Opinie o FMC Technologies w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy FMC Technologies. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FMC Technologies o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FMC Technologies w Kraków

MH

może ktoś coś już wie, jakieś przecieki ? ;)

kk

Witam. Koledzy wiecie coś na temat wznowienia rekrutacji?

gosc

Bez angielskiego nie podchodz cała komunikacja odbywa sie w tym jezyku. Prace bedziesz mial zlecana po angielsku i dokumenty po angielsku. Cale szkolenie bedzie w tym jezyku wiec jesli mowisz ze u CIebie slabo z jezykiem to musisz go podszlifowac. Bo jest on wykorzystywany czesto jak nie codziennie.

krakus

Mam pytanie odnośnie znajomości języka, jaki poziom jest wystarczający żeby starać się o pracę w FMC. Chodzi o stanowisko inżyniera, mam kilkuletnie doświadczenie w tej branży, ale z językiem na razie trochę słabo. Z góry za odpowiedź...

logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Leszno
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
prac

Ponieważ dla mnie dobra praca to nie tylko możliwość odsiedzenia 8 godzin (podczas których, największym wysiłkiem umysłowym jest obsłużenie ekspresu do kawy) i na koniec miesiąca wypłata na konto - jakbym miał 5 lat do emerytury to pewnie bym miał takie podejście. Niektórzy są jednak bardziej ambitni i chcieliby coś ciekawego w końcu zacząć robić. Pod tym względem jest do bani.

mn

dlaczego piszesz, że jest do bani???

miało być fajnie, jest do bani...niestety

kolezanka z fmc

do O&G: szkolenie w no to nie czary mary, a fikcja, w ktora wierzy juz chyba tylko towarzystwo z training center. aha, i moze jeszcze ty :P zejdz na ziemie i przestan opowiadac bajki, bo dzial pse w krk na chwile obecna nie daje ani zadnej pracy, ani mozliwosci nauczenia sie czegos. i to sa fakty. aha, ktos nizej napisal, ze jedynym warunkiem dostania sie na stanowisko pse w krk jest dobry badz b. dobry ang... hehe, to jest dobry badz b. dobry zart. starczy dukac i gitara, no i najlepiej to w ogole byc absolwentem i nie miec pojecia o niczym poza wyobrazeniem o wlasnej swietnosci :P

MH

wznowienie rekrutacji dotyczy również stanowiska Service Engineer? macie jakieś info ilu SE potrzebują? pozdrawiam

kolega z fmc

wedlug najswiezszych informacji z centrum dowodzenia wznowienie rekrutacji nastapi tuz po znalezieniu zajec dla dotyczas zatrudnionych ludzi.

O&G

hmm. nikt nikogo za reke prowadzil nie bedzie, chcesz sie cos nauczyc to musisz grzebac samemu , chodzic, pytac itd. Zgadzam sie ze na poczatku jest trudno , te szkolniea w NO to jak czary mary dla kogos kto nigdy nie mial doczynienia z O&G. Prawda jest taka ze praca w FMC jest wspaniala mozliwoscia na zaczecie swojej przygody z branza , po kilku latach wiedza zdobywa "sie sama". Socjal jest ok, atmofera spoko, co tu wiecej opowiadac, firma godna polecenia.

hmm

Koledzy z FMC wiedzą coś o wznowieniu rekrutacji?

MoH

Mnie zastanawia dlaczego tak dlugo trwa rekrutacja a raczej jej przedluzanie. Poza tym zauwazylem, ze brak jest wymienionego polskiego oddzialu FMC w Polsce na oficjalnej stronie FMC.

rw

z tego co piszesz wynika,ze ciekawsze obowiązki mam w swojej aktualnej pracy; prace chce zmienic zeby podjąć jakies bardziej wymagające wyzwania, wygląda na to ze PSE to nie to czego szukam; dzieki za informacje

PSE

No to też powiem wprost. Jeśli chodzi o zarobki to uważam, że podobna kwota jest osiągalna, lecz nie spodziewałbym się kwoty znacznie wyższej. Co do bonusów to jest trzynastka, karta multisportu, opieka w luxmedzie, paczki świąteczne, wczasy pod gruszą, summer i christmas party, ma być też współfinansowany kurs j.angielskiego. Co do wymagań, to jedyne prawdziwe i sensowne to dobra lub bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Ekipa ogólnie jest młoda i osoby bardzo przyjazne. Co do reszty to zależy, kto co lubi. Po pierwsze trzeba się przygotować na szkolenie 4-ro miesięczne w Norwegii (zjazdy średnio co 3 tygodnie na weekend). Pierwsza część szkolenia to wprowadzenie do urządzeń/produktów FMC – ok. 2 miesiące, z czego miesiąc ma sens, bo zostaje przedstawione w zasadzie wszystko, natomiast kolejny miesiąc to powtarzanie tego co było bez przygotowanych materiałów i z zupełnie przypadkowymi prowadzącymi z „łapanki”. Druga część to tzw. „on job training”, czyli wysłana grupa zostaje podzielona i wysłana pomiędzy różne placówki w Norwegii. Generalnie wygląda to tak, że poznaje się swojego mentora i przez prawie cały okres dociera się do końca internetu :P strona Norweska póki co, nie posiada żadnego treningu dla PSE dlatego 90% czasu spędza się pijąc kawę i przeglądając neta. Zainteresowanie ze strony mentorów jest żadne, a mając już ukończone studia i kilka lat doświadczenia to wręcz uwłacza żeby chodzić za nim jak piesek i prosić się o cokolwiek. To sprowadza się do tego, że warto mieć zdrową wątrobę, bo nie pozostaje tam nic innego jak picie napojów wysokoprocentowych, które niestety można przewieźć w małej ilości=1litr :(. Jeśli chodzi o stres i tempo pracy – zapomnijcie, że coś takiego istnieje. Praca to jest coś, co będzie was omijało bardzo szerokim łukiem – przynajmniej jeśli chodzi o coś ambitnego (nie maile lub sprawdzenie jakiejś procedury). Inżynieria na tym stanowisku to w ogóle słowo, które na razie nie powinno zostać użyte. Może za rok, jak już zakończy się rekrutacja, a z nią tak szybki rozrost biura i pewnego rodzaju dezinformacja i dezorganizacja, zaczną się jakieś wyzwania. Jednak decydując się na stanowisko PSE trzeba być świadomym, że jest to obsługa aftermarketu, więc wg prognoz powinna być to praca stabilna i spokojna, ale zarazem mało wymagająca inżynieryjnie – raczej bardziej jak sekretarka „przerób tą procedurę, znajdź coś w SAPie, sprawdź te dokumenty”. Podsumowując to krótko – póki co wrażenie takie, że o inżynierii można zapomnieć na stanowisku PSE, więc jak ktoś to lubi i czuje to może się „dusić”, z tym, że nie wiem czy to się zmieni w dalszym okresie. Jeżeli ktoś lubi spokojną, nie bardzo wymagającą pracę z dużą ilością dokumentów i procedur to powinno mu się spodobać.

rw

a ja zapytam wprost, może ktoś będzie potrafił odpowiedzieć - zaproszono mnie do wzięcia udziału w rekrutacji na stanowisko Product Support Engineer; obecnie zarabiam ok. 75 tyś zł brutto rocznie i mam 4 lata doświadczenia - czy mogę spodziewać się zarobków na tym samym lub wyższym poziomie?

new

są już jakieś info kiedy zacznie się rekrutacja na inżynierów serwisowych?

MH

z tego co mi wiadomo to przyszli [usunięte przez moderatora] beda mieli szkolenie najpierw na produkcji na stanowisku WT zeby zapoznac sie ze sprzetem itp zanim wyjada na instalacje

rafffi

wiadomo cos o workshop technician ? skad macie wiadomosci ze ma to byc inz serwisu? mi babka powiedziala ze to praca warsztatowa raczej. jak to jest?

MH

witam, jestem ciekaw jak bedzie ze stanowiskiem workshop technician a docelowo inż serwisu, mam nadzieje ze nie zmienili decyzji w tej sprawie. jak wiesz cos wiecej bede wdzieczny za info, pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o FMC Technologies - Kraków

• Jak się pracuje w FMC Technologies?

Zobacz opinie na temat firmy FMC Technologies tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FMC Technologies?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FMC Technologies?

Kandydaci do pracy w FMC Technologies napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FMC Technologies
3.2/5 Na podstawie 68 ocen.
  • Al.generała Tadeusza Bora-komorowskiego 25B
    31-476 Kraków