Opinie o FMC Technologies w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy FMC Technologies. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FMC Technologies o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FMC Technologies w Kraków

zzzzz

rekrutacja@fmcti.com

jacek

Czy ktoś mógłby podać maila na ktorego mozna do nich wysylac swoje CV?

Zizuu

wizjonerka- na stronie pracuj.pl masz wszystkie aktualne ogłoszenia FMC. Każde stanowisko jest raczej dokładnie opisane, a słowo "design" w tym przypadku tyczy się raczej projektowania, ale inżynierskiego (rurociągi, pompy itp.).

Czyżby

A co jeśli ta międzynarodowa korporacja straci klientów? Podobno opłacalność wydobycia ze złóż morskich oscyluje w granicach 70$ za BRENT. To nie instytucja charytatywna a jakoś nikt nie mówił że niedawno była spora redukcja zatrudnienia. I tak ona dba o swoich pracowników flexi. Niepotrzeba - wyrzucić.

logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
yordis

Hej Ktoś może się orientuje jakie widełki cenowe są na stanowisku Junior Design Engineer? 3500 brutto realne?

Offshore Norge

Designerzy w FMC pracuja w NX i Pro/E (tylko Norwegia). Do konca przyszlego roku w calym FMC bedzie juz tylko NX. Norwegia obecnie przechodzi z Pro/E na NX. Pozdrawiam.

Offshore Norge

Wlasnie dla niedoswiadczonych ludzi sa takie staze wiec no worries :-) Gdzies to doswiadczenie musisz zaczac zdobywac. Jest to staz letni wiec pewnie potrwa jakies 2-3 miesiace. Ja na twoim miejscu probowalbym w FMC UK albo Norwegia. Napewno latwiej Polakowi/Polce sie tam dostac niz do USA. W UK albo Norge mozemy swobodnie podejmowac prace a w USA juz niekoniecznie. Co roku sa organizowane letnie staze w UK i Norge ale nie wiem czy akurat w Logistyce. Napewno w inzynieringu. Musisz monitorowac pojawiajace sie ogloszenia. Oczywiscie powinnas rowniez zaaplikowac do USA. Niczym nie ryzykujesz. Najwyzej sie nie dostaniesz :-) Podejrzewam, ze po takim stazu dostajesz angaz w FMC (jesli sie sprawdzisz) ale 100% gwarancji pewnie nie ma. Co do zarobkow na stazu to raczej nie pozwola ci z glodu umrzec hehehe. Bez obaw. Poza tym jedzenie w Houston jest tanie jak barszcz wiec dasz rade. FMC to porzadna firma i napewno sie toba dobrze zaopiekuje. Powodzenia !!! Pozdrawiam.

powodzenia!!

kolego powodzenia i sie nie poddawaj. mi pomoglo to: - dlugie czekanie (18 miesiecy zanim sie zalapalem do korporacji "zachodniej" - dokladnego odpowiednika korporacji "polskiej", tyle ze zamiast 2600 PLN netto mam 2600 GBP netto. w miedzyczasie sporo natretow z agencji posrednictwa (glownie NL - nienawidze tego kraju juz !!!) chcialo mnie tam rekrutowac a jak im odpowiadalem, ze za 2000 EUR netto sie nie ruszam z PL to oczywiscie konczyli rozmowe :) wiec musialem sie osganiac od takich idiotow, jesli masz cv na kilku portalach pracy miedzynarodowych. nie daj sie wciagnac w pierwsza, lepsza oferte. cierpliwosc poplaca na moim przykladzie...) - najlepiej znalezc w PL firme, ktora wlasnie jest oddzialem zachodnim (amerykanskim / UK / NL / NO / FR ...) i dokladnie po 2-3 latach pracy sprobowac zaatakowac konkurenta - tyle, ze wlasnie za granica juz. powinno sie udac, bo korporacje lubia sobie podkupywac ludzi z konkurencji czasami. warunek dodatkowy - oprocz doswiadczenia znamy w miare zaawansowanie jezyk kraju, ktory atakujemy + angielski oczywiscie) - chyba uratowalo mnie tez to, ze w mojej zagranicznej korporacji ucieklo w jednym roku 5-7 specjalistow wlasnie do mojej firmy (tyle ze tez tam za granica) i oni sie dziwili, ze ja chce do nich w druga strone :D z drugiej str moge powiedziec, ze pewnie cos nie tak musi byc w mojej obecnej firmie. ale... qrde 2600 GBP netto naprawde nie chodzi po ulicach UK czesto i jest to grubo poza srednia pensja... czasem przegladam ogloszenia i widze, ze na "menadzerow" sa mniejsze stawki, niz moja. musisz zrobic kompleksowe rozeznanie z branzy, jakie sa firmy, gdzie, co, jaki "business unit" w jakim panstwie, itd. nikt tego za ciebie nie zrobi ale ta wiedza moze byc pomocna.

Offshore Norge

Polska zakladka pojawia sie tylko wtedy, gdy sa akurat jakies otwarte wakaty w polskim oddziale FMC :-) Gdy tylko pojawia sie jakies nowe oferty, Polska wskoczy na liste dostepnych lokalizacji w ''careers''. Pozdrawiam.

kulkaMac

Witam, mam pytanie odnośnie oprogramowania w jakim pracują designerzy. Catia, NX, Solidworks, Inventor z tych czy coś jeszcze innego?

kolo
@kulkaMac

najczęściej to pewnie będzie internet explorer :)

Maciek

Ja chciałbym się dowiedzieć czy FMC wznawia rekrutację na stanowisko "3D Designer". W sierpniu uzyskałem informację, że są takie plany, ale od tego czasu nie pojawiła się, niestety, żadna nowa oferta pracy.

hymhym?

A co chcesz wiedzieć?

cIEKAWY

Są może jakieś przecieki odnośnie rekrutacji do TSP? Field Service Eng lub podobne. Ktoś wyżej napisał, że praca poniżej kwalifikacji, ale to chyba właśnie tak wygląda praca w "polu" trzeba się ubrudzić.

sda

Czy ktos mógłby napisać czy przyjmują tam ludzi po elektrotechnice i czy istnieje jakis program stażowy ???

jan

Czy mógłby ktoś coś więcej powiedzieć o Condition and Performance Monitoring Engineer. Teraz jakoś rekrutują. Może ktoś pracuje w tym dziale. Z góry dzięki za jakieś info.

Fecko

Zhang

Pewnie masz rację, że chcieli mnie zatrzymać. W końcu zaproponowali jakiś progres w zarobkach. Mój post dotyczył czegoś innego. Chciałem powiedzieć po prostu, że nie kazdy kto ma jakieś wymagania jest zadufanym w sobie gnojkiem, który chce gwiazdki z nieba. Po prostu niektórzy mają inne wymagania, bo ich rynkowa cena jest inna (przynajmniej moja obezna - zawsze może się coś zmienić). Chciałem powiedzieć, że nie wszystko to postawa roszczeniowa. Jeśli możesz to ceń się! Nikt o ciebie się nie zatroszczy i nie daj sobie wmówić, że robisz coś złego troszczac się o swoje racje.Ale faktycznie musisz mieć podstawy do tego czyli wiedzę, praktykę, certyfikaty zawodowe - poparte to wszystko odpowiednią płacą. To umowa między tobą, a pacodawcą. Umowa partnerska i tobie jako partnerowi może coś nie odpowiadać. Do reszty pracowników: jeśli ktoś nie podejmuje pracy w waszej firmie może nie odrazu jest taki zły. Może w danym momencie nie są na to przygotowani. Wasza firma i on.

inżynier

ile chciałeś i ile ci zaproponowali?

Zhang
@inżynier

Nie powiedziałem ile chciałem. Po prostu podczas rozmowy z przedstawicielem firmy dostałem pytanie ile zarabiam i podałem sumę. Po rozmowie dostałem pisemną ofertę na dokładnie taką samą sumę jaką zarabiam obecnie (i jaką podałem podczas rozmowy). Odpisałem grzecznie, że dziękuję ale nie jetem zainteresowany, bo... Dostałem drugiego maila z nową ofertą wyższą o jakieś 10%. Może faktycznie gdyby komuś nie odpowiadała obecna praca to by się skusił. Ktoś zdesperowany, bo w innym przypadku to nie jest oferta skłaniająca do zmiany pracy.

lolek

Czy ktoś pracuje w FMC Technologies w Krakowie na stanowisku Senior drafter? Jakie są Wasze opinie, jak wygląda praca i jak przedstawia się przedłużenie umowy po 3 miesiącach na czas nieokreślony? Będę wdzięczny za opinie dzięki serdeczne

Wojtek- co to znaczy "zarobki na poziomie rynkowym"?

tiaaaa

Wszystko to prawda. Nie zapomnij tylko że firma ma kłopoty ze znalezieniem ludzi. Czemu? Bo pensja wcale nie jest taka rynkowa, atmosfera jak kolega napisał baaardzo wakacyjna więc roboty mało i rozwój mizerny. Standardem jest obiecywanie i obiecywanie a później żydzenie na każdej możliwej rzeczy. Obiecanki cacanki po prostu.

Zizuu
@tiaaaa

Czy ktoś z Was pracował lub pracuje w siedzibie FMC w Krakowie? Chodzi mi konkretnie o dział biurowy IT i projektantów. Tam też są słabe zarobki? Tak sugerował kolega we wpisie powyżej. O jakich obiecankach mówiłeś? Zastanawiam się poważnie nad zmianą pracy, ale to co napisałeś trochę mnie zaniepokoiło.

Wojtek

Dzień dobry. Prześledziłem cały wątek i chciałbym zapytać czy ktoś z Was może mi udzielić informacji na temat pracy biurowej w krakowskiej siedzibie firmy FMC. Chodzi mi głównie o kilka rzeczy, a mianowicie o: obowiązkowe szkolenia w Norwegii dla nowych pracowników, poziom wynagrodzeń inżynierów - specjalistów, klimat w samym biurze. Czy FMC ma własną flotę samochodów służbowych, a jeśli tak, to czy mogą z nich korzystać jedynie przedstawiciele kadry zarządzającej czy również inżynierowie? Z góry dziękuję za rzeczowe odpowiedzi.

Jancio
@Wojtek

Praca bardzo spokojna, bez stresów i ciśnienia. Ludzie życzliwi i sympatyczni, dużo śmiechu i pozytywnej energii. Szkolenia są, ale nie na każdym stanowisku. Inżynierowie raczej jeżdżą na szkolenia - piękne wakacje :) Samochodów nie mamy, bo i po co - praca stacjonarna w biurze, jeśli wyjazdy to na takie odległości, że samochód odpada. Tylko inżynierowie jakości, jeżdżący po dostawcach mają auta, ale oni w ogóle w biurze się nie pojawiają. Zarobki na poziomie rynkowym.

gosc

W FMC polska na stanowisku field eng. pracuje sie na rotacji 28/28 ale to praca docelowo w Afryce ( Angola/Nigeria w zaleznosci od projektu, wiekszosc ludzi siedzi w Angolii). Co do doswiadczenia to w PL szukaja ludzi mega doswiadczonych itp. a praca jest duzo poniezej kwalifikacji. Jedynie Ci co pracuja jako inzynierowie w biurze przy operacjach pracuja w zawodzie. Field eng to tak naprawde technik pracujacy fizycznie na morzu lub warsztacie.

Zostaw merytoryczną opinię o FMC Technologies - Kraków

• Jak się pracuje w FMC Technologies?

Zobacz opinie na temat firmy FMC Technologies tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FMC Technologies?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FMC Technologies?

Kandydaci do pracy w FMC Technologies napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FMC Technologies
3.2/5 Na podstawie 68 ocen.
  • Al.generała Tadeusza Bora-komorowskiego 25B
    31-476 Kraków