Opinie o FMC Technologies w Kraków

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy FMC Technologies. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie FMC Technologies o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Paliwa - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o FMC Technologies w Kraków

Urszula

Hej :) Odbywał ktoś z was może staż w firmie? Właśnie kogoś szukają, wydaje mi się, że są pozytywnie nastawieni na młode osoby, dopiero kończące studia? Jak to wypada w praktyce, warto starać się o pierwsza prace w tym miejscu? Może jakieś rady dotyczące aplikowania? Podobno rekrutacja składa się z kilku etapów, ktoś opowie swoje wrażenia? Chodzi mi o staż w supporcie :)

Witalij
@Urszula

supporcie czego kolego ?

zainteresowany

Czy ktoś przeszedł ze stanowiska designer na project/product manager/engineer? Po jakim czasie, rekrutacja wew czy zew, ciężko się dostać i czy ciężko zacząć?

Witam, interesuje mnie oferta na stanowisku Project / Installation Engineer w TechnipFMC, stądmoje pytania: 1. Jakie są możliwości rozwoju? Może ktoś tutaj zaczynał swoją przygodę na takim stanowisku? 2. Rodzaj umowy z TechnipFMC UoP czy jest możliwość b2b? 3. Jakie wynagrodzenie na stanowisku o tym profilu lub podobnym?

czerwonagaleczka
@Zainteresowany

1. Możliwości rozwoju istnieją jako Project Engineer/Subsea Engineer w branży maritime/subsea/właściwie większości gałęzi przemysłu. Są też inne, ale nie chce mi się wymieniać. 2. UoP, zapomnij o B2B. To możliwe tylko dla informatyków. 3. Wyżej niż typowo korporacyjna wypłata na start w Polsce, ale dramatycznie niżej niż jakikolwiek Project Engineer którego zapytasz w UK czy USA.

@czerwonagaleczka

Można tylko dopytać dlaczego it ma tylko taki przywilej jeśli o b2b chodzi? Jaki argument za tym stoi?

Inżynier afrodyzjak

Poza tym, że w firmie nie ma problemów, jakie problemy masz na myśli?

@Inżynier afrodyzjak

Jak długo tu pracujesz, że jeszcze ich nie widzisz?

Inżynier afrodyzjak
@Paweł

Żaden Paweł mi nie wmówi, że to, co widzę, to problemy.

@Paweł

To nie są problemy. To są "Opportunities" :p Może dlatego masa ludzi kożysta z możliwości w innych firmach :D

nie, zostal stworzony system do zglaszania problemow, ale zgloszone problemu czesto otrzymuja status "on Hold" i nic sie nie dzieje

@odpowiedz

Jaki może być tego powód? Są zbyt błahe czy wręcz przeciwnie, trudne do rozwiązania? Co na to pracownicy? Odpuszczają w takim razie zgłaszanie?

Bez podwyżek

Od 3 lat nie było podwyżek inflacyjnych, budżet na podwyżki uznaniowe jest minimalny.

Łucja
@Bez podwyżek

Minimalny czyli tak mniej więcej to ile on wynosi?

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH

jakie macie opinie o stanowisku CRM engineer ? polecacie ?

Kandydatka

Wiadomo na ile można na godzinę liczyć na stażu CFD?

Iwona
@Kandydatka

To jest jakaś rekrutacja na płatny staż? Czy to studencki?

Pracownik prawie były

Kandydatom do firmy zalecam agresywna negocjację wynagrodzenia. Od 3 lat nie ma podwyżek inflacyjnych a polskie kierownictwo nic konkretnego z tym nie robi. Także jeżeli ktoś chce mieć stawkę rynkową nie tylko na dzień przyjęcia, to zalecam dodanie odpowiedniego marginesu.

@Pracownik prawie były

A jaką stawkę polecasz proponować na początku? A jak w ogóle z ciekawości reagują na tematy dotyczące podwyżek? Zbywają pracownika czy jak?

Pracownik prawie były
@Jolanta

Proponuję górne widełki rynkowe dla swojego stanowiska. I to takie przy których za rok będziesz czuła się ok. A to już sprawa bardzo indywidualna.

@Pracownik prawie były

A jak ewentualnie wyczuć, że im na kandydacie zależy? Bo szkoda, żeby się skompromitować jeśli zarzuci się wysokie widełki a oni z uśmiechem się pożegnają. :(

MojaBiedronka
@Magdalena

Nawet jak im zależy, to nie dostaniesz raczej nic ponad widełki określone dla danego stanowiska. Po prostu rzuć najwyższą rynkową/tyle ile chcesz i zobacz, co powiedzą. Nie wyczujesz, czy im zależy, a nawet jeśli, to raczej zbyt wiele nie zmieni. Nawet pracownicy z kilkuletnim doświadczeniem nie są zatrzymywani przy składaniu wypowiedzeń.

@Pracownik prawie były

A ktoś z szefostwem rozmawiał na temat podwyżek? Dlaczego nie chcą ich dać? Co mówił szef?

Inżynier

Czy jest ktoś w stanie podać widełki na mid/senior specialist inzyniera?

Analityk
@Inżynier

Zależnie od sekcji, u analityków (FEA) mid to około 9500 brutto, senior około 11000 brutto. W innych sekcjach trzeba liczyć 1000-2000 mniej.

Ciekawski
@Analityk

Cześć, czy do tych kwot które podałeś są też premie roczne? W jakiej wysokości?

Liczbowy
@Ciekawski

Jest 13ta pensja na koniec roku kalendarzowego

mid
@Inżynier

W CAD pokrywa się to z tym co napisał Analityk (mid).

TezCAD
@mid

Brak podwyżek od 2019

TezCAD
@Inżynier

Brak podwyżek od dłuższego czasu. Zarząd firmy zdaję się nic nie robić z fala zwolnień.

Anetka
@Analityk

Pokrywa się dla nowo zatrudnionych, osoby które pracują dłużej nie miały podwyżek przez ostatnie lata niestety i wynagrodzenie jest dużo niższe

Pippo
@Anetka

Potwierdzam, nowo zatrudnieni ludzie dostaja na start więcej niż osoby pracujące w firmie kilka lat. Polityka typowo korpo - budżet na nowych pracowników jest większy, niż na podwyżki dla pracowników.

Prawda
@TezCAD

Prawda

@TezCAD

No to słabo jak nie ma podwyżek biorąc pod uwagę chociażby inflację. Zastanawia mnie jeszcze w takim razie jak to tłumaczą? Że, co teraz nie ma podwyżek, bo co w sumie?

XD
@Jolanta

W tej firmie niestety nie zajdzie sie osoba w kadrze managerow, ktora potrafi w konkretny sposob podac Ci powod braku podwyzek. Do wszystkiego jest dokladana jakas niesamowita historyjka, po ktorej juz nie wiesz jakie dokladnie bylo pytaie i odpowiedz. Teksty, z ktorymi sie spotykamy to: "Analizujemy i badamy...", "Jestescie jeszcze mlodzi, teraz jest dolek, ale pozniej wystrzeli, wytrzymajcie jeszcze, obiecujemy", "czekamy na odpowiedz odnosnie budzetu", "jestes wysoko na liscie do podwyzek", "specjalnie zatrudniona firma bada sytuacje i bedzie raportowac". XDD Wszystko wyglada na piekna ukladanke jaka sobie wymyslil nasz wspanialy GM

Czy w FMC Technologies poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

Oskarek

jest 13 emerytura

Wczasy pod gruszą, Dofinansowanie na kolonie dla dzieci, Bonus świąteczny, 13 wypłata w grudniu, Zapomoga socjalna w trudnej sytuacji zyciowej, Multisport, Luxmed, Ubezpieczenie na zycie, Dofinansowanie do studiów

Magdalena

Ile maksymalnie można otrzymać tutaj tego dofinansowania do studiów?

mak

Czy byłby ktoś w stanie opowiedzieć o stażach w tej firmie? Jaka była atmosfera? Jak traktują stażystów?

były_stażysta
@mak

W działach konstruktorskich czyli jakiś CAD/Drafting/Design robią wszystko co mogą żeby NIE awansować stażysty na Juniora. FMC to outsourcing, więc za obłożenie załogi nie odpowiada biuro krakowskie, tylko HQ. Jeżeli nie ma "stołka" to przepisują tych stażystów do innych działów :D A umowa stażowa to 9 miesięcy. Jeżeli po tym czasie zaczynają się ładne gadki i ciągłe obietnice bez pokrycia to radzę uciekać, bo na obietnicach się skończy ;) Natomiast sam staż jest świetny, dużo wiedzy dla świeżaka. Jest opieka "mentora" żeby takiego człowieka wprowadzić w korpo-machine. Bo sam to się nie odnajdzie :D Na studiach myśle że warto spróbować, bo wymagają tylko 20h/tydz.

mak
@były_stażysta

bardzo dziękuję za odpowiedź

Firma ma swoje plusy i minusy. Nowozatrudnionym osobom bardzo polecam, obecnym pracownikom sugeruję zmianę. Plusy: - nowoczesne, dobrze wyposażone biuro (nowe meble, dostepne sprzęty biurowe, (bindownice, laminarki - wiele osób korzysta z nich nie tylko biznesowo ;) nawet drukarka 3D - ale to już tylko słuzbowo. - przyjemna, skandynawska atmosfera pracy, brak problemów ze zglaszaniem dni wolnych czy potrzeby home officu, dobry plan backupowy, ogolnie dobry work life balance - dobrze zaopatrzona kuchnia (kawusia, herbatki, soki, miody) - dobry plan onboardingowy, dostepny sharepoint z instrukcjami i informacjami nt. przysługiwanych benefitów, praw pracownika, etc. - zadbana przestrzeń pod kątem BHP, duży nacisk na bezpieczeństwo - teambuildingi, wyjścia integracyjne - dość elastyczny budżet na szkolenia stacjonarne Minusy: - brak podwyżek inflacyjnych od 2020, tylko pojedyńcze jednostki dostają awanse i podwyżki - mała możliwość rozwoju (hierarchia junior-mid-senior-manager) z max podwyżką 15% - brak szacunku dla funkcji supportowych (finanse, hr, administracja) - duża roszczeniowość pracowników - plotkujący ludzie oraz management (zdarzyly się googlowania nowych pracowników i wyciąganie brudów), wszystkie zmiany stanowisk, ciąże, śluby, związki są obgadywane przy lunchu albo na Teamsach Niemając kontaktu z wieloma pracownikami, a jedynie ze swoim teamem - praca jak marzenie. Praca w supporcie? Wypalenie po roku i skierowanie na terapię ;)

Ona

Rozmowa rekrutacyjna trwająca dwie godziny w tym zadanie trwające godzinę bez wcześniejszej informacji, że takowe będzie do wykonania. Informacja wrzucona po 15 minutach rozmowy. Dziwny sposób rekrutacji, nie w porządku z osobą która startuje na dane stanowisko. Skąpy Feedback, Brak informacji odnośnie wynagrodzenia na stanowisku na które się aplikuje. Z plusów, to ładny, nowoczesny budynek i parking przed.

Xyz
@Ona

Można wiedzieć czego dotyczyło to zadanie i na jakie to było stanowisko?

ola
@Ona

a na jakie stanowisko sie rekrutowalas?

Proszę o informację z jakiej wersji NX korzystają projektanci?

anonimowymuzyk
@Marcin

NX 12

Czy w FMC Technologies zawierane są umowy zlecenie w okresie próbnym?

MM

Nie, zatrudnienie jest od razu na umowe o pracę, staże są na umowy zlecenie.

Danuta
@MM

O, świetnie, dzięki za info!! ;)Czyli od razu dają UoP... A czy ta umowa jest na czas nieokreslony? Czy jakoś inaczej to wygląda? Im bardziej stabilne zatrudnienie tym lepiej, wiadomo.

Jak się pracuje z ludźmi z FMC Technologies?

NOTOCYK

Tak normalnie mozesz zadzwonic umowic sie na spotkanie, wypic kafke

Czy FMC Technologies ma ściśle ustalone godziny pracy?

PE

elastyczne. możesz sobie też wyjść z biura w godzinach pracy i nadrobić w innym dniu, przynajmniej w moim dziale. FMC 10/10

xyz

Czy firma prowadzi obecnie rekrutacje? Jeśli tak, to w jakiej formie - zdalnie czy f2f?

Wynagrodzenie Buyer

Hej, wieice moze jak zarabia sie w procuremencie na stanowisku Kupca, mam doświadczenie. 9 brutto, jest ok?

@Wynagrodzenie Buyer

Hej, możesz powiedzieć jaka była reakcja na taką kwotę i jakie są widełki na tym stanowisku?

Zainteresowana

Cześć, Mam pytanie odnośnie prac kontraktowych, na przykład aktualna oferta pracy dla: Support Services Assistant (Temporary Contract: 12-month). Jakie możliwe wynagrodzenie można otrzymać? Kto ma szansę na zdobycie takiej pracy, czy faktycznie potrzebne tu jest doświadczenie i umiejętności językowe (cz komunikatywny język angielski będzie wystarczający?)? Jak wygląda kwestia relokacji - na czym polega w TechnipFMC?

michal51
@Zainteresowana

Co do wynagrodzenia to się nie wypowiem, ale na pewno jeżeli w ogłoszeniu wskazane jest doświadczenie na jakimś stanowisku, to HR będzie go wymagać. Można zapunktować praktykami. Co do języka, to zależy co rozumiesz przez komunikatywny angielski - 99% komunikacji oprócz tej odbywającej sie miedzy kolegami z teamu jest w języku angielskim, włączając w to jakąkolwiek dokumentację. To jest firma o zasięgu światowym, dlatego bardzo dobry angielski jest wskazany, a czy Twój będzie odpowiedni, to już oceni rekruter.

Dzień dobry, Chciałbym zapytać jak długo trwają rekrutacje? Ile jest etapów? Czy w obecnej sytuacji firma funkcjonuje jak zwykle, a rozmowy odbywają się w siedzibie czy przez skype?

dobryden
@Zainteresowany

W obecnej sytuacji nie ma rekrutacji. Większość została odwołana, a do objęcia pozostają te stanowiska, na które zostało wyraźnie wskazane pilne zapotrzebowanie. Sama rekrutacja trwa długo, w moim przypadku grubo ponad miesiąc. We wrześniu aplikowałam, po 2 tygodniach dostałam odpowiedź telefonicznie - była to jednocześnie wstępna rozmowa kwalifikacyjna. Następnie zostałam zaproszona na spotkanie rekrutacyjne z panią rekruterką oraz moim menedżerem. Po dwóch dniach od spotkania dostałam kolejną informację zwrotną - zaproszenie na następną rozmowę kwalifikacyjną, tym razem był to prawie cały dzień spędzony w firmie. Rozmawiałam z zespołem w Norwegii przez Skype, miałam test z mechaniki i kilku innych tematów oraz prezentowałam wybrany temat. Następnego dnia po tym spotkaniu dostałam ostateczną odpowiedź pozytywną. Firma w tej chwili funkcjonuje w systemie pracy z domu. Nie jest łatwo dostać się do firmy z ulicy, ale kiedy już się dostaniesz, to będziesz z siebie dumny. :) Warto też aplikować na staże - obowiązki są odpowiedzialne i "prawdziwe", a nie siedzi się przy ekspresie robiąc kawę dla reszty.

Zostaw merytoryczną opinię o FMC Technologies - Kraków

• Jak się pracuje w FMC Technologies?

Zobacz opinie na temat firmy FMC Technologies tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FMC Technologies?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy FMC Technologies?

Kandydaci do pracy w FMC Technologies napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

FMC Technologies
3.2/5 Na podstawie 68 ocen.
  • Al.generała Tadeusza Bora-komorowskiego 25B
    31-476 Kraków