Opinie o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Jeśli tu jesteś, prawdopodobnie szukasz informacji o Naturze lub odpowiedzi na konkretne pytania. Jeśli zastanawiasz nad pracą w Naturze, zachęcamy Cię do sprawdzenia poszczególnych zakładek z informacjami o firmie. Jeśli jesteś Pracownikiem Natury, zachęcamy do zadawania pytań poprzez przygotowane w tym celu kanały wewnętrznej komunikacji. Komunikacja to ważny element funkcjonowania każdej organizacji. Liczymy, że wspólnie z użytkownikami gowork zadbamy o to, by każdy znalazł odpowiedź na swoje pytanie przy zachowaniu zasad dobrej komunikacji. Nie ma naszej zgody na obraźliwe komentarze oraz poważne oskarżenia niemające pokrycia w faktach! Takie komentarze będą usuwane. Jeśli chcesz zgłosić jakiekolwiek naruszenie ze strony Pracownika Drogerii Natury, prosimy o przesłanie informacji na adres sygnalista@drogerienatura.pl. Zgłoszenie przesłane na ten adres trafia bezpośrednio do kadry zarządzającej Drogerii Natura. Jednocześnie informujemy, że nie będziemy odpowiadać na wiadomości o innej tematyce niż przedstawiona powyżej. Zespół Drogerii Natura

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Zdemotywowana

Wszystkie negatywne komentarze są tu z (wielkim żalem w sercu) muszę przyznać za prawdziwe. Nie ma pomocy od firmy. Zmiana promocji to od dłuższego czasu kpina. Żadna inna sieć nie pozwoliłaby sobie na takie sytuacje które maja miejsce u nas. Ciągła batalia z klientami o różnice i to czasami naprawdę kolosalne w cenach które są u nas a na stronie internetowej. Rozumiem 10,15 zł różnicy ale 60? Jak Pani dyrektor wytłumaczyć klientom aż taka różnice w cenie kiedy ludzie wyzywają nas od złodziei? Kasy następny problem, to jest nasze narzędzie pracy. Bez tego nie jesteśmy wstanie funkcjonować a są w takim stanie ze jak 10 razy dziennie nie zawiesi się to jest jakiś cud. Pamietam jak ucieszyłam się na webinarze kiedy usłyszałam ze plany będą ambitne ale realne. Co zostało? Ze są tylko i wyłącznie ambitne i to bardzo ambitne. Po co nam to 1000 zł? Marchewka? Której i tak nigdy nie zostaniemy? Obudźcie się w końcu to niedługo nikt tu nie będzie pracował.

Sprzedawca
@Zdemotywowana

I to marchewka tylko dla kierownikow. Dla sprzedawcow premia taka sama jak przez ostatnie pol roku. Oczywiscie tez tylko na papierze. Pracuje 1,5roku, premie otrzymalam raz. Staramy sie, biegamy jak male mroweczki ale co z tego jak plany mamy wziete nie wiem skad

Klaudia

Dziewczyny co tu jest grane? Jak można ciągle tak narzekać. Nie podoba się to po co się tu męczycie i wylewacie gorzkie żale. Zwolnijcie się i dajcie szanse innym na pracę. W dobie pandemii dużo osób traci pracę. I z chęcią przyjdzie za Was do pracy do Natury. Pozdrawiam wszystkie marudy i żegnam.

@Klaudia

Jak dorośniesz i dowiesz się co znaczy utrzymać rodzinę, zapłacić rachunki i spłacać kredyt to napisz NAM wszystkim czy nie będziesz "marudzić i wylewać gorzkich żali" jak Cię zwolnią. Czy ucieszy Cię myśl że właśnie dałaś "szanse innym na pracę"?

Miła
@Klaudia

Ty tam taka mądra! to właśnie chodzi by nas nie zwolnili nie wiesz co to znaczy bać się czy będziesz miała na chleb czy nie mamy też prawo do tego by wyrazić swoją opinię o naszej pracy i jak jesteśmy traktowani wątpię by któraś z nas chciała w czasie pandemii zmienić pracę ,na ten czas firma powinna dać mam wsparcie i bardziej zadbać o nasze bezpieczeństwo w pracy. Ty widząc jaka jesteś ważna i mocna to bez problemu napewno dla Ciebie by była zmiana pracy dobrze że ze nie pracuje z takimi chamkami napewno świnie podkladasz innym

@Klaudia

z chęcią do natury ?? hehehehe przecież ta upadająca firemka to jakaś ostateczność w miejscach gdzie na prawdę nie ma pracy.z chęcią to się chodzi do pracy gdzie cie szanują , gdzie nie ma mobbingu , gdzie jest normalne i kulturalne ZARZĄDZANIE .

@Abc

To tym bardziej szanuj pracę jak ją jeszcze masz. Zawsze jest ryzyko że Cię zwolnią w tej firmie czy innej. Trzeba było oszczędzać a nie brać kredyty.

@ja

Ostateczność naprawdę? A sama tu pracujesz. Ja mam zgraną załogę i szanujemy się nawzajem.

@Klaudia

Ciekawe ile Ty już zaoszczędziłaś pieniędzy na swój dom i resztę życia? Nie mówimy tu o domku dla lalek oczywiście :)

@Abc

Chociażby na tyle by żyć bez kredytów i daruj sobie te uszczypliwe uwagi. Przestańcie być teraz takie roszczeniowe. Jest kryzys gospodarczy z powodu pandemii i wielu osobą jest źle i tracą pracę nie tylko u nas. Dobrze, że nasze sklepy mogą być w tym okresie otwarte, są utargi i jest kasa na wynagrodzenia dla pracowników.

@Klaudia

Szkoda mi Ciebie Ty coś myślisz czy siano w głowie ?mądralińska a jakby straciła pracę to sama by narzekała nie lubię takich zakłamanych osób

@Gośka

Nie narzekałabym tylko bym szukała gdzie indziej pracy albo otworzyła coś swojego. Zawsze jest jakieś rozwiązanie.

@Klaudia

No to po cholerę tu wchodzisz jak my tu narzekamy oszczędź sobie tego .Ja mam za co żyć ale rozumiem dziewczyny i jestem po ich stronie jako zespół a ty przeciwko to świadczy o Tobie

@Gośka

Oświecę Cię tu jest strona o wyrażaniu opini o firmie. A to że są osoby nieudolne życiowo to raczej nie tyczy się firmy. I przestańcie mnie hejtować. Pracuje już tu długo i nie jedno widziałam, jak człowiek chce to się dogada ze wszystkimi. Jest kryzys i mamy sytuację jaką mamy. Nie powinniście (usunięte przez administratora) w swoje gniazdo. A forum o gorzkich żalach zróbcie sobie na innej stronie.

@Klaudia

mamy prawo pisać co chcemy a ty nie odpisuj widocznie masz problem jakis i ciebie boli nasze narzekanie na tej stronie więc zmień stronę bo o co ci chodzi ?śmieszna piszesz o nieudolności innych a ty taka ambitna jesteś tym że tyle lat w firmie jesteś dziewczyno ????????

@Klaudia

Na forum możesz sobie pisać co chcesz ciekawie czy tym dziewczynom byś powiedziała w twarz że są nieudolne i niech się wezmą w garść te co szczekają najmniej mają do powiedzenia i świnie podkładają każdy pracownik powinien być szanowany a my sprzedawcy trzymać się razem a nie przeciwko ty i tak nie zrozumiesz nie mam zamiaru dyskusji z Tobą prowadzić .

@Gośka

Jak już to Ty odpisujesz ciągle do mnie. Stać Was tylko na narzekanie? Weź sprawy w swoje ręce zadzwoń wyżej i porozmawiaj, wywalcz coś od góry dla siebie. Tymi wpisami nie polepszysz swojej sytuacji i swojego zespołu.

@Klaudia

Teraz wszyscy sa sfrustrowani, bo przychodzą klienci i wyzywaja sie ze stresu, bo sklep internetowy nie działa , nie kumaja , że nie mamy wpływu . Góra sie wyzywa ,bo nie ma utargow... Ja bym mogła być nawet sama na sklepie ,ale nie przy takiej ilości zadań ;) ,ale tu tak zawsze bylo same sprzeczności... Najpierw efektywne etaty ,a potem zrypka za bałagan i tak w kółko.. Przestaje sie tym przejmować ;)

GośćDN
@Klaudia

Proszę wybaczyć, ale "Weź sprawy w swoje ręce zadzwoń wyżej i porozmawiaj, wywalcz coś od góry dla siebie" jest niezgodne z drogą służbową ;)

Alejaja
@Klaudia

Czyżby Klaudia z Krakowa ? ????

@Klaudia

Przepracowałam w naturze 4 miesiące, odeszłam sama, bo nie dało się wytrzymać. Wracałam po pracy tak wykończona psychicznie że nie od pomyślenia. Galeria czynna od 9 do 21. Rzadko pracowałam po 8 godzin. Dni zmiany gazetki były wybawieniem, wtedy przychodziłyśmy na 7 do 16 i po nas wchodziła druga zmiana. Oczywiście często kończyłam o 21, ale zanim wyszłyśmy była 21:30. Po 12 godzinach pracy bywałam w domu o 22, szłam do spania bo ktoś mądry ustawiał akurat mi zmianę gazetki na następny dzień zamiast dziewczynie, która była po wolnym czy innej porze. Kierowniczka zawsze, ale to zawsze ustawiała grafik tak, aby ona miała wolne piątki i soboty, lub aby kończyła o 16 :) nie pracowała w żadną handlową niedzielę, a po inwentaryzacji na której tylko śmieszkowała na zapleczu z drugą kierowniczką brała wolne bo przecież taka zmęczona była NIC NIE ROBIENIEM. W ciągu mojej kadencji( 4msc przypominam) łącznie ze mną, na własny wniosek odeszły 4 osoby. Nie pracuję od marca. Zmienił się cały skład kilka razy, oprócz kierowniczki, która jakby mogła to by tam spała. Przychodziły dziewczyny z nadzieją, że otrzymają fajną pracę i od razu się zwalniały. Jak to możliwe że poszukują do pracy od roku cały czas? 10 osób w ciągu pół roku przeplatało się ze sobą. Odradzam każdemu pracę w tej firmie. Z niewolnika nie ma pracownika

W punkt

Ktoos
@Ona

Jaki to sklep? Brzmi znajomo...

Taktak
@Klaudia

Tak, teraz z pewnością znajdzie się więcej jeleni którzy będą się tyrac dla natury za najniższą krajową ???? osobiście zmieniłam pracę i nawet w dobie pandemii, zamkniętego sklepu, postojowego, otrzymuje więcej niż gdy byłam kierownikiem w naturze ????

ZAINTERESOWANA B.
@Klaudia

Klaudia mogę Cię prosić o kontakt na priv aby porozmawiać ?

@ZAINTERESOWANA B.

Co chcesz ? Pisz tutaj

@Klaudia

Tak cudownie Ci się pracuje? To powodzenia w dalszej karierze w Drogerii Natura. Obyś tylko później nie miała problemów zdrowotnych z racji trzymania swojej potrzeby, ponieważ nie możesz wyjść do łazienki jak człowiek, bo jesteś sama w sklepie. PS nie jestem już pracownikiem Drogerii Natura to tak dla Twojej wiadomości. Zwolniłam miejsce dla innych ,,potrzebujący” i chcących robić ,,karierę” w cudownej Drogerii Natura.

@Ktoś

Jak pracowałam w pojedynkę to normalnie zamykałam sklep szłam na przerwę do toalety czy robiłam konwój to nic trudnego.

Zawiedziona

A wiec tak, jeśli ktoś się zastanawia nad praca w Drogerii Natura stanowczo odradzam. Dlaczego? A no właśnie dlatego, ze: - etaty w większości sklepów to 3/4 lub 1/2 (tylko kierownik ma pełen etat) - pensja najniższa krajowa, a co za tym idzie, pracując na mniejszy etat nie mam nawet najniższej krajowej tylko adekwatnie do etatu (śmiech) - w sklepie pracujesz albo w pojedynkę przez cały dzień i widzisz się ze swoim kierownikiem raz na dwa tygodnie przeważnie w gazetkę, albo przy dobrych lotach do godziny 13 przeważnie 14 samemu - co wiąże się z poprzednim podpunktem nie możesz wyjść do toalety przez najbliższe 5 godzin - obslugujesz klientów przy kasie i na sali sprzedaży, ale co wiąże się z praca w pojedynkę to to, ze obsługując jednego klienta kilku wychodzi ze sklepu, bo po prostu zostaja nie obsłużeni - musisz zrobić planogram podkreślam w pojedynkę i obsługiwać klientów - rozłożyć dostawę (20-26 koszy czasami więcej po 25-30kg) - robic puste miejsca -robic inwetarzycajce częściowe - robic za ochroniarza - dbać o wygląd sklepu, gdzie jak wpadnie kilku klientów to nie wiesz za co się brać, bo większość rzeczy jest poprzestawiana, a później musisz się tłumaczyć drugiemu klientowi jak nie zdążysz ułożyć bo przecież jesteś sama i musisz iść obsłużyć klienta, dlaczego ten produkt ma wyższa cenę a stoi na innej. - użerać się z ,,góra” bo jeżeli czegoś nie zrobisz w terminie to musisz się tłumaczyć - jeżeli coś Ci sie popsuje nie mozesz liczyć, ze przyjedzie fachowiec i ci pomoże. Nie! Absolutnie! To Ty musisz sobie poradzić z danym problemem wisząc na telefonie z informatykiem, który tlumaczy Ci gdzie masz podpiąć dany kabelek albo co masz nacisnąć. - w momencie wizyty MR musisz się tłumaczyć dlaczego Twój sklep jest brudny. Tłumaczysz się ale słyszysz, ze w innym mieście dziewczyny tez pracuja w pojedynkę i dają radę. Tylko teraz narzuca się pytanie: Ile metrów ma sklep? Na ile klienci są wyrozumiali i od samego przekroczenia progu nie drą się ,,jest tu ktoś? Potrzebuje pewnej rzeczy nie wiem gdzie znaleść (sklep samoobsługowy). Ty wtedy rzucasz prace i lecisz do klienta w te pędy. I ostatnie pytanie: na ile te dziewczyny które tak świetnie dają sobie radę pracując w pojedynkę chcą wejść w d*pę managerowi? Co im to daje? Rozgłos? Sadysfakcje? Przejdźmy dalej: - zostawanie po godzinach jak już nastał dzień pracy z kierownikiem, bo kierownik przypomniał sobie o kilku rzeczach, które nie zrobił w ciągu dnia mimo tego, ze siedział na zapleczu pół dnia coś tak robił plus załatwiał swoje prywatne sprawy. Godziny czasem były oddawane, czasami zostało zapłacone jak już nie było jak oddać, ale bardzo często szło to tez w niepamięć. - alokacje i zwroty to kolejna sprawa - będąc z nowym pracownikiem, a zmieniają sie oni jak rękawiczki nawet jeżeli przyjdzie na popołudnie i tak zostajesz prawie jak sama, bo co nowy pracownik umie? Stanie na kasie i stara sie obsłużyć klienta. Co 5 sekund masz pytania, musisz sie odrywać od pracy - kolejna kwestia przerwy. Będąc bez kierownika dasz radę jakoś w między czasie coś przekąsić ale z trudem, natomiast z kierownikiem nie masz szans, bo tak jak wspomniałam, albo siedzi na zapleczu, a wtedy Ty musisz być na sklepie, albo jest tyle pracy, ze słyszysz ze on nie ma czasu iść zjeść to wtedy Tobie przez myśl nie przejdzie, żeby zostawić kierownika i iść jeść (troszke głupio tak zrobić) - ubrania musisz kupować sobie we własnym zakresie nie masz żadnych uniformów do tego musi to być kolor czarny buty, spodnie lub spódnica, bluzka typowa żałoba. Chyba Natura kojarzy się z przyjemniejszymi kolorami niż czarny, ale jaki prezes i zarząd taki wygląd czarne charaktery. - zmienia gazetki co dwa tygodnie i tu sprawa wyglada następująco wkładasz ceny około 5 dni, nadchodzi gazetke zmieniasz ja czyli: zmieniasz plakaty musisz wchodzić na parapety za regały tam wyjmować papierowe plakaty które przyjeżdzają niekompletne (zgłaszane po stokroć ale maja to w d*pie), wyjmowanie starych cen i przekręcanie, robienie ranerow, nakasowki i zakasowki, później następuje dorabianie cen i zostawanie znowu po godzinach bo nie wyrabiamy, a nie daj Boze jakby wpadła na drugi dzień np szanowna Pani Dyrektor M. Kierowniczka wtedy pos*ala by się ze strachu, bo nie ważne, ze pracujemy przez większość dnia same lub w ogole w pokedynke, trzeba pokazać, ze wszystko się da za kilka gorszy. Pewnie pominęłam coś, bo jest tego naprawdę dużo, ale po krotce opisałam jak to wyglada praca w Naturze. Już nie jedna z Was opisywała, ale to kolejny ergatywny wpis tym razem z mojej strony ku przestrodze tym co chcą tam pracować. Nie warto się męczyć w takiej pracy, nie warto tak tyrać za takie grosze, bo traktują tam pracowników jak ś.mieci. Zastanówcie się po po stokroć zanim złożycie tam cv. Powodzenia tym, którzy tam pracuja i dużo wytrwałości z banda b*ranow, a jeżeli zastanawiacie się nad odejściem to nie wahajcie się. Wiele osób odeszło stamtąd i sza teraz bardziej szczęśliwi niż w tym o.bozie p.racy.

@Zawiedziona

Wszystko zależy od sklepu do jakiego trafisz i od kierownika. U nas przerwa to świętość - kierownik sam wysyła - i pracuje razem z nami na sklepie. Na pewno w sklepach mało obrotowych, gdzie pracuje się pojedynczo głównie to tak wygląda i nie dziwię się, że ludzie tam nie mają motywacji. U nas jest też menager, który nie patrzy czy mamy kurz na szafach tylko patrzy na wyniki. A ci menagerowie, którzy mówią, że gdzieś ktoś daje sobie radę chcą was "zmotywować", a mogli by powiedzieć :"dobra robota, podoba mi się to czy tamto, ale popracuj nad tym" od razu lepiej by się pracowało. Pewnie macie MR z Rossa... Tak taki zamordyzm...

Ciekawa

I jak dziewczyny Wam się pracuje ? Zapowiadają się jakieś zmiany na lepsze? Macie już całe etaty ?

Julia
@Ciekawa

Czy zapowiadaja się zmiany? Cholera wie. Cisza jak makiem zasiał Etaty mamy całe, na szczęście, ale juz strasza ze moga zmiejszyć.

@Julia

Może i zmniejszą,ale oczywiście sprzedawcom,bo kierownikom wątpię żeby zmniejszyli jak zawsze. Ta firma to jedna wielka porażka, uciekajcie stamtąd....

Iwona
@Zuzanna

Pracy coraz wiecej, poza harmonogramem ktory jest zapchany do granic mozliwosci, sto tysiecy tabelek i meili. Oczywiscie poza tym wszystkim obsluguj i buduj koszyk. Ja po 8 godzinach pracy wracam do domy wykonczona, bo zrobilam dostawe, inwentaryzacje, maly planogram, latalam za klientami, stalam na kasie, probowalam przez pol godziny wyjsd do toalety. A to wszystko za najnizsza krajowa.

@Iwona

Tylko 8? My pracujemy po 12-13h. Marzę o zmianach po 8h.. po 12h człowiek nie ma siły się umyć nawet..

Xxja
@.

Dziewczyny to co wy jeszcze w tej firmie robicie? Jak ma być lepiej jeśli dajecie ciche przyzwolenie na pracowanie za przysłowiową miskę ryżu? To jest czysty wyzysk i brak szacunku dla pracownika i dla was jako ludzi. W wolny dzień przejzyjcie oferty pracy i wysyłajcie cv bo tylko zdrowie fizyczne a przede wszystkim psychiczne sobie w naturze zniszczycie. Za te śmieszne pieniądze i wieczne pretensje naprawdę nie warto jest się tak męczyć. Trzymam kciuki za każdą z Was, która weźmie się za siebie i zmieni pracę na lepszą. A jeśli zostajecie to znaczy, że wcale nie ma tak źle.

@Iwona

Dokładnie tak ,a to tez jest wina kierowników Drogerii,którzy pokazują ze wszytko może robić jedna osoba...nie sprzeciwiają się, bo się boja o stołki... Gdyby zaczęli się odzywać, moze cos by się zmieniło..a tak dają przyzwolenie na takie traktowanie.

PT
@Zuzanna

Niektorzy kierownicy wyrazaja swoje zdanie odnosnie ilosci rzeczy do zrobienia w stosunku do ilosci osob na sklepie. I co? I nic. Bylo jak jest, nic sie nie zmienia. Ja na swojego kierownika nie narzekam, jest dla nas wsparciem w kazdej sytuacji, nie siedzi na stolku na zapleczu tylko lata i pracuje razem z nami. Tak samo jak my sprzedawcy narzekamy na pensje tak samo kierownicy nie wiele maja. Ale coz.. sytuacja na rynku nieciekawa.

@PT

U nas niestety jest inaczej, kierownik większość dnia spędza w biurze i napewno nie pracuje tyle co my sprzedwcy... Wątpię, żeby wyraził swoje zdanie, ze.co mu nie pasuje,bo szkoda ciepłego stołeczka.. MR powinni się przyjrzeć bardziej osobom, które dają na takie stanowiska.

@Zuzanna

No za dwa tysiące bym zapier dzielala... A nie... Może powi ni zacząć płacić najpierw, a potem się przyglądać.

@Zuzanna

Po to te wartości natury... Ty mówisz że pracujecie w obciętych składach, a menager że nie szukamy problemów - szukamy rozwiązań.... Jedyne to zmiana pracy na inną...

KaZet
@Zuzanna

U nas kierownik tak samo tylko robic robic robic bo moze premia wpadnie a sam za duzo od siebie nie daje i tylko ryk na caly sklep. Sorry ale sama na czyjas premie nie jestem w stanie wyrobic rozkladajac towar i stojac na kasie. Mysle ze regionalni powinni zaczac sie przygladac jak wyglada praca na sklepie kierownikow a nie pracownikow bo pracownikom wszystko by zabrali zeby zaoszczedzic a nie wiedza ze to tylko dzieki nim jeszcze jakos to dziala bo kierownik to najchetniej by sklepu nie otworzyl bo pracowac sie nie chce.

@KaZet

Skoro macie takiego kierownika to zgloscie Mr, przecież nie da się tak pracować, u nas kierownik pracuje na sklepie i robi wszystko i ma tylko ok 200 zl wiecej od pracownika. Jest to wynagrodzenie nie adekwatne do pełniącej funkcji.Firma powinna bardziej doceniac kierowników. O podwyżkach ani słowa. Cisza jak makiem zasiał.

KaZet
@pracownik

Niestety niektórzy kierownicy żyją z regionalnymi na stopie bardzo koleżeńskiej przez co sama moglabym stracic pracę, a w "tych" czasach malo kto moze sobie na to pozwolić. . . .

@KaZet

Haha, bez żartów :] "w tych czasach" to trzeba się postarać żeby znaleźć drugiego takiego pracodawce który da Ci mniej niż masz teraz :]

@Xxja

Większość osób zostaje tylko dlatego że w mieście brakuje miejsc pracy. I co nie którzy co pracowali przez bardzo długi czas w tej samej firmie nie chcą się zwolnić z wielu przyczyn. Np u nas są cudowni klienci. Jedynym i największym minusem jest regionalna. Która jest arogancka i wymaga nie wiadomo czego jak mamy dwa etaty. Nie da się tak pracowac. Niby rozwojowa firma a rozwija się tylko na gorsze. Coraz więcej pracy a etaty skracają. Pracujemy dzień w dzień bez przerwy. Jest okropnie i bardzo ciężko. Regionalna nie ma etatów dla nas. No bo po co. Jak może nakrzyczeć ze czegoś nie zrobiłyśmy na czas.

Xyz..
@Marlena

A jaka regionalna? Napisz inicjaly... bo cos czuje ze ta sama co u nas

@Marlena

Pewnie etaty, by się znalazły, ale nie którzy MRzy chcą się wykazać wynikiem finansowym w swoim regionie.

@Ktoś

Oczywiście że tak. Jak się chce to się znajdzie i etat i uz. Tylko jak zwykle regionalna mówi że godzin mało i skraca etaty.

@Xyz..

B.G na pewno znana osoba i większość osób na pewno wie kim jest

Iza
@.

Jak często w Naturze zdarzają się zmiany po tyle godzin? I jak wobec tego wygląda grafik i liczba przepracowanych godzin w ciągu miesiąca? A co jak ktoś nie może pracować dłużej niż 8h? Można się jakoś dogadać?

Pp
@Iza

Grafik to kwestia bardzo indywidualna. Niektore chca pracowac po 12 godzin, bo np. dojezdzaja dosc daleko lub poprostu tak chca, bo wtedy troche wiecej wolnego, inne wola po 8 godzin, bo maja dzieci czy poprostu tam im wygodniej. Ilosc przepracowanych godzin jest zgodna z norma godzin za dany miesiac, nadgodzin nie pracujesz. To wszystko zalezy od Ciebie, Kierownika i sklepu :)

Nnn

logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Monikq

Napiszę tak jest źle i będzie jeszcze gorzej... Targety wywinowane z niebios A dlaczego nie zrobiony plan, koszyk. Webinar 2 godziny plecenia głupot. Jeżeli jesteś kierownikiem i przeszedłeś jakoś rozmowę kwalifikacyjną to chyba wiesz jak sprzedawać. Zresztą każdy sklep rządzi się swoimi prawami Nie mam zamiaru pajacować i emerytce z 20 złotymi w ręku wciskać resibo... Po drugie czy u was tez jesteście ze wszystkim do tyłu?? Nie mówię o sklepach gdzie jest po 5 etatów. TAK TAKIE ISTNIEJA Kurze, terminy, planogramy, metki Po nastu latach pracy tu Nie potrafię zrobic tak żeby było wszystko zrobione tak jak byli to 2, 5 7 lat temu... A no i najważniejsi wiadomo są klienci Tak wiec stan z klientka 20 minut przy perfumach bi es opowiadaj o zapachu a dostawa rozniesie się sama. U nas klienci są najważniejsi, dlatego planograny i reszta tego wszystkiego jest odsunięta na przyszły miesiąc. Gdzie tu logika Pani Miro. Na webinarach wszystkie tylko czopkuja Dwie, trzy osoby się odezwały to nie otrzymały odpowiedzi. Szacunek pfff Od nas wymagacie a sami o siebie nie dajecie nic prócz coraz to gorszych warunków....

Pracownica
@Monikq

Ja raz skomentowalam negatywnie slowa Pani Dyrektor na webinarze, nie zgodzilam sie z tym co mowi. Dziwnym trafem od tamtej pory moj menager regionalny robi mi pod gore. Przykre, ale prawdziwe. Przytakuj i sie usmiechaj, nie miej wlasnego zdania, tak zeby mozna bylo robic ci wode z mozgu. Teraz juz sie nic nie odzywam, na zaden temat, jestem nijaka i chyba taka osoba w tej firmie trzeba byc. Bez wlasnego zdania.

Naturka
@Monikq

Dla mnie najbardziej przykre jest to, ze firma ma wszystko w D.. Na prawde nikt nie wyciaga wnioskow z tego, ze wieloletni pracownicy i kierownicy zwalniaja sie na potege? W sklepach nie ma kto pracowac. Teraz juz nikt nie przyjdzie pracowac za najnizsza krajowa. Za najnizsza kazdy by wolal isc do miesnego i ladowac kielbase, a nie miec sto tysiecy obowiazkow i tlumaczenia, ze zabraklo ci 0,20zl do planu koszyka. Litosci! Ilosci etatow na sklep to jest kpina. Obroty mamy wieksze jak w 2019r roku a pracownikow o 1/3 albo w niektorych sklepach o 1/2 mniej. Pracy wiecej z miesiaca na miesiac. Wszystko robisz po dwa razy, bo gora co chwile zawala i cos nie dziala. Pozniej tracisz pol dnia na robiebie roznic w cenie, bo promoje nie wchodza, gazetka nie wchodzi, o 2+1 juz nawet nie wspomne. A pozniej sie tlumacz, dlaczego tak malo sprzedalas.. ano sprzedalas, bo jak kolejny produkt z listy nie wchodzil to klientka sie zebrala i wyszla. Czekam na moment, az w ktoryms sklepie naprawde nie bedzie mial kto pracowac i sam regionalny stanie na kasie, sam przez 12 godzin :-)))) Juz nawet nie ma jak sie ratowac personelem z innych sklepow, bo wszedzie braki. A firma dalej bedzie mowic, ze wszystko super i nie ma co narzekac :-)))))

@Naturka

Obecnie są obcięte godziny UZ, a na etatach masa jest tak śmieszna, że zaraz nie będzie miał kto pracować...

Pani Sklepikowa
@Monikq

Szanowny Zarządzie. To przez Wasze decyzje walczymy teraz o klientów i o każdą złotówkę. Strzeliliscie sobie w kolano ustawiając nas na pojedynczych zmianach. Widzę z biegiem czasu ilu klientów straciłyśmy.... Już nie będę pisać jak mi wstyd było jak musiałam odmawiać pomocy stałym klientom bo nie mogłam równocześnie obsługiwać kasy, rozkładać towaru i doradzać im na sklepie... Przez wiele lat skakałyśmy koło klientów a później pokazałysmy im środkowy palec. Tak jak Wy Nam redukując nasze etaty i pensje. Czego od nas po tym wszystkim oczekujecie? Zapomnijcie o lojalności i przywiązaniu do firmy. To My sprzątamy po Was ten bałagan, a Wy nawet porządnie promocji nie umiecie zrobić!

@Pani Sklepikowa

Już nie wspominając o polecaniu sklepu internetowego na kasie, który to sklep nie działa jak należy... Ostatnia gazetka, która w całości nie weszła... Oczywiście tylko kierownik ma swoje odpowiedzialności, ale menager, centrala itp. Już nie...

Pani Sklepikowa
@Ona

No tak sklepik.....Za e-commerce też święcimy oczami bo dali (usunięte przez administratora) Z czystym sumieniem napiszę, że jedyne co w tej firmie dobrze funkcjonuje to My - pracownicy na sklepach ☺️

@Ona

Sklep internetowy działa fatalnie. Zachęcam do zapoznania się z opiniami na stronie "Jakość obsługi", które psują wizerunek firmy i stawiają w złym świetle także sklepy stacjonarne.

@Pracownica

Bardzo dobrze zrobiłas. Wszędzie trzeba mieć swoje zdanie, ale to prawda jak tylko coś się powie wbrew ich zdaniu to masz później pod gorke.

Kierowniczka

Dziewczyny jestem na prawdę w szoku, że tyle sklepów dodaje paragony... Ja osobiście nabijam nawet nowe torebki za 35gr. Kurde laski, niski koszyk to nie koniec świata! Nie boicie się kar pieniężnych? Zwolnienia dyscyplinarnego? Czy wizja tłumaczenia się przed RM jest tak przerażająca, że wolicie ryzykować? Przecież oni wiedzą, że nic z tym koszykiem zrobić nie można, powiedzą co mają powiedzieć i tyle. Jeśli okazujesz zaangażowanie w tym co robisz i mówisz albo przynajmniej słychać to "zaangażowanie" w twoim głosie hehe, to bez przesady, nie zwolnią nas za słaby koszyk! Już nie wspomnę o tym, że same sobie jesteście winne, tym podbijaniem koszyka sprawiacie, że zawyża się średnia waszego sklepu, regioni, Polski i przez to miesiąc po miesiącu stawiają nam co raz wyższe cele, no bo jak Wy możecie, to i my damy radę! Ogarnijcie się!

sprzedawca
@Kierowniczka

To właśnie powinno dać do zrozumienia "Firmie" do czego zmuszeni są pracownicy, aby wyrobić zakładana wartość koszyka lub chociażby się do niej zbliżyć i poprawić wynik. My nie dostajemy żadnych narzędzi do pracy, żadnej pomocy typu pomalowanie sklepu, umycie witryny cokolwiek.

@sprzedawca

No właśnie mi chodzi o to, że nikt nie jest zmuszony do tego. Proszę Cię, robisz co możesz, więcej się nie da i tyle. Uwierz mi, że z takim podejściem do pracy wszędzie, gdzie byś nie pracowała, dostaniesz, za przeproszeniem, na głowę. Człowiek prędzej oszaleje, niż ten śmieszny koszyk wyrobi. Dlatego nie dajcie się zwariować, nie dajcie sobie wejść na głowę.

@Kierowniczka

Oj tak zgadzam się. Ja na własnej skórze to przeszłam ze ciagle słyszałam od kierowniczki o koszyku i o tym żeby nabijać na jeden paragon kilku klientów pod rząd. To była dla mnie straszna presja i stres. Kierowniczka chyba bała się menagera, który tylko cyferki widział, ale tego, ze potrzebujemy wyjść do toalety to już nie pracując w pojedynkę cały dzień lub polowe.

Kierownik_pod_ciągłą_presją

Ten wpis dedykuję Pani Dyrektor oraz zarządowi, z którego już niewiele zostało. Pani Dyrektor pokazała w dniu wczorajszym jak sprawnie i ochoczo reaguje na wpis dotyczący grafików KD wymuszając kontrolę wszystkich grafików, wiec być może i zareaguje rownie szybko i skutecznie na to co mam do powiedzenia. Kolejny dzień gazetki, kolejny fail start. Przygotowując gazetkę co 2 tygodnie sumarycznie zabiera jej przygotowanie średnio około 120h (wszystkie czynności od rozłożenia cen, przez materiały graficzne, kontrolę etc.). Kolejny raz cala nasza praca i nasz wysiłek zostaje zniweczony przez "jakiś" błąd, bo nie jest kn nawet personalnie odnoszący się do "kogoś ". Teraz my będziemy w pocie czoła nadrabiać i poprawiać tyle godzin zniweczonej pracy aby odbudować na nowo całą gazetkę, dostając (co najwyżej- zakładam z wyprzedzeniem) przeprosiny na maila. Ale pomimo dodatkowej pracy i tak wszystkie zadania wynikające z HZ, cele czy kontrolę mają odbywać się NA JUŻ. Pani Dyrektor może pora usprawnić wiele działań w oparciu o opinie osób, które powiedzą coś szczerze, niż udawać że się coszmienia słuchając tych, którym wazelina kończy się najszybciej??? Życzę Pani Dyrektor równie wiele pracy w napięciu o pod presją czasu i kontroli co mamy na codzień.

Szkoda
@Kierownik_pod_ciągłą_presją

Szkoda ze nikt nie reaguje na wpisy o braku podwyżek. Taka podwyżka ponoć (nie wiem bo od 2 lat nie odnotowano żadnej) pozytywnie wpływa na motywację. Każdy lubi mieć co jeść :D

@Kierownik_pod_ciągłą_presją

Ja myślę, że nasza pani dyrektor to co najwyżej właśnie może sobie kazać przeglądać grafiki bo autorytet z niej żaden. Ani dla nas ani chyba dla współpracowników z centrali skoro o przełożeniu lub o odwołaniu dostaw dowiadujemy się w ostatniej chwili. I tu mam pytanie- czyj telefon mam podać awanturującym się klientom z powodu długiego czasu oczekiwania na paczkę. No chyba, że klienci ślepi byli i nie widzieli informacji na stronie natury o wydłużonym czasie realizacji paczki. Błagam was, powiedzcie mi że takie info było.... A później gadka o kodzikach będzie.... Litości!

Koronawirus
@Pani sklepikowa

Było info na stronie ze z powodu inwentaryzacji - to był też powód braku dostaw- na magazynie wydłuzy sie czas realizacji zamówień .

Orka

Pracowałam w drogerii blisko 10 lat, na początku jako sprzedawca - konsultant, po ok. 1,5 roku awansowałam na stanowisko kierownika sklepu. Praca sama w sobie była naprawdę w porządku, miałam super skład, z którym trzymałyśmy się razem także w życiu prywatnym. Branża beauty bliska mi nie tylko z poziomu zawodowego, ale także jako pasją dostarczała mi wiele satysfakcji. Udało nam się zbudować miejsce, które było naprawdę przyjazne klientom. Przyznaję - nie zawsze stosowałyśmy się do standardów obsługi opracowanych przez firmę, ale chyba właśnie dzięki temu klientki dostrzegały w nas ludzi, a nie pracowników sklepu, ufały nam i doceniały niepowtarzalność atmosfery i energii, która emanowałyśmy. Przełożeni bywali różni, ale w większości przypadków udawało się dogadać i ułożyć współpracę. W tym miejscu dziękuję serdecznie byłej RMS JH, którą uważam za najbardziej kompetentną osobę na tym stanowisku, z jaką przyszło mi pracować. Niestety dwa ostatnie lata przynosiły zmiany już tylko na gorsze. Boleśnie wyszła prawda o kiepskim prowadzeniu firmy przez pracowników centrali. Nietrafione inwestycje, kiepskie (właściwie to chyba żadne) motywowanie pracowników, próby zastraszania na osławionych webinarach, próby przerobienia nas na bezwładne marionetki przez internetowych kołczów chyba w nas wszystkich wieloletnich przelały czarę goryczy. Do tego kiepskie zarobki i brak perspektyw na jakikolwiek rozwój. Dodam, że postawa obecnych RMS też pozostawia wiele do życzenia. Bardzo mało od nich wsparcia i konkretnych działań pomocniczych dla sklepów. W sytuacjach problemowych od kogoś na stanowisku menadżerskim oczekiwałam czegos więcej niż frazesów typu: "musicie rozwiązać to same", "napisz wyjaśnienie", "jakie działania podejmiesz, żeby poprawić wyniki", gdy wiadomo, że jako KS tak naprawdę bardzo niewiele od ciebie zależy jeśli chodzi o konkretne akcje marketingowe czy np zaopatrzenie sklepu w towar, którego potrzebujesz, bo taka jest specyfika twojej lokalizacji. Widzę po opiniach, że mój przypadek jako osoby, która odeszła po wielu latach nie jest odosobniony. W miejscu, w którym teraz pracuję też nie jest różowo (bo gdzie jest), ale pieniądze lepsze i o wiele więcej możliwości rozwoju. Trochę szkoda, że Natura nie docenia takich pracowników jak my, którzy lojalnie budowali pozytywny wizerunek firmy i mieli z nią uczciwą relację, nowi pracownicy, jak życie pokazuje już Wam tego nie zapewnią. Życzę wszystkiego dobrego Wam, prcownikom drogerii, mam nadzieję, że firma jeszcze wskoczy na dobre dla Was tory. Jeśli nie, to same wiecie, co trzeba zrobić. Bądźcie zdrowe i zadowolone Pozdrawiam

Odrodzona

Czytam i czytam i chyba najbardziej dominującym uczuciem jest współczucie... Sama, do niedawna, zasilałam szeregi Natury. Przepracowałam w niej ponad 10 lat. Teraz, z perspektywy nowej pracy i spojrzenia z boku, mogę spokojnie stwierdzić, że życie zaczyna się poza tą pracą. Już wyjaśniam o co chodzi..... Mechanizmy rządzące w firmie opierają się na sukcesywnym eliminowaniu pewności siebie podległego personelu. Na początku, wizja współpracy jawi się bardzo obiecująco. Wsiąkasz w atmosferę. Od czasu do czasu zostajesz mile połechtana pochwałą przez RMS i dajesz z siebie coraz więcej, bo cieszy Cię Twój pozorny sukces w pracy. Zaczyna zacierać Ci się granica między zdrowym rozsądkiem a praniem mózgu, które funduje Ci firma w postaci, czasem bzdurnych i niepotrzebnych, procedur i zaleceń. Po oczach zaczynają Cię bić coraz bardziej kolorowe plakaty motywacyjne, dzięki którym masz poczucie, że musisz postarać się bardziej a na pewno będzie lepiej, bo przecież dyrektor cały czas rzuca Ci obietnice podwyżki, choć wymaga niemożliwego. Zostajesz wystawiona na próbę swoich możliwości. Pod przykrywką pandemii, bogacą się najbogatsi, a Ty walczysz o przetrwanie, bo tak właśnie masz tłuczone do głowy, że jest mega kryzys i musisz pracować w pojedynkę w pocie czoła, najlepiej eliminując potrzeby fizjologiczne, bo w końcu jeść nie musisz, wypróżniać się też nie powinnaś (skoro nie masz czasu jeść i pić to i wydalanie jakby mniejsze ...). W tym upodleniu żyjesz tydzień, dwa, miesiąc.... Słuchasz motywacyjnych gadek dyrektor sprzedaży i pomimo chwil wątpliwości, dalej pracujesz ponad swoje siły, bo nawet Twój menadżer, po ostrym praniu mózgu, zaczyna przemawiać do Ciebie słowami: "że zawsze może być gorzej i ciesz się, że w ogóle pracujesz". Umiesz liczyć, wiesz że Twój sklep generuje wzrosty rok do roku. Zaczynasz mieć przebłyski, że firma wali Cię w bambuko. Zbierasz się, by wyrzucić z siebie żale i poprosić o pieniądze na godziwe życie, lub dołożenie chociaż pół etatu, a w odpowiedzi słyszysz, że jak zaczniesz starać się bardziej a Twoje plany zaczną osiągać kosmiczne założenia, to może ktoś jakiś ochłap Ci rzuci i kiedyś (bliżej nieokreślony nigdy tak naprawdę...) Twoja sytuacja ulegnie zmianie. Tak mijają dni, tygodnie, miesiące .. Twoja wydajność spada, Twoje morale zalicza glebę, bo znów nie zrobiłaś planu, a byłaś tak bliski (uspokoję Cię.... Te plany są tak konstruowane, żebyś ciągle miała poczucie że mogłaś może lepiej popracować i uświadomić sobie, jak niewiele Ci brakło, więc musisz dać z siebie jeszcze więcej ...). W pewnym momencie dochodzisz do sytuacji, z której masz dwa wyjścia: 1. Poddajesz się i pozwalasz, żeby Twój mózg, za 2300zl na stanowisku kierowniczym wyprał się wraz z kolejnym webinarem wszechpanującej Dyrektor Mirosławy. 2. Zaczynasz się budzic z letargu, uświadamiając sobie, że Twoja kumpela ze sklepu z odzieżą, przy wypłacie ma 3 z przodu netto, a kierowniczka z Rossmana, zarabia co miesiąc przynajmniej dwukrotność Twojej pensji, zahaczając nawet o 5 z przodu netto, mając pracy mniej od Ciebie, bo firma inwestuje w innowacje .... Uświadamiasz sobie, że kiedyś miałaś o sobie inne zdanie, tylko gdzieś swoje poczucie własnej wartości stłamszono w Tobie, czarując Cię wizja świetlanej przyszłości firmy już za miesiąc, rok, pięć lat. Zauważasz ,że obietnice w tej firmie są bez pokrycia a paczka na święta zawiera produktu o wartości 20zl w cenach produkcji.... Uświadamiasz sobie, że socjal w Twojej pracy nie istnieje, że słowo: "postaraj się bardziej" wyparło powszechne " dziękuję! odwalilas kawał dobrej roboty". A więc do brzegu drogie Panie ... Macie ogromną wiedzę tylko brak Wam wiary w siebie, bo Natura skutecznie ją w Was zabiła. Wasze długoletnie doświadczenie i niebywała wiedza oraz poświęcenie ponad normę, są więcej warte niż najniższa krajowa, która zarobicie wszędzie... Zachowując resztki godności podnieście się z kolan i rozejrzyjcie za pracą, która da Wam satysfakcję i wynagrodzenie na miarę wykonywanych obowiązków. Nie bójcie się zmian, bo te nie będą na pewno na gorsze, zważywszy na fakt, w jakim punkcie się znajdujecie. Życzę Wam odwagi do zmiany, bo na Naturze świat się nie kończy. Gwarantuje, że odzyskacie swoje życie i prawidłowe spojrzenie na wszystko, gdy znikną Wam sprzed oczu tabelki z koszykiem i planem, którego nie sposób wyrobić. Życzę każdej z Was odwagi do zmiany. Szkoda marnować życie na firmę bez przyszłości i pomysłu na rozwój. Nigdy nie jest za późno, by zawalczyć o siebie. Ja już wygrałam! Powodzenia na drodze do zmian na lepsze

Brawo Ty!!!
@Odrodzona

W punkt!!! 3mam kciuki za tych co jeszcze nie zdobyly się na odwagę odejscia z tej pseudo firmy!

JD
@Odrodzona

Dokładnie tak! Z końcem roku minie rok, jak też się uwolniłam. Nagle człowiek ma więcej czasu i przede wszystkim chęci na cokolwiek, bo praca tam zabierała jakiekolwiek radości, bo ciągle było w glowie co by zrobić jutro, żeby jakoś pochnąć robotę. Boże, jak ja się cieszę, że coraz więcej ludzi otwiera oczy na tą firmę i idzie pp rozum do głowy. Niech sami sobie tam zzzz....pierdalają za ten marny grosz. Życzę im tego, aby firma osiągnęła całkowite (usunięte przez administratora) a ludzie zdążyli uciec. To będzie dla nich nagroda taka sama, jak dla pracowników pensje- czyli ggggg....wniana.

Była pracownica
@Odrodzona

Zgadzam się z każdym słowem. Jakbyś pisała o mnie :). Podjęłam taka sama decyzję po takim samym praniu mózgu i w momencie kiedy zrozumiałam że ta praca wysysa moją dobra energię i atmosfera powyżej poziomu drogerii zaczynając od RMS jest toksyczna.

Paulie
@Odrodzona

To ja opowiem trochę z innej strony. Aplikowałam do Natury jeszcze jako młoda dziewczyna, świeżo po szkole, pierwsza praca na serio. W ciągu 6 lat szczęśliwym trafem ze sprzedawcy miałam szanse kierować drogeria. Nowa sytuacja, teraz współpraca z MR, telekonferencje i webinary. Zaczęło się pranie mózgu. Ale jako młoda, nie zdająca sobie sprawy z tego, że to nie jest normalne, przyjmowałam te wszystkie korpo teksty do swojej głowy i miałam wyrzuty sumienia, że nie umiem z całym personelem wyrobić koszyka, że brakuje do planu, przejmowałam się, bo wciąż przychodziły ponaglające maile, że tabelki nie wykonane na czas, brak smsa, nie wypełnione ankiety - wszystko w tonie "świat się skończy przez twoje spóźnienie". Jeszcze ciągły problem z personelem, który nie chciał pracować za najniższą i po prostu rezygnowały lub szły na l4 co ułatwiał (usunięte przez administratora)... i już dochodziło do skrajnych sytuacji kiedy nocami nie spałam bo nie wiedziałam, kto rano przyjdzie do pracy... Dzwonienie i pisanie po innych drogeriach o 6 rano lub 23 czy mają jak mnie wspomóc, jeśli nie to zamiast wolnego, szłam do pracy... Bo jako kierownik czułam się zobowiązana do tego, żeby to jakoś ciągnąć. I tak praca 6 dni w tygodniu, ze stresem czy po południu przyjdzie mnie ktoś zmienić, czy całą zmianę będę stała na kasie bez przerwy na siku i kanapkę. Mimo to wszystkie zadania były raczej wykonywane na czas, bo ujmą dla mnie było otrzymywanie mailowych i telefonicznych nagan za nieterminowosc... Dlatego zostawalam po godzinach by tylko wykonać zaległe zadania i nie zostać zgnojona, bo nie było tu zrozumienia, że nie miałaś czasu, byłaś sama na zmianie, duży ruch, planogram, gazetka itp. Jak miałaś zadanie to miało być zrobione i już! A jak nie zrobiłaś to byłaś najgorsza bo inni zdarzyli a ty nie. Wpływało to bardzo na psychikę, później już doszło do tego, że kanapkę jadłam w locie albo na telekonferencji, by nie marnowac 15 minut na przerwę tylko wykonać zadania... Tak nie powinna wyglądać praca. To nie jest komfortowe, kiedy starasz się ponad siły a roboty jest po prostu nie do przerobienia i normalne, że nie dasz rady... Personel okrojony, wiesz i widzisz, że dziewczyny również dają z siebie wszystko i wykonują wszystkie zadania, które im wyznaczasz, czasem w pojedynkę rozpakowują 40 koszy dostawy , robią planogram na drugim końcu sklepu i latają równocześnie do kasy... I znowu ja mam wyrzuty sumienia, że muszę traktować je jak tania siłę robocza, bo dopytują o podwyżki a ja nie mogę nic im zaproponować... Pomimo, że wiem, że jeszcze chwila i się zwolnią. ;) to nie jest ludzkie traktowanie. Tyle na koniec.

Sis
@Paulie

A ja polecam zrobic sobie rundke po innych sieciach. Ja tu przyszlam ze spozywki, gdzie dopiero jest zapierdol. Dostawy sa codziennie, palety towaru i tez sama musisz to rozlozyc w strefie, jezdzenie wozkiem, grzebanie w śmierdzacym miesie czy splesnialych owocach. Drogeria to jest dla mnie odpoczynek. Tak jest w kazdej sieci. Chcesz miec spokoj to idz do panstwowej pracy. Najwieksza porazka tej firmy sa pracujacy wiele lat w jednej pracy i o wszystko maja pretensje. Ja tez chce wiecej zarabiac, bo tu malo placa ale kierownik to powinien juz miec odpornosc na stres a nie przejmowac sie cala noc iednym mailem. W action szefowa stala ze stoperem i mierzyla czas dostawy. Wejdzcie na inne fora to moze wam sie oczy otworza. Jedzcie za granice to moze tam bedzie lepiej ale w polsce wszedzie takie realia.

Ilona

Ja Ciebie też czytam i przecieram oczy. 2300 to na rękę? Kierowniczka? Echhhhh

@Ilona

Zanim nadeszły podwyżki to nie którzy kierownicy w małych miastach zarabiali 1800zl, a sprzedawcy 1400zl, więc wierzę że w mało obrotowych sklepach można zarabiać 2300 zł. To że w wielu innych miejscach pracy jest gorzej lub podobnie nie znaczy, że trzeba się na wszystko zgadzać. Odpowiedzialność za brak realizacji celów przeżucana na kierowników, kiedy cała sieć notuje spadek. Jeśli ktoś umie liczyć to wie, że akcje marketingowe były kiepskie skoro całej sieci poszło średnio. Wieczny brak towaru... Więc klienci wychodzą ze sklepu. Dyrektorów było milion, a w kółko te same problemy.

@Ilona

Smutne to, ale prawdziwe niestety. Podwyżki w tej firmie są wtedy, gdy składasz wypowiedzenie. Nagle podwyżka rzędu 15% podstawy brutto, nie jest nierealna, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że jak poświęcałaś wszystko dla pracy, to byłaś nikim, a jak zaczęłaś walczyć o siebie i odzyskałaś dla siebie szacunek to ktoś tymi podwyżkami próbuje Cię kupić. Mając swój honor i ogromne poczucie satysfakcji, nie uległam wizji krainy miodem i mlekiem płynącej, bo widziałam wiele, przeżyłam wiele, i zdaje siebie sprawę, że Natura to taki domek z kart. Bez solidnych fundamentów po prostu padnie już niebawem.....

@Paulie

Ja to wszystko przeżyłam. Ja że wszystkim, z czym masz do czynienia, doświadczyłam. Zobaczysz, że przyjdzie taki czas, że zaczniesz nabierać dystansu do pewnych rzeczy i już coraz trudniej będzie sprać Ci mózg. Uwielbiałam swoją pracę w Naturze. Tego nigdy nie zaneguję. Ale obudziłam się w porę, i podjęłam jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu, by zakończyć ten toksyczny związek. Mam w sobie dużo empatii w stosunku do dziewczyn z mojego niegdyś zespołu, które zostały na polu walki o portfel zarządców tej firmy. Wiem jak dużo kosztuje zdrowia i wyrzeczeń praca w tej firmie. Szanuję każdą z osób, które oddają swe serce, nie otrzymując nic w zamian, ale trzymam kciuki za każdą jedną osobę, która wystąpi przed szereg, nie oglądając się wstecz. Naprawdę istnieje życie poza Naturą i doświadczam tego każdego dnia, odkąd zawalczyłam o siebie.

Sezonnazmiany
@Sis

Kierownicy są zmęczeni bo wiedzą, że firma robi ich (usunięte przez administratora) z taką odpowiedzialnością śmieszne pensje i to nawet w dużych miastach. Pracowałam w spożywce i pensja kilkanaście lat temu na stanowisku sprzedawcy była wyższa niż dla kierownika w naturze obecnie.

Aneta
@Odrodzona

Przepracowałam ponad 10 lat, Nie otrzymałam żadnej podwyżki przy chęci odejścia, tak sie traktuje długoletniego pracownika, gdzie jak trzeba było to zawsze służył pomocną dłonią, walczył o etaty w dobie zmieniających się wytycznych firmy, czy w dobie pandemii. O podziękowaniu ze strony zespołu nawet się nie wypowiem. Przykre. Odchodząc czułam żal i niesmak, że tyle czasu, poświęciłam dla innych, będąc praktycznie na każde zawołanie, nie będąc doceniona przez dosłownie nikogo. Dlatego już bez sentymentów i do przodu!

Paulie
@Sis

Na stanowisku sprzedawcy też wydawało się być pięknie, robisz co musisz i wracasz do domu, nie przejmujesz się niczym, czasem kierownik zadzwonił, że musisz się stawić, bo ktoś jest, chory i nie ma obłożenia. A mówiac tu o odporności kierownika stanęłaś na przejmowaniu się mailami a opisałam więcej sytuacji ;) jak zachować odporność kiedy wstajesz o 5 rano i dzwonisz /piszesz po innych drogeriach czy są w stanie cię wesprzeć, ty już nie możesz iść do pracy bo masz milion nadgodzin a drogeria otwiera się o 9 i ktoś musi ja otworzyć? A ludzi do pracy nie ma bo masz jedną osobę na L4, druga nie może dopracować do etatu bo tarcza, a menager tez nie wyczaruje ci osoby z innej drogerii bo każdy ma dużo roboty w swojej drogerii i też nie mają godzin? I masz rację, że najgorsi pracownicy to Ci co pracują długo w jednym miejscu i narzekają... Narzekają bo walczą o swoje i już nie godzą się na warunki pracy.

@Paulie

Tak naprawdę to nie Twój problem tylko menagera.....ewentualnie firmy. W tej pracy co webinar cisna nam o odpowiedzialności kierownika...wiadomo jak nikogo nie ściągniesz to menager wciśnie Ci ,że przecież Ty sobie tych ludzi zatrudniasz...ale nikt nie jest robotem i każdemu zdarza się zachorować ,a przy dwóch etatach to nie trudne ,aby nie miał kto otworzyć. Pytanie tylko po co stanowisko menagera skoro w niczym nie pomaga ...Chyba "Sis" chodziło o taką odporność ,że masz wszystko w d****e i wiesz ,że to już sprawa menagera ....

sprzedawca
@Odrodzona

Ta opinia jest tak mocna i prawdziwa, ze nie wiem czy po moim wypowiedzeniu zdołam to przebić. Dziękuje za nią. Ja tez już postanowiłam

@Odrodzona

Ładnie to opisałaś. Prawda jest taka że specjalnie wybiera się pracowników którymi można manipulować i prać im mózgi. Czytam ten wątek i uwierzyć nie mogę, co druga z Was myśli że od stopnia realizacji planów będzie zależeć wasza pensja. Można z Wami zrobić wszystko, zabrać pensje, zrugać, plunąć w oczy a Wy jeszcze za to przeprosicie i między sobą powiecie że tak trzeba. Przykre to i smutne ale tak to wygląda. Odrodzona wszystkiego dobrego życzę, wspaniale że udało Ci się wyrwać z tego marazmu.

@Centrala

Zastanawia mnie tylko, że pisza tu ludzie, ktorzy rzucili prace, a może zostali jednak zwolnieni??... i to nawet rok temu, a dalej z wielkim zalem i ciagle chce im sie wylewac swoje frustracje?? Serio nie macie nic lepszego do roboty. Nie szkoda Wam czasu? Zajmijcie sie swoja "sielanką" w lepszym miejscu. Mi nikt nie pluje w twarz i nie manipuluje, nie zarabiam 2600 tylko wiecej, 2x podwyzka w tym roku. Normalnie pracujemy i robimy swoje a jakos sie to kreci juz 3 rok i na razie nie mysle o zmianie. Zespol jest staly i dochodzace uz. Mr robi tele co tydzien, wyniki, jakies info biezace.. gdzie tu stres, ze kosze nie dojechaly na czas..?

@Ktos

widzisz, Ty masz zdrowe podejście do pracy bo wiesz że jest marna płaca więc nie ma sensu się niczym stresować. Ale takie podejście nie jest często spotykane. Mało osób zostaje zwolnione bo się to nie opłaca, coraz mniej osób chce pracować za takie wynagrodzenie. W drogeriach i w centrali najmniej zarabiają Ci którzy najdłużej tu pracują, nowy pracownik dostaje na start o 50% więcej niż stary mimo że nic nie potrafi i trzeba go wszystkiego nauczyć. Dodatkowo nawet jak ktoś sam odejdzie to mówi że się że został zwolniony żeby reszta siedziała cicho i nie upominała się o podwyżki. To korporacyjne zagrywki które my w biurach też doświadczamy. Dlatego będziecie straszone jeszcze długo ale o zwolnieniach nikt nie myśli.

@Centrala

Na moja gmine to nie jest marna placa. Na reke mam nieco ponad 3 bez premi. A z premia to jest calkiem ok. W mojej mkejscowosci wiekszosc zarabia podstawe bo to taki region... takze nie wszedzoe realia jak w cemtrali lub warszawce

@Ktos

Zależy jakiego masz menagera... Jedni mówią tylko jakie masz wyniki a inni potrafią dzwonić dlaczego ci 100 zł brakło do planu. Ciekawe gdzie podwyżki dają... Pracuje w sklepie wysokoobrotowym i ostatnia podwyżka była w 2020 roku w lutym....A o uz to można zapomnieć.

Koleżanka
@Ktos

Ja nie mam 3 z przodu, a pracuję już ponsd 8 lat.

@Koleżanka

Ja pracowałam 13 lat i jako kierownik miałam 2200 netto

Joanna

Ile zarabia sie w drogerii natura?

ona

sprzedawca - najniższa krajowa kierownik - ok. 2500 zł

@Joanna

Masz wyglądać jak milion dolców (pełen make up, własną elegancka odzież) a zarabiasz jak biedak ????

Anonimowka
@ona

Ty tak poważnie z tą wyplata kierownika? To straszne. Ja jako marny kasjer u konkurencji zarabiam tyle, co prawda jak mam dobrą ilość godzin plus premia, ale obowiązków i odpowiedzialności dużo mniej....

@Anonimowka

Tak kierownicy dostają w zamian za prowadzenie sklepu (usunięte przez administratora) a nie wypłatę 2600 To jest Max w sklepach wysoko obrotowych co powinni przynajmniej 3 mieć sprzodu do prowadzenia takich dużych sklepów! Niech dyrekcja zacznie doceniać kierowników których ma którzy kochają swoją pracę ale przez nich każdy będzie rezygnował bo dostaną więcej wszystko idzie w górę a my stoimy ... powodzenia z nowym kierownictwem wtedy to będzie dopiero źle...bo nikt za takie pieniądze nie będzie takich obowiązków brał!jedyne co powstrzymuje mnie przed zmianą pracy to rodzina ale jak coś pewnego i lepiej /napewno/ płatnego nie będę się zastanawiać Dyrekcja nie szanuje ludzi i ich pracy amen

@Zniesmaczony natura

Śmieszne co piszesz.Ja zarabiałam z trójka z przodu w wysokoobrotowym sklepie i to nie w Warszawie.Trzeba umieć zadbać o swoje. Kto potrafi ten ma. I wcale nie byłam wchodząca w (usunięte przez administratora) pupilką RMS-a. Wręcz przeciwnie. Zawsze mówiłam co myślę.

Dramat
@Migotka

Będąc kiero na wysokoobrotowym z wieloletnim doświadczeniem nigdy nie widziałam 3 z przodu, więc jak widać na poszczególnych sklepach płaca jest różna. Chcąc się doprosić o jakąkolwiek podwyżkę od stycznia uslyszalam tylko mijające odpowiedzi. Niedługo nowy rok znów wzrośnie najniższa krajowa, podwyższą pracownikom, a kierownikom nadal wiatr w oczy, rozglądam sie za czymś innym, bo szczerze to co robią, wymagają za taką pensje, to jedna wielka kpina.

Joanna
@ona

Kierownik i 2500?

@Dramat

Rozglądaj się Kochana. Życzę Ci z całego serca powodzenia. Istnieje świat poza Naturą - dużo lepszy świat. Obyś szybko coś znalazła bo płaca kierownika w Naturze wynosi tyle co zwyklego pracownika w każdej innej firmie, a i szacunek do człowieka lepszy!

@Migotka

To super, że zarabiasz 3 tysiące kiedy w innych sklepach kierownik ma 4-6tysiecy, a to pensja sprzedawcy.

Zarabiałam. Zarabialam.

były kiero
@Joanna

W tamtym roku moje zarobki to 2350zł jako kierownik , gdzie nie miałam z-cy i wszystko sama robisz, nawet na urlop nie mozesz isć spokojnie , tylko do pracy trzeba było jezdzić i wszystko kontrolowac, odeszlam po kilkunastu latach, bardzo lubiłam swoją pracę, poszłam do pracy jako sprzedawca i dostałam o 500zł wiecej wypłaty niż miałam jako kierownik natury, wstyd i hańba, jeszcze zarobki mogłabym znieśc ale nowej regionalnej nie dałam rady tolerowac, (usunięte przez administratora) i poniżanie.

@były kiero

Natura nie szanuje swoich ludzi. To dzięki nim ten caly (usunięte przez administratora) nadal się kręci. Nie dzięki Wam Drogi Zarządzie, Drodzy Dyrektorzy. Wy tylko mówicie piękne słowa, a firma jak gniła tak gnije od środka. Nie potraficie doceniać pracowników nie mówiąc o kierownikach z wieloletnim doświadczeniem, a wymagacie cudów. Doceńcie pracowników, a będą wyniki. Marzy się Pani Dyrektor koszyk 40 zł - niech zapomnie. Straszenie na tele, ze będzie wyciągać konsekwencje z braku realizacji parametrów jest śmieszne - wręcz podchodzące pod moPPing. A to jest karalne Pani Dyrektor - KARALNE! Dobrze, że sa aplikacje do nagrywania ekranu i można mieć dowód czarno na białym - jesli nie zdaje sobie Pani z tego sprawy.

@Migotka

Jakie konsekwencje można wyciągnąć? Gdyby była premia miesięczna /kwartalna można by było nie dać premii - zarówno kierownik miałby jakieś narzędzia jak i menager, a tak z najniższej krajowej już nic nie urwiesz. Pracownik czy stoi czy leży pensja się należy, a gdyby wysokość premii (stałej premii) zależała od zaangażowania, obecności w pracy była by jakąś motywacja. Wiem, że w wielu firmach stosuje się takie rozwiązania, ale wtedy by nie było bez kosztowo xD także bez sensu....

Greta
@Ktoś

Dokladnie. W mojej poprzedniej firmie poza premia za obrot kierownik mial mozliwosc przyznania premii uznaniowej dla pracownikow. Dostawal pewna pule co miesiac, ktora dzielil pomiedzy pracownikami, lub tez nie, jesli uargumentowal ze sie nie naleza pieniadze w danym miesiacu, bo ktos np zawalal. Byla to ogromna motywacja do pracy. Zarowno do generowania obrotu, ale takze do codziennej pracy na sklepie. Nigdy nie zakonczylam miesiaca z podstawa.

Naturkaaaa

Mało bardzo mało ????

@Migotka

Tak miałaś dopóki nie usuneli dodatku do sklepu wysokoobrotowego hahaha

@Zniesmaczony natura

300zl więcej a robiło różnice. Może warto wrócić do tego.

@Ona

Dokładnie (usunięte przez administratora) już dawno zapomniany Nalezalo by wrócić do starego traktowania kierowników

Świąteczna

Która jest chętna na przełożenie godzin na grudzień i siedzieć w sklepie ponad 200h ... A w zamiana paczka w postaci Seyo . Powodzenia

Naturka
@Świąteczna

W naszej drogerii zadna z pracownikow sie na takie cos nie zgodzila. Nikt nie bedzie przekladac godzin i nikt nie ma prawa nas do tego zmusic.

@Naturka

Nie trzeba się zgadzać. Pracujemy w systemie kwartalnym i w danym kwartale ilość godzin musi się zgadzać, a nie w miesiącu.

Sprzedawca
@Ktos

Systemy i rozklad czasu pracy musi byc zawarty w regulaminie. Czy my mamy taki zapis, ze firma pracuje w systemie kwartalnym? Czy tylko tak powiedziano na webianarch i napisano w mailu? Pytam serio, bo nie jestem tego pewna. Ale jak tylko bede w pracy to to sprawdze :)

Mirosław
@Ktos

To jest zgodne z kodeksem pracy? Przecież nie mogą was zmusić do 200h pracy w miesiącu jeśli się na to nie zgadzacie. Jakby było tak jak piszesz, to co, myślisz że nawet i ponad 400 godzin by wam kazali robić? Daj spokój.

Prawo pracy
@Mirosław

Jest zgodne. Mamy rownowazny czas pracy. Musi sie zgadzac w 3 miesiacach. Bylo takie szkolenie dla nas z HR gdzie to pokazywali i inne sieci handlowe tez tak robia. Lepiej juz tak niz to co bylo w zeszlym roku, ze cieli godziny i 0.7 etatu wyzywanie klientow nas

@Prawo pracy

Ja nie podpisywalam zadnego dokumentu/umowy/regulaminu pracy w ktorym bylaby taka informacja, ze pracuje w rownowaznym czasie pracy. Podpisywalam za to umowe na pelny etat. Czy powaznie pracownicy z taka checia chca pracowac w grudniu po 200-220h? Dziewczyny nie maja rodzin? Dzieci? Same nie musz zrobic zakupow na swieta, ze wola byc caly czas w pracy i wracac wycienczone po pracy przy takiej ilosci klientow w tym okresie? To, ze zostalo cos przedstawione na prezentacji o czasie pracy w jaki sposob ma byc zobowiazujace?

@Ola

W umowie jest zawarta informacja o równoważnym czasie pracy, na stronie zatytułowanej Informacja o warunkach zatrudnienia. Poza tym to nie jest obowiązek żeby więcej h mieć w grudniu, ja nikomu nie zwiększałam godzin pracy na grudzień i nie mam z tego tytułu problemów

@Naturka

Śmiać mi się chce. Nie chcą dać uz to przesuwają godziny, a przecież to nie sprawi, że się rozmnożymy.... Jeszcze prezenty mamy pakować. Coś mi się wydaje, że to będzie bardzo chorobowy sezon ????

@Pani sklepikowa

I dobrze, niech bedzie. Ani fizycznie, a tym bardziej psychicznie nie bedzie dalo sie zrobic takiego obrotu jakie sa w galeriach w grudniu w ledwo 3 osoby. Klientow multum, kazdy cos chce, kazdemu doradz, obsluz kiedy przez polowe dnia stoisz sama i zeby wyjsc do toalety wypraszasz ludzi do sklepu ze skrepowana mina, mowiac ze musisz wyjsc do toalety i zapraszasz za chwilke. Wstyd dla firmy!!!!

@Kierowniczka

Ja już się nie krępujuje. Niech klienci wiedzą, jakie są warunki pracy.... Tych, którzy niecierpliwie tupią nóżką pod zamkniętymi drzwiami drogerii, grzecznie informuję, że aby skorzystać z toalety muszę zamknąć drogerię i tyle.....

Anonimówka

Któraś z was ma może porównanie, praca w naturze a u konkurencji na R? Zastanawiam się...

Rrr
@Anonimówka

W R wieksza kasa to oczywiste, ale jeszcze wiekszy rezim niz u nas. Tu na niektore rzeczy da sie przymknac oko jak nie zrobisz, tam nie ma takiej opcji. Bylam kierownikiem w R, ale po czasie wrocilam na stanowisko sprzedawcy. Jesli u nas niektorym ciezko z psychika, bo non stop cisnienie na wyniki to tam jest pod tym wzgledem gorzej. Chyba, ze masz mocna glowe i zalezy Ci na dobrych zarobkach i wieeeelu dodatkach o ktorych my mozemy tylko pomarzyc to idz.

Abc

Zrobiłam pewien "eksperyment" Nie robiąc nic na sklepie TYLKO poświęciłam cały swój czas dla każdego klienta nagle zrobiłam 169% planu można mozna Tylko potrzebne etaty bo w pojedynkę to można zrobić ale na rzadko... ODDAJCIE ETATY albo nie wymagajcie cudów albo (usunięte przez administratora) i nic nie zrobione albo obsługa!!!

KS

Jakie zdanie macie o RMS PT ? Nas niedawno przejął i słyszałyśmy już różne opinie. Teraz jest ok, ale zawsze na początku jest ok.

@KS

P. T u nas był krótko, bardzo miło wspominam. Byl człowiekiem nie robotem.

Wa
@Kierownik

Przerabiałam w tej firmie 3 RMS. P. T był faktycznie najbardziej ludzkim pod tym względem. Zero bezsensownej gadaniny, same konkrety. Telekonferencji zbędne nie przedłużał, kawa na ławę i wracamy do codziennych zajęć. W przeciwieństwie do innych którzy gadali o niczym przez 1,5h tracąc tym samym nasz czas. Konkretny, terminowy, można zwrócić się do niego jeśli brak towaru, sprzetu - przyspiesza to, na co my kierownicy nie mamy wpływu. Jedyne do czego można się przyczepić to brak twardej ręki, PT z reguły bardzo nas prosi o wyniki, błaga... A wiem, że takie błagania nie robią na niektórych wrażenia i dalej mogą lecieć w kulki. Ale będąc na stopie RMS - kierownik to najlepsza współpraca.

@Wa

A do czego tu twarda ręką? Czym on ma motywować pracowników - przecież czy zrobisz dziś plan, czy nie zrobisz i tak nic z tego nie masz. Czy sprzedasz 25 produktów z przykasowki czy 1 na mc to tak samo. Żeby motywować to trzeba mieć czym. Sprzedaj 50 produktów z przykasowki to masz stówę. Przykładowo. Nie trzeba twardej ręki - trzeba konkretów. A tu firma chce Bóg wie jakich wyników, przy tak okrojonych składach a od siebie nie dając nic poza minimum.

Natura
@Ewa

Tak samo kierownik nie ma żadnych narzędzi do motywowania zespołów. Jak zapytałam kiedyś MR o wewnętrzny konkurs dla pracowników - to zapytała "czy chce w to inwestować ?". Po co mam inwestować skoro nić nie mam z tego .....

@KS

Też bardzo miło wspominam, normalny przełożony, przede wszystkim służył pomocą :) żałuje, ze już nie jest moim rms

@KS

U nas był jakiś czas, osobiście nie polecam. Brak własnego zdania, brak wsparcia. Najważniejsze tylko wymogi i to co p. Dyrektor powie. Reszta się nie liczy, a już na pewno zdanie pracowników z którymi nawet słowa nie zamienił.

Bogumiła

(usunięte przez administratora) Obecna kierownik tak zapracowana że pół dnia przestoi przed centrum handlowym z papierosem w ręku i z patologicznym towarzystwem z pobliskiego ryneczku. Co najlepsze ma całkowite przyzwolenie od kolejnej pseudo regionalnej.

Goja25

Witam. Czy ktoś z Państwa po zakupach online w tym sklepie miał jakieś dziwne telefony niby z Państwa Banku? Pytam bo weryfikuję - robię zakupy tylko w 3 sklepach internetowych. Już dwa takie telefony miałam, a będzie mi to pomocne gdzie trzeba uważać przy logowaniu do banku.

Dziewczyny czy wyrabiacie sie z praca? Mam na mysli czy codziennie robicie puste miejsca? Ile czasu wykladacie towar? Czy pracujecie we dwie czy pojedynczo na zmianie? Ja mam wrazenie, ze pracy coraz wiecej a pracowników jest coraz mniej. Wracam z tej pracy zmeczona, mam wrażenie, ze tej pracy nie da rady sie przerobić. Z rozmow z dziewczynami w swoim regionie słyszę, ze dziewczyny rezygnują. U was w regionach też tak to wygląda?

Pracownik 2

Pracy jest caly czas tak samo duzo i raczej nie jest tak, ze cos przybywa. Caly czas te same czynnosci sa. Chyba, ze ilosc dostawy sie rozni w zaleznosci od obrotu.. Pracuje 3 lata. A przepraszam.. w lockdown bylo malo pracy, ale nadrabialismy sprzątanie. Mysle, ze w kazdym sklepie jest tak samo wystarczy komentarze poczytac z sieciowek

Roma
@Pracownik 2

My pracujemy w wiekszosci po jednej osobie przez 12 godzin na zmianie. Nie czesto zdarza sie, ze jestesmy we dwie. To jest smiech na sali. Galeria, otwarty sklep 12 h i jedna osoba sama caly dzien. Sa dni, ze musze wypraszac klientow ze sklepu, bo nie jestem w stanie wyjsc do toalety czy zjesc.. a nie bede czekac i przebierac nogami przez pol godziny az ktos wyjdzie.. a w miedzyczasie pewnie znowu wejdzie inny klient. Firma na tym traci. I wizerunkowo i utargowo. Jak jest jedna osoba to musi zamknac sklep kilka razy, zeby wyjsc do toalety i zjesc ze dwa posilki w ciagu 12 godzin. No ale po co zatrudnic dodatkowa osobe, lepiej zeby kradli na potege, bo z l o d z i e j e widze, ze jestes sama na sklepie i to nie problem, zeby jedna osoba prosila o pomoc na kolorowce na koncu sklepu, a wtedy bez problemu w ciagu paru minut wyniosa ci kilkanascie perfum. Przykre. Ale prawdziwe. Mialysmy nadzieje, ze to sie zmieni. tyle bylo obietnic nowej pani dyrektor. A pozniej pokazala nam fige z makiem :-) na trudne pytania nie dostajemy odpowiedzi na webinarach. Po nich takze. Na ta wspaniala obsluge klienta o ktorej tyle teraz sie szkolimy tez NIE MAMY CZASU. Mamy dostawe, planogramy, inwentaryzacje i wiele innych zadan. A obsluga klienta NIESTETY jest u nas na ostatnim miejscu. Bo jak nie zrobimy zadan z harmonogramu to bedziemy musialy sie gesto tlumaczyc, ze dlaczego nie zrobione skoro inne zrobily.. a czy kazdy sklep jest taki sam? Jak zrobic przebudowe zeli po prysznic, ktorych mam 6 metrow i sa na samym koncu sklepu i jestem sama na sklepie? Chcialabym, zeby kiedys góra przyjechala popracowac do jakiejsc drogerii. Ale nie do takiej pokazowki, ze nagle 3 osoby na zmianie, mundurki i pelna obsluga na sklepie. Bo realia w wiekszoeci sklepow TAK NIE WYGLADAJA!!!

@Roma

Dyrektorka tylko mydli oczy, zresztą manager tak samo, obcinają uz że ich godziny w drogerii są śladowe, że aż śmieszne, same na zmianie, nie wyrabiamy sie, człowiek przychodzi zajechany po całym dniu w pracy. A niby mieli odchodzić od zmian w jedną osobe miało się to zmienić. Śmiech na sali. Pora uciekać z tej roboty, już dawno powinnyśmy to zrobić.. jeśli zaczniemy się masowo zwalniać to może coś zrozumieją. A klienci do nas z pretensjami że jestesmy na zmianie same, że nie możemy im pomóc. Mam się rozdwoic? Kiedyś było inaczej, jakby mi wtedy ktoś powiedział że to się wszystko tak zmieni, że tak będzie wyglądać to w życiu bym tu nie przyszła

nie wyrabiamy się.. coraz mniej etatów, a więcej obowiązków. Coraz szersza obsługa klienta. Wynagrodzenie te samo, no chyba ze najniższa krajowa wzrasta

Pracownica

No śmiech na sali, wchodzę na instagrama i każda pożal się Boże influencerka dostaje paczkę PR z drogerii z samymi nowościami kosmetycznymi. Dlaczego MY pracownicy nie dostaniemy takiej paczki? Nawet jak wysyłają jakąś nowość to do testów dostaje tylko kierownik... a my dostajemy pastę maseczkę i musimy podzielić to na 4 pracowników

Pracownik 2
@Pracownica

Moglas sie zapisac do klubu entuzjastow. Ja się zapisałam i tez dostaje.

@Pracownik 2

Pierwszy raz o tym słyszę...jak się do tego zapisać ?

@Pracownik 2

Ja się zapisałam i nic nie dostałam. Rozumiem, że Twoje kolezanki że sklepu również dostają?

@Pani sklepikowa

Ja sie zapisalam dwukrotnie i dwa razy dostalam produkt. Raz maselko, raz balsam rozswietlajacy. Kolejnych edycji nie bylo.

Ona

Jak jest „nabor” to przychodzi mail na skrzynke drogerii. Wystarczy wyslac swoje zgloszenie i czekac :) Ale juz dluzszy czas nic nie bylo, akcja poki co byla dwa razy. Na kazdy produkt trzeba za kazdym razem sie zglaszac, a nie ze sie zglosi raz i bedzie sie dostawac.

@Ona

Ja zgłosiłam się dwa razy, nie dostałam nic.

Aleksandra

Webinaty na których jest tłumaczone jaki krem do jakiej twarzy powinny być dla nowych pracowników który nie mają zielonego pojęcia . Jeżeli kierownik pyta czy latem można stosować retinol to boję się jak wy obsługujecie klientów dla 3 latka pastą wybielająca A lekkie perfumy to euphoria Szok szok szok Jak można pracować jako kierownik drogerii i uczyć się podstawowych informacji Dla mnie to marnowanie czasu. A jeżeli Panie prowadzące polecają glicerynę to wielkie brawa... 9 lat stażu i godzinne słuchania o niczym.

@Aleksandra

To zgłoś się do prowadzenia webinaru :) albo się nie podłączaj. Ja zawsze słucham i ogarniam biurowe, albo wyprze... A często ciężko znaleźć czas

@Aleksandra

Nie ma szkoleń źle są też źle. Może pora zmienić pracę? :) a nie jęczeć że wszystko źle

@Aleksandra

Pracujesz 9 lat i nie wiesz ze zdania na temat retinol są podzielone. W jednym miejscu rzeczy tasz ze można latem jeśli się już stosuje, a w drugim że nie. Jak użyjesz wysokiego filtra to nie wystąpią przebarwienia.

Ilona
@Ktos

Super, ze sa szkolenia. Ale powinny one byc bardziej nastawione na pracownikow a nie kierownikow. Niedawno na webinarze z pania dyrektor bylo mowione o dokumentach na zwrot koszy.. to jest wiedza, ktora trzeba uczyc kierownikow? Blagam. Szkolenia z obslugi, produktow, systemu TAK, ale dla pracownikow. Dla kierownikow szkolenia bardziej w stylu”jak zmotywowac pracownikow, kiedy pracuja za trzech zarabiajac najnizsza krajowa”.

W punkt ????

Justyna
@Ilona

I jak zmotywować kierowników, skoro zarabiają 200-300 zł wiecej od pracowników, robiac pracę za trzech i tłumaczyć się z rzeczy, na ktore nie mamy do końca wpływu.

Aga
@Justyna

Kierownicy sa juz na skraju wytrzymalosci. Zglaszaja problemy, ale nic sobie z tego '' gora'' nie robia.

@Ilona

Napisze wprost im wieksza płaca tym lepsza praca!! A nie straszenie na webinar, ze bedą wyciągnięte konsekwencje. Skoro ktos mi przychodzi i kupuje płatki kosmetyczne i pilniczek, propuje produkty dodatkowe i słyszę nie dziękuję stanowczo od klienta to jak zrobić ten koszyk?

@Aga

Wszyscy jesteśmy na skraju wytrzymałości.... Tylko czekać aż to wszystko(usunięte przez administratora)

Jakie konsekwencje? Zabiorą premię???? Hehehe

Może obniża wypłatę? Hahahaha

@Aleksandra

Zgadzam się z tobą w 100 %. Już dawno stwierdziłam, że te webinary to porażka. Nic nie wnoszą, wręcz mam wrażenie że się uwsteczniam, strata czasu. Szkoda czasu, trzeba uciekać.

Hahah
@Aleksandra

Hahaha tak, sluchanie tych wywodow o mozgu to jest hit hitow :DDD ale musimy sluchac, bo pani od mozgu to kolezanka z avonu pani dyrektor. Kto to sponsoruje i dlaczego?! Do tego prowadzi szkolenia o obsludze klienta nie majac pojecia o naszej pracy nacodzien i myli podstawowe pojecia o naszej pracy. Wolalabym aby te szkolenia sprzedazowe prowadzil/a jakis regionalny/a. Napewno byloby to bardziej rzetelne. Szkoda czasu i pieniedzy na takie „szkolenia” i sluchanie glupot

@Ktoś

Chętnie bym posłuchała Ciebie. Może ty jesteś jedna z tych kierowniczek co wzop nie potrafi zrobić i właśnie po to są te śmieszne szkolenia.... Lepiej się wsłuchaj a nie siedź na prywatnym telefonie na Facebooku Bo jeszcze znowu dokumenty do księgowej w kontenerze ktoś wysle ????????????????

@Aleksandra

Ja pracuje na tyle długo i mój zespół, że każdy potrafi wysłać dokumenty. Trzeba brać pod uwagę że jest dużo nowych osób, których zaraz nie będzie miał kto szkolić. Bo wszędzie nowe zespoły i menagerowie też nic nie umieją. Jak była ta telekonferencja to poprostu się nie podłączałam, bo wiadomo że niczego się nie dowiem.

@Aleksandra

Powiedz mi czyja to wina????? Dlaczego ktoś nie potrafi zrobić prostych czynności? Dlaczego brakuje komuś podstawowych informacji??? Nie zastawia Cie to? A może Ty jesteś jedną tych z góry, którzy na (usunięte przez administratora) siedzą i głupoty gadają... Ludzie ogarnięci i doświadczeni odchodzą, Ci którzy się pojawiają nie mają szansy ogarnąć wszystkiego... Proste, ale jak widać nie dla Ciebie. Aha, pracownicy mają prawo do czasu wolnego od pracy :) Jako kierownik powinnaś to wiedzieć. A może szkolenie Ci zrobić?

@Pani sklepikowa

Ludzie mają dość, bo ze strony menagerow zero pomocy - mamy dozorców nie menagerow. Od kiedy zwolniono /odeszli menagerowie którzy pracowali po 10 lat to menager nic nie wie /nie pomaga. Jedyne pytania to są o koszyk. Czuję się bardziej zdemotywowana przez te webinary i telekonferencje. Robię wyniki ale szukam nowej pracy...

@Aleksandra

Wiecej empatii ... nie kazdy jest robotem tak jak Ty i wszechwiedzacym. Ja jestem mniej wiecej rok i dobre kilka miesiecy zajelo mi nauczenie sie procesow. A dalej czasami zastanawiam sie czy wszystko robie ok i pytam kolezanek wiec dla mnie kazda informacja cos wnosi. Szokiem to jest to, ze takie osoby jak ty nie rozumieją ze mozna sie uczyc i czegos nie ogarniac. A to nie jest moja praca pierwsza. Wspólczuje twoim pracownikom.

@Ktos

Empatii... Po dwóch tygodniach szkolenia MUSIALAM ogarniać wszystko. No właśnie I przez takich "kierownikow" Są wyniki całego regionu jakie są 20 procent różnicy na sklepach w pd jak niemoty zarzadzaja sklepami

A.
@Aleksandra

Chyba coś się Pani zapędziła... Albo własne ego Panią przerasta ????????????????????

@Aleksandra

To moze aplikuj na rms albo dyrektora i naucz nas jak sie tak pracuje???? Serio wspolczuje twoim kolezankom z regionu... musisz byc bardzo "lubiana"

Koronawirus
@Aleksandra

20 % PD?! przychody??? Dwa tygodnie szkolenia to mało dla osoby z zewnątrz - pewnie dlatego ludzie przychodzą na kierowników i sie zwalniają. Przy awansie wewnętrznym odpada dużo nauki. Dużo zalezy czy idzie się do sklepu, gdzie jest już zespół który coś umie czy go nie ma. Zwykle zwalniają się całe zespoły ,więc kierownik ,który coś wie uczy pracowników którzy nic nie umieją . Jak robić wobec tego wyniki? Są sklepy w słabych lokalizacjach ,które mimo wielkich wysiłków nie zrobią wysokich wyników.

Nie wiem jak Wy ale ja jako wieloletnie pracownik mam taką bekę z koszyka i ciśnienia na niego. Jak słucham webinaru to aż czasem żałuję że podsłuchu jeszcze nie mamy bo pani Mirka by się paru ciekawych opinie na swój temat wysłuchała. Żenada... Szacunek za szacunek.

Gosia

Webinary i idealizowanie natury jako pracodawcy to jest hit hitow. Nie wiem co motywuje pania dyrektor do tych wszystkich rzeczy, ktorych mowi, ale czasem tak slucham i nie dowierzam, ze pracuje naprawde w tej firmie o ktorej ona mowi. A koszyk? Jaki bedzie taki bedzie. Czy obslugujemy czy nie to jest loteria, raz latam jak niemormalna i mam koszyk 25zl, raz nie obsluze nikogo bo mam dostawe i planogram i prosze bardzo-koszyk 48zl.

Pracowita

Koszyki w sklepach są na Siłę robione bo straszenie ostatnia szansa na webinaraxh jest śmieszne Na Siłę to znaczy Paragony są łączone!!usunięte transakcje by podlizać się Mirce a prawda jest taka że prawdziwe koszyki są i tak dużo lepsze niż w poprzednich latach im jest wiecznie źle Ale jak skarbówka wkoncu ich łapmnie to koszyki będą takie jak są naprawdę

@Pracowita

Mandat jest dla kasjera.... U nas każe wydawać nawet do reklamówki paragon... Z samego koszyka nic nie mamy, a mandat trzeba zapłacić..

@Pracowita

Widać, że menagerki i dyrekcja sieją straszny terror skoro ludzie posuwają się do takich rzeczy. To jest straszne.

@Pracowita

Nie wyobrazam sobie w swoim sklepie „laczyc” paragonow, nie wydac kazdemu klientowi paragonu do jego zakupow. Ile w taki sposob juz kasjerki z innych sklepow mogly „wyniesc” pieniedzy? Bo skoro lacza paragon to chyba on laduje w kolejce i mozna zapomniec go nabic przy nastepnym kliencie.. Dla mnie sytuacja nie dopuszczalna. Koszyk mamy raz nizszy raz wyzszy, ale nie mam zamiaru sztucznie go zawyzac, bo po co? Premie za plan koszyka masz? Nie. Premie za kody internetowe masz? Nie. Za przykasowke? Tez nie. Na tym przykladzie firma wie jak motywowac ;)

Loss
@Kierownik

Mogłabyś coś więcej napisać o tej pracy na stanowisku kierownika?Wyslalam kilka dni temu aplikacje i nie ukrywam ze bardzo bym chciała wziąć udział w rekrutacji :)

Aaa
@Loss

Dla twojego dobra odpuść sobie! To co piszą na tym forum to prawda. Szkoda zdrowia fizycznego i psychicznego. Kazda nowa osoba za chwilę sie zwalnia bo nie wtrzymuje cisnienia.

Byly kierownik
@Loss

Ja rowniez odradzam. Na forum pisana sama prawda. Na sklepie 2,5 etatu, a roboty dla conajmniej 4. Nie dziwne, ze nagle tyle osob (kierownikow i sprzedawcow) z wieloletnim sie zwalnia.. sa to osoby co pracowaly po 5,10 lat. Ale coraz wiecej z nas nie daje robic z siebie (usunięte przez administratora)i odchodzi. Naprawde nie trudno o lepsza prace, lepsza place i LEPSZE TRAKTOWANIE. Tutaj traktuja Cie jak NIKOGO. Firma nie wyciaga wnioskow ze zwolnien, opinii.. wychodzi z zalozenia, ze jak nie Ty to nastepna g l u p i a sie trafi i bedzie tyrac. Na telekonferenach czy webinarach wielokrotnie mowilysmy, ze wiele rzeczy nie zrobione, nie dajemy rady, nie ma pracownikow i co? Bylysmy zbywane, przerywano nam, obiecywano etaty dodatkowe czy podwyzki. Czy cos mialo miejsce? Nie. Kierownicy ktorzy dopiero co przyszli, pracuja miesiac czy trzy miesiace juz maja dosc, przychodza w dni wolne i robia to czego nie zdarzyli, czy tak to ma wygladac? Zebym ja przychodzila w swoj dzien wolny aby zrobic inwentaryzacje bo nie mial kto w ciagu calego tygodnia, bo mialam dwie dostawy, gazetke, pracownika na urlopie i mase klientow? Ale i tak musze sie tlumaczyc, ze zly koszyk, ze braklo 50gr do koszyka, ze dalo sie to zrobic i wtedy bylby plan. Dziwie sie, ze ta firma dalej istnieje, jak nawet jednej promocji nie potrafia zrobic tak, zeby w 100% dzialala. Nie laduj sie w to (usunięte przez administratora) bo po pol roku wyladujesz u czubkow.

odpuść
@Loss

Daj sobie spokój.. Byłam kierownikiem 3 lata, pracownikiem 6. (usunięte przez administratora) trzeba za 3 a moja kierownicza wypłata wynosiła wówczas całe 2100 zł:D

@odpuść

Prawda, również byłam kierownikiem. Ciekawostką jest, że po odejściu z natury miałam tak zryty beret, że szukałam stanowiska sprzedawcy iiii... W nowej pracy jako sprzedawca na dzień dobry dostałam wypłatę wyższa o 600 zł od mojej wypłaty kierownika z kilkuletnim stazem????

Aleksandra

Pani Mirka niech przyjedzie do Drogerii ulicznej na 1 dzien i popracuje z klientem robiąc koszyk 45 zł Jestem ciekawa jak by się nam tłumaczyła ze wyszedł 33 chociaż się starała PANI MIRKO ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO ULICZNEJ Z OBROTEM 90 TYSIECY juz nie mówię żeby była dostawa czy po gazetce w normalny dzien U ja mogę być druga na zmianie żeby nie było

Zostaw merytoryczną opinię o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) - Łódź

• Jak się pracuje w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 386.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 357, z czego 15 to opinie pozytywne, 166 to opinie negatywne, a 176 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)