nie ma, a jak sami piszecie konkurencja chętnie przyjmuje i płaci lepiej. A w Mondialu niektórzy na słuchawce już po 10 lat pracują. Może zamiast anonimowo wylewać swoje żale poszukajcie w tym czasie innej roboty. W powyższych komentarzach brakuje konsekwencji- jedni piszą, że są polecenia służbowe, inni , że zmianą na plus jest brak poleceń służbowych. A na języki jak ktoś nie chce to nie musi chodzić. Firma daje możliwość uczenia się za darmo dowolnego języka- źle, daje karty żywieniowe- żle, mulisport- źle, premia- źle. Chyba nie macie zbyt wielu doświadczeń zawodowych bo nie każda firma daje benefity, nie każda firma nawet kasę na czas przelewa, a polecenia służbowe w wielu firmach to tylko najłagodniejsza forma mobbingu stosowanego przez przełożonych.

Trol

ale języka można się za darmo uczyć. Tylko oczekiwanie jest chyba takie, że to nauczyciel dostosuje się do każdego ucznia. Jak komuś zależy to i na 7 na język przyjdzie- z resztą w większości szkół językowych są lekcje również o takich godzinach bo są ludzie którzy chcą ogarnąć lekcje przed pracą. Rozumiem, że tu problemem jest praca zmianowa ale uczyłem się właśnie w takim trybie języka w mondialu- wszystko jest kwestią chęci. W mojej grupie połowa to byli ludzie z przypadku którzy co roku uczyli się innego języka więc jak z takim nastawieniem przychodzisz to rzeczywiście 7 może być problemem. Ja też mogę napisać o moim byłym pracodawcy u którego pracowałem 2 lata temu, ze to beznadzieja ale 2 lata to dużo czasu i dużo sie mogło zmienić- stąd też nie wydaje mi się żeby bardzo wiarygodne było opinie byłych pracowników (+ dochodzi jeszcze powód odejścia, bo jak kogoś wyrzucili to pewnie ciężko o przychylną opinię)

sluchawkowa drama
@Trol

Opinie byłych pracownikow sa tak samo wiarygodne jak obecnych. Każdego, moze w innym czasie, dotyczy to samo. Pracownik, ktory zaczynał prace 6lat temu moze powiedzieć, ze pensja na poziomie 2500brutto była adekwatna do zarobków, wtedy Mondial miał mało kontraktów a wiec i mniejsza była ilośc telefonów. Wtedy ten pracownik był zadowolony, ale co, jeżeli kolejne 6lat spędza w pracy, stara sie, wykazuje a suma sumarum nowy pracownik zarabia na dzień dobry ca 100-200brutto mniej niz pracownik z 6letnim stażem? Akrualnie zatrudniony pracownik tez moze dojść do wniosku ze 2700brutto na rękę za prace jaka wykonuje to za mało. I w obu przypadkach pracownicy finalnie sa niezadowoleni. Jeden za brak podwyżek drugi za brak zadowalającej płacy. Warto tez przypomnieć sobie ilośc zwolnień doświadczonych pracownikow na przełomie 2015/2016. Ale wiadomo, najlepiej założyć ze kogos wylali na zbity pysk i bije pianę w sieci

słuchawkowa drama

Owszem każda premia sie liczy, przy takich "wysokich" zarobkach to mozna powiedzieć, że nawet każda złotówka. Nie ma co sie cieszyć z premii, która została ustalona na niekorzyść pracownika (w skali roku mniejsza a większe wymagania). Czy moze jednak lepiej sie cieszyć ze wszystkiego i każda złotówkę oglądać dwa razy i kalkulując przy tym na co starczy Ci od pierwszego do pierwszego?

słuchawkowa drama

Mamy, ale te 188 zł lepsze byłoby jako cześć wypłaty a nie karta strikte na jedzenie... Dają benefity? Oferuja benefity za które potrącają Ci z pensji :) jakby płacili więcej to każdego by było stać na prywatne wykupienie tych benefitów...

słuchawkowa drama

Normalna premia to wg Ciebie co?!

słuchawkowa drama

Ludzie Wy czytacie ze zrozumieniem? Bo jeżeli nie to nawet nie ślijcie tam papierów, bo praca słuchawkowego wymaga nie tylko klepania tych samych reguł przez 8h ale wymaga tez logicznego myślenia i czytania ze zrozumieniem. Medycy obsługują cały świat wiec...? Mozesz znać każdy język z tego globu.

prawilny asesor

Nie ma wyższych stanowisk na dzień dobry, mozolnie, latami, znając 5 języków zaczynajac od młodszego specjalisty żółwim tempem pokonujesz bardzo wysokie szczebelki kariery w mondialu...

HALO HALO!!!!

prawilny aseosor

Medycy obsługują cały świat, wiec im więcej języków znasz tym lepiej, ale niech Cie nie zmyli, ze im więcej znasz tym więcej zarobisz ;)

mundialowczyk

Jak najwięcej! Oczywiście nie wpływa to na wysokość pensji :) Otrzymasz lukratywną propozycję 2500zł brutto czyli przelewik ok 1900zł. Kusząca propozycja biorąc pod uwagę, że znasz jezyki obce oraz żyjesz w taniej stolicy, nieprawdaż?

prawilny asesor

Szkole języków masz za darmo jak chodzisz na każde zajęcia a powiem Ci ciekawostkę - była grupa języka niemieckiego i szefostwo sobie wymyśliło ze języki mogą byc tylko o 7 rano w wyznaczone dni i nikogo nie obchodzi czy musisz wstać o 3 w nocy zeby dojechać jeżeli zależy Ci na pracy. Pal licho jak masz w ten dzień wolne, ale miej zmianę na 13 i tak sobie egzystuj od 3 w nocy. Rekompensowac to oni powinni wszystko w wypłatach a dodatkowe benefity powinny byc małym procentem zachęty do pracy w danej firmie. Nie dziwne ze ludzie idą na takie zarobki jak maja myślenie jak Ty, ze firemka rekompensuje mi mała wypłatke benefisami. Jakby mi płacili porządnie to stać by mnie było na indywidualne wykupienie pakietu w luxie, kupienie sobie karnetu open na silke i przekazania 188 zł na srogie żarcie na mieście, czyż nie?

prawilny asesor

Nadmienie iż zajęcia z języków stawały sie płatne jeżeli opuściło sie 20% zajęć i kwota za kurs potrącana była z pensji. Ponadto umknęło mi dodanie informacji, ze języki wcześniej były o rożnych porach dnia i była mozliwosc "urwania" sie na godzinne zajęcia i pózniej odrobienie tej godziny nieobecności a późniejsza polityka sztywnych godzin kursów była bezsensowna z czego wlasnie druga językowa niemiecka sie rozpadła.

prawilny asesor

Ponadto luxmed, multisport sa potrącane z wypłaty. W mondialu koszt multisporta jest dużo wyższy porównujac z innymi firmami, które tez oferuja te dobra. Nie uważam aby to była adekwatna motywacja do podjęcia pracy w tej firmie. W dzisiejszych czasach motywacja jest pieniądz. Wypłata określa na ile z Ciebie zadowolony jest pracodawca, do wypłaty dodatki tj. premie. Premia to kolejna śmieszna sprawa, w tym roku zmieniły sie zasady premiowania. Kwartalnie rozliczają sie z pracownkami, premia ta jest dużo, dużo niższa w porównaniu do premii rocznej, która była wcześniej. A wymagania by owa premie w kwartale otrzymać sa dużo, dużo wyższe. Komiczna sytuacja jest coroczne klepanie pracownikom, ze brak funduszu na podwyżki a na spotkaniach podsumowujących rok działania firmy słyszy sie ze firma zarobiła i to dużo. Tutaj awans mozna dostać jedynie jeżeli siedzisz i klepiesz w komputer jak małpa pracując za 3 osoby lub w momencie gdy rzucasz wymówienie na stół i chcesz odejść.

mundialowczyk

Jakim idiotą trzeba być żeby uwazać, że socjal jest dodawany za darmo? Przecież to logiczne, pracodawcy taniej jest dołożyć multisporta czy karte żywieniową, niż równowartość w pieniadząch podczas wypłaty. Wolisz 2000zł + dodatki socjalne, czy same 2500zł? Odpowiedz jest chyba oczywista.

sfrustrowany słuchawkowy

Już dłuższy czas pracuję w tej firmie i stwierdzam że robi się co raz gorzej. Pensja na start była delikatnie mówiąc kiepska (1500zł na rękę) ale atmosfera, która była wtedy powodowała że jakoś się tym nie przejmowałem a i gdy proponowano nadgodziny to chętnie je brałem. Obecnie pensja niewiele poszła w górę za to roboty jest cała masa + kolejne nowe kontrakty mają wejść więc pracy będzie jeszcze więcej.... Niby firma próbuje tworzyć premie, ścieżki karier ale są one śmieszne bo pokazują, że nie trzeba mieć wiedzy tylko normy wyrabiać i już masz awans na specjalistę ! A że potem trzeba odkręcać i poprawiać błędy tej osoby to już nie ważne dla liderów.....ważne że norma została wyrobiona. W ten sposób promowani są ludzie, którzy nic sobą nie reprezentują ale noszą zaszczytne miano specjalisty..... Ludzi jest dużo a mimo to i tak brakuje czego efektem jest to, że jest sporo propozycji nh a i zaplanowanie weekendu jest dość ciężkie. (żeby na 4 weekendy mieć wolny tylko jeden z nich!!!). Mondial się chwali atmosferą ale ona już nie istnieje (atmosferę tworzą ludzie, którzy obecnie uciekają z mondiala...)za to stwierdzenie prezesa że chcą być najlepsi na rynku ale nie płacić najwięcej to jest dramat - to już wolę robić to samo ale w innej firmie która mi więcej zapłaci - bo człowiek nie żyje tylko z atmosfery ale mondial powoli zaczyna o tym zapominać. Sukcesem w mondialu na pewno jest to, że skończyły się polecenia służbowe które wielu delikatnie mówiąc denerwowało i wysyp l4 był spory.... Sam nigdy nie wziąłem l4 by po prostu sobie odpocząć (bo uważam, że to trochę nie uczciwe względem innych osób) ale teraz nie ukrywam że chętnie bym wziął minimum tydzień wolnego by w końcu odpocząć i wcale nie miałbym wyrzutów sumienia. Jeszcze robię w mondialu ale to już jest kwestia czasu kiedy skończę przygodę z tą firmę i wtedy na pewno odżyję.

prawilny asesor

@hakuje Atmosfera jest bajeczna wszak Mondial na spotkaniach z pracownikami zawsze podkreśla ze płaca nie chcą sie wyróżnić lecz atmosferę maja bezkonkurencyjna. Tylko pytanie - czy atmosfera w pracy ugotujesz obiad? NIE. Atmosfera jest równie bajeczna dopóki nie przejrzysz na oczy, ze to czego od Ciebie wymagają nie jest współmierne do płacy. Zaczynaja Ci wtedy kierownicy podkręcać śrubę byleby znaleźć argument, ze nie nadajesz sie do tej pracy. A Ty owszem nadajesz sie, ba, nawet małpa nadaje sie do takiej roboty, ale nie nadajesz sie do tego nawału pracy, stresu, beznadziejnych ludzi po drugiej stronie słuchawki, którzy maja Cie za bezmózga po podstawówce, bo w końcu siedzisz na sluchawie a to dla społeczeństwa oznacza jedno. A za to wszystko dostajesz marny przelew (pamiętaj, mozesz jeszcze nabrać max nadgodzin zeby przelew był zadowalajacy, ale czy jest sens zabijać sie i zaburzac swoje życie osobiste??) Tak, wtedy zaczynasz sie zastanawiać co tu robisz. Jasne, jest wyjście, znalezienie nowej pracy. Tu kolejne schody. Znajdziesz prace, masz okres wypowiedzenia, jeżeli jest sezon (a sezon jest teraz zawsze, bo Mondial podpisał masę kontraktów a ludzi do pracy coraz mniej, gdyż nowi/starzy pracownicy uciekają do konkurencji) to mozesz byc pewny ze bedzie problem płynnego przejścia do nowej firmy. Gdy praca w Mondial dopiero zaczynała sie w moim życiu, na oczach jeszcze wisiały klapki. Dzisiaj żal mi tych przepracowanych lat tam. Jedyne co w mondialu jest fajne to ludzie, czyli cześć tej bajkowej atmosfery, ale ludźmi garów tez nie zapełnisz. I prawda jest ze na rynku lepiej płaca w firmach konkurencyjnych i tez masz te super profity tj. Karta żywieniowa czy opieka w luxmedzie czy innym enelmedzie.

zmienna

hej, pracuje obecnie w innej konkurencyjnej firmie assistance i szukam jakieś alternatywy, ile płacą tam na okręcie próbnym za godzinę? czy po okresie próbnym zwiększają stawkę? jak z bonusami? prywatna opieka medyczna to bujda czy serio po okresie próbnym dostajesz taki bonus?

l33t

Narzekać, że call center, zajmujące się organizacją doraźnej pomocy na drodze czy medycznej pracuje 24 godziny na dobę, to jak narzekać, że w telefonie trzeba ładować baterię. Wybierasz tę pracę, czyli zgadzasz się na jej podstawowe warunki, w tym zmiany popołudniowe czy nocne. Pensje, to prawda, są niskie i mocno odstają od warunków na warszawskim rynku, zwłaszcza jak chodzi o dodatki za znajomość języków obcych i pracę w nocy. Licząc, że dostajesz mniej na początek, bo szkolenie, okres próbny, stracisz 3 miesiące. Firma ewidetnie stawia na dodatki pozapłacowe, natomiast to wciąż dodatki, które fajnie mieć, ale - szczerze - kto zdecyduje się zostać dla karty żywieniowej albo ubezpieczenia na życie o śmiesznej sumie, skoro na rynku dostanie o kilkadziesiąt procent więcej na rękę? Zarabiać można, ale po 10 latach pracy w firmie.

@l33t

To nie ma żadnego znaczenia. Najmniejszego. To, ze ludzie przynagleni koniecznoscią przeżycia godzą się na półniewolnicze warunki, nie oznacza akceptacji. To podobnie jakby godzić się na chodzenie po żwirze boso - bo nie stac cię na buty, a przejść musisz. Znaczenie ma tak naprawdę polska mentalność kadry kierowniczej - znane są powszechnie praktyki w fabryce Toyoty w Wałbrzychu (i uwaga uwaga - podobne praktyki w zakładach w UK, gdzie kadra średniego szczebla jest zlożona z psychotycznych Polaków; to tam dziewczyna urodziła w szatni dziecko) oraz udzial dochodu narodowego w placach. W NIemczech udzial płac w GNP wynosi ok. 62-3%, w Polsce 43-4%. To sobie mozecie porownać.

Alicja w krainie koszmarów

Istna kopalnia przydatnej wiedzy. Jestem już po rozmowie rekrutacyjnej i czekam na ich telefon z decyzją czy otrzymam pracę. Platforma medyczna sekcja zagraniczna. Cieszę się ze znalazłam to forum bo część informacji jakie otrzymałam na rozmowie potwierdza się. Dziękuję.

Uprzejmie donoszę

Praca nie jest skomplikowana. Jest monotonna i obciążająca dla psychiki normalnego człowieka. Przyjdzie Ci obsługiwać klientów Pekao, PZU, Allianz, Hestia, Uniqua, Neckerman, LOT, Euroticket itd. Po chwili zrozumiesz, że twoje wynagrodzenie jest żenująco nieadekwatne do ilości obowiązków oraz spoczywającej na twoich barkach odpowiedzialności. Językiem obcym jakim posługiwać się będziesz najczęściej jest język rosyjski, bo zagraniczni klienci "dewizowi" to przeważnie Ukraińcy (panowie wypadki na budowach, panie problemy ginekologiczne oraz liczne próby wyłudzenia nienależnych świadczeń). Atmosfera jak w typowym call center. Kury-nioski siedzą w klatkach z kabelkami wystającymi z głów. Stara gwardia snuje się po sali i wymienia ploteczki. Supervisorzy zajęci są kontrolą pracy osób na okresie próbnym. Najistotniejszym czynnikiem decydującym o atrakcyjności pracy w Mondial Assistance jest czas pracy. Świątek, piątek i niedziela. Zasmakujesz wszystkiego: zmiana poranna, zmiana popołudniowa, zmiana nocna, pracujący weekend, Boże Narodzenie i Nowy Rok...

Taka jest prawda

Coraz więcej kontraktów do obsługi, coraz większe wymagania od partnerów, coraz gorsze podejście do pracownikow, ale o podwyżkach czy premiach które sie nalezą bądź co bądź za nielekką pracę to juz firma nie pomyśli. Premie obcięli bardzo sprytnie, niby nie musisz czekać na nią cały rok, a kwartał, ale podsumowując kwotowo różnica ogromna. Poza tym w firmie obowiązuje tzw runda podwyżkowa raz na rok. Jak zasłużyłeś to dostaniesz podwyżkę, brzmi cudownie ale niestety masz wielkie szanse ze usłyszysz ze twoja podwyżka to jakieś 100 zł brutto. Poza tym wszystkim, tak jak powyżej jest wspomniane o nadgodzinach warto wspomnieć jeszcze o nadgodzinach w formie polecenia służbowego. Nie chcesz sie zgodzić na nadgodziny bo masz inne plany na swój wolny wieczór/dzień/weekend i inni pracownicy rownież no to jest np losowanie i szczęśliwiec dostaje polecenie służbowe pracy. Wszystko spowodowane tym ze ktoś tam sie rozchorował a przecież nie może być za dużo nieodebranych telefonów, chooj ze masz plany, zostajesz i cześć . No i te próby skracania czy tam namówienia na rezygnacje z części urlopu byle przyjść na nadgodziny, żałosne podejście . Nie próbujcie tam startować, na początku może wydaje sie ze nie bedzie zle, ale czas szybko wszystko werifikuje. Polecam szukać czegoś innego.

Zostaw merytoryczną opinię o AWP POLSKA Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w AWP POLSKA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy AWP POLSKA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w AWP POLSKA Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 55, z czego 5 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy AWP POLSKA Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w AWP POLSKA Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

AWP POLSKA Sp. z o.o.
2.5/5 Na podstawie 139 ocen.

AWP POLSKA Sp. z o.o.