Opinie o Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. w Warszawa

Blondyna

Cześć, pojawiło się ogłoszenie na OTeCa na Łódzkie. Ktoś podpowie jak przełożona, godziny pracy, plany itp. Będę zobowiązana :)

Tymon

Jak się pracuje? Pytam bo rzadko tu piszecie a mam zamiar aplikować.

Patrycja

@X, czy jesteś obecnie pracownikiem firmy? A może niedawno aplikowałeś lub zamierzasz aplikować do BERLIN CHEMIE/MENARINI? @Kandydat 007, dziękuję za podzielenie się szczegółami na temat rozmowy kwalifikacyjnej. Twoja informacja na pewno przyda się użytkownikom forum a w szczególności osobą, które planują podjąć zatrudnienie w firmie. Oczywiście trzymamy za Ciebie kciuki! Czy zdradzisz nam, na jakie stanowisko aplikowałeś?

Kandydat 007
@Patrycja

Aplikowałem na przedstawiciela medycznego, nie dostałem pracy :P

@Patrycja

Nie. Ale znam dobrze kogoś, kto pracuje.

Patrycja

@Kandydat 007, czy poprosiłeś osobę odpowiedzialną za Twoją rekrutację o odpowiedź zwrotną? Często taka informacja może być dla nas dużą podpowiedzią. @Miro, opinie są różne i zdecydowanie warto zagłębić się w treść każdej z nich by móc samodzielnie podjąć decyzję o aplikowaniu bądź nie aplikowaniu do firmy. Czy jesteś zainteresowany pracą w tym miejscu?

logo firmy Dietetyk
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Miro

Słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!

sss

Drodzy Przedstawiciel ds rynku OTC co na ten temat myslicie? Jakie warunki? Ile wizyt?

Roy
@sss

12 aptek i 2 lekarzy

Kandydat 007

Dziwią mnie negatywne opinie na temat rekrutacji. Byłem na rozmowie w Warszawie i nic złego, ani niemiłego się tam nie dzieje. Jeszcze nie wiem czy zostałem przyjęty, także moja opinia jest obiektywna. Przedstawiasz swoją osobę w prezentacji, potem zadanie praktyczne, czy potrafisz analizować rynek, trochę rozmów. Dostajesz wiele trudnych pytań odnośnie pracy i tego co o sobie powiedziałeś. Rozmowy nie są łatwe, ale to tylko udowadnia to, że są dobrzy w tym co robią i słuchają co mówisz. Osoby, które piszą, że "ROBIĄ Z CIEBIE GŁUPA", czy "REKRUTER UZNAJĄCY, ŻE JEDYNIE JEGO PUNKT WIDZENIA I ODPOWIEDZI NA ZADANIE PYTANIA SĄ SŁUSZNE" chyba nigdy nie był na prawdziwej rozmowie rekrutacyjnej. Firma też musi zobaczyć jak sobie radzisz z obiekcjami i stresem. Podsumowując: - Nie robią z Ciebie głupa, rozmowa trudna, albo wypadniesz dobrze albo nie. - Osoby rekrutujące konkretne,uprzejme ale nie są bezczelne ani niemiłe. - Zwracają koszty przejazdu. - W przerwie jest poczęstunek (pizza) - Ludzie pracują w tej firmie długo i ją polecają, tak mi przynajmniej powiedziała siostra, która w branży medycznej jest od dłuższego czasu. Resztę opinii oburzonych frustratów można wyrzucić w kubeł :) Pozdrawiam

X
@Kandydat 007

Nareszcie jakiś głos rozsądku w tych wypowiedziach! Mam nadzieję, że dostaniesz tę pracę, trzymam kciuki!

Patrycja

@xxx, dziękuje za merytoryczną opinię. Możesz doprecyzować ostatnie zdanie? Opiszesz nam co dokładnie miałeś na myśli? Dużo osób poszukuję na forum informacji na temat rozmowy rekrutacyjnej oraz całego procesu rekrutacji. Czy opowiesz nam coś więcej na temat przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej? Każda informacja na ten temat jest bardzo istotna.

Patrycja

@Wulkan, czy jesteś pewien, że zerwanie połączenia nie było kwestią techniczną? Podzielisz się z nami informacją, na jakie stanowisko aplikowałeś do Berlin Chemie/Menarini Polska? Twoja odpowiedź będzie bardzo ważna dla użytkowników forum oraz dla osób, które aktualnie podejmują decyzję czy aplikować do danej firmy czy też nie.

Wulkan

Na moje szczęście firma ta całkowicie „spaliła się” podczas minutowej rozmowy telefonicznej. Wysłałem CV, zadzwoniła do mnie PANI – sądząc po podejściu do ludzi chyba DYREKTOR. PANI chciała przeprowadzić z mną natychmiast rozmowę rekrutacyjną przez telefon – bez umawiania terminu, co jest profesjonalnym standardem rekrutacji. Ponieważ nie mogłem rozmawiać o swoim życiu zawodowym – co innego krótkie umówienie terminu spotkania / rozmowy telefonicznej, zapytałem Panią czy możemy umówić się na rozmowę w innym terminie. PANI DYREKTOR „strzeliła focha” i się rozłączyła. Zwłaszcza ludzie pracujący nie mają czasu i obowiązku czekać cały dzień na telefon od WIELKIEGO POTENCJALNEGO PRACODAWCY. Już sobie wyobrażam jak traktowani są pracownicy tej firmy. W firmie, która tak podchodzi do ludzi nie chciałbym pracować za żadne pieniądze. Dzięki temu nie zmarnowałem czasu i pieniędzy na rozmowę rekrutacyjną w centrali firmy. Firmie nie wróżę wielkich sukcesów z takimi ludźmi.

Patrycja

@Marta, dziękuje, że podzieliłaś się z nami informacjami na temat procesu rekrutacji. Czy mogłabyś powiedzieć coś więcej na temat poszczególnych etapów? Czym charakteryzował się pierwszy a czym drugi etap? Twoja odpowiedź ma duże znaczenie dla osób, które zamierzają aplikować do firmy. Dzięki informacjom o przebiegu rozmowy, zainteresowani będą wiedzieli jakich zadań mogą się spodziewać, a co za tym idzie będą mieli większe szanse dobrze zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Patrycja

@Wrocław czy może opisać proces rekrutacyjny? Jak przebiegał i na jakie stanowisko aplikowałeś. Może aplikowałeś na Przedstawiciela ds. rynku OTC i będziesz w stanie podpowiedzieć @sss jakie przedsiębiorstwo Berlin Chemie/Menarini stawia warunki swoim przyszłym pracownikom. Takie informacje, będę cenne także dla innych kandydatów.

@Patrycja

Hej. Ja bylam na rekrutacji na AC w Warszawie ale odpowiedz dostalam w terminie. Z tego co wiem osoby ktore byly ze mna rowniez. Moze Ty firmy pomyslilas . W mojej opinii Firma bardzo profesjonalna. Chyba ze bylas na 1 etapie ale ASM moeil ze skontaktuje sie tylko z osobami ktore przeszly do kolejnego etapu rekrutacji. A tobie widiocznie sie nie udalo byli lepsi. A jak masz tyle watpliwosci to zadzwon do Pani ktora rekrutowala bardzo mila I mowila ze jak beda pytania to mozna dzwonic.pozd

Wrocław

Jestem zdegustowana brakiem odpowiedzi. Jeżeli pojawiam się na rozmowie, tracąc swoj czas, poświęcając cały dzień to warto byłoby poświecić 1 minutę i wykonać telefon z informacja, ze nie zostałam przyjęta??? Jak dla mnie brak szacunku do potencjalnego kandydata

Zainteresowana

Podpowiedzcie czy firma w ogóle prowadzi rekrutacje?

Wroclaw

Czy ktoś z Wrocławia otrzymał już odpowiedz?

Wrocław 2
@Wroclaw

Nie, do tej pory cisza, ale zakładam, że to oznacza NIE, nie dopytałam czy dzwonią by odmówić i do kiedy mają dzwonić, może ktoś wie?

Wroclaw
@Wrocław 2

Ja otrzymałam niesprecyzowana odpowiedz- najpierw, ze do piątku, a później do wtorku 17.04, ale nadal cisza

Wrocław 2
@Wroclaw

A mieli dać znać również na NIE czy tylko na TAK? Z tego co wiem w tym tygodniu mieli wyjechać całą firmą, może stąd to opóźnienie.

Tomasz

Niektórzy najlepiej to potrafi narzekać!! Firma płaci i wymaga, to tyle w temacie.

Rak99

Hej. Gdyby ktoś był tak miły i opisał czego oczekują w drugim etapie, ale tak bardziej szczegółowo o oczekiwania Komisji z Berlin-Chemie. Pozdrawiam

exrep
@Rak99

Ktoś to opisywał wcześniej na forum. Jak będziesz taki obrotny w pracy jak w poszukiwaniu informacji, to nie wróżę Ci sukcesów.

rak99
@exrep

Interesują mnie w miarę możliwości szczegóły. Znam ten etap w innych firmach. To co jest wpisane na forum nic nowego mi nie wnosi. ... no i może trochę więcej empatii, proszę.

Pol
@Rak99

Daj sobie spokój. Terror. ASM porażka. Zero kompetencji w zarzadzaniu

Kiga
@Pol

Zgadzam się terror i zastraszanie! Niech nikt nie próbuje przygody w tej firmie jako przedstawiciel

@Kiga

Potwierdzam. ASMowie i ich merytoryczne przygotowanie do pracy z ludźmi to jakiś żart.

kamil

Przedstawiciel ds. leków OTC - Śląsk. Rekruter posiadający odporny płaszcz na jakiekolwiek argumenty. Uznający, że jedynie jego punkt widzenia i odpowiedzi na zadane pytania są słuszne. I do tego te niby na biegu wymyślone zadania; kompletnie odbiegające od tego czym przyszły pracownik miałby się zająć. Premia kwartalna - to kolejny żart. Nie polecam, chyba że wrogowi;D

M
@kamil

Pracuje i potwierdzam. Jak chcecie utknąć w szambie nawet na kilka tygodni to śmiało. W pracy jest tak samo. ASMowie sa odporni na argumenty. Zero dyskusji.

x
@M

Po co zatem jeszcze pływasz w tym "szambie"?? Może jednak nie jest aż tak tragicznie? A może przyczajka, bo samochód do dyspozycji, pensja jaka by nie była, to jednak coś tam na konto wpada, no i do CV zawsze jest co dopisać?? A może siedzisz dla tych wyjazdów zagranicznych, bo prywatnie raczej niższe loty na urlop? Tylko gdzie honor Człowieku? Jak takie szambo, to wyfruń i tyle. Godność, Człowieku, GODNOŚĆ :-)

T
@x

Od razu widać, ze napisał to ktoś z centrali. Ton i myślenie o Firmie typowe dla BCM.

Idia
@T

Oczywiscie, że z centrali. Sami pokazują jak to wygląda od środka????

Maciek
@x

O właśnie... ja się wypowiem bo wyrwałem się z tego szamba! To co dzieje się w tej firmie przechodzi ludzkie pojęcie. Myślicie, że autem i pensją ludziom oczy zamydlicie??? Śmieszne kasa należy się za tak ciężka pracę pod presją, z nic niewiedzącymi asmi heeee tak to prawda są głęboko w tyle z wiedzą a na wizytach podwójnych robią z siebie i firmy idiotów. Auto phyyyy dojeżdżać do pracy czymś musimy także nie rozumiem zarzutu a co do wycieczek hehe podrzędny hotel na Krecie z robakami i wężami, Jachranka i jedzenie z torebek zastanówcie się

Aga Rep
@Maciek

Maciek, idź się lecz, może jeszcze nie jest na to za późno. Byłam na Krecie. Hotel mega, prywatnie większość do takich nie jeździ, do tego all inclusive plus, a robaków i węży nie napotkałam. Może przez okno jakiś żuczek Ci przelazł. Węże? Masz chyba na myśli te ogrodowe do podlewania? :-) Może w trawie coś wypatrzyłeś ale chyba nie można mieć do firmy o to pretensji, w końcu taki kraj, że i węża można spotkać. W Jachrance też byłam i nie opowiadaj ludziom bajek. Od razu widać, że Cię zwolnili a nie sam odszedłeś i teraz plujesz jadem.

Norbert

Słyszałem, że BERLIN CHEMIE/MENARINI to fajna firma.

@Norbert

Firma jak firma. Jak robisz swoje to wszędzie jest dobrze. A tu dużo wymagają. Jak dasz radę i nie będziesz kombinował to jesteś spokojny.

Monis
@Norbert

To źle słyszałeś

kris

tak "ciekawa" firma ......zapraszają na rozmowy.....robią z ciebie głupa (4 etapy: prezentacja w pp, zadanie +indywidulane omówienie, negocjacje grupowe+indywidulane omówienie, rozmowa podsumowujaca indywidualna)jakies 4h...na do widzenia po AC podając Ci dłoń i patrząc w oczy mówią że np. w środę będzie odpowiedź. Pada tez pytanie o zwrot kosztów.... środa minęła i zwrotu kosztów tez nie ma. Chwała Ci Panie, że się nie udało. Tacy fajni "My" a ludzi już na rekrutacji traktują jak gorszy sort. podstawa ok 5000zł brutto premie kwartalne średnio 9000brutto- tylko na jakiej podstawie obliczone skoro to nowa linia....i obsługa aptek prywatnych-a takie jeszcze są (chyba w upadłości albo na etapie sprzedaży do sieci) stawka pewnie wzięta z sufitu tak jak ich AC na przedstawiciela......

xxx
@kris

Firma jest bardzo dobra i szanują ludzi i koszty podróży tez zwracają (tylko trzeba poczekać). Ja byłam na rozmowie w Warszawie - było miło i profesjonalne - nie dostałam pracy no cóż byli lepsi... Polecam Berlin-Chemie!!! S.

Monia
@kris

Gdzie takie premie w BC hehe!!!! Pierwszy rok pożegnaj się z myślą o premii bo nie należy Ci się żadna dopiero ponorzrprscowanym roku możesz o taką walczyć i napewno nie będzie to 9 tys heeeee jeśli wyrobisz 1500 zł brutto ciesz się

Zostaw merytoryczną opinię o Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 3 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Berlin Chemie/Menarini Sp. z o.o.