Opinie o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Jeśli tu jesteś, prawdopodobnie szukasz informacji o Naturze lub odpowiedzi na konkretne pytania. Jeśli zastanawiasz nad pracą w Naturze, zachęcamy Cię do sprawdzenia poszczególnych zakładek z informacjami o firmie. Jeśli jesteś Pracownikiem Natury, zachęcamy do zadawania pytań poprzez przygotowane w tym celu kanały wewnętrznej komunikacji. Komunikacja to ważny element funkcjonowania każdej organizacji. Liczymy, że wspólnie z użytkownikami gowork zadbamy o to, by każdy znalazł odpowiedź na swoje pytanie przy zachowaniu zasad dobrej komunikacji. Nie ma naszej zgody na obraźliwe komentarze oraz poważne oskarżenia niemające pokrycia w faktach! Takie komentarze będą usuwane. Jeśli chcesz zgłosić jakiekolwiek naruszenie ze strony Pracownika Drogerii Natury, prosimy o przesłanie informacji na adres sygnalista@drogerienatura.pl. Zgłoszenie przesłane na ten adres trafia bezpośrednio do kadry zarządzającej Drogerii Natura. Jednocześnie informujemy, że nie będziemy odpowiadać na wiadomości o innej tematyce niż przedstawiona powyżej. Zespół Drogerii Natura

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) w Łódź

Ja@

Dziewczyny wiecie coś o premii za inwentaryzacje roczną ? Czy przysługuje premia za zmieszczenie się w normie.

Yyy
@Ja@

Tak przysluguje. Tylko ostatnim czasem norma w ktora trzeba sie zmiescic sie zmniejszyla.

@Ja@

A jak się u Was pracuje podczas urlopów? Bo ja jestem przerażona - mamy być same, stać pojedynczo gdy inne dziewczyny będą na urlopach. Przecież to jest chore! Może dostaniemy kogoś w dzień gazetki na zlecenie, ale to może. A tak pojedynczo, robić ponad swoje godziny, a kiedyś tam się to odbierze wolnym. Tylko ciekawe kiedy?

Beata
@Ona

W jakim regionie tak jest? U nas tez bedzie praca w pojedynke. Jak zrobic wszystko? Maja nas za czarnych murzynów! I jeszcze zrob koszyk sku i obrót

Pani Sklepikowa
@Beata

Proste- zrób tyle ile możesz. Bez spiny. Najwyżej dostawą będzie stała, metki na gazetkę rozłożycie po jej rozpoczęciu. Planogramy zrobicie na jesień.... nikt nie będzie pracował za dwie osoby.... A gadka o obsłudze klienta śmieszy mnie wyjątkowo :) nie zaliczę ilu klientów wyszło że sklepu bo byłam sama i nie byłam w stanie im pomóc.

@Ona

U nasza urlopy możemy wydawać godziny. Może wasz kierownik nikogo nie zrekrutował?? Jaki MR?? Może menager jakiś nadgorliwy??? Za urlopu płacą z funduszu urlopowego także żadna łaska, żeby uz dali...

J.
@Ktos

Nie dają. Mamy się wymieniać. A jak chcemy uz to sobie mamy kogoś same znaleźć. U nas menager nie rekrutuje, znajdź sobie. A zapieprzac w pocie czoła za minimalną stawkę nikt nie chce. Ludzie szukają normalnej pracy a nie z doskoku.

Grażyna, Centrala

Od lipca będą podwyżki pensji dla wszystkich w sklepach i to znaczne. A co miesiąc spore premie.

Hehehe
@Grażyna, Centrala

Chyba pomylilas firmy, bo to sie tutaj nie wydarzy

@Grażyna, Centrala

Chyba zacznę żałować, że odeszlam????Jak dostaniecie podwyżki to napiszcie jakie i te premie ????. Pracowałam 11 lat i podwyższali tylko do najnzszej krajowej a tu taka informacja????

Iza
@Grażyna, Centrala

A czy wiadomo coś więcej na ten temat i czy to sprawdzone informacje? :) Jeśli tak, to o ile wynagrodzenie ma wzrosnąć w Naturze? I jak mają wyglądać te premie? Za co mają być i ile wynosić? Jestem ciekawa czy każdemu się uda na nie załapać :)

Gosia
@Iza

Przecież to prowokacja..a wy łykacie te bzdury

@Gosia

Zwiększy się 1 stycznia 2022... Jak najniższa pójdzie do góry.

@Grażyna, Centrala

.... A później się obudziłaś (usunięte przez administratora)

Przesyłka zdewastowana. Produkty kompletnie powylewane. Okazuje się że zapłaciłam za pusty pojemnik, a nie za zawartość. Produkty zamawiane w sobotę dostałam dopiero w piątek. Nigdy więcej nie zrobię zakupów przez internet w drogerii Natura.

Uuu
@Anna

To zglos reklamacje do sklepu internetowego? Co za problem? Czasem sie zdarza, ze cos przyjdzie uszkodzone, ale od tego jest adres email albo numer telefonu zeby to zglosic. Druga sprawa to taka, ze jestes na stronie o opiniach natury jako PRACDAWCY a nie opinii o sklepie internetowym.

Xyz

W drogeriach jest straszny bałagan, nie to co kiedyś. Pełno kurzu na regałach j zero obsługi... co się dzieje ?!!

Tola
@Xyz

A jak jedna osoba na zmianie przez 12 godzin ma ogarnac sto rzeczy na raz? Porzadek i obsluga sa obecnie na koncu listy obowiazkow :)

naturatobzdura
@Xyz

To ,że niestety nie posiadamy robotów do sprzątania ;) a same w pojedynkę mamy do wyboru posprzątać sklep , obsłużyć klienta czy rozłożyć dostawę?! hmmm chyba dostawa jest na początku tej list , bo jak jej nie rozłożysz to się skumuluje ( w końcu przyjedzie następna) ,więc porządki i klient są na końcu listy. Muszą się klienci nauczyć "googlować " do czego jest dany produkt,,,,

Klientka
@naturatobzdura

Czy NATURA jest związana z Avonem ze sprzedaję produkty Avonu? To nadal jest sieć drogerii czy coś się zmieniło?

@Klientka

Nasza nowa pani dyrektor jest z Avonu i przyniosła ze sobą swoje produkty.

@Pe

To bardzo nie uczciwie w stosunku do konsultantek Avonu. Tak samo nieuczciwie będą traktować nas.

@Zuza

Pewnie, że nie uczciwie, bo ceny mamy ponoc niższe niż u konsultantek. W tej firmie nigdy nic się nie zmieni, oprócz prezesów i dyrektorów, juz dawno powinna upaść.

Aaa
@Klientka

Tak jest nowa pani dyrektor.. sa wprowadzone kosmetyki avon oraz suplementy allnutrition

Nie było.

Job Point Sp. z o.o.
logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska

Nie wiem dziewczyny jak u was, ale u mnie zachowania menagerki podchodzą już pod (usunięte przez administratora) Wiecznie źle, koszyk niski, wiecznie się tłumacz dlaczego, plan nie zrobiony tak samo. Pracujemy ponad siły, jest nas 3 a sklep w galerii. Porobić wszystko z harmonogramu to doslownie wyczyn tyle tego jest, coraz to planogramy nowe, nowości, towaru od cholery. Nie ma obsługi klienta bo nie ma kto obsługiwać, my się mijamy, w międzyczasie milion rzeczy do zrobienia. Jesteśmy przemęczone, złe i sfrustrowane, klienci na nas warczą, ciągle czegoś chcą, a jak mamy do nich podejść stojąc na kasie. A menagerka ciśnie. Firmie chyba nie zależy na pieniądzach, bo nie ma obsługi, nie ma pieniędzy, klient przyjdzie weźmie co popadnie i wyjdzie, albo się wkurzy i nie weźmie nic. Czym my mamy przyciągnąć klienta, ani reklam żadnych, ani nic. Jesteśmy najniżej wynagradzana, tania siłą roboczą dla firmy - taka jest brutalna prawda. Jedyne co firma potrafi to żądać od nas wyjaśnień, dlaczego to czy tamto nie zrobione. A kto ma to robić - jeden pracownik który ma towar, obsługę kasy i harmonogram na dwie kartki do zrobienia? A w międzyczasie ma monitorować koszyk, sprzedaż, pracować z każdym klientem i pilnować kradzieży?

Ktoś

Jak robić plany jak brakuje towaru? Obsługiwać nie ma komu, bo ciągle jest 100 tysięcy rzeczy do zrobienia... Aż się boję co będzie jak zaczną się urlopy. Brak podwyżek... Starsi stażem pracownicy zarabiaja tyle co nowe osoby... pomimo wyższego stanowiska. Jak zmotywować wobec tego pracowników? Jak zrobić plan?

Ona

Kiedyś lubiłam ta prace, a teraz przez mała ilość godzin mam dość... To chyba ostatnie miesiące w naturze dla mnie.

@Ona

To podovnie jak ja. Zaczynam sie rozglądać za inna praca. Na naturze swiat sie nie kończy. Dzisiaj weszlam na olx, jest sporo ofert pracy na sprzedawce i kierowników czyżby byla wymiana pracowników? Czy dziewczyny zaczęły składać wypowiedzenia? Wiecie coś?

@Kasia

Z tego co mi wiadomo w wielu sklepach kierownicy mają stawkę podobna sprzedawców, albo kierownicy nie dogadują się z Mr i dają wypowiedzenia... Pewnie w każdym sklepie inny powód.. Ale patrząc na warunki pracy to nie dziwi duża ilość ogłoszeń.

JD
@Ona

Dużo siły i odwagi. Ja uwolniłam się z początkiem roku, czego życzę każdej z Was :) Natura nie jest godnym miejscem do pracy. Szkoda tylko ludzi, z którymi się współpracuje- bo nawiązały się więzi.

E
@Ona

Zero premii, plan niemożliwy do wyrobienia. Czym mam motywować pracowników? I tak czy zrobią dniówkę czy nie nic nie dostaną! Czy sprzedadzą 1czy 18 sztuk perfum co to za różnica? Co z tego ma pracownik? Nic! Jak motywować ludzi jak mi samej wstyd powiedzieć ile zarabiam. Ludzie odchodzą, bo nic nie tracą, a mogą tylko zyskać, już nie wiem czy jest jakaś firma która płaciłaby mniej.

Julia
@Kasia

Sprawdzilam dzisiaj na olx i i rzeczywiście jest sporo ogłoszeń na kierownika. Zadzwonilam nawet do znajomej, to byla w szoju ze szukaja na jej miejsce. Dziwna sprawa.

Jaki MR?

Marlena
@Ktoś

Osoby straszę stażem... U nas pracowała osoba przez 11 lat. Nawet słowa nie usłyszała od menadżerki żeby została. Dzięki niej wszystko było zrobione na czas. Nie usłyszała nawet słowa dziękuje. Mimo ze to ona pomagała zawsze naszej regionalnej. Przez 11 lat pracy była tylko dwa razy na zwolnieniu. Bo za każdym razem jak miała iść na zwolnienie to słyszała że jest potrzebna. Żałosne jest to jak traktują pracowników z wyższym stażem pracy. A młodszym osobom dają podwyżkę.

@Marlena

Dziewczyny dzwonily do was MR w wprawie podwyżki. Słyszałam, ze do niektorych juz dzwoniono i maja aneksy na skrzynce kierowniczej. Ciekawe czy podwyżki będą dla wybranych czy dla kazdego kierownika.

Nikt nie dzwonił...

Znowu dla wybranych.

Renia

Jaki region?

Naturka

???? u nas regionalnej to z 3 miesiące ( minimum ) ) nie widziałyśmy

@Naturka

Chyba nigdzie tak nie ma żeby RMS był w sklepie co 3 miesiące. Podejżewam, że był ale akurat miałaś wtedy dzień wolny

Nat

Witam ,mam pytanie jak często regionalni przyjeżdżają do drogerii?

@Nat

Raz w mcu

Marlena
@Nat

(usunięte przez administratora)I taka jest prawda. Teraz niby są częściej. Przynajmniej co dwa tygodnie. Ale co z tego ze przyjadą żeby krzyczeć i mówić jaki jest bałagan na sklepie. Ale jak zrobić wszystko jak czegoś wymagają jak są dwa etaty.

JD
@Marlena

Też powinni ruszyć tyłki i może chociaż trochę pomóc, a nie grać tylko i wyłącznie rolę palca wskazującego. To tak samo ich drogeria, jak pracowników.

Lena

Dziewczyny ja wiem że ciężkie czasy nastały plandemia, lockdowny, firma ma swietną wymówkę jak są pytania o podwyżki. Uwierzcie mi że można znaleść nowa, dobrą pracę w tych czasach, tylko trzeba chcieć i wierzyć w siebie, mu się udało mam wymarzoną pracę , normalnych ludzi i przede wszytkim płacę adekwatną do pracy. Dziewczyny NATURA to (usunięte przez administratora) jej już trzeba podziękować, firmę tworzą pracownicy i żeby dobrze prosperowała trzeba dbać wlasnie o nich bo od dawna wiadomości że jaka płaca taka PRACA. Mimo że pracowałam kilka ładnych lat i ostatnie dwa lata na stanowisku kierownika to nikomu nie POLECAM tego (usunięte przez administratora) NIKOMU. Udało mi się stworzyć super zespół i mam kontakt dziewczynami do tej pory, które też już tam nie pracują i też znalazły lepsze prace. Jeżeli chodzi o RMS to masakra na pewno do wymiany AW i AN. Pozdrawiam

Aa

@Lidia ogolnie nie polecam ci pracy w firmie natura. Wielkie wymagania a pensja nie adekwatna do wykonywanej pracy. O premii można zapomnieć

Drogeria

Dziewczyny co sądzicie o menadżer A.W ?

Kiki
@Drogeria

A. W .hmmmm dużo by pisać...... nic innego tylko jej podziękować za długo stanowczo za długo pracuje w tej firmie i nic już do niej nie wnosi, mam nadzieję że kiedyś to do niej wróci jak traktuje pracowników - oczywiście nie wszystkich, stare cwane kierowniczki to luuubi. Go out!!!!

Ka
@Drogeria

Konkretna osoba, sporo wie i umie. Ale... jeśli Cię lubi będzie się Wam razem dobrze pracować, jeśli nie, to przy pierwszej lepszej okazji podziękuje za współpracę. Ale to podejrzewam jak każdy menago w tej firmie. Jeśli masz swoje zdanie, nie szczerzysz się na każdy nawet głupi pomysł, jeśli jesteś niewygodny/a, znasz wartość swojej pracy i nie boisz się o tym mówić to Cię pożegnają. Natura potrafi traktować pracowników jak śmieci, szczególnie tych, którzy pracują na sklepie. Nieważne, że masz wiedzę i doświadczenie, pozbędą się Ciebie i tyle.

Spadam
@Drogeria

Już powinna dawno odejść, albo powinni ją zwolnić. Trochę świeżości by się przydało w tej firmie...

Lidia
@Drogeria

Hej, z Twojego wpisu wnioskuję, że pracujesz w Drogerii Natura. Możesz mi powiedzieć jakie jest podejście kierownictwa do pracownika i czy istnieje realna możliwość awansu, jeżeli rozpoczynamy od stanowiska Sprzedawcy?

Zuax
@Lidia

W Naturze nie ma awansów bo tu po sprzedawcy jest kierownik a nad kierownikiem RMS. O awansie powyżej kierownika nawet mię możesz marzyć bo tu są rekrutację zewnętrzne (z wiadomych firm) Na awans na kierownika też nie liczyłabym bo jeśli kierownik się zwolni możesz najwyżej za niego pracować. Wynagrodzenie kierownika jest smiszne

Lidia

W jaki sposób motywuje się pracowników Drogerii Natura? Czy mają oni szansę na otrzymanie jakiejś premii w zależności od obrotów sklepu?

Hanka
@Lidia

Plany z kosmosu, wymagania z kosmosu. Jak im sprostasz to dostaniesz marne grosze premii, ktore nijak nie wynagrodza poswiecenia i pracy za trzech w tej firmie.

Xxx

@Lidia motywowanie do pracy poprzez obniżanie etatów, o premii można zapomnieć :)

Ona

Dziewczyny jak to teraz u Was wyglada? Sezon grypowy i „innych” chorob, dziewczyny co chwile na zwolnieniach lekarskich, etatow tak malo, ze jak jedna sie rozchoruje to nie ma komu latac dziur i sklep zamykany, bo z innych sklepow tez nikt nie chce na zastepstwo przyjechac(wcale sie nie dziwie). Czy tak to u Was tez wyglada? Bardziej oplaca sie zamknac sklep albo skrocic godziny otwarcia niz kogos zatrudnic, chociazby na czesc etatu? Dla mnie porazka. Jeden pracownik na l4, druga dziewczyna zapracowuje sie pracujac 4 dni pod rzad w centrum handlowym po 13godzin bo nie ma komu... jak tak to ma wyglqdac to za chwile wszystkie popadamy jak muchy. Jest jedna przez tyle dni pod rzad, ale obowiazkow wcale nie ma mniej.

@Ona

Tak właśnie pracujemy... Większość czasu pojedynczo, bo etatów mało a i jeszcze gdzieś choroba u kogoś wyskoczy to w ogóle masakra. To jest wyzysk po prostu, nie widziałam jeszcze w żadnej drogerii żeby dziewczyny pracowały pojedynczo. Nieraz nawet do WC nie ma jak dojść, bo ciągle do kasy albo ktoś coś chce. Wstyd dla firmy tak traktować pracowników - jak tania siłę roboczą. Już pomijając fakt, że firmie chyba nie zależy na pieniądzach, bo jak przy tak obciętych etatach obsługiwać klientów. Nie ma obsługi - nie ma pieniędzy, proste. Bo jak to ma robić jeden pracownik mając jeszcze milion rzeczy na głowie?

Askier
@Ona

DM wchodzi do Polski. Zostawić za sobą ten bajzel i takie Klaudie jak powyżej. Dla Natury idzie koniec. Nie mają szans z nową sieciówką.

@Ona

Spora część sklepów zrobili plan to znak dla firmy, że da się pracować w pojedynkę i robić plan...

TeeR
@Ktoś

Same sobie strzelamy w kolano. A o podwyzkach nadal cisza. Mialobyc info w lutym, marcu, kwietniu.. i dalej nic, dalej usmieszki na webinarach :-) Czy ktos jeszcze ma watpliwosci, ze gora smieje nam sie prosto w twarz?

@TeeR

Było info na webinarze żebrak podwyżek na razie.... Także sprzedawcy, konsultanci, zastępcy i w nie których sklepach kierownicy zarabiają tyle samo... Kierownik ma byc zmotywowany i motywować nisko opłaconych ludzi...

Ppp

Odeszłam z firmy prawie rok temu i nie żałuję tej decyzji :)) Kierownik ma tyle obowiązków na głowie, a pensja śmieszna - nieadekwatna do wykonywanej pracy. Aktualnie jestem zastępca kierownika w innej firmie( mniej obowiązków na głowie) , a moje wynagrodzenie jest większe niż zarabia kierownik w naturze :)))

Naturka

Dziewczyny co sądzicie o menadżer A. N?

Wn
@Naturka

Dziesiaty raz to samo pytanie, nuuudyyyyy

@Naturka

Dwulicowa osoba, zamydli oczy słodkimi słowami i obietnicami, a potem spadniesz na ziemię i ona Cie przydepnie :)

@Wn

To tego nie komentuj są nowe osoby które nie są w stanie wszystkich wypowiedzi przeczytać...... ????

Tak

Takimi osobami powinna zająć się góra, zero pomocy, tylko coraz więcej wymaga... zero wsparcia z jej steony, takiej osoby nie powinno być w tej firmie, może czas to zgłosić

Zuax
@Tak

Zgłosić? Myślisz, że o tym nie wiedzą? Takich właśnie potrzebują. Tyle było zmian a ona ciągle jest. Stoi po dobrej stronie i odbija się na naszych plecach.

Iii

To ja chyba pracuje z inna AN niz Wy, bo mam calkowicie odmienne zdanie. A moze dlatego, ze wykonuje swoje obowiazki rzetelnie i dobrze wykonuje swoja prace tak, ze nie ma za bardzo sie przyczepic, bo nie ma nic na mnie :) Uwazam, ze jest to osoba, ktora ma duze doswiadczenie w swojej pracy, wie na czym ona poleca. A to, ze menager cisnie Was na wyniki.. Menagera cisna z gory :) Taka kolej rzeczy. Nikt nie przychodzi do pracy ladnie wygladac, ale robic obrot.

Ela
@Naturka

Stara p...dla której natura to całe życie, siedzi tam latami i niszczy po kolei łudzi, będzie tam siedzieć do emerytury bo nigdzie indziej jej nie przyjmą. Współczuję pracy z nią.

Naeee

Dziewczyny orientujecie się może ,czy umowy przedłużają? Mi się kończy, a narazie nikt nie jest mi w stanie odpowiedzieć.

Wiola
@Naeee

Zadzwon do swojego menagera i zapytaj wprost.

Zuzanna
@Naeee

Wszytsko zależy od tez od kierownika, jeśli bedzie chciał Ci przedłużyć to wysle wniosek o kolejną umowę i raczej przedłużą...

Ola
@Wiola

To kierownik decyduje ....także dzwonienie do MR jest nie na miejscu..

gosc123#!12

Nie polecam. Brak szacunku do człowieka i do klienta.

Hhhahahah
@gosc123#!12

A klient to nie człowiek ?:):)

Pracownica
@Hhhahahah

Niech niektorzy Klienci na poczatku okaza szacunek nam sprzedawca i dopiero wtedy oczekuja go w zamian. Wiecznie żądania z kosmosu, podaj, przyniesc, spakuj tylko szybko. To nic, ze w miedzyczasie rozmawiam z inna Klientka- Pani musi byc pierwsza, przerywa rozmowe. Drodzy Klienci wiemy, ze to nasza praca. Ale okazcie nam troche zrozumienia, tymbardziej ze widzicie, ze jest jedna osoba na calym sklepie.. nie rozdwoimy sie i nie zrobimy wszystkiego na raz. A gdzie to, a gdzie tamto, a jaka cena (mimo, ze cena pod produktem) a dlaczego tak drogo. Litosci. Jestescie doroslymi ludzmi chyba potraficie czytac i nie musicie o to pytac sprzedawcy, ktora walczy z kilkuosobowa kolejka przy kasie.

@Pracownica

To straszna żenada, że są sklepy w których nadal pracuje się pojedynczo... Handel to jedna z bardziej obciążonych branż w tym czasie. Mam nadzieję, że Solidarność wywalczy zniesienie niedzieli handlowych i dodatek za pracę w trakcie pandemi... A jak się to skończy to wiele osób opuści ta firmę....

Rosss

Ja tego nie rozumiem że menadżer czy dyrektor wracają do tego że pracowali w Rossmann bo ja byłam najlepsza bo tam się tak pracowało kurcze jesteś w naturze zauważ że to inna firma my mamy pracować na wasze sukcesy takie jakie mieliście w innej firmie ciekawi mnie tylko dlaczego zmieniliście pracę jak tam tak było super bo ambitnym trzeba być yhym komu wciskacie kit chcecie wprowadzać zmiany to dajcie takie zarobki jak w Rossmann od tego zacznijcie a nie wymyślać więcej pracy dla pracowników gdzie wcześniej jak było więcej nas na zmianach tyle nie było obudźcie się tam wkoncu do wszystkiego powinno się podchodzić rozsądnie nigdzie was to nie zaprowadzi takie mniemanie o sobie i egoizm nie jednen był co chciał pokazać że jest wyżej od nas sodowa do głowy uderzyła pokazywanie kim to się nie jest a tak naprawdę te osoby są bardzo słabe .

@Rosss

he? a po polsku nie możesz napisać ?

Rosss
@ja

Polonistka:) głupie docinki i po co to czepiasz się cieszę się że Ty umiesz po polsku he.

doświadczonykierownik
@Rosss

Niestety w tej firmie nawet jak był wzrost gospodarczy to zawsze było wytłumaczenie ,aby nie dać podwyżek. Lepiej iść na kasjera do jakiegoś prywaciarza niż być kierownikiem w naturze. Czego się w tej firmie człowiek nie dotknie tam ściana....jedyne pozytywne zmiany jakich można się spodziewać to zmiana firmy na inną...

Julia
@doświadczonykierownik

Pracuje w naturze prawie 10 lat Wiele tu chcieli zrobic zmian. Nigdy nic im nie wyszło. A placa zawsze najniższa byla i jest. Zawsze slyszalam wzrost utargu, wzrosk sku i tak od 10 lat. Czas zwijac żagle. Lepiej nie będzie dziewczyny.

@Julia

Zakupami i zapasami od lat zarządzają te same osoby które nie potrafią dobrze zakupić towaru więc jak może być sprzedaż? Tego co się sprzedaje brakuje, tego czego nikt nie chce to nie mieści się w magazynku. W nagrodę te osoby są w centrali awansowane i na nie drogie panie idzie wszystko co wypracujecie i cały wasz wysiłek.

ZAINTERESOWANA B.
@Julia

Jukia czy mogę Cię prosić o kontakt a priv aby porozmawiać ?

Biuro
@ZAINTERESOWANA B.

A co Ci to da? Dostałaś zadanie żeby porozmawiać o przyczynach odejść i co dalej? Twoja szefowa nic z tym nie zrobi bo ryba psuje się od głowy. Chcesz żeby było dobrze to trzecia najpierw zacząć od zmian prezesów i dyrektorów w centrali.

Nowa naturzanka

Hej dziewczyny jak oceniacie pracę w drogerii9? Chwilicie sobie ?

@Nowa naturzanka

Widać w innych wątkach jak bardzo sobie chwalimy.

Eks Naturzanka
@Nowa naturzanka

Widać jak dziewczyny sobie chwalą... Kto może to ucieka, bo ta pesudo firma oszczędza na pracownikach, nie zapewnia im szkolenia już nie mówiąc o tym, że ludzi po prostu brakuje. Dziewczyny są złe i zmęczone, ale cóż. Sytuacja na rynku pracy jest jaka jest więc się trzymają tego co mają. Nie polecam.

Xxja
@Nowa naturzanka

Firmie nie zależy na zatrzymaniu pracowników, którzy mają doświadczenie i wiedzę nt produktów w drogerii. Wolą zatrudniać nowe niedoświadczone osoby, które nie mają pytań ani wymagań. Chcesz być cenionym pracownikiem to nie upominaj się o swoje, a tymbardziej o podwyżkę. Wykonuj polecenia bez mrugnięcia okiem i wszystko przyjmij z szerokim uśmiechem. Pracowałam ponad 4 lata i regionalna pozbyła się mnie z uśmiechem po tym jak zaczęłam dopominać się o swoje i to samo stało się z moim zespołem. NIE POLECAM.

Zainteresowana

Dziewczyny czy wszystkim nam mają w planie zmienić etat na 3/4?

Może kiero całe etety a reszta 3/4

Zainteresowana

To jest już pewne?

IK
@Zainteresowana

A SKAd takie info? Jako kierownik pierwsze slysze.

Kiero
@IK

Jak narazie kończące sie umowy ,albo jesli szukasz kogoś za pracownika który sie zwolnił daja 3/4 zamiast całego ...

@Julka

Za takie śmieszne pieniądze nikt nie będzie pracował...jak dostanę w lipcu 3/4 to się żegnam..????nikt nie chce tu przyjść do pracy..

@Natura

Skąd wgl taki pomysł ze maja zrobić 3/4 etatu? Kto wam to powiedział?

Centrala

Po prostu się to opłaca. Większość narzeka ale i tak zostanie w firmie. Poziom odejść jest niski więc można sobie pozwolić na to aby drogerie były zatrudnione na 3/4 etatu.

Ona

U mnie już mr dala 3/4 i w innym sklepie w moim mieście a jestesmy sklepami o dużych obrotach.

Wawa
@Ona

To nie wyobrażam sobie tak pracować...Jak mając 3 czy 4 etatu, sklep wieloobrotowy, czynne zapewne do 20 bądź 21 ... MASAKRA . My już teraz nie wyrabiamy ... Niedługo padniemy jak muchy. Tania siła robocza . Najlepiej mniej osób które i tak robią jak było.kiedus przy pełnych etatach i przed cieciami...

@Wawa

U nas masowe zwolnienia w dużym mieście nie da sie za tyle wyżyć ...nikt ogarnięty nie zostanie za taki hajs...

@Ona

Oczywiście. Moze ktos zostanie miesiac dwa ale w tym czasie będzie szukał czegoś innego i tyle...ja nie wyobrażam sobie robić za takie pieniądze..

Mmx
@Natura

Matko ,co to się porobiło... Kiedyś naprawdę fajnie się pracowało, miało się zgrany zespół, a teraz.?? Ja wracam do domu to już nie mam sił na nic .. Jedna na rano ,a druga na popołudnie...I potem jeszcze pretensje że to źle, a to czemu tak mało... Kiedy pracowalysmy po 4 ,5 na zmianie .. Sklep się nie zmniejszył A o obowiązków jest zdecydowanie więcej niż było kiedyś...

@Mmx

Kiedy we 2 ( 1 na kasie ,wiec praktycznie nie wykłada dostawy ) wykładamy 80 koszy dostawy , a z tylu głowy mam sto inwentur , akcje zwrotów i puste miejsca to nie chce sie juz obsługiwać klientów . A w dalszym ciągu pytają o wszystko dosłownie ... Jako kierownik lepiej opłaca sie iść na kasjera gdzie indziej za lepsze pieniądze ...

Oliwia
@Ona

Prawda, zgadzam sie ze wszystkim. U mnie na sklepie z 6 etatow zrobilo sie 3,5 (oczywiscie te 3,5 pomniejszone o 20%, wiec jeszcze mniej). DO 15 jedna na zmianie, od 16 jedna na zmianie. Prosze szanowne dyrektorstwo i instrukcje jak mam pracowac rano sama z dostawa, wplata do banku, pustymi miejscami, ogolnym porzadkiem, przebudowa planogramow czy tak jak w tym tygodniu jak zrobic gazetke. Do tego jeszcze musze kasowac, obslugiwac i pilnowac od ewentualnych kradziezy. Niech sie nie zdziwia jak nagle roczne inwentaryzacje beda wychodzic gorzej niz wczesniej. (usunięte przez administratora) nie spi, (usunięte przez administratora) obserwuje. Po paru dniach obserwacji zobaczy, ze przez caly dzien praktycznie jest jedna osoba. Nie mowiac juz o wyjsciu do toalety czy zjesc obiad- wtedy musze zamknac sklep. Czekam, az ochrona w galerii zacznie miec o to problem. Przykro mo, ze po tylu latach pracy w tej firmie jestesmy traktowane jak smieci. Pracy coraz wiecej, wyplaty coraz mniejsze. Do tefo dziewczyny- nie pchajcie sie na delegacje!!! Firma bez informowania obcina stawki za przejechany kilometr. Bylam na kilku inwentaryzacjach i co sie okazuje? Ze nie dostane tyle pieniedzy ile powinnam, ale o jakies 40% mniej. Otwieraja drogerie an normalne godziny, to nasze wyplaty, nasze etaty czy uz rowniez powinny wrocic na normalne tory. Wstyd NATURA WSTYD!!!

Gjj
@Oliwia

Prawda , święta prawda. I później się dziwią że nie obslugujemy. NATURO - NIE ma w waszych sklepach już obsługi. Jak jedna osoba ma robić kilka rzeczy na raz . To się nie dziwcie .u nas nie ma obsługi, jedynie jak klient podejdzie to dopiero bo tak to zawsze jest coś do zrobienia .

@Zainteresowana

Zalezy czy masz M R z Rossa czy z Natury ;) ....

@Ktos

Ja mam z roosa i odeszłam

@Gjj

Dokładnie tak jak piszesz dziewczyny mają robić wszystko za grosze... Najpierw wykorzystamy pracownika a zaś wypowiedzenia. Cała góra myśli że my pracownicy jesteśmy bez mózgu i nie wiemy co się dzieje. Dlatego podziwiam osoby które jeszcze tam pracują. Naprawdę bez Natury żyje się lepiej.

K
@Ktos

My też mamy z Rossa zmieniają etat na 3/4 wszystkim czy tylko tym którym kończą się umowy?

@K

Niby tym co się kończy... Ale podobno też aneksy do umów dawaja

@Julka

Zmniejszają etaty wszystkim. Kierownikom też,bez żadnych aneksów. Nawet jeśli pracownik jest na zwolnieniu czy opiece bez jakiejkolwiek informacji ma zmniejszony etat.

@B

Ale to do końca czerwca na 0,8 ma każdy bez wyjątku wiadomo.... Ale chodzi o to co od lipca???

@Julka

To samo, a co ma być innego? Jeżeli ktoś wierzy że szybko mu wróci 100% etat, to znaczy że świetnie pasuje do Natury i powinien tu zostać jak najdłużej :)

Koko
@B

Nie zgodze sie, u mnie kierownik dostal przedluzenie umowy na pelny etat. (usunięte przez administratora)

ktos
@Koko

Bo kierowników 3/4 nie obejmuje...w Rossie tez kierownicy maja całe a pracownicy nie.. Juz dostałam info że docelowo dla pracowników 3/4...

@Koko

Rozumiem, że widziałaś umowę tego kierownika skoro masz taką pewność.????????

KOKO
@B

A w jakim celu kierownik mialby w tej kwestii klamac? Podejrzewam, ze wczesniej by sie zwolnil a nie podpisywal umowy na stanowisko KD na 3/4 etatu bo to smiech na sali. Widze, ze usilnie probujesz przeforsowac swoje racje. A ty widzialas umowy kierownikow na 3/4 etatu skoro taka pewna jestes, ze im tez ucinaja? Co chcesz tym udowodnic bo nie wiem? W mojej drogerii kierownik ma przedluzona umowe na pelny etat i to jest fakt. Byc moze u ciebie jest inaczej, ale wtedy nie sprzeczaj sie, ze to obejmuje wszystkich kd. Pozdrawiam serdecznie.

@KOKO

Po pierwsze jeśli dla Ciebie pytanie to jest sprzeczanie się to gratuluję. Nie do końca chyba rozumiesz znaczenie słowa w takim razie. Po drugie ja widziałam zmniejszony etat i kierownika i to jest fakt,nie opieram się na słowie tylko na faktach. Po trzecie wyrażam swoją opinię i nie musi się ona Tobie podobać i każdy może wyrazić odpowiedź na moją opinię jaką chcę. Więc nie rozumiem po co było to całe wypracowanie gdyż nikt się z Tobą nie sprzeczał. Miłego dnia. ;-)

@KOKO

Narazie mam 0,8 ale kierownicy mają wrócić do całych etatów. Jeśli zmienili by mi na 3/4 to w każdej Ż a b c e albo kiosku lepiej zarobie ;) a nie ma odpowiedzialności żadnej .

@Kierownik

Musisz że kiero wrócą od lipca na etat 100%??? Czy nadal 0,8??

Ppol
@Julka

W pierwszym tyg lipca konczy sie podpisana na 3 miesiace tarcza, taka informacja zostal przekazana przez Mr. Prawdopodobnie wtedy konczy sie dofinansowanie, wiec wroca nasze etaty. JEdnak Mr nie pptwierdzila tego na 100%, bo sama nie otrzymala pewnej informacji od dyrektorstwa.

@Ppol

W lipcu się dowiecie że wrócą od sierpnia. W sierpniu że od września itd. az do końca roku.

@Julka

Rozmawiałam z Mr i ponoć maja sie starać zeby chociaż kierownicy mieli 100% gdyby tarcze przedluzyli

@Kierownik

To chyba sami kierownicy będą pracować..bo ja nie zamierzam za takie grosze.????

@Natura

Moze sie obudzą jak ludzie sie zaczną zwalniać .... Pretensje do nowej załogi z Rossa ;) ..

aaa
@Kierownik

A może taki jest zamiar Pani manager z Rossmanna a koronawirus tylko ułatwił te decyzję? . Nie trzeba płacić odpraw sieć się zmniejszy i zostaną tylko ludzie zdeterminowani bo nie wiem jak można się utrzymać za 1200 zł

@aaa

Może tak być ... Wtedy mozna zatrudniać na niższej stawce nowe osoby..

@Centrala

Tez mnie doszły słuchy ze będą przedłużać ...

@Zainteresowana

(usunięte przez administratora)Zadań do wykonania jest tyle, że nie ma czasu człowiek pójść na przerwę. Zresztą nie ma nawet jak, bo brakuje personelu na sklepie. Do tego ostatnio Pani menadżerka zaproponowała nam wyjazd do innego miasta na remanent w Drogerii Natura za darmo - to znaczy, nie zapłacą za robotę po godzinach, tylko mamy sobie odebrać godziny!(usunięte przez administratora) Ja nie będę brała prywatnego samochodu żeby jechać i potem pracować za darmo!!! Przy zarobkach poniżej 1600 zł miesięcznie na cały etat nie mam pieniędzy żeby dokładać do firmy! Odradzam wszystkim pracę w Drogerii Natura! (usunięte przez administratora)

@Natura

Masz rację! Wyzyskują ludzi! Drogeria Natura wymaga ale płacić za uczciwą robotę nie chce! 1550 zł z groszami za miesiąc roboty to nie pensja a jałmużna! Jak za to zapłacić rachunki w domu? Cały miesiąc robisz a potem trzeba iść po kredyt do banku, żeby zapłacić rachunki w domu! Pracuję, oszczędzam a i tak z pensji konsultanta w Drogerii Natura dorobiłam się tylko długów! Szukam innej pracy!

Lala
@Julka

My mamy z rosa to pani W. jest taka dziwna

@Lala

Ciężka współpraca będzie bo chcą z natury zrobić rossmanna,szkoda że pensja nie ta... Też ją mamy..

@Kiero

Tak ma właśnie być po 3/4 i nie ma szans na więcej

ZAINTERESOWANA B.
@KOKO

@KOKO "w mojej drogerii" - mogę Cię prosić o kontakt na priv aby porozmawiać? Rozumiem jesteś franczyzobiorcą?

Zostaw merytoryczną opinię o Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) - Łódź

• Jak się pracuje w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Zobacz opinie na temat firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 386.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 357, z czego 15 to opinie pozytywne, 166 to opinie negatywne, a 176 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)?

Kandydaci do pracy w Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.) napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drogerie Natura (Natura Sp. z o.o.)