Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka Sp.K.

5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka Sp.K.

@Anna Czaicka

Pani Anno serdecznie dziękuję za Pani opinię i choć nie byłam w stanie zaproponować Pani pracy z uwagi na fakt, że oczekiwania i wizje obu stron dotyczące potencjalnej współpracy nie były zbieżne naszą rozmowę zapamiętam na długo a pozytywna energia jaka od Pani bije jest zaraźliwa. Wszelkiego powodzenia w poszukiwaniu swojej ścieżki zawodowej i znalezienia wymarzonej pracy. Trzymam kciuki i wszystkiego dobrego!

Joanna
Klient

Z Timago współpracuję już w zasadzie 7 lat ale nigdy przez ten okres nie współpracowało mi się tak dobrze jak teraz. Mają bardzo duży wybór produktów, świetną jakość, coraz to wprowadzają nowe produkty, Yuwella na wyłączność i niejednokrotnie najlepsze ceny na rynku. Poza tym jest to firma, która nie zamknęła się na klientów (jak niektóre firmy z konkurencji) - są otwarci, odbierają telefony, momentalnie odpisują na maile a sprawy niemożliwe załatwiają od ręki. Mają świetnych ludzi z Panią Dyrektor na czele - rzadko widzi się, żeby najważniejsza osoba w firmie była tak otwarta, miła i profesjonalna i miała taką wiedzę - szok. Poza tym dział sprzedaży (w tym w szczególności Jola i Ilona) są zawsze pomocni, doradzą i miło pogadają. Polecam ta firmę i mam nadzieję, że jeszcze wiele lat owocnej współpracy przed nami! Asia

Anna Czaicka
Kandydat

Dzień dobry Bardzo polecam aplikowanie do firmy TIMAGO - świetna atmosfera podczas rozmowy kwalifikacyjnej ,zapoznanie warunków współpracy i wyjątkowa klasa podczas spotkań z p. Anną Adamczyk to to co będę zawsze miło wspominać - TO jedna z najlepszych aplikacji do firmy jaką mam za sobą - Uprzedzam pytania - nie dostałam pracy w Timago -ale jestem przeciwniczką hejtu jakie tutaj przeczytałam i postanowiłam pokazać ,że dobro wraca - Przesyłam moc pozytywnej opinii o WAS i pozdrawiam - Trzymam kciuki za kolejny rok zawodowych sukcesów w branży medycznej ,. Anna Czaicka

Chris
@Anna Czaicka

Dokładnie tak! Byłem na rozmowie w październiku zeszłego roku i choć przyjąłem ofertę gdzie indziej rozmowy jak i dzień próbny wspominam fantastycznie i jest tak jak piszesz o.Anna to inteligencja i klasa sama w sobie.

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 38 dni.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka Sp.K.?

Joanna Nowy wpis
Klient

Nowy wpis

@Joanna

Serdecznie dziękujemy za miłe słowa i bardzo nas cieszy, że nasze starania o klientów i starania o budowanie dobrych relacji nie pozostają niezauważone. Jesteśmy dla Państwa a takie opinie i pozytywny wydźwięk z rynku jaki szczególnie ostatnio obserwujemy jest dla nas niezwykle motywujący i dodający nam energii, chęci i siły do działania. My także liczymy na wiele, wiele lat owocnej współpracy bo nam z Panią także współpracuje się świetnie. Dziękujemy i pozdrawiamy !

Anna Czaicka

Chris Nowy wpis

Pozory

Tak Tobie się tylko wydaje... pozory takie są tylko na wstępie, potem bańka mydlana pryska i jesteś w szoku że to co usłyszałaś jest totalnie nieprawdziwe. Jak ktoś poniżej ładnie to ujął fałsz, obłuda i piękne nie szczere uśmiechy a na końcu szok wręczonego bez podania przyczyny wypowiedzenia..

@Pozory

Mamy nieodparte wrażenie poparte niemalże 100% pewnością, że wszystkie niepochlebne opinie daje jedna osoba pod różnymi imionami/nickami - raz jako kobieta raz jako mężczyzna - która otrzymała wypowiedzenie w okresie próbnym i nie dlatego że ją oklamaliśmy i obiecaliśmy coś czego nie mogliśmy jej dać. Wręcz przeciwnie my chcieliśmy dać niesamowitą szansę jednak już w okresie próbnym okazało się, że nie da sobie rady bo korporacyjnych nawyków, tabelek i zestawień nie da się do nas przenieść a praca nie może polegać tylko na tym bez angażowania się w zespół, bez chęci wsparcia i współpracy i gdzie trzeba się wykazać niesamowitą inwencją własną o czym w tym wypadku nie mogło być mowy. Co więcej zespół potrzebuje silnego lidera sprzedaży, który jest obecny, ma pomysły i jest wsparciem a nie siedzi zamknięty w biurze i tworzy statystyki. Wobec tego nie chcieliśmy tracić ani naszego ani jego czasu i zakończyliśmy naszą relację po niespełna miesiącu. Takie rozwiązanie jest uczciwe dla obu stron. Przykro mi, że przez tyle lat nie możesz się z tym pogodzić i za cel wziąłeś sobie odradzenie pracy u nas. Już czas pójść do przodu. Życzę Ci mimo wszystko spokoju i zaprzestania siania hejtu i pogodzenia się z tym, że nie zawsze nadajemy się do wszystkiego.

Rozmowa kwalifikacyjna
Jeżeli byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka Sp.K., daj nam znać, co sądzisz o jej przebiegu. Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca na stanowisko Pracownik Magazynu? Podziel się swoimi wrażeniami!

Jak długo trwa proces awansu w Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka Sp.K.?

@Pytanie

@Pytanie Cześć! Nasza spółka nie jest korporacją i nie ma też takiej struktury organizacyjnej dlatego jest nam ciężko odpowiedzieć na to pytanie podając konkretne ramy czasowe. Nasza struktura jest stosunkowo mała (obecnie 25 osób na etacie) i rzadko się zmienia. Jak w każdej firmie istnieje u nas możliwość awansu a to co na pewno jest na plus, że zwykle awans jest wynikiem wewnętrznego procesu rekrutacyjnego. Pozdrawiamy : )

Czy w Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka Sp.K. są szkolenia zewnętrzne?

@Pytanie

@Pytanie Cześć, to zależy od bieżących potrzeb firmy oraz konkretnego działu. Stawiamy na szkolenia wewnętrzne, ale jeżeli jest takie zapotrzebowanie to korzystamy z dedykowanych szkoleń zewnętrznych.

Kandydat

Czy w Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka Sp.K. wynagrodzenia są wypłacane na czas?

@Pytanie

@Pytanie Cześć, tak - wynagrodzenia są zawsze wypłacane na czas a nawet kilka dni przed czasem : ) Pozdrawiamy!

Pracodawca

Jako zarządzający spółką Timago w związku z mijającym rokiem pragnę wyrazić podziękowania i słowa uznania dla wszystkich pracowników naszej spółki - zarówno tych pracujących w biurze w Bielsku-Białej jak i na magazynie w Zabrzu - za zaangażowanie i odpowiedzialność a przede wszystkim ciężką pracę w tym jakże trudnym i niezwykle nieprzewidywalnym roku. Wasza postawa może być przykładem dla innych ludzi, że w tak trudnej sytuacji należy trzymać się razem i działać zaopatrując sklepy medyczne w deficytowy sprzęt, który niejednokrotnie ratuje życie i zdrowie. Co więcej, mijający rok pokazał, że gdy za firmą i jej działaniami stoją ludzie gotowi na współpracę wszystko jest możliwe co w tym roku pokazaliśmy wyraźniej niż kiedykolwiek wcześniej! Wiem, że ze swoim zespołem mogę wygrać wiele za co z całego serca dziękuję! #Trzymajcie się zdrowo! Anna Adamczyk

Aktualność
Polacy wykupują tlen. Puszki z nim znikają ze sklepów i aptek.
Rosnąca liczba zachorowań na koronawirusa spowodowała, że Polacy zaczęli wykupywać tlen. Zainteresowaniem cieszy się zarówno tlen w puszce, jak i znacznie droższy - w koncentratorach. Ceny zaczynają się od 150 zł i sięgają kilkudziesięciu tysięcy.

Brak wolnych łóżek w szpitalach, godziny spędzane w karetkach w oczekiwaniu na przyjęcie na oddział powodują, że Polacy starają się zrobić wszystko, by nie musieć wzywać pomocy medycznej. To spowodowało duże zainteresowanie tlenem. W ostatnich dniach znika on z półek w aptekach, ze sklepów medycznych i z aukcji internetowych. Kupują go osoby chore, u których wystąpiły objawy COVID-19, a także zdrowe, które chcą zabezpieczyć się na wypadek zachorowania.
– Zwiększona liczba zachorowań, strach przed potencjalnym brakiem miejsc w szpitalach i strach przed brakiem dostępności respiratora, gdyby pojawiła się potrzeba hospitalizacji, spowodowały ogromne zapotrzebowanie na koncentratory tlenu oraz nebulizatory kompresyjne i ultradźwiękowe, których sprzedajemy obecnie bardzo duże ilości – potwierdza Anna Adamczyk, dyrektor zarządzająca Timago International Group, producenta i dystrybutora sprzętu medycznego z Bielska-Białej, jedynego autoryzowanego przedstawiciela firmy Yuwell w Polsce i Europie Wschodniej.
– Zwiększona ilość zapytań jest ogromnym wyzwaniem zarówno dla nas, jak i producentów, którzy o 1000 proc. zwiększyli swoje zasoby osobowe oraz produkcyjne, żeby spełnić potrzeby rynku, ale nawet mimo poczynienia tych zmian w mojej ocenie ciężko będzie zaopatrzyć w potrzebny sprzęt każdą osobę, która będzie chciała go zakupić. My robimy wszystko, żeby temu jak najbardziej podołać – dodaje.
Zapotrzebowanie na sprzęt jest tak duże, że Timago International Group realizuje nawet zamówienia dla konkurencji.
– Przez zwiększony popyt na rynku jesteśmy zmuszeni dokonywać 100-proc. przedpłat za towar, który dostaniemy dopiero najwcześniej za miesiąc, a to wymaga niezwykle mocnej pozycji na rynku – podkreśla
Tlenoterapia to jedna z metod wykorzystywanych w leczeniu koronawirusa. Stosuje się ją zresztą przy innych chorobach, które powodują trudności z oddychaniem. Zaleca się ją u osób cierpiących na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP), astmę, mukowiscydozę czy włóknienie płuc, ale również przy chorobach układu krążenia: dusznicy, bólach w klatce piersiowej, nadciśnieniu.
Na czym polega? Na dostarczeniu dużej dawki tlenu. W powietrzu, które wdychamy na co dzień, stężenie tlenu wynosi 21 proc., reszta to azot (78 proc.) i inne gazy (1 proc.). Takie stężenie tlenu jest wystarczające dla wszystkich osób zdrowych i większości chorych, lecz w niektórych sytuacjach płuca nie są w stanie dostarczyć tyle tlenu, ile organizm potrzebuje, wówczas zaleca się tlenoterapię.
Na rynku dostępnych jest kilka urządzeń służących do leczenia tlenem. Różnią się ceną, wielkością, wagą, sposobem użytkowania i przede wszystkim stężeniem tlenu.
Najtańsze są puszki i one najszybciej znikają ze sklepów i aptek. Kosztują około 150 zł, a stężenie tlenu sięga 99,5 proc. Minus to ich wydajność. Wystarczają na około 120 wdechów. Tlen w puszkach stosowany jest najczęściej przez sportowców. Odbudowuje czujność i szybkość reakcji, pozwala nabrać sił do dalszych ćwiczeń.
Droższe są stacjonarne koncentratory tlenu. Podobnych używa się w szpitalach. Ich ceny zaczynają się od 1,4 tys. zł i dochodzą do 20 tys. zł. Ceny zależą nie tylko od wielkości urządzenia czy jego wagi, ale przede wszystkim od parametrów.
– Najważniejszą cechą dobrego urządzenia jest wydajność, która pozwala na uzyskanie powietrza o możliwie wysokiej zawartości tlenu – nawet 96 proc. Daje to zauważalną poprawę samopoczucia i stanu zdrowia osoby chorej, a także zwiększa tolerancję wysiłku. Decydując się na konkretne urządzenie, zwróćmy też uwagę na stopień hałasu oraz zużycie prądu – radzi Anna Adamczyk z Timago International Group
Ze sprawdzonych źródeł
Na rynku koncentratorów tlenu jest kilku producentów. Są to Philips, Devilbiss, Yuwell czy Inogen One G3. Koncentratory stacjonarne można kupić w sklepach medycznych i na aukcjach internetowych. Zanim dokona się zakupu, warto sprawdzić dokładnie źródło sprzedaży. – To niezwykle ważne, aby koncentrator tlenu kupić od podmiotu działającego w branży medycznej, który specjalizuje się w tego typu sprzęcie. Takie firmy, których na polskim rynku jest kilka, dają nam gwarancję nie tylko tego, że kupujemy wyrób medyczny zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, ale i tego, że sprzęt jest bezpieczny, powtarzalnie dobry, sprawdzony przez miliony ludzi. Do tego działająca w branży medycznej firma wesprze w wymianie sita molekularnego, która jest konieczna, aby utrzymywać prawidłową dawkę przepływu tlenu – przypomina Anna Adamczyk.
Kupując sprzęt, trzeba zachować czujność, bo na strachu przed pandemią próbują zarobić różne marki.
– Na rynku pojawiło się obecnie wiele tańszych modeli nieznanych marek. Przestrzegałabym przed takimi urządzeniami, bo może i owszem są dużo tańsze, ale są to produkty najczęściej sprowadzone przez kupujących poprzez serwisy takie jak AliExpress lub Alibaba, gdzie każdy może kupić najtańszy azjatycki produkt, bez atestów, bez certyfikatu CE i bez deklaracji zgodności – których wymaga się od wyrobów medycznych i produktów wprowadzanych na rynek europejski – przypomina Anna Adamczyk. Jak poznać, czy sprzęt jest wyrobem medycznym? Dyrektor zarządzająca Timago zaleca zwrócenie uwagi na stawkę VAT.
– Na wyroby medyczne zgłoszone w Urzędzie Rejestracji Produktów Medycznych wynosi ona 8, a nie 23 proc. Sprzętu ze stawką 23 proc. VAT najlepiej w ogóle nie kupować, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto – twierdzi.
Pod nadzorem lekarza
Brak odpowiednich dokumentów to nie tylko niebezpieczeństwo dla użytkownika, lecz także potencjalne zagrożenie życia. Produkty, które nie były testowane, nie mają oceny zgodności, a co za tym idzie - nie dają pewności, że produkt podaje ustalone lecznicze ilości tlenu i czy pokazuje prawidłowe wartości. Może to dawać fałszywe poczucie bezpieczeństwa.
Anna Adamczyk przypomina, że tlen jest lekiem i używanie koncentratorów powinno się odbywać po konsultacji z lekarzem prowadzącym i na podstawie jego wytycznych. Lekarz powinien wskazać, jaka dawka tlenu, a więc jaki przepływ tlenu na minutę, będzie dla nas odpowiednia.
– Pamiętajmy, że tlen jest lekiem, a nadużywanie go może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych – zauważa Anna Adamczyk
Dorota Szlosowska, lekarz, specjalistka chorób płuc, już w marcu odradzała zakup koncentratorów tlenu do użytku domowego, tłumacząc, że można nimi zrobić sobie więcej szkody niż pożytku. „Otrzymuję setki pytań w tej sprawie. Jestem przeciwna używaniu koncentratorów tlenu w domach, ale nie można zabronić ludziom ich kupowania. Laicy często nie wiedzą, że nieumiejętnie używając tlenu, można człowieka zabić” – mówiła niedawno w wywiadzie dla katowickiej „Gazety Wyborczej”.
Jak tłumaczyła, można łatwo doprowadzić do wzrostu stężenia dwutlenku węgla we krwi. „Trzeba bardzo uważać, szczególnie w przypadku osób starszych czy cierpiących na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc. Dlatego jeśli już ktoś, kto nie może doczekać się na pomoc, zdecyduje się na użycie koncentratora tlenu, powinien nadal równocześnie wzywać pogotowie. Ja sama nie mam w domu koncentratora tlenu. Uważam też, że zostanie on znacznie lepiej wykorzystany, jeśli trafi do szpitala polowego, bo uratuje tam znacznie więcej ludzi” – dodała.
Źródło: Gazeta Wyborcza, 12 listopada 2020

Aktualność
Rola pulsoksymetru w walce z koronawirusem

Pulsoksymetr czyli urządzenie do nieinwazyjnego pomiaru nasycenia krwi tlenem jest ważnym narzędziem w wlace z pandemią koronawirusa. Urządzenie może się okazać przydatne u osób, które w łagodny sposób przechodzą COVID-19 lub podejrzewa się, że mogą być zakażone koronawirusem. Takie osoby nie są przyjmowane do szpitali.

Jak działa pulsoksymetr?

Urządzenie mocuje się do palca i po kilku chwilach otrzymuje się informacje dotyczące poziomu wysycenia krwi tlenem. Wartość prawidłowa mieści się pomiędzy 95-98 proc. U osób po 70. roku życia za normę uznaje się wynik pomiędzy 94 a 98 proc. Medycy zalecają zgłosić się do szpitala, kiedy poziom natlenienia spada wraz z upływem czasu i osiąga poziom 92 proc. lub mniej, szczególnie jeśli występują inne objawy ze strony układu oddechowego. Taki stan może informować o konieczności podania dodatkowych leków lub zastosowania rozwiązań, które są dostępne wyłącznie w szpitalach.

Monitorowanie saturacji krwi w domu nie powinno dawać fałszywego poczucia bezpieczeństwa. Nawet jeśli poziom wysycenia krwi tlenem jest prawidłowy, należy zwracać uwagę na inne objawy choroby tj. gorączkę i kaszel. Zaletą pulsoksymetru (jeśli prawidłowo wykonamy pomiar) jest to, że możemy zaobserwować potencjalne pogorszenie się stanu zdrowia i szybciej zareagować, nawet jeśli jeszcze czujemy się dobrze.

Timago International Group od wielu lat działa w zakresie sprzetu elektromedycznego oferując m.in: pulsoksymetry czy koncentratory tlenu, które odgrywają ważną rolę w procesie tlenoterapii.

Jesteśmy dla Was!
Karolina

To prawda ze na rozmowie obiecują jedno a jest zupełnie co innego w rzeczywistości?

Karolina
@Karolina

Nieprawda

@Karolina

Karolina tak prawda.

@Były pracownik

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, którą prowadzimy w formie dialogu staramy się przedstawić stanowisko na które ktoś aplikuje takim jakie ono faktycznie jest. Nie ukrywamy, że pracy jest dużo, że jest nakierowanie na cele i to jest jasne. Nie możemy jednak brać odpowiedzialności za to, że ktoś do siebie takich informacji nie dopuszcza. Jedno jest pewne - ci którzy chcą pracować, tworzyć i mieć wpływ na kształt naszej firmy znajdą u nas dla siebie miejsce :-)

Mateusz

@anna dlaczego odradzasz prace w tej firmie?

Anna

(usunięte przez administratora)Przemyśl dokladnie o czym mówicie kandydatom a jak wygląda z Wami późniejsza współpraca i w jaki sposób traktujecie ludzi. Byłam i zawsze będę uczciwym i lojalnym pracownikiem o czym o Was takiego słowa powiedzieć nie mogę. Mam żal i nikomu Was nigdy nie polecę. Pozdrawiam.

Kornelia
@Anna

(usunięte przez administratora)Pieniądze bardzo dobre, zawsze na czas, karta multisport, ubezpieczenie, wczasy pod gruszą no żyć nie umierać :-) Szkoda, ze nie ma stron oceniających pracowników bo też bardzo by się przydały. Nie chcesz polecać naszej firmy? Nie ma problemu ale prawda jest taka, że pretensje możesz mieć wyłącznie do siebie i bardzo nieładnie, ze wylewasz jad na firmę, która tyle lat bardzo, bardzo dobrze opłacała Twoją pracę. Większość ludzi w firmie pracuje ponad 7 lat więc gdyby było tak strasznie jak piszesz raczej byłoby to nie możliwe więc przestań oczerniać i szukaj swojego wymarzonego pracodawcy a ja z całego serca życzę ci żeby to był ten wymarzony. Wszystkiego dobrego

Anna
@Kornelia

Pracują w stresie i pod presją Właściciela. Kasa nie jest wyznacznikiem i nie jest najwyższa, nie pochlebiaj sobie. Poza tym kasa to nie wszystko, bo tylko tym mamicie ludzi a w rzeczywistości tak kolorowo nie jest. Trzeba mnóstwo wysiłku aby utrzymać się w tej Waszej korpo firemce. Ludzie pracują 7 lat ale tylko nieliczni, reszta zostala zwolniona i to wcale nie z ich winy a raczej z waszego "widzimisię". Ja nie mam do siebie żalu, czytaj ze zrozumieniem. Nie mam sobie niczego do zarzucenia bo pracowalam na 1000% a i tak wreczyliscie mi wypowiedzenie bez żadnego wyjasnienia i możliwości rozmowy. Tak się nie traktuje pracowników ktorzy pracuja rzetelnie i dają z siebie wszystko. Brak komunikacji, informacji zwrotnych, kłamstwo, brak dotrzymanych obietnic, udawanie dobrej atmosfery, tym się wyróżniacie na rynku pracy. Każdy kto do Was przyjdzie długo i tak nie popracuje...????

Kornelia
@Anna

Anna wrzuć na luz i lepiej skup się na szukaniu nowej pracy - może ktoś się nabierze na Twoje pseudo zaangażowanie. Nas nie nabrałaś dlatego już z nami nie jesteś. Nie mogliśmy podjąć lepszej decyzji zresztą to jaka jesteś naprawdę właśnie wychodzi więc jesteś ostatnią osobą, która może się wypowiedzieć na temat uczciwości. Dla nas temat jest skończony definitywnie ale i tak mimo tego, że tak nas oczerniasz życzę Ci wszystkiego dobrego.

Maciej

Posiadacie jakieś nowości o pracodawcy? Zastanawiam się czy nie złożyć aplikacji, dlatego dajcie znać jak z warunkami pracy. Dzięki!

Jak wygląda oferta pracy u nich w przedsiębiorstwie Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka Sp.K. w miejscowości Bielsko-Biała? Są jakieś nowe miejsca? Czekamy na aktualne informacje. Może znajdzie się osoba aktualnie zatrudniona, bo nie wiemy jak obecnie jest u nich?

Zostaw merytoryczną opinię o Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka Sp.K. - Bielsko-Biała

Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka Sp.K.